Resultater for Ruskauinnit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lauantai aamujakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun Uimahalli |
Organizer: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 3, 2020 to loka 4, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 50m Butterfly Women 9 and younger - Final |
|
|
SM |
29.23 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
30.39 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
31.80 |
|
|
GP-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.59 |
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo T11 |
43.04 |
|
|
Rollo-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo T10 |
48.36 |
|
|
Rollo-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
176 |
43.45 |
|
|
|
Rollo T10 |
|
|
|
Entry time: 45.76 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 3.10.2020 12:51:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 50m Butterfly Women 10 years - Final |
|
|
SM |
29.23 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
30.39 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
31.80 |
|
|
GP-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.59 |
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo T11 |
43.04 |
|
|
Rollo-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo T10 |
48.36 |
|
|
Rollo-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
149 |
45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
114 |
50.14 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
79 |
56.70 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siiri-Unelma Hentilä |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
70 |
59.12 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.40 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 3.10.2020 12:51:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 50m Butterfly Women 11 years - Final |
|
|
SM |
29.23 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
30.39 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
31.80 |
|
|
GP-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.59 |
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo T11 |
43.04 |
|
|
Rollo-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo T10 |
48.36 |
|
|
Rollo-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saimi Lylander |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
281 |
37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
275 |
37.49 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.79 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
varpu saastamoinen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
250 |
38.66 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.71 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Haikola |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
204 |
41.40 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.80 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Heini Kela |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
199 |
41.72 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
152 |
45.68 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.48 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino-Tuulia Ponto |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
142 |
46.67 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.42 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mira Marttila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
140 |
46.91 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.79 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
93 |
53.65 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.81 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 3.10.2020 12:51:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 50m Butterfly Women 12 and older - Final |
|
|
SM |
29.23 |
|
|
SM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
30.39 |
|
|
NSM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
31.80 |
|
|
GP-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.59 |
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo T11 |
43.04 |
|
|
Rollo-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo T10 |
48.36 |
|
|
Rollo-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
veera kivirinta |
1995 |
Oulun Uinti 1906 |
|
644 |
28.22 |
|
|
|
SM |
|
|
|
Entry time: 27.03 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madeleine Hiltunen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
593 |
29.01 |
+0.79 |
|
SM |
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronja Nätynki |
2002 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
568 |
29.43 |
+1.21 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.56 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
526 |
30.20 |
+1.98 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Riina Niemi |
2005 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
521 |
30.29 |
+2.07 |
|
NSM |
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henna Haipus |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
515 |
30.40 |
+2.18 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 29.87 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Juutilainen |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
482 |
31.08 |
+2.86 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martta Nygård |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
480 |
31.13 |
+2.91 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Henna Moilanen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
475 |
31.23 |
+3.01 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 32.02 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maiju Huttunen |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
467 |
31.41 |
+3.19 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 30.74 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Risteelä |
1993 |
Oulun Uinti 1906 |
|
460 |
31.56 |
+3.34 |
|
GP |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
457 |
31.65 |
+3.43 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Saukko |
2001 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
456 |
31.66 |
+3.44 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.05 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Miina Torvikoski |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
454 |
31.70 |
+3.48 |
|
GP |
|
|
|
Entry time: 31.54 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
449 |
31.82 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
449 |
31.82 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.37 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Pinja Sipovaara |
2002 |
Oulun Lohet |
|
438 |
32.08 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
435 |
32.16 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
433 |
32.22 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
421 |
32.52 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.91 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Iita Kimpimäki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
408 |
32.85 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
408 |
32.87 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.86 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
408 |
32.87 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Laura Rajavaara |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
399 |
33.11 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.34 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mandi Vuoristo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
392 |
33.30 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.83 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
392 |
33.30 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.70 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
386 |
33.48 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Clara-Sophie Scheib |
2003 |
Kempeleen Pyrintö |
|
373 |
33.84 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.45 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
370 |
33.93 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.92 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
365 |
34.10 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
361 |
34.21 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.19 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
360 |
34.27 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
356 |
34.39 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.87 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Oona Lipponen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
353 |
34.47 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.81 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Saana Näsi |
2004 |
Kemin Uimaseura |
|
353 |
34.48 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
351 |
34.56 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Noora Aikio |
2004 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
344 |
34.78 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
336 |
35.05 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Milla Marttila |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
329 |
35.30 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
324 |
35.49 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.64 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Armi Tavi |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
317 |
35.73 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.92 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
316 |
35.79 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.80 |
(-10.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emma Autio |
2007 |
Oulun Lohet |
|
309 |
36.05 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.60 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
304 |
36.22 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.27 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Sofia Kivelä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
298 |
36.50 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.69 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Pinja Lohiniva |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
290 |
36.80 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.14 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Roosa Hautamäki |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
287 |
36.94 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.36 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Minttu Riekki |
2008 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
268 |
37.78 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Elsa Herrala |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
262 |
38.06 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.62 |
(-6.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
262 |
38.08 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.42 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
257 |
38.34 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.35 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Katariina Maria Sylvia Kärki |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
246 |
38.90 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.07 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Amaya Luukkonen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
245 |
38.92 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.39 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Milla Mikkonen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
235 |
39.50 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Milla Seppälä |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
231 |
39.72 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.64 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Saga Tuisku |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
230 |
39.74 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.24 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Hanna Saarenpää |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
227 |
39.91 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.30 |
(-6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Iiris Lukkariniemi |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
225 |
40.05 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.25 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Laura Rytilahti |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
214 |
40.74 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.39 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Hilla Lämsä |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
213 |
40.80 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.92 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
212 |
40.84 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.20 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Raita Virtanen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
203 |
41.42 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.69 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Ronja Hautamäki |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
196 |
41.94 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.23 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
195 |
42.02 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.82 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Anniina Aada Eveliina Törmi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
181 |
43.04 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.26 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Maiju Hautala |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
181 |
43.06 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.44 |
(-7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Minea Mäentausta |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
178 |
43.28 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.43 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
178 |
43.30 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.49 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
172 |
43.77 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.54 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
161 |
44.74 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Saga-Helena Siikaluoma |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
156 |
45.20 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Felicia Bojang |
2008 |
Tornion Uimaseura |
|
149 |
45.89 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Nella Jäärni |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
148 |
46.09 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.60 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Vilma-Liina määttä |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
125 |
48.70 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Alma Happonen |
2008 |
Tornion Uimaseura |
|
118 |
49.61 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Tilda Keskitalo |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
97 |
52.99 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Gabriela Pisano |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
94 |
53.47 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.64 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
88 |
54.65 |
+26.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.64 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 3.10.2020 12:51:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-03 12:51:55 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|