2021-01-22   17:45:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Swedish Swim Games

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 09:00

Document
Resultat
Swedish Swim Games
Plats: Vilundabadet Arrangör: Väsby SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2020 till den 27 sep 2020
Gren 11, 200m Medley Women - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emelie Fast 2004 Södertörns Simsällskap +0.66 695 2:17.51 -
Entry time: 2:15.66 (+1.85)
50m: 29.75
100m: 1:05.94
(36.19)
150m: 1:43.33
(37.39)
200m: 2:17.51
(34.18)
2 Annie Hegmegi 2003 Jönköpings Simsällskap +0.73 693 2:17.69 +0.18 QA
Entry time: 2:13.95 (+3.74)
50m: 29.69
100m: 1:03.29
(33.60)
150m: 1:44.03
(40.74)
200m: 2:17.69
(33.66)
3 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap +0.94 679 2:18.63 +1.12 QA
Entry time: 2:15.29 (+3.34)
50m: 30.67
100m: 1:05.34
(34.67)
150m: 1:45.84
(40.50)
200m: 2:18.63
(32.79)
4 Mellie Wijk 2002 Simklubben Laxen +0.77 621 2:22.83 +5.32 QA
Entry time: 2:19.59 (+3.24)
50m: 30.73
100m: 1:08.00
(37.27)
150m: 1:48.80
(40.80)
200m: 2:22.83
(34.03)
5 Moa Bergdahl 2003 Simklubben Laxen +0.82 620 2:22.89 +5.38 QA
Entry time: 2:21.76 (+1.13)
50m: 32.73
100m: 1:10.01
(37.28)
150m: 1:49.83
(39.82)
200m: 2:22.89
(33.06)
6 Linnea Gipperth 2003 Järfälla Simsällskap +0.74 612 2:23.49 +5.98 QA
Entry time: 2:20.53 (+2.96)
50m: 31.45
100m: 1:06.89
(35.44)
150m: 1:49.81
(42.92)
200m: 2:23.49
(33.68)
7 Jennifer Nyblom 2003 Täby Sim +0.76 593 2:24.98 +7.47 QA
Entry time: 2:26.56 (-1.58)
50m: 31.32
100m: 1:08.53
(37.21)
150m: 1:49.97
(41.44)
200m: 2:24.98
(35.01)
8 Roya Tittelbach 2003 Väsby Simsällskap +0.72 582 2:25.90 +8.39 QA
Entry time: 2:25.83 (+0.07)
50m: 32.40
100m: 1:08.97
(36.57)
150m: 1:52.53
(43.56)
200m: 2:25.90
(33.37)
9 Cornelia Johansson 2003 Jönköpings Simsällskap +0.66 581 2:25.97 +8.46 QA
Entry time: 2:25.45 (+0.52)
50m: 30.81
100m: 1:07.11
(36.30)
150m: 1:49.40
(42.29)
200m: 2:25.97
(36.57)
10 Michelle Wissinger 2004 Väsby Simsällskap +0.72 565 2:27.37 +9.86 QB
Entry time: 2:23.71 (+3.66)
50m: 30.36
100m: 1:08.81
(38.45)
150m: 1:50.40
(41.59)
200m: 2:27.37
(36.97)
11 Nora Segerström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 564 2:27.41 +9.90 QB
Entry time: 2:27.61 (-0.20)
50m: 31.69
100m: 1:09.47
(37.78)
150m: 1:52.09
(42.62)
200m: 2:27.41
(35.32)
12 Ebba Andersson 2001 Väsby Simsällskap +0.83 564 2:27.44 +9.93 QB
Entry time: 2:25.30 (+2.14)
50m: 32.04
100m: 1:09.98
(37.94)
150m: 1:54.11
(44.13)
200m: 2:27.44
(33.33)
13 Amanda Takala 2004 Spårvägen Simförening +0.74 559 2:27.92 +10.41 QB
Entry time: 2:25.09 (+2.83)
50m: 31.87
100m: 1:09.99
(38.12)
150m: 1:54.13
(44.14)
200m: 2:27.92
(33.79)
14 Lina Nielsen 2005 Föreningen Uddevalla Sim +0.74 556 2:28.11 +10.60 QB
Entry time: 2:27.82 (+0.29)
50m: 33.19
100m: 1:10.18
(36.99)
150m: 1:52.96
(42.78)
200m: 2:28.11
(35.15)
15 Vera Karlsson 2003 Linköpings Allmänna SS +0.81 548 2:28.88 +11.37 -
Entry time: 2:21.81 (+7.07)
50m: 32.00
100m: 1:08.06
(36.06)
150m: 1:52.78
(44.72)
200m: 2:28.88
(36.10)
16 Madicken Eriksson 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 541 2:29.47 +11.96 -
Entry time: 2:32.80 (-3.33)
50m: 32.25
100m: 1:11.48
(39.23)
150m: 1:54.48
(43.00)
200m: 2:29.47
(34.99)
17 Tuva Björkén 2003 Väsby Simsällskap +0.78 529 2:30.66 +13.15 QB
Entry time: 2:30.80 (-0.14)
50m: 32.88
100m: 1:12.79
(39.91)
150m: 1:54.63
(41.84)
200m: 2:30.66
(36.03)
18 Ella Renholm 2006 Väsby Simsällskap +0.86 519 2:31.62 +14.11 -
Entry time: 2:29.09 (+2.53)
50m: 31.54
100m: 1:10.37
(38.83)
150m: 1:55.27
(44.90)
200m: 2:31.62
(36.35)
19 Milla Wahlund 2006 Väsby Simsällskap +0.69 518 2:31.68 +14.17 -
Entry time: 2:35.26 (-3.58)
50m: 33.87
100m: 1:14.54
(40.67)
150m: 1:55.50
(40.96)
200m: 2:31.68
(36.18)
20 Matilda Holmström 2005 Upsala Simsällskap +0.80 508 2:32.63 +15.12 QB
Entry time: 2:27.25 (+5.38)
50m: 33.83
100m: 1:13.51
(39.68)
150m: 1:56.59
(43.08)
200m: 2:32.63
(36.04)
21 Else Jomaa 2004 Simklubben Neptun +0.74 504 2:33.12 +15.61 QB
Entry time: 2:32.58 (+0.54)
50m: 32.18
100m: 1:12.44
(40.26)
150m: 1:57.15
(44.71)
200m: 2:33.12
(35.97)
22 Linnea Gyllberg 2000 Simklubben Neptun +0.67 500 2:33.50 +15.99
Entry time: 2:36.13 (-2.63)
50m: 32.20
100m: 1:11.37
(39.17)
150m: 1:57.57
(46.20)
200m: 2:33.50
(35.93)
23 Malva Eriksson 2006 Simklubben Neptun +0.76 498 2:33.67 +16.16
Entry time: 2:36.38 (-2.71)
50m: 34.13
100m: 1:16.33
(42.20)
150m: 1:57.46
(41.13)
200m: 2:33.67
(36.21)
24 Elvira Lönnberg Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 497 2:33.82 +16.31
Entry time: 2:29.80 (+4.02)
50m: 31.74
100m: 1:09.52
(37.78)
150m: 1:54.36
(44.84)
200m: 2:33.82
(39.46)
25 Sally Olsson 2005 Simklubben Elfsborg +0.83 495 2:33.95 +16.44
Entry time: 2:34.29 (-0.34)
50m: 33.89
100m: 1:13.80
(39.91)
150m: 1:57.33
(43.53)
200m: 2:33.95
(36.62)
26 Louise Larsson 2002 Järfälla Simsällskap +0.76 484 2:35.12 +17.61
Entry time: 2:27.10 (+8.02)
50m: 33.17
100m: 1:14.89
(41.72)
150m: 1:59.04
(44.15)
200m: 2:35.12
(36.08)
27 Alice Stenbeck 2006 Simklubben Neptun +0.84 475 2:36.08 +18.57
Entry time: 2:37.81 (-1.73)
50m: 35.99
100m: 1:16.41
(40.42)
150m: 1:58.52
(42.11)
200m: 2:36.08
(37.56)
28 Katherina Gkioni 2000 Väsby Simsällskap +0.70 469 2:36.76 +19.25
Entry time: 2:32.41 (+4.35)
50m: 32.52
100m: 1:11.51
(38.99)
150m: 1:58.97
(47.46)
200m: 2:36.76
(37.79)
29 Jessika Watanabe 2006 Väsby Simsällskap +0.72 469 2:36.82 +19.31
Entry time: 2:34.22 (+2.60)
50m: 34.02
100m: 1:15.00
(40.98)
150m: 1:59.72
(44.72)
200m: 2:36.82
(37.10)
30 Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun +0.79 456 2:38.25 +20.74
Entry time: 2:32.12 (+6.13)
50m: 34.23
100m: 1:14.47
(40.24)
150m: 1:59.90
(45.43)
200m: 2:38.25
(38.35)
31 Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun +0.72 455 2:38.38 +20.87
Entry time: 2:38.84 (-0.46)
50m: 34.80
100m: 1:15.82
(41.02)
150m: 2:03.24
(47.42)
200m: 2:38.38
(35.14)
32 Klara Torén 2006 Lidköpings Gymnastik o SS +0.81 454 2:38.54 +21.03
Entry time: 2:37.43 (+1.11)
50m: 35.34
100m: 1:16.00
(40.66)
150m: 2:02.43
(46.43)
200m: 2:38.54
(36.11)
33 Helmi Swanson 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.76 450 2:38.91 +21.40
Entry time: 2:28.79 (+10.12)
50m: 33.65
100m: 1:14.94
(41.29)
150m: 1:59.70
(44.76)
200m: 2:38.91
(39.21)
34 Hannah Kinane 2006 Järfälla Simsällskap +0.79 447 2:39.29 +21.78
Entry time: 2:38.24 (+1.05)
50m: 33.36
100m: 1:16.84
(43.48)
150m: 2:04.40
(47.56)
200m: 2:39.29
(34.89)
35 Nike Johnston 2005 Simklubben Neptun +0.74 439 2:40.30 +22.79
Entry time: 2:35.86 (+4.44)
50m: 33.79
100m: 1:13.73
(39.94)
150m: 2:01.98
(48.25)
200m: 2:40.30
(38.32)
36 Felicia Göthberg 2004 Järfälla Simsällskap +0.72 438 2:40.45 +22.94
Entry time: 2:37.13 (+3.32)
50m: 33.85
100m: 1:15.68
(41.83)
150m: 2:02.08
(46.40)
200m: 2:40.45
(38.37)
37 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap +0.73 430 2:41.41 +23.90
Entry time: 2:42.60 (-1.19)
50m: 35.88
100m: 1:18.89
(43.01)
150m: 2:04.73
(45.84)
200m: 2:41.41
(36.68)
- Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap +0.67 DSQ
- Marit Cuperus 2002 Föreningen Uddevalla Sim +0.53 DSQ
- Sofia Bang 2007 Simklubben Neptun +0.72 DSQ
Grenen officiell:  2020-09-26 11:17:17
2020-09-26 11:56:40 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Väsby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner