2021-01-23   18:02:55
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Cup

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Speedo Cup
Place: Espoonlahti Organizer: Cetus Espoo
Pool: 50m Competition Date: Sep 19, 2020 to Sep 20, 2020
Event 1, 100m Vapaauinti Naiset 14-15 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo +0.65 59.71
50m: 28.81
100m: 59.71
(30.90)
2 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo +0.51 1:00.78 +1.07
50m: 29.31
100m: 1:00.78
(31.47)
3 Ada Hakkarainen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.70 1:00.79 +1.08
50m: 29.80
100m: 1:00.79
(30.99)
4 Karla Lehtosalo 2005 Helsingfors Simsällskap 1:01.45 +1.74
50m: 29.52
100m: 1:01.45
(31.93)
5 Essi Ahvenainen 2005 Vanders +0.46 1:01.50 +1.79
50m: 28.85
100m: 1:01.50
(32.65)
6 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb +0.67 1:01.55 +1.84
50m: 29.44
100m: 1:01.55
(32.11)
7 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo +0.75 1:02.07 +2.36
50m: 29.33
100m: 1:02.07
(32.74)
8 Aino Koskelo 2005 Nurmijärven Uinti +0.65 1:02.81 +3.10
50m: 30.02
100m: 1:02.81
(32.79)
9 Kira Lindroos 2005 Cetus Espoo +0.44 1:02.89 +3.18
50m: 30.23
100m: 1:02.89
(32.66)
10 Emma-Lotta Ahola 2005 Järvenpään Uintiklubi ry 1:02.97 +3.26
50m: 30.33
100m: 1:02.97
(32.64)
11 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo +0.63 1:03.30 +3.59
50m: 30.45
100m: 1:03.30
(32.85)
12 Emilia Niemi 2005 Gladius Kirkkonummi 1:03.74 +4.03
50m: 30.17
100m: 1:03.74
(33.57)
13 Ida Kauppinen 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.73 1:03.78 +4.07
50m: 31.11
100m: 1:03.78
(32.67)
14 Milla Strandberg 2005 Vanders 1:04.72 +5.01
50m: 30.96
100m: 1:04.72
(33.76)
15 Malin Lindblom 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 1:04.77 +5.06
50m: 30.90
100m: 1:04.77
(33.87)
16 Minttu Kiili 2005 Åbo Simklubb +0.69 1:04.93 +5.22
50m: 30.97
100m: 1:04.93
(33.96)
17 Enni Tammilehto 2006 Cetus Espoo 1:05.41 +5.70
50m: 31.46
100m: 1:05.41
(33.95)
18 Milla Kiviranta 2006 Vanders +0.70 1:05.61 +5.90
50m: 31.08
100m: 1:05.61
(34.53)
19 Liina Saario 2006 ORCA Helsinki +0.72 1:06.39 +6.68
50m: 32.03
100m: 1:06.39
(34.36)
20 Säde Ryynänen 2005 Cetus Espoo +0.49 1:06.61 +6.90
50m: 31.95
100m: 1:06.61
(34.66)
21 Anna Hakkarainen 2005 Cetus Espoo +0.67 1:06.72 +7.01
50m: 32.15
100m: 1:06.72
(34.57)
22 Anniina Ahonen 2005 Race Club Sveitsi +0.74 1:07.40 +7.69
50m: 32.07
100m: 1:07.40
(35.33)
23 Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo +0.54 1:07.71 +8.00
50m: 32.33
100m: 1:07.71
(35.38)
24 Milja Vuori 2006 Octopus Lohja +0.58 1:07.76 +8.05
50m: 32.61
100m: 1:07.76
(35.15)
25 Lumi Rossi 2005 Cetus Espoo 1:08.24 +8.53
50m: 33.04
100m: 1:08.24
(35.20)
26 Risa Haruna 2005 Cetus Espoo 1:08.75 +9.04
50m: 31.59
100m: 1:08.75
(37.16)
27 Rauha Heikkinen 2005 Helsingin Uimarit +0.81 1:08.81 +9.10
50m: 32.82
100m: 1:08.81
(35.99)
28 Ronja Terävä 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.72 1:08.98 +9.27
50m: 32.82
100m: 1:08.98
(36.16)
29 Ella Kalliokari 2006 Cetus Espoo +0.74 1:09.09 +9.38
50m: 33.27
100m: 1:09.09
(35.82)
30 Silvia Lindqvist 2005 Cetus Espoo 1:09.29 +9.58
50m: 33.19
100m: 1:09.29
(36.10)
31 Sofi Andström 2005 ORCA Helsinki 1:09.37 +9.66
50m: 33.07
100m: 1:09.37
(36.30)
32 Iiris Soilevaara 2006 Cetus Espoo +0.65 1:09.50 +9.79
50m: 33.20
100m: 1:09.50
(36.30)
33 Kristina Grimbaum 2005 Åbo Simklubb 1:09.59 +9.88
50m: 32.71
100m: 1:09.59
(36.88)
34 Marikki Vuorisalo 2005 Nummelan Kisaajat 1:09.61 +9.90
50m: 33.11
100m: 1:09.61
(36.50)
35 Peppi Virokannas 2006 ORCA Helsinki +0.74 1:09.73 +10.02
50m: 33.28
100m: 1:09.73
(36.45)
36 Ronja Ristevirta 2005 Cetus Espoo 1:09.98 +10.27
50m: 33.92
100m: 1:09.98
(36.06)
37 Kia Mäennenä 2006 Cetus Espoo 1:12.69 +12.98
50m: 34.41
100m: 1:12.69
(38.28)
38 Emmi Liukko 2006 Cetus Espoo +0.77 1:12.74 +13.03
50m: 34.87
100m: 1:12.74
(37.87)
39 selma korhonen 2006 Helsingin Uimarit +0.88 1:14.69 +14.98
50m: 35.40
100m: 1:14.69
(39.29)
40 Lumi Öller 2006 Helsingin Uimarit 1:15.07 +15.36
50m: 35.40
100m: 1:15.07
(39.67)
41 Tanisha Rajani 2006 Cetus Espoo 1:16.54 +16.83
50m: 35.45
100m: 1:16.54
(41.09)
42 Nea Hollström 2005 Cetus Espoo 1:17.25 +17.54
50m: 36.57
100m: 1:17.25
(40.68)
43 Ida Ekman 2006 Cetus Espoo 1:18.02 +18.31
50m: 38.23
100m: 1:18.02
(39.79)
44 Ninja Brelo 2006 Cetus Espoo 1:20.11 +20.40
50m: 37.23
100m: 1:20.11
(42.88)
45 Riina Jungell 2006 Octopus Lohja 1:23.27 +23.56
50m: 39.17
100m: 1:23.27
(44.10)
- Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo +0.64 DSQ SW4.4
- Ronja Weckström 2005 Helsingin Uimarit DSQ SW4.4
Event official at: 19/09/2020 9.57.22
Event 1, 100m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nea-Amanda Heinola 2000 Lappeenrannan Uimarit +0.74 57.51
50m: 27.39
100m: 57.51
(30.12)
2 Anna Kotonen 1997 Cetus Espoo +0.74 57.93 +0.42
50m: 27.82
100m: 57.93
(30.11)
3 Ronja Riihinen 2000 Cetus Espoo +0.68 58.16 +0.65
50m: 28.07
100m: 58.16
(30.09)
4 Peppi Siirtola 2002 Cetus Espoo 58.64 +1.13
50m: 28.05
100m: 58.64
(30.59)
5 Laura Kellberg 2003 Cetus Espoo 58.76 +1.25
50m: 27.68
100m: 58.76
(31.08)
6 Nina Haltia 1999 Vanders +0.53 59.51 +2.00
50m: 28.82
100m: 59.51
(30.69)
7 Hilla Kortetjärvi 1996 ORCA Helsinki +0.63 1:00.37 +2.86
50m: 28.74
100m: 1:00.37
(31.63)
8 Jenna Pulkkinen 2004 Helsingfors Simsällskap +0.68 1:00.85 +3.34
50m: 28.47
100m: 1:00.85
(32.38)
9 Annika Toiviainen 2002 Cetus Espoo +0.72 1:01.95 +4.44
50m: 29.92
100m: 1:01.95
(32.03)
9 Peppi Vesalainen 2004 Helsingfors Simsällskap +0.73 1:01.95 +4.44
50m: 29.31
100m: 1:01.95
(32.64)
11 Jutta Jauhiainen 2004 Cetus Espoo +0.73 1:02.30 +4.79
50m: 29.87
100m: 1:02.30
(32.43)
12 Vilja Grundström 2003 Vanders 1:02.48 +4.97
50m: 30.11
100m: 1:02.48
(32.37)
13 Saana Yritys 2003 Aquatics Hyvinkää +0.76 1:02.50 +4.99
50m: 29.99
100m: 1:02.50
(32.51)
14 Emma Johansson 2003 Cetus Espoo 1:02.59 +5.08
50m: 29.84
100m: 1:02.59
(32.75)
15 Milla Nikkanen 2002 Vanders +0.75 1:03.45 +5.94
50m: 30.20
100m: 1:03.45
(33.25)
16 Gréta Beszteri 2004 Helsingfors Simsällskap +0.64 1:03.82 +6.31
50m: 30.34
100m: 1:03.82
(33.48)
17 Aino Rantala 2004 Åbo Simklubb 1:04.73 +7.22
50m: 30.67
100m: 1:04.73
(34.06)
18 Vilma Tikka 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.76 1:04.78 +7.27
50m: 30.99
100m: 1:04.78
(33.79)
19 Taiga Yritys 2003 Aquatics Hyvinkää +0.69 1:05.14 +7.63
50m: 31.14
100m: 1:05.14
(34.00)
20 Janita Severinkangas 2004 Cetus Espoo 1:05.17 +7.66
50m: 30.69
100m: 1:05.17
(34.48)
21 Pilvi Pietikäinen 2002 Cetus Espoo +0.70 1:05.59 +8.08
50m: 31.70
100m: 1:05.59
(33.89)
22 Ciara Wacklin 2004 Cetus Espoo +0.76 1:05.71 +8.20
50m: 31.89
100m: 1:05.71
(33.82)
23 Lotta Linnea Partanen 2001 Nummelan Kisaajat +0.46 1:06.53 +9.02
50m: 32.29
100m: 1:06.53
(34.24)
24 Maria Yritys 2002 Aquatics Hyvinkää 1:06.62 +9.11
50m: 31.82
100m: 1:06.62
(34.80)
25 Cinja Åvist 2003 Nurmijärven Uinti +0.67 1:08.78 +11.27
50m: 32.60
100m: 1:08.78
(36.18)
26 Aava Aula 2004 Helsingin Uimarit 1:09.02 +11.51
50m: 32.53
100m: 1:09.02
(36.49)
27 Verna Rostedt 2002 Cetus Espoo +0.75 1:09.82 +12.31
50m: 32.58
100m: 1:09.82
(37.24)
28 Jessika Markkanen 1999 Helsingfors Simsällskap 1:10.54 +13.03
50m: 33.61
100m: 1:10.54
(36.93)
29 Ilona Kajava 2004 ORCA Helsinki 1:11.15 +13.64
50m: 34.22
100m: 1:11.15
(36.93)
30 Emma Silvonen 2004 ORCA Helsinki 1:11.74 +14.23
50m: 33.81
100m: 1:11.74
(37.93)
31 Julia Kekkonen 2000 Octopus Lohja +0.60 1:12.35 +14.84
50m: 34.87
100m: 1:12.35
(37.48)
Event official at: 19/09/2020 9.57.22
2020-09-19 09.57.53 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Speedo Cup
Place: Espoonlahti Organizer: Cetus Espoo
Pool: 50m Competition Date: Sep 19, 2020 to Sep 20, 2020
Event 2, 100m Vapaauinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Danil Seksenov 2004 Vanders +0.68 53.87
50m: 25.79
100m: 53.87
(28.08)
2 Ajjuub Ezzat 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.63 55.54 +1.67
50m: 27.34
100m: 55.54
(28.20)
3 Leo Währn 2005 Vanders +0.64 55.71 +1.84
50m: 27.14
100m: 55.71
(28.57)
4 Onni Äijälä 2004 Helsingfors Simsällskap +0.62 55.73 +1.86
50m: 26.60
100m: 55.73
(29.13)
5 Jeremia Varonen 2004 Åbo Simklubb +0.69 57.40 +3.53
50m: 27.86
100m: 57.40
(29.54)
6 Waldemar Palombi 2004 Helsingfors Simsällskap 57.99 +4.12
50m: 27.81
100m: 57.99
(30.18)
7 Gellért Kozár 2004 Cetus Espoo +0.71 58.47 +4.60
50m: 28.04
100m: 58.47
(30.43)
8 Nuutti Laitinen 2004 Cetus Espoo +0.70 58.86 +4.99
50m: 27.89
100m: 58.86
(30.97)
9 William Fagerstedt 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 59.11 +5.24
50m: 28.36
100m: 59.11
(30.75)
10 Ukko-Pekka Luomala 2004 Järvenpään Uintiklubi ry 59.26 +5.39
50m: 28.22
100m: 59.26
(31.04)
11 Juuso Pulkkinen 2004 Cetus Espoo +0.71 59.80 +5.93
50m: 28.65
100m: 59.80
(31.15)
12 Aapo Kinnunen 2004 Åbo Simklubb +0.67 1:00.22 +6.35
50m: 27.81
100m: 1:00.22
(32.41)
13 Aaron Pirinen 2005 Järvenpään Uintiklubi ry +0.77 1:00.78 +6.91
50m: 29.30
100m: 1:00.78
(31.48)
14 Lauri Pyykkö 2004 ORCA Helsinki +0.58 1:01.33 +7.46
50m: 29.62
100m: 1:01.33
(31.71)
15 Arttu Valonen 2004 ORCA Helsinki +0.67 1:01.67 +7.80
50m: 29.66
100m: 1:01.67
(32.01)
16 Aarni Linderborg 2005 Åbo Simklubb +0.75 1:01.73 +7.86
50m: 29.41
100m: 1:01.73
(32.32)
17 Samuel Saari 2004 Cetus Espoo +0.64 1:01.85 +7.98
50m: 29.99
100m: 1:01.85
(31.86)
18 Nooa Matela 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.53 1:01.91 +8.04
50m: 29.37
100m: 1:01.91
(32.54)
19 Ivan Gavrilov 2005 Cetus Espoo +0.77 1:03.47 +9.60
50m: 29.61
100m: 1:03.47
(33.86)
20 Johannes Kauppinen 2005 Haminan Uimaseura +0.93 1:04.03 +10.16
50m: 30.23
100m: 1:04.03
(33.80)
21 Serhat Kalin 2005 ORCA Helsinki +0.75 1:04.83 +10.96
50m: 30.91
100m: 1:04.83
(33.92)
22 Oskar Westerberg 2005 Cetus Espoo +0.61 1:04.85 +10.98
50m: 31.16
100m: 1:04.85
(33.69)
23 Kasper Kainonen 2005 Åbo Simklubb 1:05.37 +11.50
50m: 30.25
100m: 1:05.37
(35.12)
24 Urho Käkelä 2005 Järvenpään Uintiklubi ry 1:09.22 +15.35
50m: 33.14
100m: 1:09.22
(36.08)
25 Ivan Blagodetelev 2004 Nummelan Kisaajat +0.83 1:11.79 +17.92
50m: 33.82
100m: 1:11.79
(37.97)
26 Ville Nieminen 2004 Helsingin Uimarit +0.61 1:12.48 +18.61
50m: 34.29
100m: 1:12.48
(38.19)
27 Henri Piipponen 2005 Helsingin Uimarit 1:13.16 +19.29
50m: 35.26
100m: 1:13.16
(37.90)
- Leo Hautaniemi 2004 Cetus Espoo +0.47 DSQ 4.4
Event official at: 19/09/2020 10.03.41
Event 2, 100m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus Espoo +0.70 50.75
50m: 24.07
100m: 50.75
(26.68)
2 Tuomas Kiviluoma 1993 Cetus Espoo +0.60 51.93 +1.18
50m: 25.06
100m: 51.93
(26.87)
3 Luukas Vainio 2003 Cetus Espoo +0.61 52.51 +1.76
50m: 25.28
100m: 52.51
(27.23)
4 Kalle Mäkinen 2002 Vanders +0.75 52.54 +1.79
50m: 25.12
100m: 52.54
(27.42)
5 Mohamed Ezzat 2001 Aurajoen Uinti Ry +0.62 53.82 +3.07
50m: 25.25
100m: 53.82
(28.57)
6 Mihail Khanoukaev 2002 Cetus Espoo +0.56 54.55 +3.80
50m: 25.83
100m: 54.55
(28.72)
7 Joel Knaapi 2001 Cetus Espoo 54.73 +3.98
50m: 25.81
100m: 54.73
(28.92)
8 Marcus Forsel 2003 Helsingfors Simsällskap +0.47 54.90 +4.15
50m: 26.29
100m: 54.90
(28.61)
9 Rasmus Söderholm 2002 Helsingfors Simsällskap +0.61 54.98 +4.23
50m: 26.98
100m: 54.98
(28.00)
10 Johan Fredriksson 2003 Helsingfors Simsällskap +0.67 55.20 +4.45
50m: 26.33
100m: 55.20
(28.87)
11 Miika Pentti 1997 Cetus Espoo +0.68 55.69 +4.94
50m: 26.91
100m: 55.69
(28.78)
12 Ibrahim Ezzat 2002 Aurajoen Uinti Ry +0.51 55.76 +5.01
50m: 26.57
100m: 55.76
(29.19)
13 Bruce Clayhills 1997 Helsingfors Simsällskap 56.51 +5.76
50m: 27.17
100m: 56.51
(29.34)
14 Petr Pankratov 2002 Cetus Espoo 56.55 +5.80
50m: 26.92
100m: 56.55
(29.63)
15 Joonas Cranston 2003 Nummelan Kisaajat +0.59 56.77 +6.02
50m: 27.02
100m: 56.77
(29.75)
16 Nader Khalili 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.79 56.83 +6.08
50m: 26.75
100m: 56.83
(30.08)
17 Niko Matela 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.46 56.84 +6.09
50m: 27.14
100m: 56.84
(29.70)
18 Roni Severinkangas 2003 Cetus Espoo +0.64 58.24 +7.49
50m: 27.45
100m: 58.24
(30.79)
19 Elis Fokin 2003 Helsingfors Simsällskap +0.65 58.66 +7.91
50m: 27.99
100m: 58.66
(30.67)
20 Eerikki Laitala 2001 Cetus Espoo +0.74 59.50 +8.75
50m: 28.13
100m: 59.50
(31.37)
21 Topi Salmi 1990 Cetus Espoo +0.83 1:00.24 +9.49
50m: 28.59
100m: 1:00.24
(31.65)
22 Alexander Huhtala 2003 Cetus Espoo +0.64 1:01.33 +10.58
50m: 28.95
100m: 1:01.33
(32.38)
23 Kristian Johansson 1969 Cetus Espoo +0.78 1:02.21 +11.46
50m: 28.71
100m: 1:02.21
(33.50)
Event official at: 19/09/2020 10.03.41
2020-09-19 10.03.58 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Speedo Cup
Place: Espoonlahti Organizer: Cetus Espoo
Pool: 50m Competition Date: Sep 19, 2020 to Sep 20, 2020
Event 3, 200m Selkäuinti Naiset 14-15 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Maura Bergström 2005 Åbo Simklubb +0.66 2:29.66
50m: 35.16
100m: 1:13.50
(38.34)
150m: 1:52.12
(38.62)
200m: 2:29.66
(37.54)
2 Vilma Leppähaara 2005 Nummelan Kisaajat +0.72 2:30.33 +0.67
50m: 33.74
100m: 1:11.13
(37.39)
150m: 1:50.62
(39.49)
200m: 2:30.33
(39.71)
3 Kukka Kangas 2005 Åbo Simklubb +0.63 2:31.64 +1.98
50m: 34.88
100m: 1:12.89
(38.01)
150m: 1:52.51
(39.62)
200m: 2:31.64
(39.13)
4 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb +0.78 2:32.91 +3.25
50m: 35.72
100m: 1:14.88
(39.16)
150m: 1:54.19
(39.31)
200m: 2:32.91
(38.72)
5 Hilda Kupila 2006 Vanders +0.63 2:35.98 +6.32
50m: 35.48
100m: 1:14.85
(39.37)
150m: 1:56.17
(41.32)
200m: 2:35.98
(39.81)
6 Emmi Nieminen 2006 Cetus Espoo +0.72 2:36.89 +7.23
50m: 36.75
100m: 1:16.82
(40.07)
150m: 1:57.51
(40.69)
200m: 2:36.89
(39.38)
7 Iina Rissanen 2005 Vanders +0.75 2:40.71 +11.05
50m: 36.65
100m: 1:17.27
(40.62)
150m: 1:59.36
(42.09)
200m: 2:40.71
(41.35)
8 Jasmin Savonen 2005 Cetus Espoo +0.70 2:41.27 +11.61
50m: 38.03
100m: 1:18.74
(40.71)
150m: 2:00.61
(41.87)
200m: 2:41.27
(40.66)
9 Emilia Ruusu 2006 Haminan Uimaseura +0.68 2:41.30 +11.64
50m: 36.75
100m: 1:18.50
(41.75)
150m: 2:00.96
(42.46)
200m: 2:41.30
(40.34)
10 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo +0.71 2:42.77 +13.11
50m: 38.80
100m: 1:19.68
(40.88)
150m: 2:02.36
(42.68)
200m: 2:42.77
(40.41)
11 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo +0.73 2:44.02 +14.36
50m: 37.43
100m: 1:19.39
(41.96)
150m: 2:01.65
(42.26)
200m: 2:44.02
(42.37)
12 Emmi Halonen 2006 Vanders +0.64 2:47.67 +18.01
50m: 39.21
100m: 1:22.03
(42.82)
150m: 2:05.89
(43.86)
200m: 2:47.67
(41.78)
13 Iida Saarikoski 2006 Cetus Espoo +0.72 2:48.36 +18.70
50m: 39.98
100m: 1:22.85
(42.87)
150m: 2:07.93
(45.08)
200m: 2:48.36
(40.43)
14 Wilma Turpeinen 2006 Åbo Simklubb +0.80 2:49.97 +20.31
50m: 37.96
100m: 1:20.17
(42.21)
150m: 2:04.65
(44.48)
200m: 2:49.97
(45.32)
15 Heli Kuisma 2006 Race Club Sveitsi +0.74 2:52.02 +22.36
50m: 38.72
100m: 1:23.01
(44.29)
150m: 2:08.78
(45.77)
200m: 2:52.02
(43.24)
16 Ada Oila 2005 Vanders +0.93 2:52.77 +23.11
50m: 41.20
100m: 1:24.53
(43.33)
150m: 2:09.70
(45.17)
200m: 2:52.77
(43.07)
17 Ellen Kettunen 2005 Cetus Espoo +0.76 2:53.76 +24.10
50m: 40.73
100m: 1:25.05
(44.32)
150m: 2:09.83
(44.78)
200m: 2:53.76
(43.93)
18 Rebekka Ritmala 2006 Vanders +0.64 2:55.95 +26.29
50m: 41.13
100m: 1:26.47
(45.34)
150m: 2:11.88
(45.41)
200m: 2:55.95
(44.07)
19 Elsa Määttä 2006 Nurmijärven Uinti +0.77 3:00.68 +31.02
50m: 39.50
100m: 1:25.74
(46.24)
150m: 2:14.76
(49.02)
200m: 3:00.68
(45.92)
20 Ella Palovaara 2005 Octopus Lohja +0.77 3:10.32 +40.66
50m: 45.35
100m: 1:33.90
(48.55)
150m: 2:24.10
(50.20)
200m: 3:10.32
(46.22)
- Ellen Kivistö 2005 Gladius Kirkkonummi +0.74 DSQ SW4.4
Event official at: 19/09/2020 10.23.41
Event 3, 200m Selkäuinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aada Rissanen 2004 Cetus Espoo +0.60 2:22.07
50m: 32.49
100m: 1:08.36
(35.87)
150m: 1:45.42
(37.06)
200m: 2:22.07
(36.65)
2 Fanny Teijonsalo 1996 Cetus Espoo +0.57 2:22.99 +0.92
50m: 32.90
100m: 1:09.05
(36.15)
150m: 1:46.18
(37.13)
200m: 2:22.99
(36.81)
3 Alina Antila 2004 Helsingfors Simsällskap +0.65 2:30.26 +8.19
50m: 35.01
100m: 1:14.15
(39.14)
150m: 1:54.18
(40.03)
200m: 2:30.26
(36.08)
4 Roona Karola 2004 Järvenpään Uintiklubi ry +0.59 2:35.39 +13.32
50m: 35.41
100m: 1:14.72
(39.31)
150m: 1:55.46
(40.74)
200m: 2:35.39
(39.93)
5 Siiri Pitkänen 2003 Lappeenrannan Uimarit +0.82 2:37.12 +15.05
50m: 35.87
100m: 1:15.59
(39.72)
150m: 1:57.24
(41.65)
200m: 2:37.12
(39.88)
6 Marilla Parhiala 2000 Gladius Kirkkonummi +0.57 2:38.02 +15.95
50m: 35.73
100m: 1:15.37
(39.64)
150m: 1:57.03
(41.66)
200m: 2:38.02
(40.99)
7 Anni Seppälä 2003 Helsingin Uimarit +0.78 2:51.51 +29.44
50m: 41.19
100m: 1:24.30
(43.11)
150m: 2:08.75
(44.45)
200m: 2:51.51
(42.76)
Event official at: 19/09/2020 10.23.41
2020-09-19 10.23.57 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Speedo Cup
Place: Espoonlahti Organizer: Cetus Espoo
Pool: 50m Competition Date: Sep 19, 2020 to Sep 20, 2020
Event 4, 200m Selkäuinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Jesse Lintusalo 2004 Vanders +0.65 2:24.75
50m: 34.66
100m: 1:10.47
(35.81)
150m: 1:48.16
(37.69)
200m: 2:24.75
(36.59)
2 Teo Mattelmäki 2005 Cetus Espoo +0.58 2:26.21 +1.46
50m: 33.80
100m: 1:10.63
(36.83)
150m: 1:48.86
(38.23)
200m: 2:26.21
(37.35)
3 Jaakko Pihlava 2004 Åbo Simklubb +0.61 2:26.57 +1.82
50m: 34.10
100m: 1:10.61
(36.51)
150m: 1:48.52
(37.91)
200m: 2:26.57
(38.05)
4 Matteus Einiö 2004 Gladius Kirkkonummi +0.64 2:28.76 +4.01
50m: 33.73
100m: 1:11.33
(37.60)
150m: 1:50.24
(38.91)
200m: 2:28.76
(38.52)
5 Samuel Saari 2004 Cetus Espoo +0.74 2:31.68 +6.93
50m: 35.79
100m: 1:13.93
(38.14)
150m: 1:53.58
(39.65)
200m: 2:31.68
(38.10)
6 Juuso Pulkkinen 2004 Cetus Espoo +0.63 2:39.48 +14.73
50m: 37.01
100m: 1:18.41
(41.40)
150m: 2:01.21
(42.80)
200m: 2:39.48
(38.27)
7 Mio Heinola 2005 Nummelan Kisaajat +0.66 2:40.10 +15.35
50m: 35.83
100m: 1:16.75
(40.92)
150m: 1:59.71
(42.96)
200m: 2:40.10
(40.39)
8 Sampo Nord 2005 Vanders +0.80 2:46.31 +21.56
50m: 38.21
100m: 1:20.17
(41.96)
150m: 2:03.80
(43.63)
200m: 2:46.31
(42.51)
9 Alexander Nyman 2004 Race Club Sveitsi +0.64 2:46.52 +21.77
50m: 36.95
100m: 1:19.51
(42.56)
150m: 2:03.52
(44.01)
200m: 2:46.52
(43.00)
Event official at: 19/09/2020 10.25.40
Event 4, 200m Selkäuinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Eetu Alitalo 1999 Cetus Espoo +0.62 2:11.74
50m: 31.29
100m: 1:05.01
(33.72)
150m: 1:38.70
(33.69)
200m: 2:11.74
(33.04)
Event official at: 19/09/2020 10.25.40
2020-09-19 10.26.06 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Speedo Cup
Place: Espoonlahti Organizer: Cetus Espoo
Pool: 50m Competition Date: Sep 19, 2020 to Sep 20, 2020
Event 5, 50m Perhosuinti Naiset 14-15 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Inka Vahtola 2005 Cetus Espoo +0.70 29.87
2 Vilma Leppähaara 2005 Nummelan Kisaajat +0.76 31.14 +1.27
3 Janina Granberg 2006 Cetus Espoo +0.71 31.15 +1.28
4 Ariel Julienne Jämsen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.75 31.26 +1.39
5 Malin Lindblom 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.81 31.51 +1.64
6 Emma-Lotta Ahola 2005 Järvenpään Uintiklubi ry +0.72 31.75 +1.88
7 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo +0.76 31.80 +1.93
8 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb +0.71 32.13 +2.26
9 Annaliina Mänttäri 2006 Cetus Espoo +0.64 32.54 +2.67
10 Lumi Rossi 2005 Cetus Espoo +0.69 32.58 +2.71
11 Helmi Käkelä 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.71 32.64 +2.77
12 Anniina Kurvinen 2006 Lappeenrannan Uimarit +0.81 32.73 +2.86
13 Anniina Jokiniemi 2006 Nurmijärven Uinti +0.77 33.11 +3.24
14 Tatiana Sukhareva 2005 Vanders +0.70 33.69 +3.82
15 Risa Haruna 2005 Cetus Espoo +0.64 34.19 +4.32
16 Rauha Heikkinen 2005 Helsingin Uimarit +0.82 34.32 +4.45
17 Ella Kalliokari 2006 Cetus Espoo +0.78 34.62 +4.75
18 Milja Vuori 2006 Octopus Lohja +0.80 34.72 +4.85
19 Anna Hakkarainen 2005 Cetus Espoo +0.74 34.89 +5.02
20 Helmi Räsänen 2006 Cetus Espoo +0.74 35.57 +5.70
21 Jeanette Ingberg 2006 Octopus Lohja +0.76 36.23 +6.36
22 Ronja Ristevirta 2005 Cetus Espoo +0.73 36.79 +6.92
23 Iida Saarikoski 2006 Cetus Espoo +0.79 36.81 +6.94
24 Lotta Lönnqvist 2006 Cetus Espoo +0.69 37.49 +7.62
25 Iiris Soilevaara 2006 Cetus Espoo +0.83 38.25 +8.38
26 Siiri Multamäki 2006 ORCA Helsinki +0.76 39.39 +9.52
27 Kiti Konttinen 2006 Helsingin Uimarit +0.84 40.27 +10.40
28 Riina Jungell 2006 Octopus Lohja +0.90 43.40 +13.53
29 Ida Ekman 2006 Cetus Espoo +0.77 51.21 +21.34
- Anniina Ahonen 2005 Race Club Sveitsi +0.67 DSQ SW4.4
Event official at: 19/09/2020 10.40.32
Event 5, 50m Perhosuinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nea-Amanda Heinola 2000 Lappeenrannan Uimarit +0.75 28.53
2 Fanny Teijonsalo 1996 Cetus Espoo +0.66 28.58 +0.05
3 Nina Haltia 1999 Vanders +0.74 28.75 +0.22
4 Laura Kellberg 2003 Cetus Espoo +0.69 28.76 +0.23
5 Tanja Ruohoniemi 1995 Cetus Espoo +0.68 28.91 +0.38
6 Susanne Hirvonen 1997 Kampuksen Plaani +0.72 29.14 +0.61
7 Lyydia Kalenius 2000 Cetus Espoo +0.72 29.17 +0.64
8 Vilja Grundström 2003 Vanders +0.81 29.50 +0.97
9 Hilla Kortetjärvi 1996 ORCA Helsinki +0.71 30.18 +1.65
10 Iisa Karpela 2004 Cetus Espoo +0.73 30.55 +2.02
11 Ida Slöör 2001 Cetus Espoo +0.77 30.57 +2.04
12 Annika Toiviainen 2002 Cetus Espoo +0.93 30.74 +2.21
13 Siiri Konkka 2004 Åbo Simklubb +0.67 30.83 +2.30
14 Venla Sofia Suihkonen 2002 Octopus Lohja +0.63 30.91 +2.38
15 Erika Bergström 1996 Aurajoen Uinti Ry +0.75 31.61 +3.08
16 Lotta Lehtoila 2003 Helsingfors Simsällskap +0.73 31.72 +3.19
17 Taiga Yritys 2003 Aquatics Hyvinkää +0.70 31.73 +3.20
18 Milla-Lotta Tapanainen 2003 Cetus Espoo +0.78 31.75 +3.22
19 Aino Paju 2003 Vanders +0.69 31.94 +3.41
20 Liinu  Louhikoski 2004 Vanders +0.64 31.95 +3.42
21 Alisa Hänninen 2003 Järvenpään Uintiklubi ry +0.78 32.20 +3.67
22 Janita Severinkangas 2004 Cetus Espoo +0.73 32.25 +3.72
23 Pilvi Pietikäinen 2002 Cetus Espoo +0.74 32.39 +3.86
24 Jutta Jauhiainen 2004 Cetus Espoo +0.75 32.53 +4.00
25 Lotta Linnea Partanen 2001 Nummelan Kisaajat +0.71 32.72 +4.19
26 Anna Mattila 2004 Helsingin Uimarit +0.73 32.76 +4.23
27 Ilona Kajava 2004 ORCA Helsinki +0.72 33.79 +5.26
28 Piia Kaivola 1999 Cetus Espoo +0.67 37.59 +9.06
29 Heidi Työppönen 2004 Cetus Espoo +0.85 40.57 +12.04
- Oona Kupari 2004 Octopus Lohja +0.63 DSQ SW4.4
Event official at: 19/09/2020 10.40.32
2020-09-19 10.41.00 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Speedo Cup
Place: Espoonlahti Organizer: Cetus Espoo
Pool: 50m Competition Date: Sep 19, 2020 to Sep 20, 2020
Event 6, 50m Perhosuinti Miehet 15-16 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 William Fagerstedt 2005 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.71 28.69
2 Aaron Pirinen 2005 Järvenpään Uintiklubi ry +0.76 29.09 +0.40
3 Ukko-Pekka Luomala 2004 Järvenpään Uintiklubi ry +0.70 29.25 +0.56
4 Lauri Pyykkö 2004 ORCA Helsinki +0.66 30.50 +1.81
5 Juuso Pulkkinen 2004 Cetus Espoo +0.75 30.96 +2.27
6 Ivan Gavrilov 2005 Cetus Espoo +0.78 31.54 +2.85
7 Samuel Saari 2004 Cetus Espoo +0.76 32.81 +4.12
8 Miska Sarkkinen 2005 Helsingin Uimarit +0.81 33.38 +4.69
9 Oskar Westerberg 2005 Cetus Espoo +0.72 33.67 +4.98
10 Leo Hautaniemi 2004 Cetus Espoo +0.78 35.40 +6.71
11 Juho Hoikkala 2005 Haminan Uimaseura +0.76 35.91 +7.22
Event official at: 19/09/2020 10.41.36
Event 6, 50m Perhosuinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus Espoo +0.70 24.76
2 Tuomas Kiviluoma 1993 Cetus Espoo +0.62 25.18 +0.42
3 Luukas Vainio 2003 Cetus Espoo +0.66 26.07 +1.31
4 Mihail Khanoukaev 2002 Cetus Espoo +0.71 26.10 +1.34
5 Marcus Forsel 2003 Helsingfors Simsällskap +0.66 26.25 +1.49
6 Ibrahim Ezzat 2002 Aurajoen Uinti Ry +0.63 26.44 +1.68
7 Eemil Kylmä 2001 Cetus Espoo +0.68 26.80 +2.04
8 Matias Johannes Hjelm 2002 Vanders +0.68 26.87 +2.11
9 Anton Nuottajärvi 2000 Cetus Espoo +0.74 26.91 +2.15
10 Joel Knaapi 2001 Cetus Espoo +0.66 27.10 +2.34
11 Daniel Rinne 2002 Cetus Espoo +0.77 27.32 +2.56
12 Roni Severinkangas 2003 Cetus Espoo +0.66 27.86 +3.10
13 Eerikki Laitala 2001 Cetus Espoo +0.77 27.89 +3.13
14 Topi Salmi 1990 Cetus Espoo +0.85 28.38 +3.62
15 Lauri Tolvanen 2003 Haminan Uimaseura +0.71 28.94 +4.18
16 Rasmus Virta 1998 Cetus Espoo +0.75 30.80 +6.04
- Kalle Mäkinen 2002 Vanders DNS
Event official at: 19/09/2020 10.41.36
2020-09-19 10.41.48 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Speedo Cup
Place: Espoonlahti Organizer: Cetus Espoo
Pool: 50m Competition Date: Sep 19, 2020 to Sep 20, 2020
Event 7, 100m Rintauinti Naiset 14-15 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb +0.67 1:11.94
50m: 33.62
100m: 1:11.94
(38.32)
2 Tuuli Pippuri 2005 Cetus Espoo 1:17.20 +5.26
50m: 35.89
100m: 1:17.20
(41.31)
3 Iisa-Lotta Rantaniitty 2006 Cetus Espoo +0.59 1:18.07 +6.13
50m: 36.43
100m: 1:18.07
(41.64)
4 Milla Strandberg 2005 Vanders +0.61 1:18.44 +6.50
50m: 35.73
100m: 1:18.44
(42.71)
5 Ellen Kettunen 2005 Cetus Espoo +0.77 1:19.57 +7.63
50m: 37.75
100m: 1:19.57
(41.82)
6 Lilli Kulpakko 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.72 1:21.09 +9.15
50m: 37.62
100m: 1:21.09
(43.47)
7 Sofi Andström 2005 ORCA Helsinki +0.72 1:22.30 +10.36
50m: 39.23
100m: 1:22.30
(43.07)
8 Ronja Kero 2005 ORCA Helsinki +0.63 1:23.20 +11.26
50m: 39.16
100m: 1:23.20
(44.04)
9 Kaarina Rihte 2005 Cetus Espoo 1:23.87 +11.93
50m: 39.12
100m: 1:23.87
(44.75)
10 Ida Kauppinen 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.79 1:27.35 +15.41
50m: 41.40
100m: 1:27.35
(45.95)
11 Cécilia Richard 2006 Cetus Espoo +0.71 1:28.33 +16.39
50m: 40.94
100m: 1:28.33
(47.39)
12 Kristina Grimbaum 2005 Åbo Simklubb +0.62 1:29.11 +17.17
50m: 42.06
100m: 1:29.11
(47.05)
13 Heli Kuisma 2006 Race Club Sveitsi 1:29.88 +17.94
50m: 42.18
100m: 1:29.88
(47.70)
14 Ronja Terävä 2005 Lappeenrannan Uimarit +0.76 1:30.85 +18.91
50m: 43.26
100m: 1:30.85
(47.59)
15 Marikki Vuorisalo 2005 Nummelan Kisaajat +0.74 1:30.96 +19.02
50m: 42.82
100m: 1:30.96
(48.14)
16 Jasmin Savonen 2005 Cetus Espoo 1:31.05 +19.11
50m: 43.11
100m: 1:31.05
(47.94)
17 Emmi Liukko 2006 Cetus Espoo 1:31.23 +19.29
50m: 42.85
100m: 1:31.23
(48.38)
18 Kia Mäennenä 2006 Cetus Espoo 1:32.05 +20.11
50m: 44.03
100m: 1:32.05
(48.02)
19 Juulia Lindfors 2005 Cetus Espoo +0.81 1:32.68 +20.74
50m: 43.59
100m: 1:32.68
(49.09)
20 Ronja Ristevirta 2005 Cetus Espoo 1:33.24 +21.30
50m: 44.69
100m: 1:33.24
(48.55)
21 Peppi Virokannas 2006 ORCA Helsinki 1:33.45 +21.51
50m: 44.03
100m: 1:33.45
(49.42)
22 Lotta Lönnqvist 2006 Cetus Espoo +0.71 1:34.75 +22.81
50m: 44.70
100m: 1:34.75
(50.05)
23 Emmi Halonen 2006 Vanders +0.71 1:35.57 +23.63
50m: 44.72
100m: 1:35.57
(50.85)
24 Saara Seppälä 2005 Nummelan Kisaajat +0.78 1:37.84 +25.90
50m: 45.34
100m: 1:37.84
(52.50)
25 Pinja Suominen 2006 Gladius Kirkkonummi +0.70 1:38.29 +26.35
50m: 44.98
100m: 1:38.29
(53.31)
26 Ninja Brelo 2006 Cetus Espoo 1:39.48 +27.54
50m: 46.29
100m: 1:39.48
(53.19)