2021-01-22   16:16:50
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Cup

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Speedo Cup
Place: Espoonlahti Organizer: Cetus Espoo
Pool: 50m Competition Date: Sep 19, 2020 to Sep 20, 2020
Event 11, 200m Vapaauinti Naiset 14-15 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ada Hakkarainen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.72 2:09.51
50m: 30.83
100m: 1:03.25
(32.42)
150m: 1:36.56
(33.31)
200m: 2:09.51
(32.95)
2 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo 2:11.59 +2.08
50m: 29.78
100m: 1:02.64
(32.86)
150m: 1:37.07
(34.43)
200m: 2:11.59
(34.52)
3 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap +0.54 2:14.45 +4.94
50m: 31.62
100m: 1:05.97
(34.35)
150m: 1:40.36
(34.39)
200m: 2:14.45
(34.09)
4 Maura Bergström 2005 Åbo Simklubb +0.74 2:15.24 +5.73
50m: 31.63
100m: 1:05.88
(34.25)
150m: 1:40.75
(34.87)
200m: 2:15.24
(34.49)
5 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo +0.53 2:15.40 +5.89
50m: 31.19
100m: 1:05.89
(34.70)
150m: 1:41.43
(35.54)
200m: 2:15.40
(33.97)
6 Kira Lindroos 2005 Cetus Espoo +0.53 2:15.42 +5.91
50m: 32.07
100m: 1:07.33
(35.26)
150m: 1:41.99
(34.66)
200m: 2:15.42
(33.43)
7 Aino Koskelo 2005 Nurmijärven Uinti +0.65 2:15.70 +6.19
50m: 31.13
100m: 1:05.88
(34.75)
150m: 1:41.62
(35.74)
200m: 2:15.70
(34.08)
8 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb +0.73 2:16.51 +7.00
50m: 31.89
100m: 1:06.67
(34.78)
150m: 1:42.77
(36.10)
200m: 2:16.51
(33.74)
9 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo +0.73 2:18.06 +8.55
50m: 33.16
100m: 1:07.77
(34.61)
150m: 1:43.54
(35.77)
200m: 2:18.06
(34.52)
10 Emmi Nieminen 2006 Cetus Espoo +0.58 2:18.35 +8.84
50m: 33.20
100m: 1:08.93
(35.73)
150m: 1:44.50
(35.57)
200m: 2:18.35
(33.85)
11 Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo +0.70 2:19.13 +9.62
50m: 31.82
100m: 1:07.31
(35.49)
150m: 1:43.57
(36.26)
200m: 2:19.13
(35.56)
12 Minttu Kiili 2005 Åbo Simklubb +0.70 2:20.59 +11.08
50m: 31.70
100m: 1:06.49
(34.79)
150m: 1:43.33
(36.84)
200m: 2:20.59
(37.26)
13 Anniina Jokiniemi 2006 Nurmijärven Uinti 2:22.58 +13.07
50m: 32.62
100m: 1:09.57
(36.95)
150m: 1:46.74
(37.17)
200m: 2:22.58
(35.84)
14 Iina Rissanen 2005 Vanders 2:25.08 +15.57
50m: 32.59
100m: 1:09.42
(36.83)
150m: 1:47.34
(37.92)
200m: 2:25.08
(37.74)
15 Rebekka Ritmala 2006 Vanders 2:26.88 +17.37
50m: 33.73
100m: 1:11.54
(37.81)
150m: 1:49.73
(38.19)
200m: 2:26.88
(37.15)
16 Wilma Turpeinen 2006 Åbo Simklubb +0.60 2:27.22 +17.71
50m: 33.09
100m: 1:10.33
(37.24)
150m: 1:48.97
(38.64)
200m: 2:27.22
(38.25)
17 Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo +0.69 2:28.46 +18.95
50m: 34.33
100m: 1:11.94
(37.61)
150m: 1:50.20
(38.26)
200m: 2:28.46
(38.26)
18 Hilda Kupila 2006 Vanders +0.72 2:30.84 +21.33
50m: 33.66
100m: 1:12.18
(38.52)
150m: 1:52.22
(40.04)
200m: 2:30.84
(38.62)
19 Ada Oila 2005 Vanders +0.72 2:31.04 +21.53
50m: 34.50
100m: 1:12.56
(38.06)
150m: 1:52.23
(39.67)
200m: 2:31.04
(38.81)
20 Iiris Soilevaara 2006 Cetus Espoo +0.68 2:31.24 +21.73
50m: 34.22
100m: 1:12.24
(38.02)
150m: 1:52.12
(39.88)
200m: 2:31.24
(39.12)
21 Liina Saario 2006 ORCA Helsinki +0.82 2:31.62 +22.11
50m: 34.67
100m: 1:14.24
(39.57)
150m: 1:54.22
(39.98)
200m: 2:31.62
(37.40)
22 Peppi Virokannas 2006 ORCA Helsinki +0.78 2:31.68 +22.17
50m: 35.53
100m: 1:13.49
(37.96)
150m: 1:53.48
(39.99)
200m: 2:31.68
(38.20)
23 Ronja Kero 2005 ORCA Helsinki +0.79 2:32.97 +23.46
50m: 35.02
100m: 1:14.68
(39.66)
150m: 1:55.31
(40.63)
200m: 2:32.97
(37.66)
24 Silvia Lindqvist 2005 Cetus Espoo 2:33.01 +23.50
50m: 35.10
100m: 1:13.29
(38.19)
150m: 1:53.15
(39.86)
200m: 2:33.01
(39.86)
25 Siiri Multamäki 2006 ORCA Helsinki 2:39.80 +30.29
50m: 36.93
100m: 1:18.13
(41.20)
150m: 2:00.30
(42.17)
200m: 2:39.80
(39.50)
26 Elsa Määttä 2006 Nurmijärven Uinti +0.77 2:40.10 +30.59
50m: 36.07
100m: 1:17.11
(41.04)
150m: 1:59.37
(42.26)
200m: 2:40.10
(40.73)
27 Pinja Suominen 2006 Gladius Kirkkonummi +0.72 2:42.52 +33.01
50m: 36.63
100m: 1:17.80
(41.17)
150m: 2:01.46
(43.66)
200m: 2:42.52
(41.06)
28 Lumi Öller 2006 Helsingin Uimarit +0.88 2:42.60 +33.09
50m: 35.27
100m: 1:18.24
(42.97)
150m: 2:02.98
(44.74)
200m: 2:42.60
(39.62)
29 Kiti Konttinen 2006 Helsingin Uimarit 2:43.87 +34.36
50m: 37.62
100m: 1:19.51
(41.89)
150m: 2:03.57
(44.06)
200m: 2:43.87
(40.30)
30 Milla Tahvanainen 2005 Cetus Espoo +0.60 2:50.57 +41.06
50m: 38.81
100m: 1:22.71
(43.90)
150m: 2:07.77
(45.06)
200m: 2:50.57
(42.80)
31 Tanisha Rajani 2006 Cetus Espoo +0.89 2:51.66 +42.15
50m: 38.33
100m: 1:21.63
(43.30)
150m: 2:06.39
(44.76)
200m: 2:51.66
(45.27)
32 Ida Ekman 2006 Cetus Espoo +0.91 3:04.14 +54.63
50m: 43.29
100m: 1:31.99
(48.70)
150m: 2:21.84
(49.85)
200m: 3:04.14
(42.30)
- Emilia Niemi 2005 Gladius Kirkkonummi DNS
Event official at: 19/09/2020 11.38.08
Event 11, 200m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aino Otava 1999 Cetus Espoo +0.60 2:05.21
50m: 29.57
100m: 1:01.21
(31.64)
150m: 1:33.52
(32.31)
200m: 2:05.21
(31.69)
2 Pippi Nordström 2001 Helsingin Uimarit +0.71 2:14.16 +8.95
50m: 31.15
100m: 1:04.71
(33.56)
150m: 1:39.11
(34.40)
200m: 2:14.16
(35.05)
3 Tanja Ruohoniemi 1995 Cetus Espoo +0.67 2:14.17 +8.96
50m: 31.12
100m: 1:05.54
(34.42)
150m: 1:40.11
(34.57)
200m: 2:14.17
(34.06)
4 Jenna Pulkkinen 2004 Helsingfors Simsällskap +0.77 2:15.03 +9.82
50m: 31.59
100m: 1:06.09
(34.50)
150m: 1:40.75
(34.66)
200m: 2:15.03
(34.28)
5 Emma Johansson 2003 Cetus Espoo +0.69 2:16.40 +11.19
50m: 31.25
100m: 1:06.27
(35.02)
150m: 1:41.68
(35.41)
200m: 2:16.40
(34.72)
6 Hilla Kuuva 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.64 2:18.73 +13.52
50m: 32.96
100m: 1:08.27
(35.31)
150m: 1:43.62
(35.35)
200m: 2:18.73
(35.11)
7 Gréta Beszteri 2004 Helsingfors Simsällskap +0.70 2:19.76 +14.55
50m: 31.54
100m: 1:06.39
(34.85)
150m: 1:43.22
(36.83)
200m: 2:19.76
(36.54)
8 Alina Antila 2004 Helsingfors Simsällskap 2:20.71 +15.50
50m: 31.90
100m: 1:07.81
(35.91)
150m: 1:45.18
(37.37)
200m: 2:20.71
(35.53)
9 Aino Rantala 2004 Åbo Simklubb 2:20.95 +15.74
50m: 31.86
100m: 1:08.22
(36.36)
150m: 1:45.16
(36.94)
200m: 2:20.95
(35.79)
10 Iisa Karpela 2004 Cetus Espoo +0.80 2:22.15 +16.94
50m: 32.04
100m: 1:08.15
(36.11)
150m: 1:45.82
(37.67)
200m: 2:22.15
(36.33)
11 Siiri Pitkänen 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.65 2:22.30 +17.09
50m: 32.86
100m: 1:10.02
(37.16)
150m: 1:46.94
(36.92)
200m: 2:22.30
(35.36)
12 Roona Karola 2004 Järvenpään Uintiklubi ry +0.60 2:23.11 +17.90
50m: 31.98
100m: 1:07.96
(35.98)
150m: 1:45.61
(37.65)
200m: 2:23.11
(37.50)
13 Anna Mattila 2004 Helsingin Uimarit +0.74 2:24.71 +19.50
50m: 32.55
100m: 1:08.36
(35.81)
150m: 1:46.24
(37.88)
200m: 2:24.71
(38.47)
14 Verna Rostedt 2002 Cetus Espoo +0.61 2:28.26 +23.05
50m: 33.94
100m: 1:11.47
(37.53)
150m: 1:50.07
(38.60)
200m: 2:28.26
(38.19)
15 Vilja Rautell 2004 Octopus Lohja +0.78 2:42.72 +37.51
50m: 36.42
100m: 1:17.85
(41.43)
150m: 2:00.64
(42.79)
200m: 2:42.72
(42.08)
16 Heidi Työppönen 2004 Cetus Espoo +0.84 2:47.00 +41.79
50m: 39.99
100m: 1:23.50
(43.51)
150m: 2:06.30
(42.80)
200m: 2:47.00
(40.70)
- Juulia Käräjämies 2003 Nummelan Kisaajat +0.41 DSQ SW4.4
Event official at: 19/09/2020 11.38.08
2020-09-19 11.39.07 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Cetus Espoo

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner