Resultat för Vantaan Pärskeet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Vapaauinti Naiset AK 10-11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
356 |
32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
351 |
32.48 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
327 |
33.28 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
|
317 |
33.61 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lili Kannisto |
2009 |
Vanders |
|
290 |
34.62 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alysa Saarelainen |
2009 |
Vanders |
|
272 |
35.36 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
271 |
35.42 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
262 |
35.80 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lilia Jyvä |
2009 |
Vanders |
|
256 |
36.09 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Isrikki |
2009 |
Vanders |
|
243 |
36.74 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Auli Hakkarainen |
2009 |
Vanders |
|
235 |
37.15 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
|
224 |
37.74 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
|
217 |
38.15 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leonina Haapanen |
2009 |
Vanders |
|
201 |
39.12 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ada-Sofia Koivula |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
198 |
39.29 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Stella Lahtinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
197 |
39.40 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vilma Paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
171 |
41.29 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
169 |
41.41 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Saara Viinikainen |
2010 |
Vanders |
|
157 |
42.45 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Silja Kotila |
2009 |
Vanders |
|
119 |
46.49 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
|
107 |
48.28 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Charlotta Laakso |
2010 |
Vanders |
|
88 |
51.45 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maisa Vihola |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Janely Poppy Liiva |
2009 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 10.37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Vapaauinti Naiset AK 12-13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
467 |
29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
418 |
30.66 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
|
395 |
31.24 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
|
392 |
31.33 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
389 |
31.40 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silvia Koskela |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
371 |
31.90 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Nissinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
370 |
31.92 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alicia Gültekin |
2007 |
Cetus Espoo |
|
362 |
32.15 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
|
357 |
32.31 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
352 |
32.45 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Vanders |
|
350 |
32.52 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sandra Sofia Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
346 |
32.64 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
|
340 |
32.83 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Saaga Tuominen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
338 |
32.89 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Valeriia Timonina |
2007 |
Cetus Espoo |
|
335 |
33.01 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Teela Saarentaus |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
333 |
33.05 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alina Pesonen |
2007 |
Octopus Lohja |
|
307 |
33.98 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
|
298 |
34.31 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anjelica Sood |
2007 |
Cetus Espoo |
|
292 |
34.53 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
|
289 |
34.66 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anni Perälä |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
286 |
34.79 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Silja Salonsaari |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
271 |
35.42 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ilona Sauliala |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
269 |
35.51 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lumi Lintula |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
256 |
36.10 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Leonie Hildén |
2008 |
Cetus Espoo |
|
254 |
36.17 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hazel Liuska |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
249 |
36.44 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Andrea Rokkanen |
2007 |
Simmis Grani |
|
235 |
37.14 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Siiri Paavonen |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
168 |
41.54 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 10.37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Vapaauinti Naiset AK 13-15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
|
570 |
27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma-Lotta Ahola |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
547 |
28.03 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mea Melissa Miettinen |
2005 |
Vanders |
|
480 |
29.27 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Strandberg |
2005 |
Vanders |
|
474 |
29.40 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
472 |
29.45 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
467 |
29.55 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Heli Kuisma |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
459 |
29.72 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emmi Halonen |
2006 |
Vanders |
|
443 |
30.06 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mona Vahteristo |
2005 |
Valkeakosken Uimaseura |
|
433 |
30.30 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milja Vuori |
2006 |
Octopus Lohja |
|
406 |
30.96 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milja Korhonen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
401 |
31.09 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saana Perkkiö |
2005 |
Aquatics Hyvinkää |
|
400 |
31.10 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
|
391 |
31.35 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
389 |
31.40 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
|
379 |
31.68 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silvia Koskela |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
371 |
31.90 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Nissinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
370 |
31.92 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alicia Gültekin |
2007 |
Cetus Espoo |
|
362 |
32.15 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sandra Sofia Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
346 |
32.64 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
|
344 |
32.71 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Saaga Tuominen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
338 |
32.89 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Valeriia Timonina |
2007 |
Cetus Espoo |
|
335 |
33.01 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Teela Saarentaus |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
333 |
33.05 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Milla Paavola |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
329 |
33.20 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ella Palovaara |
2005 |
Octopus Lohja |
|
309 |
33.91 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alina Pesonen |
2007 |
Octopus Lohja |
|
307 |
33.98 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lumi Öller |
2006 |
Helsingin Uimarit |
|
302 |
34.15 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anjelica Sood |
2007 |
Cetus Espoo |
|
292 |
34.53 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anni Perälä |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
286 |
34.79 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Silja Salonsaari |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
271 |
35.42 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Andrea Rokkanen |
2007 |
Simmis Grani |
|
235 |
37.14 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nea Laurén |
2006 |
Helsingin Uimarit |
|
200 |
39.17 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 10.37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Vapaauinti Naiset AK 16 and older - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nina Haltia |
1999 |
Vanders |
|
658 |
26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilja Grundström |
2003 |
Vanders |
|
601 |
27.16 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mette Konttila |
2001 |
Octopus Lohja |
|
576 |
27.55 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saana Yritys |
2003 |
Aquatics Hyvinkää |
|
575 |
27.57 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Nikkanen |
2002 |
Vanders |
|
543 |
28.09 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pippi Nordström |
2001 |
Helsingin Uimarit |
|
537 |
28.21 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Taiga Yritys |
2003 |
Aquatics Hyvinkää |
|
505 |
28.78 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
468 |
29.52 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Yritys |
2002 |
Aquatics Hyvinkää |
|
439 |
30.15 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sonja Salmimies |
2004 |
Race Club Sveitsi |
|
439 |
30.17 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Beatriz Coloma Vanhala |
2003 |
Helsingin Uimarit |
|
435 |
30.26 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aava Aula |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
428 |
30.41 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anni Seppälä |
2003 |
Helsingin Uimarit |
|
388 |
31.42 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vilja Rautell |
2004 |
Octopus Lohja |
|
353 |
32.42 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Meri-Maari Mäkinen |
1992 |
Vanders |
|
183 |
40.37 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 10.37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Vapaauinti Naiset AK 9 and younger - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milja Ylitalo |
2011 |
Simmis Grani |
|
166 |
41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
|
160 |
42.18 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
|
142 |
43.90 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
|
97 |
49.74 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 10.37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 10.46.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Vapaauinti Miehet AK 11-12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
|
268 |
31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
264 |
31.58 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
|
257 |
31.85 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
254 |
31.98 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
|
251 |
32.11 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
|
233 |
32.88 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esa Währn |
2008 |
Vanders |
|
233 |
32.91 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
|
230 |
33.04 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leo Niemi |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
225 |
33.30 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Onni Harja |
2008 |
Cetus Espoo |
|
210 |
34.05 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aatu Poikkimäki |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
205 |
34.32 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
|
186 |
35.47 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
174 |
36.23 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
167 |
36.77 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Onni Tuohino |
2008 |
Vanders |
|
164 |
36.95 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
|
162 |
37.11 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jere Pasanen |
2008 |
Vanders |
|
154 |
37.78 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Thomas Brutel |
2008 |
Cetus Espoo |
|
133 |
39.63 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Artur Hakala |
2009 |
Simmis Grani |
|
121 |
40.88 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Vanders |
|
97 |
44.09 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emil Wolgast |
2009 |
Vanders |
|
90 |
45.13 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 10.30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Vapaauinti Miehet AK 13-14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
|
409 |
27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
375 |
28.09 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Kinnunen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
339 |
29.04 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
337 |
29.10 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
|
334 |
29.18 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
|
303 |
30.15 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ville-Veikko Luomala |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
303 |
30.16 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah El-Nagdy |
2007 |
Cetus Espoo |
|
268 |
31.41 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Renaldo Rosental |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
227 |
33.17 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elmeri Lajolinna |
2007 |
Cetus Espoo |
|
207 |
34.20 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
205 |
34.34 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eemil Hujala |
2007 |
Cetus Espoo |
|
185 |
35.50 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Henri Koskela |
2007 |
Cetus Espoo |
|
174 |
36.25 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tommy Palm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
168 |
36.71 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
|
128 |
40.11 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 10.30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Vapaauinti Miehet AK 15-16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danil Seksenov |
2004 |
Vanders |
|
574 |
24.37 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samu Virtanen |
2004 |
Speedo Masters Finland |
|
502 |
25.49 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesse Lintusalo |
2004 |
Vanders |
|
489 |
25.71 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
|
425 |
26.93 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Nyman |
2004 |
Race Club Sveitsi |
|
368 |
28.26 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuli Seger |
2005 |
Octopus Lohja |
|
364 |
28.35 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joona Saarnio |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
336 |
29.12 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veikko Kauhanen |
2005 |
Simmis Grani |
|
316 |
29.73 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sampo Nord |
2005 |
Vanders |
|
312 |
29.86 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ville Nieminen |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
284 |
30.80 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Henri Piipponen |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
245 |
32.36 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bruuno Aleksanteri Patrakka |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
200 |
34.62 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 10.30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Vapaauinti Miehet AK 17 and older - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders |
|
736 |
22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
|
631 |
23.61 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Niklas Laakso |
1997 |
Race Club Sveitsi |
|
612 |
23.86 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anssi Hätälä |
1994 |
Oulun Uinti 1906 |
|
460 |
26.24 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eetu Einto |
2001 |
Vanders |
|
384 |
27.87 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matti Alpola |
1953 |
Simmis Wanda ry |
|
152 |
37.92 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 10.30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Vapaauinti Miehet AK 10 and younger - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
116 |
41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Lindroth |
2011 |
Vanders |
|
87 |
45.56 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Kannisto |
2011 |
Vanders |
|
86 |
45.79 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matias Syrjänen |
2010 |
Vanders |
|
81 |
46.71 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Skants |
2010 |
Vanders |
|
70 |
49.12 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskari Sukanen |
2011 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 10.30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 10.43.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 25m Selkäuinti Naiset 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milja Ylitalo |
2011 |
Simmis Grani |
|
|
22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
|
|
23.04 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
|
|
25.31 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 10.31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 25m Selkäuinti Naiset 10-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charlotta Laakso |
2010 |
Vanders |
|
|
25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saara Viinikainen |
2010 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW 10.6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 10.31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 10.43.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 25m Selkäuinti Miehet 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gabriel Kannisto |
2011 |
Vanders |
|
|
24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Lindroth |
2011 |
Vanders |
|
|
24.95 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matias Syrjänen |
2010 |
Vanders |
|
|
27.97 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskari Sukanen |
2011 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 10.34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 25m Selkäuinti Miehet 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Wolgast |
2009 |
Vanders |
|
|
26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 10.34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 10.44.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Selkäuinti Naiset AK 11 and younger - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
329 |
37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilia Jyvä |
2009 |
Vanders |
|
264 |
39.97 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
230 |
41.89 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
|
217 |
42.67 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Janely Poppy Liiva |
2009 |
Vanders |
|
203 |
43.63 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabel Meriläinen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
192 |
44.42 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
|
178 |
45.58 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leonina Haapanen |
2009 |
Vanders |
|
177 |
45.67 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ea Paajanen |
2009 |
Vanders |
|
169 |
46.41 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alma Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
157 |
47.57 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
132 |
50.40 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lila Rantsi |
2010 |
Vanders |
|
131 |
50.44 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Auli Hakkarainen |
2009 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 11.08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Selkäuinti Naiset AK 12-13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
|
352 |
36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
349 |
36.43 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esther Reunala |
2007 |
Octopus Lohja |
|
348 |
36.47 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
332 |
37.07 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
|
311 |
37.87 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saaga Tuominen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
308 |
37.97 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
289 |
38.82 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Teela Saarentaus |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
264 |
40.01 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Vanders |
|
258 |
40.29 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
|
205 |
43.53 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 11.08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Selkäuinti Naiset AK 13-15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
|
587 |
30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma-Lotta Ahola |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
520 |
31.91 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
423 |
34.19 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milja Korhonen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
396 |
34.95 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeanette Ingberg |
2006 |
Octopus Lohja |
|
373 |
35.63 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Heli Kuisma |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
364 |
35.95 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esther Reunala |
2007 |
Octopus Lohja |
|
348 |
36.47 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emmi Halonen |
2006 |
Vanders |
|
339 |
36.79 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
332 |
37.07 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
|
328 |
37.22 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milja Vuori |
2006 |
Octopus Lohja |
|
324 |
37.35 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saaga Tuominen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
308 |
37.97 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
|
292 |
38.69 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
|
282 |
39.14 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kiti Konttinen |
2006 |
Helsingin Uimarit |
|
280 |
39.21 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Teela Saarentaus |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
264 |
40.01 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nea Laurén |
2006 |
Helsingin Uimarit |
|
136 |
49.84 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iina Rissanen |
2005 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 11.08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 50m Selkäuinti Naiset AK 16 and older - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liinu Louhikoski |
2004 |
Vanders |
|
562 |
31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roona Karola |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
550 |
31.32 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alisa Hänninen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
469 |
33.03 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Saarinen |
2004 |
Octopus Lohja |
|
287 |
38.90 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Meri-Maari Mäkinen |
1992 |
Vanders |
|
135 |
49.98 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 11.08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 11.18.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Selkäuinti Miehet AK 12 and younger - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
|
204 |
37.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
|
204 |
37.70 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aatu Poikkimäki |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
201 |
37.87 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
182 |
39.14 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Lillandt |
2008 |
Cetus Espoo |
|
175 |
39.65 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
160 |
40.89 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Onni Harja |
2008 |
Cetus Espoo |
|
156 |
41.25 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Vanders |
|
142 |
42.53 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joona Meuronen |
2009 |
Vanders |
|
130 |
43.79 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
|
117 |
45.43 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Onni Tuohino |
2008 |
Vanders |
|
114 |
45.74 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albin Antas |
2008 |
Simmis Grani |
|
111 |
46.18 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Vanders |
|
101 |
47.60 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
|
96 |
48.46 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 11.14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Selkäuinti Miehet AK 13-14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
274 |
34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ville-Veikko Luomala |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
265 |
34.59 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Kinnunen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
251 |
35.19 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse Niemi |
2006 |
Helsingin Uimarit |
|
230 |
36.23 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
187 |
38.83 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miklas Sarkkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
158 |
41.03 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
153 |
41.49 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eskil Ehnholm |
2007 |
Simmis Grani |
|
110 |
46.37 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
|
93 |
48.91 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Lostedt |
2007 |
Octopus Lohja |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 11.14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Selkäuinti Miehet AK 15-16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesse Lintusalo |
2004 |
Vanders |
|
425 |
29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
|
351 |
31.48 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Nyman |
2004 |
Race Club Sveitsi |
|
296 |
33.32 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sampo Nord |
2005 |
Vanders |
|
275 |
34.13 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 11.14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 50m Selkäuinti Miehet AK 17 and older - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matias Johannes Hjelm |
2002 |
Vanders |
|
337 |
31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Einto |
2001 |
Vanders |
|
332 |
32.06 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 11.14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 11.15.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Rintauinti Naiset 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
347 |
1:28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
|
263 |
1:37.21 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maisa Vihola |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
256 |
1:38.19 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
249 |
1:39.10 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Tawast |
2009 |
Simmis Grani |
|
226 |
1:42.24 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
|
212 |
1:44.47 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
201 |
1:46.43 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabel Meriläinen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
185 |
1:49.25 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vanessa Nylund |
2009 |
Simmis Grani |
|
185 |
1:49.36 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
167 |
1:53.16 |
+24.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stella Lahtinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
159 |
1:54.98 |
+26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ada-Sofia Koivula |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
111 |
2:09.71 |
+41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alysa Saarelainen |
2009 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 11.28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Rintauinti Naiset 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
464 |
1:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
447 |
1:21.52 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
415 |
1:23.59 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
|
371 |
1:26.72 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Martikainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
276 |
1:35.69 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
Cetus Espoo |
|
274 |
1:35.95 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Ryhänen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
272 |
1:36.19 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elin Louise Taipale |
2007 |
Octopus Lohja |
|
245 |
1:39.57 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leonie Hildén |
2008 |
Cetus Espoo |
|
243 |
1:39.92 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Minni Kovalainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
231 |
1:41.50 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emmi Pernaa |
2008 |
Cetus Espoo |
|
225 |
1:42.44 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
|
222 |
1:42.91 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lumi Lintula |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
222 |
1:42.91 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viivi Valkama |
2008 |
Octopus Lohja |
|
201 |
1:46.38 |
+25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hazel Liuska |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
196 |
1:47.26 |
+26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ines Vanhala |
2008 |
Simmis Grani |
|
185 |
1:49.30 |
+28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ilona Sauliala |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
181 |
1:50.09 |
+29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Siiri Paavonen |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
139 |
2:00.30 |
+39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 11.28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Rintauinti Naiset 13-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Nauklér |
2006 |
Simmis Grani |
|
543 |
1:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
530 |
1:17.04 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milla Strandberg |
2005 |
Vanders |
|
522 |
1:17.44 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
447 |
1:21.52 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Suominen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
425 |
1:22.92 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venla Almira |
2006 |
Simmis Grani |
|
418 |
1:23.39 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
415 |
1:23.59 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
|
320 |
1:31.13 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elin Louise Taipale |
2007 |
Octopus Lohja |
|
245 |
1:39.57 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mea Melissa Miettinen |
2005 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 11.28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Rintauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pippi Nordström |
2001 |
Helsingin Uimarit |
|
579 |
1:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuisku Grundström |
2002 |
Vanders |
|
484 |
1:19.42 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aava Aula |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
403 |
1:24.36 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lea Heinzmann |
2004 |
Simmis Grani |
|
355 |
1:28.02 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 11.28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 11.29.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Rintauinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Isaev |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
239 |
1:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
|
224 |
1:31.48 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
|
191 |
1:36.46 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Niemi |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
170 |
1:40.27 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Atte Malinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
167 |
1:40.89 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
|
153 |
1:43.96 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
152 |
1:44.00 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
|
145 |
1:45.64 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thomas Brutel |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 11.37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Rintauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tommy Palm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
241 |
1:29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrik Ventus |
2007 |
Simmis Grani |
|
219 |
1:32.18 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah El-Nagdy |
2007 |
Cetus Espoo |
|
192 |
1:36.39 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joona Korte |
2007 |
Simmis Grani |
|
171 |
1:40.05 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henri Koskela |
2007 |
Cetus Espoo |
|
141 |
1:46.64 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 11.37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Rintauinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ukko-Pekka Luomala |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
424 |
1:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joona Saarnio |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
392 |
1:15.94 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Justus Holtari |
2004 |
Simmis Grani |
|
359 |
1:18.18 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
350 |
1:18.87 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tomas Lipponen |
2005 |
Simmis Grani |
|
323 |
1:21.03 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ville Nieminen |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
229 |
1:30.82 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veikko Kauhanen |
2005 |
Simmis Grani |
|
228 |
1:30.99 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henri Piipponen |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
194 |
1:36.03 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 11.37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Rintauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tapio Junninen |
1995 |
Vanders |
|
690 |
1:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
|
687 |
1:03.02 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matias Johannes Hjelm |
2002 |
Vanders |
|
672 |
1:03.48 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juha Kollin |
1993 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
595 |
1:06.10 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 11.37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 11.37.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Perhosuinti Naiset 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
246 |
1:27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 11.41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Perhosuinti Naiset 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
320 |
1:19.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
251 |
1:26.49 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Riinu Hotulainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
224 |
1:29.90 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Elizaveta Karulina |
2008 |
Cetus Espoo |
|
199 |
1:33.51 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 11.41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Perhosuinti Naiset 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
|
590 |
1:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
425 |
1:12.61 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma-Lotta Ahola |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
401 |
1:14.00 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saana Perkkiö |
2005 |
Aquatics Hyvinkää |
|
366 |
1:16.30 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
|
337 |
1:18.42 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Janna Pysäys |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
136 |
1:46.08 |
+40.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 11.41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Perhosuinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino Paju |
2003 |
Vanders |
|
468 |
1:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
425 |
1:12.61 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 11.41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 11.49.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Perhosuinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
|
184 |
1:24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
|
100 |
1:43.42 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 11.44.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m Perhosuinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
270 |
1:14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
|
221 |
1:19.44 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 11.44.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 11.45.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Vapaauinti Naiset 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
|
279 |
1:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maisa Vihola |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
239 |
1:20.86 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
|
227 |
1:22.26 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Auli Hakkarainen |
2009 |
Vanders |
|
222 |
1:22.98 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Tawast |
2009 |
Simmis Grani |
|
220 |
1:23.14 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
205 |
1:25.21 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vanessa Nylund |
2009 |
Simmis Grani |
|
201 |
1:25.65 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stella Lahtinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
194 |
1:26.69 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ada-Sofia Koivula |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
160 |
1:32.45 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ea Paajanen |
2009 |
Vanders |
|
151 |
1:34.31 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
135 |
1:37.75 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lila Rantsi |
2010 |
Vanders |
|
117 |
1:42.58 |
+25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 12.22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Vapaauinti Naiset 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
410 |
1:07.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Reunala |
2007 |
Octopus Lohja |
|
400 |
1:08.15 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silvia Koskela |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
377 |
1:09.52 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Vanders |
|
354 |
1:10.97 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lotta Martikainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
341 |
1:11.91 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saaga Tuominen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
314 |
1:13.92 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Ryhänen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
291 |
1:15.76 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emmi Pernaa |
2008 |
Cetus Espoo |
|
289 |
1:15.94 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Minni Kovalainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
287 |
1:16.18 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
281 |
1:16.71 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
Cetus Espoo |
|
264 |
1:18.33 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Elizaveta Karulina |
2008 |
Cetus Espoo |
|
260 |
1:18.72 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silja Salonsaari |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
244 |
1:20.34 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hazel Liuska |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
241 |
1:20.73 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ronja Taskinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
228 |
1:22.19 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
|
225 |
1:22.53 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andrea Rokkanen |
2007 |
Simmis Grani |
|
218 |
1:23.41 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lumi Lintula |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
216 |
1:23.63 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viivi Valkama |
2008 |
Octopus Lohja |
|
192 |
1:26.96 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ilona Sauliala |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
178 |
1:29.31 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ines Vanhala |
2008 |
Simmis Grani |
|
153 |
1:33.83 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Siiri Paavonen |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
150 |
1:34.49 |
+26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 12.22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Vapaauinti Naiset 13-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Nauklér |
2006 |
Simmis Grani |
|
556 |
1:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
447 |
1:05.69 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
410 |
1:07.60 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emmi Halonen |
2006 |
Vanders |
|
406 |
1:07.85 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mona Vahteristo |
2005 |
Valkeakosken Uimaseura |
|
403 |
1:08.00 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saana Perkkiö |
2005 |
Aquatics Hyvinkää |
|
403 |
1:08.02 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
|
403 |
1:08.03 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Reunala |
2007 |
Octopus Lohja |
|
400 |
1:08.15 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Venla Almira |
2006 |
Simmis Grani |
|
386 |
1:09.00 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silvia Koskela |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
377 |
1:09.52 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kiti Konttinen |
2006 |
Helsingin Uimarit |
|
335 |
1:12.29 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milla Paavola |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
325 |
1:13.06 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saaga Tuominen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
314 |
1:13.92 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Palovaara |
2005 |
Octopus Lohja |
|
304 |
1:14.67 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jeanette Ingberg |
2006 |
Octopus Lohja |
|
293 |
1:15.62 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lumi Öller |
2006 |
Helsingin Uimarit |
|
291 |
1:15.75 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silja Salonsaari |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
244 |
1:20.34 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andrea Rokkanen |
2007 |
Simmis Grani |
|
218 |
1:23.41 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 12.22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 100m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilja Grundström |
2003 |
Vanders |
|
601 |
59.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Yritys |
2003 |
Aquatics Hyvinkää |
|
576 |
1:00.36 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lea Heinzmann |
2004 |
Simmis Grani |
|
427 |
1:06.69 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Beatriz Coloma Vanhala |
2003 |
Helsingin Uimarit |
|
425 |
1:06.79 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilja Rautell |
2004 |
Octopus Lohja |
|
368 |
1:10.11 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anni Seppälä |
2003 |
Helsingin Uimarit |
|
361 |
1:10.52 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nina Haltia |
1999 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 12.22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 12.23.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 100m Vapaauinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
266 |
1:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
|
265 |
1:09.91 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
|
262 |
1:10.21 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
254 |
1:10.95 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aatu Poikkimäki |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
217 |
1:14.68 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adam Isaev |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
214 |
1:15.09 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Lillandt |
2008 |
Cetus Espoo |
|
210 |
1:15.58 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
|
197 |
1:17.18 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
|
197 |
1:17.21 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Onni Harja |
2008 |
Cetus Espoo |
|
183 |
1:19.10 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
171 |
1:20.89 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Atte Malinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
157 |
1:23.21 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leo Niemi |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
157 |
1:23.23 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joona Meuronen |
2009 |
Vanders |
|
144 |
1:25.70 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Albin Antas |
2008 |
Simmis Grani |
|
126 |
1:29.63 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
|
116 |
1:32.09 |
+22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Artur Hakala |
2009 |
Simmis Grani |
|
115 |
1:32.19 |
+22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Vanders |
|
112 |
1:33.04 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Joona Rissanen |
2009 |
Vanders |
|
109 |
1:33.95 |
+24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
|
102 |
1:36.09 |
+26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 12.33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 100m Vapaauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
|
403 |
1:00.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
337 |
1:04.52 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah El-Nagdy |
2007 |
Cetus Espoo |
|
280 |
1:08.67 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Winqvist |
2006 |
Cetus Espoo |
|
274 |
1:09.12 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lasse Niemi |
2006 |
Helsingin Uimarit |
|
255 |
1:10.78 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
|
240 |
1:12.25 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joona Korte |
2007 |
Simmis Grani |
|
231 |
1:13.21 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
|
221 |
1:14.26 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elmeri Lajolinna |
2007 |
Cetus Espoo |
|
219 |
1:14.55 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
218 |
1:14.56 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eemil Hujala |
2007 |
Cetus Espoo |
|
214 |
1:15.10 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Miklas Sarkkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
209 |
1:15.70 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Renaldo Rosental |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
197 |
1:17.15 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Patrik Ventus |
2007 |
Simmis Grani |
|
189 |
1:18.18 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eskil Ehnholm |
2007 |
Simmis Grani |
|
137 |
1:26.99 |
+26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Lostedt |
2007 |
Octopus Lohja |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 12.33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 100m Vapaauinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danil Seksenov |
2004 |
Vanders |
|
641 |
52.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ukko-Pekka Luomala |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
475 |
57.56 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Justus Holtari |
2004 |
Simmis Grani |
|
395 |
1:01.24 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tomas Lipponen |
2005 |
Simmis Grani |
|
382 |
1:01.92 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuli Seger |
2005 |
Octopus Lohja |
|
354 |
1:03.48 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ville Nieminen |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
270 |
1:09.45 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bruuno Aleksanteri Patrakka |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
197 |
1:17.22 |
+25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 12.33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 100m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders |
|
747 |
49.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anssi Hätälä |
1994 |
Oulun Uinti 1906 |
|
520 |
55.86 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Petri Rahko |
1965 |
HTU Stadi |
|
315 |
1:06.02 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matti Alpola |
1953 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 12.33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 12.34.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Rintauinti Naiset AK 11 and younger - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
329 |
41.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alysa Saarelainen |
2009 |
Vanders |
|
279 |
43.67 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Isrikki |
2009 |
Vanders |
|
247 |
45.51 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lili Kannisto |
2009 |
Vanders |
|
215 |
47.63 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Janely Poppy Liiva |
2009 |
Vanders |
|
199 |
48.90 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
|
184 |
50.16 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
|
159 |
52.69 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leonina Haapanen |
2009 |
Vanders |
|
158 |
52.74 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silja Kotila |
2009 |
Vanders |
|
158 |
52.79 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
|
114 |
58.77 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
|
112 |
59.13 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
|
71 |
1:08.91 |
+27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilma Paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW 10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 12.44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Rintauinti Naiset AK 12-13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
470 |
36.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
395 |
38.92 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
|
379 |
39.45 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silvia Koskela |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
325 |
41.51 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Nissinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
307 |
42.32 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jade Brelo |
2008 |
Cetus Espoo |
|
275 |
43.87 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anjelica Sood |
2007 |
Cetus Espoo |
|
263 |
44.53 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silja Salonsaari |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
254 |
45.07 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vuokko Larjomaa |
2007 |
Cetus Espoo |
|
232 |
46.43 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anni Perälä |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
204 |
48.49 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
|
188 |
49.77 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 12.44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Rintauinti Naiset AK 14-15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mea Melissa Miettinen |
2005 |
Vanders |
|
535 |
35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Strandberg |
2005 |
Vanders |
|
531 |
35.25 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
503 |
35.89 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Suominen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
424 |
38.01 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Heli Kuisma |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
391 |
39.03 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
|
313 |
42.05 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 12.44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Rintauinti Naiset AK 16 and older - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pippi Nordström |
2001 |
Helsingin Uimarit |
|
549 |
34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuisku Grundström |
2002 |
Vanders |
|
495 |
36.08 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sonja Salmimies |
2004 |
Race Club Sveitsi |
|
447 |
37.33 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Saarinen |
2004 |
Octopus Lohja |
|
324 |
41.58 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meri-Maari Mäkinen |
1992 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 12.44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 15.02.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Rintauinti Miehet AK 12 and younger - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
|
192 |
43.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esa Währn |
2008 |
Vanders |
|
190 |
43.92 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
|
163 |
46.20 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
|
151 |
47.35 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Onni Tuohino |
2008 |
Vanders |
|
145 |
48.06 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
143 |
48.19 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jere Pasanen |
2008 |
Vanders |
|
138 |
48.86 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Skants |
2010 |
Vanders |
|
86 |
57.08 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
76 |
59.40 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joona Rissanen |
2009 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 12.50.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Rintauinti Miehet AK 13-14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
|
350 |
35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
345 |
35.99 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ville-Veikko Luomala |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
248 |
40.17 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse Niemi |
2006 |
Helsingin Uimarit |
|
229 |
41.26 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miklas Sarkkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
137 |
48.88 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Renaldo Rosental |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 12.50.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Rintauinti Miehet AK 15-16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
|
515 |
31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesse Lintusalo |
2004 |
Vanders |
|
372 |
35.09 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joona Saarnio |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
352 |
35.76 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
346 |
35.95 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Nyman |
2004 |
Race Club Sveitsi |
|
341 |
36.12 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henri Piipponen |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
208 |
42.60 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 12.50.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Rintauinti Miehet AK 17 and older - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matias Johannes Hjelm |
2002 |
Vanders |
|
696 |
28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
|
688 |
28.60 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Niklas Laakso |
1997 |
Race Club Sveitsi |
|
664 |
28.94 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tapio Junninen |
1995 |
Vanders |
|
647 |
29.18 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Juha Kollin |
1993 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
629 |
29.46 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Einto |
2001 |
Vanders |
|
454 |
32.85 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 12.50.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 13.12.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 50m Perhosuinti Naiset AK 11 and younger - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
275 |
37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
268 |
37.78 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
|
266 |
37.89 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
203 |
41.44 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
|
178 |
43.29 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
144 |
46.49 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 13.01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 50m Perhosuinti Naiset AK 12-13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
485 |
31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
|
369 |
33.97 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
325 |
35.45 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
|
322 |
35.55 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Friida Prittinen |
2008 |
Vanders |
|
304 |
36.24 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
262 |
38.10 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anni Perälä |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
246 |
38.88 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alicia Gültekin |
2007 |
Cetus Espoo |
|
239 |
39.25 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vuokko Larjomaa |
2007 |
Cetus Espoo |
|
238 |
39.33 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Valeriia Timonina |
2007 |
Cetus Espoo |
|
236 |
39.41 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
|
230 |
39.79 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jade Brelo |
2008 |
Cetus Espoo |
|
180 |
43.11 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ronja Taskinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
170 |
43.94 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 13.01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 50m Perhosuinti Naiset AK 14-15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
|
582 |
29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mea Melissa Miettinen |
2005 |
Vanders |
|
438 |
32.09 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
419 |
32.58 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
|
397 |
33.15 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mona Vahteristo |
2005 |
Valkeakosken Uimaseura |
|
385 |
33.50 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emmi Halonen |
2006 |
Vanders |
|
362 |
34.19 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milja Korhonen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
352 |
34.52 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milja Vuori |
2006 |
Octopus Lohja |
|
339 |
34.96 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
|
297 |
36.52 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milla Paavola |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
290 |
36.83 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
|
263 |
38.05 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kiti Konttinen |
2006 |
Helsingin Uimarit |
|
243 |
39.03 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Palovaara |
2005 |
Octopus Lohja |
|
220 |
40.36 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lumi Öller |
2006 |
Helsingin Uimarit |
|
204 |
41.35 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 13.01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 50m Perhosuinti Naiset AK 16 and older - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilja Grundström |
2003 |
Vanders |
|
604 |
28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mette Konttila |
2001 |
Octopus Lohja |
|
553 |
29.70 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Taiga Yritys |
2003 |
Aquatics Hyvinkää |
|
516 |
30.39 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roona Karola |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
497 |
30.77 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Paju |
2003 |
Vanders |
|
485 |
31.01 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
461 |
31.54 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milla Nikkanen |
2002 |
Vanders |
|
451 |
31.77 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alisa Hänninen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
437 |
32.11 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anni Seppälä |
2003 |
Helsingin Uimarit |
|
378 |
33.71 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aava Aula |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
351 |
34.56 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Beatriz Coloma Vanhala |
2003 |
Helsingin Uimarit |
|
301 |
36.36 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nina Haltia |
1999 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meri-Maari Mäkinen |
1992 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 13.01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 13.01.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 50m Perhosuinti Miehet AK 12 and younger - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Isaev |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
245 |
34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
|
203 |
36.96 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
|
194 |
37.57 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esa Währn |
2008 |
Vanders |
|
168 |
39.37 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
156 |
40.37 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
|
103 |
46.37 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 13.04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 50m Perhosuinti Miehet AK 13-14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
|
369 |
30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
|
287 |
32.95 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ville-Veikko Luomala |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
284 |
33.06 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
158 |
40.17 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 13.04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 50m Perhosuinti Miehet AK 15-16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ukko-Pekka Luomala |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
466 |
28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
|
460 |
28.17 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesse Lintusalo |
2004 |
Vanders |
|
459 |
28.19 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joona Saarnio |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
311 |
32.07 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veikko Kauhanen |
2005 |
Simmis Grani |
|
281 |
33.18 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bruuno Aleksanteri Patrakka |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
159 |
40.12 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 13.04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 50m Perhosuinti Miehet AK 17 and older - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Einto |
2001 |
Vanders |
|
396 |
29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 13.04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 13.36.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Vapaauinti Naiset F 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
473 |
29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
434 |
30.27 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
429 |
30.40 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
|
411 |
30.83 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
|
404 |
31.01 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silvia Koskela |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 16.06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Vapaauinti Naiset F 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
|
599 |
27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma-Lotta Ahola |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
541 |
28.13 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milla Strandberg |
2005 |
Vanders |
|
464 |
29.60 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Heli Kuisma |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
461 |
29.67 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
455 |
29.80 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emmi Halonen |
2006 |
Vanders |
|
407 |
30.94 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mea Melissa Miettinen |
2005 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mona Vahteristo |
2005 |
Valkeakosken Uimaseura |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 16.06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Vapaauinti Naiset F 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nina Haltia |
1999 |
Vanders |
|
655 |
26.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilja Grundström |
2003 |
Vanders |
|
593 |
27.28 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mette Konttila |
2001 |
Octopus Lohja |
|
570 |
27.64 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saana Yritys |
2003 |
Aquatics Hyvinkää |
|
570 |
27.65 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Nikkanen |
2002 |
Vanders |
|
551 |
27.96 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pippi Nordström |
2001 |
Helsingin Uimarit |
|
533 |
28.27 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Taiga Yritys |
2003 |
Aquatics Hyvinkää |
|
531 |
28.31 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
444 |
30.05 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 16.06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 16.06.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m Vapaauinti Miehet F 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
|
396 |
27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
348 |
28.79 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Kinnunen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
333 |
29.21 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
331 |
29.27 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
|
324 |
29.48 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ville-Veikko Luomala |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
305 |
30.07 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
|
297 |
30.34 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 16.15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m Vapaauinti Miehet F 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danil Seksenov |
2004 |
Vanders |
|
571 |
24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samu Virtanen |
2004 |
Speedo Masters Finland |
|
517 |
25.23 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesse Lintusalo |
2004 |
Vanders |
|
472 |
26.02 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
|
400 |
27.49 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuli Seger |
2005 |
Octopus Lohja |
|
363 |
28.39 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Nyman |
2004 |
Race Club Sveitsi |
|
353 |
28.66 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joona Saarnio |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
338 |
29.06 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veikko Kauhanen |
2005 |
Simmis Grani |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 16.15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m Vapaauinti Miehet F 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders |
|
747 |
22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
|
635 |
23.57 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anssi Hätälä |
1994 |
Oulun Uinti 1906 |
|
487 |
25.74 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eetu Einto |
2001 |
Vanders |
|
383 |
27.88 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikael Niklas Laakso |
1997 |
Race Club Sveitsi |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matti Alpola |
1953 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 16.15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 16.15.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 25m Vapaauinti Naiset 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
|
|
18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
|
|
20.35 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jenna Wahlman |
2012 |
Vanders |
|
|
22.93 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 16.58.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 25m Vapaauinti Naiset 10-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilia Jyvä |
2009 |
Vanders |
|
|
15.67 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
|
|
16.01 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
|
|
16.63 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Janely Poppy Liiva |
2009 |
Vanders |
|
|
16.84 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ea Paajanen |
2009 |
Vanders |
|
|
17.82 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leonina Haapanen |
2009 |
Vanders |
|
|
18.08 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saara Viinikainen |
2010 |
Vanders |
|
|
18.43 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silja Kotila |
2009 |
Vanders |
|
|
18.44 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
18.67 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilma Paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
|
18.71 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lila Rantsi |
2010 |
Vanders |
|
|
19.59 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Erin Fyhr |
2010 |
Vanders |
|
|
20.19 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Auli Hakkarainen |
2009 |
Vanders |
|
|
20.35 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
|
|
20.85 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Charlotta Laakso |
2010 |
Vanders |
|
|
21.77 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 16.58.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 17.19.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 25m Vapaauinti Miehet 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
|
18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
|
|
19.15 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskari Sukanen |
2011 |
Vanders |
|
|
20.13 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
|
|
20.19 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Kannisto |
2011 |
Vanders |
|
|
20.74 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Lindroth |
2011 |
Vanders |
|
|
21.10 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Skants |
2010 |
Vanders |
|
|
21.16 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matias Syrjänen |
2010 |
Vanders |
|
|
21.64 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 16.59.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 25m Vapaauinti Miehet 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Pasanen |
2008 |
Vanders |
|
|
16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
|
|
16.71 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joona Meuronen |
2009 |
Vanders |
|
|
16.72 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joona Rissanen |
2009 |
Vanders |
|
|
18.30 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Vanders |
|
|
18.53 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Wolgast |
2009 |
Vanders |
|
|
20.57 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 16.59.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 17.24.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Selkäuinti Naiset F 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Esther Reunala |
2007 |
Octopus Lohja |
|
363 |
35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
345 |
36.58 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
|
340 |
36.77 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
|
321 |
37.49 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
283 |
39.09 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
278 |
39.31 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Teela Saarentaus |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 17.03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Selkäuinti Naiset F 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
|
556 |
31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma-Lotta Ahola |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
512 |
32.08 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Heli Kuisma |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
441 |
33.72 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milja Korhonen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
393 |
35.03 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
391 |
35.09 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeanette Ingberg |
2006 |
Octopus Lohja |
|
381 |
35.38 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emmi Halonen |
2006 |
Vanders |
|
372 |
35.67 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
|
336 |
36.92 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 17.03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m Selkäuinti Naiset F 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liinu Louhikoski |
2004 |
Vanders |
|
573 |
30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roona Karola |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
561 |
31.11 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alisa Hänninen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
455 |
33.36 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Saarinen |
2004 |
Octopus Lohja |
|
295 |
38.55 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meri-Maari Mäkinen |
1992 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 17.03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 17.17.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 50m Selkäuinti Miehet F 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ville-Veikko Luomala |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
269 |
34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lasse Niemi |
2006 |
Helsingin Uimarit |
|
245 |
35.48 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Kinnunen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
239 |
35.78 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eskil Ehnholm |
2007 |
Simmis Grani |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 16.43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 50m Selkäuinti Miehet F 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Nyman |
2004 |
Race Club Sveitsi |
|
330 |
32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sampo Nord |
2005 |
Vanders |
|
287 |
33.67 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jesse Lintusalo |
2004 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 16.43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 50m Selkäuinti Miehet F 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matias Johannes Hjelm |
2002 |
Vanders |
|
472 |
28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Einto |
2001 |
Vanders |
|
269 |
34.40 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 16.43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 16.44.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 100m Sekauinti Naiset 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
331 |
1:21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
297 |
1:24.67 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
296 |
1:24.76 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
|
296 |
1:24.79 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alysa Saarelainen |
2009 |
Vanders |
|
267 |
1:27.75 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
251 |
1:29.47 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
|
201 |
1:36.42 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Auli Hakkarainen |
2009 |
Vanders |
|
196 |
1:37.25 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
194 |
1:37.47 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
|
189 |
1:38.42 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Janely Poppy Liiva |
2009 |
Vanders |
|
183 |
1:39.43 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leonina Haapanen |
2009 |
Vanders |
|
173 |
1:41.32 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ea Paajanen |
2009 |
Vanders |
|
162 |
1:43.49 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
158 |
1:44.48 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kajsa Strandberg |
2011 |
Vanders |
|
145 |
1:47.55 |
+25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lili Kannisto |
2009 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW 9.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 17.02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 100m Sekauinti Naiset 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
358 |
1:19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
|
353 |
1:19.95 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Friida Prittinen |
2008 |
Vanders |
|
335 |
1:21.30 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
|
335 |
1:21.31 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sandra Sofia Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
332 |
1:21.59 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
|
329 |
1:21.85 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Saaga Tuominen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
318 |
1:22.71 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alicia Gültekin |
2007 |
Cetus Espoo |
|
306 |
1:23.78 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anjelica Sood |
2007 |
Cetus Espoo |
|
301 |
1:24.32 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
300 |
1:24.37 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Nissinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
299 |
1:24.43 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Riinu Hotulainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
293 |
1:25.01 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lotta Martikainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
291 |
1:25.20 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Minni Kovalainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
279 |
1:26.42 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Vanders |
|
277 |
1:26.63 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
266 |
1:27.84 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
Cetus Espoo |
|
265 |
1:27.93 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vuokko Larjomaa |
2007 |
Cetus Espoo |
|
265 |
1:27.97 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Valeriia Timonina |
2007 |
Cetus Espoo |
|
263 |
1:28.10 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elin Louise Taipale |
2007 |
Octopus Lohja |
|
248 |
1:29.93 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilia Elizaveta Karulina |
2008 |
Cetus Espoo |
|
229 |
1:32.28 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emmi Pernaa |
2008 |
Cetus Espoo |
|
226 |
1:32.64 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
|
202 |
1:36.27 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ronja Taskinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
192 |
1:37.90 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
|
192 |
1:37.91 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Ryhänen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW 9.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 17.02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 100m Sekauinti Naiset 13-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Nauklér |
2006 |
Simmis Grani |
|
524 |
1:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mea Melissa Miettinen |
2005 |
Vanders |
|
514 |
1:10.51 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma-Lotta Ahola |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
470 |
1:12.67 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
456 |
1:13.40 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Strandberg |
2005 |
Vanders |
|
438 |
1:14.36 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
|
406 |
1:16.30 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Venla Almira |
2006 |
Simmis Grani |
|
401 |
1:16.59 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emmi Halonen |
2006 |
Vanders |
|
378 |
1:18.13 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Suominen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
363 |
1:19.17 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
|
363 |
1:19.21 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
358 |
1:19.57 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
|
337 |
1:21.18 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sandra Sofia Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
332 |
1:21.59 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Saaga Tuominen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
318 |
1:22.71 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alicia Gültekin |
2007 |
Cetus Espoo |
|
306 |
1:23.78 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kiti Konttinen |
2006 |
Helsingin Uimarit |
|
301 |
1:24.27 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anjelica Sood |
2007 |
Cetus Espoo |
|
301 |
1:24.32 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Nissinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
299 |
1:24.43 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vuokko Larjomaa |
2007 |
Cetus Espoo |
|
265 |
1:27.97 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Valeriia Timonina |
2007 |
Cetus Espoo |
|
263 |
1:28.10 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elin Louise Taipale |
2007 |
Octopus Lohja |
|
248 |
1:29.93 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Janna Flinkman |
2005 |
Octopus Lohja |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 17.02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 100m Sekauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pippi Nordström |
2001 |
Helsingin Uimarit |
|
557 |
1:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuisku Grundström |
2002 |
Vanders |
|
434 |
1:14.63 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
432 |
1:14.72 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aava Aula |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
424 |
1:15.21 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilja Rautell |
2004 |
Octopus Lohja |
|
345 |
1:20.53 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 17.02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 17.02.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Sekauinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
233 |
1:21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
|
232 |
1:21.73 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
|
229 |
1:22.14 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
|
213 |
1:24.15 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
Vanders |
|
207 |
1:24.91 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
193 |
1:26.85 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas Ugolnikov |
2008 |
Vanders |
|
185 |
1:28.12 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
|
183 |
1:28.46 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
Vanders |
|
162 |
1:32.19 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
|
150 |
1:34.46 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Lillandt |
2008 |
Cetus Espoo |
|
143 |
1:36.05 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Onni Tuohino |
2008 |
Vanders |
|
139 |
1:36.93 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thomas Brutel |
2008 |
Cetus Espoo |
|
99 |
1:48.41 |
+26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
Vanders |
|
97 |
1:49.07 |
+27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esa Währn |
2008 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW 9.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
Vanders |
|
|
DSQ |
|
|
SW 9.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
|
|
DSQ |
|
|
SW 9.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 17.12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Sekauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
316 |
1:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
|
313 |
1:14.00 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
|
296 |
1:15.34 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
290 |
1:15.89 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah El-Nagdy |
2007 |
Cetus Espoo |
|
231 |
1:21.90 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tommy Palm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
203 |
1:25.38 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joona Korte |
2007 |
Simmis Grani |
|
197 |
1:26.34 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eemil Hujala |
2007 |
Cetus Espoo |
|
153 |
1:33.94 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elmeri Lajolinna |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW 9.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 17.12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Sekauinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ukko-Pekka Luomala |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
451 |
1:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tomas Lipponen |
2005 |
Simmis Grani |
|
335 |
1:12.36 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
323 |
1:13.21 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ville Nieminen |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
231 |
1:21.85 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bruuno Aleksanteri Patrakka |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
194 |
1:26.77 |
+21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henri Piipponen |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
186 |
1:27.96 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 17.12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m Sekauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tapio Junninen |
1995 |
Vanders |
|
645 |
58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anssi Hätälä |
1994 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
SW 9.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 17.12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 17.15.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 100m Selkäuinti Naiset 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
|
303 |
1:21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
|
250 |
1:27.35 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
|
207 |
1:32.88 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 17.42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 100m Selkäuinti Naiset 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
|
302 |
1:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
296 |
1:22.55 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Riinu Hotulainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
282 |
1:23.85 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
272 |
1:24.90 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
262 |
1:25.99 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minni Kovalainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
252 |
1:27.09 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotta Martikainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
230 |
1:29.72 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
Cetus Espoo |
|
207 |
1:32.95 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silja Salonsaari |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
200 |
1:34.07 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Ryhänen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
198 |
1:34.40 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Elizaveta Karulina |
2008 |
Cetus Espoo |
|
194 |
1:34.92 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emmi Pernaa |
2008 |
Cetus Espoo |
|
188 |
1:36.06 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 17.42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 100m Selkäuinti Naiset 13-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iina Rissanen |
2005 |
Vanders |
|
501 |
1:09.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
390 |
1:15.30 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmi Halonen |
2006 |
Vanders |
|
357 |
1:17.51 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milja Korhonen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
357 |
1:17.56 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
296 |
1:22.55 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lumi Öller |
2006 |
Helsingin Uimarit |
|
266 |
1:25.54 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silja Salonsaari |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
200 |
1:34.07 |
+24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milla Paavola |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 17.42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 100m Selkäuinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roona Karola |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
530 |
1:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alisa Hänninen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
421 |
1:13.37 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Beatriz Coloma Vanhala |
2003 |
Helsingin Uimarit |
|
294 |
1:22.69 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anni Seppälä |
2003 |
Helsingin Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 17.42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 17.42.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 100m Selkäuinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
|
238 |
1:18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Nord |
2008 |
Vanders |
|
211 |
1:22.07 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aatu Poikkimäki |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
207 |
1:22.61 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
|
189 |
1:25.06 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esa Währn |
2008 |
Vanders |
|
189 |
1:25.10 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Lillandt |
2008 |
Cetus Espoo |
|
171 |
1:27.99 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
|
167 |
1:28.73 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
160 |
1:29.96 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
|
110 |
1:41.91 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
|
106 |
1:43.04 |
+24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Atte Malinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 17.48.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 100m Selkäuinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
|
248 |
1:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lasse Niemi |
2006 |
Helsingin Uimarit |
|
245 |
1:18.10 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tommy Palm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
173 |
1:27.60 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemil Hujala |
2007 |
Cetus Espoo |
|
129 |
1:36.63 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elmeri Lajolinna |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 17.48.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 100m Selkäuinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Nyman |
2004 |
Race Club Sveitsi |
|
342 |
1:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 17.48.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 17.48.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 400m Vapaauinti Naiset 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erica Kovanen |
2009 |
Vanders |
|
329 |
5:38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alisa Myllykoski |
2009 |
Vanders |
|
320 |
5:41.90 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alysa Saarelainen |
2009 |
Vanders |
|
277 |
5:58.78 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veera Tawast |
2009 |
Simmis Grani |
|
231 |
6:20.91 |
+42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vanessa Nylund |
2009 |
Simmis Grani |
|
225 |
6:24.36 |
+45.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emmi Sintonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
184 |
6:51.03 |
+1:12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
175 |
6:57.83 |
+1:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 18.07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 400m Vapaauinti Naiset 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
514 |
4:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
484 |
4:57.92 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
417 |
5:12.95 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Armi Hakkarainen |
2008 |
Vanders |
|
359 |
5:29.13 |
+37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 18.07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 400m Vapaauinti Naiset 13-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Nauklér |
2006 |
Simmis Grani |
|
636 |
4:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iina Rissanen |
2005 |
Vanders |
|
515 |
4:51.69 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
484 |
4:57.92 |
+25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
482 |
4:58.17 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Strandberg |
2005 |
Vanders |
|
478 |
4:58.99 |
+27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
|
475 |
4:59.62 |
+27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
|
471 |
5:00.45 |
+28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
417 |
5:12.95 |
+41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Venla Almira |
2006 |
Simmis Grani |
|
411 |
5:14.41 |
+42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Janna Flinkman |
2005 |
Octopus Lohja |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 18.07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 400m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Yritys |
2002 |
Aquatics Hyvinkää |
|
530 |
4:48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuisku Grundström |
2002 |
Vanders |
|
420 |
5:12.25 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Kekkonen |
2000 |
Octopus Lohja |
|
415 |
5:13.58 |
+24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 18.07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 18.07.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 400m Vapaauinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
|
284 |
5:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
251 |
5:36.05 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aatu Poikkimäki |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
251 |
5:36.30 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
|
198 |
6:03.88 |
+41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aarni Rahkonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
184 |
6:12.56 |
+49.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 18.20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 400m Vapaauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
|
393 |
4:49.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
|
384 |
4:51.93 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Onni Rahkonen |
2007 |
Simmis Grani |
|
374 |
4:54.44 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Kinnunen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
354 |
4:59.92 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joona Korte |
2007 |
Simmis Grani |
|
254 |
5:34.83 |
+45.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrik Ventus |
2007 |
Simmis Grani |
|
181 |
6:15.03 |
+1:25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 18.20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 400m Vapaauinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tomas Lipponen |
2005 |
Simmis Grani |
|
391 |
4:50.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 18.20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 400m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tapio Junninen |
1995 |
Vanders |
|
569 |
4:16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petri Rahko |
1965 |
HTU Stadi |
|
252 |
5:35.71 |
+1:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 18.20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 18.21.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 50m Rintauinti Naiset F 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
451 |
37.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
383 |
39.30 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
|
380 |
39.43 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silja Salonsaari |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
253 |
45.10 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silvia Koskela |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 18.27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 50m Rintauinti Naiset F 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Strandberg |
2005 |
Vanders |
|
569 |
34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
525 |
35.40 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mea Melissa Miettinen |
2005 |
Vanders |
|
514 |
35.64 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Suominen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
421 |
38.09 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Heli Kuisma |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
375 |
39.58 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
|
353 |
40.39 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 18.27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 50m Rintauinti Naiset F 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pippi Nordström |
2001 |
Helsingin Uimarit |
|
538 |
35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuisku Grundström |
2002 |
Vanders |
|
469 |
36.75 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilma Saarinen |
2004 |
Octopus Lohja |
|
324 |
41.58 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sonja Salmimies |
2004 |
Race Club Sveitsi |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meri-Maari Mäkinen |
1992 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 18.27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 18.27.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 50m Rintauinti Miehet F 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl-Victor Nykvist |
2007 |
Simmis Grani |
|
360 |
35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otso Heikkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
351 |
35.79 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ville-Veikko Luomala |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
257 |
39.70 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse Niemi |
2006 |
Helsingin Uimarit |
|
229 |
41.22 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Miklas Sarkkinen |
2007 |
Helsingin Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 18.33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 50m Rintauinti Miehet F 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
|
467 |
32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesse Lintusalo |
2004 |
Vanders |
|
379 |
34.89 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joona Saarnio |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
367 |
35.26 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
352 |
35.76 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Nyman |
2004 |
Race Club Sveitsi |
|
343 |
36.04 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henri Piipponen |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
234 |
40.95 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 18.33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 50m Rintauinti Miehet F 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matias Johannes Hjelm |
2002 |
Vanders |
|
689 |
28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tapio Junninen |
1995 |
Vanders |
|
673 |
28.81 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Nurmi |
2001 |
Vanders |
|
669 |
28.87 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Juha Kollin |
1993 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
627 |
29.50 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eetu Einto |
2001 |
Vanders |
|
437 |
33.26 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikael Niklas Laakso |
1997 |
Race Club Sveitsi |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 18.33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 18.33.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 50m Perhosuinti Naiset F 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
IIda Tawast |
2007 |
Simmis Grani |
|
497 |
30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
|
375 |
33.80 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melissa Paukkunen |
2008 |
Vanders |
|
321 |
35.57 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Friida Prittinen |
2008 |
Vanders |
|
304 |
36.22 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
|
297 |
36.53 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veera Oila |
2007 |
Vanders |
|
296 |
36.55 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anni Perälä |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 18.39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 50m Perhosuinti Naiset F 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Essi Ahvenainen |
2005 |
Vanders |
|
623 |
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
|
464 |
31.49 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mea Melissa Miettinen |
2005 |
Vanders |
|
433 |
32.22 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milja Vuori |
2006 |
Octopus Lohja |
|
358 |
34.31 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmi Halonen |
2006 |
Vanders |
|
355 |
34.43 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tatiana Sukhareva |
2005 |
Vanders |
|
349 |
34.62 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milja Korhonen |
2006 |
Race Club Sveitsi |
|
346 |
34.72 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mona Vahteristo |
2005 |
Valkeakosken Uimaseura |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 18.39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 50m Perhosuinti Naiset F 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilja Grundström |
2003 |
Vanders |
|
611 |
28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mette Konttila |
2001 |
Octopus Lohja |
|
565 |
29.49 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Taiga Yritys |
2003 |
Aquatics Hyvinkää |
|
526 |
30.20 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roona Karola |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
471 |
31.32 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
448 |
31.86 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alisa Hänninen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
401 |
33.05 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 18.39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 18.39.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Myyrmäki |
Organizer: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 5, 2020 to syys 5, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Perhosuinti Miehet F 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
|
373 |
30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amos Mäkilä |
2007 |
Simmis Grani |
|
298 |
32.56 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ville-Veikko Luomala |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
269 |
33.67 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 18.45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Perhosuinti Miehet F 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ukko-Pekka Luomala |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
468 |
28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joona Saarnio |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
306 |
32.25 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bruuno Aleksanteri Patrakka |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
158 |
40.15 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Antti Musikka |
2005 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jesse Lintusalo |
2004 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veikko Kauhanen |
2005 |
Simmis Grani |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 18.45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Perhosuinti Miehet F 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Einto |
2001 |
Vanders |
|
399 |
29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.9.2020 18.45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-05 18.46.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|