2021-01-19   02:52:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SFI-mästerskapen 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
Plats: Porvoon uimahalli Arrangör: Borgå Simmare - Porvoon Uimarit
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar  - Final
Sponsor: Ravintola Acvario
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo 1:04.00
50m: 31.09
100m: 1:04.00
(32.91)
2 Teo Mattelmäki 2005 Cetus Espoo 1:05.36 +1.36
50m: 31.64
100m: 1:05.36
(33.72)
3 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo 1:06.38 +2.38
50m: 32.18
100m: 1:06.38
(34.20)
4 Ilmari Nieminen 2007 Cetus Espoo 1:06.91 +2.91
50m: 32.31
100m: 1:06.91
(34.60)
5 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo 1:07.40 +3.40
50m: 32.88
100m: 1:07.40
(34.52)
6 Aron Forslund 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 1:08.29 +4.29
50m: 32.87
100m: 1:08.29
(35.42)
7 Lucas Lydman 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:08.79 +4.79
50m: 33.02
100m: 1:08.79
(35.77)
8 Christian Nummi 2006 Helsingfors Simsällskap 1:09.30 +5.30
50m: 33.84
100m: 1:09.30
(35.46)
9 Leevi Pixa 2007 Helsingfors Simsällskap 1:09.98 +5.98
50m: 33.88
100m: 1:09.98
(36.10)
10 Ville Ikola 2005 Kokkolan Uimaseura 1:11.37 +7.37
50m: 34.71
100m: 1:11.37
(36.66)
11 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb 1:11.45 +7.45
50m: 34.35
100m: 1:11.45
(37.10)
12 Eeli Jaakko Matias Partanen 2005 Cetus Espoo 1:11.56 +7.56
50m: 33.93
100m: 1:11.56
(37.63)
13 Santeri Holmberg 2006 Åbo Simklubb 1:11.79 +7.79
50m: 34.53
100m: 1:11.79
(37.26)
14 Ilari Hatunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:12.36 +8.36
50m: 34.95
100m: 1:12.36
(37.41)
15 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo 1:12.93 +8.93
50m: 34.88
100m: 1:12.93
(38.05)
16 Eetu Autio 2007 Helsingfors Simsällskap 1:13.01 +9.01
50m: 34.84
100m: 1:13.01
(38.17)
17 Lauri Valtanen 2007 Simmis Wanda ry 1:13.72 +9.72
50m: 36.05
100m: 1:13.72
(37.67)
18 Nicolas Nyström 2008 Helsingfors Simsällskap 1:14.36 +10.36
50m: 35.59
100m: 1:14.36
(38.77)
19 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry 1:14.96 +10.96
50m: 35.49
100m: 1:14.96
(39.47)
20 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap 1:15.13 +11.13
50m: 36.64
100m: 1:15.13
(38.49)
21 Veeti Valdolin 2005 Åbo Simklubb 1:15.53 +11.53
50m: 36.14
100m: 1:15.53
(39.39)
21 Roope Liimatainen 2007 Cetus Espoo 1:15.53 +11.53
50m: 36.28
100m: 1:15.53
(39.25)
23 Olli Järvenpää 2006 Cetus Espoo 1:15.78 +11.78
50m: 36.28
100m: 1:15.78
(39.50)
24 Tiger Tran 2005 Simmis Wanda ry 1:16.58 +12.58
50m: 35.89
100m: 1:16.58
(40.69)
25 Oskar Westerberg 2005 Cetus Espoo 1:16.77 +12.77
50m: 37.79
100m: 1:16.77
(38.98)
26 Daniel Kajava 2007 Helsingfors Simsällskap 1:17.05 +13.05
50m: 37.22
100m: 1:17.05
(39.83)
27 Max Allén 2005 Åbo Simklubb 1:17.51 +13.51
50m: 38.04
100m: 1:17.51
(39.47)
28 Ivan Gavrilov 2005 Cetus Espoo 1:17.57 +13.57
50m: 36.79
100m: 1:17.57
(40.78)
29 Joonatan Lipiäinen 2005 Simmis Wanda ry 1:18.42 +14.42
50m: 36.52
100m: 1:18.42
(41.90)
30 Joel sulonen 2007 Åbo Simklubb 1:19.38 +15.38
50m: 38.57
100m: 1:19.38
(40.81)
31 Eljas Pekkola 2007 Cetus Espoo 1:20.09 +16.09
50m: 38.64
100m: 1:20.09
(41.45)
32 Julius Linde 2007 Åbo Simklubb 1:20.84 +16.84
50m: 39.61
100m: 1:20.84
(41.23)
33 Heikki Ianes 2005 Simmis Wanda ry 1:20.95 +16.95
50m: 38.40
100m: 1:20.95
(42.55)
34 Artemi Tsinjonnõi 2008 Cetus Espoo 1:21.24 +17.24
50m: 38.15
100m: 1:21.24
(43.09)
35 Christian Edelman 2007 Åbo Simklubb 1:21.48 +17.48
50m: 39.19
100m: 1:21.48
(42.29)
36 Leo Mannonen 2007 Cetus Espoo 1:22.76 +18.76
50m: 39.70
100m: 1:22.76
(43.06)
37 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo 1:23.50 +19.50
50m: 40.27
100m: 1:23.50
(43.23)
38 Alex Karlsson 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 1:24.65 +20.65
50m: 39.25
100m: 1:24.65
(45.40)
39 Aleksander Sibirtsev 2005 Helsingfors Simsällskap 1:25.07 +21.07
50m: 41.03
100m: 1:25.07
(44.04)
40 Aarne Nuutinen 2006 Cetus Espoo 1:25.62 +21.62
50m: 41.95
100m: 1:25.62
(43.67)
41 Matti Klümper 2008 Cetus Espoo 1:26.55 +22.55
50m: 42.10
100m: 1:26.55
(44.45)
42 Oliver Laitinen 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 1:28.01 +24.01
50m: 43.25
100m: 1:28.01
(44.76)
43 Oka Silventoinen 2007 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 1:32.50 +28.50
50m: 44.13
100m: 1:32.50
(48.37)
- Lenni Syvänen 2007 Cetus Espoo DSQ SW6.2
- Frans Sandblom 2006 Åbo Simklubb DSQ SW6.2
- Ilja Belov 2007 Simmis Wanda ry DNF
Grenen officiell:  12.9.2020 16.50.35
2020-09-12 16.50.39 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner