2018-10-19   19:50:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för SM (25m) 2010

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Torsdagen den 2/12 Kl. 10.00

Resultat Gren 11 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 11 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  SM 2010 (25m)    Utskriftsdatum  02 december 2010   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:01   
  Arrangör  SSF/Spårvägens SF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 december 2010         
 
 
Gren 11, 4X100m Frisim Herrar, Försök 
Sponsor: BROMMA BLOCKS 
SR: SK Neptun 3:09.53 2009-11-26 
SR Juniorer: Uddevalla Sim 3:17.95 2009-11-26 
MR: SK Neptun 3:09.53 2009 
FM: SK Neptun 3:09.53 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Neptun Lag 1  Simklubben Neptun            3:17.75   
  Stefan Nystrand  1981      23.37  48.90      48.90   
  Petter Stymne  1983      22.92  48.46      1:37.36   
  Pontus Flodqvist  1988      23.63  50.05      2:27.41   
  Alexander Nyström  1990      23.56  50.34      3:17.75   
                     
Täby Sim  Täby Sim            3:20.75   
  Sebastian Holmberg  1991      24.51  51.19      51.19   
  Jacob Thulin  1991      23.11  49.69      1:40.88   
  Linus Magnusson  1990      23.58  50.34      2:31.22   
  Johan Wallberg  1977      23.49  49.53      3:20.75   
                     
Malmö KK Lag 1  Malmö Kappsimningsklubb            3:21.73   
  Jonas Holmström  1992      23.99  51.03      51.03   
  Johan Bengtsson  1991      23.27  49.39      1:40.42   
  Måns Hjelm  1992      23.32  49.56      2:29.98   
  Daniel Carlsson  1976      24.07  51.75      3:21.73   
                     
Linköpings ASS Lag 2  Linköpings Allmänna SS            3:23.52   
  Kristofer Johansson  1987      24.48  52.29      52.29   
  Marcus Pihl  1985      23.50  49.84      1:42.13   
  Klas Wiréhn  1985      24.81  51.96      2:34.09   
  Erik Andersson  1984      23.52  49.43      3:23.52   
                     
Linköpings ASS Lag 1  Linköpings Allmänna SS            3:24.35   
  Oscar Ekström  1994      24.10  50.45      50.45   
  Alexander Linge  1992      24.01  50.85      1:41.30   
  Jonas Riffer  1990      24.23  51.61      2:32.91   
  Joakim Tevell  1990      23.95  51.44      3:24.35   
                     
Mölndals ASS  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:24.51   
  Christoffer Carlsen  1992      24.58  52.37      52.37   
  Robin Andréasson  1988      23.22  48.21      1:40.58   
  Johannes Lampela  1992      24.69  52.18      2:32.76   
  Carl Leander  1990      24.86  51.75      3:24.51   
                     
Helsingborgs S  Helsingborgs Simsällskap            3:24.58   
  Henrik Sjöholm  1987      24.77  51.56      51.56   
  Marcus Sjöberg  1991      24.12  51.10      1:42.66   
  Kristian Kron  1992      23.97  50.51      2:33.17   
  André Frodlund  1992      24.14  51.41      3:24.58   
                     
Jönköpings SS  Jönköpings Simsällskap            3:25.15   
  Toni Galic  1989      24.66  51.62      51.62   
  Niclas Granström  1990      23.81  50.44      1:42.06   
  Anton Andersson  1993      24.58  51.44      2:33.50   
  Axel Pettersson  1995      24.65  51.65      3:25.15   
                     
Södertörns SS  Södertörns Simsällskap            3:26.35   
  Marcus Hagström  1991      24.70  51.30      51.30   
  Joakim Hvalgren  1993      24.55  51.65      1:42.95   
  Jesper Levander  1980      24.32  50.91      2:33.86   
  Jonas Palmqvist  1990      24.32  52.49      3:26.35   
                     
10  SK Neptun Lag 3  Simklubben Neptun            3:27.06   
  Magnus Lundgren  1991      24.54  51.54      51.54   
  Theo Zätterström  1991      24.59  52.02      1:43.56   
  Daniel Wiorek  1992      24.36  51.28      2:34.84   
  Freddie Tour  1991      24.74  52.22      3:27.06   
                     
11  Växjö SS  Växjö Simsällskap            3:27.16   
  Jesper Jonsson  1993      24.58  51.09      51.09   
  Martin Harlenbäck  1983      24.57  51.62      1:42.71   
  Sten-Olof Gustafsson  1985      24.69  52.16      2:34.87   
  Martin Dahlberg  1992      24.96  52.29      3:27.16   
                     
12  Norrköpings KK  Norrköpings Kappsimningsklubb            3:27.98   
  Björn Gunnarsson  1989      24.29  50.78      50.78   
  Mikael Wåhlin  1989      24.96  52.63      1:43.41   
  Stefan Stojmenovic  1993      24.57  52.47      2:35.88   
  Nikola Stojmenovic  1988      25.22  52.10      3:27.98   
                     
13  Göteborg Sim Lag 1  Göteborg Sim            3:29.18   
  Johan Widén  1986      25.01  53.04      53.04   
  Johan Lundberg  1985      23.93  52.08      1:45.12   
  Rickard Berglund  1987      25.21  52.45      2:37.57   
  Oscar Vilsmyr  1982      24.32  51.61      3:29.18   
                     
14  Stockholmspolisens Sim IF  Stockholmspolisens Sim IF            3:29.74   
  Joakim Q Hammarlind  1993      25.48  53.90      53.90   
  David Ernstsson  1992      23.28  49.22      1:43.12   
  Anders Wallin  1979      25.01  52.82      2:35.94   
  Anton Marcusson  1989      25.69  53.80      3:29.74   
                     
15  Spårvägen Sim  Spårvägen Simförening            3:30.44   
  Konstantin Sundin  1987      24.97  51.97      51.97   
  Stefan Sandberg  1987      24.66  52.41      1:44.38   
  Adam Karlsson  1994      24.89  53.09      2:37.47   
  Magnus Egmar  1983      25.08  52.97      3:30.44   
                     
16  Trollhättans SS  Trollhättans Simsällskap            3:30.97   
  Gustav Eriksson  1994      25.21  51.82      51.82   
  Martin Persson  1992      24.39  51.21      1:43.03   
  Emil Cardebrant  1993      25.66  53.53      2:36.56   
  Simon Nilsson  1993      26.04  54.41      3:30.97   
                     
17  Karlstads SS  Karlstads Simsällskap            3:31.54   
  Victor Westerlund  1992      25.22  52.70      52.70   
  Simon Vestin  1992      24.46  53.47      1:46.17   
  Johan Rebner  1992      25.33  53.56      2:39.73   
  Erik Gissén  1992      24.04  51.81      3:31.54   
                     
18  Sundsvalls SS  Sundsvalls Simsällskap            3:33.98   
  Timay Edholm  1993      25.38  53.56      53.56   
  Carl Wikblom  1987      24.38  52.09      1:45.65   
  Johan Dahlgren  1986      26.05  54.66      2:40.31   
  Johannes Skagius  1995      25.62  53.67      3:33.98   
                     
19  Stockholms KK  Stockholms Kappsimningsklubb            3:34.42   
  Philip Björklund  1992      25.72  53.58      53.58   
  Pelle Westergren  1985      25.11  52.65      1:46.23   
  Alexander Morgan  1996      25.21  53.81      2:40.04   
  Erik Schönning  1993      25.92  54.38      3:34.42   
                     
20  Ystads SS  Ystads Simsällskap            3:34.88   
  Hampus Olsson  1991      25.36  53.95      53.95   
  Robbin Steén  1987      24.45  51.52      1:45.47   
  Joel Gustavsson  1992      25.34  53.33      2:38.80   
  Andreas Nicolaidis  1990      26.04  56.08      3:34.88   
                     
21  Tunafors SK  Tunafors Sportklubb            3:37.42   
  Michael Coracia  1991      25.41  54.35      54.35   
  Måns Stomvall  1990      25.37  54.10      1:48.45   
  Niclas Just  1994      25.65  55.28      2:43.73   
  Alexander Kotevski  1994      25.26  53.69      3:37.42   
                     
22  SK Elfsborg  Simklubben Elfsborg            3:38.38   
  Adam Paulsson  1995      26.11  54.28      54.28   
  Adrian Johannesson  1995      25.19  53.32      1:47.60   
  Alexander Berggren  1994      26.48  55.44      2:43.04   
  Jacob Larsson  1992      26.35  55.34      3:38.38   
                     
SK Neptun Lag 2  Simklubben Neptun            DSQ   
  Peter Edvardsson  1981      24.59        50.98   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  02 december 2010 
Licensierad till: IC Control AB  Utskriftstid  12:01 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner