Results for Øst Junior/Senior Langbane 2020
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag kl. 09.00
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:07 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:08.84 10-08-2016 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 31-07-2009 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 25-03-2012 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
|
663 |
33.45 |
1:08.78 |
1:45.33 |
|
2:21.40 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Liva Palmund |
2002 |
|
655 |
33.41 |
1:09.08 |
1:46.20 |
|
2:22.01 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
|
643 |
34.73 |
1:10.78 |
1:47.31 |
|
2:22.90 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
633 |
34.50 |
1:10.81 |
1:47.86 |
|
2:23.63 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Zara Wendel |
2002 |
|
576 |
33.48 |
1:10.72 |
1:49.71 |
|
2:28.25 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
565 |
34.20 |
1:11.37 |
1:50.95 |
|
2:29.16 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Annika Britt Larsen |
2005 |
|
545 |
35.55 |
1:13.43 |
1:52.98 |
|
2:31.01 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
|
536 |
35.69 |
1:13.69 |
1:53.45 |
|
2:31.79 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Josefine Nielsen |
2005 |
|
532 |
35.24 |
1:14.50 |
1:54.66 |
|
2:32.21 |
Deltager ikke i finalen |
|
Frederiksværk Svømmeklub |
2:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rebecca Petersen |
2005 |
|
525 |
35.61 |
1:14.15 |
1:53.92 |
|
2:32.87 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Karoline K. Larsen |
2004 |
|
512 |
36.95 |
1:16.17 |
1:55.96 |
|
2:34.18 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
|
506 |
36.19 |
1:15.58 |
1:55.66 |
|
2:34.74 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:22.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Mølholm |
2005 |
|
492 |
36.37 |
1:15.99 |
1:55.84 |
|
2:36.15 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alma Olivarius |
2005 |
|
484 |
35.96 |
1:16.46 |
1:56.51 |
|
2:37.03 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mia Rindshøj |
2003 |
|
483 |
35.02 |
1:14.36 |
1:55.92 |
|
2:37.11 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
|
467 |
36.84 |
1:17.45 |
1:58.51 |
|
2:38.93 |
Deltager ikke i finalen |
|
Solrød Svømmeklub |
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sille Andersen |
2003 |
|
466 |
37.31 |
1:18.20 |
1:59.57 |
|
2:39.06 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Linnea Hietala |
2004 |
|
462 |
37.22 |
1:17.61 |
1:58.49 |
|
2:39.56 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsingør Svømmeklub |
2:31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
|
454 |
37.98 |
1:19.01 |
2:00.52 |
|
2:40.49 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
2:35.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Emilie Pyndt Hansen |
2004 |
|
448 |
38.07 |
1:19.41 |
2:00.97 |
|
2:41.10 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
|
442 |
36.68 |
1:17.54 |
1:59.58 |
|
2:41.83 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Allerød |
2:30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Julie Segato |
2005 |
|
441 |
37.96 |
1:19.49 |
2:01.86 |
|
2:42.02 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Camilla Porsdal |
2005 |
|
437 |
38.53 |
1:19.93 |
2:01.84 |
|
2:42.54 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
|
414 |
40.08 |
1:21.35 |
2:04.39 |
|
2:45.44 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ella Korre Stenholt |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
sw4.4 tyvstart |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
01 marts 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:07 |
|