2021-01-19   03:38:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Swedish Swim Games

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 09:00

Document
Resultat
Swedish Swim Games
Plats: Vilundabadet Arrangör: Väsby SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2020 till den 27 sep 2020
Gren 2, 100m Freestyle Men - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Robin Hanson 2001 Spårvägen Simförening +0.69 746 49.55 QA
Entry time: 47.75 (+1.80)
50m: 23.68
100m: 49.55
(25.87)
2 Isak Eliasson 1996 Spårvägen Simförening +0.79 745 49.57 +0.02 QA
Entry time: 47.81 (+1.76)
50m: 23.75
100m: 49.57
(25.82)
3 Olle Sköld 1999 Simklubben Neptun +0.66 717 50.21 +0.66 QA
Entry time: 48.92 (+1.29)
50m: 24.14
100m: 50.21
(26.07)
4 Jacob Danielsson 1998 Stockholmspolisens IF SF +0.67 676 51.19 +1.64 QA
Entry time: 49.77 (+1.42)
50m: 24.06
100m: 51.19
(27.13)
5 Albin Lövgren 1999 Jönköpings Simsällskap +0.68 675 51.23 +1.68 QA
Entry time: 49.90 (+1.33)
50m: 24.74
100m: 51.23
(26.49)
6 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening +0.65 649 51.88 +2.33 QA
Entry time: 51.40 (+0.48)
50m: 24.96
100m: 51.88
(26.92)
7 Anes Cavka 1999 Simklubben Elfsborg +0.69 639 52.17 +2.62 QA
Entry time: 51.09 (+1.08)
50m: 25.24
100m: 52.17
(26.93)
8 Jonathan Douib 2000 Väsby Simsällskap +0.71 630 52.40 +2.85 QA
Entry time: 52.38 (+0.02)
50m: 24.95
100m: 52.40
(27.45)
9 Gustav Ahlqvist 2003 Täby Sim +0.81 623 52.60 +3.05 QB
Entry time: 52.95 (-0.35)
50m: 24.77
100m: 52.60
(27.83)
10 Sebastian Holmberg 1991 Täby Sim +0.71 621 52.65 +3.10 QB
Entry time: 50.10 (+2.55)
50m: 24.96
100m: 52.65
(27.69)
11 Jakob Rasmuson 2003 Simklubben Neptun +0.67 606 53.10 +3.55 QB
Entry time: 53.21 (-0.11)
50m: 25.18
100m: 53.10
(27.92)
12 Gustav Henriksen 2002 Spårvägen Simförening +0.72 604 53.14 +3.59 QB
Entry time: 51.24 (+1.90)
50m: 25.62
100m: 53.14
(27.52)
13 Tim Rogersson 2005 Simklubben Neptun +0.71 603 53.18 +3.63 QB
Entry time: 54.88 (-1.70)
50m: 25.17
100m: 53.18
(28.01)
14 David Reinholdsson 2002 Simklubben Elfsborg +0.71 53.23 +3.68 QB
Entry time: 52.92 (+0.31)
50m: 25.16
100m: 53.23
(28.07)
15 Erik Falk 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.74 599 53.31 +3.76 QB
Entry time: 52.27 (+1.04)
50m: 25.48
100m: 53.31
(27.83)
16 Christopher Andrén 2000 Sundsvalls Simsällskap +0.69 598 53.33 +3.78 QB
Entry time: 51.97 (+1.36)
50m: 25.22
100m: 53.33
(28.11)
17 Klaudius  Schreck 2001 Södertörns Simsällskap +0.66 596 53.38 +3.83
Entry time: 52.28 (+1.10)
50m: 25.42
100m: 53.38
(27.96)
18 Melker Rosengren 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.78 592 53.52 +3.97
Entry time: 52.38 (+1.14)
50m: 25.31
100m: 53.52
(28.21)
19 Erik Brandt 1999 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 588 53.64 +4.09
Entry time: 48.84 (+4.80)
50m: 25.42
100m: 53.64
(28.22)
20 Joel Berglund 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.76 583 53.77 +4.22
Entry time: 52.81 (+0.96)
50m: 26.29
100m: 53.77
(27.48)
21 Henning Cederlund 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.68 577 53.98 +4.43
Entry time: 51.34 (+2.64)
50m: 25.48
100m: 53.98
(28.50)
22 Mattias Kvist 2003 Södertörns Simsällskap +0.75 573 54.09 +4.54
Entry time: 54.00 (+0.09)
50m: 26.15
100m: 54.09
(27.94)
23 Carl Hansson 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.68 571 54.14 +4.59
Entry time: 55.59 (-1.45)
50m: 25.67
100m: 54.14
(28.47)
24 Simon Brandt 2000 Väsby Simsällskap +0.70 570 54.19 +4.64
Entry time: 52.75 (+1.44)
50m: 25.19
100m: 54.19
(29.00)
25 Linus Areblad 2004 Väsby Simsällskap +0.70 565 54.35 +4.80
Entry time: 55.45 (-1.10)
50m: 26.44
100m: 54.35
(27.91)
26 Nils Malmberg 2004 Järfälla Simsällskap +0.73 564 54.37 +4.82
Entry time: 54.38 (-0.01)
50m: 26.11
100m: 54.37
(28.26)
27 Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening +0.62 560 54.49 +4.94
Entry time: 53.52 (+0.97)
50m: 25.85
100m: 54.49
(28.64)
28 Carl Wennerholm 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 560 54.52 +4.97
Entry time: 54.18 (+0.34)
50m: 25.97
100m: 54.52
(28.55)
29 Frank Raunio 2000 Sundsvalls Simsällskap +0.62 548 54.89 +5.34
Entry time: 55.61 (-0.72)
50m: 26.09
100m: 54.89
(28.80)
30 Eddie  Dahlström 2004 Föreningen Uddevalla Sim +0.70 544 55.02 +5.47
Entry time: 54.41 (+0.61)
50m: 26.38
100m: 55.02
(28.64)
31 Rudolfs Stupans 1999 Spårvägen Simförening +0.68 541 55.15 +5.60
Entry time: 54.15 (+1.00)
50m: 26.41
100m: 55.15
(28.74)
32 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap +0.61 540 55.16 +5.61
Entry time: 53.82 (+1.34)
50m: 26.70
100m: 55.16
(28.46)
33 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening +0.66 538 55.24 +5.69
Entry time: 53.99 (+1.25)
50m: 26.20
100m: 55.24
(29.04)
34 Hugo Malmberg 2001 Järfälla Simsällskap +0.67 536 55.30 +5.75
Entry time: 55.95 (-0.65)
50m: 25.95
100m: 55.30
(29.35)
35 Albin Hedlund 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.58 528 55.58 +6.03
Entry time: 53.62 (+1.96)
50m: 26.74
100m: 55.58
(28.84)
36 Sid Lundgren 2003 Järfälla Simsällskap +0.72 526 55.66 +6.11
Entry time: 56.69 (-1.03)
50m: 26.49
100m: 55.66
(29.17)
37 Victor Halldén 2000 Väsby Simsällskap +0.81 525 55.70 +6.15
Entry time: 55.07 (+0.63)
50m: 26.50
100m: 55.70
(29.20)
38 Olle Wikholm 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.71 522 55.79 +6.24
Entry time: 55.30 (+0.49)
50m: 26.35
100m: 55.79
(29.44)
38 Rasmus Skyving 2003 Norrtälje Simklubb +0.68 522 55.79 +6.24
Entry time: 55.77 (+0.02)
50m: 26.57
100m: 55.79
(29.22)
40 Gustav Leifsen 2002 Väsby Simsällskap +0.68 520 55.86 +6.31
Entry time: 55.97 (-0.11)
50m: 26.95
100m: 55.86
(28.91)
41 Ivar Simonsson 2002 Väsby Simsällskap 519 55.89 +6.34
Entry time: 56.83 (-0.94)
50m: 26.71
100m: 55.89
(29.18)
42 Linus Holmdahl 2001 Simklubben Elfsborg +0.75 509 56.26 +6.71
Entry time: 55.69 (+0.57)
50m: 27.02
100m: 56.26
(29.24)
43 Jason Walterstad 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.77 507 56.33 +6.78
Entry time: 54.60 (+1.73)
50m: 26.27
100m: 56.33
(30.06)
44 Eric Hansson 2002 Väsby Simsällskap +0.69 507 56.34 +6.79
Entry time: 54.51 (+1.83)
50m: 27.04
100m: 56.34
(29.30)
45 David Alonso 2003 Täby Sim +0.63 504 56.44 +6.89
Entry time: 56.58 (-0.14)
50m: 26.38
100m: 56.44
(30.06)
45 Albin Östlund 2004 Sundsvalls Simsällskap 504 56.44 +6.89
Entry time: 57.53 (-1.09)
50m: 26.75
100m: 56.44
(29.69)
47 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening +0.65 502 56.51 +6.96
Entry time: 55.50 (+1.01)
50m: 26.91
100m: 56.51
(29.60)
48 Jakob Wassberg 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.64 499 56.63 +7.08
Entry time: 53.78 (+2.85)
50m: 26.81
100m: 56.63
(29.82)
49 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap +0.74 497 56.72 +7.17
Entry time: 56.54 (+0.18)
50m: 27.28
100m: 56.72
(29.44)
50 Henry Israelsson 2006 Järfälla Simsällskap +0.73 495 56.80 +7.25
Entry time: 55.84 (+0.96)
50m: 27.23
100m: 56.80
(29.57)
51 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF 486 57.13 +7.58
Entry time: 58.54 (-1.41)
50m: 26.79
100m: 57.13
(30.34)
52 Kevin Rathnasiri 2003 Väsby Simsällskap 485 57.17 +7.62
Entry time: 57.66 (-0.49)
50m: 27.05
100m: 57.17
(30.12)
53 Ted Wiker 2004 Skuru Idrottsklubb 470 57.76 +8.21
Entry time: 57.97 (-0.21)
50m: 27.18
100m: 57.76
(30.58)
54 Max Antonsson 2004 Västerås Simsällskap 464 58.03 +8.48
Entry time: 58.25 (-0.22)
50m: 27.24
100m: 58.03
(30.79)
55 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap 454 58.46 +8.91
Entry time: 59.21 (-0.75)
50m: 27.70
100m: 58.46
(30.76)
56 Adrian Ekström 2004 Skuru Idrottsklubb 435 59.27 +9.72
Entry time: 58.34 (+0.93)
50m: 28.50
100m: 59.27
(30.77)
57 Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening 430 59.50 +9.95
Entry time: 58.17 (+1.33)
50m: 28.31
100m: 59.50
(31.19)
58 Victor Bäckström 2003 Skuru Idrottsklubb 419 1:00.03 +10.48
Entry time: 59.28 (+0.75)
50m: 28.37
100m: 1:00.03
(31.66)
Grenen officiell:  2020-09-26 09:34:46
2020-09-26 10:11:31 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Väsby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner