2021-01-22   05:12:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Speedo Swim Meet 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Speedo Swim Meet 2020
Plats: Filborna Arena Arrangör: Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 1, 200m Fjärilsim Tjejer 15-16år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Ragnarsson 2004 S 71 2:24.83
50m: 31.98
100m: 1:07.66
(35.68)
150m: 1:46.03
(38.37)
200m: 2:24.83
(38.80)
2 Clara Johansson 2005 Osby Simsällskap 2:25.30 +0.47
50m: 30.69
100m: 1:07.09
(36.40)
150m: 1:46.17
(39.08)
200m: 2:25.30
(39.13)
3 Liv Bexell 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:27.79 +2.96
50m: 33.24
100m: 1:10.62
(37.38)
150m: 1:48.95
(38.33)
200m: 2:27.79
(38.84)
4 Teodora Petric 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:46.86 +22.03
50m: 36.33
100m: 1:18.31
(41.98)
150m: 2:03.93
(45.62)
200m: 2:46.86
(42.93)
- Isabella Djuric 2004 Landskrona Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-09-19 08:50:44
2020-09-19 09:36:58 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap
Document
Resultat
Speedo Swim Meet 2020
Plats: Filborna Arena Arrangör: Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 2, 200m Frisim Tjejer 14år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kerstin Cederlund 2006 Helsingborgs Simsällskap 2:14.00
50m: 31.29
100m: 1:05.17
(33.88)
150m: 1:39.98
(34.81)
200m: 2:14.00
(34.02)
2 Ella Berg 2006 Helsingborgs Simsällskap 2:14.16 +0.16
50m: 31.90
100m: 1:05.51
(33.61)
150m: 1:40.47
(34.96)
200m: 2:14.16
(33.69)
3 Moa Ekberg 2006 Landskrona Simsällskap 2:14.22 +0.22
50m: 30.64
100m: 1:04.95
(34.31)
150m: 1:40.15
(35.20)
200m: 2:14.22
(34.07)
4 Lava Piuva 2006 Malmö Kappsimningsklubb 2:15.32 +1.32
50m: 31.41
100m: 1:04.74
(33.33)
150m: 1:39.92
(35.18)
200m: 2:15.32
(35.40)
5 Hilda Hou Vasiiliagou 2006 Helsingborgs Simsällskap 2:17.96 +3.96
50m: 32.10
100m: 1:07.55
(35.45)
150m: 1:43.35
(35.80)
200m: 2:17.96
(34.61)
6 Maja Jensen 2006 Landskrona Simsällskap 2:18.50 +4.50
50m: 31.76
100m: 1:06.55
(34.79)
150m: 1:42.51
(35.96)
200m: 2:18.50
(35.99)
7 Sally Persson 2006 Helsingborgs Simsällskap 2:20.25 +6.25
50m: 32.51
100m: 1:07.78
(35.27)
150m: 1:44.08
(36.30)
200m: 2:20.25
(36.17)
8 Julia Nilsson 2006 SK Triton 2:21.31 +7.31
50m: 32.51
100m: 1:08.13
(35.62)
150m: 1:45.07
(36.94)
200m: 2:21.31
(36.24)
9 Izabelle Agrell 2006 Helsingborgs Simsällskap 2:24.04 +10.04
50m: 31.74
100m: 1:07.71
(35.97)
150m: 1:46.13
(38.42)
200m: 2:24.04
(37.91)
10 Leah Ljungerud 2006 Ängelholms Simsällskap 2:25.15 +11.15
50m: 32.53
100m: 1:09.50
(36.97)
150m: 1:47.58
(38.08)
200m: 2:25.15
(37.57)
11 Sarah Fransson 2006 Malmö Kappsimningsklubb 2:28.05 +14.05
50m: 34.16
100m: 1:12.11
(37.95)
150m: 1:50.45
(38.34)
200m: 2:28.05
(37.60)
12 Thea Klemedsson 2006 Klippans Simsällskap 2:30.36 +16.36
50m: 34.13
100m: 1:12.56
(38.43)
150m: 1:52.64
(40.08)
200m: 2:30.36
(37.72)
13 Vilma Gajmark 2006 Malmö Kappsimningsklubb 2:34.34 +20.34
50m: 35.09
100m: 1:14.44
(39.35)
150m: 1:55.08
(40.64)
200m: 2:34.34
(39.26)
14 Julia Björk 2006 Höganäs Simsällskap 2:36.30 +22.30
50m: 35.02
100m: 1:15.15
(40.13)
150m: 1:57.57
(42.42)
200m: 2:36.30
(38.73)
15 Linnea Mårtensson 2006 Landskrona Simsällskap 2:37.96 +23.96
50m: 34.69
100m: 1:14.92
(40.23)
150m: 1:55.88
(40.96)
200m: 2:37.96
(42.08)
16 Kajsa Rasmusson 2006 Höganäs Simsällskap 2:42.49 +28.49
50m: 34.10
100m: 1:15.24
(41.14)
150m: 1:58.60
(43.36)
200m: 2:42.49
(43.89)
17 Julia Palm 2006 Landskrona Simsällskap 2:43.16 +29.16
50m: 35.92
100m: 1:16.79
(40.87)
150m: 2:00.25
(43.46)
200m: 2:43.16
(42.91)
18 Nellie Hånell 2006 SK Triton 2:48.00 +34.00
50m: 37.78
100m: 1:19.27
(41.49)
150m: 2:04.06
(44.79)
200m: 2:48.00
(43.94)
- My Pettersson 2006 Landskrona Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-09-19 09:47:33
2020-09-19 09:47:37 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap
Document
Resultat
Speedo Swim Meet 2020
Plats: Filborna Arena Arrangör: Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 3, 200m Frisim Tjejer 15-16år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kristina Orban 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:02.52
50m: 29.49
100m: 1:00.16
(30.67)
150m: 1:31.33
(31.17)
200m: 2:02.52
(31.19)
2 Tyra Littorin 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:09.48 +6.96
50m: 30.64
100m: 1:03.33
(32.69)
150m: 1:36.32
(32.99)
200m: 2:09.48
(33.16)
3 Vega Vollmer 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:10.02 +7.50
50m: 30.29
100m: 1:03.43
(33.14)
150m: 1:37.28
(33.85)
200m: 2:10.02
(32.74)
4 Tea Winblad 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:10.74 +8.22
50m: 30.47
100m: 1:04.10
(33.63)
150m: 1:38.08
(33.98)
200m: 2:10.74
(32.66)
5 Cajsa Wöhl 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:12.01 +9.49
50m: 30.86
100m: 1:03.84
(32.98)
150m: 1:37.73
(33.89)
200m: 2:12.01
(34.28)
6 Julia Osterman 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:12.43 +9.91
50m: 30.54
100m: 1:03.28
(32.74)
150m: 1:37.47
(34.19)
200m: 2:12.43
(34.96)
7 Ebba Jönsson 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:12.55 +10.03
50m: 30.56
100m: 1:03.94
(33.38)
150m: 1:38.14
(34.20)
200m: 2:12.55
(34.41)
8 Zinna Bengtsson Nimander 2005 SK Triton 2:13.62 +11.10
50m: 30.64
100m: 1:05.22
(34.58)
150m: 1:40.07
(34.85)
200m: 2:13.62
(33.55)
9 Maja Björnström 2005 SK Triton 2:14.49 +11.97
50m: 31.27
100m: 1:05.95
(34.68)
150m: 1:40.70
(34.75)
200m: 2:14.49
(33.79)
10 Isabel Smideberg 2004 Landskrona Simsällskap 2:17.30 +14.78
50m: 31.35
100m: 1:06.73
(35.38)
150m: 1:42.16
(35.43)
200m: 2:17.30
(35.14)
11 Beatrice Ask 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:18.80 +16.28
50m: 31.57
100m: 1:06.09
(34.52)
150m: 1:42.47
(36.38)
200m: 2:18.80
(36.33)
12 Hilma Sörum 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:21.86 +19.34
50m: 33.11
100m: 1:08.36
(35.25)
150m: 1:44.65
(36.29)
200m: 2:21.86
(37.21)
13 Ella Persson 2004 Ängelholms Simsällskap 2:22.57 +20.05
50m: 32.23
100m: 1:07.47
(35.24)
150m: 1:44.74
(37.27)
200m: 2:22.57
(37.83)
14 Isabelle Persson-Giribaldi 2005 Landskrona Simsällskap 2:24.31 +21.79
50m: 32.13
100m: 1:08.77
(36.64)
150m: 1:46.39
(37.62)
200m: 2:24.31
(37.92)
15 Erica Persson 2005 Ängelholms Simsällskap 2:25.44 +22.92
50m: 32.40
100m: 1:08.48
(36.08)
150m: 1:46.95
(38.47)
200m: 2:25.44
(38.49)
16 Viola Berntsson 2005 Osby Simsällskap 2:26.85 +24.33
50m: 32.90
100m: 1:09.91
(37.01)
150m: 1:48.59
(38.68)
200m: 2:26.85
(38.26)
17 Fanny Hess 2004 Landskrona Simsällskap 2:27.67 +25.15
50m: 32.19
100m: 1:09.28
(37.09)
150m: 1:48.07
(38.79)
200m: 2:27.67
(39.60)
18 Patrisia Lindén 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:28.10 +25.58
50m: 34.36
100m: 1:11.58
(37.22)
150m: 1:49.96
(38.38)
200m: 2:28.10
(38.14)
19 Hanna Johansson 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:32.93 +30.41
50m: 35.67
100m: 1:14.61
(38.94)
150m: 1:54.01
(39.40)
200m: 2:32.93
(38.92)
20 Emma Ingner 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:36.71 +34.19
50m: 36.19
100m: 1:16.34
(40.15)
150m: 1:56.91
(40.57)
200m: 2:36.71
(39.80)
21 Ebba Johansson 2004 Klippans Simsällskap 2:37.16 +34.64
50m: 35.30
100m: 1:15.55
(40.25)
150m: 1:57.18
(41.63)
200m: 2:37.16
(39.98)
22 Maja Kruse 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:38.75 +36.23
50m: 36.12
100m: 1:16.50
(40.38)
150m: 1:57.89
(41.39)
200m: 2:38.75
(40.86)
23 Katarina Eskilsson 2005 Osby Simsällskap 2:57.57 +55.05
50m: 39.00
100m: 1:24.13
(45.13)
150m: 2:12.24
(48.11)
200m: 2:57.57
(45.33)
24 Emilia Ljunggren 2005 SK Triton 3:47.55 +1:45.03
50m: 49.58
100m: 1:50.53
(1:00.95)
150m: 2:50.57
(1:00.04)
200m: 3:47.55
(56.98)
- Tova Siversson 2005 Landskrona Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-09-19 10:01:10
2020-09-19 10:01:17 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap
Document
Resultat
Speedo Swim Meet 2020
Plats: Filborna Arena Arrangör: Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 4, 200m Medley Tjejer 13år oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Hultberg Kullberg 2007 Helsingborgs Simsällskap 2:35.18
50m: 32.90
100m: 1:13.53
(40.63)
150m: 1:59.26
(45.73)
200m: 2:35.18
(35.92)
2 Freja Malmgren 2007 S 71 2:41.73 +6.55
50m: 34.05
100m: 1:15.15
(41.10)
150m: 2:02.50
(47.35)
200m: 2:41.73
(39.23)
3 Tosca Nilbo Burren 2007 Helsingborgs Simsällskap 2:43.20 +8.02
50m: 35.95
100m: 1:17.38
(41.43)
150m: 2:07.86
(50.48)
200m: 2:43.20
(35.34)
4 Liv Stalbohm 2007 SK Triton 2:43.95 +8.77
50m: 36.72
100m: 1:19.47
(42.75)
150m: 2:06.61
(47.14)
200m: 2:43.95
(37.34)
5 Malva Collvin 2007 Malmö Kappsimningsklubb 2:44.05 +8.87
50m: 35.59
100m: 1:18.61
(43.02)
150m: 2:07.63
(49.02)
200m: 2:44.05
(36.42)
6 Alicia Ekelund 2007 Malmö Kappsimningsklubb 2:44.45 +9.27
50m: 35.75
100m: 1:17.30
(41.55)
150m: 2:06.84
(49.54)
200m: 2:44.45
(37.61)
7 Amanda Blomkvist 2007 Landskrona Simsällskap 2:44.94 +9.76
50m: 36.13
100m: 1:18.06
(41.93)
150m: 2:04.47
(46.41)
200m: 2:44.94
(40.47)
8 Julia Almquist 2007 SK Triton 2:45.67 +10.49
50m: 39.05
100m: 1:20.33
(41.28)
150m: 2:08.67
(48.34)
200m: 2:45.67
(37.00)
9 Clara Andersson 2007 Landskrona Simsällskap 2:48.42 +13.24
50m: 35.90
100m: 1:18.37
(42.47)
150m: 2:12.79
(54.42)
200m: 2:48.42
(35.63)
10 Maja Bengtsson 2007 Helsingborgs Simsällskap 2:49.46 +14.28
50m: 37.06
100m: 1:21.84
(44.78)
150m: 2:11.99
(50.15)
200m: 2:49.46
(37.47)
11 Ida Olsson 2007 Ängelholms Simsällskap 2:49.48 +14.30
50m: 38.29
100m: 1:23.56
(45.27)
150m: 2:09.15
(45.59)
200m: 2:49.48
(40.33)
12 Anna Jörgensen 2007 SK Triton 2:49.92 +14.74
50m: 39.12
100m: 1:20.77
(41.65)
150m: 2:12.00
(51.23)
200m: 2:49.92
(37.92)
13 Amy Clarén 2007 SK Triton 2:50.48 +15.30
50m: 39.10
100m: 1:23.41
(44.31)
150m: 2:13.59
(50.18)
200m: 2:50.48
(36.89)
14 Sanna Bankert 2008 Helsingborgs Simsällskap 2:51.17 +15.99
50m: 36.50
100m: 1:22.01
(45.51)
150m: 2:09.39
(47.38)
200m: 2:51.17
(41.78)
15 Sofia Pojmark 2008 Helsingborgs Simsällskap 2:53.46 +18.28
50m: 38.42
100m: 1:25.66
(47.24)
150m: 2:12.69
(47.03)
200m: 2:53.46
(40.77)
16 Saga Nilsson 2007 Helsingborgs Simsällskap 2:55.23 +20.05
50m: 35.42
100m: 1:23.70
(48.28)
150m: 2:14.51
(50.81)
200m: 2:55.23
(40.72)
17 Fanny Paulsson 2007 Malmö Kappsimningsklubb 2:56.45 +21.27
50m: 38.96
100m: 1:26.34
(47.38)
150m: 2:15.93
(49.59)
200m: 2:56.45
(40.52)
18 Dehlia Svensson 2007 Helsingborgs Simsällskap 2:56.82 +21.64
50m: 36.96
100m: 1:25.26
(48.30)
150m: 2:18.07
(52.81)
200m: 2:56.82
(38.75)
19 Eyla Lidberg 2008 Helsingborgs Simsällskap 2:57.92 +22.74
50m: 37.27
100m: 1:24.26
(46.99)
150m: 2:19.72
(55.46)
200m: 2:57.92
(38.20)
20 Matilda Nilsson 2008 Helsingborgs Simsällskap 2:59.44 +24.26
50m: 35.79
100m: 1:21.45
(45.66)
150m: 2:17.73
(56.28)
200m: 2:59.44
(41.71)
21 Valentina Fanu 2007 S 71 2:59.84 +24.66
50m: 38.95
100m: 1:22.75
(43.80)
150m: 2:17.82
(55.07)
200m: 2:59.84
(42.02)
22 Eira Frentzell 2007 Malmö Kappsimningsklubb 3:00.36 +25.18
50m: 40.76
100m: 1:25.75
(44.99)
150m: 2:21.21
(55.46)
200m: 3:00.36
(39.15)
23 Ellen Bernhardsson 2008 Osby Simsällskap 3:01.46 +26.28
50m: 39.46
100m: 1:26.30
(46.84)
150m: 2:19.75
(53.45)
200m: 3:01.46
(41.71)
24 Hillevi Furöy 2007 Malmö Kappsimningsklubb 3:03.27 +28.09
50m: 41.17
100m: 1:28.41
(47.24)
150m: 2:24.03
(55.62)
200m: 3:03.27
(39.24)
25 Signe Malmberg 2008 Osby Simsällskap 3:04.33 +29.15
50m: 43.06
100m: 1:29.03
(45.97)
150m: 2:23.58
(54.55)
200m: 3:04.33
(40.75)
26 Anna Böcker 2007 Ängelholms Simsällskap 3:04.37 +29.19
50m: 37.16
100m: 1:26.71
(49.55)
150m: 2:22.91
(56.20)
200m: 3:04.37
(41.46)
27 Alice Johansson 2007 Höganäs Simsällskap 3:09.24 +34.06
50m: 40.94
100m: 1:26.77
(45.83)
150m: 2:25.09
(58.32)
200m: 3:09.24
(44.15)
28 Elin Kugg 2010 Ängelholms Simsällskap 3:09.43 +34.25
50m: 39.94
100m: 1:26.16
(46.22)
150m: 2:25.40
(59.24)
200m: 3:09.43
(44.03)
29 Gabriella Ljungdahl 2008 Ängelholms Simsällskap 3:10.57 +35.39
50m: 43.50
100m: 1:31.55
(48.05)
150m: 2:26.12
(54.57)
200m: 3:10.57
(44.45)
30 Siri Fältman 2008 Helsingborgs Simsällskap 3:11.76 +36.58
50m: 41.41
100m: 1:31.19
(49.78)
150m: 2:29.07
(57.88)
200m: 3:11.76
(42.69)
31 Lily Thomsen 2007 Landskrona Simsällskap 3:13.78 +38.60
50m: 47.49
100m: 1:34.32
(46.83)
150m: 2:27.64
(53.32)
200m: 3:13.78
(46.14)
32 Linnea Nielsen 2007 Landskrona Simsällskap 3:20.75 +45.57
50m: 39.59
100m: 1:33.52
(53.93)
150m: 2:32.58
(59.06)
200m: 3:20.75
(48.17)
33 Frida Paulsson 2007 Malmö Kappsimningsklubb 3:21.74 +46.56
50m: 46.33
100m: 1:41.77
(55.44)
150m: 2:38.46
(56.69)
200m: 3:21.74
(43.28)
- Alice Christensen 2008 Helsingborgs Simsällskap DSQ
- Elly Vendel 2010 Höganäs Simsällskap DSQ
- Patricia Pitula 2008 Klippans Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-09-19 10:23:00
2020-09-19 10:23:09 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap
Document
Resultat
Speedo Swim Meet 2020
Plats: Filborna Arena Arrangör: Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 5, 100m Ryggsim Tjejor 15-16år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emelie Ek-Värn 2004 Landskrona Simsällskap 1:03.98
50m: 31.43
100m: 1:03.98
(32.55)
2 Hildur Andersson 2005 Helsingborgs Simsällskap 1:06.35 +2.37
50m: 32.04
100m: 1:06.35
(34.31)
3 Clara Johansson 2005 Osby Simsällskap 1:06.89 +2.91
50m: 32.48
100m: 1:06.89
(34.41)
4 Nina Podric 2004 Helsingborgs Simsällskap 1:07.03 +3.05
50m: 32.13
100m: 1:07.03
(34.90)
5 Ebba Jönsson 2005 Helsingborgs Simsällskap 1:07.92 +3.94
50m: 33.06
100m: 1:07.92
(34.86)
6 Liv Bexell 2005 Helsingborgs Simsällskap 1:08.27 +4.29
50m: 33.33
100m: 1:08.27
(34.94)
7 Amanda Persson 2005 Malmö Kappsimningsklubb 1:08.55 +4.57
50m: 33.33
100m: 1:08.55
(35.22)
8 Linnea Liljenfors 2004 Malmö Kappsimningsklubb 1:10.13 +6.15
50m: 33.43
100m: 1:10.13
(36.70)
9 Emma Ragnarsson 2004 S 71 1:10.91 +6.93
50m: 34.33
100m: 1:10.91
(36.58)
10 Amanda Jälminger 2005 Helsingborgs Simsällskap 1:11.94 +7.96
50m: 34.51
100m: 1:11.94
(37.43)
11 Tyra Hjorth 2005 Klippans Simsällskap 1:13.66 +9.68
50m: 36.43
100m: 1:13.66
(37.23)
12 Jacqlyne Jersov 2004 Osby Simsällskap 1:14.42 +10.44
50m: 35.44
100m: 1:14.42
(38.98)
13 Livianne Lesmac 2005 Helsingborgs Simsällskap 1:14.49 +10.51
50m: 35.60
100m: 1:14.49
(38.89)
14 Felicia Zander 2004 Ängelholms Simsällskap 1:14.77 +10.79
50m: 35.93
100m: 1:14.77
(38.84)
15 Natasha Olsson 2005 Helsingborgs Simsällskap 1:15.17 +11.19
50m: 36.15
100m: 1:15.17
(39.02)
16 Hilma Sörum 2004 Malmö Kappsimningsklubb 1:15.77 +11.79
50m: 36.98
100m: 1:15.77
(38.79)
17 Erica Persson 2005 Ängelholms Simsällskap 1:17.31 +13.33
50m: 37.00
100m: 1:17.31
(40.31)
18 Lovisa Rosenström 2005 Ängelholms Simsällskap 1:18.10 +14.12
50m: 36.16
100m: 1:18.10
(41.94)
19 Hanna Johansson 2004 Malmö Kappsimningsklubb 1:22.83 +18.85
50m: 39.96
100m: 1:22.83
(42.87)
20 Maja Kruse 2005 Malmö Kappsimningsklubb 1:29.86 +25.88
50m: 44.08
100m: 1:29.86
(45.78)
21 Katarina Eskilsson 2005 Osby Simsällskap 1:36.80 +32.82
50m: 46.77
100m: 1:36.80
(50.03)
- Maja Blomliden 2004 SK Triton DSQ
- Emilia Ljunggren 2005 SK Triton DSQ
- Amalie Henriksen 2005 Malmö Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2020-09-19 10:34:29
2020-09-19 10:35:28 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap
Document
Resultat
Speedo Swim Meet 2020
Plats: Filborna Arena Arrangör: Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 6, 100m Fjärilsim Tjejer 14år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilda Hou Vasiiliagou 2006 Helsingborgs Simsällskap 1:05.03
50m: 30.99
100m: 1:05.03
(34.04)
2 Maja Jensen 2006 Landskrona Simsällskap 1:06.89 +1.86
50m: 31.75
100m: 1:06.89
(35.14)
3 Agnes Alm 2006 S 71 1:08.75 +3.72
50m: 31.08
100m: 1:08.75
(37.67)
4 Ella Berg 2006 Helsingborgs Simsällskap 1:09.58 +4.55
50m: 32.57
100m: 1:09.58
(37.01)
5 Emma Jönsson 2006 Helsingborgs Simsällskap 1:09.63 +4.60
50m: 32.27
100m: 1:09.63
(37.36)
6 My Pettersson 2006 Landskrona Simsällskap 1:10.91 +5.88
50m: 32.96
100m: 1:10.91
(37.95)
7 Moa Ekberg 2006 Landskrona Simsällskap 1:11.35 +6.32
50m: 33.00
100m: 1:11.35
(38.35)
8 Lovisa Sjöholm 2006 Klippans Simsällskap 1:15.42 +10.39
50m: 34.56
100m: 1:15.42
(40.86)
9 Kerstin Cederlund 2006 Helsingborgs Simsällskap 1:15.86 +10.83
50m: 34.97
100m: 1:15.86
(40.89)
10 Julia Nilsson 2006 SK Triton 1:17.18 +12.15
50m: 35.50
100m: 1:17.18
(41.68)
11 Lava Piuva 2006 Malmö Kappsimningsklubb 1:17.21 +12.18
50m: 35.25
100m: 1:17.21
(41.96)
12 Sally Persson 2006 Helsingborgs Simsällskap 1:17.33 +12.30
50m: 35.66
100m: 1:17.33
(41.67)
13 Linnea Mårtensson 2006 Landskrona Simsällskap 1:20.14 +15.11
50m: 36.63
100m: 1:20.14
(43.51)
14 Vilma Gajmark 2006 Malmö Kappsimningsklubb 1:23.33 +18.30
50m: 38.16
100m: 1:23.33
(45.17)
15 Sarah Fransson 2006 Malmö Kappsimningsklubb 1:23.93 +18.90
50m: 39.85
100m: 1:23.93
(44.08)
16 Julia Palm 2006 Landskrona Simsällskap 1:25.84 +20.81
50m: 40.20
100m: 1:25.84
(45.64)
17 Kajsa Rasmusson 2006 Höganäs Simsällskap 1:25.92 +20.89
50m: 39.24
100m: 1:25.92
(46.68)
18 Julia Björk 2006 Höganäs Simsällskap 1:28.54 +23.51
50m: 40.08
100m: 1:28.54
(48.46)
19 Nellie Hånell 2006 SK Triton 1:36.46 +31.43
50m: 43.80
100m: 1:36.46
(52.66)
- Thea Ekstrand 2006 Osby Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-09-19 10:39:44
2020-09-19 10:53:08 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap
Document
Resultat
Speedo Swim Meet 2020
Plats: Filborna Arena Arrangör: Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 7, 200m Medley Tjejer 15-16år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kristina Orban 2004 Malmö Kappsimningsklubb 2:20.43
50m: 30.31
100m: 1:08.22
(37.91)
150m: 1:47.65
(39.43)
200m: 2:20.43
(32.78)
2 Alva Landälv 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:27.40 +6.97
50m: 30.09
100m: 1:08.69
(38.60)
150m: 1:49.54
(40.85)
200m: 2:27.40
(37.86)
3 Emma Ragnarsson 2004 S 71 2:29.30 +8.87
50m: 31.62
100m: 1:09.84
(38.22)
150m: 1:55.77
(45.93)
200m: 2:29.30
(33.53)
4 Clara Johansson 2005 Osby Simsällskap 2:29.36 +8.93
50m: 31.09
100m: 1:09.73
(38.64)
150m: 1:55.81
(46.08)
200m: 2:29.36
(33.55)
5 Ebba Jönsson 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:30.05 +9.62
50m: 32.67
100m: 1:10.60
(37.93)
150m: 1:56.15
(45.55)
200m: 2:30.05
(33.90)
6 Isabel Smideberg 2004 Landskrona Simsällskap 2:30.73 +10.30
50m: 31.42
100m: 1:10.25
(38.83)
150m: 1:54.95
(44.70)
200m: 2:30.73
(35.78)
7 Nina Podric 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:30.99 +10.56
50m: 32.86
100m: 1:10.06
(37.20)
150m: 1:55.38
(45.32)
200m: 2:30.99
(35.61)
8 Tyra Littorin 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:31.62 +11.19
50m: 32.67
100m: 1:12.00
(39.33)
150m: 1:58.23
(46.23)
200m: 2:31.62
(33.39)
9 Hildur Andersson 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:31.89 +11.46
50m: 33.55
100m: 1:12.44
(38.89)
150m: 1:57.86
(45.42)
200m: 2:31.89
(34.03)
10 Cajsa Wöhl 2004 Helsingborgs Simsällskap 2:31.92 +11.49
50m: 33.22
100m: 1:14.02
(40.80)
150m: 1:57.17
(43.15)
200m: 2:31.92
(34.75)
11 Astrid Nilsson 2004 Osby Simsällskap 2:32.87 +12.44
50m: 32.22
100m: 1:11.14
(38.92)
150m: 1:57.10
(45.96)
200m: 2:32.87
(35.77)
12 Nora Olsson 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:35.17 +14.74
50m: 35.05
100m: 1:17.01
(41.96)
150m: 1:59.17
(42.16)
200m: 2:35.17
(36.00)
13 Livia Sjunnesson 2005 Landskrona Simsällskap 2:35.49 +15.06
50m: 33.18
100m: 1:14.23
(41.05)
150m: 1:56.62
(42.39)
200m: 2:35.49
(38.87)
14 Isabella Djuric 2004 Landskrona Simsällskap 2:35.95 +15.52
50m: 31.73
100m: 1:13.20
(41.47)
150m: 1:59.86
(46.66)
200m: 2:35.95
(36.09)
15 Amanda Jälminger 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:38.69 +18.26
50m: 33.62
100m: 1:14.39
(40.77)
150m: 2:02.16
(47.77)
200m: 2:38.69
(36.53)
16 Emma Hassling 2004 Landskrona Simsällskap 2:39.43 +19.00
50m: 33.93
100m: 1:14.79
(40.86)
150m: 1:59.64
(44.85)
200m: 2:39.43
(39.79)
17 Sofia Frisk 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:39.87 +19.44
50m: 33.61
100m: 1:15.45
(41.84)
150m: 2:00.71
(45.26)
200m: 2:39.87
(39.16)
18 Tova Siversson 2005 Landskrona Simsällskap 2:41.46 +21.03
50m: 35.00
100m: 1:15.46
(40.46)
150m: 2:03.77
(48.31)
200m: 2:41.46
(37.69)
19 Teodora Petric 2005 Malmö Kappsimningsklubb 2:42.37 +21.94
50m: 34.89
100m: 1:18.18
(43.29)
150m: 2:05.55
(47.37)
200m: 2:42.37
(36.82)
20 Viola Berntsson 2005 Osby Simsällskap 2:48.58 +28.15
50m: 39.29
100m: 1:21.33
(42.04)
150m: 2:07.33
(46.00)
200m: 2:48.58
(41.25)
21 Agnes Strand 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:49.63 +29.20
50m: 34.71
100m: 1:17.91
(43.20)
150m: 2:11.98
(54.07)
200m: 2:49.63
(37.65)
22 Livianne Lesmac 2005 Helsingborgs Simsällskap 2:51.71 +31.28
50m: 35.91
100m: 1:19.69
(43.78)
150m: 2:10.20
(50.51)
200m: 2:51.71
(41.51)
23 Emma Ingner 2005 Malmö Kappsimningsklubb 3:09.88 +49.45
50m: 40.21
100m: 1:26.61
(46.40)
150m: 2:25.48
(58.87)
200m: 3:09.88
(44.40)
24 Katarina Eskilsson 2005 Osby Simsällskap 3:23.09 +1:02.66
50m: 49.57
100m: 1:42.56
(52.99)
150m: 2:38.42
(55.86)
200m: 3:23.09
(44.67)
- Amalie Henriksen 2005 Malmö Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2020-09-19 11:06:43
2020-09-19 11:19:24 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap
Document
Resultat
Speedo Swim Meet 2020
Plats: Filborna Arena Arrangör: Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 8, 100m Frisim Tjejer 13år oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Stenmark 2007 Ängelholms Simsällskap 1:02.32
50m: 29.48
100m: 1:02.32
(32.84)
2 Emma Maric 2007 Landskrona Simsällskap 1:03.81 +1.49
50m: 30.59
100m: 1:03.81
(33.22)
3 Tosca Nilbo Burren 2007 Helsingborgs Simsällskap 1:04.72 +2.40
50m: 31.01
100m: 1:04.72
(33.71)
4 Anna Jörgensen 2007 SK Triton 1:05.32 +3.00
50m: 31.55
100m: 1:05.32
(33.77)
5 Mindalin Sjöholm 2008 Landskrona Simsällskap 1:06.02 +3.70
50m: 31.06
100m: 1:06.02
(34.96)
6 Freja Malmgren 2007 S 71 1:06.16 +3.84
50m: 31.48
100m: 1:06.16
(34.68)
7 Clara Andersson 2007 Landskrona Simsällskap 1:06.49 +4.17
50m: 31.77
100m: 1:06.49
(34.72)
8 Liv Stalbohm 2007 SK Triton 1:07.33 +5.01
50m: 32.01
100m: 1:07.33
(35.32)
9 Charlotte Krüger 2007 Malmö Kappsimningsklubb 1:07.94 +5.62
50m: 32.77
100m: 1:07.94
(35.17)
10 Amy Clarén 2007 SK Triton 1:08.01 +5.69
50m: 33.85
100m: 1:08.01
(34.16)
11 Vera Harrysson 2007 Ängelholms Simsällskap 1:08.08 +5.76
50m: 32.37
100m: 1:08.08
(35.71)
12 Alicia Ekelund 2007 Malmö Kappsimningsklubb 1:08.14 +5.82
50m: 32.19
100m: 1:08.14
(35.95)
13 Maja Bengtsson 2007 Helsingborgs Simsällskap 1:08.63 +6.31
50m: 33.43
100m: 1:08.63
(35.20)
14 Julia Almquist 2007 SK Triton 1:09.68 +7.36
50m: 33.02
100m: 1:09.68
(36.66)
15 Eyla Lidberg 2008 Helsingborgs Simsällskap 1:10.04 +7.72
50m: 33.55
100m: 1:10.04
(36.49)
16 Alice Christensen 2008 Helsingborgs Simsällskap 1:10.41 +8.09
50m: 34.07
100m: 1:10.41
(36.34)
17 Sofia Pojmark 2008 Helsingborgs Simsällskap 1:10.98 +8.66
50m: 34.04
100m: 1:10.98
(36.94)
18 Elin Malmgren 2007 Landskrona Simsällskap 1:11.01 +8.69
50m: 33.66
100m: 1:11.01
(37.35)
19 Amanda Blomkvist 2007 Landskrona Simsällskap 1:11.03 +8.71
50m: 33.13
100m: 1:11.03
(37.90)
20 Valentina Fanu 2007 S 71 1:11.12 +8.80
50m: 33.73
100m: 1:11.12
(37.39)
21 Ida Olsson 2007 Ängelholms Simsällskap 1:11.13 +8.81
50m: 34.65
100m: 1:11.13
(36.48)
22 Hillevi Furöy 2007 Malmö Kappsimningsklubb 1:11.87 +9.55
50m: 34.23
100m: 1:11.87
(37.64)
23 Fanny Paulsson 2007 Malmö Kappsimningsklubb 1:12.03 +9.71
50m: 34.52
100m: 1:12.03
(37.51)
24 Ellen Bernhardsson 2008 Osby Simsällskap 1:12.58 +10.26
50m: 35.11
100m: 1:12.58
(37.47)
25 Patricia Pitula 2008 Klippans Simsällskap 1:12.59 +10.27
50m: 34.94
100m: 1:12.59
(37.65)
26 Matilda Nilsson 2008 Helsingborgs Simsällskap 1:12.62 +10.30
50m: 34.28
100m: 1:12.62
(38.34)
27 Dehlia Svensson 2007 Helsingborgs Simsällskap 1:12.93 +10.61
50m: 35.03
100m: 1:12.93
(37.90)
28 Elly Vendel 2010 Höganäs Simsällskap 1:13.02 +10.70
50m: 35.08
100m: 1:13.02
(37.94)
29 Sanna Bankert 2008 Helsingborgs Simsällskap 1:13.07 +10.75
50m: 36.19
100m: 1:13.07
(36.88)
30 Lowa Persson 2007 Landskrona Simsällskap 1:13.75 +11.43
50m: 35.69
100m: 1:13.75
(38.06)
31 Eira Frentzell 2007 Malmö Kappsimningsklubb 1:14.35 +12.03
50m: 34.90
100m: 1:14.35
(39.45)
32 Moa Sandin 2008 Helsingborgs Simsällskap 1:14.53 +12.21
50m: 35.46
100m: 1:14.53
(39.07)
33 Alice Johansson 2007 Höganäs Simsällskap 1:15.06 +12.74
50m: 35.84
100m: 1:15.06
(39.22)
34 Ella Nord 2009 Osby Simsällskap 1:15.11 +12.79
50m: 35.32
100m: 1:15.11
(39.79)
35 Frida Paulsson 2007 Malmö Kappsimningsklubb 1:15.51 +13.19
50m: 35.55
100m: 1:15.51
(39.96)
36 Signe Malmberg 2008 Osby Simsällskap 1:15.55 +13.23
50m: 36.44
100m: 1:15.55
(39.11)
37 Ingrid Olsson 2007 Höganäs Simsällskap 1:15.70 +13.38
50m: 36.17
100m: 1:15.70
(39.53)
38 Emelie Andersson 2007 Landskrona Simsällskap 1:15.78 +13.46
50m: 35.38
100m: 1:15.78
(40.40)
39 Gabriella Ljungdahl 2008 Ängelholms Simsällskap 1:16.18 +13.86
50m: 36.44
100m: 1:16.18
(39.74)
40 Filippa Vulic 2007 Helsingborgs Simsällskap 1:16.84 +14.52
50m: 36.84
100m: 1:16.84
(40.00)
41 Anna Böcker 2007 Ängelholms Simsällskap 1:17.46 +15.14
50m: 35.56
100m: 1:17.46
(41.90)
42 Siri Fältman 2008 Helsingborgs Simsällskap 1:17.72 +15.40
50m: 36.96
100m: 1:17.72
(40.76)
43 Linnea Nielsen 2007 Landskrona Simsällskap 1:17.97 +15.65
50m: 37.23
100m: 1:17.97
(40.74)
44 Lily Thomsen 2007 Landskrona Simsällskap 1:18.00 +15.68
50m: 36.20
100m: 1:18.00
(41.80)
45 Elin Kugg 2010 Ängelholms Simsällskap 1:19.54 +17.22
50m: 37.45
100m: 1:19.54
(42.09)
46 Agnes Nilsson 2009 Osby Simsällskap 1:21.82 +19.50
50m: 37.28
100m: 1:21.82
(44.54)
47 Tina Kooregani Ahmad 2008 Helsingborgs Simsällskap 1:29.49 +27.17
50m: 42.86
100m: 1:29.49
(46.63)
- Ellen Wejsfelt 2008 Ängelholms Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-09-19 11:22:21
2020-09-19 11:22:26 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap
Document
Resultat
Speedo Swim Meet 2020
Plats: Filborna Arena Arrangör: Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020
Gren 9, 1500m Frisim Tjejer 15-16år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tea Winblad 2004 Malmö Kappsimningsklubb 17:50.16
50m: 33.16
100m: 1:09.83
(36.67)
150m: 1:46.25
(36.42)
200m: 2:22.63
(36.38)
250m: 2:58.63
(36.00)
300m: 3:34.25
(35.62)
350m: 4:10.14
(35.89)
400m: 4:45.76
(35.62)
450m: 5:21.69
(35.93)
500m: 5:57.65
(35.96)
550m: 6:32.94
(35.29)
600m: 7:08.84
(35.90)
650m: 7:44.42
(35.58)
700m: 8:20.57
(36.15)
750m: 8:56.34
(35.77)
800m: 9:32.22
(35.88)
850m: 10:08.24
(36.02)
900m: 10:43.54
(35.30)
950m: 11:19.76
(36.22)
1000m: 11:55.58
(35.82)
1050m: 12:31.64
(36.06)
1100m: 13:06.85
(35.21)
1150m: 13:42.84
(35.99)
1200m: 14:18.47
(35.63)
1250m: 14:53.78
(35.31)
1300m: 15:29.99
(36.21)
1350m: 16:05.27
(35.28)
1400m: 16:40.61
(35.34)
1450m: 17:15.60
(34.99)
1500m: 17:50.16
(34.56)
2 Vega Vollmer 2005 Helsingborgs Simsällskap 18:01.89 +11.73
50m: 33.12
100m: 1:09.45
(36.33)
150m: 1:46.04
(36.59)
200m: 2:22.34
(36.30)
250m: 2:58.91
(36.57)
300m: 3:34.99
(36.08)
350m: 4:11.28
(36.29)
400m: 4:47.39
(36.11)
450m: 5:23.56
(36.17)
500m: 6:00.07
(36.51)
550m: 6:36.26
(36.19)
600m: 7:12.98
(36.72)
650m: 7:49.65
(36.67)
700m: 8:25.72
(36.07)
750m: 9:01.97
(36.25)
800m: 9:38.76
(36.79)
850m: 10:14.87
(36.11)
900m: 10:51.09
(36.22)
950m: 11:27.28
(36.19)
1000m: 12:03.52
(36.24)
1050m: 12:39.54
(36.02)
1100m: 13:15.76
(36.22)
1150m: 13:52.03
(36.27)
1200m: 14:28.30
(36.27)
1250m: 15:04.52
(36.22)
1300m: 15:39.91
(35.39)