2021-02-28   22:47:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Swedish Swim Games

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 09:00

Document
Resultat
Swedish Swim Games
Plats: Vilundabadet Arrangör: Väsby SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2020 till den 27 sep 2020
Gren 16, 200m Backstroke Women - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Annie Hegmegi 2003 Jönköpings Simsällskap +0.68 682 2:15.43 QA
Entry time: 2:12.37 (+3.06)
50m: 31.88
100m: 1:05.66
(33.78)
150m: 1:40.09
(34.43)
200m: 2:15.43
(35.34)
2 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap +0.79 652 2:17.47 +2.04 QA
Entry time: 2:16.67 (+0.80)
50m: 33.13
100m: 1:07.67
(34.54)
150m: 1:42.78
(35.11)
200m: 2:17.47
(34.69)
3 Linnea Gipperth 2003 Järfälla Simsällskap +0.63 640 2:18.32 +2.89 QA
Entry time: 2:14.26 (+4.06)
50m: 33.20
100m: 1:08.09
(34.89)
150m: 1:43.39
(35.30)
200m: 2:18.32
(34.93)
4 Tova Andersson 2001 Väsby Simsällskap +0.66 611 2:20.45 +5.02 QA
Entry time: 2:18.79 (+1.66)
50m: 32.67
100m: 1:08.98
(36.31)
150m: 1:44.90
(35.92)
200m: 2:20.45
(35.55)
5 Vera Karlsson 2003 Linköpings Allmänna SS +0.68 608 2:20.70 +5.27 QA
Entry time: 2:15.62 (+5.08)
50m: 32.81
100m: 1:08.36
(35.55)
150m: 1:44.53
(36.17)
200m: 2:20.70
(36.17)
6 Marit Cuperus 2002 Föreningen Uddevalla Sim +0.76 594 2:21.76 +6.33 QA
Entry time: 2:20.63 (+1.13)
50m: 33.45
100m: 1:08.90
(35.45)
150m: 1:45.59
(36.69)
200m: 2:21.76
(36.17)
7 Roya Tittelbach 2003 Väsby Simsällskap +0.65 588 2:22.31 +6.88 QA
Entry time: 2:21.98 (+0.33)
50m: 34.37
100m: 1:10.82
(36.45)
150m: 1:47.09
(36.27)
200m: 2:22.31
(35.22)
8 Thilda Häll 2005 Simklubben Elfsborg +0.76 575 2:23.30 +7.87 QA
Entry time: 2:22.35 (+0.95)
50m: 33.71
100m: 1:09.67
(35.96)
150m: 1:47.07
(37.40)
200m: 2:23.30
(36.23)
9 Tindra Aminoff 2003 Simklubben Elfsborg +0.63 558 2:24.75 +9.32 QB
Entry time: 2:21.92 (+2.83)
50m: 34.00
100m: 1:10.69
(36.69)
150m: 1:47.96
(37.27)
200m: 2:24.75
(36.79)
10 Lina Nielsen 2005 Föreningen Uddevalla Sim +0.72 557 2:24.86 +9.43 QB
Entry time: 2:22.74 (+2.12)
50m: 34.61
100m: 1:11.51
(36.90)
150m: 1:48.30
(36.79)
200m: 2:24.86
(36.56)
11 Ylva Lindén 2003 Täby Sim +0.68 542 2:26.18 +10.75 QB
Entry time: 2:27.52 (-1.34)
50m: 34.06
100m: 1:11.34
(37.28)
150m: 1:49.18
(37.84)
200m: 2:26.18
(37.00)
12 Hanna Degerlund 2004 Västerås Simsällskap +0.75 539 2:26.47 +11.04 QB
Entry time: 2:22.13 (+4.34)
50m: 35.17
100m: 1:12.42
(37.25)
150m: 1:49.74
(37.32)
200m: 2:26.47
(36.73)
13 Emilia Forsberg 2003 Täby Sim +0.75 538 2:26.56 +11.13 QB
Entry time: 2:21.03 (+5.53)
50m: 34.89
100m: 1:12.05
(37.16)
150m: 1:49.52
(37.47)
200m: 2:26.56
(37.04)
14 Alwa Widmark 2002 Södertörns Simsällskap +0.64 529 2:27.36 +11.93 QB
Entry time: 2:21.08 (+6.28)
50m: 33.90
100m: 1:11.16
(37.26)
150m: 1:49.16
(38.00)
200m: 2:27.36
(38.20)
15 Alice Lindgren 2005 Väsby Simsällskap +0.66 512 2:28.99 +13.56 QB
Entry time: 2:28.86 (+0.13)
50m: 34.57
100m: 1:11.94
(37.37)
150m: 1:50.40
(38.46)
200m: 2:28.99
(38.59)
16 Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap +0.60 506 2:29.56 +14.13 QB
Entry time: 2:24.84 (+4.72)
50m: 34.99
100m: 1:13.03
(38.04)
150m: 1:51.36
(38.33)
200m: 2:29.56
(38.20)
17 Linn Thid 2003 Simklubben Elfsborg +0.69 505 2:29.65 +14.22
Entry time: 2:26.11 (+3.54)
50m: 34.95
100m: 1:13.02
(38.07)
150m: 1:51.23
(38.21)
200m: 2:29.65
(38.42)
18 Lovisa Ramsten 2005 Simklubben Neptun +0.66 505 2:29.69 +14.26
Entry time: 2:31.27 (-1.58)
50m: 35.24
100m: 1:13.09
(37.85)
150m: 1:52.24
(39.15)
200m: 2:29.69
(37.45)
19 Sara Lofter 2006 Simklubben Neptun +0.83 504 2:29.77 +14.34
Entry time: 2:29.10 (+0.67)
50m: 35.00
100m: 1:12.70
(37.70)
150m: 1:51.26
(38.56)
200m: 2:29.77
(38.51)
20 Amanda Takala 2004 Spårvägen Simförening +0.77 493 2:30.90 +15.47
Entry time: 2:26.95 (+3.95)
50m: 34.80
100m: 1:12.57
(37.77)
150m: 1:51.42
(38.85)
200m: 2:30.90
(39.48)
21 Wilda Furberg 2003 Västerås Simsällskap +0.85 473 2:32.97 +17.54
Entry time: 2:33.50 (-0.53)
50m: 35.70
100m: 1:14.21
(38.51)
150m: 1:54.04
(39.83)
200m: 2:32.97
(38.93)
22 Wilma Åhlén 2005 Simklubben Neptun +0.67 472 2:33.06 +17.63
Entry time: 2:31.24 (+1.82)
50m: 35.60
100m: 1:14.29
(38.69)
150m: 1:54.04
(39.75)
200m: 2:33.06
(39.02)
23 Nike Johnston 2005 Simklubben Neptun +0.81 468 2:33.51 +18.08
Entry time: 2:30.00 (+3.51)
50m: 35.46
100m: 1:13.66
(38.20)
150m: 1:53.68
(40.02)
200m: 2:33.51
(39.83)
24 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.60 451 2:35.41 +19.98
Entry time: 2:29.95 (+5.46)
50m: 35.33
100m: 1:14.19
(38.86)
150m: 1:54.53
(40.34)
200m: 2:35.41
(40.88)
25 Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun +0.73 442 2:36.43 +21.00
Entry time: 2:31.15 (+5.28)
50m: 36.53
100m: 1:15.83
(39.30)
150m: 1:56.45
(40.62)
200m: 2:36.43
(39.98)
26 Ella Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.83 441 2:36.55 +21.12
Entry time: 2:57.98 (-21.43)
50m: 36.09
100m: 1:15.25
(39.16)
150m: 1:56.17
(40.92)
200m: 2:36.55
(40.38)
27 Julia Rodriguez Räms 2007 Skuru Idrottsklubb +0.73 438 2:36.99 +21.56
Entry time: 2:43.30 (-6.31)
50m: 35.79
100m: 1:15.62
(39.83)
150m: 1:57.11
(41.49)
200m: 2:36.99
(39.88)
28 Mira Wallin 2006 Järfälla Simsällskap +0.76 437 2:37.01 +21.58
Entry time: 2:38.37 (-1.36)
50m: 36.30
100m: 1:16.46
(40.16)
150m: 1:57.18
(40.72)
200m: 2:37.01
(39.83)
29 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap +0.66 427 2:38.32 +22.89
Entry time: 2:38.51 (-0.19)
50m: 37.68
100m: 1:18.29
(40.61)
150m: 1:58.91
(40.62)
200m: 2:38.32
(39.41)
30 Madicken Eriksson 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 419 2:39.24 +23.81
Entry time: 2:35.71 (+3.53)
50m: 36.93
100m: 1:16.78
(39.85)
150m: 1:57.92
(41.14)
200m: 2:39.24
(41.32)
31 Cecilia Eklund 2005 Väsby Simsällskap +0.83 416 2:39.66 +24.23
Entry time: 2:49.86 (-10.20)
50m: 37.38
100m: 1:18.06
(40.68)
150m: 1:59.62
(41.56)
200m: 2:39.66
(40.04)
32 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap +0.80 403 2:41.32 +25.89
Entry time: 2:47.14 (-5.82)
50m: 37.62
100m: 1:18.73
(41.11)
150m: 2:00.32
(41.59)
200m: 2:41.32
(41.00)
33 Ida Johansson 2006 Väsby Simsällskap +0.63 390 2:43.16 +27.73
Entry time: 2:38.95 (+4.21)
50m: 38.22
100m: 1:20.06
(41.84)
150m: 2:02.77
(42.71)
200m: 2:43.16
(40.39)
34 Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening +0.78 351 2:48.92 +33.49
Entry time: 2:39.46 (+9.46)
50m: 36.56
100m: 1:19.49
(42.93)
150m: 2:04.96
(45.47)
200m: 2:48.92
(43.96)
35 Helena Fältman 1980 Spårvägen Simförening +0.76 328 2:52.72 +37.29 S10
Entry time: 3:00.44 (-7.72)
50m: 41.56
100m: 1:24.41
(42.85)
150m: 2:08.88
(44.47)
200m: 2:52.72
(43.84)
- Cecilia Viberg 2003 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- DNS
- Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb -.-- DNS
- Katherina Gkioni 2000 Väsby Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-09-26 12:16:26
2020-09-26 12:16:38 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Väsby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner