2021-01-22   15:47:17
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Cup

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Speedo Cup
Place: Espoonlahti Organizer: Cetus Espoo
Pool: 50m Competition Date: Sep 19, 2020 to Sep 20, 2020
Event 2, 100m Vapaauinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Danil Seksenov 2004 Vanders +0.68 53.87
50m: 25.79
100m: 53.87
(28.08)
2 Ajjuub Ezzat 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.63 55.54 +1.67
50m: 27.34
100m: 55.54
(28.20)
3 Leo Währn 2005 Vanders +0.64 55.71 +1.84
50m: 27.14
100m: 55.71
(28.57)
4 Onni Äijälä 2004 Helsingfors Simsällskap +0.62 55.73 +1.86
50m: 26.60
100m: 55.73
(29.13)
5 Jeremia Varonen 2004 Åbo Simklubb +0.69 57.40 +3.53
50m: 27.86
100m: 57.40
(29.54)
6 Waldemar Palombi 2004 Helsingfors Simsällskap 57.99 +4.12
50m: 27.81
100m: 57.99
(30.18)
7 Gellért Kozár 2004 Cetus Espoo +0.71 58.47 +4.60
50m: 28.04
100m: 58.47
(30.43)
8 Nuutti Laitinen 2004 Cetus Espoo +0.70 58.86 +4.99
50m: 27.89
100m: 58.86
(30.97)
9 William Fagerstedt 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 59.11 +5.24
50m: 28.36
100m: 59.11
(30.75)
10 Ukko-Pekka Luomala 2004 Järvenpään Uintiklubi ry 59.26 +5.39
50m: 28.22
100m: 59.26
(31.04)
11 Juuso Pulkkinen 2004 Cetus Espoo +0.71 59.80 +5.93
50m: 28.65
100m: 59.80
(31.15)
12 Aapo Kinnunen 2004 Åbo Simklubb +0.67 1:00.22 +6.35
50m: 27.81
100m: 1:00.22
(32.41)
13 Aaron Pirinen 2005 Järvenpään Uintiklubi ry +0.77 1:00.78 +6.91
50m: 29.30
100m: 1:00.78
(31.48)
14 Lauri Pyykkö 2004 ORCA Helsinki +0.58 1:01.33 +7.46
50m: 29.62
100m: 1:01.33
(31.71)
15 Arttu Valonen 2004 ORCA Helsinki +0.67 1:01.67 +7.80
50m: 29.66
100m: 1:01.67
(32.01)
16 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb +0.75 1:01.73 +7.86
50m: 29.41
100m: 1:01.73
(32.32)
17 Samuel Saari 2004 Cetus Espoo +0.64 1:01.85 +7.98
50m: 29.99
100m: 1:01.85
(31.86)
18 Nooa Matela 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.53 1:01.91 +8.04
50m: 29.37
100m: 1:01.91
(32.54)
19 Ivan Gavrilov 2005 Cetus Espoo +0.77 1:03.47 +9.60
50m: 29.61
100m: 1:03.47
(33.86)
20 Johannes Kauppinen 2005 Haminan Uimaseura +0.93 1:04.03 +10.16
50m: 30.23
100m: 1:04.03
(33.80)
21 Serhat Kalin 2005 ORCA Helsinki +0.75 1:04.83 +10.96
50m: 30.91
100m: 1:04.83
(33.92)
22 Oskar Westerberg 2005 Cetus Espoo +0.61 1:04.85 +10.98
50m: 31.16
100m: 1:04.85
(33.69)
23 Kasper Kainonen 2005 Åbo Simklubb 1:05.37 +11.50
50m: 30.25
100m: 1:05.37
(35.12)
24 Urho Käkelä 2005 Järvenpään Uintiklubi ry 1:09.22 +15.35
50m: 33.14
100m: 1:09.22
(36.08)
25 Ivan Blagodetelev 2004 Nummelan Kisaajat +0.83 1:11.79 +17.92
50m: 33.82
100m: 1:11.79
(37.97)
26 Ville Nieminen 2004 Helsingin Uimarit +0.61 1:12.48 +18.61
50m: 34.29
100m: 1:12.48
(38.19)
27 Henri Piipponen 2005 Helsingin Uimarit 1:13.16 +19.29
50m: 35.26
100m: 1:13.16
(37.90)
- Leo Hautaniemi 2004 Cetus Espoo +0.47 DSQ 4.4
Event official at: 19/09/2020 10.03.41
Event 2, 100m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus Espoo +0.70 50.75
50m: 24.07
100m: 50.75
(26.68)
2 Tuomas Kiviluoma 1993 Cetus Espoo +0.60 51.93 +1.18
50m: 25.06
100m: 51.93
(26.87)
3 Luukas Vainio 2003 Cetus Espoo +0.61 52.51 +1.76
50m: 25.28
100m: 52.51
(27.23)
4 Kalle Mäkinen 2002 Vanders +0.75 52.54 +1.79
50m: 25.12
100m: 52.54
(27.42)
5 Mohamed Ezzat 2001 Aurajoen Uinti Ry +0.62 53.82 +3.07
50m: 25.25
100m: 53.82
(28.57)
6 Mihail Khanoukaev 2002 Cetus Espoo +0.56 54.55 +3.80
50m: 25.83
100m: 54.55
(28.72)
7 Joel Knaapi 2001 Cetus Espoo 54.73 +3.98
50m: 25.81
100m: 54.73
(28.92)
8 Marcus Forsel 2003 Helsingfors Simsällskap +0.47 54.90 +4.15
50m: 26.29
100m: 54.90
(28.61)
9 Rasmus Söderholm 2002 Helsingfors Simsällskap +0.61 54.98 +4.23
50m: 26.98
100m: 54.98
(28.00)
10 Johan Fredriksson 2003 Helsingfors Simsällskap +0.67 55.20 +4.45
50m: 26.33
100m: 55.20
(28.87)
11 Miika Pentti 1997 Cetus Espoo +0.68 55.69 +4.94
50m: 26.91
100m: 55.69
(28.78)
12 Ibrahim Ezzat 2002 Aurajoen Uinti Ry +0.51 55.76 +5.01
50m: 26.57
100m: 55.76
(29.19)
13 Bruce Clayhills 1997 Helsingfors Simsällskap 56.51 +5.76
50m: 27.17
100m: 56.51
(29.34)
14 Petr Pankratov 2002 Cetus Espoo 56.55 +5.80
50m: 26.92
100m: 56.55
(29.63)
15 Joonas Cranston 2003 Nummelan Kisaajat +0.59 56.77 +6.02
50m: 27.02
100m: 56.77
(29.75)
16 Nader Khalili 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.79 56.83 +6.08
50m: 26.75
100m: 56.83
(30.08)
17 Niko Matela 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.46 56.84 +6.09
50m: 27.14
100m: 56.84
(29.70)
18 Roni Severinkangas 2003 Cetus Espoo +0.64 58.24 +7.49
50m: 27.45
100m: 58.24
(30.79)
19 Elis Fokin 2003 Helsingfors Simsällskap +0.65 58.66 +7.91
50m: 27.99
100m: 58.66
(30.67)
20 Eerikki Laitala 2001 Cetus Espoo +0.74 59.50 +8.75
50m: 28.13
100m: 59.50
(31.37)
21 Topi Salmi 1990 Cetus Espoo +0.83 1:00.24 +9.49
50m: 28.59
100m: 1:00.24
(31.65)
22 Alexander Huhtala 2003 Cetus Espoo +0.64 1:01.33 +10.58
50m: 28.95
100m: 1:01.33
(32.38)
23 Kristian Johansson 1969 Cetus Espoo +0.78 1:02.21 +11.46
50m: 28.71
100m: 1:02.21
(33.50)
Event official at: 19/09/2020 10.03.41
2020-09-19 10.03.58 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Cetus Espoo

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner