Resultater for SydCup 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
SydCup |
28.88 |
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Nakskov (DEN) |
Haderslev (Dan) |
10-01-1995 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alinda Dingshoff |
2000 |
ZPC Hoogeveen |
+0.73 |
591 |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Senna Veen |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.72 |
576 |
30.76 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celine Schoenmaker |
1998 |
DWK |
+0.68 |
569 |
30.89 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charlotte Wilbers |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.68 |
543 |
31.37 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
H2Odense |
+0.73 |
533 |
31.57 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.82 |
468 |
32.96 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dominique Dingshoff |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.69 |
467 |
32.98 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Stilund |
2005 |
H2Odense |
+0.74 |
430 |
33.91 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cathrine Høst |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.73 |
380 |
35.34 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Emilie Skjødt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
338 |
36.74 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
278 |
39.19 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
H2Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 18:31:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
SydCup |
28.88 |
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Nakskov (DEN) |
Haderslev (Dan) |
10-01-1995 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naja Færgemann |
2006 |
H2Odense |
+0.72 |
528 |
31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carlijn Gruppen |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.71 |
518 |
31.86 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maxine Nijziel |
2006 |
PSV |
+0.56 |
511 |
32.02 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jasmijn Sterken |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
490 |
32.47 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
453 |
33.33 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Imre Bouwland |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.77 |
446 |
33.49 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maud Dokter |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.89 |
442 |
33.60 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Almyra Santing |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.66 |
433 |
33.82 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
H2Odense |
+0.98 |
429 |
33.93 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Félinn Lienden |
2006 |
Hieronymus |
+0.62 |
414 |
34.34 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Birgit Hage |
2006 |
PSV |
+0.83 |
406 |
34.57 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mette Mathilde Johannsen |
2007 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.82 |
368 |
35.71 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.91 |
331 |
37.00 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Louise Kipper Pedersen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.71 |
276 |
39.28 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
266 |
39.76 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ea Gram Møller |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
210 |
43.02 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 18:31:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
SydCup |
28.88 |
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Nakskov (DEN) |
Haderslev (Dan) |
10-01-1995 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joy Hoove |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.77 |
450 |
33.40 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Esmee Tuuk |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.85 |
414 |
34.33 |
+0.93 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Fenna Westerneng |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.89 |
408 |
34.51 |
+1.11 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Vos |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.71 |
392 |
34.97 |
+1.57 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Volkers |
2008 |
DWK |
+0.69 |
390 |
35.02 |
+1.62 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Wroblewski |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.95 |
381 |
35.29 |
+1.89 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Lene Thielemann |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.82 |
310 |
37.80 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sille Grønfeldt |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.92 |
291 |
38.61 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oceane Cailho |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+1.25 |
270 |
39.56 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
264 |
39.90 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
238 |
41.29 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
205 |
43.36 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.95 |
151 |
48.04 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lea Jensen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+1.11 |
148 |
48.32 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+1.13 |
133 |
50.08 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sonila Ramadani |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+1.23 |
98 |
55.47 |
+22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nienke Koster |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
ej forts. bev. 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Louise Mikkelsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
ej fortsat. bev. |
|
|
|
|
- |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
ej forts. bev. 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
udsvøm mave 25 m |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 18:31:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
SydCup |
28.88 |
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Nakskov (DEN) |
Haderslev (Dan) |
10-01-1995 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
178 |
45.46 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.87 |
175 |
45.69 |
+0.23 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
170 |
46.18 |
+0.72 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
166 |
46.52 |
+1.06 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
164 |
46.76 |
+1.30 |
|
QA |
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.96 |
|
DSQ |
|
|
|
|
udsvøm mave 25 m |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 18:31:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-29 21:38:28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 3 - Finale |
|
|
SydCup |
28.88 |
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Nakskov (DEN) |
Haderslev (Dan) |
10-01-1995 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joy Hoove |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.74 |
478 |
32.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esmee Tuuk |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
419 |
34.21 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Vos |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
413 |
34.37 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fenna Westerneng |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.85 |
412 |
34.40 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Volkers |
2008 |
DWK |
+0.67 |
393 |
34.94 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Wroblewski |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.94 |
|
DSQ |
|
|
|
Ejforsat ev. |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 18:27:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 4 - Finale |
|
|
SydCup |
28.88 |
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Nakskov (DEN) |
Haderslev (Dan) |
10-01-1995 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
223 |
42.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
190 |
44.49 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
184 |
44.98 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
184 |
44.98 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.77 |
164 |
46.68 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 18:27:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 19:50:37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
SydCup |
25.65 |
|
|
Johannes Dietrich |
1985 |
Berlin E.V./Germany (GER |
Haderslev (DEN) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niek Heethaar |
1999 |
DWK |
+0.62 |
602 |
26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
H2Odense |
+0.62 |
532 |
27.42 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
H2Odense |
+0.63 |
468 |
28.60 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
415 |
29.78 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.62 |
397 |
30.22 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Teun Essen |
2004 |
DWK |
+0.82 |
263 |
34.67 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
H2Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 18:33:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
SydCup |
25.65 |
|
|
Johannes Dietrich |
1985 |
Berlin E.V./Germany (GER |
Haderslev (DEN) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tiamo Veen |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.59 |
460 |
28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
H2Odense |
+0.65 |
393 |
30.31 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ruben Westerneng |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.74 |
380 |
30.66 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
H2Odense |
+0.79 |
350 |
31.51 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivier Wilbers |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.61 |
349 |
31.53 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.71 |
332 |
32.07 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.74 |
327 |
32.24 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
H2Odense |
+0.74 |
263 |
34.64 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.79 |
249 |
35.30 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander R. S. Pedersen |
2006 |
H2Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 18:33:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
SydCup |
25.65 |
|
|
Johannes Dietrich |
1985 |
Berlin E.V./Germany (GER |
Haderslev (DEN) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.67 |
295 |
33.36 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.80 |
292 |
33.49 |
+0.13 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Jordey Thole |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.70 |
288 |
33.61 |
+0.25 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Adrian Vaarning |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.94 |
234 |
36.01 |
+2.65 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.69 |
232 |
36.12 |
+2.76 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
214 |
37.14 |
+3.78 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.65 |
201 |
37.90 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Chrisopher Bonde Deeskamp |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
180 |
39.32 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Kallestrup Thomsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+1.04 |
104 |
47.18 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Mathiesen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+1.06 |
|
DSQ |
|
|
|
|
udsv. mave 25 m |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 18:33:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
SydCup |
25.65 |
|
|
Johannes Dietrich |
1985 |
Berlin E.V./Germany (GER |
Haderslev (DEN) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ruben Baars |
2009 |
DWK |
+0.76 |
268 |
34.46 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesse Berk |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.81 |
172 |
39.89 |
+5.43 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
+0.90 |
139 |
42.80 |
+8.34 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
+0.98 |
133 |
43.51 |
+9.05 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
81 |
51.18 |
+16.72 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
61 |
56.36 |
+21.90 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
57 |
57.65 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Grove |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
52 |
59.21 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
mavelig. 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Carl Trebbien |
2011 |
H2Odense |
+0.97 |
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej forts. bev. 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 18:33:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-29 21:38:41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 3 - Finale |
|
|
SydCup |
25.65 |
|
|
Johannes Dietrich |
1985 |
Berlin E.V./Germany (GER |
Haderslev (DEN) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
288 |
33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jordey Thole |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.70 |
286 |
33.71 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.82 |
271 |
34.31 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adrian Vaarning |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+1.27 |
238 |
35.82 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.75 |
221 |
36.70 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.73 |
221 |
36.75 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 18:37:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 4 - Finale |
|
|
SydCup |
25.65 |
|
|
Johannes Dietrich |
1985 |
Berlin E.V./Germany (GER |
Haderslev (DEN) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ruben Baars |
2009 |
DWK |
+0.76 |
268 |
34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesse Berk |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.66 |
187 |
38.83 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
+0.69 |
147 |
42.09 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
+0.87 |
143 |
42.41 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
92 |
49.21 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
Ud på maven efter ven |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 18:37:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 19:50:43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
SydCup |
1:10.03 |
|
|
|
Josephina Bartela |
1994 |
Kvik Kastrup (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-10-2011 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.77 |
628 |
1:12.79 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
H2Odense |
+0.75 |
570 |
1:15.20 |
+2.41 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inge Koekoek |
2004 |
DWK |
+0.83 |
566 |
1:15.35 |
+2.56 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annabel Kuipers |
2000 |
DWK |
+0.76 |
516 |
1:17.71 |
+4.92 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Riemke Tinnevelt |
2005 |
ZPC Hoogeveen |
+0.83 |
447 |
1:21.55 |
+8.76 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Barbara Ammentorp |
2003 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.75 |
439 |
1:22.01 |
+9.22 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Rooij |
2005 |
PSV |
+0.70 |
333 |
1:29.93 |
+17.14 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daphne Damen |
2005 |
PSV |
+0.76 |
326 |
1:30.52 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 18:44:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
SydCup |
1:10.03 |
|
|
|
Josephina Bartela |
1994 |
Kvik Kastrup (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-10-2011 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marieke Koekoek |
2006 |
DWK |
+0.82 |
442 |
1:21.84 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fenne Peters |
2006 |
PSV |
+0.74 |
437 |
1:22.17 |
+0.33 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Suus Bontrup |
2006 |
PSV |
+0.77 |
429 |
1:22.65 |
+0.81 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Senna Levering |
2006 |
DWK |
+0.79 |
429 |
1:22.66 |
+0.82 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
409 |
1:24.00 |
+2.16 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
H2Odense |
+0.83 |
375 |
1:26.41 |
+4.57 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.89 |
362 |
1:27.43 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
322 |
1:30.90 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Line Horn |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.89 |
286 |
1:34.58 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
250 |
1:38.95 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Solveig Schulz |
2006 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+1.08 |
185 |
1:49.38 |
+27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 18:44:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
SydCup |
1:10.03 |
|
|
|
Josephina Bartela |
1994 |
Kvik Kastrup (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-10-2011 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dachen Haaijer |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
516 |
1:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isa Kerpels |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.86 |
350 |
1:28.45 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fenne Vogt |
2009 |
DWK |
+0.80 |
305 |
1:32.60 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sille Grønfeldt |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.85 |
300 |
1:33.10 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.69 |
291 |
1:34.02 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Myrthe Rijpma |
2008 |
DWK |
+0.78 |
260 |
1:37.59 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felicia Flüge |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.80 |
249 |
1:39.05 |
+21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
234 |
1:41.11 |
+23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
175 |
1:51.48 |
+33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.96 |
169 |
1:52.66 |
+34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
161 |
1:54.54 |
+36.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 18:44:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
SydCup |
1:10.03 |
|
|
|
Josephina Bartela |
1994 |
Kvik Kastrup (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-10-2011 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Baars |
2010 |
DWK |
+0.70 |
264 |
1:37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
197 |
1:47.05 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
183 |
1:49.81 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
174 |
1:51.51 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+1.01 |
|
DSQ |
|
|
|
|
2 fly efter vend. 50 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 18:44:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-29 21:38:52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 1 - Finale |
|
|
SydCup |
1:10.03 |
|
|
|
Josephina Bartela |
1994 |
Kvik Kastrup (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-10-2011 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.79 |
605 |
1:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inge Koekoek |
2004 |
DWK |
+0.84 |
557 |
1:15.77 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annabel Kuipers |
2000 |
DWK |
+0.76 |
510 |
1:18.02 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Barbara Ammentorp |
2003 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.78 |
454 |
1:21.10 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Riemke Tinnevelt |
2005 |
ZPC Hoogeveen |
+0.84 |
445 |
1:21.64 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Rooij |
2005 |
PSV |
+0.81 |
314 |
1:31.69 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 18:49:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 2 - Finale |
|
|
SydCup |
1:10.03 |
|
|
|
Josephina Bartela |
1994 |
Kvik Kastrup (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-10-2011 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marieke Koekoek |
2006 |
DWK |
+0.84 |
471 |
1:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fenne Peters |
2006 |
PSV |
+0.76 |
449 |
1:21.39 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Suus Bontrup |
2006 |
PSV |
+0.77 |
448 |
1:21.46 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Senna Levering |
2006 |
DWK |
+0.85 |
443 |
1:21.75 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
415 |
1:23.59 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
H2Odense |
+0.78 |
361 |
1:27.56 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 18:49:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 19:52:50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
SydCup |
1:01.19 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
04-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
+0.65 |
616 |
1:05.01 |
|
|
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kylian Heederik |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.70 |
576 |
1:06.48 |
+1.47 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Voortman |
1999 |
DWK |
+0.67 |
571 |
1:06.70 |
+1.69 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Raphael Mennen |
2001 |
DWK |
+0.69 |
537 |
1:08.08 |
+3.07 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maik Huser |
1999 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
536 |
1:08.12 |
+3.11 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Darryl Lubbinge |
1997 |
ZPC Hoogeveen |
+0.70 |
528 |
1:08.43 |
+3.42 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pieter Wisse |
2004 |
PSV |
+0.86 |
478 |
1:10.74 |
+5.73 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Taco Hengstman |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.78 |
407 |
1:14.63 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Teun Essen |
2004 |
DWK |
+0.89 |
298 |
1:22.76 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 18:51:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
SydCup |
1:01.19 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
04-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cai Mink |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
435 |
1:12.99 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
H2Odense |
+0.72 |
419 |
1:13.92 |
+0.93 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
373 |
1:16.83 |
+3.84 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.73 |
348 |
1:18.66 |
+5.67 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
294 |
1:23.14 |
+10.15 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.90 |
226 |
1:30.77 |
+17.78 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 18:51:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
SydCup |
1:01.19 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
04-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
494 |
1:09.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jordey Thole |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.74 |
371 |
1:16.97 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tim Zuurman |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.86 |
283 |
1:24.28 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villas L. Bock |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.71 |
212 |
1:32.70 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Mathiesen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+1.07 |
139 |
1:46.64 |
+36.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Chrisopher Bonde Deeskamp |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
137 |
1:47.21 |
+37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.93 |
133 |
1:48.36 |
+38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 18:51:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
SydCup |
1:01.19 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
04-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.90 |
222 |
1:31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesse Berk |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.96 |
164 |
1:40.95 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.98 |
81 |
2:07.65 |
+36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
2 fly 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Anes Ramadani |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
+1.33 |
|
DSQ |
|
|
|
|
2 fly efter start |
|
|
|
|
- |
|
Anders Grove |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Asynk ben |
|
|
|
|
- |
|
Lucas Skovshoved |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 18:51:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-29 21:39:03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 1 - Finale |
|
|
SydCup |
1:01.19 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
04-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maik Huser |
1999 |
ZPC Hoogeveen |
+0.78 |
613 |
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kylian Heederik |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.70 |
592 |
1:05.87 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Voortman |
1999 |
DWK |
+0.66 |
557 |
1:07.22 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Darryl Lubbinge |
1997 |
ZPC Hoogeveen |
+0.69 |
555 |
1:07.31 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Raphael Mennen |
2001 |
DWK |
+0.67 |
554 |
1:07.36 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pieter Wisse |
2004 |
PSV |
+0.72 |
478 |
1:10.76 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 18:56:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 2 - Finale |
|
|
SydCup |
1:01.19 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
04-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cai Mink |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.81 |
443 |
1:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.67 |
385 |
1:16.07 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
347 |
1:18.68 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
276 |
1:24.97 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 18:56:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 19:52:58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 200m Frisvømning Damer Gruppe 1 og 2 - Final |
|
|
SydCup |
1:59.85 |
|
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Nakskov (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charlotte Wilbers |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
650 |
2:07.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dominique Dingshoff |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.86 |
606 |
2:10.48 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
H2Odense |
+0.73 |
576 |
2:12.66 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jasmijn Sterken |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.86 |
573 |
2:12.90 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Senna Veen |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.83 |
544 |
2:15.23 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Stilund |
2005 |
H2Odense |
+0.78 |
529 |
2:16.47 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maud Dokter |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.75 |
527 |
2:16.65 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
H2Odense |
+0.86 |
518 |
2:17.48 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma-Leigh Barkhuis |
2005 |
PSV |
+0.72 |
492 |
2:19.88 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Birgit Hage |
2006 |
PSV |
+0.89 |
483 |
2:20.72 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Félinn Lienden |
2006 |
Hieronymus |
+0.77 |
480 |
2:21.00 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Imre Bouwland |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+1.01 |
477 |
2:21.32 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cathy Milena Heuber |
2005 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.75 |
474 |
2:21.63 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mette Mathilde Johannsen |
2007 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.97 |
464 |
2:22.59 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Senna Levering |
2006 |
DWK |
+0.81 |
428 |
2:26.45 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Delia Nainzadeh |
2007 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+1.02 |
381 |
2:32.30 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Yanou Vaessen |
2006 |
DWK |
+0.73 |
361 |
2:35.00 |
+27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eszter Vad |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.72 |
337 |
2:38.60 |
+31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.77 |
325 |
2:40.47 |
+33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Liv Ebel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
283 |
2:48.12 |
+40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+1.00 |
242 |
2:56.98 |
+49.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Solveig Schulz |
2006 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.69 |
200 |
3:08.82 |
+1:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
H2Odense |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 19:18:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 200m Frisvømning Damer Gruppe 3 og 4 - Final |
|
|
SydCup |
1:59.85 |
|
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Nakskov (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Wroblewski |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+1.03 |
473 |
2:21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joy Hoove |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.84 |
423 |
2:27.00 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nienke Koster |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.89 |
370 |
2:33.82 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Volkers |
2008 |
DWK |
+0.79 |
361 |
2:35.01 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lene Thielemann |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.69 |
354 |
2:35.98 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.86 |
328 |
2:39.99 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karlijn Siderius |
2009 |
DWK |
+0.83 |
326 |
2:40.42 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
266 |
2:51.53 |
+29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
254 |
2:54.24 |
+32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+1.02 |
224 |
3:01.75 |
+40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.86 |
173 |
3:17.90 |
+56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 19:18:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-29 21:39:13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 200m Frisvømning Herrer Gruppe 1 og 2 - Final |
|
|
SydCup |
1:48.67 |
|
|
|
Marcel Wouda |
1972 |
PSV. Eindhoven/Netherla |
Haderslev (DEN) |
01-01-1996 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
H2Odense |
+0.71 |
651 |
1:54.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronis Everdingen |
2003 |
DWK |
+0.76 |
640 |
1:55.28 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Owen Peeks |
2001 |
ZPC Hoogeveen |
+0.81 |
625 |
1:56.18 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Quinn Heederik |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.83 |
612 |
1:56.98 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Koen Vissers |
2004 |
PSV |
+0.78 |
592 |
1:58.32 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pieter Wisse |
2004 |
PSV |
+0.75 |
576 |
1:59.38 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
H2Odense |
+0.69 |
551 |
2:01.20 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivier Wilbers |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
537 |
2:02.24 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tiamo Veen |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.80 |
536 |
2:02.26 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
H2Odense |
+0.61 |
535 |
2:02.37 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
H2Odense |
+0.76 |
503 |
2:04.94 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luc Kerpels |
2005 |
ZPC Hoogeveen |
+0.76 |
501 |
2:05.08 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Justin Steenkamp |
2004 |
PSV |
+0.71 |
491 |
2:05.90 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.72 |
488 |
2:06.20 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonathan Bos |
1998 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
469 |
2:07.86 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ruben Westerneng |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.80 |
428 |
2:11.85 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Joas Groeneveld |
2001 |
DWK |
+0.67 |
421 |
2:12.56 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.69 |
420 |
2:12.69 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Daniel Hornsá |
2004 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.77 |
419 |
2:12.79 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mannan Handa |
2004 |
PSV |
+0.65 |
410 |
2:13.67 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
H2Odense |
+0.78 |
365 |
2:18.96 |
+24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
H2Odense |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander R. S. Pedersen |
2006 |
H2Odense |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 19:51:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 200m Frisvømning Herrer Gruppe 3 og 4 - Final |
|
|
SydCup |
1:48.67 |
|
|
|
Marcel Wouda |
1972 |
PSV. Eindhoven/Netherla |
Haderslev (DEN) |
01-01-1996 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
344 |
2:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
342 |
2:21.98 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.86 |
338 |
2:22.60 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
336 |
2:22.91 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.78 |
297 |
2:28.89 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ruben Baars |
2009 |
DWK |
+0.73 |
295 |
2:29.25 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.71 |
238 |
2:40.25 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villas L. Bock |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
193 |
2:51.93 |
+30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
191 |
2:52.45 |
+30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Chrisopher Bonde Deeskamp |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
172 |
2:58.64 |
+36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
159 |
3:03.16 |
+41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Kallestrup Thomsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
145 |
3:09.05 |
+47.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adam Kerner |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.77 |
131 |
3:15.53 |
+53.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Mathiesen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.96 |
125 |
3:18.22 |
+56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maxim Kerner |
2010 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.97 |
97 |
3:36.20 |
+1:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eduard Petri |
2010 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.71 |
95 |
3:37.56 |
+1:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Constantin Kaiser |
2011 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+1.02 |
74 |
3:56.18 |
+1:34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 19:51:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-29 19:51:32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Medley Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
SydCup |
1:03.16 |
|
|
|
Nele Schulze |
2004 |
Haderslev Svømmeklub ( |
Haderslev (Dan) |
17-11-2019 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alinda Dingshoff |
2000 |
ZPC Hoogeveen |
+0.75 |
633 |
1:05.80 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.77 |
631 |
1:05.86 |
+0.06 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Charlotte Wilbers |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.78 |
554 |
1:08.78 |
+2.98 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Celine Schoenmaker |
1998 |
DWK |
+0.80 |
544 |
1:09.20 |
+3.40 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Inge Koekoek |
2004 |
DWK |
+0.84 |
544 |
1:09.22 |
+3.42 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.81 |
522 |
1:10.16 |
+4.36 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
H2Odense |
+0.76 |
516 |
1:10.41 |
+4.61 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Annabel Kuipers |
2000 |
DWK |
+0.77 |
515 |
1:10.49 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cathy Milena Heuber |
2005 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.75 |
496 |
1:11.35 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dominique Dingshoff |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
482 |
1:12.07 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma-Leigh Barkhuis |
2005 |
PSV |
+0.68 |
459 |
1:13.23 |
+7.43 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nina Seirup |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.67 |
400 |
1:16.65 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Rooij |
2005 |
PSV |
+0.74 |
385 |
1:17.66 |
+11.86 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Riemke Tinnevelt |
2005 |
ZPC Hoogeveen |
+0.92 |
376 |
1:18.26 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cathrine Høst |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.81 |
369 |
1:18.72 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maja Emilie Skjødt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
321 |
1:22.45 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Daphne Damen |
2005 |
PSV |
+0.82 |
316 |
1:22.92 |
+17.12 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
276 |
1:26.77 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 20:11:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Medley Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
SydCup |
1:03.16 |
|
|
|
Nele Schulze |
2004 |
Haderslev Svømmeklub ( |
Haderslev (Dan) |
17-11-2019 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
527 |
1:09.92 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naja Færgemann |
2006 |
H2Odense |
+0.68 |
523 |
1:10.10 |
+0.18 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maxine Nijziel |
2006 |
PSV |
+0.65 |
515 |
1:10.49 |
+0.57 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carlijn Gruppen |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.84 |
510 |
1:10.69 |
+0.77 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jasmijn Sterken |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.81 |
484 |
1:11.96 |
+2.04 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maud Dokter |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.72 |
483 |
1:12.00 |
+2.08 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Félinn Lienden |
2006 |
Hieronymus |
+0.77 |
480 |
1:12.17 |
+2.25 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marieke Koekoek |
2006 |
DWK |
+0.79 |
467 |
1:12.82 |
+2.90 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.77 |
427 |
1:15.02 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Almyra Santing |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.75 |
413 |
1:15.86 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.73 |
410 |
1:16.06 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Imre Bouwland |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.89 |
399 |
1:16.75 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
H2Odense |
+0.80 |
377 |
1:18.16 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Suus Bontrup |
2006 |
PSV |
+0.80 |
376 |
1:18.26 |
+8.34 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.90 |
370 |
1:18.71 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Fenne Peters |
2006 |
PSV |
+0.74 |
358 |
1:19.58 |
+9.66 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
356 |
1:19.71 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eszter Vad |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.72 |
340 |
1:20.95 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilde Vestergaard |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.78 |
338 |
1:21.08 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.92 |
324 |
1:22.25 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Delia Nainzadeh |
2007 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.99 |
299 |
1:24.48 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Katrine Elholm Juliussen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.85 |
296 |
1:24.77 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.77 |
294 |
1:24.89 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Louise Kipper Pedersen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.76 |
292 |
1:25.15 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Line Horn |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.91 |
290 |
1:25.31 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.97 |
286 |
1:25.68 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Liv Ebel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
265 |
1:27.90 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
258 |
1:28.70 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
240 |
1:30.83 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+1.04 |
184 |
1:39.33 |
+29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ea Gram Møller |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
Afslut på maven |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 20:11:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Medley Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
SydCup |
1:03.16 |
|
|
|
Nele Schulze |
2004 |
Haderslev Svømmeklub ( |
Haderslev (Dan) |
17-11-2019 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dachen Haaijer |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
492 |
1:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Vos |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.84 |
378 |
1:18.10 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esmee Tuuk |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.93 |
373 |
1:18.44 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isa Kerpels |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.87 |
362 |
1:19.28 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fenna Westerneng |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.83 |
355 |
1:19.78 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Wroblewski |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+1.02 |
347 |
1:20.36 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lene Thielemann |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.74 |
304 |
1:23.97 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karlijn Siderius |
2009 |
DWK |
+0.87 |
294 |
1:24.91 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Myrthe Rijpma |
2008 |
DWK |
+0.82 |
290 |
1:25.35 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
275 |
1:26.84 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
268 |
1:27.58 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.74 |
256 |
1:28.89 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oceane Cailho |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.93 |
256 |
1:28.92 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.85 |
255 |
1:29.06 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.97 |
237 |
1:31.27 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Felicia Flüge |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.90 |
228 |
1:32.50 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.91 |
213 |
1:34.48 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
209 |
1:35.13 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
204 |
1:35.89 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
161 |
1:43.75 |
+32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 20:11:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Medley Damer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
SydCup |
1:03.16 |
|
|
|
Nele Schulze |
2004 |
Haderslev Svømmeklub ( |
Haderslev (Dan) |
17-11-2019 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Baars |
2010 |
DWK |
+0.72 |
301 |
1:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.88 |
182 |
1:39.67 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
178 |
1:40.45 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
168 |
1:42.23 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
156 |
1:44.80 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 20:11:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 13:23:48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Medley Damer Gruppe 1 - Finale |
|
|
SydCup |
1:03.16 |
|
|
|
Nele Schulze |
2004 |
Haderslev Svømmeklub ( |
Haderslev (Dan) |
17-11-2019 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alinda Dingshoff |
2000 |
ZPC Hoogeveen |
+0.76 |
637 |
1:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.77 |
611 |
1:06.59 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Charlotte Wilbers |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.77 |
576 |
1:07.89 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inge Koekoek |
2004 |
DWK |
+0.83 |
549 |
1:09.00 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.84 |
484 |
1:11.97 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Celine Schoenmaker |
1998 |
DWK |
+0.81 |
442 |
1:14.16 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 14:39:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Medley Damer Gruppe 2 - Finale |
|
|
SydCup |
1:03.16 |
|
|
|
Nele Schulze |
2004 |
Haderslev Svømmeklub ( |
Haderslev (Dan) |
17-11-2019 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carlijn Gruppen |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.83 |
509 |
1:10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jasmijn Sterken |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
503 |
1:11.03 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maud Dokter |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.74 |
491 |
1:11.61 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marieke Koekoek |
2006 |
DWK |
+0.81 |
481 |
1:12.11 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Félinn Lienden |
2006 |
Hieronymus |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 14:39:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 14:50:39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Medley Herrer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
SydCup |
55.58 |
|
|
|
Jens Thiele |
1980 |
Hamburg/Germany (GER) |
Haderslev (DEN) |
07-10-2007 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kylian Heederik |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.70 |
575 |
59.26 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niek Heethaar |
1999 |
DWK |
+0.70 |
570 |
59.43 |
+0.17 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Voortman |
1999 |
DWK |
+0.66 |
533 |
1:00.78 |
+1.52 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pieter Wisse |
2004 |
PSV |
+0.77 |
529 |
1:00.92 |
+1.66 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maik Huser |
1999 |
ZPC Hoogeveen |
+0.83 |
509 |
1:01.70 |
+2.44 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Darryl Lubbinge |
1997 |
ZPC Hoogeveen |
+0.72 |
490 |
1:02.49 |
+3.23 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.67 |
465 |
1:03.58 |
+4.32 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Koen Vissers |
2004 |
PSV |
+0.82 |
461 |
1:03.76 |
+4.50 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
H2Odense |
+0.66 |
460 |
1:03.80 |
+4.54 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Quinn Heederik |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
458 |
1:03.89 |
+4.63 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Taco Hengstman |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.75 |
404 |
1:06.66 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Justin Steenkamp |
2004 |
PSV |
+0.71 |
382 |
1:07.87 |
+8.61 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mannan Handa |
2004 |
PSV |
+0.64 |
323 |
1:11.78 |
+12.52 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 20:33:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Medley Herrer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
SydCup |
55.58 |
|
|
|
Jens Thiele |
1980 |
Hamburg/Germany (GER) |
Haderslev (DEN) |
07-10-2007 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivier Wilbers |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
414 |
1:06.07 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cai Mink |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.81 |
406 |
1:06.54 |
+0.47 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
H2Odense |
+0.70 |
395 |
1:07.13 |
+1.06 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.71 |
394 |
1:07.20 |
+1.13 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.76 |
366 |
1:08.89 |
+2.82 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ruben Westerneng |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.84 |
364 |
1:09.01 |
+2.94 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
344 |
1:10.32 |
+4.25 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.74 |
300 |
1:13.61 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
274 |
1:15.84 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
264 |
1:16.79 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.86 |
250 |
1:18.18 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
232 |
1:20.13 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 20:33:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Medley Herrer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
SydCup |
55.58 |
|
|
|
Jens Thiele |
1980 |
Hamburg/Germany (GER) |
Haderslev (DEN) |
07-10-2007 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jordey Thole |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.71 |
312 |
1:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tim Zuurman |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.85 |
298 |
1:13.75 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
270 |
1:16.17 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.83 |
266 |
1:16.62 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.71 |
256 |
1:17.56 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
225 |
1:21.00 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Chrisopher Bonde Deeskamp |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
159 |
1:30.96 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
117 |
1:40.70 |
+28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Kallestrup Thomsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
114 |
1:41.62 |
+29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
afslut mave 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Adrian Vaarning |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
Afslut ryg på mave |
|
|
|
|
- |
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.57 |
|
DSQ |
|
|
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 20:33:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Medley Herrer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
SydCup |
55.58 |
|
|
|
Jens Thiele |
1980 |
Hamburg/Germany (GER) |
Haderslev (DEN) |
07-10-2007 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.81 |
212 |
1:22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesse Berk |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.74 |
183 |
1:26.72 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
142 |
1:34.43 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
+0.92 |
123 |
1:38.85 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
56 |
2:08.72 |
+46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
40 |
2:23.51 |
+1:00.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
+1.05 |
|
DSQ |
|
|
|
|
Brystsvøm i fri 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
Asynk arm i fly |
|
|
|
|
- |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 20:33:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 13:23:56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Medley Herrer Gruppe 1 - Finale |
|
|
SydCup |
55.58 |
|
|
|
Jens Thiele |
1980 |
Hamburg/Germany (GER) |
Haderslev (DEN) |
07-10-2007 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niek Heethaar |
1999 |
DWK |
+0.71 |
567 |
59.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kylian Heederik |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.72 |
567 |
59.54 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Voortman |
1999 |
DWK |
+0.67 |
537 |
1:00.62 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Darryl Lubbinge |
1997 |
ZPC Hoogeveen |
+0.70 |
491 |
1:02.45 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.65 |
477 |
1:03.03 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Quinn Heederik |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.81 |
470 |
1:03.38 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 14:43:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 100m Medley Herrer Gruppe 2 - Finale |
|
|
SydCup |
55.58 |
|
|
|
Jens Thiele |
1980 |
Hamburg/Germany (GER) |
Haderslev (DEN) |
07-10-2007 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivier Wilbers |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.78 |
427 |
1:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.78 |
422 |
1:05.68 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cai Mink |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.73 |
406 |
1:06.53 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
384 |
1:07.77 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ruben Westerneng |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.76 |
384 |
1:07.78 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
341 |
1:10.53 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 14:43:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 14:50:42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 4x50m Frisvømning Damer Gruppe 3 og 4 - Final |
|
SydCup |
1:48.29 |
|
|
HSK Damer 1 |
2019 |
Haderslev Svømmeklub ( |
Haderslev (Dan) |
16-11-2019 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ZPC Hoogeveen 1 |
14 |
|
|
|
|
461 |
|
|
1:59.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Fenna Westerneng |
2009 |
200900070 |
+0.87 |
31.32 |
|
|
|
|
31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Dachen Haaijer |
2008 |
200800380 |
+0.40 |
28.77 |
|
|
|
|
1:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joy Hoove |
2008 |
200802370 |
+0.28 |
29.51 |
|
|
|
|
1:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Vos |
2008 |
200800804 |
+0.39 |
30.14 |
|
|
|
|
1:59.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
DWK 1 |
14 |
|
|
|
|
347 |
|
|
2:11.53 |
+11.79 |
|
|
|
|
Myrthe Rijpma |
2008 |
200801990 |
+0.83 |
34.02 |
|
|
|
|
34.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Baars |
2010 |
201000138 |
+0.15 |
33.70 |
|
|
|
|
1:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karlijn Siderius |
2009 |
200900032 |
+0.49 |
32.66 |
|
|
|
|
1:40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Volkers |
2008 |
200800056 |
+0.37 |
31.15 |
|
|
|
|
2:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HSK Girls |
14 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
fejl i r |
|
|
|
Anna Vaupell |
2008 |
0886AR |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Jessen |
2008 |
0890AR |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Hestbech |
2008 |
0806AX |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ane Høst |
2008 |
0814AY |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VS børn piger 1 |
11 |
|
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
1104AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Lindberg |
2011 |
1180AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
1104AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lara Aukland |
2011 |
1154AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VS børn piger 3 |
13 |
|
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
0976AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
0986BG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Mikkelsen |
2009 |
0994BE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
0984AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VS børn piger 4 |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Hartmann |
2011 |
1178AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
1086AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla H Graversen |
2010 |
1046AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
1022AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 20:50:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-29 20:50:32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 4x50m Frisvømning Herrer - Final |
|
SydCup |
1:35.77 |
|
|
ORKA/Litauen |
1999 |
ORKA/Litauen (LTU) |
Haderslev (DEN) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
HSK Boys |
15 |
|
|
|
|
280 |
|
|
2:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
0847AI |
+0.69 |
29.56 |
|
|
|
|
29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Milther |
2007 |
0771AN |
+0.34 |
30.45 |
|
|
|
|
1:00.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskild Meyer |
2009 |
0903BA |
+0.76 |
33.93 |
|
|
|
|
1:33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ádám Czibere |
2008 |
0827AQ |
|
31.04 |
|
|
|
|
2:04.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Flensburge Boys |
13 |
|
|
|
|
136 |
|
|
2:38.97 |
+33.99 |
|
|
|
|
Adam Kerner |
2009 |
443079 |
+0.80 |
37.01 |
|
|
|
|
37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesse Berk |
2009 |
391296 |
+0.54 |
34.72 |
|
|
|
|
1:11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eduard Petri |
2010 |
422544 |
+0.80 |
44.81 |
|
|
|
|
1:56.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maxim Kerner |
2010 |
418010 |
+0.20 |
42.43 |
|
|
|
|
2:38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VS Børn Drenge 1 |
13 |
|
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Saleh Ayyach |
2009 |
0937BA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Rugholm |
2009 |
0975AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
0943AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
1055AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
VS Børn Drenge 2 |
13 |
|
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
1013AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Rixen |
2011 |
1125AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Juel |
2009 |
0939AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Grove |
2010 |
1057AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 20:51:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 09:57:34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 4x100m Brystsvømning Damer - Final |
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
DWK 1 |
24 |
|
|
|
495 |
|
|
5:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Inge Koekoek |
2004 |
200401648 |
+0.85 |
36.43 |
1:18.22 |
|
|
|
1:18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celine Schoenmaker |
1998 |
199801976 |
+0.41 |
37.87 |
1:20.76 |
|
|
|
2:38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marieke Koekoek |
2006 |
200600330 |
+0.46 |
38.23 |
1:22.40 |
|
|
|
4:01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annabel Kuipers |
2000 |
200001076 |
+0.42 |
36.74 |
1:18.78 |
|
|
|
5:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
HSK Girls |
19 |
|
|
|
470 |
|
|
5:25.58 |
+5.42 |
|
|
|
|
Maja Stamholt |
2005 |
0528AH |
+0.86 |
39.64 |
1:23.75 |
|
|
|
1:23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
0714AX |
+0.60 |
40.24 |
1:27.19 |
|
|
|
2:50.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
0688AV |
+0.15 |
38.88 |
1:21.54 |
|
|
|
4:12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
0352AO |
+0.38 |
34.46 |
1:13.10 |
|
|
|
5:25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
PSV 1 |
17 |
|
|
|
438 |
|
|
5:33.34 |
+13.18 |
|
|
|
|
Maxine Nijziel |
2006 |
200605186 |
+0.71 |
38.97 |
1:22.14 |
|
|
|
1:22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fenne Peters |
2006 |
200601388 |
+0.50 |
37.36 |
1:21.66 |
|
|
|
2:43.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daphne Damen |
2005 |
200501536 |
+0.20 |
40.17 |
1:28.23 |
|
|
|
4:12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Suus Bontrup |
2006 |
200601766 |
+0.47 |
37.14 |
1:21.31 |
|
|
|
5:33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 09:44:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 17:11:13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Butterfly Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
SydCup |
1:00.32 |
|
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Farum (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2000 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alinda Dingshoff |
2000 |
ZPC Hoogeveen |
+0.73 |
669 |
1:02.44 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Senna Veen |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
498 |
1:08.89 |
+6.45 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Charlotte Wilbers |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.80 |
469 |
1:10.25 |
+7.81 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.82 |
439 |
1:11.81 |
+9.37 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dominique Dingshoff |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.88 |
406 |
1:13.75 |
+11.31 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.79 |
403 |
1:13.90 |
+11.46 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Randi Jørgensen |
2002 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.78 |
387 |
1:14.91 |
+12.47 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Rooij |
2005 |
PSV |
+0.68 |
328 |
1:19.14 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nina Seirup |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.70 |
320 |
1:19.83 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 09:59:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Butterfly Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
SydCup |
1:00.32 |
|
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Farum (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2000 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maxine Nijziel |
2006 |
PSV |
+0.64 |
520 |
1:07.91 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maud Dokter |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.71 |
516 |
1:08.07 |
+0.16 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Birgit Hage |
2006 |
PSV |
+0.89 |
446 |
1:11.45 |
+3.54 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Félinn Lienden |
2006 |
Hieronymus |
+0.79 |
410 |
1:13.48 |
+5.57 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carlijn Gruppen |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.85 |
409 |
1:13.53 |
+5.62 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
401 |
1:14.04 |
+6.13 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Vestergaard |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.76 |
366 |
1:16.28 |
+8.37 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
353 |
1:17.20 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
283 |
1:23.09 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lisa Bjergmann Jensen |
2007 |
Frem Odense |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 09:59:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Butterfly Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
SydCup |
1:00.32 |
|
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Farum (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2000 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dachen Haaijer |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.76 |
404 |
1:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Wroblewski |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.85 |
357 |
1:16.98 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
+0.74 |
308 |
1:20.79 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joy Hoove |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.85 |
304 |
1:21.13 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esmee Tuuk |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.88 |
290 |
1:22.47 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fenna Westerneng |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
281 |
1:23.31 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lene Thielemann |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.72 |
269 |
1:24.51 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Volkers |
2008 |
DWK |
+0.75 |
223 |
1:30.02 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karlijn Siderius |
2009 |
DWK |
+0.80 |
215 |
1:31.08 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Fenne Vogt |
2009 |
DWK |
+0.82 |
211 |
1:31.68 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felicia Flüge |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.90 |
194 |
1:34.31 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
151 |
1:42.38 |
+28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
brystben i fly |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 09:59:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 14:52:47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Butterfly Damer Gruppe 1 - Finale |
|
|
SydCup |
1:00.32 |
|
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Farum (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2000 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alinda Dingshoff |
2000 |
ZPC Hoogeveen |
+0.74 |
684 |
1:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Senna Veen |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.84 |
505 |
1:08.54 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.81 |
455 |
1:10.96 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charlotte Wilbers |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.78 |
445 |
1:11.48 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Randi Jørgensen |
2002 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.76 |
373 |
1:15.80 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dominique Dingshoff |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
326 |
1:19.29 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 18:08:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100m Butterfly Damer Gruppe 2 - Finale |
|
|
SydCup |
1:00.32 |
|
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Farum (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2000 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maxine Nijziel |
2006 |
PSV |
+0.65 |
553 |
1:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maud Dokter |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.74 |
489 |
1:09.27 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Birgit Hage |
2006 |
PSV |
+0.90 |
449 |
1:11.27 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carlijn Gruppen |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.90 |
419 |
1:12.96 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Félinn Lienden |
2006 |
Hieronymus |
+0.79 |
419 |
1:12.97 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Vestergaard |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.83 |
347 |
1:17.70 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 18:08:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 19:50:06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Butterfly Herrer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
SydCup |
53.64 |
|
|
|
Johannes Dietrich |
1985 |
Berlin E.V./Germany (GER |
Haderslev (DEN) |
01-01-2003 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.68 |
581 |
57.24 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kylian Heederik |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.71 |
506 |
59.95 |
+2.71 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronis Everdingen |
2003 |
DWK |
+0.82 |
493 |
1:00.48 |
+3.24 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Quinn Heederik |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.85 |
477 |
1:01.13 |
+3.89 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Voortman |
1999 |
DWK |
+0.69 |
473 |
1:01.30 |
+4.06 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Koen Vissers |
2004 |
PSV |
+0.82 |
416 |
1:03.96 |
+6.72 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan Bos |
1998 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.77 |
398 |
1:04.95 |
+7.71 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.68 |
392 |
1:05.26 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Justin Steenkamp |
2004 |
PSV |
+0.69 |
366 |
1:06.75 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Taco Hengstman |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.78 |
339 |
1:08.49 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Hornsá |
2004 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej samt. berør 50m |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 10:12:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Butterfly Herrer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
SydCup |
53.64 |
|
|
|
Johannes Dietrich |
1985 |
Berlin E.V./Germany (GER |
Haderslev (DEN) |
01-01-2003 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tiamo Veen |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.89 |
327 |
1:09.31 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ruben Westerneng |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.80 |
291 |
1:12.10 |
+2.79 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
H2Odense |
+0.84 |
247 |
1:16.15 |
+6.84 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.74 |
232 |
1:17.74 |
+8.43 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 10:12:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Butterfly Herrer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
SydCup |
53.64 |
|
|
|
Johannes Dietrich |
1985 |
Berlin E.V./Germany (GER |
Haderslev (DEN) |
01-01-2003 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
336 |
1:08.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
+0.66 |
243 |
1:16.47 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jordey Thole |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.74 |
243 |
1:16.51 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tim Zuurman |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.91 |
235 |
1:17.33 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
229 |
1:18.08 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil A. Larsen |
2007 |
Frem Odense |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
1 hånd i vending 75 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 10:12:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 14:52:56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Butterfly Herrer Gruppe 1 - Finale |
|
|
SydCup |
53.64 |
|
|
|
Johannes Dietrich |
1985 |
Berlin E.V./Germany (GER |
Haderslev (DEN) |
01-01-2003 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
579 |
57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronis Everdingen |
2003 |
DWK |
+0.76 |
520 |
59.41 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kylian Heederik |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.72 |
492 |
1:00.49 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Quinn Heederik |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.84 |
461 |
1:01.82 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan Bos |
1998 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.74 |
404 |
1:04.60 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Koen Vissers |
2004 |
PSV |
+0.86 |
398 |
1:04.93 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 18:15:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Butterfly Herrer Gruppe 2 - Finale |
|
|
SydCup |
53.64 |
|
|
|
Johannes Dietrich |
1985 |
Berlin E.V./Germany (GER |
Haderslev (DEN) |
01-01-2003 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tiamo Veen |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
433 |
1:03.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ruben Westerneng |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.76 |
283 |
1:12.71 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.74 |
238 |
1:17.00 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 18:15:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 19:50:14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 200m Rygsvømning Damer Gruppe 1 og 2 - Final |
|
|
SydCup |
2:16.26 |
|
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
Frem - Sto95 (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alinda Dingshoff |
2000 |
ZPC Hoogeveen |
+0.75 |
637 |
2:18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Senna Veen |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.74 |
577 |
2:22.85 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carlijn Gruppen |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.71 |
537 |
2:26.33 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Celine Schoenmaker |
1998 |
DWK |
+0.75 |
499 |
2:29.89 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Almyra Santing |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.66 |
479 |
2:32.01 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Imre Bouwland |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.70 |
452 |
2:34.94 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jasmijn Sterken |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
448 |
2:35.43 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Birgit Hage |
2006 |
PSV |
+0.86 |
421 |
2:38.69 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma-Leigh Barkhuis |
2005 |
PSV |
+0.61 |
418 |
2:38.95 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Yanou Vaessen |
2006 |
DWK |
+0.76 |
316 |
2:54.58 |
+36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Delia Nainzadeh |
2007 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+1.02 |
302 |
2:57.13 |
+38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.88 |
288 |
2:59.94 |
+41.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
266 |
3:04.78 |
+46.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Line Horn |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.85 |
258 |
3:06.60 |
+48.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.73 |
254 |
3:07.69 |
+49.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.82 |
236 |
3:12.21 |
+54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cathrine Høst |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej forsat bev. 100m |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 10:27:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 200m Rygsvømning Damer Gruppe 3 og 4 - Final |
|
|
SydCup |
2:16.26 |
|
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
Frem - Sto95 (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Vos |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.75 |
436 |
2:36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fenna Westerneng |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.91 |
417 |
2:39.17 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nienke Koster |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.76 |
398 |
2:41.64 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
222 |
3:16.33 |
+39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
184 |
3:28.77 |
+51.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 10:27:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 10:27:06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 200m Rygsvømning Herrer Gruppe 1 og 2 - Final |
|
|
SydCup |
1:58.34 |
|
|
|
Ernest Fahrland |
1981 |
Berlin E.V. (GER) |
Haderslev (DEN) |
01-01-2002 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tiamo Veen |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.59 |
565 |
2:07.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Owen Peeks |
2001 |
ZPC Hoogeveen |
+0.87 |
559 |
2:08.22 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joas Groeneveld |
2001 |
DWK |
+0.71 |
503 |
2:12.77 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niek Heethaar |
1999 |
DWK |
+0.57 |
474 |
2:15.43 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivier Wilbers |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.67 |
453 |
2:17.48 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pieter Wisse |
2004 |
PSV |
+0.79 |
444 |
2:18.46 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luc Kerpels |
2005 |
ZPC Hoogeveen |
+0.81 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
ej fortsat bev. 100 og 15 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 10:43:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 200m Rygsvømning Herrer Gruppe 3 og 4 - Final |
|
|
SydCup |
1:58.34 |
|
|
|
Ernest Fahrland |
1981 |
Berlin E.V. (GER) |
Haderslev (DEN) |
01-01-2002 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.66 |
266 |
2:44.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.65 |
207 |
2:58.49 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
+0.83 |
206 |
2:58.80 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.85 |
136 |
3:25.17 |
+40.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
127 |
3:29.64 |
+45.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
ej forts bev 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
ej forts. bev. 25 m |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 10:43:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 10:43:34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
SydCup |
32.35 |
|
|
Janne Schafer |
1981 |
Wolfsburg (GER) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2001 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.82 |
563 |
34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inge Koekoek |
2004 |
DWK |
+0.81 |
527 |
35.35 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annabel Kuipers |
2000 |
DWK |
+0.76 |
506 |
35.84 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cathy Milena Heuber |
2005 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.74 |
477 |
36.55 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Barbara Ammentorp |
2003 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.75 |
452 |
37.21 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Riemke Tinnevelt |
2005 |
ZPC Hoogeveen |
+0.85 |
428 |
37.88 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daphne Damen |
2005 |
PSV |
+0.73 |
375 |
39.59 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Rooij |
2005 |
PSV |
+0.72 |
324 |
41.56 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Emilie Skjødt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
278 |
43.72 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 11:01:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
SydCup |
32.35 |
|
|
Janne Schafer |
1981 |
Wolfsburg (GER) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2001 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Senna Levering |
2006 |
DWK |
+0.81 |
456 |
37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Suus Bontrup |
2006 |
PSV |
+0.78 |
430 |
37.82 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fenne Peters |
2006 |
PSV |
+0.78 |
429 |
37.85 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
419 |
38.15 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.85 |
403 |
38.65 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
H2Odense |
+0.90 |
347 |
40.62 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Kipper Pedersen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.72 |
336 |
41.05 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
303 |
42.49 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Juul Larsen |
2006 |
Frem Odense |
+0.74 |
226 |
46.84 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.89 |
226 |
46.85 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.94 |
218 |
47.39 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liv Ebel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
210 |
48.04 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.97 |
184 |
50.19 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
+0.91 |
183 |
50.26 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ea Gram Møller |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
178 |
50.77 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Solveig Schulz |
2006 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 11:01:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
SydCup |
32.35 |
|
|
Janne Schafer |
1981 |
Wolfsburg (GER) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2001 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dachen Haaijer |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.77 |
493 |
36.13 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Isa Kerpels |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.86 |
377 |
39.52 |
+3.39 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Joy Hoove |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
350 |
40.51 |
+4.38 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
+0.85 |
315 |
41.94 |
+5.81 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.68 |
307 |
42.33 |
+6.20 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Fenne Vogt |
2009 |
DWK |
+0.78 |
303 |
42.50 |
+6.37 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Myrthe Rijpma |
2008 |
DWK |
+0.81 |
280 |
43.65 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oceane Cailho |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.89 |
266 |
44.40 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.76 |
254 |
45.06 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
247 |
45.46 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
242 |
45.79 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
187 |
49.91 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
181 |
50.42 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
+0.82 |
179 |
50.59 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
+0.86 |
173 |
51.18 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.89 |
164 |
52.10 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Louise Mikkelsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.89 |
154 |
53.28 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lea Jensen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.85 |
137 |
55.40 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sonila Ramadani |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+1.00 |
68 |
1:09.68 |
+33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
asynk ben |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 11:01:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
SydCup |
32.35 |
|
|
Janne Schafer |
1981 |
Wolfsburg (GER) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2001 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
194 |
49.30 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
171 |
51.45 |
+2.15 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
110 |
59.55 |
+10.25 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
+1.00 |
88 |
1:04.17 |
+14.87 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
78 |
1:06.71 |
+17.41 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
|
67 |
1:09.98 |
+20.68 |
|
QA |
|
|
|
|
|
- |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
ej samt berøring 25 |
|
|
|
|
- |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
fl. flyben ved udsvø |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 11:01:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 13:24:12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 3 - Finale |
|
|
SydCup |
32.35 |
|
|
Janne Schafer |
1981 |
Wolfsburg (GER) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2001 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dachen Haaijer |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.74 |
499 |
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isa Kerpels |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.89 |
370 |
39.75 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joy Hoove |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
358 |
40.19 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fenne Vogt |
2009 |
DWK |
+0.84 |
320 |
41.74 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
+0.76 |
319 |
41.78 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.68 |
318 |
41.84 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 15:35:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 4 - Finale |
|
|
SydCup |
32.35 |
|
|
Janne Schafer |
1981 |
Wolfsburg (GER) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2001 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
201 |
48.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
176 |
50.88 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.82 |
108 |
59.86 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
+0.76 |
94 |
1:02.69 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
92 |
1:03.07 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
+1.12 |
88 |
1:04.07 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 15:35:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 15:35:13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m Brystsvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
SydCup |
28.17 |
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
03-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Voortman |
1999 |
DWK |
+0.67 |
603 |
29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Raphael Mennen |
2001 |
DWK |
+0.68 |
570 |
30.45 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maik Huser |
1999 |
ZPC Hoogeveen |
+0.80 |
565 |
30.54 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Darryl Lubbinge |
1997 |
ZPC Hoogeveen |
+0.70 |
562 |
30.59 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kylian Heederik |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.73 |
556 |
30.69 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.67 |
441 |
33.16 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Taco Hengstman |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
376 |
34.96 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mannan Handa |
2004 |
PSV |
+0.63 |
339 |
36.18 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 11:15:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m Brystsvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
SydCup |
28.17 |
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
03-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
488 |
32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cai Mink |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.80 |
432 |
33.39 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
365 |
35.32 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.73 |
354 |
35.69 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.74 |
348 |
35.88 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
H2Odense |
+0.78 |
279 |
38.61 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thor Nymark Pedersen |
2006 |
Frem Odense |
+0.89 |
272 |
38.96 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.81 |
235 |
40.86 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 11:15:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m Brystsvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
SydCup |
28.17 |
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
03-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jordey Thole |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.74 |
335 |
36.33 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.73 |
307 |
37.42 |
+1.09 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.74 |
270 |
39.03 |
+2.70 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
+0.67 |
243 |
40.45 |
+4.12 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
218 |
41.95 |
+5.62 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Chrisopher Bonde Deeskamp |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
170 |
45.56 |
+9.23 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil A. Larsen |
2007 |
Frem Odense |
+0.71 |
165 |
45.96 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.87 |
143 |
48.18 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Kallestrup Thomsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
100 |
54.25 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Mathiesen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+1.04 |
|
DSQ |
|
|
|
|
Flere flyben efter 2 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 11:15:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m Brystsvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
SydCup |
28.17 |
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
03-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ruben Baars |
2009 |
DWK |
+0.72 |
312 |
37.22 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
237 |
40.76 |
+3.54 |
|
- |
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.89 |
207 |
42.63 |
+5.41 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesse Berk |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.71 |
178 |
44.86 |
+7.64 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
166 |
45.93 |
+8.71 |
|
- |
|
|
|
|
|
6 |
|
Adam Kerner |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.81 |
123 |
50.66 |
+13.44 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
H2Odense |
+0.63 |
122 |
50.91 |
+13.69 |
|
QA |
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
+1.00 |
121 |
51.00 |
+13.78 |
|
QA |
|
|
|
|
|
9 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
+0.82 |
103 |
53.85 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Constantin Kaiser |
2011 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.95 |
86 |
57.18 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maxim Kerner |
2010 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.75 |
85 |
57.36 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
84 |
57.43 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
77 |
59.20 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eduard Petri |
2010 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.80 |
68 |
1:01.71 |
+24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anders Grove |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
30 |
1:20.97 |
+43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
Asynk ben 25m. |
|
|
|
|
- |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Asynk arm 10m |
|
|
|
|
- |
|
Anes Ramadani |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.90 |
|
DSQ |
|
|
|
|
Asynk ben |
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
Asyn ben 15m |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 11:15:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 13:24:18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m Brystsvømning Herrer Gruppe 3 - Finale |
|
|
SydCup |
28.17 |
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
03-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jordey Thole |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.72 |
374 |
35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.68 |
326 |
36.66 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.68 |
280 |
38.58 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
+0.65 |
250 |
40.03 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.71 |
233 |
41.00 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Chrisopher Bonde Deeskamp |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 15:41:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 50m Brystsvømning Herrer Gruppe 4 - Finale |
|
|
SydCup |
28.17 |
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
03-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ruben Baars |
2009 |
DWK |
+0.73 |
315 |
37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesse Berk |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.67 |
212 |
42.30 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.85 |
198 |
43.30 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Kerner |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.78 |
130 |
49.80 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
+0.83 |
127 |
50.22 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Trebbien |
2011 |
H2Odense |
+0.59 |
|
DSQ |
|
|
|
False start |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 15:41:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 15:42:47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 200m Medley Damer Gruppe 1 og 2 - Final |
|
|
SydCup |
2:20.36 |
|
|
|
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
Kvik Kastrup (DEN) |
Haderslev (Dan) |
26-09-2015 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
618 |
2:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Charlotte Wilbers |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
570 |
2:26.95 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dominique Dingshoff |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.84 |
530 |
2:30.49 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maxine Nijziel |
2006 |
PSV |
+0.66 |
510 |
2:32.51 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cathy Milena Heuber |
2005 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.76 |
497 |
2:33.77 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Félinn Lienden |
2006 |
Hieronymus |
+0.77 |
472 |
2:36.44 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jasmijn Sterken |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.87 |
462 |
2:37.60 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marieke Koekoek |
2006 |
DWK |
+0.84 |
452 |
2:38.71 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
386 |
2:47.33 |
+24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Riemke Tinnevelt |
2005 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
347 |
2:53.33 |
+30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 11:39:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 200m Medley Damer Gruppe 3 og 4 - Final |
|
|
SydCup |
2:20.36 |
|
|
|
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
Kvik Kastrup (DEN) |
Haderslev (Dan) |
26-09-2015 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Vos |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.83 |
406 |
2:44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esmee Tuuk |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.92 |
377 |
2:48.55 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Wroblewski |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.91 |
371 |
2:49.54 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
+0.74 |
342 |
2:54.17 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lene Thielemann |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.76 |
335 |
2:55.40 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Baars |
2010 |
DWK |
+0.71 |
314 |
2:59.18 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.81 |
257 |
3:11.46 |
+26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felicia Flüge |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.83 |
251 |
3:13.03 |
+28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.92 |
228 |
3:19.47 |
+35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.90 |
178 |
3:36.27 |
+51.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej samtig Berør. bryst |
|
|
|
|
- |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
ej samtidig ber. 50 m |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 11:39:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 11:39:41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 200m Medley Herrer Gruppe 1 og 2 - Final |
|
|
SydCup |
2:01.08 |
|
|
|
Jacob Carstensen |
1978 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
01-01-2002 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pieter Wisse |
2004 |
PSV |
+0.72 |
531 |
2:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Koen Vissers |
2004 |
PSV |
+0.83 |
507 |
2:17.45 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivier Wilbers |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.83 |
480 |
2:19.96 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Justin Steenkamp |
2004 |
PSV |
+0.69 |
424 |
2:25.89 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ruben Westerneng |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.76 |
401 |
2:28.61 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.72 |
400 |
2:28.73 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
319 |
2:40.37 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Teun Essen |
2004 |
DWK |
+0.81 |
314 |
2:41.28 |
+25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.74 |
284 |
2:46.73 |
+31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
258 |
2:52.16 |
+36.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.85 |
251 |
2:53.77 |
+38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 11:51:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 200m Medley Herrer Gruppe 3 og 4 - Final |
|
|
SydCup |
2:01.08 |
|
|
|
Jacob Carstensen |
1978 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
01-01-2002 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tim Zuurman |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.91 |
340 |
2:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jordey Thole |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.77 |
338 |
2:37.36 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
304 |
2:43.00 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
282 |
2:47.14 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adrian Vaarning |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.72 |
238 |
2:56.78 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.86 |
222 |
3:00.83 |
+23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Villas L. Bock |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.71 |
203 |
3:06.43 |
+29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
169 |
3:18.17 |
+41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
146 |
3:27.86 |
+50.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maxim Kerner |
2010 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.83 |
97 |
3:58.31 |
+1:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej samt. berør bryst |
|
|
|
|
- |
|
Adam Kerner |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.86 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Bryst arm i fly |
|
|
|
|
- |
|
Eduard Petri |
2010 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.96 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Asynk arm 25m |
|
|
|
|
- |
|
Constantin Kaiser |
2011 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.98 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej berøring afl fly |
|
|
|
|
- |
|
Elias Ernst |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 11:51:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 11:51:07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
SydCup |
1:02.32 |
|
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
Frem - Sto95 (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alinda Dingshoff |
2000 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
607 |
1:04.82 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Senna Veen |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.73 |
559 |
1:06.61 |
+1.79 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celine Schoenmaker |
1998 |
DWK |
+0.76 |
543 |
1:07.25 |
+2.43 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.89 |
510 |
1:08.68 |
+3.86 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cathrine Høst |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.74 |
366 |
1:16.70 |
+11.88 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Emilie Skjødt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.85 |
325 |
1:19.76 |
+14.94 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Randi Jørgensen |
2002 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.86 |
323 |
1:19.92 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.77 |
247 |
1:27.45 |
+22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 12:21:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
SydCup |
1:02.32 |
|
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
Frem - Sto95 (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carlijn Gruppen |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.75 |
536 |
1:07.56 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Almyra Santing |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.66 |
458 |
1:11.20 |
+3.64 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasmijn Sterken |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.86 |
457 |
1:11.25 |
+3.69 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Imre Bouwland |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.72 |
440 |
1:12.13 |
+4.57 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.77 |
430 |
1:12.72 |
+5.16 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Birgit Hage |
2006 |
PSV |
+0.86 |
426 |
1:12.90 |
+5.34 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maud Dokter |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.83 |
422 |
1:13.13 |
+5.57 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mette Mathilde Johannsen |
2007 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+1.21 |
363 |
1:16.93 |
+9.37 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.98 |
331 |
1:19.32 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Yanou Vaessen |
2006 |
DWK |
+0.83 |
303 |
1:21.65 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eszter Vad |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.69 |
302 |
1:21.80 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Delia Nainzadeh |
2007 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.94 |
299 |
1:22.08 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Katrine Elholm Juliussen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.84 |
269 |
1:25.00 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liv Ebel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
249 |
1:27.16 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lisa Bjergmann Jensen |
2007 |
Frem Odense |
+0.95 |
245 |
1:27.67 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Line Horn |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.87 |
244 |
1:27.73 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
234 |
1:29.03 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
+1.14 |
198 |
1:34.09 |
+26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.88 |
131 |
1:47.85 |
+40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 12:21:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
SydCup |
1:02.32 |
|
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
Frem - Sto95 (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dachen Haaijer |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.69 |
461 |
1:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joy Hoove |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.81 |
444 |
1:11.95 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fenna Westerneng |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+1.02 |
397 |
1:14.63 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nienke Koster |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.84 |
380 |
1:15.78 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Volkers |
2008 |
DWK |
+0.69 |
378 |
1:15.86 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isa Kerpels |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.74 |
341 |
1:18.50 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sille Grønfeldt |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.81 |
300 |
1:21.98 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karlijn Siderius |
2009 |
DWK |
+0.94 |
296 |
1:22.35 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Louise Mikkelsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
239 |
1:28.37 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
+0.78 |
236 |
1:28.71 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
+1.01 |
228 |
1:29.78 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
220 |
1:30.91 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
186 |
1:35.99 |
+24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
+0.87 |
118 |
1:51.83 |
+40.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej forts. bevæg 25m |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 12:21:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
SydCup |
1:02.32 |
|
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
Frem - Sto95 (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
175 |
1:38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
151 |
1:43.05 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej forts. bevæg 50m |
|
|
|
|
- |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
+0.93 |
|
DSQ |
|
|
|
|
Afsæt fra bund 25m |
|
|
|
|
- |
|
Marie Toft Laursen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+1.05 |
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej berørg 50 m |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 12:21:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 13:24:26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 1 - Finale |
|
|
SydCup |
1:02.32 |
|
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
Frem - Sto95 (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alinda Dingshoff |
2000 |
ZPC Hoogeveen |
+0.73 |
615 |
1:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celine Schoenmaker |
1998 |
DWK |
+0.72 |
570 |
1:06.20 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Senna Veen |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.76 |
537 |
1:07.53 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.89 |
487 |
1:09.74 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cathrine Høst |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.83 |
373 |
1:16.20 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Emilie Skjødt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+1.15 |
301 |
1:21.87 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 15:18:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 2 - Finale |
|
|
SydCup |
1:02.32 |
|
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
Frem - Sto95 (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carlijn Gruppen |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.74 |
537 |
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Imre Bouwland |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.74 |
453 |
1:11.43 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasmijn Sterken |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.81 |
452 |
1:11.48 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maud Dokter |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.91 |
434 |
1:12.46 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Almyra Santing |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
ej fortsat bev. v. 50m |
|
|
|
|
- |
|
Mette Mathilde Johannsen |
2007 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 15:18:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 15:18:20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
SydCup |
54.84 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
03-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niek Heethaar |
1999 |
DWK |
+0.63 |
563 |
58.52 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kylian Heederik |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.71 |
511 |
1:00.43 |
+1.91 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joas Groeneveld |
2001 |
DWK |
+0.67 |
484 |
1:01.52 |
+3.00 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Voortman |
1999 |
DWK |
+0.75 |
481 |
1:01.68 |
+3.16 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maik Huser |
1999 |
ZPC Hoogeveen |
+0.71 |
455 |
1:02.83 |
+4.31 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Darryl Lubbinge |
1997 |
ZPC Hoogeveen |
+0.71 |
438 |
1:03.62 |
+5.10 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Taco Hengstman |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
379 |
1:06.74 |
+8.22 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 13:09:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
SydCup |
54.84 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
03-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tiamo Veen |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.70 |
489 |
1:01.32 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ruben Westerneng |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.71 |
378 |
1:06.83 |
+5.51 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cai Mink |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.63 |
357 |
1:08.12 |
+6.80 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.70 |
319 |
1:10.71 |
+9.39 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.83 |
276 |
1:14.15 |
+12.83 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thor Nymark Pedersen |
2006 |
Frem Odense |
+0.87 |
186 |
1:24.56 |
+23.24 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 13:09:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
SydCup |
54.84 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
03-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
271 |
1:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
+0.72 |
265 |
1:15.15 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jordey Thole |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.74 |
260 |
1:15.70 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.79 |
246 |
1:17.06 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.81 |
232 |
1:18.64 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.77 |
207 |
1:21.66 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
+0.82 |
200 |
1:22.59 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.79 |
178 |
1:25.83 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Chrisopher Bonde Deeskamp |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
162 |
1:28.57 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Villas L. Bock |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.77 |
141 |
1:32.79 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.90 |
109 |
1:41.11 |
+26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil A. Larsen |
2007 |
Frem Odense |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej fortsat beevæg. 7 |
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Mathiesen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.95 |
|
DSQ |
|
|
|
|
Ud på bryst efter ve |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 13:09:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
SydCup |
54.84 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
03-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ruben Baars |
2009 |
DWK |
+0.83 |
244 |
1:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesse Berk |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.74 |
180 |
1:25.56 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
+0.82 |
143 |
1:32.40 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
+0.77 |
119 |
1:38.14 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Kerner |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.60 |
111 |
1:40.39 |
+23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maxim Kerner |
2010 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.79 |
96 |
1:45.35 |
+28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
73 |
1:55.28 |
+37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eduard Petri |
2010 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.78 |
68 |
1:57.94 |
+40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Constantin Kaiser |
2011 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
Svøm. på maven v 2 |
|
|
|
|
- |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej forts. bevæg. 25 |
|
|
|
|
- |
|
Anders Grove |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej fortsa bevæg 75 |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 13:09:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 13:24:33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 1 - Finale |
|
|
SydCup |
54.84 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
03-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niek Heethaar |
1999 |
DWK |
+0.59 |
558 |
58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kylian Heederik |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.69 |
548 |
59.05 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maik Huser |
1999 |
ZPC Hoogeveen |
+0.69 |
535 |
59.50 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joas Groeneveld |
2001 |
DWK |
+0.58 |
498 |
1:00.97 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Darryl Lubbinge |
1997 |
ZPC Hoogeveen |
+0.76 |
423 |
1:04.37 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Taco Hengstman |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.77 |
382 |
1:06.60 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 15:22:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 2 - Finale |
|
|
SydCup |
54.84 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
03-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tiamo Veen |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.62 |
516 |
1:00.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ruben Westerneng |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.70 |
391 |
1:06.09 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.71 |
334 |
1:09.63 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cai Mink |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.67 |
317 |
1:10.83 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.77 |
293 |
1:12.70 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thor Nymark Pedersen |
2006 |
Frem Odense |
+0.85 |
208 |
1:21.49 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 15:22:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 15:23:09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 400m Frisvømning Damer Gruppe 1 - Final |
|
|
SydCup |
4:20.33 |
|
|
|
Anne Dalgaard |
1979 |
Birkerød (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charlotte Wilbers |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
651 |
4:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dominique Dingshoff |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.87 |
605 |
4:36.51 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inge Koekoek |
2004 |
DWK |
+0.89 |
542 |
4:46.87 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma-Leigh Barkhuis |
2005 |
PSV |
+0.73 |
497 |
4:55.30 |
+25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cathy Milena Heuber |
2005 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.80 |
471 |
5:00.55 |
+30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 13:21:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 400m Frisvømning Damer Gruppe 2 - Final |
|
|
SydCup |
4:20.33 |
|
|
|
Anne Dalgaard |
1979 |
Birkerød (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-1998 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Imre Bouwland |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.83 |
504 |
4:53.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Senna Levering |
2006 |
DWK |
+0.81 |
419 |
5:12.55 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
H2Odense |
+0.83 |
390 |
5:20.12 |
+26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fenne Peters |
2006 |
PSV |
+0.73 |
370 |
5:25.60 |
+31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.80 |
318 |
5:42.52 |
+48.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Juul Larsen |
2006 |
Frem Odense |
+0.76 |
297 |
5:50.51 |
+56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+1.00 |
229 |
6:22.12 |
+1:28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Solveig Schulz |
2006 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.71 |
207 |
6:35.12 |
+1:41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 13:21:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 13:21:21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 400m Frisvømning Herrer Gruppe 1 - Final |
|
|
SydCup |
3:55.34 |
|
|
|
Jacob Carstensen |
1978 |
S.G.I - Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Owen Peeks |
2001 |
ZPC Hoogeveen |
+0.86 |
660 |
4:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Quinn Heederik |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.84 |
621 |
4:08.67 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Koen Vissers |
2004 |
PSV |
+0.84 |
609 |
4:10.36 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronis Everdingen |
2003 |
DWK |
+0.79 |
587 |
4:13.39 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan Bos |
1998 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
464 |
4:34.13 |
+30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Justin Steenkamp |
2004 |
PSV |
+0.71 |
392 |
4:49.89 |
+46.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 13:30:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 400m Frisvømning Herrer Gruppe 2 - Final |
|
|
SydCup |
3:55.34 |
|
|
|
Jacob Carstensen |
1978 |
S.G.I - Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivier Wilbers |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.83 |
560 |
4:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luc Kerpels |
2005 |
ZPC Hoogeveen |
+0.73 |
507 |
4:26.11 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
H2Odense |
+0.76 |
417 |
4:43.96 |
+26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
416 |
4:44.10 |
+26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.68 |
409 |
4:45.78 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.81 |
347 |
5:01.90 |
+44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
332 |
5:06.44 |
+49.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 13:30:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 13:30:23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Butterfly Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
SydCup |
26.55 |
|
|
Therese Alshammar |
1977 |
Simklubben Neptun/Sveri |
Haderslev (Dan) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alinda Dingshoff |
2000 |
ZPC Hoogeveen |
+0.77 |
614 |
28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Senna Veen |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.78 |
519 |
30.32 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annabel Kuipers |
2000 |
DWK |
+0.77 |
505 |
30.61 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.86 |
490 |
30.92 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nina Seirup |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.69 |
405 |
32.93 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Rooij |
2005 |
PSV |
+0.70 |
387 |
33.45 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Randi Jørgensen |
2002 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.83 |
386 |
33.47 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Emilie Skjødt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
350 |
34.57 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Barbara Ammentorp |
2003 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
293 |
36.68 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Riemke Tinnevelt |
2005 |
ZPC Hoogeveen |
+0.86 |
269 |
37.76 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daphne Damen |
2005 |
PSV |
+0.76 |
256 |
38.35 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.74 |
232 |
39.63 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 13:47:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Butterfly Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
SydCup |
26.55 |
|
|
Therese Alshammar |
1977 |
Simklubben Neptun/Sveri |
Haderslev (Dan) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maxine Nijziel |
2006 |
PSV |
+0.64 |
544 |
29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
515 |
30.41 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maud Dokter |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.73 |
500 |
30.70 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Félinn Lienden |
2006 |
Hieronymus |
+0.78 |
422 |
32.48 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marieke Koekoek |
2006 |
DWK |
+0.82 |
411 |
32.78 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Birgit Hage |
2006 |
PSV |
+0.89 |
407 |
32.89 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
402 |
33.03 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
373 |
33.85 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Vestergaard |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.83 |
372 |
33.88 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Almyra Santing |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.76 |
350 |
34.59 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
342 |
34.86 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Suus Bontrup |
2006 |
PSV |
+0.81 |
324 |
35.48 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.81 |
320 |
35.62 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Yanou Vaessen |
2006 |
DWK |
+0.74 |
290 |
36.83 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eszter Vad |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.75 |
285 |
37.02 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.83 |
260 |
38.19 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Katrine Elholm Juliussen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.87 |
259 |
38.23 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.91 |
239 |
39.28 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ea Gram Møller |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
237 |
39.36 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Louise Kipper Pedersen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.75 |
234 |
39.51 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liv Ebel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.90 |
227 |
39.93 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
214 |
40.72 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
206 |
41.28 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lisa Bjergmann Jensen |
2007 |
Frem Odense |
+1.03 |
201 |
41.61 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Line Horn |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.93 |
197 |
41.86 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andra Bejenaru |
2007 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 13:47:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Butterfly Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
SydCup |
26.55 |
|
|
Therese Alshammar |
1977 |
Simklubben Neptun/Sveri |
Haderslev (Dan) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Wroblewski |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.95 |
349 |
34.61 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Vos |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.84 |
313 |
35.90 |
+1.29 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Volkers |
2008 |
DWK |
+0.74 |
312 |
35.92 |
+1.31 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Esmee Tuuk |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.88 |
311 |
35.96 |
+1.35 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Lene Thielemann |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.71 |
296 |
36.57 |
+1.96 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Nienke Koster |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.80 |
294 |
36.64 |
+2.03 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Sille Grønfeldt |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.83 |
283 |
37.13 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Myrthe Rijpma |
2008 |
DWK |
+0.75 |
275 |
37.48 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.84 |
269 |
37.73 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Fenne Vogt |
2009 |
DWK |
+0.82 |
257 |
38.33 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.88 |
226 |
39.97 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.97 |
222 |
40.26 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Felicia Flüge |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.84 |
214 |
40.73 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oceane Cailho |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.90 |
208 |
41.09 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
195 |
42.00 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Louise Mikkelsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.87 |
173 |
43.70 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
137 |
47.27 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
115 |
50.06 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 13:47:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Butterfly Damer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
SydCup |
26.55 |
|
|
Therese Alshammar |
1977 |
Simklubben Neptun/Sveri |
Haderslev (Dan) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Baars |
2010 |
DWK |
+0.76 |
268 |
37.80 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.97 |
131 |
47.95 |
+10.15 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
112 |
50.56 |
+12.76 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.93 |
105 |
51.62 |
+13.82 |
|
QA |
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
brystben |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 13:47:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 14:53:49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Butterfly Damer Gruppe 3 - Finale |
|
|
SydCup |
26.55 |
|
|
Therese Alshammar |
1977 |
Simklubben Neptun/Sveri |
Haderslev (Dan) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Wroblewski |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.92 |
372 |
33.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Vos |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.85 |
332 |
35.18 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esmee Tuuk |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.83 |
328 |
35.35 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nienke Koster |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.76 |
324 |
35.49 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Volkers |
2008 |
DWK |
+0.74 |
322 |
35.56 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lene Thielemann |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.72 |
305 |
36.18 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 19:08:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 50m Butterfly Damer Gruppe 4 - Finale |
|
|
SydCup |
26.55 |
|
|
Therese Alshammar |
1977 |
Simklubben Neptun/Sveri |
Haderslev (Dan) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Baars |
2010 |
DWK |
+0.70 |
272 |
37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
150 |
45.79 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
127 |
48.40 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
108 |
51.04 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 19:08:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 19:53:10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Butterfly Herrer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
SydCup |
24.41 |
|
|
Johannes Dietrich |
1985 |
Berlin E.V./Germany (GER |
Haderslev (DEN) |
01-01-2003 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.68 |
586 |
25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Voortman |
1999 |
DWK |
+0.65 |
559 |
26.40 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pieter Wisse |
2004 |
PSV |
+0.78 |
482 |
27.73 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joas Groeneveld |
2001 |
DWK |
+0.65 |
474 |
27.88 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.67 |
471 |
27.95 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Darryl Lubbinge |
1997 |
ZPC Hoogeveen |
+0.73 |
464 |
28.09 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Quinn Heederik |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.80 |
454 |
28.29 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Raphael Mennen |
2001 |
DWK |
+0.66 |
446 |
28.45 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Hornsá |
2004 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
406 |
29.36 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mannan Handa |
2004 |
PSV |
+0.62 |
341 |
31.12 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Teun Essen |
2004 |
DWK |
+0.86 |
293 |
32.72 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 14:04:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Butterfly Herrer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
SydCup |
24.41 |
|
|
Johannes Dietrich |
1985 |
Berlin E.V./Germany (GER |
Haderslev (DEN) |
01-01-2003 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tiamo Veen |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.83 |
417 |
29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
382 |
29.97 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cai Mink |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.75 |
381 |
29.99 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
296 |
32.61 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thor Nymark Pedersen |
2006 |
Frem Odense |
+0.96 |
263 |
33.93 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
260 |
34.07 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.83 |
258 |
34.14 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.78 |
228 |
35.59 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
220 |
36.02 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander R. S. Pedersen |
2006 |
H2Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 14:04:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Butterfly Herrer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
SydCup |
24.41 |
|
|
Johannes Dietrich |
1985 |
Berlin E.V./Germany (GER |
Haderslev (DEN) |
01-01-2003 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.79 |
261 |
34.03 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
259 |
34.08 |
+0.05 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
+0.77 |
250 |
34.51 |
+0.48 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.82 |
238 |
35.09 |
+1.06 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.79 |
229 |
35.53 |
+1.50 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.79 |
229 |
35.54 |
+1.51 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Adrian Vaarning |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.76 |
215 |
36.26 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.86 |
186 |
38.10 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Chrisopher Bonde Deeskamp |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
155 |
40.41 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
148 |
41.11 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Ernst |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 14:04:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Butterfly Herrer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
SydCup |
24.41 |
|
|
Johannes Dietrich |
1985 |
Berlin E.V./Germany (GER |
Haderslev (DEN) |
01-01-2003 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
194 |
37.54 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesse Berk |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.73 |
181 |
38.38 |
+0.84 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.82 |
171 |
39.18 |
+1.64 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
114 |
44.81 |
+7.27 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.96 |
77 |
50.92 |
+13.38 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Eduard Petri |
2010 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.86 |
67 |
53.43 |
+15.89 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Constantin Kaiser |
2011 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.90 |
53 |
57.75 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
52 |
58.14 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
32 |
1:07.90 |
+30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
31 |
1:09.16 |
+31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Kerner |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
1 hånd i afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Maxim Kerner |
2010 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
false start |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 14:04:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 14:53:57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Butterfly Herrer Gruppe 3 - Finale |
|
|
SydCup |
24.41 |
|
|
Johannes Dietrich |
1985 |
Berlin E.V./Germany (GER |
Haderslev (DEN) |
01-01-2003 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.73 |
289 |
32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
269 |
33.66 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
269 |
33.69 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
+0.83 |
262 |
33.99 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.70 |
243 |
34.82 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.79 |
238 |
35.06 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 19:14:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m Butterfly Herrer Gruppe 4 - Finale |
|
|
SydCup |
24.41 |
|
|
Johannes Dietrich |
1985 |
Berlin E.V./Germany (GER |
Haderslev (DEN) |
01-01-2003 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
236 |
35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jesse Berk |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.68 |
208 |
36.69 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.87 |
173 |
38.96 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
128 |
43.09 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
90 |
48.45 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Constantin Kaiser |
2011 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+1.07 |
64 |
54.11 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 19:14:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 19:53:19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 100m Frisvømning Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
SydCup |
56.49 |
|
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Farum (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2000 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charlotte Wilbers |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.78 |
597 |
59.65 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
583 |
1:00.15 |
+0.50 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dominique Dingshoff |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.76 |
579 |
1:00.28 |
+0.63 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alinda Dingshoff |
2000 |
ZPC Hoogeveen |
+0.78 |
570 |
1:00.57 |
+0.92 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celine Schoenmaker |
1998 |
DWK |
+0.75 |
526 |
1:02.24 |
+2.59 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Senna Veen |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.81 |
507 |
1:03.00 |
+3.35 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma-Leigh Barkhuis |
2005 |
PSV |
+0.72 |
475 |
1:04.40 |
+4.75 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cathy Milena Heuber |
2005 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.73 |
469 |
1:04.66 |
+5.01 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Rooij |
2005 |
PSV |
+0.70 |
410 |
1:07.63 |
+7.98 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nina Seirup |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.71 |
401 |
1:08.12 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.79 |
331 |
1:12.61 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Emilie Skjødt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
327 |
1:12.91 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cathrine Høst |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.80 |
324 |
1:13.16 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 10:30:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 100m Frisvømning Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
SydCup |
56.49 |
|
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Farum (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2000 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasmijn Sterken |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
562 |
1:00.89 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andra Bejenaru |
2007 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.72 |
503 |
1:03.17 |
+2.28 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carlijn Gruppen |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
497 |
1:03.41 |
+2.52 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marieke Koekoek |
2006 |
DWK |
+0.84 |
477 |
1:04.28 |
+3.39 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Félinn Lienden |
2006 |
Hieronymus |
+0.77 |
475 |
1:04.40 |
+3.51 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.82 |
463 |
1:04.91 |
+4.02 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Imre Bouwland |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.76 |
463 |
1:04.94 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
456 |
1:05.24 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Almyra Santing |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.74 |
453 |
1:05.40 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mette Mathilde Johannsen |
2007 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.88 |
444 |
1:05.82 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
442 |
1:05.92 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Senna Levering |
2006 |
DWK |
+0.83 |
417 |
1:07.21 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Vestergaard |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.82 |
398 |
1:08.31 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Fenne Peters |
2006 |
PSV |
+0.78 |
394 |
1:08.53 |
+7.64 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
H2Odense |
+0.76 |
379 |
1:09.43 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eszter Vad |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.78 |
363 |
1:10.39 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Delia Nainzadeh |
2007 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.99 |
350 |
1:11.29 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.90 |
337 |
1:12.17 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Yanou Vaessen |
2006 |
DWK |
+0.77 |
335 |
1:12.34 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Katrine Elholm Juliussen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.85 |
322 |
1:13.31 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liv Ebel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
319 |
1:13.53 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Louise Kipper Pedersen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.81 |
314 |
1:13.90 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
308 |
1:14.37 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
303 |
1:14.81 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Line Horn |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.91 |
295 |
1:15.41 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Victoria Juul Larsen |
2006 |
Frem Odense |
+0.76 |
279 |
1:16.85 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lisa Bjergmann Jensen |
2007 |
Frem Odense |
+0.74 |
253 |
1:19.41 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ea Gram Møller |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
241 |
1:20.64 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
241 |
1:20.69 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Solveig Schulz |
2006 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.75 |
234 |
1:21.51 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.88 |
220 |
1:23.22 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 10:30:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 100m Frisvømning Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
SydCup |
56.49 |
|
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Farum (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2000 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dachen Haaijer |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.75 |
476 |
1:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Wroblewski |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.83 |
442 |
1:05.96 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Vos |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.89 |
432 |
1:06.47 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joy Hoove |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.77 |
431 |
1:06.48 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fenna Westerneng |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.77 |
422 |
1:06.99 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nienke Koster |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.74 |
397 |
1:08.35 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isa Kerpels |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
372 |
1:09.84 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Volkers |
2008 |
DWK |
+0.77 |
359 |
1:10.64 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esmee Tuuk |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.87 |
350 |
1:11.28 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lene Thielemann |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.81 |
327 |
1:12.88 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karlijn Siderius |
2009 |
DWK |
+0.79 |
313 |
1:14.00 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.85 |
312 |
1:14.06 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.85 |
309 |
1:14.25 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Myrthe Rijpma |
2008 |
DWK |
+0.79 |
307 |
1:14.47 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.79 |
301 |
1:14.93 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.96 |
296 |
1:15.35 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
+0.82 |
264 |
1:18.29 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Felicia Flüge |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.81 |
257 |
1:18.98 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
246 |
1:20.13 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Fenne Vogt |
2009 |
DWK |
+0.87 |
242 |
1:20.57 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
240 |
1:20.77 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+1.01 |
228 |
1:22.18 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rebekka From |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.97 |
203 |
1:25.42 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
201 |
1:25.74 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.85 |
166 |
1:31.28 |
+26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.90 |
161 |
1:32.24 |
+27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
+0.71 |
153 |
1:33.77 |
+29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 10:30:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 100m Frisvømning Damer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
SydCup |
56.49 |
|
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Farum (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2000 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Baars |
2010 |
DWK |
+0.77 |
291 |
1:15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
193 |
1:26.88 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
189 |
1:27.49 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.79 |
171 |
1:30.45 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+1.15 |
107 |
1:45.59 |
+29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
106 |
1:46.02 |
+30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
Frem Odense |
|
98 |
1:48.67 |
+32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
+0.73 |
97 |
1:49.05 |
+33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
False start |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 10:30:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 13:25:00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 100m Frisvømning Damer Gruppe 1 - Finale |
|
|
SydCup |
56.49 |
|
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Farum (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2000 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alinda Dingshoff |
2000 |
ZPC Hoogeveen |
+0.78 |
621 |
58.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
612 |
59.17 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Charlotte Wilbers |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.80 |
600 |
59.55 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dominique Dingshoff |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
589 |
59.92 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Senna Veen |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.80 |
536 |
1:01.85 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cathy Milena Heuber |
2005 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.72 |
479 |
1:04.22 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 15:53:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 100m Frisvømning Damer Gruppe 2 - Finale |
|
|
SydCup |
56.49 |
|
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Farum (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2000 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasmijn Sterken |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.85 |
568 |
1:00.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carlijn Gruppen |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.83 |
520 |
1:02.45 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andra Bejenaru |
2007 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.72 |
508 |
1:02.96 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marieke Koekoek |
2006 |
DWK |
+0.82 |
493 |
1:03.58 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.82 |
478 |
1:04.26 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Félinn Lienden |
2006 |
Hieronymus |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 15:53:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 15:53:28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
SydCup |
49.74 |
|
|
|
Rolandas Gimbutis |
1981 |
ORKA/Litauen (LTU) |
Haderslev (DEN) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pieter Wisse |
2004 |
PSV |
+0.76 |
596 |
53.38 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
589 |
53.59 |
+0.21 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronis Everdingen |
2003 |
DWK |
+0.79 |
584 |
53.76 |
+0.38 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niek Heethaar |
1999 |
DWK |
+0.73 |
574 |
54.07 |
+0.69 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Voortman |
1999 |
DWK |
+0.66 |
564 |
54.37 |
+0.99 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Koen Vissers |
2004 |
PSV |
+0.86 |
564 |
54.39 |
+1.01 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kylian Heederik |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.77 |
555 |
54.68 |
+1.30 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.66 |
518 |
55.93 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joas Groeneveld |
2001 |
DWK |
+0.68 |
497 |
56.70 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Taco Hengstman |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.84 |
477 |
57.48 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Justin Steenkamp |
2004 |
PSV |
+0.74 |
465 |
58.00 |
+4.62 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonathan Bos |
1998 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
433 |
59.39 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 10:43:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
SydCup |
49.74 |
|
|
|
Rolandas Gimbutis |
1981 |
ORKA/Litauen (LTU) |
Haderslev (DEN) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivier Wilbers |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.81 |
472 |
57.69 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiamo Veen |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.85 |
470 |
57.76 |
+0.07 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ruben Westerneng |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.72 |
462 |
58.11 |
+0.42 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luc Kerpels |
2005 |
ZPC Hoogeveen |
+0.76 |
461 |
58.16 |
+0.47 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.84 |
333 |
1:04.81 |
+7.12 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.90 |
332 |
1:04.86 |
+7.17 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
325 |
1:05.36 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
323 |
1:05.49 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.89 |
314 |
1:06.05 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
290 |
1:07.82 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thor Nymark Pedersen |
2006 |
Frem Odense |
+0.87 |
278 |
1:08.78 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 10:43:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
SydCup |
49.74 |
|
|
|
Rolandas Gimbutis |
1981 |
ORKA/Litauen (LTU) |
Haderslev (DEN) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Ernst |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.71 |
479 |
57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
+0.67 |
444 |
58.88 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tim Zuurman |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.88 |
380 |
1:02.02 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jordey Thole |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.72 |
375 |
1:02.27 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.81 |
355 |
1:03.43 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
351 |
1:03.67 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.70 |
333 |
1:04.82 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
314 |
1:06.05 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.73 |
314 |
1:06.09 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil A. Larsen |
2007 |
Frem Odense |
+0.75 |
253 |
1:10.99 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.83 |
245 |
1:11.78 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.67 |
232 |
1:13.12 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.81 |
215 |
1:14.92 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Chrisopher Bonde Deeskamp |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
211 |
1:15.39 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villas L. Bock |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Mathiesen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 10:43:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
SydCup |
49.74 |
|
|
|
Rolandas Gimbutis |
1981 |
ORKA/Litauen (LTU) |
Haderslev (DEN) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ruben Baars |
2009 |
DWK |
+0.67 |
311 |
1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.87 |
249 |
1:11.36 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
173 |
1:20.60 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
+0.90 |
156 |
1:23.36 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
+0.83 |
150 |
1:24.56 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.87 |
140 |
1:26.48 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Kerner |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.75 |
137 |
1:27.05 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
H2Odense |
+0.69 |
113 |
1:32.93 |
+26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.79 |
98 |
1:37.36 |
+31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maxim Kerner |
2010 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.82 |
95 |
1:38.38 |
+32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
78 |
1:44.79 |
+38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Constantin Kaiser |
2011 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.79 |
71 |
1:48.05 |
+41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jesse Berk |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 10:43:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 13:25:06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 1 - Finale |
|
|
SydCup |
49.74 |
|
|
|
Rolandas Gimbutis |
1981 |
ORKA/Litauen (LTU) |
Haderslev (DEN) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronis Everdingen |
2003 |
DWK |
+0.76 |
602 |
53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niek Heethaar |
1999 |
DWK |
+0.72 |
596 |
53.38 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
594 |
53.44 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Voortman |
1999 |
DWK |
+0.67 |
560 |
54.49 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kylian Heederik |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.73 |
552 |
54.76 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joas Groeneveld |
2001 |
DWK |
+0.64 |
493 |
56.87 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 16:00:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 2 - Finale |
|
|
SydCup |
49.74 |
|
|
|
Rolandas Gimbutis |
1981 |
ORKA/Litauen (LTU) |
Haderslev (DEN) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tiamo Veen |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.81 |
517 |
55.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivier Wilbers |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.77 |
505 |
56.40 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luc Kerpels |
2005 |
ZPC Hoogeveen |
+0.73 |
481 |
57.35 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ruben Westerneng |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.72 |
435 |
59.29 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.78 |
352 |
1:03.61 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.83 |
336 |
1:04.61 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 16:00:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 16:01:53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 200m Butterfly Damer Gruppe 1 og 2 - Final |
|
|
SydCup |
2:09.65 |
|
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Farum (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2000 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alinda Dingshoff |
2000 |
ZPC Hoogeveen |
+0.78 |
697 |
2:14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maxine Nijziel |
2006 |
PSV |
+0.65 |
430 |
2:38.44 |
+23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andra Bejenaru |
2007 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.74 |
423 |
2:39.32 |
+24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Senna Veen |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.85 |
410 |
2:40.97 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.91 |
376 |
2:45.71 |
+30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maud Dokter |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.74 |
352 |
2:49.36 |
+34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Birgit Hage |
2006 |
PSV |
+0.92 |
342 |
2:51.03 |
+36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dominique Dingshoff |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.90 |
302 |
2:58.24 |
+43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 10:47:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 200m Butterfly Damer Gruppe 3 og 4 - Final |
|
|
SydCup |
2:09.65 |
|
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Farum (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-01-2000 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lene Thielemann |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.78 |
225 |
3:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felicia Flüge |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.84 |
187 |
3:29.06 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 10:47:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 10:50:51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 200m Butterfly Herrer Gruppe 1 og 2 - Final |
|
|
SydCup |
1:59.20 |
|
|
|
Johannes Dietrich |
1985 |
Berlin E.V./Germany (GER |
Haderslev (DEN) |
01-01-2003 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Quinn Heederik |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.89 |
501 |
2:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiamo Veen |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.83 |
397 |
2:27.15 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Hornsá |
2004 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.74 |
365 |
2:31.35 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 10:49:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 10:50:54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 200m Brystsvømning Damer Gruppe 1 og 2 - Final |
|
|
SydCup |
2:32.10 |
|
|
|
Josephina Bartela |
1994 |
Kvik Kastrup (DEN) |
Haderslev (Dan) |
02-10-2011 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.77 |
589 |
2:40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inge Koekoek |
2004 |
DWK |
+0.84 |
517 |
2:47.63 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annabel Kuipers |
2000 |
DWK |
+0.78 |
452 |
2:55.34 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.83 |
438 |
2:57.19 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Barbara Ammentorp |
2003 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.76 |
435 |
2:57.56 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carlijn Gruppen |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.86 |
433 |
2:57.74 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Riemke Tinnevelt |
2005 |
ZPC Hoogeveen |
+0.83 |
428 |
2:58.50 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jasmijn Sterken |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.85 |
409 |
3:01.28 |
+20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Senna Levering |
2006 |
DWK |
+0.84 |
407 |
3:01.56 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Fenne Peters |
2006 |
PSV |
+0.74 |
401 |
3:02.37 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Suus Bontrup |
2006 |
PSV |
+0.81 |
391 |
3:03.96 |
+23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
H2Odense |
+0.80 |
390 |
3:04.11 |
+23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
384 |
3:05.04 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sarah Qvist |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.84 |
353 |
3:10.24 |
+29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
297 |
3:21.49 |
+41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.83 |
289 |
3:23.48 |
+42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Solveig Schulz |
2006 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.72 |
210 |
3:46.21 |
+1:05.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Almyra Santing |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
False start |
|
|
|
|
- |
|
Louise Kipper Pedersen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 11:15:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 200m Brystsvømning Damer Gruppe 3 og 4 - Final |
|
|
SydCup |
2:32.10 |
|
|
|
Josephina Bartela |
1994 |
Kvik Kastrup (DEN) |
Haderslev (Dan) |
02-10-2011 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dachen Haaijer |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
484 |
2:51.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isa Kerpels |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.90 |
364 |
3:08.35 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joy Hoove |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.90 |
337 |
3:13.28 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
+0.90 |
326 |
3:15.35 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
+0.78 |
297 |
3:21.48 |
+30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fenne Vogt |
2009 |
DWK |
+0.78 |
266 |
3:29.13 |
+37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
244 |
3:35.17 |
+43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
Frem Odense |
+0.94 |
191 |
3:53.49 |
+1:02.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
165 |
4:05.11 |
+1:13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.94 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
ej samtidig berøring v. 7 |
|
|
|
|
- |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 11:15:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 11:24:52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 200m Brystsvømning Herrer Gruppe 1 og 2 - Final |
|
|
SydCup |
2:10.60 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
03-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Voortman |
1999 |
DWK |
+0.66 |
517 |
2:29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Raphael Mennen |
2001 |
DWK |
+0.69 |
515 |
2:29.88 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Darryl Lubbinge |
1997 |
ZPC Hoogeveen |
+0.72 |
497 |
2:31.62 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cai Mink |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
415 |
2:40.97 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.65 |
378 |
2:46.09 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Taco Hengstman |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.77 |
377 |
2:46.33 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ruben Westerneng |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.72 |
359 |
2:48.95 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.73 |
321 |
2:55.40 |
+25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thor Nymark Pedersen |
2006 |
Frem Odense |
+0.90 |
215 |
3:20.35 |
+50.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 11:29:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 200m Brystsvømning Herrer Gruppe 3 og 4 - Final |
|
|
SydCup |
2:10.60 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
03-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jordey Thole |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.74 |
324 |
2:54.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ruben Baars |
2009 |
DWK |
+0.73 |
256 |
3:09.18 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
207 |
3:22.90 |
+28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
75 |
4:44.90 |
+1:50.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Ernst |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
crawlben v. 75m |
|
|
|
|
- |
|
Jesse Berk |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Mathiesen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 11:29:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 11:30:22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Unofficial Summary |
|
|
After 2 of 2 heats |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 400m Medley Damer Gruppe 1 - Final |
|
|
SydCup |
4:52.52 |
|
|
|
Taina Raezke |
1992 |
Swimteam Elmshorn/Ger |
Haderslev (Dan) |
02-09-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alinda Dingshoff |
2000 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
628 |
5:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Charlotte Wilbers |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
564 |
5:13.23 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dominique Dingshoff |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+1.06 |
493 |
5:27.73 |
+25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma-Leigh Barkhuis |
2005 |
PSV |
+0.75 |
419 |
5:45.85 |
+43.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 400m Medley Damer Gruppe 2 - Final |
|
|
SydCup |
4:52.52 |
|
|
|
Taina Raezke |
1992 |
Swimteam Elmshorn/Ger |
Haderslev (Dan) |
02-09-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Birgit Hage |
2006 |
PSV |
+0.90 |
393 |
5:53.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisa Bjergmann Jensen |
2007 |
Frem Odense |
+0.71 |
252 |
6:49.56 |
+56.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Juul Larsen |
2006 |
Frem Odense |
+0.79 |
232 |
7:01.34 |
+1:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
+0.96 |
204 |
7:19.67 |
+1:26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Félinn Lienden |
2006 |
Hieronymus |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 11:52:30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 400m Medley Herrer Gruppe 1 - Final |
|
|
SydCup |
4:18.99 |
|
|
|
Jacob Carstensen |
1978 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
01-01-2001 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Owen Peeks |
2001 |
ZPC Hoogeveen |
+0.87 |
588 |
4:40.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kylian Heederik |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.73 |
562 |
4:44.53 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronis Everdingen |
2003 |
DWK |
+0.85 |
547 |
4:47.08 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Quinn Heederik |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.85 |
546 |
4:47.18 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Koen Vissers |
2004 |
PSV |
+0.87 |
497 |
4:56.24 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Justin Steenkamp |
2004 |
PSV |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej fortsat bev v. 150m |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 12:04:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 400m Medley Herrer Gruppe 2 - Final |
|
|
SydCup |
4:18.99 |
|
|
|
Jacob Carstensen |
1978 |
West Swim Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
01-01-2001 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivier Wilbers |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.83 |
499 |
4:56.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.75 |
325 |
5:41.36 |
+45.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej samtidig berør |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 12:04:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 12:05:25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 50m Frisvømning Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
SydCup |
24.94 |
|
|
Therese Alshammar |
1977 |
Simklubben Neptun/Sveri |
Haderslev (Dan) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
562 |
27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Charlotte Wilbers |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.76 |
542 |
28.12 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celine Schoenmaker |
1998 |
DWK |
+0.73 |
538 |
28.18 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inge Koekoek |
2004 |
DWK |
+0.81 |
531 |
28.31 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annabel Kuipers |
2000 |
DWK |
+0.76 |
527 |
28.38 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Senna Veen |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.75 |
508 |
28.73 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cathy Milena Heuber |
2005 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.74 |
480 |
29.27 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Rooij |
2005 |
PSV |
+0.72 |
428 |
30.41 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nina Seirup |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.74 |
389 |
31.39 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.77 |
342 |
32.77 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Emilie Skjødt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
338 |
32.91 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cathrine Høst |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.74 |
330 |
33.18 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Barbara Ammentorp |
2003 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
318 |
33.57 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Riemke Tinnevelt |
2005 |
ZPC Hoogeveen |
+0.84 |
313 |
33.77 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 12:24:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 50m Frisvømning Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
SydCup |
24.94 |
|
|
Therese Alshammar |
1977 |
Simklubben Neptun/Sveri |
Haderslev (Dan) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasmijn Sterken |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.80 |
520 |
28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maud Dokter |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.73 |
488 |
29.11 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maxine Nijziel |
2006 |
PSV |
+0.66 |
486 |
29.15 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marieke Koekoek |
2006 |
DWK |
+0.81 |
481 |
29.25 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carlijn Gruppen |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.83 |
480 |
29.27 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andra Bejenaru |
2007 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.72 |
472 |
29.43 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.79 |
469 |
29.50 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.80 |
465 |
29.58 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
459 |
29.72 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Félinn Lienden |
2006 |
Hieronymus |
+0.77 |
455 |
29.81 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Imre Bouwland |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
448 |
29.95 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Almyra Santing |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.77 |
429 |
30.38 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mette Mathilde Johannsen |
2007 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.89 |
410 |
30.85 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Suus Bontrup |
2006 |
PSV |
+0.82 |
400 |
31.11 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
394 |
31.26 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Yanou Vaessen |
2006 |
DWK |
+0.71 |
393 |
31.28 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathilde Vestergaard |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.81 |
384 |
31.52 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Fenne Peters |
2006 |
PSV |
+0.76 |
382 |
31.60 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Josefine Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.77 |
375 |
31.77 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Delia Nainzadeh |
2007 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.92 |
374 |
31.82 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liv Ebel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
341 |
32.79 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
319 |
33.54 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
302 |
34.17 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.85 |
288 |
34.72 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ea Gram Møller |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
285 |
34.81 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Line Horn |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.92 |
278 |
35.11 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
+0.94 |
264 |
35.72 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Solveig Schulz |
2006 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.69 |
238 |
36.98 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+1.01 |
225 |
37.65 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 12:24:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 50m Frisvømning Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
SydCup |
24.94 |
|
|
Therese Alshammar |
1977 |
Simklubben Neptun/Sveri |
Haderslev (Dan) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
+0.73 |
451 |
29.88 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Nienke Koster |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.75 |
449 |
29.94 |
+0.06 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Wroblewski |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.86 |
422 |
30.56 |
+0.68 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Joy Hoove |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.77 |
420 |
30.60 |
+0.72 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Vos |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.86 |
410 |
30.85 |
+0.97 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Fenna Westerneng |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.80 |
402 |
31.05 |
+1.17 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Esmee Tuuk |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.86 |
372 |
31.88 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lene Thielemann |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.70 |
367 |
32.00 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Volkers |
2008 |
DWK |
+0.73 |
365 |
32.06 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sille Grønfeldt |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.87 |
362 |
32.15 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.82 |
331 |
33.12 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oceane Cailho |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.86 |
331 |
33.14 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
325 |
33.33 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.85 |
323 |
33.41 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
+0.83 |
320 |
33.49 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.91 |
309 |
33.89 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anne Sørensen |
2008 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.70 |
298 |
34.31 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Myrthe Rijpma |
2008 |
DWK |
+0.71 |
296 |
34.39 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Trine Larsen |
2009 |
Frem Odense |
+0.89 |
293 |
34.51 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
288 |
34.69 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
280 |
35.03 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Felicia Flüge |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.81 |
267 |
35.57 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+1.03 |
240 |
36.86 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rebekka From |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.84 |
220 |
37.93 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lea Jensen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.83 |
211 |
38.51 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.84 |
199 |
39.25 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
198 |
39.29 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.98 |
188 |
40.00 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sonila Ramadani |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+1.01 |
117 |
46.79 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 12:24:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 50m Frisvømning Damer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
SydCup |
24.94 |
|
|
Therese Alshammar |
1977 |
Simklubben Neptun/Sveri |
Haderslev (Dan) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Baars |
2010 |
DWK |
+0.79 |
297 |
34.33 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
235 |
37.14 |
+2.81 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
201 |
39.08 |
+4.75 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
192 |
39.71 |
+5.38 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.93 |
180 |
40.54 |
+6.21 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+1.02 |
151 |
43.00 |
+8.67 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
138 |
44.36 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
131 |
45.05 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lara Aukland |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.87 |
124 |
45.92 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
Frem Odense |
+0.97 |
95 |
50.17 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 12:24:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 13:43:14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 50m Frisvømning Damer Gruppe 3 - Finale |
|
|
SydCup |
24.94 |
|
|
Therese Alshammar |
1977 |
Simklubben Neptun/Sveri |
Haderslev (Dan) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
+0.74 |
463 |
29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nienke Koster |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.69 |
457 |
29.76 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Wroblewski |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.91 |
440 |
30.13 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joy Hoove |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
437 |
30.20 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fenna Westerneng |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.76 |
427 |
30.43 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Vos |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.90 |
427 |
30.44 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 14:55:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 50m Frisvømning Damer Gruppe 4 - Finale |
|
|
SydCup |
24.94 |
|
|
Therese Alshammar |
1977 |
Simklubben Neptun/Sveri |
Haderslev (Dan) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Baars |
2010 |
DWK |
+0.73 |
306 |
34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
243 |
36.72 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
207 |
38.74 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
201 |
39.12 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
196 |
39.44 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
185 |
40.23 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 14:55:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 14:56:09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 50m Frisvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
SydCup |
22.64 |
|
|
Carsten Dehmlow |
1977 |
Hamburg/Germany (GER) |
Haderslev (DEN) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
609 |
23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niek Heethaar |
1999 |
DWK |
+0.71 |
597 |
23.93 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pieter Wisse |
2004 |
PSV |
+0.76 |
568 |
24.34 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Voortman |
1999 |
DWK |
+0.64 |
551 |
24.58 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maik Huser |
1999 |
ZPC Hoogeveen |
+0.77 |
532 |
24.88 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Koen Vissers |
2004 |
PSV |
+0.81 |
511 |
25.21 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Darryl Lubbinge |
1997 |
ZPC Hoogeveen |
+0.70 |
501 |
25.38 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joas Groeneveld |
2001 |
DWK |
+0.67 |
496 |
25.46 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Taco Hengstman |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.75 |
475 |
25.83 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
469 |
25.93 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Raphael Mennen |
2001 |
DWK |
+0.68 |
456 |
26.19 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Justin Steenkamp |
2004 |
PSV |
+0.70 |
440 |
26.50 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonathan Bos |
1998 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
397 |
27.42 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Hornsá |
2004 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.81 |
394 |
27.48 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Teun Essen |
2004 |
DWK |
+0.76 |
387 |
27.65 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mannan Handa |
2004 |
PSV |
+0.65 |
365 |
28.19 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 12:34:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 50m Frisvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
SydCup |
22.64 |
|
|
Carsten Dehmlow |
1977 |
Hamburg/Germany (GER) |
Haderslev (DEN) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tiamo Veen |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.86 |
461 |
26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Gramstrup Madsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.70 |
449 |
26.32 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ruben Westerneng |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.73 |
446 |
26.38 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luc Kerpels |
2005 |
ZPC Hoogeveen |
+0.75 |
413 |
27.05 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivier Wilbers |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.81 |
411 |
27.10 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cai Mink |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.78 |
405 |
27.24 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.66 |
402 |
27.31 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.82 |
343 |
28.78 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.67 |
339 |
28.91 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
338 |
28.94 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.73 |
323 |
29.37 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.77 |
304 |
29.97 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
255 |
31.77 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 12:34:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 50m Frisvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
SydCup |
22.64 |
|
|
Carsten Dehmlow |
1977 |
Hamburg/Germany (GER) |
Haderslev (DEN) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Ernst |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.70 |
462 |
26.07 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
+0.67 |
456 |
26.19 |
+0.12 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Jordey Thole |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.73 |
362 |
28.28 |
+2.21 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Tim Zuurman |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.87 |
338 |
28.94 |
+2.87 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.78 |
334 |
29.04 |
+2.97 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.80 |
332 |
29.09 |
+3.02 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.71 |
330 |
29.16 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
311 |
29.73 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adrian Vaarning |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.72 |
309 |
29.79 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
309 |
29.80 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
308 |
29.84 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
+0.79 |
284 |
30.64 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.89 |
257 |
31.70 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
235 |
32.64 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.80 |
230 |
32.90 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Chrisopher Bonde Deeskamp |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
217 |
33.51 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.74 |
190 |
35.05 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Lund Gotfredsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.90 |
185 |
35.37 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villas L. Bock |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 12:34:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 50m Frisvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
SydCup |
22.64 |
|
|
Carsten Dehmlow |
1977 |
Hamburg/Germany (GER) |
Haderslev (DEN) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.93 |
226 |
33.06 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
+0.82 |
179 |
35.74 |
+2.68 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
179 |
35.75 |
+2.69 |
|
- |
|
|
|
|
|
4 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
+0.66 |
157 |
37.32 |
+4.26 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Kerner |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.82 |
154 |
37.56 |
+4.50 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
151 |
37.81 |
+4.75 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.87 |
141 |
38.69 |
+5.63 |
|
QA |
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
H2Odense |
+0.72 |
118 |
41.05 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
91 |
44.71 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
83 |
46.05 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Constantin Kaiser |
2011 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.75 |
80 |
46.73 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hugo Rixen |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
55 |
52.77 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maxim Kerner |
2010 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
False start |
|
|
|
|
- |
|
Anes Ramadani |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
False start |
|
|
|
|
- |
|
Jesse Berk |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 12:34:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 13:29:41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 50m Frisvømning Herrer Gruppe 3 - Finale |
|
|
SydCup |
22.64 |
|
|
Carsten Dehmlow |
1977 |
Hamburg/Germany (GER) |
Haderslev (DEN) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Ernst |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.68 |
475 |
25.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
+0.63 |
464 |
26.03 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jordey Thole |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.75 |
356 |
28.44 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tim Zuurman |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.88 |
346 |
28.69 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
346 |
28.69 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
338 |
28.92 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 15:01:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 50m Frisvømning Herrer Gruppe 4 - Finale |
|
|
SydCup |
22.64 |
|
|
Carsten Dehmlow |
1977 |
Hamburg/Germany (GER) |
Haderslev (DEN) |
01-01-2004 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.83 |
240 |
32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
+0.80 |
179 |
35.73 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Kerner |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.75 |
176 |
35.92 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
+0.72 |
164 |
36.83 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.85 |
152 |
37.75 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
147 |
38.13 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 15:01:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 15:07:54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 37, 4x100m Frisvømning Damer - Final |
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ZPC Hoogeveen 1 |
22 |
|
|
|
646 |
|
|
3:58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Dominique Dingshoff |
2004 |
200400804 |
+0.79 |
29.22 |
1:00.07 |
|
|
|
1:00.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlotte Wilbers |
2004 |
200400312 |
+0.27 |
28.76 |
1:00.12 |
|
|
|
2:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Senna Veen |
2004 |
200400072 |
+0.53 |
28.68 |
1:00.59 |
|
|
|
3:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alinda Dingshoff |
2000 |
200000928 |
+0.13 |
27.32 |
58.04 |
|
|
|
3:58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
HSK Girls |
19 |
|
|
|
618 |
|
|
4:02.35 |
+3.53 |
|
|
|
|
Maja Stamholt |
2005 |
0528AH |
+0.86 |
29.11 |
1:00.59 |
|
|
|
1:00.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
0352AO |
+0.26 |
28.06 |
59.15 |
|
|
|
1:59.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
0688AV |
+0.36 |
28.43 |
58.68 |
|
|
|
2:58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
0738AV |
+0.43 |
30.18 |
1:03.93 |
|
|
|
4:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
DWK 1 |
24 |
|
|
|
579 |
|
|
4:07.66 |
+8.84 |
|
|
|
|
Marieke Koekoek |
2006 |
200600330 |
+0.85 |
30.19 |
1:03.37 |
|
|
|
1:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inge Koekoek |
2004 |
200401648 |
+0.48 |
28.66 |
59.93 |
|
|
|
2:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annabel Kuipers |
2000 |
200001076 |
+0.44 |
29.66 |
1:01.57 |
|
|
|
3:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celine Schoenmaker |
1998 |
199801976 |
+0.27 |
29.28 |
1:02.79 |
|
|
|
4:07.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
ZPC Hoogeveen 2 |
16 |
|
|
|
542 |
|
|
4:13.25 |
+14.43 |
|
|
|
|
Almyra Santing |
2006 |
200602786 |
+0.82 |
31.36 |
1:06.89 |
|
|
|
1:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Maud Dokter |
2006 |
200601672 |
+0.30 |
29.38 |
1:02.45 |
|
|
|
2:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Jasmijn Sterken |
2007 |
200701196 |
+0.39 |
28.82 |
1:00.71 |
|
|
|
3:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carlijn Gruppen |
2007 |
200700046 |
+0.59 |
30.30 |
1:03.20 |
|
|
|
4:13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
PSV 1 |
17 |
|
|
|
501 |
|
|
4:19.98 |
+21.16 |
|
|
|
|
Emma-Leigh Barkhuis |
2005 |
200505228 |
+0.73 |
30.92 |
1:05.30 |
|
|
|
1:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Birgit Hage |
2006 |
200602898 |
+0.47 |
31.11 |
1:05.40 |
|
|
|
2:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maxine Nijziel |
2006 |
200605186 |
+0.17 |
29.83 |
1:03.50 |
|
|
|
3:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Rooij |
2005 |
200505176 |
+0.23 |
30.51 |
1:05.78 |
|
|
|
4:19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Flensburge Girls |
17 |
|
|
|
479 |
|
|
4:23.82 |
+25.00 |
|
|
|
|
Andra Bejenaru |
2007 |
399991 |
+0.68 |
29.39 |
1:02.81 |
|
|
|
1:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Cathy Milena Heuber |
2005 |
336543 |
+0.46 |
30.71 |
1:04.39 |
|
|
|
2:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Delia Nainzadeh |
2007 |
380883 |
+0.46 |
33.23 |
1:09.60 |
|
|
|
3:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mette Mathilde Johannsen |
2007 |
380888 |
+0.64 |
31.95 |
1:07.02 |
|
|
|
4:23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
HSK Girls 2 |
16 |
|
|
|
374 |
|
|
4:46.65 |
+47.83 |
|
|
|
|
Silje Lunderskov |
2007 |
0710AX |
+0.77 |
34.82 |
1:13.49 |
|
|
|
1:13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
0714AX |
+0.60 |
30.84 |
1:04.96 |
|
|
|
2:18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Horn |
2006 |
0638AR |
+0.52 |
36.28 |
1:14.66 |
|
|
|
3:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Vaupell |
2008 |
0886AR |
+0.50 |
34.58 |
1:13.54 |
|
|
|
4:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 17:45:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 17:45:28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 4x100m Frisvømning Herrer - Final |
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
DWK 1 |
23 |
|
|
|
620 |
|
|
3:34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Niek Heethaar |
1999 |
199900999 |
+0.72 |
24.98 |
52.58 |
|
|
|
52.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joas Groeneveld |
2001 |
200102669 |
+0.25 |
26.13 |
55.53 |
|
|
|
1:48.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Voortman |
1999 |
199902923 |
+0.47 |
26.04 |
54.56 |
|
|
|
2:42.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronis Everdingen |
2003 |
200300043 |
+0.57 |
24.92 |
51.93 |
|
|
|
3:34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
ZPC Hoogeveen 1 |
25 |
|
|
|
603 |
|
|
3:36.58 |
+1.98 |
|
|
|
|
Maik Huser |
1999 |
199900265 |
+0.80 |
25.70 |
54.49 |
|
|
|
54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Darryl Lubbinge |
1997 |
199701045 |
+0.31 |
25.62 |
54.67 |
|
|
|
1:49.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Kylian Heederik |
2003 |
200300353 |
+0.18 |
24.97 |
53.65 |
|
|
|
2:42.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Owen Peeks |
2001 |
200100765 |
+0.64 |
25.86 |
53.77 |
|
|
|
3:36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
PSV 1 |
18 |
|
|
|
542 |
|
|
3:44.39 |
+9.79 |
|
|
|
|
Koen Vissers |
2004 |
200401429 |
+0.82 |
26.16 |
54.29 |
|
|
|
54.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Justin Steenkamp |
2004 |
200404133 |
+0.54 |
27.80 |
57.66 |
|
|
|
1:51.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mannan Handa |
2004 |
200402461 |
+0.44 |
28.85 |
1:00.28 |
|
|
|
2:52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pieter Wisse |
2004 |
200400779 |
+0.27 |
24.92 |
52.16 |
|
|
|
3:44.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
ZPC Hoogeveen 2 |
18 |
|
|
|
525 |
|
|
3:46.76 |
+12.16 |
|
|
|
|
Tiamo Veen |
2006 |
200600033 |
+0.86 |
27.03 |
56.74 |
|
|
|
56.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivier Wilbers |
2006 |
200600181 |
+0.40 |
27.47 |
56.70 |
|
|
|
1:53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Quinn Heederik |
2004 |
200400093 |
+0.37 |
26.05 |
54.52 |
|
|
|
2:47.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruben Westerneng |
2006 |
200600091 |
+0.63 |
27.78 |
58.80 |
|
|
|
3:46.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HSK Boys |
24 |
|
|
|
462 |
|
|
3:56.65 |
+22.05 |
|
|
|
|
Kasper Christiansen |
2003 |
0347AR |
+0.66 |
26.74 |
56.35 |
|
|
|
56.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Hornsá |
2004 |
0493AS |
+0.37 |
28.91 |
1:00.62 |
|
|
|
1:56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Bos |
1998 |
9827AU |
+0.35 |
27.89 |
59.89 |
|
|
|
2:56.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
0535AL |
+0.33 |
28.16 |
59.79 |
|
|
|
3:56.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HSK Boys 2 |
16 |
|
|
|
357 |
|
|
4:17.93 |
+43.33 |
|
|
|
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
0691AM |
+0.69 |
30.28 |
1:03.37 |
|
|
|
1:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Holm |
2006 |
0627AO |
+0.47 |
30.04 |
1:04.53 |
|
|
|
2:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zsolt Bokor |
2006 |
0627AP |
+0.26 |
30.11 |
1:04.48 |
|
|
|
3:12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Milther |
2007 |
0771AN |
-0.01 |
31.39 |
1:05.55 |
|
|
|
4:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 17:51:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 17:51:38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 39, 4x50m Medley Damer - Final |
|
SydCup |
1:59.41 |
|
|
Kvik Kastrup |
2011 |
Kvik Kastrup (DEN) |
Haderslev (Dan) |
01-10-2011 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ZPC Hoogeveen 1 |
14 |
|
|
|
|
445 |
|
|
2:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Joy Hoove |
2008 |
200802370 |
+0.75 |
33.43 |
|
|
|
|
33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Dachen Haaijer |
2008 |
200800380 |
+0.24 |
35.77 |
|
|
|
|
1:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Vos |
2008 |
200800804 |
+0.65 |
34.48 |
|
|
|
|
1:43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fenna Westerneng |
2009 |
200900070 |
+0.70 |
30.39 |
|
|
|
|
2:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
DWK 1 |
14 |
|
|
|
|
347 |
|
|
2:25.60 |
+11.53 |
|
|
|
|
Laura Volkers |
2008 |
200800056 |
+0.66 |
34.48 |
|
|
|
|
34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Myrthe Rijpma |
2008 |
200801990 |
+0.32 |
42.87 |
|
|
|
|
1:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Baars |
2010 |
201000138 |
+0.46 |
36.83 |
|
|
|
|
1:54.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karlijn Siderius |
2009 |
200900032 |
+0.12 |
31.42 |
|
|
|
|
2:25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
FREM piger 1 |
15 |
|
|
|
|
307 |
|
|
2:31.74 |
+17.67 |
|
|
|
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
0886AH |
+0.76 |
34.16 |
|
|
|
|
34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
0838AF |
+0.83 |
42.01 |
|
|
|
|
1:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Bjergmann Jensen |
2007 |
0746AP |
+0.63 |
39.80 |
|
|
|
|
1:55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Trine Larsen |
2009 |
0954AF |
+0.44 |
35.77 |
|
|
|
|
2:31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HSK Girls |
14 |
|
|
|
|
155 |
|
|
3:10.50 |
+56.43 |
|
|
|
|
Anna Vaupell |
2008 |
0886AR |
+0.87 |
40.19 |
|
|
|
|
40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søs Skovrup |
2009 |
0912BG |
|
1:03.47 |
|
|
|
|
1:43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Hansen |
2009 |
0914BG |
-0.03 |
49.48 |
|
|
|
|
2:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Jensen |
2008 |
0806AY |
|
37.36 |
|
|
|
|
3:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 16:12:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 16:15:34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 40, 4x50m Medley Herrer - Final |
|
SydCup |
1:45.45 |
|
|
Elite Svøm |
2009 |
Elite Svøm Esbjerg (DEN) |
Haderslev (DEN) |
03-10-2009 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
FREM drenge 1 |
15 |
|
|
|
|
294 |
|
|
2:15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Johansen |
2008 |
0897AQ |
+0.69 |
34.98 |
|
|
|
|
34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sylvester Neto |
2007 |
0707AH |
+0.90 |
40.59 |
|
|
|
|
1:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
0775AA |
+0.49 |
28.93 |
|
|
|
|
1:44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil A. Larsen |
2007 |
0785AH |
+0.59 |
31.47 |
|
|
|
|
2:15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
HSK Boys |
15 |
|
|
|
|
288 |
|
|
2:16.86 |
+0.89 |
|
|
|
|
Ádám Czibere |
2008 |
0827AQ |
+0.69 |
34.44 |
|
|
|
|
34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskild Meyer |
2009 |
0903BA |
+0.42 |
42.43 |
|
|
|
|
1:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
0847AI |
+0.46 |
30.77 |
|
|
|
|
1:47.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Milther |
2007 |
0771AN |
+0.14 |
29.22 |
|
|
|
|
2:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 16:16:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 16:17:31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 43, 4x100m Medley Mix - Final |
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ZPC Hoogeveen 4 |
15 |
|
|
|
|
|
|
4:51.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Dachen Haaijer |
2008 |
200800380 |
+0.75 |
34.14 |
1:11.11 |
|
|
|
1:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jordey Thole |
2007 |
200700385 |
+0.35 |
37.05 |
1:19.12 |
|
|
|
2:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joy Hoove |
2008 |
200802370 |
+0.35 |
36.41 |
1:19.38 |
|
|
|
3:49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Zuurman |
2007 |
200700131 |
-0.00 |
30.12 |
1:01.76 |
|
|
|
4:51.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
HSK Team 3 |
16 |
|
|
|
|
|
|
4:51.71 |
+0.34 |
|
|
|
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
0691AM |
+0.61 |
34.54 |
1:11.15 |
|
|
|
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Holm |
2006 |
0627AO |
+0.24 |
36.09 |
1:18.03 |
|
|
|
2:29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
0738AV |
+0.23 |
35.63 |
1:18.23 |
|
|
|
3:47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
0714AX |
+0.45 |
30.83 |
1:04.30 |
|
|
|
4:51.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Flensburge Mix |
14 |
|
|
|
|
|
|
5:07.99 |
+16.62 |
|
|
|
|
Julia Wroblewski |
2008 |
380886 |
+0.95 |
36.62 |
1:15.70 |
|
|
|
1:15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Ernst |
2008 |
380884 |
+0.12 |
33.93 |
1:12.06 |
|
|
|
2:27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lene Thielemann |
2009 |
391292 |
+0.45 |
38.18 |
1:26.72 |
|
|
|
3:54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesse Berk |
2009 |
391296 |
+0.68 |
35.18 |
1:13.51 |
|
|
|
5:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HSK Team 4 |
15 |
|
|
|
|
|
|
5:12.73 |
+21.36 |
|
|
|
|
Ádám Czibere |
2008 |
0827AQ |
+0.78 |
36.16 |
1:15.98 |
|
|
|
1:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Silje Lunderskov |
2007 |
0710AX |
+0.62 |
44.17 |
1:33.87 |
|
|
|
2:49.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
0847AI |
+0.56 |
33.06 |
1:09.78 |
|
|
|
3:59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Vaupell |
2008 |
0886AR |
+0.69 |
34.32 |
1:13.10 |
|
|
|
5:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
FREM mix 1 |
16 |
|
|
|
|
|
|
5:51.76 |
+1:00.3 |
|
|
|
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
0702AQ |
+1.48 |
45.06 |
1:35.17 |
|
|
|
1:35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Nymark Pedersen |
2006 |
0647AD |
+0.56 |
40.69 |
1:31.14 |
|
|
|
3:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Bjergmann Jensen |
2007 |
0746AP |
+0.48 |
41.75 |
1:36.35 |
|
|
|
4:42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sylvester Neto |
2007 |
0707AH |
+0.70 |
31.93 |
1:09.10 |
|
|
|
5:51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
ZPC Hoogeveen 1 |
23 |
|
|
|
|
|
|
4:07.33 |
-44.04 |
|
|
|
|
Maik Huser |
1999 |
199900265 |
+0.74 |
29.12 |
1:00.29 |
|
|
|
1:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Kylian Heederik |
2003 |
200300353 |
+0.19 |
30.59 |
1:05.88 |
|
|
|
2:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alinda Dingshoff |
2000 |
200000928 |
+0.23 |
28.45 |
1:01.13 |
|
|
|
3:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlotte Wilbers |
2004 |
200400312 |
+0.32 |
28.63 |
1:00.03 |
|
|
|
4:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
ZPC Hoogeveen 2 |
25 |
|
|
|
|
|
|
4:15.28 |
-36.09 |
|
|
|
|
Senna Veen |
2004 |
200400072 |
+0.72 |
32.51 |
1:07.53 |
|
|
|
1:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Darryl Lubbinge |
1997 |
199701045 |
+0.42 |
30.96 |
1:06.67 |
|
|
|
2:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Owen Peeks |
2001 |
200100765 |
+0.15 |
28.57 |
1:01.90 |
|
|
|
3:16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dominique Dingshoff |
2004 |
200400804 |
+0.29 |
28.65 |
59.18 |
|
|
|
4:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HSK Team 1 |
20 |
|
|
|
|
|
|
4:17.43 |
-33.94 |
|
|
|
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
0352AO |
+0.73 |
33.18 |
1:08.38 |
|
|
|
1:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
0535AL |
+0.48 |
32.67 |
1:11.28 |
|
|
|
2:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Petersen |
2002 |
0223AU |
+0.44 |
26.86 |
57.39 |
|
|
|
3:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Stamholt |
2005 |
0528AH |
+0.10 |
28.02 |
1:00.38 |
|
|
|
4:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
PSV 2 |
18 |
|
|
|
|
|
|
4:23.40 |
-27.97 |
|
|
|
|
Emma-Leigh Barkhuis |
2005 |
200505228 |
+0.61 |
34.50 |
1:13.44 |
|
|
|
1:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pieter Wisse |
2004 |
200400779 |
+0.37 |
32.09 |
1:08.91 |
|
|
|
2:22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maxine Nijziel |
2006 |
200605186 |
+0.30 |
30.59 |
1:06.69 |
|
|
|
3:29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Koen Vissers |
2004 |
200401429 |
+0.49 |
25.76 |
54.36 |
|
|
|
4:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
ZPC Hoogeveen 3 |
16 |
|
|
|
|
|
|
4:24.58 |
-26.79 |
|
|
|
|
Tiamo Veen |
2006 |
200600033 |
+0.65 |
30.19 |
1:02.17 |
|
|
|
1:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Cai Mink |
2006 |
200601683 |
+0.22 |
33.26 |
1:12.03 |
|
|
|
2:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maud Dokter |
2006 |
200601672 |
+0.06 |
30.38 |
1:09.47 |
|
|
|
3:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasmijn Sterken |
2007 |
200701196 |
+0.15 |
29.01 |
1:00.91 |
|
|
|
4:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
PSV 1 |
18 |
|
|
|
|
|
|
4:43.89 |
-7.48 |
|
|
|
|
Justin Steenkamp |
2004 |
200404133 |
+0.68 |
32.31 |
1:06.17 |
|
|
|
1:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Suus Bontrup |
2006 |
200601766 |
+0.72 |
38.26 |
1:22.93 |
|
|
|
2:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Birgit Hage |
2006 |
200602898 |
+0.46 |
32.74 |
1:13.89 |
|
|
|
3:42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mannan Handa |
2004 |
200402461 |
+0.37 |
29.11 |
1:00.90 |
|
|
|
4:43.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
FREM mix 2 |
15 |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
fri svø |
|
|
|
Trine Larsen |
2009 |
0954AF |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
0944AF |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Johansen |
2008 |
0897AQ |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
0775AA |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 09:57:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 10:22:58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 44, 10x50m fri Mix - Final |
|
SydCup |
4:29.32 |
|
|
HSK Mix A lot |
2018 |
Haderslev Svømmeklub ( |
Haderslev (DEN) |
29-09-2018 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ZPC Team 1 |
17 |
|
|
|
|
|
|
|
4:32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiamo Veen |
2006 |
200600033 |
+0.83 |
26.00 |
|
|
|
|
26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivier Wilbers |
2006 |
200600181 |
+0.40 |
26.64 |
|
|
|
|
52.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luc Kerpels |
2005 |
200503015 |
+0.40 |
26.56 |
|
|
|
|
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasmijn Sterken |
2007 |
200701196 |
+0.35 |
27.83 |
|
|
|
|
1:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carlijn Gruppen |
2007 |
200700046 |
+0.46 |
28.38 |
|
|
|
|
2:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiamo Veen |
2006 |
200600033 |
+0.30 |
26.52 |
|
|
|
|
2:41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivier Wilbers |
2006 |
200600181 |
+0.50 |
27.04 |
|
|
|
|
3:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luc Kerpels |
2005 |
200503015 |
+0.31 |
26.83 |
|
|
|
|
3:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasmijn Sterken |
2007 |
200701196 |
+0.40 |
28.17 |
|
|
|
|
4:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Carlijn Gruppen |
2007 |
200700046 |
+0.41 |
28.88 |
|
|
|
|
4:32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
ZPC Team 2 |
16 |
|
|
|
|
|
|
|
4:43.43 |
+10.58 |
|
|
|
|
Cai Mink |
2006 |
200601683 |
+0.80 |
27.38 |
|
|
|
|
27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruben Westerneng |
2006 |
200600091 |
+0.66 |
26.15 |
|
|
|
|
53.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jordey Thole |
2007 |
200700385 |
+0.37 |
28.79 |
|
|
|
|
1:22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Almyra Santing |
2006 |
200602786 |
+0.28 |
29.52 |
|
|
|
|
1:51.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maud Dokter |
2006 |
200601672 |
+0.13 |
28.56 |
|
|
|
|
2:20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cai Mink |
2006 |
200601683 |
+0.21 |
27.93 |
|
|
|
|
2:48.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruben Westerneng |
2006 |
200600091 |
+0.45 |
26.74 |
|
|
|
|
3:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jordey Thole |
2007 |
200700385 |
+0.47 |
29.35 |
|
|
|
|
3:44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Almyra Santing |
2006 |
200602786 |
+0.23 |
30.01 |
|
|
|
|
4:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maud Dokter |
2006 |
200601672 |
-0.00 |
29.00 |
|
|
|
|
4:43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
HSK Team 5 |
16 |
|
|
|
|
|
|
|
4:49.66 |
+16.81 |
|
|
|
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
0847AI |
+0.73 |
29.55 |
|
|
|
|
29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
0688AV |
+0.28 |
27.18 |
|
|
|
|
56.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
0738AV |
+0.41 |
29.30 |
|
|
|
|
1:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
0691AM |
+0.59 |
28.34 |
|
|
|
|
1:54.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Holm |
2006 |
0627AO |
+0.42 |
28.66 |
|
|
|
|
2:23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
0847AI |
+0.35 |
30.42 |
|
|
|
|
2:53.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
0688AV |
+0.09 |
27.58 |
|
|
|
|
3:21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
0738AV |
+0.56 |
30.40 |
|
|
|
|
3:51.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
0691AM |
+0.45 |
28.55 |
|
|
|
|
4:19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Holm |
2006 |
0627AO |
+0.39 |
29.68 |
|
|
|
|
4:49.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HSK Team 6 |
16 |
|
|
|
|
|
|
|
5:12.28 |
+39.43 |
|
|
|
|
Silje Lunderskov |
2007 |
0710AX |
+0.79 |
33.92 |
|
|
|
|
33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Milther |
2007 |
0771AN |
+0.20 |
30.45 |
|
|
|
|
1:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zsolt Bokor |
2006 |
0627AP |
+0.55 |
29.62 |
|
|
|
|
1:33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ádám Czibere |
2008 |
0827AQ |
+0.66 |
31.50 |
|
|
|
|
2:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
0714AX |
+0.33 |
29.60 |
|
|
|
|
2:35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silje Lunderskov |
2007 |
0710AX |
+0.40 |
34.21 |
|
|
|
|
3:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Milther |
2007 |
0771AN |
+0.25 |
31.10 |
|
|
|
|
3:40.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zsolt Bokor |
2006 |
0627AP |
+0.24 |
29.94 |
|
|
|
|
4:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ádám Czibere |
2008 |
0827AQ |
+0.63 |
31.26 |
|
|
|
|
4:41.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
0714AX |
+0.49 |
30.68 |
|
|
|
|
5:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Flensburge Mix |
15 |
|
|
|
|
|
|
|
5:40.89 |
+1:08.0 |
|
|
|
|
Julia Wroblewski |
2008 |
380886 |
+0.97 |
30.63 |
|
|
|
|
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesse Berk |
2009 |
391296 |
+0.59 |
35.24 |
|
|
|
|
1:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mette Mathilde Johannsen |
2007 |
380888 |
+0.43 |
30.17 |
|
|
|
|
1:36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Kerner |
2009 |
443079 |
+0.13 |
39.08 |
|
|
|
|
2:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lene Thielemann |
2009 |
391292 |
+0.17 |
32.21 |
|
|
|
|
2:47.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Wroblewski |
2008 |
380886 |
|
31.05 |
|
|
|
|
3:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesse Berk |
2009 |
391296 |
+0.77 |
35.70 |
|
|
|
|
3:54.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mette Mathilde Johannsen |
2007 |
380888 |
+0.50 |
31.26 |
|
|
|
|
4:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Kerner |
2009 |
443079 |
+0.06 |
42.46 |
|
|
|
|
5:07.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lene Thielemann |
2009 |
391292 |
|
33.09 |
|
|
|
|
5:40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 14:03:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 14:03:43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 149, 50m Pull-out Damer H5 Gruppe 1 og 2 - Finale |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Swimstyle |
|
|
|
Alinda Dingshoff |
2000 |
ZPC Hoogeveen |
+0.77 |
|
26.76 |
|
|
|
|
|
|
Inge Koekoek |
2004 |
DWK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Celine Schoenmaker |
1998 |
DWK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.73 |
|
26.99 |
|
|
|
|
|
|
Charlotte Wilbers |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Event 149, 50m Pull-out Damer H5 Gruppe 3 og 4 - Finale |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Swimstyle |
|
|
|
Dachen Haaijer |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
|
32.36 |
|
|
|
|
|
|
Isa Kerpels |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Esmee Tuuk |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Sofie Vos |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Fenna Westerneng |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.78 |
|
35.08 |
|
|
|
|
|
|
Julia Wroblewski |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 20:47:50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 150, 50m Pull-out Herrer H5 Gruppe 1 og 2 - Finale |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Swimstyle |
|
|
|
Kylian Heederik |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.68 |
|
24.58 |
|
|
|
|
|
|
Niek Heethaar |
1999 |
DWK |
+0.69 |
|
24.04 |
|
|
|
|
|
|
Maik Huser |
1999 |
ZPC Hoogeveen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Darryl Lubbinge |
1997 |
ZPC Hoogeveen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Max Voortman |
1999 |
DWK |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Pieter Wisse |
2004 |
PSV |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Event 150, 50m Pull-out Herrer H5 Gruppe 3 og 4 - Finale |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Swimstyle |
|
|
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
40.41 |
|
|
|
|
|
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Jordey Thole |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
|
|
34.68 |
|
|
|
|
|
|
Tim Zuurman |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 20:48:00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|