Resultat för SFI-mästerskapen 2020
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 400m Medley Damer - Final |
|
|
Sponsor: |
Porvoon Mikrokulma |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Pälsi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
5:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenna Pulkkinen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
5:12.97 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Hulkki |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
5:32.00 |
+30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alina Antila |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
5:37.06 |
+35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aamu Knuuttila |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
5:38.52 |
+37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Milla Laiteenmäki |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
5:50.86 |
+49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gitta Nukala |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
6:00.70 |
+59.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12.9.2020 14.33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-12 14.33.53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 1500m Frisim Herrar - Final |
|
|
Sponsor: |
Senson Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Lietzén |
2002 |
Åbo Simklubb |
|
|
16:04.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Claes Fjellström |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
16:28.07 |
+23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Risto Kallström |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
16:46.96 |
+42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
16:47.02 |
+42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joona Kuitu |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
16:59.19 |
+54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Waldemar Palombi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
17:04.17 |
+59.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Teemu Oksakari |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
17:05.71 |
+1:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Ravals |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
17:14.37 |
+1:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Fredriksson |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
17:21.31 |
+1:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nico Kulju |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
17:38.00 |
+1:33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Konsta Pekkala |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
17:56.98 |
+1:52.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pietari Puutio |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
17:57.76 |
+1:53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elis Fokin |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
18:03.27 |
+1:58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
|
|
18:06.90 |
+2:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniel Kabonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
21:11.42 |
+5:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Onni Äijälä |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW5.3 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12.9.2020 15.28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-12 15.32.20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer - Final |
|
|
Sponsor: |
Itä-Uudenmaan LVI Asennus Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenna Pulkkinen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alisa Ponomareva |
1991 |
Åbo Simklubb |
|
|
33.43 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sini Silvennoinen |
2002 |
Åbo Simklubb |
|
|
34.69 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Pälsi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
34.78 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gréta Beszteri |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
34.96 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fanny Nyström |
1999 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
35.73 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Hellsten |
2000 |
Simmis Wanda ry |
|
|
35.89 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agneta Maria Kallas |
2002 |
Simmis Wanda ry |
|
|
35.95 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peppi Vesalainen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
35.96 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gitta Nukala |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
36.16 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Myllykoski |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
36.43 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iida Herrala |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
36.98 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Nurkkala |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
37.01 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniela Degenhardt |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
38.42 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Henni Havén |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
40.06 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oona Eriksson |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
41.04 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tatiana Gordina |
1967 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12.9.2020 16.04.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-12 16.04.32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
Sponsor: |
Itä-Uudenmaan LVI Asennus Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Hyttinen |
2001 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
2:27.11 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Forsel |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:28.36 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bruce Clayhills |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:29.44 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kirill Helsing |
2002 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:30.99 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alex Lydman |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:35.39 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Teppo Jestoi |
2003 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:37.54 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eemil Kankare |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:41.19 |
+22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jaakko Pihlava |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:44.45 |
+25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matti Nätti |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:50.03 |
+31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aleksi Rissanen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:52.02 |
+33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:53.02 |
+34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12.9.2020 16.13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-12 16.13.14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
Sponsor: |
Itä-Uudenmaan LVI Asennus Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louna Kasvio |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ada Hakkarainen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:05.66 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:06.18 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inka Vahtola |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
1:06.35 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karla Tiainen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:06.37 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maura Bergström |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:06.93 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Kaituri |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:07.21 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fia Stenman |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:07.54 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Janina Granberg |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:07.87 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Hankala |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:08.00 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ariel Julienne Jämsen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:09.33 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniela Lietzén |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:09.40 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:09.93 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:10.34 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kukka Kangas |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:11.16 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Teea Jestoi |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:11.56 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anni Turunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:12.16 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jenni Kurki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:12.95 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anni Kärkkäinen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:13.19 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tuulia Harju |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:13.21 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:13.23 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Enni Tammilehto |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:13.31 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karla Lehtosalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:13.33 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tilda Aaltonen |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:13.61 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Veera Välivainio |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:13.82 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lumi Rossi |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
1:14.13 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Dominika Stalinskaja |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:14.40 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ellen Williamsson |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:14.76 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:15.05 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Joanna Högback |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:15.24 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Matilda Holmlund |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:15.70 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:15.94 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Iina Ekholm |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:16.13 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Laura Oksakari |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:16.34 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Aino Laine |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:17.27 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Helmi Räsänen |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:17.36 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Jasmin Savonen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
1:17.49 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:17.65 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Säde Ryynänen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
1:18.46 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:18.81 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:18.83 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Cécilia Richard |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:18.85 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ellen Lindell |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:19.02 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Matilda Leppänen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:19.45 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ursula Ursin |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:19.83 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Pinja Hoffren |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:20.93 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Ida Paaskoski |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:21.28 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:21.45 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Iina Vänttinen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:21.55 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Naomi Leo |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:21.83 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:21.88 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:22.14 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Emilia Johanna Pakkanen |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:22.91 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:24.18 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Noora Glasin |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:24.41 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Laura Kangas |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:25.53 |
+20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:25.53 |
+20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Cecilia Rönnlund |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:25.99 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Kristina Grimbaum |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:26.13 |
+21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Maija Salokorpi |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:27.93 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Ella Meriläinen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:28.85 |
+24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Josefina Vainio |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:31.86 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Vieno Virtanen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:32.91 |
+28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Eine Idman |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:34.20 |
+29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Deniz Keteli |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:36.80 |
+32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lily Päivänen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
SW8.3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12.9.2020 16.32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-12 16.33.04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
Sponsor: |
Ravintola Acvario |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teo Mattelmäki |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
1:05.36 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Risto Kallström |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:06.38 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:06.91 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:07.40 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aron Forslund |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:08.29 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Lydman |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:08.79 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:09.30 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leevi Pixa |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:09.98 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ville Ikola |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:11.37 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aarni Linderborg |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:11.45 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eeli Jaakko Matias Partanen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
1:11.56 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Santeri Holmberg |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:11.79 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:12.36 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:12.93 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:13.01 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:13.72 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:14.36 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:14.96 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Veikka Leväsalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:15.13 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Veeti Valdolin |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:15.53 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Roope Liimatainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:15.53 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Olli Järvenpää |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:15.78 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tiger Tran |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:16.58 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oskar Westerberg |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
1:16.77 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Daniel Kajava |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:17.05 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Max Allén |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:17.51 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ivan Gavrilov |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
1:17.57 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:18.42 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Joel sulonen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:19.38 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Eljas Pekkola |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:20.09 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Julius Linde |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:20.84 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Heikki Ianes |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:20.95 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Artemi Tsinjonnõi |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:21.24 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Christian Edelman |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:21.48 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:22.76 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:23.50 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Alex Karlsson |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:24.65 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Aleksander Sibirtsev |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:25.07 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Aarne Nuutinen |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:25.62 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:26.55 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Oliver Laitinen |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:28.01 |
+24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Oka Silventoinen |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:32.50 |
+28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lenni Syvänen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
SW6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frans Sandblom |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
SW6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12.9.2020 16.50.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-12 16.50.39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Frisim Damer - Final |
|
|
Sponsor: |
Ravintola Acvario |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Konkka |
2000 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:07.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aliina Karvonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:08.56 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pinja Peippo |
1999 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:09.03 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Pälsi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:11.92 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
henna känsäkangas |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:12.16 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jenna Pulkkinen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:12.92 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tessa Tattari |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:13.37 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maija Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:13.85 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peppi Vesalainen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:14.04 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gréta Beszteri |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:14.05 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alina Antila |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:15.99 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nea Parkatti |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:16.01 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alisa Ponomareva |
1991 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:16.84 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liina Salin |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:17.42 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Rantala |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:17.56 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Nurkkala |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:18.28 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Daniela Degenhardt |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:19.53 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Pirita Hautala |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:23.08 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iida Herrala |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:23.47 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Veera Varsanpää |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:23.80 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aamu Knuuttila |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:23.90 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilia Myllykoski |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:26.41 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Salla-maaria Kauppinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:26.91 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amanda Ahlgren |
2001 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
2:43.73 |
+36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Susanna Lahti |
1979 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12.9.2020 17.02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-12 17.03.03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Frisim Herrar - Final |
|
|
Sponsor: |
Ravintola Acvario |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Forsel |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Söderholm |
2002 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
24.60 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miro Merinen |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
24.75 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Ravals |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
24.98 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Claes Fjellström |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
25.19 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juha Kollin |
1993 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
25.20 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Fredriksson |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
25.23 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sami Pakarinen |
1992 |
Simmis Wanda ry |
|
|
25.23 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
25.26 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jesse Anttila |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
25.30 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alex Lydman |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
25.31 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filip Jåfs |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
25.54 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Onni Äijälä |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
25.67 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Taneli Lantta |
2001 |
Simmis Wanda ry |
|
|
25.79 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aapo Kinnunen |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
25.90 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jeremia Varonen |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
26.02 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Bruce Clayhills |
1997 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
26.06 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Teppo Jestoi |
2003 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
26.20 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
|
|
26.51 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kirill Helsing |
2002 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
26.54 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jaakko Pihlava |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
26.59 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Waldemar Palombi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
26.79 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elis Fokin |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
27.03 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mathias Lindfors |
2002 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
27.14 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Pietari Puutio |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
27.33 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Joakim Kuhlberg |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
27.49 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eemil Kankare |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
27.50 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
27.59 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Leo Hautaniemi |
2004 |
Cetus Espoo |
|
|
28.71 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Linus Rutanen |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
28.84 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Daniel Kabonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
28.90 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
29.24 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Mikko Karjalainen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
29.39 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aleksi Rissanen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
29.97 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Mattola |
2001 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12.9.2020 17.10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-12 17.10.30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Bröstsim Damer - Final |
|
|
Sponsor: |
Porvoon Laatupellitys Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Kaituri |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:14.87 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Teea Jestoi |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:15.13 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ada Hakkarainen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:15.71 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuuli Pippuri |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
1:15.98 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:16.50 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniela Lietzén |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:16.60 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilda Leppänen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:17.03 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maura Bergström |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:17.18 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Fia Stenman |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:17.49 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Inka Vahtola |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
1:17.71 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Louna Kasvio |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:17.78 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veera Välivainio |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:18.95 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elina Ryynänen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:19.18 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Williamsson |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:19.33 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ariel Julienne Jämsen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:19.53 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Enni Tammilehto |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:20.37 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:20.58 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kukka Kangas |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:21.61 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hannah Lamminmäki |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:21.80 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jenni Kurki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:22.38 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:22.67 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Joanna Högback |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:23.21 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Matilda Holmlund |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:23.37 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:23.60 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jenni Korkeamäki |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:23.65 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Helmi Räsänen |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:23.77 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Laura Kousa |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
1:23.77 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Cécilia Richard |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:23.82 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Karla Tiainen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:24.07 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Iina Vänttinen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:24.81 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kristina Grimbaum |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:24.99 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:25.07 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Laura Oksakari |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:25.12 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Säde Ryynänen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
1:25.22 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emilia Johanna Pakkanen |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:25.27 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anni Kärkkäinen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:25.34 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Karla Lehtosalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:25.91 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Tilda Aaltonen |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:25.93 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Michelle Fellman |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:26.05 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Cecilia Rönnlund |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:26.11 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Oosa Mattila |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:26.14 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ella Meriläinen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:28.21 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Ursula Ursin |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:28.53 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:28.77 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ellen Lindell |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:29.14 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Josefina Vainio |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:29.35 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Tuulia Harju |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:29.86 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Laura Kangas |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:29.93 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Pinja Hoffren |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:30.08 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Anni Turunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:30.57 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:31.31 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Noora Glasin |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:32.15 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Ida Paaskoski |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:33.32 |
+23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Dominika Stalinskaja |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:33.37 |
+23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Lily Päivänen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:33.44 |
+23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Naomi Leo |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:34.18 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:34.72 |
+24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Eine Idman |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:34.81 |
+24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Iina Ekholm |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:35.19 |
+25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:35.26 |
+25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:35.62 |
+25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Maija Salokorpi |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:37.11 |
+26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Pipsa Linteri |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:37.60 |
+27.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Deniz Keteli |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:39.27 |
+29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Vieno Virtanen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:40.07 |
+29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Vera Cantell |
2008 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
|
1:48.64 |
+38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Anna Tarasova |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:51.70 |
+41.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aino Laine |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
SW7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olga Tarasova |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
SW7.5 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lizette Jakobsson |
2007 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12.9.2020 17.36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-12 17.37.03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar - Final |
|
|
Sponsor: |
Senson Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Risto Kallström |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riku Määttälä |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
57.70 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Lydman |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
57.84 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
58.05 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nico Kulju |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
58.15 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
58.22 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
59.11 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ville Ikola |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
59.16 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aarni Linderborg |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
59.24 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veikka Leväsalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
59.30 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:00.48 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Santeri Holmberg |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:01.93 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:02.03 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:02.10 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Konsta Joensuu |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:02.48 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:02.86 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:03.30 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Max Allén |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:03.45 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:03.95 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:04.01 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Leevi Pixa |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:04.55 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aron Forslund |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:05.39 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Veeti Valdolin |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:05.64 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:05.82 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oskar Westerberg |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
1:05.99 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julius Linde |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:06.36 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tiger Tran |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:06.62 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Daniel Kajava |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:06.95 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Heikki Ianes |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:07.53 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Benjamin Gullans |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:07.58 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Christian Edelman |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:08.58 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:08.69 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Eljas Pekkola |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:08.89 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Frans Sandblom |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:09.17 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Joel sulonen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:09.48 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:09.59 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:09.92 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:10.57 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Artemi Tsinjonnõi |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:10.67 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Hugo Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:10.93 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:10.98 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Aleksander Sibirtsev |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:11.39 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Julius Laitinen |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:12.62 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Alex Karlsson |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:13.48 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:17.32 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Tino Rantamäki |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:18.43 |
+21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Oka Silventoinen |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:20.85 |
+23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Oliver Laitinen |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:24.18 |
+26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12.9.2020 17.53.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-12 17.54.03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
Sponsor: |
FysioDN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Konkka |
2000 |
Åbo Simklubb |
|
|
28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Hellsten |
2000 |
Simmis Wanda ry |
|
|
29.83 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alisa Ponomareva |
1991 |
Åbo Simklubb |
|
|
30.24 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Pälsi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
30.25 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jenna Pulkkinen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
30.29 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Lyyra |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
30.48 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Siiri Konkka |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
30.51 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iris Hanski |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
30.51 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agneta Maria Kallas |
2002 |
Simmis Wanda ry |
|
|
30.83 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aliina Karvonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
30.87 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alina Antila |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
30.91 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gréta Beszteri |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
31.09 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hilda Helo |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
31.76 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nea Parkatti |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
31.81 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Rantala |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
31.88 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Nurkkala |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
32.07 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Peppi Vesalainen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
32.15 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aamu Knuuttila |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
32.28 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tessa Tattari |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
32.81 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Salla-maaria Kauppinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
33.42 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oona Eriksson |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
37.43 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tatiana Gordina |
1967 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
52.06 |
+23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12.9.2020 18.25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-12 18.25.29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
Sponsor: |
FysioDN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Lietzén |
2002 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Claes Fjellström |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:09.37 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:14.42 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Teemu Oksakari |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:16.83 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Jåfs |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:20.53 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuel Saari |
2004 |
Cetus Espoo |
|
|
2:23.11 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Forsel |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:24.57 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Onni Äijälä |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:25.71 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Waldemar Palombi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:30.97 |
+24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Konsta Pekkala |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:37.10 |
+30.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jesse Anttila |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:39.43 |
+32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matti Nätti |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12.9.2020 18.33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-12 19.05.34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 400m Frisim Damer - Final |
|
|
Sponsor: |
INSTANT team Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ada Hakkarainen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
4:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louna Kasvio |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
4:25.01 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fia Stenman |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
4:33.72 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
4:35.58 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniela Lietzén |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
4:35.84 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maura Bergström |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
4:38.97 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cécilia Richard |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
4:39.04 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
4:40.34 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elina Ryynänen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
4:41.20 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karla Tiainen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
4:41.29 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Kaituri |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
4:41.40 |
+21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino Hankala |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
4:41.79 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Enni Tammilehto |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
4:43.77 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veera Välivainio |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
4:44.20 |
+24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karla Lehtosalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
4:44.85 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ariel Julienne Jämsen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
4:45.67 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tilda Aaltonen |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
4:48.88 |
+29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matilda Holmlund |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
4:51.01 |
+31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kukka Kangas |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
4:51.81 |
+32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Naomi Leo |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
4:52.72 |
+32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
4:53.17 |
+33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
4:56.28 |
+36.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Joanna Högback |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
4:57.22 |
+37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hannah Lamminmäki |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
4:57.24 |
+37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ursula Ursin |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
4:58.26 |
+38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
4:58.52 |
+38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lumi Rossi |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
4:59.94 |
+40.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
5:01.08 |
+41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ellen Williamsson |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
5:01.94 |
+42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
5:07.91 |
+48.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anni Kärkkäinen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
5:10.61 |
+50.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
5:12.00 |
+52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Michelle Fellman |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
5:13.29 |
+53.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Kristina Grimbaum |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
5:13.78 |
+53.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Iina Ekholm |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
5:14.87 |
+55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Laura Kangas |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
5:15.07 |
+55.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Susanna Ryynänen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
5:15.66 |
+55.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Maija Salokorpi |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
5:24.42 |
+1:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lily Päivänen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
5:24.80 |
+1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
5:27.14 |
+1:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ella Meriläinen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
5:30.27 |
+1:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Vieno Virtanen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
5:31.73 |
+1:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
5:33.00 |
+1:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Cantell |
2008 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lizette Jakobsson |
2007 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12.9.2020 19.20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-13 08.42.48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Medley Herrar - Final |
|
|
Sponsor: |
Itäväylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Risto Kallström |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
2:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
2:20.79 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Teo Mattelmäki |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
2:21.47 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
2:23.58 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veikka Leväsalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:25.09 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Lydman |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:25.60 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:26.65 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:28.48 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Konsta Joensuu |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:30.24 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aarni Linderborg |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:30.29 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Riku Määttälä |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:33.67 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
2:33.81 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leevi Pixa |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:35.06 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eeli Jaakko Matias Partanen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
2:35.50 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:36.65 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lenni Syvänen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
2:36.88 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicolas Nyström |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:38.76 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Roope Liimatainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
2:41.71 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:44.67 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:46.06 |
+26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
2:47.25 |
+27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eljas Pekkola |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
2:47.73 |
+28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
2:48.12 |
+28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aarne Nuutinen |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
2:48.27 |
+28.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Olli Järvenpää |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
2:49.31 |
+30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Daniel Kajava |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:51.21 |
+31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
2:51.44 |
+32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
2:51.88 |
+32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tiger Tran |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:51.95 |
+32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
2:54.05 |
+34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Aleksander Sibirtsev |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:55.03 |
+35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ivan Gavrilov |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW9.1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12.9.2020 19.46.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-12 19.47.00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Ryggsim Damer - Final |
|
|
Sponsor: |
Itäväylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alina Antila |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iris Hanski |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:24.94 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maija Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:27.25 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Laiteenmäki |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:27.78 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Hellsten |
2000 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:28.07 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
henna känsäkangas |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:29.30 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Hulkki |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:30.81 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siiri Konkka |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:38.39 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veera Varsanpää |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:38.40 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pirita Hautala |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:45.00 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Henni Havén |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:48.93 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hilda Helo |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:52.33 |
+27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liina Salin |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12.9.2020 19.53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-12 19.53.25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
Sponsor: |
Porvoon Laatupellitys Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Forsel |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Hanski |
1999 |
Åbo Simklubb |
|
|
27.24 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Claes Fjellström |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
27.71 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sami Pakarinen |
1992 |
Simmis Wanda ry |
|
|
27.84 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miro Merinen |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
27.86 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Söderholm |
2002 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
28.28 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Teemu Oksakari |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
29.11 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aapo Kinnunen |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
29.14 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alex Lydman |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
29.34 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filip Jåfs |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
29.68 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Ravals |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
29.93 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Teppo Jestoi |
2003 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
30.10 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Taneli Lantta |
2001 |
Simmis Wanda ry |
|
|
30.20 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hugo Mattola |
2001 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
30.24 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jeremia Varonen |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
30.49 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Joakim Kuhlberg |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
30.93 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kirill Helsing |
2002 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
31.24 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eemil Kankare |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
31.33 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
31.53 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jaakko Pihlava |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
32.13 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
34.28 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikko Karjalainen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
36.19 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joona Kuitu |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
- |
|
Johan Fredriksson |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12.9.2020 19.58.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-12 19.58.18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 4x100m Medley Damer - Final |
|
Sponsor: |
Porvoon Vuokravälitys Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Cetus Espoo valkoiset nemot |
15 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
4:19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kousa |
2005 |
05A332 |
|
31.85 |
1:06.15 |
|
|
|
1:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Janina Granberg |
2006 |
06A403 |
|
33.30 |
1:11.69 |
|
|
|
2:17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuuli Pippuri |
2005 |
05A146 |
|
29.77 |
1:04.41 |
|
|
|
3:22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inka Vahtola |
2005 |
05A401 |
|
27.48 |
57.06 |
|
|
|
4:19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
ÅSK Tytöt 1 |
15 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
4:24.05 |
+4.74 |
|
|
|
|
Kukka Kangas |
2005 |
05A254 |
|
32.30 |
1:07.85 |
|
|
|
1:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Kaituri |
2006 |
06A086 |
|
32.61 |
1:10.40 |
|
|
|
2:18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Maura Bergström |
2005 |
05A338 |
|
30.44 |
1:05.59 |
|
|
|
3:23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniela Lietzén |
2006 |
06A241 |
|
28.84 |
1:00.21 |
|
|
|
4:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vaasan Uimaseura - Vasa Sims |
15 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
4:39.61 |
+20.30 |
|
|
|
|
Fia Stenman |
2006 |
06A349 |
|
31.71 |
1:07.02 |
|
|
|
1:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Williamsson |
2006 |
06A398 |
|
36.81 |
1:20.46 |
|
|
|
2:27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Turunen |
2006 |
06A416 |
|
32.44 |
1:10.99 |
|
|
|
3:38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veera Välivainio |
2005 |
05A645 |
|
28.49 |
1:01.14 |
|
|
|
4:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simmis Wanda ry |
15 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
4:44.00 |
+24.69 |
|
|
|
|
Aino Hankala |
2005 |
05A553 |
|
34.20 |
1:09.94 |
|
|
|
1:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Iina Vänttinen |
2006 |
06A210 |
|
39.59 |
1:24.72 |
|
|
|
2:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Karvonen |
2006 |
06A517 |
|
32.89 |
1:09.34 |
|
|
|
3:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elina Ryynänen |
2005 |
05A067 |
|
28.51 |
1:00.00 |
|
|
|
4:44.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
ÅSK Tytöt 2 |
15 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
4:50.32 |
+31.01 |
|
|
|
|
Tilda Aaltonen |
2006 |
06A311 |
|
34.33 |
1:11.13 |
|
|
|
1:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Grimbaum |
2005 |
05A266 |
|
40.29 |
1:24.95 |
|
|
|
2:36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
07A146 |
|
31.79 |
1:09.50 |
|
|
|
3:45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naomi Leo |
2007 |
07A306 |
|
30.47 |
1:04.74 |
|
|
|
4:50.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cetus Espoo V2 1 |
13 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
4:59.19 |
+39.88 |
|
|
|
|
Anna Lindholm |
2007 |
07A682 |
|
35.34 |
1:13.91 |
|
|
|
1:13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Petra Nieminen |
2007 |
07A645 |
|
37.88 |
1:22.33 |
|
|
|
2:36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Savolainen |
2007 |
07A574 |
|
34.41 |
1:15.77 |
|
|
|
3:52.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dominika Stalinskaja |
2007 |
07A650 |
|
32.02 |
1:07.18 |
|
|
|
4:59.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cetus Espoo V2 2 |
13 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
5:09.83 |
+50.52 |
|
|
|
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
07A546 |
|
34.66 |
1:12.22 |
|
|
|
1:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Paaskoski |
2007 |
07A527 |
|
42.51 |
1:32.09 |
|
|
|
2:44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Linnosaari |
2008 |
08A268 |
|
35.43 |
1:19.15 |
|
|
|
4:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
08A357 |
|
31.77 |
1:06.37 |
|
|
|
5:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vaasan Uimaseura - Vasa Sims |
15 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW10. |
|
|
|
Hannah Lamminmäki |
2006 |
06A351 |
|
36.76 |
1:17.00 |
|
|
|
1:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Joanna Högback |
2007 |
07A150 |
|
39.17 |
1:24.47 |
|
|
|
2:41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Kärkkäinen |
2006 |
06A642 |
|
34.44 |
1:19.21 |
|
|
|
4:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Holmlund |
2005 |
05A734 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12.9.2020 20.12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-12 20.12.42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 4x100m Frisim Herrar - Final |
|
Sponsor: |
Porvoon Vuokravälitys Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
ÅSK 1 |
15 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
4:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Aarni Linderborg |
2005 |
05A268 |
|
28.90 |
59.82 |
|
|
|
59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veeti Valdolin |
2005 |
05A284 |
|
31.55 |
1:07.20 |
|
|
|
2:07.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Santeri Holmberg |
2006 |
06A484 |
|
28.39 |
1:00.38 |
|
|
|
3:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Allén |
2005 |
05A484 |
|
29.58 |
1:01.21 |
|
|
|
4:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simmis Wanda ry |
15 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
4:08.62 |
+0.01 |
|
|
|
|
Nico Kulju |
2006 |
06A083 |
|
28.81 |
58.38 |
|
|
|
58.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Juho Kotamäki |
2005 |
05A604 |
|
29.80 |
1:02.03 |
|
|
|
2:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Heikki Ianes |
2005 |
05A138 |
|
30.71 |
1:05.41 |
|
|
|
3:05.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pravin Perasath |
2008 |
08A109 |
|
30.14 |
1:02.80 |
|
|
|
4:08.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Borgå simmare 1 |
15 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
4:15.64 |
+7.03 |
|
|
|
|
William Fagerstedt |
2005 |
05A803 |
|
28.39 |
57.79 |
|
|
|
57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frans Nyström |
2008 |
08A214 |
|
31.65 |
1:08.05 |
|
|
|
2:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Gullans |
2005 |
05B045 |
|
30.41 |
1:06.04 |
|
|
|
3:11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aron Forslund |
2005 |
05A526 |
|
29.89 |
1:03.76 |
|
|
|
4:15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cetus Espoo V2 1 |
14 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
4:19.10 |
+10.49 |
|
|
|
|
Roope Liimatainen |
2007 |
07A544 |
|
32.40 |
1:08.30 |
|
|
|
1:08.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
07A667 |
|
29.20 |
1:03.12 |
|
|
|
2:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Olli Järvenpää |
2006 |
06A690 |
|
30.01 |
1:04.02 |
|
|
|
3:15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lenni Syvänen |
2007 |
07A401 |
|
30.39 |
1:03.66 |
|
|
|
4:19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
ÅSK 2 |
14 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
4:30.68 |
+22.07 |
|
|
|
|
Julius Linde |
2007 |
07A322 |
|
32.08 |
1:06.29 |
|
|
|
1:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frans Sandblom |
2006 |
06A101 |
|
32.02 |
1:07.41 |
|
|
|
2:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel sulonen |
2007 |
07A203 |
|
32.79 |
1:09.76 |
|
|
|
3:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Edelman |
2007 |
07A367 |
|
30.59 |
1:07.22 |
|
|
|
4:30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cetus Espoo V2 2 |
13 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
4:46.12 |
+37.51 |
|
|
|
|
Tommi Mosconi |
2008 |
08A187 |
|
32.94 |
1:11.33 |
|
|
|
1:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Artemi Tsinjonnõi |
2008 |
08A169 |
|
35.05 |
1:13.15 |
|
|
|
2:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Klümper |
2008 |
08A190 |
|
34.60 |
1:13.69 |
|
|
|
3:38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eljas Pekkola |
2007 |
07A509 |
|
31.56 |
1:07.95 |
|
|
|
4:46.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12.9.2020 20.21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-12 20.21.44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 4x50m Medley Damer - Final |
|
Sponsor: |
Porvoon Vuokravälitys Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
ÅSK 1 |
20 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
1:57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Iris Hanski |
2003 |
03A234 |
|
30.95 |
|
|
|
|
30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Kaituri |
2006 |
06A086 |
|
32.15 |
|
|
|
|
1:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Konkka |
2000 |
00A573 |
|
28.13 |
|
|
|
|
1:31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sini Silvennoinen |
2002 |
02A080 |
|
26.51 |
|
|
|
|
1:57.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
ÅSK 2 |
29 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
2:02.34 |
+4.60 |
|
|
|
|
Kukka Kangas |
2005 |
05A254 |
|
31.33 |
|
|
|
|
31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Alisa Ponomareva |
1991 |
91A777 |
|
33.37 |
|
|
|
|
1:04.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Siiri Konkka |
2004 |
04A103 |
|
30.05 |
|
|
|
|
1:34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniela Degenhardt |
2003 |
03A442 |
|
27.59 |
|
|
|
|
2:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simmis Wanda ry |
21 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
2:03.65 |
+5.91 |
|
|
|
|
Olivia Hellsten |
2000 |
00A064 |
|
31.29 |
|
|
|
|
31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aliina Karvonen |
2004 |
04A587 |
|
35.33 |
|
|
|
|
1:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Lyyra |
2003 |
03A219 |
|
29.32 |
|
|
|
|
1:35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Peippo |
1999 |
99A544 |
|
27.71 |
|
|
|
|
2:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kus-Gss |
18 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:05.09 |
+7.35 |
|
|
|
|
Liina Salin |
2002 |
02A762 |
|
33.17 |
|
|
|
|
33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Teea Jestoi |
2005 |
05A173 |
|
33.28 |
|
|
|
|
1:06.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Veera Lahtinen |
2002 |
02A123 |
|
31.16 |
|
|
|
|
1:37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuulia Harju |
2005 |
05A151 |
|
27.48 |
|
|
|
|
2:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Borgå simmare 1 |
21 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
2:13.75 |
+16.01 |
|
|
|
|
Ronja Nevanko |
2005 |
|
|
35.83 |
|
|
|
|
35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fanny Nyström |
1999 |
99A834 |
|
34.46 |
|
|
|
|
1:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nea Winqvist |
2002 |
|
|
30.94 |
|
|
|
|
1:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Ahlgren |
2001 |
01A821 |
|
32.52 |
|
|
|
|
2:13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Borgå simmare 2 |
53 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
2:51.97 |
+54.23 |
|
|
|
|
Susanna Lahti |
1979 |
79A130 |
|
44.83 |
|
|
|
|
44.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Tatiana Gordina |
1967 |
67A079 |
|
50.95 |
|
|
|
|
1:35.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Suvi Hiltunen |
1988 |
88A066 |
|
34.60 |
|
|
|
|
2:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikaela Hackman |
1971 |
71A085 |
|
41.59 |
|
|
|
|
2:51.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VUS-VSS |
19 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW10. |
|
|
|
Milla Laiteenmäki |
2001 |
01B318 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gitta Nukala |
2004 |
04B020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Hulkki |
2004 |
04A200 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pirita Hautala |
2004 |
04B022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12.9.2020 20.33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-12 20.33.24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 4x50m Frisim Herrar - Final |
|
Sponsor: |
Porvoon Vuokravälitys Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Vaasan Uimaseura - Vasa Sims |
27 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
1:38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Simon Ravals |
2003 |
03A528 |
|
25.46 |
|
|
|
|
25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juha Kollin |
1993 |
93A900 |
|
24.32 |
|
|
|
|
49.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alex Lydman |
2003 |
03A218 |
|
24.88 |
|
|
|
|
1:14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claes Fjellström |
2001 |
01A078 |
|
23.96 |
|
|
|
|
1:38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simmis Wanda ry |
28 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
1:39.44 |
+0.82 |
|
|
|
|
Sami Pakarinen |
1992 |
92A332 |
|
25.10 |
|
|
|
|
25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Miro Merinen |
2003 |
03A695 |
|
24.32 |
|
|
|
|
49.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Taneli Lantta |
2001 |
01A493 |
|
25.34 |
|
|
|
|
1:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Konsta Pekkala |
2003 |
03A959 |
|
24.68 |
|
|
|
|
1:39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
ÅSK 1 |
21 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
1:40.64 |
+2.02 |
|
|
|
|
Jesper Lietzén |
2002 |
02A171 |
|
25.33 |
|
|
|
|
25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aapo Kinnunen |
2004 |
04A250 |
|
25.45 |
|
|
|
|
50.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeremia Varonen |
2004 |
04A513 |
|
25.01 |
|
|
|
|
1:15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Hanski |
1999 |
99A145 |
|
24.85 |
|
|
|
|
1:40.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vaasan Uimaseura - Vasa Sims |
18 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
1:42.41 |
+3.79 |
|
|
|
|
Filip Jåfs |
2004 |
04A211 |
|
25.57 |
|
|
|
|
25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Lydman |
2005 |
05A187 |
|
25.77 |
|
|
|
|
51.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Kirill Helsing |
2002 |
02A658 |
|
25.29 |
|
|
|
|
1:16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teemu Oksakari |
2003 |
03A161 |
|
25.78 |
|
|
|
|
1:42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kus-Gss I |
19 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:45.68 |
+7.06 |
|
|
|
|
Teppo Jestoi |
2003 |
03A402 |
|
26.19 |
|
|
|
|
26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riku Määttälä |
2005 |
05A671 |
|
26.41 |
|
|
|
|
52.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Mattola |
2001 |
01A074 |
|
26.52 |
|
|
|
|
1:19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesse Anttila |
2002 |
02A383 |
|
26.56 |
|
|
|
|
1:45.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Borgå simmare 1 |
19 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
1:47.36 |
+8.74 |
|
|
|
|
Kalle Hyttinen |
2001 |
01B140 |
|
25.72 |
|
|
|
|
25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Joakim Kuhlberg |
2004 |
04A072 |
|
26.95 |
|
|
|
|
52.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Lindfors |
2002 |
02A479 |
|
26.93 |
|
|
|
|
1:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Rutanen |
2004 |
04B131 |
|
27.76 |
|
|
|
|
1:47.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kus-Gss II |
16 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:52.33 |
+13.71 |
|
|
|
|
Visa Nissinen |
2004 |
04A432 |
|
28.10 |
|
|
|
|
28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikko Karjalainen |
2004 |
04A832 |
|
29.57 |
|
|
|
|
57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
04A350 |
|
27.57 |
|
|
|
|
1:25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ville Ikola |
2005 |
05A206 |
|
27.09 |
|
|
|
|
1:52.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 12.9.2020 20.33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-12 20.33.50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 400m Medley Herrar - Final |
|
|
Sponsor: |
Itäväylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Lietzén |
2002 |
Åbo Simklubb |
|
|
4:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksi Matias Koprinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
4:36.10 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lari Tumanoff |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
4:36.18 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lassi Haimi |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
4:36.19 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Claes Fjellström |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
4:38.80 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Teemu Oksakari |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
4:50.91 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joona Kuitu |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
4:55.75 |
+29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niki Karlsson |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
4:56.05 |
+29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Konsta Pekkala |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
5:09.71 |
+43.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matti Nätti |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
5:24.01 |
+57.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linus Rutanen |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
5:35.72 |
+1:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 13.9.2020 10.13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-13 10.13.39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 800m Frisim Damer - Final |
|
|
Sponsor: |
INSTANT team Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
8:48.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louna Kasvio |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
8:59.75 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuuli Pippuri |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
9:06.79 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
9:12.45 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniela Lietzén |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
9:28.46 |
+40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pinja Peippo |
1999 |
Simmis Wanda ry |
|
|
9:30.52 |
+42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aliina Karvonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
9:31.68 |
+43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
9:40.08 |
+51.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
henna känsäkangas |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
9:51.64 |
+1:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alisa Ponomareva |
1991 |
Åbo Simklubb |
|
|
9:53.11 |
+1:04.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Naomi Leo |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
10:11.62 |
+1:23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joanna Högback |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
10:12.89 |
+1:24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veera Varsanpää |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
10:21.74 |
+1:33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Oksakari |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
10:31.99 |
+1:43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
10:40.25 |
+1:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Pirita Hautala |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
10:50.09 |
+2:01.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
10:53.54 |
+2:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kristina Grimbaum |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
11:00.23 |
+2:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Henrika Backlund |
1981 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
12:48.36 |
+4:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 13.9.2020 11.01.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-13 11.02.12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
Sponsor: |
Safety Factors Oy Ltd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juha Kollin |
1993 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Claes Fjellström |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
30.99 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksi Matias Koprinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
31.11 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kalle Hyttinen |
2001 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
31.14 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eemil Kankare |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
31.17 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kirill Helsing |
2002 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
31.57 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lassi Haimi |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
31.79 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sami Pakarinen |
1992 |
Simmis Wanda ry |
|
|
31.86 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lari Tumanoff |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
32.37 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Teppo Jestoi |
2003 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
32.75 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niki Karlsson |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
32.84 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
35.31 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikko Karjalainen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
36.75 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leo Hautaniemi |
2004 |
Cetus Espoo |
|
|
36.88 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Joakim Kuhlberg |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
37.06 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aleksi Rissanen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
37.17 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 13.9.2020 11.06.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-13 11.35.07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Bröstsim Damer - Final |
|
|
Sponsor: |
Sopari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:40.95 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Myllykoski |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:49.73 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aamu Knuuttila |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:51.92 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Nurkkala |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:55.33 |
+25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iida Herrala |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:56.46 |
+26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gitta Nukala |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:58.20 |
+27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henni Havén |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
3:07.67 |
+37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 13.9.2020 11.13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-13 11.13.49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
Sponsor: |
FysioDN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Lydman |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:02.03 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Risto Kallström |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:04.41 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:05.37 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nico Kulju |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:06.40 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Konsta Joensuu |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:07.96 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aarni Linderborg |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:08.17 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Riku Määttälä |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:09.11 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:09.32 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veikka Leväsalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:09.38 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Juho Kotamäki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:09.71 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:11.36 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:11.39 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:11.49 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:11.71 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Santeri Holmberg |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:13.47 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Max Allén |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:13.78 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Leevi Pixa |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:14.25 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:14.45 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Veeti Valdolin |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:14.84 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Roope Liimatainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:16.95 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eljas Pekkola |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:17.78 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Artemi Tsinjonnõi |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:19.08 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Joel sulonen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:19.35 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Heikki Ianes |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:21.71 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Christian Edelman |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:22.13 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Julius Linde |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:22.62 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:23.15 |
+22.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:24.72 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:24.72 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:24.73 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:24.90 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Aleksander Sibirtsev |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:27.04 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frans Sandblom |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
SW8.3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 13.9.2020 11.26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-13 11.26.37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 100m Ryggsim Damer - Final |
|
|
Sponsor: |
Porvoon Laatupellitys Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fia Stenman |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:04.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maura Bergström |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:06.33 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kukka Kangas |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:06.36 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louna Kasvio |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:06.42 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Hankala |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:08.24 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elina Ryynänen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:09.69 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:09.88 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilda Aaltonen |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:10.07 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tuulia Harju |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:10.34 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Kaituri |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:11.12 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:11.23 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Enna Äyrämöinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:11.83 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Teea Jestoi |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:12.26 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Williamsson |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:13.23 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:13.68 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:13.68 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anni Turunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:13.72 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jasmin Savonen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
1:13.74 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cécilia Richard |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:13.87 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ariel Julienne Jämsen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:14.08 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aino Laine |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:14.38 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:14.61 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Enni Tammilehto |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:14.66 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilia Hakala |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:14.85 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:15.10 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ursula Ursin |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:15.52 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anni Kärkkäinen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:16.95 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Laura Oksakari |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:19.03 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Iina Ekholm |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:19.21 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:19.31 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Cecilia Rönnlund |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:19.74 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ellen Lindell |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:20.26 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:20.26 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:20.48 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Dominika Stalinskaja |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:20.69 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Eine Idman |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:20.76 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Michelle Fellman |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:20.80 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:21.48 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Noora Glasin |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:21.59 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Oosa Mattila |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:22.53 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ida Paaskoski |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:22.59 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Daniela Sohlman |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:22.77 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:23.45 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Emilia Johanna Pakkanen |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:23.74 |
+19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:24.19 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Maija Salokorpi |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:25.55 |
+21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vieno Virtanen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
SW6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Deniz Keteli |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Susanna Ryynänen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 13.9.2020 11.43.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-13 11.43.56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Frisim Herrar - Final |
|
|
Sponsor: |
Itäväylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lassi Haimi |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesper Lietzén |
2002 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:54.01 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lari Tumanoff |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:54.03 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksi Matias Koprinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:56.71 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alex Lydman |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:59.28 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Ravals |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:59.41 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Taneli Lantta |
2001 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:59.47 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niki Karlsson |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:00.42 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Claes Fjellström |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:00.47 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Miro Merinen |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:00.56 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jeremia Varonen |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:03.40 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pietari Puutio |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:05.81 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Samuel Saari |
2004 |
Cetus Espoo |
|
|
2:05.90 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filip Jåfs |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:05.93 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kirill Helsing |
2002 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:07.29 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathias Lindfors |
2002 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
2:08.66 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jaakko Pihlava |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:11.67 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:11.77 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Daniel Kabonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:24.90 |
+32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aleksi Rissanen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:25.00 |
+32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 13.9.2020 12.21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-13 12.21.20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Frisim Damer - Final |
|
|
Sponsor: |
Sopari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Konkka |
2000 |
Åbo Simklubb |
|
|
26.54 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Reetta Kanervo |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
27.51 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
28.02 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniela Degenhardt |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
28.17 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gitta Nukala |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
28.30 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
henna känsäkangas |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
28.36 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aliina Karvonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
28.39 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Lyyra |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
28.73 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Rantala |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
28.79 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nea Parkatti |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
28.87 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Hellsten |
2000 |
Simmis Wanda ry |
|
|
28.95 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maija Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
29.35 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tessa Tattari |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
29.49 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofia Nurkkala |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
29.66 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Veera Varsanpää |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
29.84 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Pirita Hautala |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
29.85 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ella Hulkki |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
29.98 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Veera Lahtinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
30.00 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Milla Laiteenmäki |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
30.13 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Saga Jatkola |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
30.16 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hilda Helo |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
30.50 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Iida Herrala |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
30.59 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oona Eriksson |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
31.99 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emilia Myllykoski |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
32.20 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Amanda Ahlgren |
2001 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
32.54 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 13.9.2020 12.27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-13 12.27.20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
Sponsor: |
Teknos Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:13.42 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veikka Leväsalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:14.43 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aarne Nuutinen |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:14.77 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Risto Kallström |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:14.90 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:15.94 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aron Forslund |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:16.92 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Konsta Joensuu |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:17.77 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Heikki Ianes |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:19.38 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Riku Määttälä |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:19.69 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aarni Linderborg |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:20.07 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Max Allén |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:20.25 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ville Ikola |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:21.37 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:21.53 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christian Edelman |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:21.58 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:21.84 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Leevi Pixa |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:23.41 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frans Sandblom |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:23.55 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Santeri Holmberg |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:23.58 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Pravin Perasath |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:24.71 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Olli Järvenpää |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:25.14 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lenni Syvänen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:26.18 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tiger Tran |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:26.55 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:26.60 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:26.85 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julius Linde |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:28.37 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Roope Liimatainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:28.81 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:29.15 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Aleksander Sibirtsev |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:29.43 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:31.83 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Eljas Pekkola |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:32.03 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Joel sulonen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:33.04 |
+23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:33.05 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ilja Belov |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:33.95 |
+24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Veeti Valdolin |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:35.14 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Henri Varsamäki |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:36.03 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
SW7.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Artemi Tsinjonnõi |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
SW7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 13.9.2020 12.43.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-13 12.43.46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Damer - Final |
|
|
Sponsor: |
Teknos Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fia Stenman |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
59.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louna Kasvio |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
59.90 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Kaituri |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:00.42 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veera Välivainio |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:00.76 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maura Bergström |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:00.77 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Hankala |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:01.02 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elina Ryynänen |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:01.51 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Teea Jestoi |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:02.24 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilda Holmlund |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:02.54 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ariel Julienne Jämsen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:02.69 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tuulia Harju |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:02.69 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniela Lietzén |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:02.95 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Enna Äyrämöinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:03.16 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cécilia Richard |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:03.21 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:03.41 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:03.78 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Joanna Högback |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:03.89 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hannah Lamminmäki |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:03.98 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kukka Kangas |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:04.10 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Enni Tammilehto |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:04.32 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ellen Williamsson |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:04.35 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anni Kärkkäinen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:04.42 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ursula Ursin |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:04.78 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anni Turunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:04.79 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Naomi Leo |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:04.88 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kristina Grimbaum |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:05.47 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jasmin Savonen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
1:05.52 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Michelle Fellman |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:05.53 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Aino Laine |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:05.53 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emilia Hakala |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:05.67 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:06.47 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Cecilia Rönnlund |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:06.47 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:06.58 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
1:06.62 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Laura Oksakari |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:06.72 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Agnes Ruusumo |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:06.75 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:06.83 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Dominika Stalinskaja |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:07.06 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Iina Vänttinen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:07.43 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:07.86 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Emilia Wall |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:07.91 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:07.96 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ida Paaskoski |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:08.90 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Maija Salokorpi |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:09.04 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ellen Lindell |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:09.07 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:09.27 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Iina Ekholm |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:09.53 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Daniela Sohlman |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:09.89 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Vieno Virtanen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
1:10.73 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Emilia Johanna Pakkanen |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:11.00 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Josefina Vainio |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:11.43 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Jonna Kurki |
2008 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:11.62 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Noora Glasin |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:11.97 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Aura Haunia |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:12.84 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Viia Tossavainen |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:13.35 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Pinja Hoffren |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:14.18 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Lizette Jakobsson |
2007 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
|
1:14.20 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Eine Idman |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:14.26 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Pipsa Linteri |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:16.89 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Deniz Keteli |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:18.47 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Anna Tarasova |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:26.18 |
+26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Anastasia-Aleksandra Peltone |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:29.59 |
+30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Olga Tarasova |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
1:40.37 |
+41.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Cantell |
2008 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Susanna Ryynänen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 13.9.2020 13.02.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-13 13.02.18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
Sponsor: |
Porvoon kaupunki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksi Matias Koprinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niki Karlsson |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
26.27 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Claes Fjellström |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
26.46 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sami Pakarinen |
1992 |
Simmis Wanda ry |
|
|
26.49 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juha Kollin |
1993 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
26.62 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lari Tumanoff |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
26.82 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Miro Merinen |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
27.21 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Ravals |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
27.39 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lassi Haimi |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
27.51 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kalle Hyttinen |
2001 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
27.58 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alex Lydman |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
27.65 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Hanski |
1999 |
Åbo Simklubb |
|
|
27.94 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jesse Anttila |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
28.16 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filip Jåfs |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
28.40 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Konsta Pekkala |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
28.43 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Taneli Lantta |
2001 |
Simmis Wanda ry |
|
|
28.49 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kirill Helsing |
2002 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
28.55 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matti Nätti |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
28.96 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eemil Kankare |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
29.08 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Teppo Jestoi |
2003 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
29.14 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hugo Mattola |
2001 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
30.31 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathias Lindfors |
2002 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
30.81 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mikko Karjalainen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
30.90 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Linus Rutanen |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
32.15 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Daniel Kabonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
32.24 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
33.51 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Leo Hautaniemi |
2004 |
Cetus Espoo |
|
|
33.68 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 13.9.2020 13.08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-13 13.08.34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 200m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
Sponsor: |
INSTANT team Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Konkka |
2000 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:23.44 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:23.89 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sini Silvennoinen |
2002 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:30.30 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agneta Maria Kallas |
2002 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:30.51 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siiri Konkka |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:31.15 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iris Hanski |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:31.43 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Hulkki |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:44.69 |
+29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aamu Knuuttila |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:46.16 |
+31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nea Parkatti |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:47.10 |
+32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veera Lahtinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:53.61 |
+38.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 13.9.2020 13.15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-13 13.15.50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 400m Frisim Herrar - Final |
|
|
Sponsor: |
Senson Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Risto Kallström |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
4:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
4:18.04 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
4:23.76 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
4:27.54 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nico Kulju |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
4:27.65 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
4:29.14 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veikka Leväsalo |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
4:30.92 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aarni Linderborg |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
4:35.96 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Lydman |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
4:37.49 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ilari Hatunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
4:44.34 |
+27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leevi Pixa |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
4:49.05 |
+32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olli Järvenpää |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
4:49.71 |
+32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lenni Syvänen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
4:50.90 |
+33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
4:51.12 |
+34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
4:55.12 |
+38.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Konsta Joensuu |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
4:56.85 |
+39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aarne Nuutinen |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
5:07.84 |
+50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
5:07.89 |
+50.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frans Sandblom |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
5:08.21 |
+51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hugo Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
5:18.48 |
+1:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frans Nyström |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
5:25.07 |
+1:08.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aleksander Sibirtsev |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
5:27.78 |
+1:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Leo Mannonen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
5:28.33 |
+1:11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Matti Klümper |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
5:31.81 |
+1:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alex Karlsson |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
5:39.40 |
+1:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Laitinen |
2007 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 13.9.2020 13.44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-13 13.45.13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 200m Medley Damer - Final |
|
|
Sponsor: |
Porvoon kaupunki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louna Kasvio |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
2:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuuli Pippuri |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
2:24.68 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maura Bergström |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:25.17 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fia Stenman |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:28.06 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniela Lietzén |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:28.12 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kukka Kangas |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:28.69 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Kaituri |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:31.69 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:33.70 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Enni Tammilehto |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
2:33.99 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilda Aaltonen |
2006 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:34.38 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ariel Julienne Jämsen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:34.51 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
2:36.64 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veera Välivainio |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:37.07 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
2:37.28 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cécilia Richard |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
2:37.67 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matilda Holmlund |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:38.83 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jenni Kurki |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:39.41 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hannah Lamminmäki |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:40.54 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anni Turunen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:41.85 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ursula Ursin |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:43.94 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Naomi Leo |
2007 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:48.39 |
+24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Michelle Fellman |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:49.67 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oosa Mattila |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:49.76 |
+25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Iina Ekholm |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:49.85 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kristina Grimbaum |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:51.01 |
+27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
2:51.72 |
+27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Pinja Hoffren |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:53.23 |
+29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Josefina Vainio |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
3:04.45 |
+40.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Daniela Sohlman |
2005 |
Simmis Wanda ry |
|
|
3:06.94 |
+43.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iina Vänttinen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vieno Virtanen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 13.9.2020 14.06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-13 14.06.34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 200m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
Sponsor: |
Itäväylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Lietzén |
2002 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Hanski |
1999 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:07.56 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Claes Fjellström |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:09.62 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Teemu Oksakari |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:16.22 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joona Kuitu |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:16.77 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Ravals |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:17.54 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filip Jåfs |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:19.70 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jaakko Pihlava |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:22.44 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jeremia Varonen |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
2:24.88 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Mattola |
2001 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:25.80 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
2:27.40 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linus Rutanen |
2004 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
2:35.48 |
+27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Pietari Puutio |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:36.23 |
+28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 13.9.2020 14.17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-13 14.17.11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Ryggsim Damer - Final |
|
|
Sponsor: |
Itäväylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reetta Kanervo |
1999 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iris Hanski |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
30.64 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Hellsten |
2000 |
Simmis Wanda ry |
|
|
31.29 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milla Laiteenmäki |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
31.29 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Lyyra |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
32.50 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
henna känsäkangas |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
32.91 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniela Degenhardt |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
33.03 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siiri Konkka |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
33.14 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maija Nurmi |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
33.18 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Veera Varsanpää |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
33.24 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aino Rantala |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
33.73 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pirita Hautala |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
34.00 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nea Parkatti |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
34.18 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gitta Nukala |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
34.55 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veera Lahtinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
35.20 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tessa Tattari |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
35.63 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hilda Helo |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
36.96 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Henni Havén |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
37.86 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oona Eriksson |
2004 |
Simmis Wanda ry |
|
|
39.05 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 13.9.2020 14.21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-13 14.22.02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 4x100m Medley Herrar - Final |
|
Sponsor: |
Pasi Volanen Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
ÅSK 1 |
15 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
4:37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Santeri Holmberg |
2006 |
06A484 |
|
34.25 |
1:10.90 |
|
|
|
1:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Edelman |
2007 |
07A367 |
|
36.37 |
1:19.80 |
|
|
|
2:30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aarni Linderborg |
2005 |
05A268 |
|
29.82 |
1:05.73 |
|
|
|
3:36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Allén |
2005 |
05A484 |
|
29.19 |
1:01.03 |
|
|
|
4:37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simmis Wanda ry |
15 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
4:39.66 |
+2.20 |
|
|
|
|
Lauri Valtanen |
2007 |
07A069 |
|
34.87 |
1:13.20 |
|
|
|
1:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Heikki Ianes |
2005 |
05A138 |
|
37.16 |
1:18.90 |
|
|
|
2:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Juho Kotamäki |
2005 |
05A604 |
|
31.21 |
1:08.03 |
|
|
|
3:40.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nico Kulju |
2006 |
06A083 |
|
28.22 |
59.53 |
|
|
|
4:39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cetus Espoo V2 1 |
14 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
4:45.15 |
+7.69 |
|
|
|
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
07A667 |
|
32.91 |
1:08.64 |
|
|
|
1:08.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aarne Nuutinen |
2006 |
06A763 |
|
36.64 |
1:18.17 |
|
|
|
2:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lenni Syvänen |
2007 |
07A401 |
|
34.26 |
1:14.49 |
|
|
|
3:41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olli Järvenpää |
2006 |
06A690 |
|
29.40 |
1:03.85 |
|
|
|
4:45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Borgå simmare 1 |
15 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
4:46.52 |
+9.06 |
|
|
|
|
Aron Forslund |
2005 |
05A526 |
|
32.31 |
1:06.83 |
|
|
|
1:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Frans Nyström |
2008 |
08A214 |
|
40.58 |
1:26.19 |
|
|
|
2:33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
William Fagerstedt |
2005 |
05A803 |
|
29.59 |
1:04.61 |
|
|
|
3:37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Haverinen |
2006 |
06A606 |
|
31.95 |
1:08.89 |
|
|
|
4:46.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cetus Espoo V2 2 |
13 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
5:09.48 |
+32.02 |
|
|
|
|
Roope Liimatainen |
2007 |
07A544 |
|
37.11 |
1:16.72 |
|
|
|
1:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Mannonen |
2007 |
07A537 |
|
38.18 |
1:22.68 |
|
|
|
2:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eljas Pekkola |
2007 |
07A509 |
|
35.55 |
1:17.83 |
|
|
|
3:57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tommi Mosconi |
2008 |
08A187 |
|
33.37 |
1:12.25 |
|
|
|
5:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 13.9.2020 14.39.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-13 14.39.47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 4x100m Frisim Damer - Final |
|
Sponsor: |
Pasi Volanen Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Vaasan Uimaseura - Vasa Sims |
15 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
4:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Veera Välivainio |
2005 |
05A645 |
|
29.54 |
1:01.50 |
|
|
|
1:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Holmlund |
2005 |
05A734 |
|
28.99 |
1:01.26 |
|
|
|
2:02.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Kärkkäinen |
2006 |
06A642 |
|
30.04 |
1:02.98 |
|
|
|
3:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fia Stenman |
2006 |
06A349 |
|
27.32 |
57.62 |
|
|
|
4:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
ÅSK tytöt 1 |
15 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
4:03.98 |
+0.62 |
|
|
|
|
Ellen Kaituri |
2006 |
06A086 |
|
29.63 |
1:02.47 |
|
|
|
1:02.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Maura Bergström |
2005 |
05A338 |
|
28.44 |
1:00.31 |
|
|
|
2:02.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
07A146 |
|
28.86 |
1:01.34 |
|
|
|
3:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniela Lietzén |
2006 |
06A241 |
|
28.94 |
59.86 |
|
|
|
4:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simmis Wanda ry |
15 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
4:11.86 |
+8.50 |
|
|
|
|
Elina Ryynänen |
2005 |
05A067 |
|
29.87 |
1:01.29 |
|
|
|
1:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Hankala |
2005 |
05A553 |
|
28.19 |
59.75 |
|
|
|
2:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jenni Kurki |
2005 |
05A227 |
|
30.62 |
1:04.47 |
|
|
|
3:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iina Vänttinen |
2006 |
06A210 |
|
30.90 |
1:06.35 |
|
|
|
4:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
ÅSK tytöt 2 |
15 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
4:18.14 |
+14.78 |
|
|
|
|
Kukka Kangas |
2005 |
05A254 |
|
30.65 |
1:03.90 |
|
|
|
1:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Naomi Leo |
2007 |
07A306 |
|
30.82 |
1:05.06 |
|
|
|
2:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Aaltonen |
2006 |
06A311 |
|
29.30 |
1:02.94 |
|
|
|
3:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristina Grimbaum |
2005 |
05A266 |
|
30.87 |
1:06.24 |
|
|
|
4:18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vaasan Uimaseura - Vasa Sims |
14 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
4:21.06 |
+17.70 |
|
|
|
|
Hannah Lamminmäki |
2006 |
06A351 |
|
31.31 |
1:04.67 |
|
|
|
1:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joanna Högback |
2007 |
07A150 |
|
31.05 |
1:05.47 |
|
|
|
2:10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Williamsson |
2006 |
06A398 |
|
30.61 |
1:05.55 |
|
|
|
3:15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anni Turunen |
2006 |
06A416 |
|
31.02 |
1:05.37 |
|
|
|
4:21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cetus Espoo V2 1 |
13 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
4:27.66 |
+24.30 |
|
|
|
|
Anna Lindholm |
2007 |
07A682 |
|
31.94 |
1:06.93 |
|
|
|
1:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Petra Nieminen |
2007 |
07A645 |
|
30.79 |
1:05.17 |
|
|
|
2:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Savolainen |
2007 |
07A574 |
|
32.50 |
1:08.28 |
|
|
|
3:20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dominika Stalinskaja |
2007 |
07A650 |
|
31.75 |
1:07.28 |
|
|
|
4:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cetus Espoo V2 2 |
13 |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
4:36.93 |
+33.57 |
|
|
|
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
07A546 |
|
30.99 |
1:04.90 |
|
|
|
1:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eine Idman |
2007 |
07A631 |
|
35.97 |
1:14.43 |
|
|
|
2:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Lindell |
2007 |
07A396 |
|
31.53 |
1:07.55 |
|
|
|
3:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Paaskoski |
2007 |
07A527 |
|
33.33 |
1:10.05 |
|
|
|
4:36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 13.9.2020 14.50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-13 14.50.56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 4x50m Medley Herrar - Final |
|
Sponsor: |
Pasi Volanen Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Vaasan Uimaseura - Vasa Sims |
27 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
1:47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Claes Fjellström |
2001 |
01A078 |
|
27.74 |
|
|
|
|
27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juha Kollin |
1993 |
93A900 |
|
29.49 |
|
|
|
|
57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alex Lydman |
2003 |
03A218 |
|
26.39 |
|
|
|
|
1:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Ravals |
2003 |
03A528 |
|
24.07 |
|
|
|
|
1:47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
ÅSK 1 |
21 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
1:48.59 |
+0.90 |
|
|
|
|
Emil Hanski |
1999 |
99A145 |
|
27.26 |
|
|
|
|
27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Eemil Kankare |
2003 |
03A474 |
|
30.15 |
|
|
|
|
57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Lietzén |
2002 |
02A171 |
|
26.24 |
|
|
|
|
1:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeremia Varonen |
2004 |
04A513 |
|
24.94 |
|
|
|
|
1:48.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vaasan Uimaseura - Vasa Sims |
18 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
1:51.52 |
+3.83 |
|
|
|
|
Teemu Oksakari |
2003 |
03A161 |
|
28.63 |
|
|
|
|
28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirill Helsing |
2002 |
02A658 |
|
31.26 |
|
|
|
|
59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Lydman |
2005 |
05A187 |
|
27.38 |
|
|
|
|
1:27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Jåfs |
2004 |
04A211 |
|
24.25 |
|
|
|
|
1:51.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simmis Wanda ry |
28 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
1:51.74 |
+4.05 |
|
|
|
|
Konsta Pekkala |
2003 |
03A959 |
|
29.33 |
|
|
|
|
29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Sami Pakarinen |
1992 |
92A332 |
|
31.10 |
|
|
|
|
1:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Taneli Lantta |
2001 |
01A493 |
|
27.45 |
|
|
|
|
1:27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miro Merinen |
2003 |
03A695 |
|
23.86 |
|
|
|
|
1:51.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kus-Gss I |
19 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
1:56.76 |
+9.07 |
|
|
|
|
Hugo Mattola |
2001 |
01A074 |
|
30.06 |
|
|
|
|
30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teppo Jestoi |
2003 |
03A402 |
|
32.56 |
|
|
|
|
1:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesse Anttila |
2002 |
02A383 |
|
27.45 |
|
|
|
|
1:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riku Määttälä |
2005 |
05A671 |
|
26.69 |
|
|
|
|
1:56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Borgå simmare 1 |
19 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
2:00.21 |
+12.52 |
|
|
|
|
Joakim Kuhlberg |
2004 |
04A072 |
|
30.68 |
|
|
|
|
30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Hyttinen |
2001 |
01B140 |
|
29.89 |
|
|
|
|
1:00.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Rutanen |
2004 |
04B131 |
|
32.87 |
|
|
|
|
1:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Lindfors |
2002 |
02A479 |
|
26.77 |
|
|
|
|
2:00.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kus-Gss II |
16 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
2:05.36 |
+17.67 |
|
|
|
|
Visa Nissinen |
2004 |
04A432 |
|
32.70 |
|
|
|
|
32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lassi Lahtinen |
2004 |
04A350 |
|
34.56 |
|
|
|
|
1:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikko Karjalainen |
2004 |
04A832 |
|
30.91 |
|
|
|
|
1:38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ville Ikola |
2005 |
05A206 |
|
27.19 |
|
|
|
|
2:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 13.9.2020 14.57.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-13 14.57.31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Öppna SFI-Mästerskapen 2020
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Porvoon uimahalli |
Arrangör: |
Borgå Simmare - Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 sep 2020 till den 13 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 4x50m Frisim Damer - Final |
|
Sponsor: |
Pasi Volanen Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
ÅSK 1 |
20 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
1:49.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Konkka |
2000 |
00A573 |
|
26.96 |
|
|
|
|
26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sini Silvennoinen |
2002 |
02A080 |
|
27.30 |
|
|
|
|
54.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniela Degenhardt |
2003 |
03A442 |
|
27.90 |
|
|
|
|
1:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Hanski |
2003 |
03A234 |
|
27.26 |
|
|
|
|
1:49.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simmis Wanda ry |
21 |
Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
1:51.84 |
+2.42 |
|
|
|
|
Pinja Peippo |
1999 |
99A544 |
|
28.50 |
|
|
|
|
28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Aliina Karvonen |
2004 |
04A587 |
|
27.58 |
|
|
|
|
56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Agneta Maria Kallas |
2002 |
02A988 |
|
28.05 |
|
|
|
|
1:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Hellsten |
2000 |
00A064 |
|
27.71 |
|
|
|
|
1:51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
ÅSK 2 |
17 |
Åbo Simklubb |
|
|
|
|
|
1:54.65 |
+5.23 |
|
|
|
|
Maija Nurmi |
2003 |
03A461 |
|
29.47 |
|
|
|
|
29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siiri Konkka |
2004 |
04A103 |
|
29.26 |
|
|
|
|
58.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aino Rantala |
2004 |
04A204 |
|
28.83 |
|
|
|
|
1:27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Kaituri |
2006 |
06A086 |
|
27.09 |
|
|
|
|
1:54.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
VUS-VSS |
19 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
1:57.26 |
+7.84 |
|
|
|
|
Gitta Nukala |
2004 |
04B020 |
|
29.09 |
|
|
|
|
29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Pirita Hautala |
2004 |
04B022 |
|
29.37 |
|
|
|
|
58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Milla Laiteenmäki |
2001 |
01B318 |
|
30.13 |
|
|
|
|
1:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Hulkki |
2004 |
04A200 |
|
28.67 |
|
|
|
|
1:57.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Borgå simmare 2 |
53 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
2:31.50 |
+42.08 |
|
|
|
|
Susanna Lahti |
1979 |
79A130 |
|
32.61 |
|
|
|
|
32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tatiana Gordina |
1967 |
67A079 |
|
40.96 |
|
|
|
|
1:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Suvi Hiltunen |
1988 |
88A066 |
|
43.74 |
|
|
|
|
1:57.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikaela Hackman |
1971 |
71A085 |
|
34.19 |
|
|
|
|
2:31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kus-Gss |
18 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Teea Jestoi |
2005 |
05A173 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Veera Lahtinen |
2002 |
02A123 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
henna känsäkangas |
2004 |
04A431 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuulia Harju |
2005 |
05A151 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 13.9.2020 15.02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-13 15.02.40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|