2021-01-23   18:03:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Swedish Swim Games

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 09:00

Document
Resultat
Swedish Swim Games
Plats: Vilundabadet Arrangör: Väsby SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2020 till den 27 sep 2020
Gren 4, 50m Breaststroke Men - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Persson 1994 Kungsbacka Simsällskap +0.69 767 27.58 QA
Entry time: 27.28 (+0.30)
2 Patric Ridell 1993 Simklubben Neptun +0.66 666 28.90 +1.32 QA
Entry time: 27.80 (+1.10)
3 Niklas Tour 1989 Simklubben Neptun +0.70 666 28.91 +1.33 QA
Entry time: 27.15 (+1.76)
4 Elliot Olsson 1999 Simklubben Elfsborg +0.69 657 29.04 +1.46 QA
Entry time: 28.20 (+0.84)
5 Marcus Ålenius 2001 Sundsvalls Simsällskap +0.71 641 29.28 +1.70 QA
Entry time: 31.29 (-2.01)
6 Lukas  Malmström 2003 Skuru Idrottsklubb +0.65 634 29.38 +1.80 QA
Entry time: 29.15 (+0.23)
7 Albin Lövgren 1999 Jönköpings Simsällskap +0.68 630 29.45 +1.87 QA
Entry time: 29.77 (-0.32)
8 Andreas Fürst 1990 Väsby Simsällskap +0.73 629 29.46 +1.88 QA
Entry time: 28.26 (+1.20)
9 William Lernå 2002 Väsby Simsällskap +0.69 620 29.60 +2.02 QB
Entry time: 29.49 (+0.11)
10 Markus Charlton 2001 Södertörns Simsällskap +0.71 608 29.80 +2.22 QB
Entry time: 29.76 (+0.04)
11 Hugo Swanepoel 1998 Simklubben Neptun +0.64 602 29.89 +2.31 QB
Entry time: 28.40 (+1.49)
12 Klaudius  Schreck 2001 Södertörns Simsällskap +0.65 591 30.08 +2.50 QB
Entry time: 28.98 (+1.10)
12 Victor Wågström 1994 Stockholmspolisens IF SF +0.69 591 30.08 +2.50 -
Entry time: 29.23 (+0.85)
14 Elias Hyvönen 2000 Simklubben Elfsborg +0.67 555 30.72 +3.14 QB
Entry time: 29.02 (+1.70)
15 Simon Seel 2003 Täby Sim +0.62 552 30.78 +3.20 QB
Entry time: 31.54 (-0.76)
16 David Neuhardt 2003 Spårvägen Simförening +0.70 535 31.10 +3.52 QB
Entry time: 30.94 (+0.16)
17 Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun +0.66 530 31.19 +3.61 QB
Entry time: 32.06 (-0.87)
18 Jakub Majta 2003 Spårvägen Simförening +0.70 518 31.43 +3.85
Entry time: 30.75 (+0.68)
19 Lucas Sterling 2004 Västerås Simsällskap +0.71 517 31.45 +3.87
Entry time: 30.82 (+0.63)
20 Ragnar Simonsson 2004 Väsby Simsällskap +0.74 492 31.98 +4.40
Entry time: 32.14 (-0.16)
21 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap +0.63 476 32.33 +4.75
Entry time: 31.82 (+0.51)
22 Pijus Guvenius 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.74 453 32.87 +5.29
Entry time: 35.80 (-2.93)
23 Marcus Larsson 2003 Spårvägen Simförening +0.73 434 33.33 +5.75
Entry time: 32.78 (+0.55)
24 Marcus Lundgren 2006 Simklubben Neptun +0.67 430 33.44 +5.86
Entry time: 34.29 (-0.85)
25 Ludwig Skantz 2005 Järfälla Simsällskap +0.65 428 33.50 +5.92
Entry time: 34.32 (-0.82)
26 Måns  Rydergren 2003 Västerås Simsällskap +0.68 414 33.86 +6.28
Entry time: 34.15 (-0.29)
27 Adrian Ekström 2004 Skuru Idrottsklubb +0.78 393 34.46 +6.88
Entry time: 33.61 (+0.85)
28 Manfred Bränström 2005 Skuru Idrottsklubb +0.80 283 38.42 +10.84
Entry time: 40.40 (-1.98)
29 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb +0.71 253 39.90 +12.32
Entry time: 41.06 (-1.16)
Grenen officiell:  2020-09-26 09:53:28
2020-09-26 10:22:15 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Väsby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner