Results for Dansk Open Masters
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Danske Open Masters (K) | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Sigma | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1931-1935 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Erik Kjær | 1935 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | SW10.5 | |||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1936-1940 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jan Johansen | 1940 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.39 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1951-1955 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Finn Bækgaard | 1955 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.13 | ||||||
2 | Jens Halgreen | 1954 | Herlev Svømning | 32.26 | ||||||
3 | Olav Ryan | 1951 | Sigma Swim Allerød | 33.28 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-1960 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dan Ole Johansen | 1960 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.99 | ||||||
2 | Søren Toft | 1956 | Glostrup Svømmeklub | 30.84 | ||||||
3 | Sofus Lyngbo | 1960 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.46 | ||||||
4 | Lars Peder Haahr | 1959 | Sigma Swim Birkerød | 36.17 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1961-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Østberg | 1962 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.62 | ||||||
2 | Jes Gydesen | 1961 | Sigma Swim Allerød | 29.00 | ||||||
3 | Jan Råsø Rasmussen | 1962 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.48 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1970 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Dalsgaard | 1970 | Sigma Swim Birkerød | 27.24 | ||||||
2 | John Bøgehus Pedersen | 1968 | Sigma Swim Birkerød | 30.01 | ||||||
3 | Claus Damgaard Nielsen | 1968 | Hillerød Svømmeklub | 32.78 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1971-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Kilen | 1975 | Gladsaxe Svømmeklub | 25.14 | ||||||
2 | Mads Gjerløv | 1972 | Sigma Swim Birkerød | 25.31 | ||||||
3 | Paul Wolf | 1973 | Esbjerg Svømmeklub | 25.94 | ||||||
4 | Kaj Hansen | 1974 | Glostrup Svømmeklub | 28.83 | ||||||
5 | Kasper Lou | 1974 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.59 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1980 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Nielsen | 1979 | Næstved IF | 26.54 | ||||||
2 | Rhys Thomas | 1976 | Hørsholm Svømmeforening | 30.71 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1981-1985 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Nielsen | 1985 | Sigma Swim Birkerød | 26.48 | ||||||
2 | Anders Krygell | 1982 | Gladsaxe Svømmeklub | 26.53 | ||||||
3 | Emil Østergaard Bæk | 1985 | Hørsholm Svømmeforening | 30.28 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1986-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Jørgensen | 1989 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.91 | ||||||
2 | Tommy Odgaard | 1986 | Hillerød Svømmeklub | 26.87 | ||||||
3 | Mads Leang | 1987 | Glostrup Svømmeklub | 27.39 | ||||||
4 | Kasper Evald Sørensen | 1987 | Glostrup Svømmeklub | 27.85 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | Esbjerg Svømmeklub | 25.15 | ||||||
2 | Martin Sander Pedersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.65 | ||||||
3 | Glebs Rjabovs | 1991 | Sigma Swim Allerød | 26.16 | ||||||
4 | Emil Møhl | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.67 | ||||||
5 | Lauge Bruun | 1992 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.15 | ||||||
6 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.39 | ||||||
7 | Anders Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.09 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 25.11 | ||||||
2 | Johan Hofgaard | 1998 | KU Svømning og Vandpolo | 27.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 11:06 |