Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Seinäjoen Uimahalli |
Organizer: |
Seinäjoen Uimarit -58 |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
maalis 7, 2020 to maalis 7, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 100m Rintauinti Miehet 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Jungner |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paavo Jokiranta |
2010 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
2:19.33 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Reko Asp |
2011 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
DSQ |
|
|
7.5 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hermanni Laihorinne |
2010 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
DSQ |
|
|
7.3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7.3.2020 13.27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 100m Rintauinti Miehet 11-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samu Herronen |
2007 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Jumppanen |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:31.04 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob-Aleksander Ernits |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:36.67 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hannes Strömbäck |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:38.71 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Ponsiluoma |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:47.21 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kie Roukus |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:47.98 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leevi Vainionpää |
2009 |
Kurikan Ryhti |
|
|
1:48.11 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iipo Aula |
2007 |
Kurikan Ryhti |
|
|
1:48.59 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Seeti Uusi-Panula |
2007 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:50.84 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicky Rajala |
2007 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:50.87 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Topi Lehtinen |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:51.27 |
+24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Herman Sandbacka |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:51.74 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aleksi Leppä |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:57.89 |
+31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Juho Pirttikoski |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
2:01.05 |
+34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmus Lintilä |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
2:11.35 |
+44.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lenni Salmenkangas |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
2:12.78 |
+46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elias Kärkkäinen |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:16.31 |
+49.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julius Jokiaho |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
2:16.91 |
+50.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Miko Niemelä |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
2:19.53 |
+53.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Nikko |
2009 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
DSQ |
|
|
7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viljami Yli-Valkama |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
DSQ |
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikola Nikolov |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
DSQ |
|
|
4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Netanel Hong |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7.3.2020 13.27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 100m Rintauinti Miehet 14-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joona Kinnunen |
2004 |
Alavuden Urheilijat |
|
|
1:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Kotanen |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:18.64 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Konsta Joensuu |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:19.54 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roy Nukala |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:22.23 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sohneel Mandpe |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:23.35 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Vuollet |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:26.20 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Akseli Klutas |
2004 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:30.16 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
mika karlsson |
2004 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:32.31 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eskil Halmelinna |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:32.77 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Saarimaa |
2004 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:34.56 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alex Koskela |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:35.10 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iiro Asp |
2006 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:48.13 |
+30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leo Lehtimäki |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
1:49.51 |
+32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leevi Keppo |
2006 |
Lapuan Virkiä |
|
|
2:00.68 |
+43.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7.3.2020 13.27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 100m Rintauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Kekola |
2000 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:09.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teppo Jestoi |
2003 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
1:10.75 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eeli Hanka |
2003 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:28.79 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Antti Ahola |
2001 |
Lapuan Virkiä |
|
|
1:31.51 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matias Ylipelkonen |
2003 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
1:35.87 |
+26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikael Nurmela |
2002 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kalle Juupaluoma |
2002 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 7.3.2020 13.27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-03-07 13.27.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licensed to: Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
|
|
|
|
|