2021-01-22   17:46:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Swedish Swim Games

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 09:00

Document
Resultat
Swedish Swim Games
Plats: Vilundabadet Arrangör: Väsby SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2020 till den 27 sep 2020
Gren 1, 800m Freestyle Women - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Christine Ekman 1994 Simklubben Neptun +0.84 744 8:48.85
Entry time: 8:38.00 (+10.85)
50m: 30.39
100m: 1:02.61
(32.22)
150m: 1:35.70
(33.09)
200m: 2:09.00
(33.30)
250m: 2:42.41
(33.41)
300m: 3:15.85
(33.44)
350m: 3:49.42
(33.57)
400m: 4:22.83
(33.41)
450m: 4:56.10
(33.27)
500m: 5:29.65
(33.55)
550m: 6:03.35
(33.70)
600m: 6:36.99
(33.64)
650m: 7:10.16
(33.17)
700m: 7:43.73
(33.57)
750m: 8:17.31
(33.58)
800m: 8:48.85
(31.54)
2 Tiffani Segerbrand 1999 Simklubben Neptun +0.76 740 8:49.72 +0.87
Entry time: 8:48.60 (+1.12)
50m: 29.82
100m: 1:02.22
(32.40)
150m: 1:35.53
(33.31)
200m: 2:08.93
(33.40)
250m: 2:42.49
(33.56)
300m: 3:15.91
(33.42)
350m: 3:49.36
(33.45)
400m: 4:22.86
(33.50)
450m: 4:55.95
(33.09)
500m: 5:29.51
(33.56)
550m: 6:03.05
(33.54)
600m: 6:36.71
(33.66)
650m: 7:10.20
(33.49)
700m: 7:43.58
(33.38)
750m: 8:17.06
(33.48)
800m: 8:49.72
(32.66)
3 Thilda Häll 2005 Simklubben Elfsborg +0.82 683 9:04.28 +15.43
Entry time: 9:09.52 (-5.24)
50m: 30.85
100m: 1:04.05
(33.20)
150m: 1:37.77
(33.72)
200m: 2:11.46
(33.69)
250m: 2:45.86
(34.40)
300m: 3:20.10
(34.24)
350m: 3:54.46
(34.36)
400m: 4:28.91
(34.45)
450m: 5:03.49
(34.58)
500m: 5:38.01
(34.52)
550m: 6:12.62
(34.61)
600m: 6:47.19
(34.57)
650m: 7:21.59
(34.40)
700m: 7:56.53
(34.94)
750m: 8:30.91
(34.38)
800m: 9:04.28
(33.37)
4 Thilda Ström 2003 Täby Sim +0.73 664 9:09.30 +20.45
Entry time: 9:04.21 (+5.09)
50m: 30.75
100m: 1:03.20
(32.45)
150m: 1:36.52
(33.32)
200m: 2:10.69
(34.17)
250m: 2:45.05
(34.36)
300m: 3:19.78
(34.73)
350m: 3:54.57
(34.79)
400m: 4:29.27
(34.70)
450m: 5:04.02
(34.75)
500m: 5:38.71
(34.69)
550m: 6:13.79
(35.08)
600m: 6:49.03
(35.24)
650m: 7:24.48
(35.45)
700m: 7:59.63
(35.15)
750m: 8:35.13
(35.50)
800m: 9:09.30
(34.17)
5 Isabel Teglöf 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 617 9:22.98 +34.13
Entry time: 9:25.97 (-2.99)
50m: 31.17
100m: 1:05.13
(33.96)
150m: 1:39.89
(34.76)
200m: 2:15.44
(35.55)
250m: 2:50.38
(34.94)
300m: 3:26.09
(35.71)
350m: 4:02.01
(35.92)
400m: 4:37.96
(35.95)
450m: 5:13.35
(35.39)
500m: 5:49.32
(35.97)
550m: 6:25.19
(35.87)
600m: 7:00.64
(35.45)
650m: 7:37.01
(36.37)
700m: 8:12.63
(35.62)
750m: 8:48.10
(35.47)
800m: 9:22.98
(34.88)
6 Linnea Gyllberg 2000 Simklubben Neptun +0.71 595 9:29.85 +41.00
Entry time: 9:11.67 (+18.18)
50m: 31.61
100m: 1:06.56
(34.95)
150m: 1:42.10
(35.54)
200m: 2:17.98
(35.88)
250m: 2:53.53
(35.55)
300m: 3:29.45
(35.92)
350m: 4:05.65
(36.20)
400m: 4:42.17
(36.52)
450m: 5:18.06
(35.89)
500m: 5:53.73
(35.67)
550m: 6:30.10
(36.37)
600m: 7:06.29
(36.19)
650m: 7:42.28
(35.99)
700m: 8:18.33
(36.05)
750m: 8:54.45
(36.12)
800m: 9:29.85
(35.40)
7 Louise Larsson 2002 Järfälla Simsällskap +0.73 578 9:35.39 +46.54
Entry time: 9:41.16 (-5.77)
50m: 33.04
100m: 1:08.75
(35.71)
150m: 1:45.05
(36.30)
200m: 2:21.52
(36.47)
250m: 2:57.44
(35.92)
300m: 3:33.33
(35.89)
350m: 4:09.42
(36.09)
400m: 4:45.34
(35.92)
450m: 5:21.50
(36.16)
500m: 5:58.14
(36.64)
550m: 6:34.59
(36.45)
600m: 7:11.14
(36.55)
650m: 7:47.58
(36.44)
700m: 8:24.10
(36.52)
750m: 9:00.33
(36.23)
800m: 9:35.39
(35.06)
8 Tara Klarbo Egan 2005 Västerås Simsällskap +0.83 572 9:37.25 +48.40
Entry time: 9:28.41 (+8.84)
50m: 32.02
100m: 1:07.16
(35.14)
150m: 1:42.77
(35.61)
200m: 2:18.78
(36.01)
250m: 2:54.64
(35.86)
300m: 3:30.91
(36.27)
350m: 4:07.14
(36.23)
400m: 4:43.87
(36.73)
450m: 5:20.93
(37.06)
500m: 5:57.76
(36.83)
550m: 6:34.36
(36.60)
600m: 7:10.84
(36.48)
650m: 7:47.75
(36.91)
700m: 8:24.59
(36.84)
750m: 9:01.30
(36.71)
800m: 9:37.25
(35.95)
9 Molly Rantil 2005 Simklubben Neptun +0.69 568 9:38.79 +49.94
Entry time: 9:52.22 (-13.43)
50m: 32.37
100m: 1:08.40
(36.03)
150m: 1:45.40
(37.00)
200m: 2:22.58
(37.18)
250m: 2:59.94
(37.36)
300m: 3:37.44
(37.50)
350m: 4:14.84
(37.40)
400m: 4:51.72
(36.88)
450m: 5:28.37
(36.65)
500m: 6:04.60
(36.23)
550m: 6:41.04
(36.44)
600m: 7:17.45
(36.41)
650m: 7:52.69
(35.24)
700m: 8:28.83
(36.14)
750m: 9:04.64
(35.81)
800m: 9:38.79
(34.15)
10 Wilma Åhlén 2005 Simklubben Neptun +0.77 541 9:48.01 +59.16
Entry time: 9:38.68 (+9.33)
50m: 32.64
100m: 1:08.54
(35.90)
150m: 1:45.02
(36.48)
200m: 2:22.26
(37.24)
250m: 2:59.73
(37.47)
300m: 3:36.59
(36.86)
350m: 4:13.88
(37.29)
400m: 4:51.37
(37.49)
450m: 5:28.76
(37.39)
500m: 6:05.61
(36.85)
550m: 6:42.75
(37.14)
600m: 7:20.06
(37.31)
650m: 7:57.76
(37.70)
700m: 8:35.17
(37.41)
750m: 9:12.05
(36.88)
800m: 9:48.01
(35.96)
11 Matilda Holmström 2005 Upsala Simsällskap +0.93 536 9:49.85 +1:01.00
Entry time: 9:32.92 (+16.93)
50m: 32.25
100m: 1:07.96
(35.71)
150m: 1:44.81
(36.85)
200m: 2:21.91
(37.10)
250m: 2:58.88
(36.97)
300m: 3:36.19
(37.31)
350m: 4:13.23
(37.04)
400m: 4:50.54
(37.31)
450m: 5:27.75
(37.21)
500m: 6:05.12
(37.37)
550m: 6:43.22
(38.10)
600m: 7:21.10
(37.88)
650m: 7:58.97
(37.87)
700m: 8:36.71
(37.74)
750m: 9:13.63
(36.92)
800m: 9:49.85
(36.22)
12 Mira Wallin 2006 Järfälla Simsällskap +0.77 513 9:58.68 +1:09.83
Entry time: 10:03.17 (-4.49)
50m: 33.94
100m: 1:11.26
(37.32)
150m: 1:49.77
(38.51)
200m: 2:27.94
(38.17)
250m: 3:05.08
(37.14)
300m: 3:42.76
(37.68)
350m: 4:20.45
(37.69)
400m: 4:58.02
(37.57)
450m: 5:35.45
(37.43)
500m: 6:12.69
(37.24)
550m: 6:50.58
(37.89)
600m: 7:28.76
(38.18)
650m: 8:06.65
(37.89)
700m: 8:44.73
(38.08)
750m: 9:22.15
(37.42)
800m: 9:58.68
(36.53)
13 Klara Possman 2003 Södertörns Simsällskap +0.79 510 9:59.89 +1:11.04
Entry time: 9:39.50 (+20.39)
50m: 32.52
100m: 1:08.25
(35.73)
150m: 1:45.20
(36.95)
200m: 2:22.68
(37.48)
250m: 3:00.10
(37.42)
300m: 3:37.61
(37.51)
350m: 4:14.91
(37.30)
400m: 4:52.95
(38.04)
450m: 5:30.99
(38.04)
500m: 6:09.68
(38.69)
550m: 6:48.50
(38.82)
600m: 7:27.36
(38.86)
650m: 8:06.56
(39.20)
700m: 8:45.38
(38.82)
750m: 9:23.79
(38.41)
800m: 9:59.89
(36.10)
14 Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap +0.82 509 10:00.33 +1:11.48
Entry time: 9:33.98 (+26.35)
50m: 32.08
100m: 1:07.55
(35.47)
150m: 1:43.39
(35.84)
200m: 2:20.72
(37.33)
250m: 2:57.96
(37.24)
300m: 3:35.44
(37.48)
350m: 4:13.51
(38.07)
400m: 4:52.12
(38.61)
450m: 5:30.33
(38.21)
500m: 6:09.35
(39.02)
550m: 6:48.38
(39.03)
600m: 7:27.61
(39.23)
650m: 8:06.08
(38.47)
700m: 8:45.27
(39.19)
750m: 9:23.31
(38.04)
800m: 10:00.33
(37.02)
15 Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun +0.74 497 10:04.82 +1:15.97
Entry time: 9:59.02 (+5.80)
50m: 33.32
100m: 1:10.46
(37.14)
150m: 1:48.14
(37.68)
200m: 2:26.11
(37.97)
250m: 3:04.18
(38.07)
300m: 3:42.30
(38.12)
350m: 4:20.65
(38.35)
400m: 4:58.72
(38.07)
450m: 5:37.58
(38.86)
500m: 6:15.98
(38.40)
550m: 6:54.31
(38.33)
600m: 7:32.79
(38.48)
650m: 8:11.10
(38.31)
700m: 8:49.89
(38.79)
750m: 9:27.75
(37.86)
800m: 10:04.82
(37.07)
16 Lina Rehnman 2002 Västerås Simsällskap +0.81 461 10:20.26 +1:31.41
Entry time: 9:55.88 (+24.38)
50m: 35.09
100m: 1:12.80
(37.71)
150m: 1:51.00
(38.20)
200m: 2:30.06
(39.06)
250m: 3:09.17
(39.11)
300m: 3:48.47
(39.30)
350m: 4:27.63
(39.16)
400m: 5:07.21
(39.58)
450m: 5:46.01
(38.80)
500m: 6:25.81
(39.80)
550m: 7:04.74
(38.93)
600m: 7:44.47
(39.73)
650m: 8:23.47
(39.00)
700m: 9:02.64
(39.17)
750m: 9:42.05
(39.41)
800m: 10:20.26
(38.21)
Grenen officiell:  2020-09-26 16:11:20
2020-09-26 16:11:41 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Väsby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner