Results for Roskilde Challenge
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Roskilde Challenge | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Roskilde | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | Roskilde Svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Præmieoverrækkelse for løb 13-16 efter dette løb |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 32.86 | ||||||
2 | August Warrer | 1996 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.17 | ||||||
3 | Simon Tingsgaard | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 34.43 | ||||||
4 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 34.44 | ||||||
5 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 37.72 | ||||||
6 | Mads Toldborg Nielsen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 37.81 | ||||||
7 | Johan Johnsen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 39.33 | ||||||
8 | Mathias Poulsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 39.34 | ||||||
9 | Mikkel Pedersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 39.62 | ||||||
10 | Andreas Frost | 1996 | GI-40 Hermes | 40.13 | ||||||
11 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 42.20 | ||||||
12 | Mathias Edvardsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 43.22 | ||||||
13 | Christian Nielsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 43.46 | ||||||
14 | Andreas Petersen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 45.16 | ||||||
15 | Simon Hansen | 1999 | Greve Svømmeklub | 46.60 | ||||||
16 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.31 | ||||||
17 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.70 | ||||||
18 | Jakob Larsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 47.77 | ||||||
19 | Lukas Mittelberger | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.87 | ||||||
20 | Frej Koch-Mathews | 2000 | GI-40 Hermes | 49.57 | ||||||
21 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.63 | ||||||
22 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.68 | ||||||
23 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | GI-40 Hermes | 53.36 | ||||||
24 | Sebastian Vive Rasmussen | 2002 | GI-40 Hermes | 57.92 | ||||||
25 | Julius Ravn Thomsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 1:01.60 | ||||||
- | Klaus Bromberg | 1998 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Søren Hald Olsen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave v25m | |||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Præmieoverrækkelse for løb 13-16 efter dette løb |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Meier | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 30.73 | ||||||
2 | Mads Flensburg | 1994 | Ringe Svømme Klub | 40.18 | ||||||
- | Emil Møhl | 1994 | Ishøj Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mads Kildholt | 1994 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Præmieoverrækkelse for løb 13-16 efter dette løb |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julius Skaarup Schmidt | 1988 | Birkerød Svømmeklub | 29.17 | ||||||
2 | Andreas Haugaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 29.69 | ||||||
3 | Steven Boer | 1985 | Ringe Svømme Klub | 30.69 | ||||||
- | Hansotto Kristiansen | 1992 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Roskilde Svømning | Udskriftstidspunkt | 15:25 |