2021-01-22   04:16:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Speedo Swim Meet 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag FM - Flickor (start kl.09:30)

Document
Resultat
Speedo Swim Meet 2020
Plats: Filborna Arena Arrangör: Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 2, 200m Frisim Tjejer 14år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kerstin Cederlund 2006 Helsingborgs Simsällskap 2:14.00
50m: 31.29
100m: 1:05.17
(33.88)
150m: 1:39.98
(34.81)
200m: 2:14.00
(34.02)
2 Ella Berg 2006 Helsingborgs Simsällskap 2:14.16 +0.16
50m: 31.90
100m: 1:05.51
(33.61)
150m: 1:40.47
(34.96)
200m: 2:14.16
(33.69)
3 Moa Ekberg 2006 Landskrona Simsällskap 2:14.22 +0.22
50m: 30.64
100m: 1:04.95
(34.31)
150m: 1:40.15
(35.20)
200m: 2:14.22
(34.07)
4 Lava Piuva 2006 Malmö Kappsimningsklubb 2:15.32 +1.32
50m: 31.41
100m: 1:04.74
(33.33)
150m: 1:39.92
(35.18)
200m: 2:15.32
(35.40)
5 Hilda Hou Vasiiliagou 2006 Helsingborgs Simsällskap 2:17.96 +3.96
50m: 32.10
100m: 1:07.55
(35.45)
150m: 1:43.35
(35.80)
200m: 2:17.96
(34.61)
6 Maja Jensen 2006 Landskrona Simsällskap 2:18.50 +4.50
50m: 31.76
100m: 1:06.55
(34.79)
150m: 1:42.51
(35.96)
200m: 2:18.50
(35.99)
7 Sally Persson 2006 Helsingborgs Simsällskap 2:20.25 +6.25
50m: 32.51
100m: 1:07.78
(35.27)
150m: 1:44.08
(36.30)
200m: 2:20.25
(36.17)
8 Julia Nilsson 2006 SK Triton 2:21.31 +7.31
50m: 32.51
100m: 1:08.13
(35.62)
150m: 1:45.07
(36.94)
200m: 2:21.31
(36.24)
9 Izabelle Agrell 2006 Helsingborgs Simsällskap 2:24.04 +10.04
50m: 31.74
100m: 1:07.71
(35.97)
150m: 1:46.13
(38.42)
200m: 2:24.04
(37.91)
10 Leah Ljungerud 2006 Ängelholms Simsällskap 2:25.15 +11.15
50m: 32.53
100m: 1:09.50
(36.97)
150m: 1:47.58
(38.08)
200m: 2:25.15
(37.57)
11 Sarah Fransson 2006 Malmö Kappsimningsklubb 2:28.05 +14.05
50m: 34.16
100m: 1:12.11
(37.95)
150m: 1:50.45
(38.34)
200m: 2:28.05
(37.60)
12 Thea Klemedsson 2006 Klippans Simsällskap 2:30.36 +16.36
50m: 34.13
100m: 1:12.56
(38.43)
150m: 1:52.64
(40.08)
200m: 2:30.36
(37.72)
13 Vilma Gajmark 2006 Malmö Kappsimningsklubb 2:34.34 +20.34
50m: 35.09
100m: 1:14.44
(39.35)
150m: 1:55.08
(40.64)
200m: 2:34.34
(39.26)
14 Julia Björk 2006 Höganäs Simsällskap 2:36.30 +22.30
50m: 35.02
100m: 1:15.15
(40.13)
150m: 1:57.57
(42.42)
200m: 2:36.30
(38.73)
15 Linnea Mårtensson 2006 Landskrona Simsällskap 2:37.96 +23.96
50m: 34.69
100m: 1:14.92
(40.23)
150m: 1:55.88
(40.96)
200m: 2:37.96
(42.08)
16 Kajsa Rasmusson 2006 Höganäs Simsällskap 2:42.49 +28.49
50m: 34.10
100m: 1:15.24
(41.14)
150m: 1:58.60
(43.36)
200m: 2:42.49
(43.89)
17 Julia Palm 2006 Landskrona Simsällskap 2:43.16 +29.16
50m: 35.92
100m: 1:16.79
(40.87)
150m: 2:00.25
(43.46)
200m: 2:43.16
(42.91)
18 Nellie Hånell 2006 SK Triton 2:48.00 +34.00
50m: 37.78
100m: 1:19.27
(41.49)
150m: 2:04.06
(44.79)
200m: 2:48.00
(43.94)
- My Pettersson 2006 Landskrona Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-09-19 09:47:33
2020-09-19 09:47:37 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner