2021-01-22   16:29:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SFI-mästerskapen 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
Plats: Porvoon uimahalli Arrangör: Borgå Simmare - Porvoon Uimarit
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020
Gren 11, 100m Bröstsim Damer  - Final
Sponsor: Porvoon Laatupellitys Oy
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb 1:10.19
50m: 34.00
100m: 1:10.19
(36.19)
2 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo 1:14.87 +4.68
50m: 35.28
100m: 1:14.87
(39.59)
3 Teea Jestoi 2005 Kokkolan Uimaseura 1:15.13 +4.94
50m: 35.97
100m: 1:15.13
(39.16)
4 Ada Hakkarainen 2005 Helsingfors Simsällskap 1:15.71 +5.52
50m: 36.86
100m: 1:15.71
(38.85)
5 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo 1:15.98 +5.79
50m: 35.76
100m: 1:15.98
(40.22)
6 Wilma Sundt 2006 Helsingfors Simsällskap 1:16.50 +6.31
50m: 36.37
100m: 1:16.50
(40.13)
7 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb 1:16.60 +6.41
50m: 36.36
100m: 1:16.60
(40.24)
8 Matilda Leppänen 2007 Cetus Espoo 1:17.03 +6.84
50m: 37.07
100m: 1:17.03
(39.96)
9 Maura Bergström 2005 Åbo Simklubb 1:17.18 +6.99
50m: 36.50
100m: 1:17.18
(40.68)
10 Fia Stenman 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:17.49 +7.30
50m: 36.55
100m: 1:17.49
(40.94)
11 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo 1:17.71 +7.52
50m: 36.96
100m: 1:17.71
(40.75)
12 Louna Kasvio 2006 Cetus Espoo 1:17.78 +7.59
50m: 36.82
100m: 1:17.78
(40.96)
13 Veera Välivainio 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:18.95 +8.76
50m: 36.62
100m: 1:18.95
(42.33)
14 Elina Ryynänen 2005 Simmis Wanda ry 1:19.18 +8.99
50m: 37.25
100m: 1:19.18
(41.93)
15 Ellen Williamsson 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:19.33 +9.14
50m: 37.43
100m: 1:19.33
(41.90)
16 Ariel Julienne Jämsen 2006 Helsingfors Simsällskap 1:19.53 +9.34
50m: 37.85
100m: 1:19.53
(41.68)
17 Enni Tammilehto 2006 Cetus Espoo 1:20.37 +10.18
50m: 38.60
100m: 1:20.37
(41.77)
18 Milka Marjakaarto 2007 Cetus Espoo 1:20.58 +10.39
50m: 38.39
100m: 1:20.58
(42.19)
19 Kukka Kangas 2005 Åbo Simklubb 1:21.61 +11.42
50m: 39.18
100m: 1:21.61
(42.43)
20 Hannah Lamminmäki 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:21.80 +11.61
50m: 38.43
100m: 1:21.80
(43.37)
21 Jenni Kurki 2005 Simmis Wanda ry 1:22.38 +12.19
50m: 38.74
100m: 1:22.38
(43.64)
22 Petra Nieminen 2007 Cetus Espoo 1:22.67 +12.48
50m: 39.17
100m: 1:22.67
(43.50)
23 Joanna Högback 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:23.21 +13.02
50m: 39.58
100m: 1:23.21
(43.63)
24 Matilda Holmlund 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:23.37 +13.18
50m: 38.66
100m: 1:23.37
(44.71)
25 Ida Savolainen 2007 Cetus Espoo 1:23.60 +13.41
50m: 40.00
100m: 1:23.60
(43.60)
26 Jenni Korkeamäki 2007 Cetus Espoo 1:23.65 +13.46
50m: 39.28
100m: 1:23.65
(44.37)
27 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo 1:23.77 +13.58
50m: 39.55
100m: 1:23.77
(44.22)
27 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo 1:23.77 +13.58
50m: 38.93
100m: 1:23.77
(44.84)
29 Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo 1:23.82 +13.63
50m: 39.76
100m: 1:23.82
(44.06)
30 Karla Tiainen 2005 Helsingfors Simsällskap 1:24.07 +13.88
50m: 40.43
100m: 1:24.07
(43.64)
31 Iina Vänttinen 2006 Simmis Wanda ry 1:24.81 +14.62
50m: 40.31
100m: 1:24.81
(44.50)
32 Kristina Grimbaum 2005 Åbo Simklubb 1:24.99 +14.80
50m: 39.04
100m: 1:24.99
(45.95)
33 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry 1:25.07 +14.88
50m: 41.15
100m: 1:25.07
(43.92)
34 Laura Oksakari 2005 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:25.12 +14.93
50m: 38.99
100m: 1:25.12
(46.13)
35 Säde Ryynänen 2005 Cetus Espoo 1:25.22 +15.03
50m: 40.13
100m: 1:25.22
(45.09)
36 Emilia Johanna Pakkanen 2006 Åbo Simklubb 1:25.27 +15.08
50m: 39.67
100m: 1:25.27
(45.60)
37 Anni Kärkkäinen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:25.34 +15.15
50m: 39.74
100m: 1:25.34
(45.60)
38 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap 1:25.91 +15.72
50m: 41.24
100m: 1:25.91
(44.67)
39 Tilda Aaltonen 2006 Åbo Simklubb 1:25.93 +15.74
50m: 40.76
100m: 1:25.93
(45.17)
40 Michelle Fellman 2007 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:26.05 +15.86
50m: 40.44
100m: 1:26.05
(45.61)
41 Cecilia Rönnlund 2006 Åbo Simklubb 1:26.11 +15.92
50m: 40.72
100m: 1:26.11
(45.39)
42 Oosa Mattila 2006 Simmis Wanda ry 1:26.14 +15.95
50m: 40.21
100m: 1:26.14
(45.93)
43 Ella Meriläinen 2006 Helsingfors Simsällskap 1:28.21 +18.02
50m: 40.91
100m: 1:28.21
(47.30)
44 Ursula Ursin 2007 Helsingfors Simsällskap 1:28.53 +18.34
50m: 41.43
100m: 1:28.53
(47.10)
45 Emilia Wall 2008 Simmis Wanda ry 1:28.77 +18.58
50m: 42.71
100m: 1:28.77
(46.06)
46 Ellen Lindell 2007 Cetus Espoo 1:29.14 +18.95
50m: 42.22
100m: 1:29.14
(46.92)
47 Josefina Vainio 2007 Simmis Wanda ry 1:29.35 +19.16
50m: 41.67
100m: 1:29.35
(47.68)
48 Tuulia Harju 2005 Kokkolan Uimaseura 1:29.86 +19.67
50m: 42.35
100m: 1:29.86
(47.51)
49 Laura Kangas 2006 Helsingfors Simsällskap 1:29.93 +19.74
50m: 42.82
100m: 1:29.93
(47.11)
50 Pinja Hoffren 2006 Simmis Wanda ry 1:30.08 +19.89
50m: 43.34
100m: 1:30.08
(46.74)
51 Anni Turunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:30.57 +20.38
50m: 43.31
100m: 1:30.57
(47.26)
52 Saga Linnosaari 2008 Cetus Espoo 1:31.31 +21.12
50m: 43.22
100m: 1:31.31
(48.09)
53 Noora Glasin 2006 Simmis Wanda ry 1:32.15 +21.96
50m: 43.88
100m: 1:32.15
(48.27)
54 Ida Paaskoski 2007 Cetus Espoo 1:33.32 +23.13
50m: 43.78
100m: 1:33.32
(49.54)
55 Dominika Stalinskaja 2007 Cetus Espoo 1:33.37 +23.18
50m: 45.13
100m: 1:33.37
(48.24)
56 Lily Päivänen 2006 Helsingfors Simsällskap 1:33.44 +23.25
50m: 45.25
100m: 1:33.44
(48.19)
57 Naomi Leo 2007 Åbo Simklubb 1:34.18 +23.99
50m: 43.69
100m: 1:34.18
(50.49)
58 Hilma Mannersalo 2008 Cetus Espoo 1:34.72 +24.53
50m: 45.55
100m: 1:34.72
(49.17)
59 Eine Idman 2007 Cetus Espoo 1:34.81 +24.62
50m: 45.04
100m: 1:34.81
(49.77)
60 Iina Ekholm 2007 Helsingfors Simsällskap 1:35.19 +25.00
50m: 45.99
100m: 1:35.19
(49.20)
61 Agnes Ruusumo 2007 Åbo Simklubb 1:35.26 +25.07
50m: 45.42
100m: 1:35.26
(49.84)
62 Aura Haunia 2007 Simmis Wanda ry 1:35.62 +25.43
50m: 45.11
100m: 1:35.62
(50.51)
63 Maija Salokorpi 2007 Åbo Simklubb 1:37.11 +26.92
50m: 46.31
100m: 1:37.11
(50.80)
64 Pipsa Linteri 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 1:37.60 +27.41
50m: 44.57
100m: 1:37.60
(53.03)
65 Deniz Keteli 2005 Simmis Wanda ry 1:39.27 +29.08
50m: 46.07
100m: 1:39.27
(53.20)
66 Vieno Virtanen 2006 Helsingfors Simsällskap 1:40.07 +29.88
50m: 46.81
100m: 1:40.07
(53.26)
67 Vera Cantell 2008 JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari 1:48.64 +38.45
50m: 50.85
100m: 1:48.64
(57.79)
68 Anna Tarasova 2006 Simmis Wanda ry 1:51.70 +41.51
50m: 50.72
100m: 1:51.70
(1:00.98)
- Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda ry DSQ SW4.4
- Aino Laine 2007 Åbo Simklubb DSQ SW7.6
- Olga Tarasova 2006 Simmis Wanda ry DSQ SW7.5
- Lizette Jakobsson 2007 JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari DNS
Grenen officiell:  12.9.2020 17.36.58
2020-09-12 17.37.03 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner