Results for SydCup 2021
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
SydCup |
28.88 |
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Nakskov (DEN) |
Haderslev (Dan) |
10-01-1995 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alinda Dingshoff |
2000 |
ZPC Hoogeveen |
+0.73 |
591 |
30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Senna Veen |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.72 |
576 |
30.76 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celine Schoenmaker |
1998 |
DWK |
+0.68 |
569 |
30.89 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charlotte Wilbers |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.68 |
543 |
31.37 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
H2Odense |
+0.73 |
533 |
31.57 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.82 |
468 |
32.96 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dominique Dingshoff |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.69 |
467 |
32.98 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Stilund |
2005 |
H2Odense |
+0.74 |
430 |
33.91 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cathrine Høst |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.73 |
380 |
35.34 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Emilie Skjødt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
338 |
36.74 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Kirstine Karlsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
278 |
39.19 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
H2Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 18:31:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
SydCup |
28.88 |
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Nakskov (DEN) |
Haderslev (Dan) |
10-01-1995 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naja Færgemann |
2006 |
H2Odense |
+0.72 |
528 |
31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carlijn Gruppen |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.71 |
518 |
31.86 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maxine Nijziel |
2006 |
PSV |
+0.56 |
511 |
32.02 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jasmijn Sterken |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
490 |
32.47 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
453 |
33.33 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Imre Bouwland |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.77 |
446 |
33.49 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maud Dokter |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.89 |
442 |
33.60 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Almyra Santing |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.66 |
433 |
33.82 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
H2Odense |
+0.98 |
429 |
33.93 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Félinn Lienden |
2006 |
Hieronymus |
+0.62 |
414 |
34.34 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Birgit Hage |
2006 |
PSV |
+0.83 |
406 |
34.57 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mette Mathilde Johannsen |
2007 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.82 |
368 |
35.71 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.91 |
331 |
37.00 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Louise Kipper Pedersen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.71 |
276 |
39.28 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Astrid Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
266 |
39.76 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ea Gram Møller |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
210 |
43.02 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 18:31:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
SydCup |
28.88 |
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Nakskov (DEN) |
Haderslev (Dan) |
10-01-1995 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joy Hoove |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.77 |
450 |
33.40 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Esmee Tuuk |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.85 |
414 |
34.33 |
+0.93 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Fenna Westerneng |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.89 |
408 |
34.51 |
+1.11 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Vos |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.71 |
392 |
34.97 |
+1.57 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Volkers |
2008 |
DWK |
+0.69 |
390 |
35.02 |
+1.62 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Wroblewski |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.95 |
381 |
35.29 |
+1.89 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Lene Thielemann |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.82 |
310 |
37.80 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sille Grønfeldt |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.92 |
291 |
38.61 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oceane Cailho |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+1.25 |
270 |
39.56 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta Sofia Lauridsen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
264 |
39.90 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
238 |
41.29 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
205 |
43.36 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Søs Skovrup |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.95 |
151 |
48.04 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lea Jensen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+1.11 |
148 |
48.32 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thea Hansen |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+1.13 |
133 |
50.08 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sonila Ramadani |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+1.23 |
98 |
55.47 |
+22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nienke Koster |
2009 |
ZPC Hoogeveen |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
ej forts. bev. 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Louise Mikkelsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
ej fortsat. bev. |
|
|
|
|
- |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
ej forts. bev. 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Olivia Bonde Deeskamp |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
udsvøm mave 25 m |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 18:31:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
SydCup |
28.88 |
|
|
Mette Jacobsen |
1973 |
Nakskov (DEN) |
Haderslev (Dan) |
10-01-1995 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sille Lindberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
178 |
45.46 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.87 |
175 |
45.69 |
+0.23 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
170 |
46.18 |
+0.72 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
166 |
46.52 |
+1.06 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
164 |
46.76 |
+1.30 |
|
QA |
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.96 |
|
DSQ |
|
|
|
|
udsvøm mave 25 m |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29-10-2021 18:31:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-29 21:38:28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|