2021-01-22   16:18:49
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Cup

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Speedo Cup
Place: Espoonlahti Organizer: Cetus Espoo
Pool: 50m Competition Date: Sep 19, 2020 to Sep 20, 2020
Event 1, 100m Vapaauinti Naiset 14-15 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo +0.65 59.71
50m: 28.81
100m: 59.71
(30.90)
2 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo +0.51 1:00.78 +1.07
50m: 29.31
100m: 1:00.78
(31.47)
3 Ada Hakkarainen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.70 1:00.79 +1.08
50m: 29.80
100m: 1:00.79
(30.99)
4 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap 1:01.45 +1.74
50m: 29.52
100m: 1:01.45
(31.93)
5 Essi Ahvenainen 2005 Vanders +0.46 1:01.50 +1.79
50m: 28.85
100m: 1:01.50
(32.65)
6 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb +0.67 1:01.55 +1.84
50m: 29.44
100m: 1:01.55
(32.11)
7 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo +0.75 1:02.07 +2.36
50m: 29.33
100m: 1:02.07
(32.74)
8 Aino Koskelo 2005 Nurmijärven Uinti +0.65 1:02.81 +3.10
50m: 30.02
100m: 1:02.81
(32.79)
9 Kira Lindroos 2005 Cetus Espoo +0.44 1:02.89 +3.18
50m: 30.23
100m: 1:02.89
(32.66)
10 Emma-Lotta Ahola 2005 Järvenpään Uintiklubi ry 1:02.97 +3.26
50m: 30.33
100m: 1:02.97
(32.64)
11 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo +0.63 1:03.30 +3.59
50m: 30.45
100m: 1:03.30
(32.85)
12 Emilia Niemi 2005 Gladius Kirkkonummi 1:03.74 +4.03
50m: 30.17
100m: 1:03.74
(33.57)
13 Ida Kauppinen 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.73 1:03.78 +4.07
50m: 31.11
100m: 1:03.78
(32.67)
14 Milla Strandberg 2005 Vanders 1:04.72 +5.01
50m: 30.96
100m: 1:04.72
(33.76)
15 Malin Lindblom 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 1:04.77 +5.06
50m: 30.90
100m: 1:04.77
(33.87)
16 Minttu Kiili 2005 Åbo Simklubb +0.69 1:04.93 +5.22
50m: 30.97
100m: 1:04.93
(33.96)
17 Enni Tammilehto 2006 Cetus Espoo 1:05.41 +5.70
50m: 31.46
100m: 1:05.41
(33.95)
18 Milla Kiviranta 2006 Vanders +0.70 1:05.61 +5.90
50m: 31.08
100m: 1:05.61
(34.53)
19 Liina Saario 2006 ORCA Helsinki +0.72 1:06.39 +6.68
50m: 32.03
100m: 1:06.39
(34.36)
20 Säde Ryynänen 2005 Cetus Espoo +0.49 1:06.61 +6.90
50m: 31.95
100m: 1:06.61
(34.66)
21 Anna Hakkarainen 2005 Cetus Espoo +0.67 1:06.72 +7.01
50m: 32.15
100m: 1:06.72
(34.57)
22 Anniina Ahonen 2005 Race Club Sveitsi +0.74 1:07.40 +7.69
50m: 32.07
100m: 1:07.40
(35.33)
23 Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo +0.54 1:07.71 +8.00
50m: 32.33
100m: 1:07.71
(35.38)
24 Milja Vuori 2006 Octopus Lohja +0.58 1:07.76 +8.05
50m: 32.61
100m: 1:07.76
(35.15)
25 Lumi Rossi 2005 Cetus Espoo 1:08.24 +8.53
50m: 33.04
100m: 1:08.24
(35.20)
26 Risa Haruna 2005 Cetus Espoo 1:08.75 +9.04
50m: 31.59
100m: 1:08.75
(37.16)
27 Rauha Heikkinen 2005 Helsingin Uimarit +0.81 1:08.81 +9.10
50m: 32.82
100m: 1:08.81
(35.99)
28 Ronja Terävä 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.72 1:08.98 +9.27
50m: 32.82
100m: 1:08.98
(36.16)
29 Ella Kalliokari 2006 Cetus Espoo +0.74 1:09.09 +9.38
50m: 33.27
100m: 1:09.09
(35.82)
30 Silvia Lindqvist 2005 Cetus Espoo 1:09.29 +9.58
50m: 33.19
100m: 1:09.29
(36.10)
31 Sofi Andström 2005 ORCA Helsinki 1:09.37 +9.66
50m: 33.07
100m: 1:09.37
(36.30)
32 Iiris Soilevaara 2006 Cetus Espoo +0.65 1:09.50 +9.79
50m: 33.20
100m: 1:09.50
(36.30)
33 Kristina Grimbaum 2005 Åbo Simklubb 1:09.59 +9.88
50m: 32.71
100m: 1:09.59
(36.88)
34 Marikki Vuorisalo 2005 Nummelan Kisaajat 1:09.61 +9.90
50m: 33.11
100m: 1:09.61
(36.50)
35 Peppi Virokannas 2006 ORCA Helsinki +0.74 1:09.73 +10.02
50m: 33.28
100m: 1:09.73
(36.45)
36 Ronja Ristevirta 2005 Cetus Espoo 1:09.98 +10.27
50m: 33.92
100m: 1:09.98
(36.06)
37 Kia Mäennenä 2006 Cetus Espoo 1:12.69 +12.98
50m: 34.41
100m: 1:12.69
(38.28)
38 Emmi Liukko 2006 Cetus Espoo +0.77 1:12.74 +13.03
50m: 34.87
100m: 1:12.74
(37.87)
39 selma korhonen 2006 Helsingin Uimarit +0.88 1:14.69 +14.98
50m: 35.40
100m: 1:14.69
(39.29)
40 Lumi Öller 2006 Helsingin Uimarit 1:15.07 +15.36
50m: 35.40
100m: 1:15.07
(39.67)
41 Tanisha Rajani 2006 Cetus Espoo 1:16.54 +16.83
50m: 35.45
100m: 1:16.54
(41.09)
42 Nea Hollström 2005 Cetus Espoo 1:17.25 +17.54
50m: 36.57
100m: 1:17.25
(40.68)
43 Ida Ekman 2006 Cetus Espoo 1:18.02 +18.31
50m: 38.23
100m: 1:18.02
(39.79)
44 Ninja Brelo 2006 Cetus Espoo 1:20.11 +20.40
50m: 37.23
100m: 1:20.11
(42.88)
45 Riina Jungell 2006 Octopus Lohja 1:23.27 +23.56
50m: 39.17
100m: 1:23.27
(44.10)
- Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo +0.64 DSQ SW4.4
- Ronja Weckström 2005 Helsingin Uimarit DSQ SW4.4
Event official at: 19/09/2020 9.57.22
Event 1, 100m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nea-Amanda Heinola 2000 Lappeenrannan Uimarit +0.74 57.51
50m: 27.39
100m: 57.51
(30.12)
2 Anna Kotonen 1997 Cetus Espoo +0.74 57.93 +0.42
50m: 27.82
100m: 57.93
(30.11)
3 Ronja Riihinen 2000 Cetus Espoo +0.68 58.16 +0.65
50m: 28.07
100m: 58.16
(30.09)
4 Peppi Siirtola 2002 Cetus Espoo 58.64 +1.13
50m: 28.05
100m: 58.64
(30.59)
5 Laura Kellberg 2003 Cetus Espoo 58.76 +1.25
50m: 27.68
100m: 58.76
(31.08)
6 Nina Haltia 1999 Vanders +0.53 59.51 +2.00
50m: 28.82
100m: 59.51
(30.69)
7 Hilla Kortetjärvi 1996 ORCA Helsinki +0.63 1:00.37 +2.86
50m: 28.74
100m: 1:00.37
(31.63)
8 Jenna Pulkkinen 2004 Helsingfors Simsällskap +0.68 1:00.85 +3.34
50m: 28.47
100m: 1:00.85
(32.38)
9 Annika Toiviainen 2002 Cetus Espoo +0.72 1:01.95 +4.44
50m: 29.92
100m: 1:01.95
(32.03)
9 Peppi Vesalainen 2004 Helsingfors Simsällskap +0.73 1:01.95 +4.44
50m: 29.31
100m: 1:01.95
(32.64)
11 Jutta Jauhiainen 2004 Cetus Espoo +0.73 1:02.30 +4.79
50m: 29.87
100m: 1:02.30
(32.43)
12 Vilja Grundström 2003 Vanders 1:02.48 +4.97
50m: 30.11
100m: 1:02.48
(32.37)
13 Saana Yritys 2003 Aquatics Hyvinkää +0.76 1:02.50 +4.99
50m: 29.99
100m: 1:02.50
(32.51)
14 Emma Johansson 2003 Cetus Espoo 1:02.59 +5.08
50m: 29.84
100m: 1:02.59
(32.75)
15 Milla Nikkanen 2002 Vanders +0.75 1:03.45 +5.94
50m: 30.20
100m: 1:03.45
(33.25)
16 Gréta Beszteri 2004 Helsingfors Simsällskap +0.64 1:03.82 +6.31
50m: 30.34
100m: 1:03.82
(33.48)
17 Aino Rantala 2004 Åbo Simklubb 1:04.73 +7.22
50m: 30.67
100m: 1:04.73
(34.06)
18 Vilma Tikka 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.76 1:04.78 +7.27
50m: 30.99
100m: 1:04.78
(33.79)
19 Taiga Yritys 2003 Aquatics Hyvinkää +0.69 1:05.14 +7.63
50m: 31.14
100m: 1:05.14
(34.00)
20 Janita Severinkangas 2004 Cetus Espoo 1:05.17 +7.66
50m: 30.69
100m: 1:05.17
(34.48)
21 Pilvi Pietikäinen 2002 Cetus Espoo +0.70 1:05.59 +8.08
50m: 31.70
100m: 1:05.59
(33.89)
22 Ciara Wacklin 2004 Cetus Espoo +0.76 1:05.71 +8.20
50m: 31.89
100m: 1:05.71
(33.82)
23 Lotta Linnea Partanen 2001 Nummelan Kisaajat +0.46 1:06.53 +9.02
50m: 32.29
100m: 1:06.53
(34.24)
24 Maria Yritys 2002 Aquatics Hyvinkää 1:06.62 +9.11
50m: 31.82
100m: 1:06.62
(34.80)
25 Cinja Åvist 2003 Nurmijärven Uinti +0.67 1:08.78 +11.27
50m: 32.60
100m: 1:08.78
(36.18)
26 Aava Aula 2004 Helsingin Uimarit 1:09.02 +11.51
50m: 32.53
100m: 1:09.02
(36.49)
27 Verna Rostedt 2002 Cetus Espoo +0.75 1:09.82 +12.31
50m: 32.58
100m: 1:09.82
(37.24)
28 Jessika Markkanen 1999 Helsingfors Simsällskap 1:10.54 +13.03
50m: 33.61
100m: 1:10.54
(36.93)
29 Ilona Kajava 2004 ORCA Helsinki 1:11.15 +13.64
50m: 34.22
100m: 1:11.15
(36.93)
30 Emma Silvonen 2004 ORCA Helsinki 1:11.74 +14.23
50m: 33.81
100m: 1:11.74
(37.93)
31 Julia Kekkonen 2000 Octopus Lohja +0.60 1:12.35 +14.84
50m: 34.87
100m: 1:12.35
(37.48)
Event official at: 19/09/2020 9.57.22
2020-09-19 09.57.53 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Cetus Espoo

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner