2021-01-22   16:55:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Swedish Swim Games

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 09:00

Document
Resultat
Swedish Swim Games
Plats: Vilundabadet Arrangör: Väsby SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2020 till den 27 sep 2020
Gren 17, 50m Butterfly Men - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jacob Danielsson 1998 Stockholmspolisens IF SF +0.66 711 24.36 QA
Entry time: 23.91 (+0.45)
2 Albin Lövgren 1999 Jönköpings Simsällskap +0.68 710 24.37 +0.01 QA
Entry time: 24.26 (+0.11)
3 Sebastian Holmberg 1991 Täby Sim +0.72 677 24.76 +0.40 QA
Entry time: 23.23 (+1.53)
4 Robin Hanson 2001 Spårvägen Simförening +0.74 667 24.89 +0.53 QA
Entry time: 23.98 (+0.91)
5 Pontus Flodqvist 1988 Simklubben Neptun +0.64 666 24.90 +0.54 QA
Entry time: 23.53 (+1.37)
6 Isak Eliasson 1996 Spårvägen Simförening +0.77 658 25.00 +0.64 QA
Entry time: 25.48 (-0.48)
7 Melker Rosengren 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.70 646 25.16 +0.80 QA
Entry time: 24.98 (+0.18)
8 Christopher Andrén 2000 Sundsvalls Simsällskap +0.68 637 25.27 +0.91 QA
Entry time: 25.14 (+0.13)
9 Arvid Hallenborg 2002 Skuru Idrottsklubb +0.76 619 25.52 +1.16 QB
Entry time: 25.28 (+0.24)
10 David Reinholdsson 2002 Simklubben Elfsborg +0.70 613 25.60 +1.24 QB
Entry time: 25.27 (+0.33)
11 Klaudius  Schreck 2001 Södertörns Simsällskap +0.65 606 25.69 +1.33 QB
Entry time: 25.40 (+0.29)
12 Marcus Ålenius 2001 Sundsvalls Simsällskap +0.78 601 25.77 +1.41 QB
Entry time: 25.47 (+0.30)
13 Steven Angelo Larsson 1998 Föreningen Uddevalla Sim +0.73 586 25.98 +1.62 QB
Entry time: 24.89 (+1.09)
14 Joel Berglund 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.73 575 26.15 +1.79 QB
Entry time: 25.70 (+0.45)
15 Albin Eriksson 2003 Simklubben Neptun +0.68 564 26.31 +1.95 QB
Entry time: 26.11 (+0.20)
16 Carl Hansson 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.66 563 26.34 +1.98 QB
Entry time: 27.50 (-1.16)
17 Lukas  Malmström 2003 Skuru Idrottsklubb +0.64 556 26.45 +2.09
Entry time: 27.19 (-0.74)
18 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening +0.66 546 26.60 +2.24
Entry time: 26.73 (-0.13)
19 Albin Hedlund 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.64 544 26.64 +2.28
Entry time: 26.15 (+0.49)
20 Eddie  Dahlström 2004 Föreningen Uddevalla Sim +0.74 539 26.71 +2.35
Entry time: 27.52 (-0.81)
21 Anes Cavka 1999 Simklubben Elfsborg +0.68 535 26.78 +2.42
Entry time: 27.41 (-0.63)
22 Henrik Kraemer 2005 Lidköpings Gymnastik o SS +0.67 533 26.82 +2.46
Entry time: 26.80 (+0.02)
23 Christopher Lindholm 2002 Väsby Simsällskap +0.64 528 26.91 +2.55
Entry time: 26.71 (+0.20)
24 Olle Wikholm 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.69 526 26.94 +2.58
Entry time: 26.90 (+0.04)
25 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening +0.64 524 26.97 +2.61
Entry time: 25.86 (+1.11)
25 Frank Raunio 2000 Sundsvalls Simsällskap +0.61 524 26.97 +2.61
Entry time: 27.46 (-0.49)
27 William Malmborg 2003 Väsby Simsällskap +0.71 509 27.23 +2.87
Entry time: 27.41 (-0.18)
28 Tim Lärkfeldt 2000 Väsby Simsällskap +0.71 506 27.29 +2.93
Entry time: 26.66 (+0.63)
29 Nils Malmberg 2004 Järfälla Simsällskap +0.72 504 27.32 +2.96
Entry time: 27.39 (-0.07)
30 William Lernå 2002 Väsby Simsällskap +0.71 504 27.33 +2.97
Entry time: 27.15 (+0.18)
31 Hugo Malmberg 2001 Järfälla Simsällskap +0.67 500 27.40 +3.04
Entry time: 27.44 (-0.04)
32 Kian Hassani 2003 Västerås Simsällskap +0.61 495 27.49 +3.13
Entry time: 27.16 (+0.33)
33 Jonathan Sandqvist 2003 Södertörns Simsällskap +0.71 493 27.52 +3.16
Entry time: 27.78 (-0.26)
34 Linus Areblad 2004 Väsby Simsällskap +0.72 486 27.66 +3.30
Entry time: 27.54 (+0.12)
35 Danny Simaleza 2005 Gävle Simsällskap +0.69 482 27.74 +3.38
Entry time: 27.88 (-0.14)
36 Gustav Leifsen 2002 Väsby Simsällskap +0.65 477 27.83 +3.47
Entry time: 27.13 (+0.70)
37 Kevin Rathnasiri 2003 Väsby Simsällskap +0.71 472 27.92 +3.56
Entry time: 28.55 (-0.63)
38 Theodor Sköld 2001 Väsby Simsällskap +0.68 469 27.98 +3.62
Entry time: 26.83 (+1.15)
39 Gustav Niring 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.69 465 28.07 +3.71
Entry time: 28.74 (-0.67)
40 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.70 447 28.44 +4.08
Entry time: 28.15 (+0.29)
41 Johan Montero 2005 Väsby Simsällskap +0.69 446 28.45 +4.09
Entry time: 28.60 (-0.15)
42 Jakub Majta 2003 Spårvägen Simförening +0.66 439 28.60 +4.24
Entry time: 28.50 (+0.10)
43 Samuel Sjökvist 2005 Gävle Simsällskap +0.77 434 28.71 +4.35
Entry time: 29.43 (-0.72)
44 Victor Bäckström 2003 Skuru Idrottsklubb +0.68 426 28.90 +4.54
Entry time: 28.22 (+0.68)
45 Henry Israelsson 2006 Järfälla Simsällskap +0.70 417 29.09 +4.73
Entry time: 29.50 (-0.41)
46 Oliver Harper 2005 Järfälla Simsällskap +0.77 409 29.29 +4.93
Entry time: 29.66 (-0.37)
46 Max Antonsson 2004 Västerås Simsällskap +0.87 409 29.29 +4.93
Entry time: 29.35 (-0.06)
48 Elijas Eriksson 2005 Järfälla Simsällskap +0.77 403 29.44 +5.08
Entry time: 32.08 (-2.64)
49 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap +0.76 394 29.66 +5.30
Entry time: 29.15 (+0.51)
50 Ludwig Skantz 2005 Järfälla Simsällskap +0.67 389 29.77 +5.41
Entry time: 29.56 (+0.21)
51 Siavash Vatani 2003 Skuru Idrottsklubb +0.66 382 29.95 +5.59
Entry time: 30.26 (-0.31)
52 Sid Lundgren 2003 Järfälla Simsällskap +0.80 350 30.85 +6.49
Entry time: 30.87 (-0.02)
53 Manfred Bränström 2005 Skuru Idrottsklubb +0.86 292 32.78 +8.42
Entry time: 32.66 (+0.12)
- Axel Hallenborg 2004 Skuru Idrottsklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-09-26 12:24:06
2020-09-26 12:24:15 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Väsby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner