2021-01-23   19:13:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Cup

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Speedo Cup
Place: Espoonlahti Organizer: Cetus Espoo
Pool: 50m Competition Date: Sep 19, 2020 to Sep 20, 2020
Event 3, 200m Selkäuinti Naiset 14-15 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Maura Bergström 2005 Åbo Simklubb +0.66 2:29.66
50m: 35.16
100m: 1:13.50
(38.34)
150m: 1:52.12
(38.62)
200m: 2:29.66
(37.54)
2 Vilma Leppähaara 2005 Nummelan Kisaajat +0.72 2:30.33 +0.67
50m: 33.74
100m: 1:11.13
(37.39)
150m: 1:50.62
(39.49)
200m: 2:30.33
(39.71)
3 Kukka Kangas 2005 Åbo Simklubb +0.63 2:31.64 +1.98
50m: 34.88
100m: 1:12.89
(38.01)
150m: 1:52.51
(39.62)
200m: 2:31.64
(39.13)
4 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb +0.78 2:32.91 +3.25
50m: 35.72
100m: 1:14.88
(39.16)
150m: 1:54.19
(39.31)
200m: 2:32.91
(38.72)
5 Hilda Kupila 2006 Vanders +0.63 2:35.98 +6.32
50m: 35.48
100m: 1:14.85
(39.37)
150m: 1:56.17
(41.32)
200m: 2:35.98
(39.81)
6 Emmi Nieminen 2006 Cetus Espoo +0.72 2:36.89 +7.23
50m: 36.75
100m: 1:16.82
(40.07)
150m: 1:57.51
(40.69)
200m: 2:36.89
(39.38)
7 Iina Rissanen 2005 Vanders +0.75 2:40.71 +11.05
50m: 36.65
100m: 1:17.27
(40.62)
150m: 1:59.36
(42.09)
200m: 2:40.71
(41.35)
8 Jasmin Savonen 2005 Cetus Espoo +0.70 2:41.27 +11.61
50m: 38.03
100m: 1:18.74
(40.71)
150m: 2:00.61
(41.87)
200m: 2:41.27
(40.66)
9 Emilia Ruusu 2006 Haminan Uimaseura +0.68 2:41.30 +11.64
50m: 36.75
100m: 1:18.50
(41.75)
150m: 2:00.96
(42.46)
200m: 2:41.30
(40.34)
10 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo +0.71 2:42.77 +13.11
50m: 38.80
100m: 1:19.68
(40.88)
150m: 2:02.36
(42.68)
200m: 2:42.77
(40.41)
11 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo +0.73 2:44.02 +14.36
50m: 37.43
100m: 1:19.39
(41.96)
150m: 2:01.65
(42.26)
200m: 2:44.02
(42.37)
12 Emmi Halonen 2006 Vanders +0.64 2:47.67 +18.01
50m: 39.21
100m: 1:22.03
(42.82)
150m: 2:05.89
(43.86)
200m: 2:47.67
(41.78)
13 Iida Saarikoski 2006 Cetus Espoo +0.72 2:48.36 +18.70
50m: 39.98
100m: 1:22.85
(42.87)
150m: 2:07.93
(45.08)
200m: 2:48.36
(40.43)
14 Wilma Turpeinen 2006 Åbo Simklubb +0.80 2:49.97 +20.31
50m: 37.96
100m: 1:20.17
(42.21)
150m: 2:04.65
(44.48)
200m: 2:49.97
(45.32)
15 Heli Kuisma 2006 Race Club Sveitsi +0.74 2:52.02 +22.36
50m: 38.72
100m: 1:23.01
(44.29)
150m: 2:08.78
(45.77)
200m: 2:52.02
(43.24)
16 Ada Oila 2005 Vanders +0.93 2:52.77 +23.11
50m: 41.20
100m: 1:24.53
(43.33)
150m: 2:09.70
(45.17)
200m: 2:52.77
(43.07)
17 Ellen Kettunen 2005 Cetus Espoo +0.76 2:53.76 +24.10
50m: 40.73
100m: 1:25.05
(44.32)
150m: 2:09.83
(44.78)
200m: 2:53.76
(43.93)
18 Rebekka Ritmala 2006 Vanders +0.64 2:55.95 +26.29
50m: 41.13
100m: 1:26.47
(45.34)
150m: 2:11.88
(45.41)
200m: 2:55.95
(44.07)
19 Elsa Määttä 2006 Nurmijärven Uinti +0.77 3:00.68 +31.02
50m: 39.50
100m: 1:25.74
(46.24)
150m: 2:14.76
(49.02)
200m: 3:00.68
(45.92)
20 Ella Palovaara 2005 Octopus Lohja +0.77 3:10.32 +40.66
50m: 45.35
100m: 1:33.90
(48.55)
150m: 2:24.10
(50.20)
200m: 3:10.32
(46.22)
- Ellen Kivistö 2005 Gladius Kirkkonummi +0.74 DSQ SW4.4
Event official at: 19/09/2020 10.23.41
Event 3, 200m Selkäuinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aada Rissanen 2004 Cetus Espoo +0.60 2:22.07
50m: 32.49
100m: 1:08.36
(35.87)
150m: 1:45.42
(37.06)
200m: 2:22.07
(36.65)
2 Fanny Teijonsalo 1996 Cetus Espoo +0.57 2:22.99 +0.92
50m: 32.90
100m: 1:09.05
(36.15)
150m: 1:46.18
(37.13)
200m: 2:22.99
(36.81)
3 Alina Antila 2004 Helsingfors Simsällskap +0.65 2:30.26 +8.19
50m: 35.01
100m: 1:14.15
(39.14)
150m: 1:54.18
(40.03)
200m: 2:30.26
(36.08)
4 Roona Karola 2004 Järvenpään Uintiklubi ry +0.59 2:35.39 +13.32
50m: 35.41
100m: 1:14.72
(39.31)
150m: 1:55.46
(40.74)
200m: 2:35.39
(39.93)
5 Siiri Pitkänen 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.82 2:37.12 +15.05
50m: 35.87
100m: 1:15.59
(39.72)
150m: 1:57.24
(41.65)
200m: 2:37.12
(39.88)
6 Marilla Parhiala 2000 Gladius Kirkkonummi +0.57 2:38.02 +15.95
50m: 35.73
100m: 1:15.37
(39.64)
150m: 1:57.03
(41.66)
200m: 2:38.02
(40.99)
7 Anni Seppälä 2003 Helsingin Uimarit +0.78 2:51.51 +29.44
50m: 41.19
100m: 1:24.30
(43.11)
150m: 2:08.75
(44.45)
200m: 2:51.51
(42.76)
Event official at: 19/09/2020 10.23.41
2020-09-19 10.23.57 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Cetus Espoo

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner