Resultater for Kronborg Open 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 19:16 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 1, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 2:29.76 | |||||||
Herlev Svømning | 2:29.03 | |||||||||
2 | Caroline Villum Færch | 2005 | 2:33.49 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.86 | |||||||||
3 | Ella Gohr Metz | 2005 | 2:34.46 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:31.47 | |||||||||
4 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 2:35.18 | |||||||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:37.31 | |||||||||
5 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 2:35.39 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:35.61 | |||||||||
6 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 2:36.37 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 2:38.43 | |||||||||
7 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | 2:36.53 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Kristianstads SLS | 2:39.18 | |||||||||
8 | Olivia Augustinus | 2004 | 2:40.97 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.55 | |||||||||
9 | Frederikke Elster | 2004 | 2:42.01 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:38.72 | |||||||||
10 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 2:42.30 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:39.54 | |||||||||
11 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 2:42.73 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 2:45.53 | |||||||||
12 | Cille Kirketerp | 2005 | 2:42.80 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 2:39.40 | |||||||||
13 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 2:43.43 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 2:41.43 | |||||||||
14 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 2:43.79 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 2:46.53 | |||||||||
15 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 2:44.21 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:35.76 | |||||||||
16 | Line Thode Møller | 2004 | 2:44.58 | |||||||
Farum Svømmeklub | 2:50.09 | |||||||||
17 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 2:45.82 | |||||||
Vest-Brøndby | 2:37.53 | |||||||||
18 | Elly Petersson | 2005 | 2:46.31 | |||||||
Kristianstads SLS | 2:47.64 | |||||||||
19 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 2:46.92 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:40.56 | |||||||||
20 | Linnea Ranvert | 2005 | 2:49.25 | |||||||
Kristianstads SLS | 2:45.45 | |||||||||
21 | Laura Thomadsen | 2004 | 2:49.36 | |||||||
Albertslund IF | 2:48.25 | |||||||||
22 | Emma Widerfors | 2005 | 2:54.43 | |||||||
Kristianstads SLS | 2:49.51 | |||||||||
23 | Nora Kejser | 2004 | 2:54.54 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 2:51.02 | |||||||||
24 | Filippa Molin | 2005 | 2:57.08 | |||||||
Kristianstads SLS | 2:52.86 | |||||||||
25 | Ellie Petersson | 2005 | 2:59.40 | |||||||
Kristianstads SLS | 2:54.76 | |||||||||
26 | Hanna Andersson | 2005 | 3:01.61 | |||||||
Kristianstads SLS | 2:59.36 | |||||||||
27 | Frida Lauridsen | 2005 | 3:04.54 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 3:06.18 | |||||||||
28 | Bríet Natalía Tómasdóttir | 2004 | 3:04.80 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:03.52 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Storstein | 2000 | 2:27.30 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Karmøy Svømmeklubb | 2:24.25 | |||||||||
2 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 2:30.07 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:22.27 | |||||||||
3 | Sofie Nielsen | 2001 | 2:31.16 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:25.58 | |||||||||
4 | Regitze Gotthard | 2002 | 2:31.77 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:27.44 | |||||||||
5 | Lærke Blond | 2003 | 2:41.21 | |||||||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:40.45 | |||||||||
6 | Amanda Hietala | 2002 | 2:41.43 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:36.69 | |||||||||
7 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 2:52.49 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:43.82 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:16 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 618 | 31.18 | 1:10.42 | 1:53.66 | 2:28.02 | |||
Herlev Svømning | 2:29.03 | |||||||||
2 | Caroline Villum Færch | 2005 | 573 | 32.61 | 1:12.62 | 1:56.95 | 2:31.82 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.86 | |||||||||
3 | Ella Gohr Metz | 2005 | 570 | 35.45 | 1:16.22 | 1:57.88 | 2:32.08 | |||
Vest-Brøndby | 2:31.47 | |||||||||
4 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 544 | 31.83 | 1:11.31 | 1:59.46 | 2:34.41 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:35.61 | |||||||||
5 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 541 | 32.86 | 1:12.89 | 1:58.03 | 2:34.71 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:38.43 | |||||||||
6 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 534 | 33.01 | 1:14.62 | 2:00.57 | 2:35.37 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:37.31 | |||||||||
7 | Olivia Augustinus | 2004 | 503 | 32.95 | 1:15.32 | 2:02.84 | 2:38.49 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.55 | |||||||||
8 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 462 | 36.03 | 1:17.25 | 2:02.71 | 2:43.12 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:39.54 | |||||||||
- | Elly Petersson | 2005 | 35.75 | 1:19.35 | 2:06.00 | 2:44.47 | EXTRA | |||
Kristianstads SLS | 2:47.64 | |||||||||
- | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 34.87 | 1:18.66 | 2:06.30 | 2:44.68 | EXTRA | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:40.56 | |||||||||
- | Kajsa Salomonsen | 2005 | 33.18 | 1:15.74 | 2:06.91 | 2:45.05 | EXTRA | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:46.53 | |||||||||
- | Line Thode Møller | 2004 | 37.02 | 1:20.32 | 2:07.26 | 2:42.31 | EXTRA | |||
Farum Svømmeklub | 2:50.09 | |||||||||
- | Linnea Ranvert | 2005 | 36.54 | 1:22.68 | 2:09.67 | 2:49.05 | EXTRA | |||
Kristianstads SLS | 2:45.45 | |||||||||
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | 610 | 31.99 | 1:08.99 | 1:54.39 | 2:28.68 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:25.58 | |||||||||
2 | Lærke Blond | 2003 | 493 | 33.88 | 1:16.76 | 2:01.43 | 2:39.59 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:40.45 | |||||||||
3 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 411 | 35.96 | 1:20.32 | 2:09.58 | 2:49.63 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:43.82 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 07:23 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 2, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: LB Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 527 | 2:21.13 | Deltager ikke i finalen | |||||
Vest-Brøndby | 2:21.78 | |||||||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 526 | 2:21.18 | ||||||
Herlev Svømning | 2:18.41 | |||||||||
3 | Mathias Parkhøi | 2003 | 501 | 2:23.50 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:22.61 | |||||||||
4 | Bror Textor-Broch | 2003 | 454 | 2:28.30 | Deltager ikke i finalen | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:25.63 | |||||||||
5 | Eskil Solberg Holm | 2004 | 451 | 2:28.59 | Deltager ikke i finalen | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 2:26.47 | |||||||||
6 | Elias Rought | 2003 | 446 | 2:29.16 | Deltager ikke i finalen | |||||
Slagelse Svømmeklub | 2:24.26 | |||||||||
7 | Jannik Jørgensen | 2004 | 444 | 2:29.42 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:26.99 | |||||||||
8 | Victor Dyrhauge | 2004 | 435 | 2:30.41 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:30.06 | |||||||||
9 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 425 | 2:31.60 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:30.56 | |||||||||
10 | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | 410 | 2:33.35 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:34.60 | |||||||||
11 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 409 | 2:33.56 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:29.15 | |||||||||
12 | Louie Hermansen | 2004 | 394 | 2:35.39 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | 2:35.69 | |||||||||
13 | Felix Jönsson | 2004 | 384 | 2:36.75 | ||||||
Kristianstads SLS | 2:31.12 | |||||||||
14 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 358 | 2:40.49 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:37.27 | |||||||||
15 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 354 | 2:41.10 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:38.53 | |||||||||
16 | Victor Enemark Cruse | 2004 | 223 | 3:07.72 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 3:14.15 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: LB Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Houen | 2001 | 623 | 2:13.47 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:11.26 | |||||||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | 561 | 2:18.21 | Deltager ikke i finalen | |||||
Slagelse Svømmeklub | 2:12.58 | |||||||||
3 | Harry Petersson | 2002 | 507 | 2:22.91 | ||||||
Kristianstads SLS | 2:24.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:23 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:07 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: LB Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 540 | 28.98 | 1:04.64 | 1:49.08 | 2:19.96 | |||
Herlev Svømning | 2:18.41 | |||||||||
2 | Mathias Parkhøi | 2003 | 516 | 30.04 | 1:08.04 | 1:50.13 | 2:22.08 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:22.61 | |||||||||
3 | Victor Dyrhauge | 2004 | 455 | 31.49 | 1:12.07 | 1:53.60 | 2:28.15 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:30.06 | |||||||||
4 | Jannik Jørgensen | 2004 | 454 | 31.83 | 1:13.45 | 1:54.03 | 2:28.25 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:26.99 | |||||||||
5 | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | 445 | 29.98 | 1:08.72 | 1:54.11 | 2:29.27 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:34.60 | |||||||||
6 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 431 | 31.29 | 1:12.29 | 1:54.96 | 2:30.81 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:29.15 | |||||||||
7 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 427 | 31.51 | 1:11.98 | 1:57.13 | 2:31.37 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:30.56 | |||||||||
8 | Louie Hermansen | 2004 | 417 | 33.17 | 1:13.85 | 1:58.49 | 2:32.48 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:35.69 | |||||||||
- | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 33.42 | 1:15.03 | 2:03.58 | 2:38.65 | EXTRA | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:37.27 | |||||||||
- | Victor Enemark Cruse | 2004 | 42.00 | 1:30.20 | 2:24.30 | 3:07.33 | EXTRA | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:14.15 | |||||||||
Løb 2, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: LB Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Houen | 2001 | 556 | 28.54 | 1:04.50 | 1:44.64 | 2:18.60 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:11.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:07 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:10 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Coffee Trade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 641 | 28.33 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | 27.56 | |||||||||
2 | Schastine Tabor | 2005 | 623 | 28.59 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 28.17 | |||||||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 545 | 29.90 | ||||||
Herlev Svømning | 29.70 | |||||||||
4 | Josephine Thomsen | 2005 | 532 | 30.14 | ||||||
Herlev Svømning | 29.66 | |||||||||
5 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 480 | 31.20 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.33 | |||||||||
6 | Thea Mikkelsen | 2005 | 479 | 31.22 | Deltager ikke i finalen | |||||
Glostrup Svømme Klub | 30.65 | |||||||||
7 | Olivia Augustinus | 2004 | 478 | 31.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.04 | |||||||||
8 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | 477 | 31.26 | Deltager ikke i finalen | |||||
Kristianstads SLS | 32.31 | |||||||||
9 | Josefine Nielsen | 2005 | 467 | 31.48 | Deltager ikke i finalen | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 32.37 | |||||||||
10 | Anja Xin Andersen | 2004 | 466 | 31.51 | ||||||
Herlev Svømning | 31.91 | |||||||||
11 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 463 | 31.57 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.60 | |||||||||
12 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 455 | 31.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.14 | |||||||||
13 | Alma Olivarius | 2005 | 447 | 31.95 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.59 | |||||||||
14 | Signe Eie | 2005 | 444 | 32.00 | ||||||
Herlev Svømning | 30.75 | |||||||||
15 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 439 | 32.12 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.81 | |||||||||
16 | Filippa Eiler | 2005 | 439 | 32.14 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | 32.59 | |||||||||
17 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 420 | 32.61 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 32.73 | |||||||||
18 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 404 | 33.04 | ||||||
Vest-Brøndby | 30.87 | |||||||||
19 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 383 | 33.62 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.23 | |||||||||
20 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 377 | 33.79 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 34.15 | |||||||||
21 | Johanne Weber | 2005 | 369 | 34.06 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.69 | |||||||||
22 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 363 | 34.22 | ||||||
Farum Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
23 | Kristina Østerhus | 2005 | 357 | 34.43 | ||||||
Karmøy Svømmeklubb | 33.45 | |||||||||
24 | Matilda Björkholm | 2005 | 355 | 34.47 | ||||||
Kristianstads SLS | 36.40 | |||||||||
25 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 348 | 34.70 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.20 | |||||||||
26 | Karoline K. Larsen | 2004 | 343 | 34.88 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.64 | |||||||||
27 | Elly Petersson | 2005 | 332 | 35.27 | ||||||
Kristianstads SLS | 35.59 | |||||||||
28 | Emma F. Rouse | 2004 | 318 | 35.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.42 | |||||||||
29 | Elisabeth Roskær | 2004 | 298 | 36.55 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | 35.95 | |||||||||
30 | Bríet Natalía Tómasdóttir | 2004 | 273 | 37.63 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.05 | |||||||||
- | Helene Orben | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Farum Svømmeklub | 39.33 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Coffee Trade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 627 | 28.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.95 | |||||||||
2 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 565 | 29.54 | ||||||
Herlev Svømning | 28.42 | |||||||||
3 | Maria Storstein | 2000 | 555 | 29.71 | ||||||
Karmøy Svømmeklubb | 29.14 | |||||||||
4 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 506 | 30.64 | ||||||
Herlev Svømning | 29.31 | |||||||||
5 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 475 | 31.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.99 | |||||||||
6 | Freja Stenbækgård | 2003 | 472 | 31.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.40 | |||||||||
7 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 467 | 31.48 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.69 | |||||||||
8 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | 446 | 31.96 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 30.70 | |||||||||
9 | Pil Sylvander | 2003 | 436 | 32.20 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.32 | |||||||||
10 | Ellen A. Skov | 2003 | 433 | 32.29 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.01 | |||||||||
11 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 425 | 32.48 | ||||||
Farum Svømmeklub | 31.58 | |||||||||
12 | Mia Krüger | 2002 | 371 | 33.97 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.76 | |||||||||
13 | Amanda Hietala | 2002 | 370 | 34.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.60 | |||||||||
14 | Ida Oest | 2003 | 320 | 35.69 | ||||||
Herlev Svømning | 35.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:10 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Coffee Trade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 693 | 27.60 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | 27.56 | |||||||||
2 | Schastine Tabor | 2005 | 624 | 28.58 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 28.17 | |||||||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 569 | 29.47 | ||||||
Herlev Svømning | 29.70 | |||||||||
4 | Josephine Thomsen | 2005 | 550 | 29.80 | ||||||
Herlev Svømning | 29.66 | |||||||||
5 | Olivia Augustinus | 2004 | 512 | 30.53 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.04 | |||||||||
6 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 501 | 30.74 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.33 | |||||||||
7 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 456 | 31.72 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.60 | |||||||||
8 | Anja Xin Andersen | 2004 | 448 | 31.91 | ||||||
Herlev Svømning | 31.91 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Coffee Trade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 636 | 28.40 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.95 | |||||||||
2 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 576 | 29.35 | ||||||
Herlev Svømning | 28.42 | |||||||||
3 | Maria Storstein | 2000 | 535 | 30.08 | ||||||
Karmøy Svømmeklubb | 29.14 | |||||||||
4 | Freja Stenbækgård | 2003 | 531 | 30.15 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.40 | |||||||||
5 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | 518 | 30.41 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 30.70 | |||||||||
6 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 507 | 30.62 | ||||||
Herlev Svømning | 29.31 | |||||||||
7 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 460 | 31.64 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.69 | |||||||||
8 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 458 | 31.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:21 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Miss Bagel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aleksander Henning Grønfur | 2003 | 26.79 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 26.09 | |||||||||
2 | Casper Madsen | 2004 | 27.65 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.03 | |||||||||
3 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 27.66 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.62 | |||||||||
4 | Felix Jönsson | 2004 | 28.62 | |||||||
Kristianstads SLS | 28.16 | |||||||||
5 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 28.81 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.00 | |||||||||
6 | Asger Johansen | 2003 | 28.87 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 27.93 | |||||||||
7 | Lucas Nielsen | 2004 | 29.07 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 29.57 | |||||||||
8 | Elias Mønichen Alsos | 2004 | 29.18 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 28.68 | |||||||||
9 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 29.61 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.11 | |||||||||
10 | Anton Skov Grell | 2004 | 30.06 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 30.07 | |||||||||
11 | Alexander Asmussen | 2004 | 30.19 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 30.83 | |||||||||
12 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 30.49 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.80 | |||||||||
13 | Mats Krüger | 2004 | 30.59 | |||||||
Farum Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
14 | Malte Hjalholt | 2003 | 30.61 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 30.97 | |||||||||
15 | Olav Byrknes | 2004 | 37.26 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 36.32 | |||||||||
16 | Victor Enemark Cruse | 2004 | 44.87 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 43.69 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Miss Bagel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigurd Holten Bøen | 1997 | 24.85 | |||||||
Oslo Idrettslag | 23.70 | |||||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 25.11 | |||||||
Herlev Svømning | 24.66 | |||||||||
3 | Julius Munk | 2000 | 25.39 | |||||||
Herlev Svømning | 24.86 | |||||||||
4 | Laurits Kenskov | 2001 | 25.59 | |||||||
Herlev Svømning | 25.30 | |||||||||
5 | Frederik Møller | 2002 | 25.80 | |||||||
Herlev Svømning | 25.55 | |||||||||
6 | Oliver Jacobsen | 1997 | 26.06 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 25.38 | |||||||||
7 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 26.32 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.95 | |||||||||
8 | Jonas Hansen | 2001 | 26.78 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 26.99 | |||||||||
9 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 26.90 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 26.69 | |||||||||
10 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 26.97 | |||||||
Vest-Brøndby | 26.27 | |||||||||
11 | Mads Lind | 2002 | 28.60 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.94 | |||||||||
12 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 28.80 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Vest-Brøndby | 28.62 | |||||||||
13 | Stian Munkejord | 2001 | 29.06 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 27.83 | |||||||||
14 | Alexander Stærkær | 2002 | 29.41 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.58 | |||||||||
15 | Christian Ong Hansen | 2001 | 29.67 | |||||||
Farum Svømmeklub | 28.26 | |||||||||
16 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 30.03 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.90 | |||||||||
17 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 30.20 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.60 | |||||||||
18 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 31.38 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 31.77 | |||||||||
19 | Ahmed Sadoon | 2002 | 32.03 | |||||||
Kristianstads SLS | 28.85 | |||||||||
20 | Haris Jazavac | 2002 | 32.61 | |||||||
Kristianstads SLS | 33.43 | |||||||||
- | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:21 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Miss Bagel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aleksander Henning Grønfur | 2003 | 582 | 26.67 | ||||||
Karmøy Svømmeklubb | 26.09 | |||||||||
2 | Casper Madsen | 2004 | 559 | 27.03 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.03 | |||||||||
3 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 535 | 27.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.62 | |||||||||
4 | Felix Jönsson | 2004 | 523 | 27.64 | ||||||
Kristianstads SLS | 28.16 | |||||||||
5 | Elias Mønichen Alsos | 2004 | 475 | 28.54 | ||||||
Karmøy Svømmeklubb | 28.68 | |||||||||
6 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 457 | 28.90 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.00 | |||||||||
7 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 439 | 29.29 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.11 | |||||||||
- | Lucas Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 29.57 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Miss Bagel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigurd Holten Bøen | 1997 | 714 | 24.91 | ||||||
Oslo Idrettslag | 23.70 | |||||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 700 | 25.08 | ||||||
Herlev Svømning | 24.66 | |||||||||
3 | Julius Munk | 2000 | 675 | 25.38 | ||||||
Herlev Svømning | 24.86 | |||||||||
4 | Laurits Kenskov | 2001 | 663 | 25.53 | ||||||
Herlev Svømning | 25.30 | |||||||||
5 | Frederik Møller | 2002 | 654 | 25.65 | ||||||
Herlev Svømning | 25.55 | |||||||||
6 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 601 | 26.38 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.95 | |||||||||
7 | Jonas Hansen | 2001 | 574 | 26.79 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 26.99 | |||||||||
8 | Oliver Jacobsen | 1997 | 483 | 28.38 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 25.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:21 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Jacob Ernst Food |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josefine Nielsen | 2005 | 31.78 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 31.39 | |||||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 32.08 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 30.66 | |||||||||
3 | Linnea Hietala | 2004 | 32.29 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.87 | |||||||||
4 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 32.88 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.08 | |||||||||
5 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 33.55 | |||||||
Farum Svømmeklub | 33.83 | |||||||||
6 | Signe Eie | 2005 | 33.81 | |||||||
Herlev Svømning | 32.48 | |||||||||
7 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 33.95 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 32.37 | |||||||||
8 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 34.41 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
9 | Karoline K. Larsen | 2004 | 35.44 | |||||||
Farum Svømmeklub | 32.93 | |||||||||
10 | Natacha Munch | 2005 | 35.50 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.70 | |||||||||
11 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 35.57 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.08 | |||||||||
12 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 35.82 | |||||||
Farum Svømmeklub | 36.02 | |||||||||
13 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 36.13 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.26 | |||||||||
14 | Thea Mikkelsen | 2005 | 36.28 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 34.28 | |||||||||
15 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 36.51 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.94 | |||||||||
16 | Elisabeth Roskær | 2004 | 37.02 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 37.27 | |||||||||
17 | Emma Widerfors | 2005 | 37.31 | |||||||
Kristianstads SLS | 36.38 | |||||||||
18 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 37.32 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.83 | |||||||||
19 | Kaja Krawiec | 2005 | 37.47 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 34.67 | |||||||||
20 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 37.61 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 38.40 | |||||||||
21 | Nora Kejser | 2004 | 37.63 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 36.95 | |||||||||
22 | Helene Orben | 2005 | 38.12 | |||||||
Farum Svømmeklub | 36.96 | |||||||||
23 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | 38.65 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.49 | |||||||||
24 | Hanna Andersson | 2005 | 38.83 | |||||||
Kristianstads SLS | 37.72 | |||||||||
25 | Isabella Borgmann | 2005 | 39.30 | |||||||
Farum Svømmeklub | 40.43 | |||||||||
26 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 39.56 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.48 | |||||||||
27 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 39.98 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.58 | |||||||||
28 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | 41.40 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 42.12 | |||||||||
29 | Johanna Gustafsson | 2005 | 42.36 | |||||||
Kristianstads SLS | 39.85 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Jacob Ernst Food |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Stoebner | 1997 | 31.39 | |||||||
Oslo Idrettslag | 29.84 | |||||||||
2 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 32.50 | |||||||
Kristianstads SLS | 31.69 | |||||||||
3 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | 33.40 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
4 | Annie Thulin | 2003 | 33.89 | |||||||
Kristianstads SLS | 32.62 | |||||||||
4 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 33.89 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.74 | |||||||||
6 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 34.51 | |||||||
Kristianstads SLS | 32.72 | |||||||||
7 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 35.63 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.88 | |||||||||
- | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 32.46 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:21 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:27 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Jacob Ernst Food |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 624 | 31.57 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | 30.66 | |||||||||
2 | Josefine Nielsen | 2005 | 608 | 31.83 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 31.39 | |||||||||
3 | Linnea Hietala | 2004 | 598 | 32.02 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.87 | |||||||||
4 | Signe Eie | 2005 | 575 | 32.44 | ||||||
Herlev Svømning | 32.48 | |||||||||
5 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 550 | 32.92 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.08 | |||||||||
6 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 536 | 33.20 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.83 | |||||||||
7 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 531 | 33.30 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | 32.37 | |||||||||
- | Emmely Östman Pedersen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Jacob Ernst Food |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Stoebner | 1997 | 674 | 30.76 | ||||||
Oslo Idrettslag | 29.84 | |||||||||
2 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | 571 | 32.51 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.10 | |||||||||
3 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 555 | 32.82 | ||||||
Kristianstads SLS | 31.69 | |||||||||
4 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 528 | 33.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.74 | |||||||||
5 | Annie Thulin | 2003 | 492 | 34.16 | ||||||
Kristianstads SLS | 32.62 | |||||||||
6 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 477 | 34.52 | ||||||
Kristianstads SLS | 32.72 | |||||||||
7 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 452 | 35.15 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.88 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:27 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 07:37 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Comwell Borupgaard |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Jørgensen | 2003 | 522 | 29.80 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
2 | Johan Instebø | 2004 | 517 | 29.89 | ||||||
Karmøy Svømmeklubb | 28.77 | |||||||||
3 | Daniel Mir | 2003 | 464 | 30.99 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.62 | |||||||||
4 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 429 | 31.81 | Deltager ikke i finalen | |||||
Vest-Brøndby | 31.20 | |||||||||
5 | Tomislav Corluka | 2003 | 426 | 31.89 | ||||||
Kristianstads SLS | 31.41 | |||||||||
6 | Ørjan Westre | 2003 | 412 | 32.24 | ||||||
Karmøy Svømmeklubb | 30.98 | |||||||||
7 | Herman Modig | 2003 | 396 | 32.67 | ||||||
Kristianstads SLS | 32.99 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Comwell Borupgaard |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 726 | 26.70 | ||||||
Herlev Svømning | 25.43 | |||||||||
2 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 648 | 27.73 | Deltager ikke i finalen | |||||
Herlev Svømning | 26.84 | |||||||||
3 | Jonas Hansen | 2001 | 594 | 28.54 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.08 | |||||||||
4 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 592 | 28.58 | Deltager ikke i finalen | |||||
Slagelse Svømmeklub | 28.16 | |||||||||
5 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 545 | 29.37 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 28.26 | |||||||||
6 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 518 | 29.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.07 | |||||||||
7 | Christian Ong Hansen | 2001 | 419 | 32.05 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.37 | |||||||||
8 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 403 | 32.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.72 | |||||||||
9 | Harry Petersson | 2002 | 385 | 32.99 | ||||||
Kristianstads SLS | 30.61 | |||||||||
10 | Morten Kilhof | 2000 | 336 | 34.52 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.02 | |||||||||
- | Villads Bomholt Larsen | 2001 | DSQ | Unden vand over 15 m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:37 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Comwell Borupgaard |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Instebø | 2004 | 539 | 29.48 | ||||||
Karmøy Svømmeklubb | 28.77 | |||||||||
2 | Frederik Jørgensen | 2003 | 504 | 30.15 | ||||||
Farum Svømmeklub | 32.59 | |||||||||
3 | Daniel Mir | 2003 | 481 | 30.61 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.62 | |||||||||
4 | Tomislav Corluka | 2003 | 472 | 30.82 | ||||||
Kristianstads SLS | 31.41 | |||||||||
5 | Ørjan Westre | 2003 | 452 | 31.26 | ||||||
Karmøy Svømmeklubb | 30.98 | |||||||||
6 | Herman Modig | 2003 | 439 | 31.56 | ||||||
Kristianstads SLS | 32.99 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Comwell Borupgaard |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 734 | 26.60 | ||||||
Herlev Svømning | 25.43 | |||||||||
2 | Jonas Hansen | 2001 | 600 | 28.45 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.08 | |||||||||
3 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 557 | 29.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.07 | |||||||||
4 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 545 | 29.37 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 28.26 | |||||||||
5 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 468 | 30.91 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.72 | |||||||||
6 | Christian Ong Hansen | 2001 | 406 | 32.40 | ||||||
Farum Svømmeklub | 30.37 | |||||||||
7 | Harry Petersson | 2002 | 389 | 32.85 | ||||||
Kristianstads SLS | 30.61 | |||||||||
- | Morten Kilhof | 2000 | DNS | |||||||
Solrød Svømmeklub | 33.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:21 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Hildon |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | 33.70 | |||||||
Kristianstads SLS | 33.52 | |||||||||
2 | Schastine Tabor | 2005 | 34.23 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 32.82 | |||||||||
3 | Caroline Villum Færch | 2005 | 35.56 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.04 | |||||||||
4 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 36.84 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 36.02 | |||||||||
5 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 37.08 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.40 | |||||||||
6 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 37.34 | |||||||
Herlev Svømning | 36.52 | |||||||||
7 | Ella Gohr Metz | 2005 | 37.35 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Vest-Brøndby | 37.96 | |||||||||
8 | Anja Xin Andersen | 2004 | 37.60 | |||||||
Herlev Svømning | 36.19 | |||||||||
9 | Johanne Weber | 2005 | 37.67 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.00 | |||||||||
10 | Cille Kirketerp | 2005 | 37.91 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 36.12 | |||||||||
11 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 38.54 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 37.93 | |||||||||
12 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 38.82 | |||||||
Vest-Brøndby | 37.16 | |||||||||
13 | Elly Petersson | 2005 | 40.28 | |||||||
Kristianstads SLS | 40.57 | |||||||||
14 | Linnea Ranvert | 2005 | 40.84 | |||||||
Kristianstads SLS | 42.31 | |||||||||
15 | Laura Thomadsen | 2004 | 41.25 | |||||||
Albertslund IF | 41.59 | |||||||||
16 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 41.31 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.79 | |||||||||
17 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 41.72 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.16 | |||||||||
18 | Ellie Petersson | 2005 | 41.74 | |||||||
Kristianstads SLS | 41.47 | |||||||||
19 | Frida Lauridsen | 2005 | 43.04 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 42.07 | |||||||||
20 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | 43.11 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 43.09 | |||||||||
21 | Hanna Andersson | 2005 | 43.98 | |||||||
Kristianstads SLS | 44.47 | |||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Hildon |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 35.25 | |||||||
Herlev Svømning | 33.55 | |||||||||
2 | Regitze Gotthard | 2002 | 35.75 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 34.73 | |||||||||
3 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 36.07 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.36 | |||||||||
4 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 36.53 | |||||||
Kristianstads SLS | 37.24 | |||||||||
5 | Lærke Blond | 2003 | 37.05 | |||||||
Vallensbæk IF af 1939 | 35.43 | |||||||||
6 | Amanda Hietala | 2002 | 38.11 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.31 | |||||||||
7 | Ida Oest | 2003 | 38.75 | |||||||
Herlev Svømning | 38.15 | |||||||||
8 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 40.72 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:21 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:24 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Hildon |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | 728 | 32.68 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 32.82 | |||||||||
2 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | 674 | 33.52 | ||||||
Kristianstads SLS | 33.52 | |||||||||
3 | Caroline Villum Færch | 2005 | 554 | 35.79 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.04 | |||||||||
4 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 533 | 36.24 | ||||||
Herlev Svømning | 36.52 | |||||||||
5 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 514 | 36.70 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | 36.02 | |||||||||
6 | Johanne Weber | 2005 | 512 | 36.73 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.00 | |||||||||
7 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 505 | 36.90 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.40 | |||||||||
8 | Anja Xin Andersen | 2004 | 469 | 37.83 | ||||||
Herlev Svømning | 36.19 | |||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Hildon |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 553 | 35.80 | ||||||
Herlev Svømning | 33.55 | |||||||||
2 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 545 | 35.99 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.36 | |||||||||
3 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 507 | 36.85 | ||||||
Kristianstads SLS | 37.24 | |||||||||
4 | Lærke Blond | 2003 | 503 | 36.95 | ||||||
Vallensbæk IF af 1939 | 35.43 | |||||||||
5 | Amanda Hietala | 2002 | 490 | 37.29 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.31 | |||||||||
6 | Ida Oest | 2003 | 456 | 38.19 | ||||||
Herlev Svømning | 38.15 | |||||||||
7 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 384 | 40.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:24 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:21 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: State Energy |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aleksander Henning Grønfur | 2003 | 32.17 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 30.71 | |||||||||
2 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 32.22 | |||||||
Herlev Svømning | 32.09 | |||||||||
3 | Elias Rought | 2003 | 32.23 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 31.03 | |||||||||
4 | Eskil Solberg Holm | 2004 | 34.03 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 32.00 | |||||||||
5 | Jannik Jørgensen | 2004 | 34.04 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.30 | |||||||||
6 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 35.10 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 34.18 | |||||||||
7 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 35.87 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.01 | |||||||||
8 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 36.74 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.70 | |||||||||
9 | Victor Dyrhauge | 2004 | 36.78 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 35.37 | |||||||||
10 | Louie Hermansen | 2004 | 36.82 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 36.14 | |||||||||
11 | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | 38.11 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 38.33 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 37.04 | |||||||||
13 | Victor Enemark Cruse | 2004 | 46.64 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 47.90 | |||||||||
- | Olav Byrknes | 2004 | DNS | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 45.65 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: State Energy |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 31.54 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 31.00 | |||||||||
2 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 31.91 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.21 | |||||||||
3 | Stian Munkejord | 2001 | 32.35 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 31.66 | |||||||||
4 | Casper Svärd | 2001 | 32.62 | |||||||
Landskrona Simsällskap | 32.13 | |||||||||
5 | Ahmed Sadoon | 2002 | 32.97 | |||||||
Kristianstads SLS | 32.29 | |||||||||
6 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 34.98 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Vest-Brøndby | 34.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:21 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:27 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: State Energy |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 526 | 32.13 | ||||||
Herlev Svømning | 32.09 | |||||||||
2 | Elias Rought | 2003 | 511 | 32.45 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 31.03 | |||||||||
3 | Jannik Jørgensen | 2004 | 502 | 32.63 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.30 | |||||||||
4 | Aleksander Henning Grønfur | 2003 | 502 | 32.65 | ||||||
Karmøy Svømmeklubb | 30.71 | |||||||||
5 | Eskil Solberg Holm | 2004 | 492 | 32.85 | ||||||
Karmøy Svømmeklubb | 32.00 | |||||||||
6 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 424 | 34.54 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.18 | |||||||||
7 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 365 | 36.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.70 | |||||||||
8 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 361 | 36.42 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.01 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: State Energy |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 570 | 31.28 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.00 | |||||||||
2 | Stian Munkejord | 2001 | 555 | 31.57 | ||||||
Karmøy Svømmeklubb | 31.66 | |||||||||
3 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 539 | 31.87 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.21 | |||||||||
4 | Ahmed Sadoon | 2002 | 531 | 32.03 | ||||||
Kristianstads SLS | 32.29 | |||||||||
5 | Casper Svärd | 2001 | 499 | 32.70 | ||||||
Landskrona Simsällskap | 32.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:27 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 19:16 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Pågen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 27.50 | |||||||
Herlev Svømning | 27.10 | |||||||||
2 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 28.26 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.10 | |||||||||
3 | Cille Kirketerp | 2005 | 28.41 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 27.19 | |||||||||
4 | Linnea Hietala | 2004 | 29.05 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.21 | |||||||||
5 | Josephine Thomsen | 2005 | 29.15 | |||||||
Herlev Svømning | 28.24 | |||||||||
6 | Signe Eie | 2005 | 29.22 | |||||||
Herlev Svømning | 28.70 | |||||||||
7 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 29.25 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.30 | |||||||||
8 | Kaja Krawiec | 2005 | 29.29 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 28.27 | |||||||||
9 | Filippa Eiler | 2005 | 29.35 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 28.19 | |||||||||
10 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 29.56 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.07 | |||||||||
11 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 29.73 | |||||||
Farum Svømmeklub | 28.72 | |||||||||
12 | Olivia Augustinus | 2004 | 29.76 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.62 | |||||||||
13 | Caroline Villum Færch | 2005 | 29.77 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.04 | |||||||||
14 | Nomi I. K. Schau | 2004 | 29.97 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.88 | |||||||||
15 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 30.00 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 29.15 | |||||||||
16 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 30.09 | |||||||
Vest-Brøndby | 29.46 | |||||||||
17 | Natacha Munch | 2005 | 30.13 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.68 | |||||||||
18 | Alma Olivarius | 2005 | 30.24 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.01 | |||||||||
19 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 30.27 | |||||||
Vallensbæk IF af 1939 | 30.17 | |||||||||
19 | Frederikke Elster | 2004 | 30.27 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.91 | |||||||||
21 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 30.29 | |||||||
Vest-Brøndby | 28.33 | |||||||||
22 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 30.37 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 29.39 | |||||||||
23 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 30.62 | |||||||
Farum Svømmeklub | 30.22 | |||||||||
24 | Line Thode Møller | 2004 | 30.86 | |||||||
Farum Svømmeklub | 30.72 | |||||||||
25 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 30.90 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.74 | |||||||||
26 | Elisabeth Roskær | 2004 | 30.96 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 30.88 | |||||||||
26 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 30.96 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | 29.68 | |||||||||
28 | Kristina Østerhus | 2005 | 31.05 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 30.18 | |||||||||
29 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 31.11 | |||||||
Farum Svømmeklub | 29.95 | |||||||||
30 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 31.52 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.85 | |||||||||
31 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 31.65 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.01 | |||||||||
32 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 31.72 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 31.56 | |||||||||
33 | Helene Orben | 2005 | 31.88 | |||||||
Farum Svømmeklub | 31.92 | |||||||||
34 | Emma F. Rouse | 2004 | 31.92 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.19 | |||||||||
35 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 31.95 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.21 | |||||||||
36 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 32.13 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.32 | |||||||||
37 | Matilda Björkholm | 2005 | 32.20 | |||||||
Kristianstads SLS | 32.41 | |||||||||
38 | Filippa Molin | 2005 | 32.23 | |||||||
Kristianstads SLS | 33.41 | |||||||||
39 | Frida Lauridsen | 2005 | 32.25 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 33.03 | |||||||||
40 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 32.29 | |||||||
Vest-Brøndby | 31.18 | |||||||||
41 | Emma Widerfors | 2005 | 32.33 | |||||||
Kristianstads SLS | 31.82 | |||||||||
42 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | 32.71 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.35 | |||||||||
43 | Nora Kejser | 2004 | 32.76 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 32.18 | |||||||||
44 | Linnea Ranvert | 2005 | 33.06 | |||||||
Kristianstads SLS | 32.68 | |||||||||
45 | Isabella Borgmann | 2005 | 33.39 | |||||||
Farum Svømmeklub | 33.56 | |||||||||
46 | Katrine G. Kristensen | 2005 | 33.64 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.65 | |||||||||
47 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 33.72 | |||||||
Vest-Brøndby | 34.11 | |||||||||
48 | Johanna Gustafsson | 2005 | 34.87 | |||||||
Kristianstads SLS | 34.67 | |||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Pågen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 27.79 | |||||||
Herlev Svømning | 27.02 | |||||||||
2 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 28.03 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.59 | |||||||||
3 | Maria Storstein | 2000 | 28.28 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 27.44 | |||||||||
4 | Freja Stenbækgård | 2003 | 28.51 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.85 | |||||||||
5 | Sara Stoebner | 1997 | 28.69 | |||||||
Oslo Idrettslag | 27.11 | |||||||||
6 | Sofie Nielsen | 2001 | 29.03 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.31 | |||||||||
7 | Regitze Gotthard | 2002 | 29.20 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 28.12 | |||||||||
8 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 29.33 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.63 | |||||||||
9 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 29.68 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.93 | |||||||||
10 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 30.01 | |||||||
Farum Svømmeklub | 28.68 | |||||||||
11 | Annie Thulin | 2003 | 30.25 | |||||||
Kristianstads SLS | 29.47 | |||||||||
12 | Pil Sylvander | 2003 | 30.37 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.06 | |||||||||
13 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 30.86 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.09 | |||||||||
14 | Mia Krüger | 2002 | 31.10 | |||||||
Farum Svømmeklub | 31.15 | |||||||||
15 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 31.15 | |||||||
Farum Svømmeklub | 29.36 | |||||||||
16 | Ellen A. Skov | 2003 | 31.18 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.50 | |||||||||
17 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 31.93 | |||||||
Kristianstads SLS | 31.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:16 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Pågen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 652 | 27.29 | ||||||
Herlev Svømning | 27.10 | |||||||||
2 | Cille Kirketerp | 2005 | 642 | 27.43 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | 27.19 | |||||||||
3 | Josephine Thomsen | 2005 | 580 | 28.38 | ||||||
Herlev Svømning | 28.24 | |||||||||
4 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 573 | 28.49 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.10 | |||||||||
5 | Signe Eie | 2005 | 559 | 28.72 | ||||||
Herlev Svømning | 28.70 | |||||||||
6 | Linnea Hietala | 2004 | 557 | 28.76 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.21 | |||||||||
7 | Kaja Krawiec | 2005 | 545 | 28.97 | ||||||
Karmøy Svømmeklubb | 28.27 | |||||||||
8 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 532 | 29.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.30 | |||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Pågen |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 623 | 27.70 | ||||||
Herlev Svømning | 27.02 | |||||||||
2 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 617 | 27.80 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.59 | |||||||||
3 | Freja Stenbækgård | 2003 | 608 | 27.94 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.85 | |||||||||
4 | Maria Storstein | 2000 | 601 | 28.04 | ||||||
Karmøy Svømmeklubb | 27.44 | |||||||||
5 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 528 | 29.27 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.68 | |||||||||
6 | Pil Sylvander | 2003 | 518 | 29.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.06 | |||||||||
7 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 506 | 29.69 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.93 | |||||||||
8 | Annie Thulin | 2003 | 483 | 30.16 | ||||||
Kristianstads SLS | 29.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:37 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 20:25 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Pearly |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 25.46 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Vest-Brøndby | 25.88 | |||||||||
2 | Frederik Jørgensen | 2003 | 25.48 | |||||||
Farum Svømmeklub | 25.80 | |||||||||
3 | Peter Holm | 2003 | 25.73 | |||||||
Herlev Svømning | 25.83 | |||||||||
4 | Casper Madsen | 2004 | 25.82 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 25.77 | |||||||||
5 | Aleksander Henning Grønfur | 2003 | 25.88 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 23.87 | |||||||||
6 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 26.35 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Herlev Svømning | 26.52 | |||||||||
7 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 26.47 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.07 | |||||||||
8 | Asger Johansen | 2003 | 26.71 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 26.15 | |||||||||
9 | Felix Jönsson | 2004 | 26.83 | |||||||
Kristianstads SLS | 26.87 | |||||||||
10 | Tomislav Corluka | 2003 | 26.84 | |||||||
Kristianstads SLS | 28.16 | |||||||||
11 | Mathias Parkhøi | 2003 | 26.89 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.10 | |||||||||
12 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 26.90 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.36 | |||||||||
13 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 27.29 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 26.48 | |||||||||
14 | Elias Mønichen Alsos | 2004 | 27.32 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 26.74 | |||||||||
15 | Louie Hermansen | 2004 | 27.62 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 27.71 | |||||||||
16 | Ørjan Westre | 2003 | 27.63 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 26.51 | |||||||||
17 | Daniel Mir | 2003 | 27.69 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.79 | |||||||||
18 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 27.70 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.98 | |||||||||
19 | Bror Textor-Broch | 2003 | 27.88 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.60 | |||||||||
20 | Lucas Nielsen | 2004 | 27.93 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 27.82 | |||||||||
21 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 28.21 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.23 | |||||||||
22 | Victor Dyrhauge | 2004 | 28.24 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 28.45 | |||||||||
23 | Johan Instebø | 2004 | 28.51 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 27.59 | |||||||||
24 | Eskil Solberg Holm | 2004 | 28.62 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 26.90 | |||||||||
25 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 28.85 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.97 | |||||||||
26 | Anton Skov Grell | 2004 | 29.21 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 28.32 | |||||||||
27 | Herman Modig | 2003 | 29.25 | |||||||
Kristianstads SLS | 28.97 | |||||||||
28 | Malte Hjalholt | 2003 | 29.30 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 29.31 | |||||||||
29 | Alexander Asmussen | 2004 | 30.11 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 29.84 | |||||||||
30 | Olav Byrknes | 2004 | 31.00 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 30.54 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Pearly |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Jacobsen | 1997 | 24.03 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 23.23 | |||||||||
2 | Frederik Møller | 2002 | 24.48 | |||||||
Herlev Svømning | 23.68 | |||||||||
3 | Sigurd Holten Bøen | 1997 | 24.53 | |||||||
Oslo Idrettslag | 23.40 | |||||||||
4 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 24.92 | |||||||
Herlev Svømning | 24.49 | |||||||||
5 | Laurits Kenskov | 2001 | 24.94 | |||||||
Herlev Svømning | 24.03 | |||||||||
6 | Julius Munk | 2000 | 25.24 | |||||||
Herlev Svømning | 24.63 | |||||||||
7 | Matthias Hansen | 2001 | 25.25 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 25.07 | |||||||||
8 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 25.47 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 24.81 | |||||||||
9 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 25.69 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.33 | |||||||||
10 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 25.85 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 25.45 | |||||||||
11 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 25.90 | |||||||
Herlev Svømning | 25.33 | |||||||||
12 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 26.04 | |||||||
Herlev Svømning | 25.87 | |||||||||
13 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 26.09 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 25.80 | |||||||||
14 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 26.33 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 26.39 | |||||||||
15 | Stian Munkejord | 2001 | 26.42 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 25.31 | |||||||||
16 | Alexander Stærkær | 2002 | 26.83 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.83 | |||||||||
16 | Mads Lind | 2002 | 26.83 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 26.54 | |||||||||
18 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 27.03 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.88 | |||||||||
19 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 27.11 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Vest-Brøndby | 25.59 | |||||||||
20 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 27.36 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.07 | |||||||||
21 | Haris Jazavac | 2002 | 27.91 | |||||||
Kristianstads SLS | 28.51 | |||||||||
22 | Morten Kilhof | 2000 | 28.06 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 27.90 | |||||||||
23 | Ahmed Sadoon | 2002 | 28.24 | |||||||
Kristianstads SLS | 26.75 | |||||||||
24 | Harry Petersson | 2002 | 29.38 | |||||||
Kristianstads SLS | 27.00 | |||||||||
25 | Carsten Jørgensen | 1985 | 34.92 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.08 | |||||||||
- | Tobias Dan Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 23.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:25 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Pearly |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aleksander Henning Grønfur | 2003 | 544 | 25.60 | ||||||
Karmøy Svømmeklubb | 23.87 | |||||||||
2 | Frederik Jørgensen | 2003 | 541 | 25.65 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.80 | |||||||||
3 | Casper Madsen | 2004 | 541 | 25.66 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 25.77 | |||||||||
4 | Peter Holm | 2003 | 538 | 25.70 | ||||||
Herlev Svømning | 25.83 | |||||||||
5 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 529 | 25.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.07 | |||||||||
6 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 491 | 26.49 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.36 | |||||||||
7 | Felix Jönsson | 2004 | 482 | 26.66 | ||||||
Kristianstads SLS | 26.87 | |||||||||
8 | Mathias Parkhøi | 2003 | 475 | 26.79 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.10 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Pearly |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Jacobsen | 1997 | 669 | 23.90 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 23.23 | |||||||||
2 | Frederik Møller | 2002 | 648 | 24.16 | ||||||
Herlev Svømning | 23.68 | |||||||||
3 | Sigurd Holten Bøen | 1997 | 641 | 24.25 | ||||||
Oslo Idrettslag | 23.40 | |||||||||
4 | Laurits Kenskov | 2001 | 601 | 24.77 | ||||||
Herlev Svømning | 24.03 | |||||||||
5 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 600 | 24.78 | ||||||
Herlev Svømning | 24.49 | |||||||||
6 | Julius Munk | 2000 | 592 | 24.90 | ||||||
Herlev Svømning | 24.63 | |||||||||
7 | Matthias Hansen | 2001 | 554 | 25.45 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 25.07 | |||||||||
8 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 513 | 26.12 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 24.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 617 | 26.50 | 55.09 | |||||
Vest-Brøndby | 56.20 | |||||||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 586 | 27.18 | 56.04 | |||||
Herlev Svømning | 56.76 | |||||||||
3 | Aleksander Henning Grønfur | 2003 | 582 | 26.96 | 56.18 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 52.16 | |||||||||
4 | Frederik Jørgensen | 2003 | 579 | 26.93 | 56.27 | |||||
Farum Svømmeklub | 55.83 | |||||||||
5 | Casper Madsen | 2004 | 572 | 27.64 | 56.48 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 56.53 | |||||||||
6 | Anton Witzell | 2004 | 569 | 27.20 | 56.60 | |||||
Simklubben Lödde | 56.68 | |||||||||
7 | Peter Holm | 2003 | 566 | 27.19 | 56.69 | |||||
Herlev Svømning | 56.23 | |||||||||
8 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 543 | 27.25 | 57.48 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 55.29 | |||||||||
9 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 530 | 28.19 | 57.94 | Deltager ikke i finalen | ||||
Swim Team Tåstrup | 58.33 | |||||||||
10 | Tomislav Corluka | 2003 | 510 | 28.47 | 58.71 | |||||
Kristianstads SLS | 1:01.64 | |||||||||
11 | Markus Rydgren | 2003 | 498 | 27.82 | 59.18 | Deltager ikke i finalen | ||||
Landskrona Simsällskap | 57.02 | |||||||||
12 | Elias Mønichen Alsos | 2004 | 495 | 28.83 | 59.30 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 59.43 | |||||||||
13 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 491 | 28.56 | 59.45 | |||||
Swim Team Tåstrup | 58.51 | |||||||||
14 | Felix Jönsson | 2004 | 480 | 28.50 | 59.89 | |||||
Kristianstads SLS | 58.60 | |||||||||
15 | Daniel Mir | 2003 | 475 | 28.51 | 1:00.08 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59.92 | |||||||||
16 | Louie Hermansen | 2004 | 475 | 28.62 | 1:00.10 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:00.73 | |||||||||
17 | Ørjan Westre | 2003 | 469 | 28.86 | 1:00.35 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 58.63 | |||||||||
18 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 469 | 28.81 | 1:00.37 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.70 | |||||||||
19 | Anton Skov Grell | 2004 | 467 | 28.97 | 1:00.46 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:01.84 | |||||||||
20 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 461 | 29.56 | 1:00.71 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.45 | |||||||||
21 | Hampus Erdös | 2003 | 452 | 28.76 | 1:01.09 | |||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
22 | Bror Textor-Broch | 2003 | 451 | 29.74 | 1:01.15 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.46 | |||||||||
23 | Johan Instebø | 2004 | 436 | 29.83 | 1:01.84 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:00.71 | |||||||||
24 | Elias Rought | 2003 | 435 | 29.44 | 1:01.88 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59.53 | |||||||||
25 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 433 | 28.60 | 1:02.00 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.32 | |||||||||
26 | Malte Hjalholt | 2003 | 427 | 30.03 | 1:02.29 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:01.72 | |||||||||
27 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 419 | 29.12 | 1:02.64 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.20 | |||||||||
28 | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | 409 | 30.63 | 1:03.15 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:01.97 | |||||||||
29 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 405 | 29.45 | 1:03.40 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.19 | |||||||||
30 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 402 | 30.44 | 1:03.56 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:01.59 | |||||||||
31 | Marcus Riis | 2004 | 397 | 30.13 | 1:03.80 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:03.82 | |||||||||
32 | Robin Cakmak | 2004 | 389 | 30.96 | 1:04.21 | |||||
Simklubben Ran | 1:07.87 | |||||||||
33 | Herman Modig | 2003 | 387 | 30.72 | 1:04.35 | |||||
Kristianstads SLS | 1:04.07 | |||||||||
34 | Jeppe Veise | 2004 | 338 | 31.49 | 1:07.31 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:25.16 | |||||||||
35 | Alexander Asmussen | 2004 | 336 | 31.41 | 1:07.43 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:05.67 | |||||||||
36 | Viggo Thomsen | 2004 | 288 | 32.61 | 1:10.96 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:07.67 | |||||||||
37 | Olav Byrknes | 2004 | 284 | 32.93 | 1:11.32 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:07.66 | |||||||||
- | Jeppe Kjær | 2004 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | 59.95 | |||||||||
- | Pelle Colmorten | 2004 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 59.54 | |||||||||
- | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 58.66 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigurd Holten Bøen | 1997 | 722 | 25.20 | 52.28 | |||||
Oslo Idrettslag | 49.74 | |||||||||
2 | Oliver Jacobsen | 1997 | 700 | 25.57 | 52.83 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 51.44 | |||||||||
3 | Emil Hassling | 2000 | 680 | 25.38 | 53.32 | |||||
Landskrona Simsällskap | 51.36 | |||||||||
4 | Laurits Kenskov | 2001 | 651 | 26.62 | 54.11 | |||||
Herlev Svømning | 52.61 | |||||||||
5 | Oskar Hoff | 1998 | 641 | 26.18 | 54.39 | |||||
Landskrona Simsällskap | 52.49 | |||||||||
6 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 640 | 26.17 | 54.41 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlev Svømning | 53.87 | |||||||||
7 | Julius Munk | 2000 | 635 | 26.55 | 54.56 | |||||
Herlev Svømning | 53.45 | |||||||||
8 | Frederik Møller | 2002 | 628 | 26.60 | 54.77 | |||||
Herlev Svømning | 52.28 | |||||||||
9 | Felix Lund | 2001 | 619 | 27.18 | 55.04 | |||||
Herlev Svømning | 52.68 | |||||||||
10 | William Houen | 2001 | 618 | 26.51 | 55.07 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 54.21 | |||||||||
11 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 601 | 26.76 | 55.57 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 54.63 | |||||||||
12 | Matthias Hansen | 2001 | 597 | 26.99 | 55.68 | Deltager ikke i finalen | ||||
Slagelse Svømmeklub | 54.90 | |||||||||
13 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 596 | 27.17 | 55.72 | Deltager ikke i finalen | ||||
Slagelse Svømmeklub | 55.76 | |||||||||
14 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 595 | 27.11 | 55.76 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Jonas Hansen | 2001 | 587 | 26.67 | 56.01 | Deltager ikke i finalen | ||||
Slagelse Svømmeklub | 55.61 | |||||||||
16 | Hampus Svensson | 1999 | 579 | 26.98 | 56.28 | |||||
Landskrona Simsällskap | 54.77 | |||||||||
17 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 561 | 26.87 | 56.87 | |||||
Solrød Svømmeklub | 55.78 | |||||||||
18 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 552 | 27.44 | 57.18 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 55.29 | |||||||||
19 | Mads Lind | 2002 | 546 | 28.07 | 57.36 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 57.45 | |||||||||
20 | Anders Skousen | 2002 | 538 | 27.57 | 57.66 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 57.56 | |||||||||
21 | Stian Munkejord | 2001 | 535 | 27.74 | 57.75 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 55.86 | |||||||||
22 | Lucas Lindblom | 2000 | 526 | 27.60 | 58.11 | |||||
Landskrona Simsällskap | 58.29 | |||||||||
23 | Alexander Stærkær | 2002 | 516 | 27.82 | 58.48 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.07 | |||||||||
24 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 510 | 28.14 | 58.71 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 56.54 | |||||||||
25 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 508 | 27.81 | 58.78 | |||||
Herlev Svømning | 55.53 | |||||||||
26 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 508 | 27.91 | 58.79 | |||||
Vest-Brøndby | 57.08 | |||||||||
27 | Harry Petersson | 2002 | 473 | 28.84 | 1:00.18 | |||||
Kristianstads SLS | 57.71 | |||||||||
28 | Mohammad Hariri | 2002 | 460 | 28.33 | 1:00.74 | |||||
Simklubben Ran | 1:02.32 | |||||||||
29 | Casper Svärd | 2001 | 460 | 28.00 | 1:00.76 | |||||
Landskrona Simsällskap | 59.62 | |||||||||
30 | Morten Kilhof | 2000 | 433 | 29.33 | 1:01.98 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:00.50 | |||||||||
31 | Haris Jazavac | 2002 | 433 | 29.66 | 1:01.99 | |||||
Kristianstads SLS | 1:03.69 | |||||||||
32 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 421 | 29.31 | 1:02.57 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.81 | |||||||||
33 | Ahmed Sadoon | 2002 | 392 | 29.47 | 1:04.06 | |||||
Kristianstads SLS | 1:01.54 | |||||||||
34 | Alfred Thunell | 2002 | 360 | 31.42 | 1:05.89 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:05.09 | |||||||||
35 | Carsten Jørgensen | 1985 | 198 | 37.60 | 1:20.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias Dan Hansen | 2002 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 53.06 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:16 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 617 | 26.23 | 55.09 | |||||
Vest-Brøndby | 56.20 | |||||||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 581 | 27.32 | 56.21 | |||||
Herlev Svømning | 56.76 | |||||||||
3 | Casper Madsen | 2004 | 580 | 27.19 | 56.25 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 56.53 | |||||||||
4 | Peter Holm | 2003 | 568 | 27.77 | 56.64 | |||||
Herlev Svømning | 56.23 | |||||||||
5 | Frederik Jørgensen | 2003 | 566 | 27.67 | 56.69 | |||||
Farum Svømmeklub | 55.83 | |||||||||
6 | Anton Witzell | 2004 | 563 | 27.28 | 56.79 | |||||
Simklubben Lödde | 56.68 | |||||||||
7 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 530 | 27.79 | 57.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 55.29 | |||||||||
8 | Aleksander Henning Grønfur | 2003 | 497 | 27.70 | 59.19 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 52.16 | |||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Jacobsen | 1997 | 725 | 25.13 | 52.21 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 51.44 | |||||||||
2 | Emil Hassling | 2000 | 689 | 25.41 | 53.11 | |||||
Landskrona Simsällskap | 51.36 | |||||||||
3 | Felix Lund | 2001 | 653 | 26.31 | 54.07 | |||||
Herlev Svømning | 52.68 | |||||||||
4 | Laurits Kenskov | 2001 | 640 | 25.98 | 54.43 | |||||
Herlev Svømning | 52.61 | |||||||||
5 | Frederik Møller | 2002 | 636 | 26.26 | 54.53 | |||||
Herlev Svømning | 52.28 | |||||||||
6 | Julius Munk | 2000 | 630 | 26.41 | 54.71 | |||||
Herlev Svømning | 53.45 | |||||||||
7 | Sigurd Holten Bøen | 1997 | 544 | 26.60 | 57.43 | |||||
Oslo Idrettslag | 49.74 | |||||||||
- | Oskar Hoff | 1998 | 25.98 | 54.20 | EXTRA | |||||
Landskrona Simsällskap | 52.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: LB Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 630 | 30.50 | 1:02.44 | 1:37.01 | 2:11.79 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:11.71 | |||||||||
2 | Kaja Krawiec | 2005 | 560 | 31.99 | 1:05.44 | 1:41.49 | 2:17.03 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:10.45 | |||||||||
3 | Ella Gohr Metz | 2005 | 559 | 32.28 | 1:07.07 | 1:42.61 | 2:17.12 | |||
Vest-Brøndby | 2:14.77 | |||||||||
4 | Olivia Augustinus | 2004 | 532 | 31.86 | 1:07.07 | 1:43.66 | 2:19.36 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.71 | |||||||||
5 | Thea Mikkelsen | 2005 | 528 | 33.25 | 1:08.92 | 1:45.26 | 2:19.75 | Deltager ikke i finalen | ||
Glostrup Svømme Klub | 2:21.37 | |||||||||
6 | Cille Kirketerp | 2005 | 526 | 31.79 | 1:07.37 | 1:43.79 | 2:19.93 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:17.83 | |||||||||
7 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 525 | 32.08 | 1:08.25 | 1:44.56 | 2:19.98 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:17.50 | |||||||||
8 | Linnea Hietala | 2004 | 516 | 32.19 | 1:07.52 | 1:44.23 | 2:20.77 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:16.37 | |||||||||
9 | Natacha Munch | 2005 | 515 | 32.56 | 1:07.90 | 1:44.94 | 2:20.94 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:18.30 | |||||||||
10 | Line Thode Møller | 2004 | 506 | 32.12 | 1:07.52 | 1:45.64 | 2:21.70 | |||
Farum Svømmeklub | 2:23.16 | |||||||||
11 | Alma Olivarius | 2005 | 498 | 32.83 | 1:10.01 | 1:46.71 | 2:22.47 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:21.05 | |||||||||
12 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 491 | 33.41 | 1:10.10 | 1:47.03 | 2:23.15 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:22.24 | |||||||||
13 | Filippa Eiler | 2005 | 488 | 32.54 | 1:09.01 | 1:46.04 | 2:23.43 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:19.07 | |||||||||
14 | Isabelle Persson-Giribald | 2005 | 482 | 32.83 | 1:09.22 | 1:47.86 | 2:24.09 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:24.71 | |||||||||
15 | Elisabeth Roskær | 2004 | 476 | 33.95 | 1:10.16 | 1:47.74 | 2:24.60 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:20.40 | |||||||||
16 | Mille Korndal-Henriksen | 2005 | 475 | 33.10 | 1:10.32 | 1:48.67 | 2:24.71 | |||
Farum Svømmeklub | 2:24.10 | |||||||||
17 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 467 | 33.46 | 1:10.93 | 1:48.71 | 2:25.56 | |||
Vest-Brøndby | 2:23.93 | |||||||||
18 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 466 | 34.26 | 1:12.09 | 1:48.46 | 2:25.63 | |||
Albertslund IF | 2:25.87 | |||||||||
19 | Elena Seitzberg | 2005 | 465 | 33.14 | 1:10.74 | 1:48.45 | 2:25.82 | |||
Simklubben Ran | 2:31.64 | |||||||||
20 | Isabella Djuric | 2004 | 463 | 33.64 | 1:09.68 | 1:48.39 | 2:26.04 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:24.87 | |||||||||
21 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 457 | 32.44 | 1:09.33 | 1:47.59 | 2:26.58 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:19.23 | |||||||||
22 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 457 | 33.78 | 1:10.58 | 1:49.17 | 2:26.60 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:27.34 | |||||||||
23 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 456 | 34.22 | 1:11.27 | 1:49.21 | 2:26.74 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:34.97 | |||||||||
24 | Kristina Østerhus | 2005 | 454 | 33.98 | 1:11.62 | 1:50.19 | 2:26.94 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:20.90 | |||||||||
25 | Laura Thomadsen | 2004 | 450 | 34.37 | 1:12.15 | 1:49.92 | 2:27.35 | |||
Albertslund IF | 2:25.38 | |||||||||
26 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 449 | 33.27 | 1:10.07 | 1:49.29 | 2:27.47 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:21.38 | |||||||||
27 | Tova Siversson | 2005 | 443 | 33.13 | 1:11.32 | 1:49.73 | 2:28.11 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:22.98 | |||||||||
28 | Linnea Ranvert | 2005 | 420 | 35.53 | 1:14.00 | 1:53.48 | 2:30.75 | |||
Kristianstads SLS | 2:25.98 | |||||||||
29 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 417 | 34.35 | 1:13.37 | 1:52.61 | 2:31.15 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:31.00 | |||||||||
30 | Nora Kejser | 2004 | 412 | 34.56 | 1:12.48 | 1:52.69 | 2:31.72 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:29.24 | |||||||||
31 | Fanny Hess | 2004 | 409 | 33.38 | 1:10.98 | 1:52.21 | 2:32.10 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:27.68 | |||||||||
32 | Elly Petersson | 2005 | 403 | 34.78 | 1:13.55 | 1:53.30 | 2:32.88 | |||
Kristianstads SLS | 2:29.88 | |||||||||
33 | Emma Widerfors | 2005 | 401 | 33.04 | 1:11.78 | 1:53.10 | 2:33.18 | |||
Kristianstads SLS | 2:34.26 | |||||||||
34 | Filippa Molin | 2005 | 395 | 36.05 | 1:14.77 | 1:55.26 | 2:33.92 | |||
Kristianstads SLS | 2:32.26 | |||||||||
35 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 395 | 33.71 | 1:13.15 | 1:53.88 | 2:33.96 | |||
Farum Svømmeklub | 2:29.53 | |||||||||
36 | Tilde Klehn | 2004 | 395 | 34.32 | 1:13.19 | 1:53.07 | 2:33.98 | |||
Simklubben Lödde | 2:27.12 | |||||||||
37 | Matilda Björkholm | 2005 | 394 | 33.57 | 1:12.38 | 1:53.56 | 2:34.03 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
38 | Helene Orben | 2005 | 394 | 33.54 | 1:13.75 | 1:54.94 | 2:34.07 | |||
Farum Svømmeklub | 2:38.29 | |||||||||
39 | Lina Malmgren | 2004 | 391 | 34.49 | 1:13.18 | 1:54.65 | 2:34.48 | |||
Simklubben Ran | 2:37.83 | |||||||||
40 | Frida Lauridsen | 2005 | 370 | 34.85 | 1:14.54 | 1:56.11 | 2:37.24 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:50.26 | |||||||||
41 | Hanna Andersson | 2005 | 361 | 36.66 | 1:17.33 | 1:59.22 | 2:38.66 | |||
Kristianstads SLS | 2:34.54 | |||||||||
42 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 347 | 33.56 | 1:12.76 | 1:55.79 | 2:40.73 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.58 | |||||||||
43 | Havin Cakmak | 2005 | 309 | 36.45 | 1:19.22 | 2:04.50 | 2:47.11 | |||
Simklubben Ran | 2:52.10 | |||||||||
44 | Kristine Erringsø | 2004 | 306 | 35.43 | 1:16.80 | 2:02.03 | 2:47.52 | |||
Roskilde Svømning | 2:44.89 | |||||||||
45 | Klara Frida Johansen | 2005 | 301 | 34.48 | 1:17.36 | 2:02.85 | 2:48.43 | |||
Roskilde Svømning | 2:36.69 | |||||||||
46 | Johanna Gustafsson | 2005 | 265 | 38.17 | 1:22.91 | 2:11.31 | 2:55.78 | |||
Kristianstads SLS | 2:49.76 | |||||||||
47 | Nelly Gustavsson | 2004 | 255 | 39.87 | 1:25.97 | 2:13.58 | 2:58.01 | |||
Simklubben Lödde | 2:54.21 | |||||||||
- | Frederikke Elster | 2004 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:19.49 | |||||||||
- | Helena Fogh Kronborg | 2005 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | 2:25.47 | |||||||||
- | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:31.31 | |||||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: LB Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Storstein | 2000 | 704 | 31.02 | 1:02.99 | 1:35.79 | 2:06.96 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:05.74 | |||||||||
2 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 625 | 30.03 | 1:02.88 | 1:37.09 | 2:12.12 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:11.45 | |||||||||
3 | Sofie Nielsen | 2001 | 604 | 30.72 | 1:04.25 | 1:39.36 | 2:13.62 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:09.44 | |||||||||
4 | Elin Johannesson | 1999 | 595 | 30.83 | 1:04.32 | 1:39.45 | 2:14.27 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:11.53 | |||||||||
5 | Viktoria Dellhede | 2003 | 528 | 31.88 | 1:06.98 | 1:44.03 | 2:19.76 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:18.42 | |||||||||
6 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 521 | 32.80 | 1:07.66 | 1:44.26 | 2:20.34 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:16.24 | |||||||||
7 | Freja Stenbækgård | 2003 | 517 | 32.85 | 1:07.99 | 1:44.95 | 2:20.71 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsingør Svømmeklub | 2:13.24 | |||||||||
8 | Annie Thulin | 2003 | 465 | 32.61 | 1:08.77 | 1:46.76 | 2:25.77 | Deltager ikke i finalen | ||
Kristianstads SLS | 2:18.21 | |||||||||
9 | Linnéa Lindh | 2003 | 463 | 32.26 | 1:09.78 | 1:48.08 | 2:26.01 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:21.13 | |||||||||
10 | Isabella Frykholm | 2001 | 455 | 33.44 | 1:10.72 | 1:48.79 | 2:26.87 | |||
Simklubben Ran | 2:21.24 | |||||||||
11 | Pil Sylvander | 2003 | 437 | 32.87 | 1:10.86 | 1:50.72 | 2:28.80 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:21.76 | |||||||||
12 | Sille Andersen | 2003 | 404 | 34.25 | 1:13.99 | 1:53.83 | 2:32.81 | Deltager ikke i finalen | ||
Frederikssund Svømmeklub | 2:23.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:57 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: LB Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 617 | 31.13 | 1:04.00 | 1:38.58 | 2:12.69 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:11.71 | |||||||||
2 | Ella Gohr Metz | 2005 | 597 | 31.94 | 1:06.08 | 1:40.72 | 2:14.17 | |||
Vest-Brøndby | 2:14.77 | |||||||||
3 | Kaja Krawiec | 2005 | 593 | 31.94 | 1:05.81 | 1:40.44 | 2:14.42 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:10.45 | |||||||||
4 | Olivia Augustinus | 2004 | 545 | 32.03 | 1:06.66 | 1:42.61 | 2:18.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.71 | |||||||||
5 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 527 | 32.35 | 1:08.05 | 1:44.57 | 2:19.81 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:17.50 | |||||||||
6 | Cille Kirketerp | 2005 | 525 | 32.43 | 1:07.49 | 1:43.82 | 2:19.98 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:17.83 | |||||||||
7 | Linnea Hietala | 2004 | 521 | 32.25 | 1:07.71 | 1:44.36 | 2:20.32 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:16.37 | |||||||||
8 | Line Thode Møller | 2004 | 485 | 32.40 | 1:08.92 | 1:46.40 | 2:23.79 | |||
Farum Svømmeklub | 2:23.16 | |||||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: LB Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Storstein | 2000 | 736 | 30.70 | 1:02.45 | 1:34.36 | 2:05.12 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:05.74 | |||||||||
2 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 641 | 30.83 | 1:03.86 | 1:37.26 | 2:10.97 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:11.45 | |||||||||
3 | Elin Johannesson | 1999 | 636 | 30.84 | 1:04.15 | 1:38.13 | 2:11.33 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:11.53 | |||||||||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | 624 | 31.02 | 1:04.30 | 1:38.70 | 2:12.21 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:09.44 | |||||||||
5 | Viktoria Dellhede | 2003 | 513 | 32.03 | 1:07.45 | 1:44.45 | 2:21.09 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:18.42 | |||||||||
6 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 504 | 32.44 | 1:08.30 | 1:44.67 | 2:21.91 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:16.24 | |||||||||
7 | Linnéa Lindh | 2003 | 481 | 31.72 | 1:08.01 | 1:46.02 | 2:24.12 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:21.13 | |||||||||
- | Isabella Frykholm | 2001 | DNS | |||||||
Simklubben Ran | 2:21.24 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:57 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Coffee Trade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eskil Solberg Holm | 2004 | 525 | 35.56 | 1:15.52 | 1:56.43 | 2:36.98 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:30.08 | |||||||||
2 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 472 | 36.57 | 1:17.29 | 1:59.81 | 2:42.64 | |||
Herlev Svømning | 2:39.85 | |||||||||
3 | Jannik Jørgensen | 2004 | 466 | 36.94 | 1:18.65 | 2:02.00 | 2:43.37 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:39.24 | |||||||||
4 | Kasper Thorn | 2004 | 449 | 35.56 | 1:16.80 | 2:01.31 | 2:45.34 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:41.73 | |||||||||
5 | Mathias Parkhøi | 2003 | 426 | 37.20 | 1:20.13 | 2:04.59 | 2:48.33 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:45.84 | |||||||||
6 | Victor Dyrhauge | 2004 | 408 | 38.95 | 1:22.71 | 2:06.75 | 2:50.73 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:41.60 | |||||||||
7 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 404 | 39.11 | 1:25.01 | 2:09.72 | 2:51.29 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:42.53 | |||||||||
8 | Hampus Erdös | 2003 | 362 | 38.52 | 1:23.71 | 2:10.60 | 2:57.66 | |||
Simklubben Lödde | 2:52.53 | |||||||||
9 | Viggo Thomsen | 2004 | 306 | 41.41 | 1:28.83 | 2:18.63 | 3:07.87 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:59.08 | |||||||||
10 | Jeppe Veise | 2004 | 285 | 41.39 | 1:30.08 | 2:21.31 | 3:12.39 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:08.65 | |||||||||
11 | Victor Enemark Cruse | 2004 | 239 | 44.64 | 1:36.81 | 2:31.22 | 3:24.08 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 4:11.69 | |||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Coffee Trade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linus Kahl | 2001 | 621 | 33.67 | 1:10.77 | 1:49.70 | 2:28.43 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:15.28 | |||||||||
2 | Lucas Lindblom | 2000 | 593 | 32.81 | 1:10.73 | 1:50.57 | 2:30.73 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:13.51 | |||||||||
3 | Jonatan Wede | 1988 | 570 | 33.88 | 1:12.15 | 1:52.26 | 2:32.75 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:36.44 | |||||||||
4 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 544 | 35.61 | 1:14.32 | 1:55.51 | 2:35.10 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:24.04 | |||||||||
5 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 509 | 34.70 | 1:14.64 | 1:57.12 | 2:38.60 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:28.07 | |||||||||
6 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 402 | 37.94 | 1:21.50 | 2:06.63 | 2:51.50 | Deltager ikke i finalen | ||
Vest-Brøndby | 2:45.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:06 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Coffee Trade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eskil Solberg Holm | 2004 | 539 | 34.71 | 1:14.00 | 1:55.39 | 2:35.61 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:30.08 | |||||||||
2 | Jannik Jørgensen | 2004 | 473 | 37.16 | 1:18.94 | 2:01.89 | 2:42.56 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:39.24 | |||||||||
3 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 469 | 36.64 | 1:18.44 | 2:01.57 | 2:43.02 | |||
Herlev Svømning | 2:39.85 | |||||||||
4 | Mathias Parkhøi | 2003 | 446 | 37.47 | 1:20.03 | 2:03.49 | 2:45.70 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:45.84 | |||||||||
5 | Kasper Thorn | 2004 | 446 | 36.69 | 1:18.95 | 2:02.95 | 2:45.79 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:41.73 | |||||||||
6 | Victor Dyrhauge | 2004 | 441 | 38.79 | 1:22.08 | 2:05.22 | 2:46.40 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:41.60 | |||||||||
7 | Hampus Erdös | 2003 | 412 | 37.76 | 1:20.90 | 2:05.24 | 2:50.14 | |||
Simklubben Lödde | 2:52.53 | |||||||||
8 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 382 | 38.96 | 1:22.74 | 2:09.44 | 2:54.56 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:42.53 | |||||||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Coffee Trade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Lindblom | 2000 | 679 | 33.01 | 1:10.25 | 1:48.12 | 2:24.11 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:13.51 | |||||||||
2 | Linus Kahl | 2001 | 642 | 34.62 | 1:12.19 | 1:50.01 | 2:26.78 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:15.28 | |||||||||
3 | Jonatan Wede | 1988 | 611 | 33.42 | 1:11.03 | 1:49.40 | 2:29.25 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:36.44 | |||||||||
4 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 536 | 34.33 | 1:13.66 | 1:54.23 | 2:35.92 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:24.04 | |||||||||
5 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 478 | 35.00 | 1:15.10 | 1:57.93 | 2:42.00 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:28.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:06 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Miss Bagel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | 699 | 34.39 | 1:12.26 | |||||
Kristianstads SLS | 1:12.29 | |||||||||
2 | Schastine Tabor | 2005 | 636 | 35.45 | 1:14.55 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:11.94 | |||||||||
3 | Caroline Villum Færch | 2005 | 562 | 36.84 | 1:17.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.36 | |||||||||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 546 | 36.44 | 1:18.43 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:14.95 | |||||||||
5 | Emma Hassling | 2004 | 526 | 37.29 | 1:19.42 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:15.99 | |||||||||
6 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 512 | 37.97 | 1:20.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlev Svømning | 1:18.61 | |||||||||
7 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 509 | 37.46 | 1:20.31 | Deltager ikke i finalen | ||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:19.98 | |||||||||
8 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 503 | 37.19 | 1:20.63 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:19.80 | |||||||||
9 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 496 | 38.40 | 1:21.00 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.58 | |||||||||
10 | Livia Sjunnesson | 2005 | 481 | 37.44 | 1:21.81 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:16.16 | |||||||||
11 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | 463 | 37.85 | 1:22.85 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:19.91 | |||||||||
12 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 463 | 39.17 | 1:22.88 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.68 | |||||||||
13 | Julia Nilsson | 2004 | 463 | 38.58 | 1:22.89 | |||||
Simklubben Lödde | 1:23.23 | |||||||||
14 | Anja Xin Andersen | 2004 | 457 | 39.36 | 1:23.22 | |||||
Herlev Svømning | 1:20.26 | |||||||||
15 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 454 | 39.71 | 1:23.39 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:23.47 | |||||||||
16 | Isabel Smideberg | 2004 | 453 | 39.31 | 1:23.46 | |||||
Simklubben Lödde | 1:20.07 | |||||||||
17 | Johanne Weber | 2005 | 438 | 39.10 | 1:24.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.32 | |||||||||
18 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 429 | 40.10 | 1:25.01 | |||||
Albertslund IF | 1:20.23 | |||||||||
19 | Elly Petersson | 2005 | 393 | 41.11 | 1:27.53 | |||||
Kristianstads SLS | 1:27.11 | |||||||||
20 | Bríet Natalía Tómasdóttir | 2004 | 388 | 41.87 | 1:27.89 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:28.33 | |||||||||
21 | Isabella Djuric | 2004 | 380 | 41.07 | 1:28.49 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:23.74 | |||||||||
22 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 368 | 42.35 | 1:29.42 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:29.26 | |||||||||
23 | Ellie Petersson | 2005 | 368 | 43.05 | 1:29.43 | |||||
Kristianstads SLS | 1:30.57 | |||||||||
24 | Liva Lund Hansen | 2005 | 362 | 41.85 | 1:29.91 | |||||
Vallensbæk IF af 1939 | 1:26.60 | |||||||||
25 | Elena Seitzberg | 2005 | 362 | 42.88 | 1:29.94 | |||||
Simklubben Ran | 1:31.30 | |||||||||
26 | Laura Thomadsen | 2004 | 351 | 42.84 | 1:30.84 | |||||
Albertslund IF | 1:27.24 | |||||||||
27 | Lina Malmgren | 2004 | 341 | 42.91 | 1:31.79 | |||||
Simklubben Ran | 1:29.34 | |||||||||
28 | Frida Lauridsen | 2005 | 295 | 44.36 | 1:36.23 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:33.03 | |||||||||
29 | Kristine Erringsø | 2004 | 245 | 48.15 | 1:42.44 | |||||
Roskilde Svømning | 1:47.73 | |||||||||
30 | Havin Cakmak | 2005 | 196 | 51.18 | 1:50.32 | |||||
Simklubben Ran | 1:50.04 | |||||||||
- | Alva Larsson | 2004 | DSQ | 2 flyben v 50m | ||||||
Simklubben Ran | 1:30.47 | |||||||||
- | Belinda Ivarsson | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Landskrona Simsällskap | 1:54.02 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Miss Bagel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 569 | 36.38 | 1:17.36 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.23 | |||||||||
2 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 516 | 38.16 | 1:19.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.77 | |||||||||
3 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 504 | 37.02 | 1:20.56 | |||||
Kristianstads SLS | 1:17.72 | |||||||||
4 | Amanda Hietala | 2002 | 494 | 37.80 | 1:21.10 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.09 | |||||||||
5 | Lærke Blond | 2003 | 478 | 38.93 | 1:22.01 | |||||
Vallensbæk IF af 1939 | 1:16.99 | |||||||||
6 | Tilde Röiseth | 2003 | 449 | 38.87 | 1:23.74 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:20.86 | |||||||||
7 | Ida Oest | 2003 | 434 | 39.40 | 1:24.65 | |||||
Herlev Svømning | 1:22.61 | |||||||||
8 | Annie Thulin | 2003 | 425 | 40.10 | 1:25.25 | Deltager ikke i finalen | ||||
Kristianstads SLS | 1:20.24 | |||||||||
9 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 361 | 42.19 | 1:30.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.47 | |||||||||
10 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 348 | 42.59 | 1:31.09 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:29.33 | |||||||||
11 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 344 | 42.54 | 1:31.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.97 | |||||||||
12 | Isabella Frykholm | 2001 | 280 | 46.99 | 1:37.92 | |||||
Simklubben Ran | 1:33.99 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Miss Bagel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | 712 | 34.35 | 1:11.79 | |||||
Kristianstads SLS | 1:12.29 | |||||||||
2 | Schastine Tabor | 2005 | 660 | 35.42 | 1:13.65 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:11.94 | |||||||||
3 | Caroline Villum Færch | 2005 | 576 | 36.74 | 1:17.04 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.36 | |||||||||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 547 | 36.17 | 1:18.40 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:14.95 | |||||||||
5 | Emma Hassling | 2004 | 512 | 37.11 | 1:20.13 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:15.99 | |||||||||
6 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | 507 | 37.26 | 1:20.38 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:19.98 | |||||||||
7 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 489 | 37.82 | 1:21.39 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:19.80 | |||||||||
8 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 462 | 38.66 | 1:22.92 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.58 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Miss Bagel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 571 | 36.98 | 1:17.30 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.23 | |||||||||
2 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 515 | 37.34 | 1:19.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.77 | |||||||||
3 | Amanda Hietala | 2002 | 511 | 37.82 | 1:20.21 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.09 | |||||||||
4 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 502 | 37.47 | 1:20.66 | |||||
Kristianstads SLS | 1:17.72 | |||||||||
5 | Lærke Blond | 2003 | 460 | 38.27 | 1:23.05 | |||||
Vallensbæk IF af 1939 | 1:16.99 | |||||||||
6 | Tilde Röiseth | 2003 | 454 | 38.66 | 1:23.42 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:20.86 | |||||||||
7 | Ida Oest | 2003 | 446 | 39.50 | 1:23.92 | |||||
Herlev Svømning | 1:22.61 | |||||||||
8 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 346 | 42.71 | 1:31.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:18 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Jacob Ernst Food |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Witzell | 2004 | 568 | 30.91 | 1:02.58 | |||||
Simklubben Lödde | 59.94 | |||||||||
2 | Johan Instebø | 2004 | 547 | 31.14 | 1:03.37 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:00.96 | |||||||||
3 | Frederik Jørgensen | 2003 | 508 | 30.96 | 1:04.97 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:04.26 | |||||||||
4 | Aleksander Henning Grønfur | 2003 | 489 | 31.43 | 1:05.81 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 59.16 | |||||||||
5 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 466 | 32.80 | 1:06.85 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.88 | |||||||||
6 | Tomislav Corluka | 2003 | 449 | 32.95 | 1:07.71 | |||||
Kristianstads SLS | 1:09.17 | |||||||||
7 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 436 | 33.33 | 1:08.34 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.66 | |||||||||
8 | Daniel Mir | 2003 | 428 | 32.99 | 1:08.76 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:06.47 | |||||||||
9 | Mats Krüger | 2004 | 404 | 34.38 | 1:10.09 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:16.95 | |||||||||
10 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 401 | 35.10 | 1:10.30 | Deltager ikke i finalen | ||||
Swim Team Tåstrup | 1:08.69 | |||||||||
11 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 389 | 35.19 | 1:10.97 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.07 | |||||||||
12 | Casper Madsen | 2004 | 382 | 34.62 | 1:11.44 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:06.37 | |||||||||
13 | Ørjan Westre | 2003 | 381 | 34.37 | 1:11.49 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:05.75 | |||||||||
14 | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | 381 | 35.57 | 1:11.50 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:07.92 | |||||||||
15 | Herman Modig | 2003 | 376 | 34.91 | 1:11.80 | |||||
Kristianstads SLS | 1:10.93 | |||||||||
16 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 369 | 35.67 | 1:12.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.49 | |||||||||
17 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 349 | 35.25 | 1:13.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.47 | |||||||||
18 | Markus Rydgren | 2003 | 347 | 35.50 | 1:13.73 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:09.65 | |||||||||
19 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 344 | 36.20 | 1:13.98 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:28.33 | |||||||||
20 | Anton Skov Grell | 2004 | 343 | 36.47 | 1:14.01 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:11.52 | |||||||||
21 | Louie Hermansen | 2004 | 341 | 36.27 | 1:14.18 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:14.02 | |||||||||
22 | Elias Rought | 2003 | 332 | 36.24 | 1:14.87 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:11.68 | |||||||||
23 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 330 | 36.23 | 1:15.02 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:16.93 | |||||||||
24 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 319 | 36.46 | 1:15.84 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:12.13 | |||||||||
25 | Robin Cakmak | 2004 | 211 | 42.23 | 1:27.06 | |||||
Simklubben Ran | 1:20.47 | |||||||||
- | Hampus Erdös | 2003 | DNS | |||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
- | Olav Byrknes | 2004 | DNS | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:26.47 | |||||||||
- | Victor Enemark Cruse | 2004 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:33.67 | |||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Jacob Ernst Food |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 712 | 28.64 | 58.04 | |||||
Herlev Svømning | 55.05 | |||||||||
2 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 665 | 29.26 | 59.40 | |||||
Herlev Svømning | 56.83 | |||||||||
3 | Hampus Svensson | 1999 | 590 | 29.49 | 1:01.81 | |||||
Landskrona Simsällskap | 59.19 | |||||||||
4 | Julius Munk | 2000 | 580 | 30.36 | 1:02.15 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlev Svømning | 59.06 | |||||||||
5 | Oskar Hoff | 1998 | 577 | 29.77 | 1:02.26 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:01.98 | |||||||||
6 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 575 | 30.23 | 1:02.34 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59.17 | |||||||||
7 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 540 | 32.25 | 1:03.65 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.80 | |||||||||
8 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 510 | 31.39 | 1:04.86 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:02.62 | |||||||||
9 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 509 | 31.96 | 1:04.91 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 59.85 | |||||||||
10 | Anders Skousen | 2002 | 486 | 31.30 | 1:05.91 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:02.23 | |||||||||
11 | Harry Petersson | 2002 | 481 | 32.57 | 1:06.14 | |||||
Kristianstads SLS | 1:04.35 | |||||||||
12 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 426 | 32.51 | 1:08.86 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 1:02.05 | |||||||||
13 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 401 | 33.95 | 1:10.29 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 1:03.94 | |||||||||
14 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 400 | 34.01 | 1:10.35 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:08.80 | |||||||||
15 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 394 | 33.39 | 1:10.67 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:06.43 | |||||||||
16 | Christian Ong Hansen | 2001 | 392 | 33.49 | 1:10.83 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:06.64 | |||||||||
17 | Haris Jazavac | 2002 | 366 | 33.88 | 1:12.44 | |||||
Kristianstads SLS | 1:13.50 | |||||||||
18 | Ahmed Sadoon | 2002 | 351 | 35.45 | 1:13.44 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
19 | Morten Kilhof | 2000 | 350 | 35.95 | 1:13.54 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:12.70 | |||||||||
20 | Mohammad Hariri | 2002 | 345 | 36.29 | 1:13.87 | |||||
Simklubben Ran | 1:17.80 | |||||||||
21 | Alfred Thunell | 2002 | 269 | 39.22 | 1:20.25 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:17.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:15 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Jacob Ernst Food |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Witzell | 2004 | 610 | 30.05 | 1:01.11 | |||||
Simklubben Lödde | 59.94 | |||||||||
2 | Johan Instebø | 2004 | 567 | 30.51 | 1:02.61 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:00.96 | |||||||||
3 | Frederik Jørgensen | 2003 | 496 | 32.08 | 1:05.46 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:04.26 | |||||||||
4 | Aleksander Henning Grønfur | 2003 | 480 | 31.39 | 1:06.19 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 59.16 | |||||||||
5 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 475 | 32.50 | 1:06.41 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.88 | |||||||||
6 | Tomislav Corluka | 2003 | 462 | 31.98 | 1:07.06 | |||||
Kristianstads SLS | 1:09.17 | |||||||||
7 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 440 | 32.98 | 1:08.16 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.66 | |||||||||
8 | Daniel Mir | 2003 | 416 | 32.40 | 1:09.43 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:06.47 | |||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Jacob Ernst Food |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 711 | 28.37 | 58.07 | |||||
Herlev Svømning | 55.05 | |||||||||
2 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 682 | 28.89 | 58.90 | |||||
Herlev Svømning | 56.83 | |||||||||
3 | Hampus Svensson | 1999 | 580 | 29.57 | 1:02.14 | |||||
Landskrona Simsällskap | 59.19 | |||||||||
4 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 568 | 30.16 | 1:02.59 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 59.17 | |||||||||
5 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 548 | 31.35 | 1:03.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.80 | |||||||||
6 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 510 | 30.39 | 1:04.89 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:02.62 | |||||||||
7 | Harry Petersson | 2002 | 508 | 31.33 | 1:04.95 | |||||
Kristianstads SLS | 1:04.35 | |||||||||
- | Oskar Hoff | 1998 | 30.20 | 1:01.94 | EXTRA | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:01.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Imou |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emelie Ek-Värn | 2004 | 562 | 34.57 | 1:12.55 | 1:52.10 | 2:30.28 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:21.61 | |||||||||
2 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 555 | 35.68 | 1:13.38 | 1:52.55 | 2:30.89 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:25.02 | |||||||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 540 | 35.82 | 1:14.36 | 1:53.97 | 2:32.32 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:28.93 | |||||||||
4 | Josefine Nielsen | 2005 | 537 | 35.78 | 1:15.62 | 1:55.68 | 2:32.63 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:29.92 | |||||||||
5 | Karoline K. Larsen | 2004 | 532 | 35.82 | 1:14.54 | 1:54.50 | 2:33.08 | |||
Farum Svømmeklub | 2:28.92 | |||||||||
6 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 525 | 34.91 | 1:14.34 | 1:53.78 | 2:33.71 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:29.93 | |||||||||
7 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 493 | 37.13 | 1:16.33 | 1:56.96 | 2:36.99 | Deltager ikke i finalen | ||
Vest-Brøndby | 2:27.73 | |||||||||
8 | Signe Eie | 2005 | 487 | 36.08 | 1:15.43 | 1:57.51 | 2:37.65 | |||
Herlev Svømning | 2:41.49 | |||||||||
9 | Olivia Augustinus | 2004 | 459 | 38.22 | 1:19.49 | 2:01.29 | 2:40.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.59 | |||||||||
10 | Linnea Hietala | 2004 | 459 | 37.89 | 1:17.73 | 1:59.81 | 2:40.82 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:28.11 | |||||||||
11 | Tova Siversson | 2005 | 454 | 35.93 | 1:16.80 | 1:59.83 | 2:41.40 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:35.69 | |||||||||
12 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 447 | 36.96 | 1:17.77 | 1:59.98 | 2:42.17 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:37.06 | |||||||||
13 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 434 | 36.92 | 1:17.95 | 2:00.65 | 2:43.85 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsingør Svømmeklub | 2:29.31 | |||||||||
14 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 428 | 39.89 | 1:21.08 | 2:03.44 | 2:44.50 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:39.55 | |||||||||
15 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 419 | 39.67 | 1:21.67 | 2:04.26 | 2:45.73 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:51.77 | |||||||||
16 | Nora Kejser | 2004 | 392 | 40.09 | 1:23.24 | 2:06.27 | 2:49.43 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:44.93 | |||||||||
17 | Emma Widerfors | 2005 | 385 | 39.00 | 1:22.56 | 2:07.37 | 2:50.49 | |||
Kristianstads SLS | 2:43.13 | |||||||||
18 | Julia Nilsson | 2004 | 382 | 39.44 | 1:23.62 | 2:07.26 | 2:50.84 | |||
Simklubben Lödde | 2:39.42 | |||||||||
19 | Elisabeth Roskær | 2004 | 373 | 41.12 | 1:24.22 | 2:08.60 | 2:52.19 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:50.68 | |||||||||
20 | Alva Larsson | 2004 | 372 | 40.11 | 1:24.80 | 2:08.75 | 2:52.48 | |||
Simklubben Ran | 2:55.64 | |||||||||
21 | Linnea Ranvert | 2005 | 371 | 41.42 | 1:25.17 | 2:09.50 | 2:52.65 | |||
Kristianstads SLS | 2:44.79 | |||||||||
22 | Filippa Eiler | 2005 | 364 | 41.21 | 1:25.32 | 2:09.54 | 2:53.65 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:51.80 | |||||||||
23 | Filippa Molin | 2005 | 356 | 41.56 | 1:25.77 | 2:10.94 | 2:54.99 | |||
Kristianstads SLS | 2:53.04 | |||||||||
24 | Hanna Andersson | 2005 | 339 | 40.32 | 1:25.89 | 2:11.68 | 2:57.83 | |||
Kristianstads SLS | 2:52.69 | |||||||||
25 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 323 | 41.94 | 1:28.23 | 2:14.36 | 3:00.77 | |||
Glostrup Svømme Klub | 2:47.75 | |||||||||
26 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 315 | 43.73 | 1:29.83 | 2:16.33 | 3:02.26 | |||
Vest-Brøndby | 3:32.20 | |||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Imou |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktoria Dellhede | 2003 | 606 | 34.97 | 1:11.57 | 1:49.66 | 2:26.59 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:20.85 | |||||||||
2 | Sara Stoebner | 1997 | 577 | 34.59 | 1:11.87 | 1:50.74 | 2:28.99 | |||
Oslo Idrettslag | 2:17.11 | |||||||||
3 | Sofie Nielsen | 2001 | 538 | 35.24 | 1:13.49 | 1:53.75 | 2:32.50 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:21.61 | |||||||||
4 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 509 | 35.20 | 1:14.27 | 1:55.54 | 2:35.33 | Deltager ikke i finalen | ||
Kristianstads SLS | 2:28.25 | |||||||||
5 | Matilda Hoff | 2003 | 496 | 35.90 | 1:15.67 | 1:57.43 | 2:36.66 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:25.20 | |||||||||
6 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | 482 | 36.71 | 1:16.04 | 1:57.86 | 2:38.14 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:21.09 | |||||||||
7 | Elin Johannesson | 1999 | 479 | 36.23 | 1:16.64 | 1:57.91 | 2:38.54 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:31.83 | |||||||||
8 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 474 | 36.61 | 1:17.30 | 1:58.04 | 2:39.01 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:31.87 | |||||||||
9 | Sille Andersen | 2003 | 468 | 37.00 | 1:18.53 | 1:59.30 | 2:39.68 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:31.70 | |||||||||
10 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 446 | 37.09 | 1:17.89 | 2:00.25 | 2:42.29 | |||
Kristianstads SLS | 2:34.14 | |||||||||
11 | Tilde Röiseth | 2003 | 440 | 37.45 | 1:18.49 | 2:00.72 | 2:43.11 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:35.53 | |||||||||
12 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 429 | 37.58 | 1:18.64 | 2:01.49 | 2:44.41 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:36.37 | |||||||||
13 | Lærke Blond | 2003 | 378 | 40.48 | 1:23.30 | 2:08.19 | 2:51.57 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:44.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:42 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Imou |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emelie Ek-Värn | 2004 | 600 | 34.48 | 1:12.09 | 1:50.50 | 2:27.03 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:21.61 | |||||||||
2 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 564 | 35.47 | 1:13.36 | 1:51.94 | 2:30.12 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:25.02 | |||||||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 543 | 35.80 | 1:13.96 | 1:53.48 | 2:32.04 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:28.93 | |||||||||
4 | Karoline K. Larsen | 2004 | 538 | 36.07 | 1:14.72 | 1:54.93 | 2:32.48 | |||
Farum Svømmeklub | 2:28.92 | |||||||||
5 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 533 | 34.36 | 1:13.75 | 1:53.52 | 2:32.95 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:29.93 | |||||||||
6 | Signe Eie | 2005 | 499 | 35.56 | 1:15.37 | 1:55.70 | 2:36.34 | |||
Herlev Svømning | 2:41.49 | |||||||||
7 | Josefine Nielsen | 2005 | 495 | 36.54 | 1:16.27 | 1:57.02 | 2:36.81 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:29.92 | |||||||||
8 | Olivia Augustinus | 2004 | 434 | 38.62 | 1:20.45 | 2:02.68 | 2:43.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.59 | |||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Imou |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktoria Dellhede | 2003 | 619 | 34.73 | 1:11.19 | 1:48.90 | 2:25.50 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:20.85 | |||||||||
2 | Sara Stoebner | 1997 | 617 | 35.10 | 1:11.90 | 1:49.30 | 2:25.65 | |||
Oslo Idrettslag | 2:17.11 | |||||||||
3 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | 561 | 35.95 | 1:14.06 | 1:53.20 | 2:30.38 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:21.09 | |||||||||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | 541 | 35.12 | 1:13.32 | 1:53.69 | 2:32.20 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:21.61 | |||||||||
5 | Matilda Hoff | 2003 | 494 | 36.05 | 1:16.89 | 1:57.76 | 2:36.88 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:25.20 | |||||||||
6 | Elin Johannesson | 1999 | 490 | 36.72 | 1:17.16 | 1:57.44 | 2:37.33 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:31.83 | |||||||||
7 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 484 | 36.52 | 1:16.01 | 1:57.18 | 2:37.92 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:31.87 | |||||||||
8 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 462 | 37.39 | 1:18.14 | 1:59.20 | 2:40.45 | |||
Kristianstads SLS | 2:34.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 17, 200m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2004 |
Sponsor: PurePower |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matthias Hansen | 2001 | 595 | 29.57 | 1:02.67 | 1:37.67 | 2:12.56 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:06.95 | |||||||||
2 | Jonas Hansen | 2001 | 585 | 28.86 | 1:01.60 | 1:37.10 | 2:13.32 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:09.43 | |||||||||
3 | Linus Kahl | 2001 | 577 | 30.53 | 1:04.29 | 1:39.09 | 2:13.87 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:08.04 | |||||||||
4 | William Houen | 2001 | 524 | 29.56 | 1:03.79 | 1:40.57 | 2:18.26 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:21.01 | |||||||||
5 | Emil Hassling | 2000 | 517 | 29.33 | 1:03.19 | 1:40.56 | 2:18.91 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:13.65 | |||||||||
6 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 505 | 30.26 | 1:05.70 | 1:42.77 | 2:19.94 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:25.00 | |||||||||
7 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 480 | 30.78 | 1:06.67 | 1:44.99 | 2:22.39 | |||
Herlev Svømning | 2:18.16 | |||||||||
8 | Elias Mønichen Alsos | 2004 | 454 | 32.19 | 1:08.42 | 1:46.48 | 2:25.04 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:26.36 | |||||||||
9 | Oskar Skov Grell | 2002 | 453 | 32.01 | 1:09.14 | 1:48.09 | 2:25.09 | |||
Glostrup Svømme Klub | 2:18.99 | |||||||||
10 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 362 | 31.74 | 1:09.19 | 1:51.24 | 2:36.45 | Deltager ikke i finalen | ||
Vest-Brøndby | 2:20.48 | |||||||||
11 | Malte Hjalholt | 2003 | 355 | 31.82 | 1:08.80 | 1:51.07 | 2:37.45 | |||
Swim Team Tåstrup | 3:18.61 | |||||||||
12 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 348 | 35.24 | 1:16.73 | 1:57.79 | 2:38.46 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:36.94 | |||||||||
13 | Victor Dyrhauge | 2004 | 317 | 32.66 | 1:13.84 | 1:57.76 | 2:43.43 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:38.55 | |||||||||
14 | Robin Cakmak | 2004 | 264 | 34.85 | 1:15.43 | 2:00.60 | 2:53.68 | |||
Simklubben Ran | 2:53.79 | |||||||||
- | Mohammad Hariri | 2002 | DSQ | Asynkron ben | ||||||
Simklubben Ran | 3:36.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:46 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 17, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: PurePower |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linus Kahl | 2001 | 637 | 29.90 | 1:02.96 | 1:37.04 | 2:09.56 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:08.04 | |||||||||
2 | Jonas Hansen | 2001 | 598 | 29.04 | 1:02.63 | 1:37.78 | 2:12.32 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:09.43 | |||||||||
3 | Matthias Hansen | 2001 | 596 | 29.75 | 1:03.26 | 1:37.86 | 2:12.44 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:06.95 | |||||||||
4 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 560 | 30.03 | 1:04.73 | 1:40.31 | 2:15.25 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:25.00 | |||||||||
5 | Emil Hassling | 2000 | 554 | 30.51 | 1:05.09 | 1:40.48 | 2:15.76 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:13.65 | |||||||||
6 | William Houen | 2001 | 522 | 29.95 | 1:04.77 | 1:41.95 | 2:18.41 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:21.01 | |||||||||
7 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 469 | 30.49 | 1:06.52 | 1:45.18 | 2:23.46 | |||
Herlev Svømning | 2:18.16 | |||||||||
8 | Elias Mønichen Alsos | 2004 | 454 | 31.43 | 1:07.28 | 1:45.36 | 2:25.06 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:26.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:46 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 18, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Deloitte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 638 | 30.54 | 1:04.43 | |||||
Herlev Svømning | 1:05.61 | |||||||||
2 | Schastine Tabor | 2005 | 620 | 30.09 | 1:05.03 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:02.85 | |||||||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 573 | 31.04 | 1:06.76 | |||||
Herlev Svømning | 1:05.30 | |||||||||
4 | Thea Mikkelsen | 2005 | 546 | 32.48 | 1:07.86 | Deltager ikke i finalen | ||||
Glostrup Svømme Klub | 1:08.74 | |||||||||
5 | Isabella Djuric | 2004 | 519 | 32.33 | 1:09.03 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:08.62 | |||||||||
6 | Liva Lund Hansen | 2005 | 503 | 32.08 | 1:09.72 | |||||
Vallensbæk IF af 1939 | 1:07.66 | |||||||||
7 | Josephine Thomsen | 2005 | 487 | 32.31 | 1:10.47 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.77 | |||||||||
8 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 479 | 32.33 | 1:10.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.74 | |||||||||
9 | Caroline Villum Færch | 2005 | 464 | 33.08 | 1:11.62 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.22 | |||||||||
10 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | 454 | 33.64 | 1:12.15 | |||||
Kristianstads SLS | 1:16.39 | |||||||||
11 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 451 | 33.33 | 1:12.34 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:10.18 | |||||||||
12 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 446 | 33.69 | 1:12.59 | |||||
Vallensbæk IF af 1939 | 1:09.31 | |||||||||
13 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 438 | 31.66 | 1:13.05 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:14.92 | |||||||||
14 | Isabel Smideberg | 2004 | 429 | 34.64 | 1:13.51 | |||||
Simklubben Lödde | 1:13.11 | |||||||||
15 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 422 | 33.60 | 1:13.96 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:11.97 | |||||||||
16 | Isabelle Persson-Giribald | 2005 | 409 | 33.21 | 1:14.71 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:14.46 | |||||||||
17 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 408 | 34.31 | 1:14.76 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.66 | |||||||||
18 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 397 | 35.22 | 1:15.44 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:17.01 | |||||||||
19 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 392 | 35.66 | 1:15.76 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.45 | |||||||||
20 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 385 | 33.76 | 1:16.25 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:16.01 | |||||||||
21 | Emma Hassling | 2004 | 384 | 33.90 | 1:16.29 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:11.05 | |||||||||
22 | Cille Kirketerp | 2005 | 372 | 35.66 | 1:17.13 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:16.64 | |||||||||
23 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 359 | 35.68 | 1:17.99 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:19.77 | |||||||||
24 | Alva Larsson | 2004 | 358 | 35.81 | 1:18.09 | |||||
Simklubben Ran | 1:19.77 | |||||||||
25 | Fanny Hess | 2004 | 351 | 34.96 | 1:18.62 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:15.96 | |||||||||
26 | Matilda Björkholm | 2005 | 340 | 36.22 | 1:19.45 | |||||
Kristianstads SLS | 1:22.84 | |||||||||
27 | Ellie Petersson | 2005 | 339 | 36.85 | 1:19.53 | |||||
Kristianstads SLS | 1:18.22 | |||||||||
28 | Kristina Østerhus | 2005 | 293 | 37.26 | 1:23.51 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:14.51 | |||||||||
29 | Elena Seitzberg | 2005 | 242 | 40.77 | 1:28.93 | |||||
Simklubben Ran | 1:31.54 | |||||||||
30 | Bríet Natalía Tómasdóttir | 2004 | 240 | 39.54 | 1:29.20 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:27.29 | |||||||||
31 | Tilde Klehn | 2004 | 238 | 40.46 | 1:29.42 | |||||
Simklubben Lödde | 1:24.08 | |||||||||
32 | Lina Malmgren | 2004 | 229 | 40.61 | 1:30.65 | |||||
Simklubben Ran | 1:27.93 | |||||||||
33 | Havin Cakmak | 2005 | 162 | 46.74 | 1:41.59 | |||||
Simklubben Ran | 1:46.16 | |||||||||
34 | Nelly Gustavsson | 2004 | 146 | 46.21 | 1:45.20 | |||||
Simklubben Lödde | 1:42.59 | |||||||||
- | Emelie Ek-Värn | 2004 | DNS | |||||||
Landskrona Simsällskap | 1:05.78 | |||||||||
- | Klara Frida Johansen | 2005 | DSQ | Asynkron arm ef 50 m | ||||||
Roskilde Svømning | 1:23.53 | |||||||||
Løb 18, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Deloitte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 638 | 30.72 | 1:04.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.23 | |||||||||
2 | Maria Storstein | 2000 | 615 | 31.23 | 1:05.22 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:04.29 | |||||||||
3 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 578 | 31.57 | 1:06.60 | |||||
Herlev Svømning | 1:03.69 | |||||||||
4 | Linnéa Lindh | 2003 | 480 | 32.79 | 1:10.82 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:08.29 | |||||||||
5 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 477 | 31.71 | 1:10.99 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlev Svømning | 1:06.51 | |||||||||
6 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | 453 | 33.26 | 1:12.21 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:09.00 | |||||||||
7 | Isabella Frykholm | 2001 | 443 | 34.42 | 1:12.74 | |||||
Simklubben Ran | 1:12.17 | |||||||||
8 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 441 | 32.85 | 1:12.88 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farum Svømmeklub | 1:09.22 | |||||||||
9 | Emma Mikkelsen | 2001 | 429 | 33.42 | 1:13.54 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 1:11.45 | |||||||||
10 | Matilda Hoff | 2003 | 410 | 34.32 | 1:14.65 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:06.17 | |||||||||
11 | Pil Sylvander | 2003 | 384 | 33.39 | 1:16.31 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.79 | |||||||||
12 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 382 | 35.31 | 1:16.45 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:14.22 | |||||||||
13 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 322 | 36.44 | 1:20.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.54 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:57 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:54 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 18, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Deloitte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | 664 | 29.96 | 1:03.59 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:02.85 | |||||||||
2 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 653 | 30.35 | 1:03.92 | |||||
Herlev Svømning | 1:05.61 | |||||||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 587 | 31.12 | 1:06.24 | |||||
Herlev Svømning | 1:05.30 | |||||||||
4 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 515 | 32.41 | 1:09.18 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.74 | |||||||||
5 | Isabella Djuric | 2004 | 513 | 30.91 | 1:09.26 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:08.62 | |||||||||
6 | Liva Lund Hansen | 2005 | 512 | 32.27 | 1:09.33 | |||||
Vallensbæk IF af 1939 | 1:07.66 | |||||||||
7 | Josephine Thomsen | 2005 | 495 | 32.41 | 1:10.13 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.77 | |||||||||
8 | Caroline Villum Færch | 2005 | 456 | 33.39 | 1:12.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.22 | |||||||||
Løb 18, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Deloitte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 662 | 29.96 | 1:03.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.23 | |||||||||
2 | Maria Storstein | 2000 | 602 | 31.26 | 1:05.70 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:04.29 | |||||||||
3 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 572 | 31.43 | 1:06.80 | |||||
Herlev Svømning | 1:03.69 | |||||||||
4 | Linnéa Lindh | 2003 | 458 | 32.20 | 1:11.93 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:08.29 | |||||||||
5 | Matilda Hoff | 2003 | 416 | 34.03 | 1:14.31 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:06.17 | |||||||||
6 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | 400 | 34.12 | 1:15.27 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:09.00 | |||||||||
7 | Pil Sylvander | 2003 | 393 | 32.80 | 1:15.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.79 | |||||||||
- | Isabella Frykholm | 2001 | DNS | |||||||
Simklubben Ran | 1:12.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:54 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | 689 | 28.67 | 58.53 | |||||
Swim Team Tåstrup | 58.12 | |||||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 643 | 29.04 | 59.89 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:00.75 | |||||||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 631 | 29.38 | 1:00.27 | |||||
Herlev Svømning | 59.27 | |||||||||
4 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 576 | 29.74 | 1:02.12 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.19 | |||||||||
5 | Kaja Krawiec | 2005 | 567 | 30.38 | 1:02.44 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:00.40 | |||||||||
6 | Cille Kirketerp | 2005 | 565 | 30.09 | 1:02.53 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:01.30 | |||||||||
7 | Josephine Thomsen | 2005 | 564 | 30.44 | 1:02.57 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.18 | |||||||||
8 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 562 | 30.26 | 1:02.65 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:02.26 | |||||||||
9 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 545 | 30.73 | 1:03.28 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:04.05 | |||||||||
10 | Linnea Hietala | 2004 | 544 | 30.30 | 1:03.33 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.61 | |||||||||
11 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 540 | 30.74 | 1:03.48 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.23 | |||||||||
12 | Ella Gohr Metz | 2005 | 536 | 30.94 | 1:03.64 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 1:03.43 | |||||||||
13 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 535 | 30.79 | 1:03.69 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 1:00.94 | |||||||||
14 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 532 | 31.18 | 1:03.81 | |||||
Vallensbæk IF af 1939 | 1:05.20 | |||||||||
15 | Olivia Augustinus | 2004 | 531 | 30.61 | 1:03.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.34 | |||||||||
16 | Natacha Munch | 2005 | 520 | 31.33 | 1:04.27 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.71 | |||||||||
17 | Signe Eie | 2005 | 518 | 30.31 | 1:04.35 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.22 | |||||||||
18 | Annika Køhn | 2005 | 510 | 31.64 | 1:04.69 | |||||
Vallensbæk IF af 1939 | 1:05.05 | |||||||||
19 | Filippa Eiler | 2005 | 508 | 30.68 | 1:04.78 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:03.12 | |||||||||
20 | Emelie Ek-Värn | 2004 | 499 | 30.93 | 1:05.18 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:02.59 | |||||||||
21 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 491 | 31.30 | 1:05.52 | |||||
Vest-Brøndby | 1:03.33 | |||||||||
22 | Fanny Hess | 2004 | 490 | 31.29 | 1:05.58 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:06.77 | |||||||||
23 | Maya Ehlers Hansen | 2004 | 488 | 31.26 | 1:05.64 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:03.51 | |||||||||
24 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 487 | 32.23 | 1:05.72 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.37 | |||||||||
25 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 479 | 31.57 | 1:06.06 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:04.02 | |||||||||
26 | Liva Lund Hansen | 2005 | 479 | 31.58 | 1:06.07 | |||||
Vallensbæk IF af 1939 | 1:03.81 | |||||||||
27 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 478 | 32.29 | 1:06.11 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:06.85 | |||||||||
28 | Isabelle Persson-Giribald | 2005 | 478 | 31.82 | 1:06.13 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:06.46 | |||||||||
29 | Isabel Smideberg | 2004 | 476 | 32.44 | 1:06.21 | |||||
Simklubben Lödde | 1:03.76 | |||||||||
30 | Tova Siversson | 2005 | 473 | 31.45 | 1:06.33 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:04.54 | |||||||||
31 | Kristina Østerhus | 2005 | 473 | 32.39 | 1:06.35 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:06.08 | |||||||||
32 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 470 | 31.38 | 1:06.47 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.36 | |||||||||
33 | Line Thode Møller | 2004 | 467 | 32.17 | 1:06.64 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:06.29 | |||||||||
34 | Elisabeth Roskær | 2004 | 465 | 31.89 | 1:06.72 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:05.82 | |||||||||
35 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 458 | 32.63 | 1:07.07 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:06.86 | |||||||||
36 | Elena Seitzberg | 2005 | 457 | 32.22 | 1:07.10 | |||||
Simklubben Ran | 1:07.52 | |||||||||
37 | Isabella Djuric | 2004 | 455 | 32.05 | 1:07.20 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:06.95 | |||||||||
38 | Klara Frida Johansen | 2005 | 450 | 31.83 | 1:07.44 | |||||
Roskilde Svømning | 1:06.48 | |||||||||
39 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 446 | 32.74 | 1:07.64 | |||||
Albertslund IF | 1:06.67 | |||||||||
40 | Julia Nilsson | 2004 | 440 | 32.30 | 1:07.98 | |||||
Simklubben Lödde | 1:05.94 | |||||||||
41 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 438 | 32.99 | 1:08.07 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:08.95 | |||||||||
42 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 432 | 33.26 | 1:08.40 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.15 | |||||||||
43 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 431 | 32.47 | 1:08.41 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:07.38 | |||||||||
44 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 429 | 33.22 | 1:08.53 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.66 | |||||||||
45 | Helene Orben | 2005 | 425 | 33.06 | 1:08.73 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:11.25 | |||||||||
46 | Emma Hassling | 2004 | 422 | 32.10 | 1:08.89 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:06.30 | |||||||||
47 | Laura Thomadsen | 2004 | 414 | 33.52 | 1:09.33 | |||||
Albertslund IF | 1:07.09 | |||||||||
48 | Matilda Björkholm | 2005 | 405 | 33.45 | 1:09.89 | |||||
Kristianstads SLS | 1:10.34 | |||||||||
49 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 403 | 33.03 | 1:09.97 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.80 | |||||||||
50 | Hanna Andersson | 2005 | 400 | 33.99 | 1:10.14 | |||||
Kristianstads SLS | 1:10.82 | |||||||||
51 | Nora Kejser | 2004 | 397 | 33.89 | 1:10.33 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:10.00 | |||||||||
52 | Emma Widerfors | 2005 | 389 | 33.61 | 1:10.78 | |||||
Kristianstads SLS | 1:09.15 | |||||||||
53 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 389 | 32.46 | 1:10.79 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.47 | |||||||||
54 | Tilde Klehn | 2004 | 388 | 34.06 | 1:10.86 | |||||
Simklubben Lödde | 1:08.49 | |||||||||
55 | Elly Petersson | 2005 | 388 | 34.57 | 1:10.89 | |||||
Kristianstads SLS | 1:09.48 | |||||||||
56 | Frida Lauridsen | 2005 | 384 | 33.86 | 1:11.14 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:12.41 | |||||||||
57 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 380 | 32.10 | 1:11.35 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.66 | |||||||||
58 | Filippa Molin | 2005 | 379 | 33.49 | 1:11.41 | |||||
Kristianstads SLS | 1:12.34 | |||||||||
59 | Emma F. Rouse | 2004 | 374 | 34.14 | 1:11.73 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.18 | |||||||||
60 | Kristine Erringsø | 2004 | 369 | 34.01 | 1:12.05 | |||||
Roskilde Svømning | 1:12.16 | |||||||||
61 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 369 | 33.24 | 1:12.07 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.76 | |||||||||
62 | Ellie Petersson | 2005 | 362 | 35.57 | 1:12.49 | |||||
Kristianstads SLS | 1:15.35 | |||||||||
63 | Isabella Borgmann | 2005 | 343 | 35.79 | 1:13.82 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:12.40 | |||||||||
64 | Johanna Gustafsson | 2005 | 258 | 37.36 | 1:21.13 | |||||
Kristianstads SLS | 1:16.67 | |||||||||
65 | Nelly Gustavsson | 2004 | 255 | 38.49 | 1:21.52 | |||||
Simklubben Lödde | 1:17.84 | |||||||||
66 | Belinda Ivarsson | 2005 | 185 | 41.90 | 1:30.73 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:38.10 | |||||||||
- | Livia Sjunnesson | 2005 | DNS | |||||||
Landskrona Simsällskap | 1:08.04 | |||||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 642 | 29.40 | 59.94 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.80 | |||||||||
2 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 636 | 28.95 | 1:00.11 | |||||
Herlev Svømning | 59.09 | |||||||||
2 | Maria Storstein | 2000 | 636 | 30.06 | 1:00.11 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 58.10 | |||||||||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | 589 | 29.96 | 1:01.67 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.01 | |||||||||
5 | Freja Stenbækgård | 2003 | 566 | 30.49 | 1:02.50 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.07 | |||||||||
6 | Elin Johannesson | 1999 | 558 | 30.30 | 1:02.79 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:01.46 | |||||||||
7 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 550 | 30.26 | 1:03.10 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:01.43 | |||||||||
8 | Viktoria Dellhede | 2003 | 521 | 31.25 | 1:04.26 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:04.00 | |||||||||
9 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 513 | 31.42 | 1:04.58 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:05.44 | |||||||||
10 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 512 | 30.37 | 1:04.61 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:01.45 | |||||||||
11 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 490 | 31.41 | 1:05.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.23 | |||||||||
12 | Pil Sylvander | 2003 | 471 | 31.72 | 1:06.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.43 | |||||||||
13 | Linnéa Lindh | 2003 | 469 | 31.03 | 1:06.52 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:02.36 | |||||||||
14 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 469 | 31.76 | 1:06.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.96 | |||||||||
15 | Sille Andersen | 2003 | 460 | 32.39 | 1:06.94 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:05.07 | |||||||||
16 | Annie Thulin | 2003 | 453 | 31.46 | 1:07.29 | |||||
Kristianstads SLS | 1:02.90 | |||||||||
17 | Emma Mikkelsen | 2001 | 449 | 32.45 | 1:07.50 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 1:04.36 | |||||||||
18 | Sofie Bak | 2003 | 431 | 32.47 | 1:08.42 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.15 | |||||||||
- | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:05.93 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | 691 | 29.01 | 58.49 | |||||
Swim Team Tåstrup | 58.12 | |||||||||
2 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 677 | 28.91 | 58.89 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:00.75 | |||||||||
3 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 659 | 29.05 | 59.40 | |||||
Herlev Svømning | 59.27 | |||||||||
4 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 595 | 29.38 | 1:01.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.19 | |||||||||
5 | Cille Kirketerp | 2005 | 572 | 29.40 | 1:02.29 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:01.30 | |||||||||
6 | Kaja Krawiec | 2005 | 562 | 30.31 | 1:02.63 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:00.40 | |||||||||
7 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 561 | 29.81 | 1:02.68 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:02.26 | |||||||||
8 | Josephine Thomsen | 2005 | 559 | 30.40 | 1:02.75 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.18 | |||||||||
Løb 19, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Storstein | 2000 | 657 | 29.57 | 59.47 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 58.10 | |||||||||
2 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 650 | 29.32 | 59.69 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 58.80 | |||||||||
3 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 637 | 29.35 | 1:00.08 | |||||
Herlev Svømning | 59.09 | |||||||||
4 | Elin Johannesson | 1999 | 580 | 29.94 | 1:01.99 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:01.46 | |||||||||
4 | Sofie Nielsen | 2001 | 580 | 29.76 | 1:01.99 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.01 | |||||||||
6 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 559 | 30.76 | 1:02.74 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:01.43 | |||||||||
7 | Freja Stenbækgård | 2003 | 544 | 30.71 | 1:03.31 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.07 | |||||||||
8 | Viktoria Dellhede | 2003 | 485 | 31.76 | 1:05.79 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:04.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: LB Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 613 | 27.85 | 58.16 | 1:29.56 | 2:00.05 | |||
Herlev Svømning | 2:02.04 | |||||||||
2 | Casper Madsen | 2004 | 542 | 28.95 | 1:00.09 | 1:32.62 | 2:05.04 | Deltager ikke i finalen | ||
Slagelse Svømmeklub | 1:58.30 | |||||||||
3 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 541 | 29.14 | 1:00.59 | 1:33.15 | 2:05.11 | |||
Swim Team Tåstrup | 2:04.12 | |||||||||
4 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 535 | 28.92 | 1:00.82 | 1:33.55 | 2:05.57 | Deltager ikke i finalen | ||
Vest-Brøndby | 2:02.36 | |||||||||
5 | Elias Mønichen Alsos | 2004 | 492 | 30.12 | 1:02.83 | 1:36.84 | 2:09.16 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:10.97 | |||||||||
6 | Peter Holm | 2003 | 484 | 29.92 | 1:03.17 | 1:36.77 | 2:09.86 | |||
Herlev Svømning | 2:06.62 | |||||||||
7 | Anton Witzell | 2004 | 482 | 29.24 | 1:01.93 | 1:36.37 | 2:10.02 | Deltager ikke i finalen | ||
Simklubben Lödde | 2:02.87 | |||||||||
8 | Tomislav Corluka | 2003 | 469 | 30.35 | 1:03.88 | 1:38.27 | 2:11.22 | |||
Kristianstads SLS | 2:12.47 | |||||||||
9 | Anton Skov Grell | 2004 | 464 | 30.36 | 1:04.30 | 1:38.31 | 2:11.74 | Deltager ikke i finalen | ||
Glostrup Svømme Klub | 2:20.85 | |||||||||
10 | Ørjan Westre | 2003 | 459 | 29.99 | 1:03.48 | 1:38.04 | 2:12.17 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:06.81 | |||||||||
11 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 458 | 30.21 | 1:03.16 | 1:37.65 | 2:12.31 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:10.03 | |||||||||
12 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 453 | 30.63 | 1:04.35 | 1:38.84 | 2:12.74 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:11.29 | |||||||||
13 | Louie Hermansen | 2004 | 442 | 30.38 | 1:05.16 | 1:40.03 | 2:13.81 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:10.04 | |||||||||
14 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 440 | 30.79 | 1:04.75 | 1:39.20 | 2:14.04 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:11.36 | |||||||||
15 | Lucas Nielsen | 2004 | 438 | 29.92 | 1:04.00 | 1:39.86 | 2:14.22 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:11.90 | |||||||||
16 | Mats Krüger | 2004 | 423 | 30.88 | 1:05.44 | 1:41.78 | 2:15.84 | |||
Farum Svømmeklub | 2:14.49 | |||||||||
17 | Hampus Erdös | 2003 | 420 | 30.56 | 1:05.23 | 1:41.74 | 2:16.11 | |||
Simklubben Lödde | 2:14.27 | |||||||||
18 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 411 | 31.78 | 1:07.04 | 1:42.38 | 2:17.15 | |||
Swim Team Tåstrup | 2:15.26 | |||||||||
19 | Malte Hjalholt | 2003 | 410 | 31.93 | 1:06.84 | 1:41.76 | 2:17.29 | |||
Swim Team Tåstrup | 2:13.46 | |||||||||
20 | Daniel Mir | 2003 | 407 | 30.22 | 1:03.80 | 1:41.36 | 2:17.58 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:18.94 | |||||||||
21 | Herman Modig | 2003 | 405 | 31.87 | 1:06.39 | 1:42.44 | 2:17.79 | |||
Kristianstads SLS | 2:16.96 | |||||||||
22 | Victor Dyrhauge | 2004 | 405 | 30.75 | 1:06.03 | 1:42.87 | 2:17.84 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:16.81 | |||||||||
23 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 403 | 31.66 | 1:06.75 | 1:42.57 | 2:18.03 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:16.17 | |||||||||
24 | Felix Jönsson | 2004 | 393 | 30.85 | 1:06.10 | 1:43.13 | 2:19.24 | |||
Kristianstads SLS | 2:07.98 | |||||||||
25 | Marcus Riis | 2004 | 348 | 32.55 | 1:09.33 | 1:48.20 | 2:24.96 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:22.57 | |||||||||
26 | Robin Cakmak | 2004 | 328 | 32.88 | 1:09.67 | 1:49.03 | 2:27.85 | |||
Simklubben Ran | 2:48.14 | |||||||||
27 | Olav Byrknes | 2004 | 269 | 34.56 | 1:15.20 | 1:56.88 | 2:37.97 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:25.11 | |||||||||
28 | Victor Enemark Cruse | 2004 | 225 | 37.27 | 1:17.54 | 2:02.62 | 2:47.58 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:41.59 | |||||||||
- | Pelle Colmorten | 2004 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 2:18.88 | |||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: LB Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | 650 | 26.87 | 56.04 | 1:27.12 | 1:57.74 | |||
Slagelse Svømmeklub | 1:54.19 | |||||||||
2 | Linus Kahl | 2001 | 640 | 27.92 | 57.54 | 1:28.45 | 1:58.30 | Deltager ikke i finalen | ||
Landskrona Simsällskap | 1:53.27 | |||||||||
3 | William Houen | 2001 | 635 | 28.62 | 58.15 | 1:28.45 | 1:58.67 | |||
Helsingør Svømmeklub | 1:56.92 | |||||||||
4 | Mads Lind | 2002 | 539 | 28.95 | 59.98 | 1:32.64 | 2:05.33 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:00.11 | |||||||||
5 | Anders Skousen | 2002 | 529 | 28.03 | 59.75 | 1:32.78 | 2:06.04 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:05.61 | |||||||||
6 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 524 | 29.35 | 1:01.47 | 1:34.59 | 2:06.46 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:02.11 | |||||||||
7 | Stian Munkejord | 2001 | 512 | 29.15 | 1:00.93 | 1:34.78 | 2:07.47 | Deltager ikke i finalen | ||
Karmøy Svømmeklubb | 1:58.98 | |||||||||
8 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 506 | 29.41 | 1:01.99 | 1:34.62 | 2:07.93 | Deltager ikke i finalen | ||
Vest-Brøndby | 2:06.61 | |||||||||
9 | Lucas Lindblom | 2000 | 505 | 29.04 | 1:01.68 | 1:34.93 | 2:08.02 | Deltager ikke i finalen | ||
Landskrona Simsällskap | 2:03.88 | |||||||||
10 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 493 | 29.24 | 1:01.85 | 1:36.30 | 2:09.10 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:03.72 | |||||||||
11 | Harry Petersson | 2002 | 488 | 29.59 | 1:02.22 | 1:35.89 | 2:09.49 | |||
Kristianstads SLS | 2:05.90 | |||||||||
12 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 470 | 30.35 | 1:05.28 | 1:39.21 | 2:11.11 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:12.54 | |||||||||
13 | Mohammad Hariri | 2002 | 440 | 29.82 | 1:03.49 | 1:38.28 | 2:14.10 | |||
Simklubben Ran | 2:18.22 | |||||||||
14 | Alexander Stærkær | 2002 | 438 | 29.37 | 1:01.50 | 1:37.21 | 2:14.22 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:09.22 | |||||||||
15 | Morten Kilhof | 2000 | 411 | 30.16 | 1:05.85 | 1:42.25 | 2:17.16 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:14.90 | |||||||||
16 | Alfred Thunell | 2002 | 301 | 33.26 | 1:11.45 | 1:52.49 | 2:32.08 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:28.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:52 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 17:55 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: LB Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 595 | 27.89 | 58.43 | 1:30.42 | 2:01.26 | |||
Herlev Svømning | 2:02.04 | |||||||||
2 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 534 | 29.26 | 1:01.86 | 1:34.34 | 2:05.65 | |||
Swim Team Tåstrup | 2:04.12 | |||||||||
3 | Elias Mønichen Alsos | 2004 | 518 | 29.26 | 1:00.88 | 1:34.47 | 2:06.97 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:10.97 | |||||||||
4 | Tomislav Corluka | 2003 | 490 | 29.08 | 1:01.80 | 1:35.80 | 2:09.36 | |||
Kristianstads SLS | 2:12.47 | |||||||||
5 | Ørjan Westre | 2003 | 464 | 30.30 | 1:04.20 | 1:38.43 | 2:11.67 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:06.81 | |||||||||
6 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 453 | 30.69 | 1:04.68 | 1:38.76 | 2:12.81 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:11.29 | |||||||||
7 | Peter Holm | 2003 | 439 | 29.76 | 1:03.40 | 1:39.11 | 2:14.14 | |||
Herlev Svømning | 2:06.62 | |||||||||
8 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 434 | 30.74 | 1:02.74 | 1:38.42 | 2:14.65 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:10.03 | |||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: LB Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | 671 | 27.58 | 56.89 | 1:27.09 | 1:56.47 | |||
Slagelse Svømmeklub | 1:54.19 | |||||||||
2 | William Houen | 2001 | 628 | 28.77 | 58.98 | 1:29.40 | 1:59.07 | |||
Helsingør Svømmeklub | 1:56.92 | |||||||||
3 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 555 | 29.03 | 1:00.80 | 1:32.60 | 2:04.08 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:02.11 | |||||||||
4 | Mads Lind | 2002 | 533 | 29.16 | 1:01.21 | 1:34.14 | 2:05.80 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:00.11 | |||||||||
5 | Alexander Stærkær | 2002 | 449 | 30.13 | 1:03.90 | 1:38.46 | 2:13.13 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:09.22 | |||||||||
6 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 404 | 31.20 | 1:05.35 | 1:40.57 | 2:17.90 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:12.54 | |||||||||
- | Harry Petersson | 2002 | DNS | |||||||
Kristianstads SLS | 2:05.90 | |||||||||
- | Mohammad Hariri | 2002 | DNS | |||||||
Simklubben Ran | 2:18.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:55 |
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Coffee Trade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | 629 | 36.09 | 1:16.58 | 1:59.24 | 2:42.31 | |||
Kristianstads SLS | 2:40.06 | |||||||||
2 | Caroline Villum Færch | 2005 | 525 | 39.54 | 1:23.88 | 2:09.91 | 2:52.41 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:46.20 | |||||||||
3 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 520 | 40.18 | 1:24.04 | 2:08.67 | 2:52.90 | Deltager ikke i finalen | ||
Svømmeklubben MK 31 | 2:44.41 | |||||||||
4 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 493 | 40.40 | 1:24.84 | 2:10.48 | 2:55.99 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:53.26 | |||||||||
5 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 475 | 39.63 | 1:25.09 | 2:11.19 | 2:58.24 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:59.66 | |||||||||
6 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | 474 | 40.65 | 1:26.07 | 2:12.66 | 2:58.40 | Deltager ikke i finalen | ||
Vest-Brøndby | 2:48.58 | |||||||||
7 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 473 | 38.82 | 1:24.74 | 2:10.98 | 2:58.42 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:57.52 | |||||||||
8 | Cille Kirketerp | 2005 | 464 | 40.64 | 1:27.19 | 2:12.75 | 2:59.56 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:57.26 | |||||||||
9 | Julia Nilsson | 2004 | 442 | 40.16 | 1:26.53 | 2:14.78 | 3:02.51 | |||
Simklubben Lödde | 2:55.90 | |||||||||
10 | Johanne Weber | 2005 | 440 | 41.71 | 1:28.82 | 2:15.62 | 3:02.88 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:57.29 | |||||||||
11 | Emma Hassling | 2004 | 439 | 41.20 | 1:27.92 | 2:15.93 | 3:02.91 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:46.99 | |||||||||
12 | Isabel Smideberg | 2004 | 437 | 41.56 | 1:27.21 | 2:15.62 | 3:03.19 | |||
Simklubben Lödde | 2:52.61 | |||||||||
13 | Anja Xin Andersen | 2004 | 425 | 40.94 | 1:27.83 | 2:16.24 | 3:04.93 | Deltager ikke i finalen | ||
Herlev Svømning | 2:54.96 | |||||||||
14 | Elly Petersson | 2005 | 402 | 42.01 | 1:29.75 | 2:19.01 | 3:08.44 | |||
Kristianstads SLS | 3:01.57 | |||||||||
15 | Elena Seitzberg | 2005 | 377 | 44.44 | 1:32.71 | 2:23.04 | 3:12.42 | |||
Simklubben Ran | 3:15.43 | |||||||||
16 | Linnea Ranvert | 2005 | 375 | 43.32 | 1:32.69 | 2:22.27 | 3:12.84 | |||
Kristianstads SLS | 3:07.32 | |||||||||
17 | Ellie Petersson | 2005 | 372 | 45.23 | 1:34.24 | 2:24.90 | 3:13.42 | |||
Kristianstads SLS | 3:15.57 | |||||||||
18 | Nelly Gustavsson | 2004 | 231 | 49.99 | 1:47.40 | 2:48.40 | 3:46.58 | |||
Simklubben Lödde | ||||||||||
- | Bríet Natalía Tómasdóttir | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:10.10 | |||||||||
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Coffee Trade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 525 | 38.69 | 1:21.76 | 2:06.93 | 2:52.37 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:44.52 | |||||||||
2 | Amanda Hietala | 2002 | 523 | 40.24 | 1:23.30 | 2:08.56 | 2:52.56 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:46.50 | |||||||||
3 | Lærke Blond | 2003 | 475 | 40.58 | 1:25.13 | 2:11.68 | 2:58.17 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:45.12 | |||||||||
4 | Tilde Röiseth | 2003 | 441 | 41.03 | 1:27.59 | 2:14.82 | 3:02.63 | Deltager ikke i finalen | ||
Landskrona Simsällskap | 2:53.77 | |||||||||
5 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 430 | 41.62 | 1:27.21 | 2:15.21 | 3:04.21 | |||
Kristianstads SLS | 2:53.03 | |||||||||
6 | Ida Oest | 2003 | 429 | 41.58 | 1:27.69 | 2:16.25 | 3:04.42 | |||
Herlev Svømning | 3:00.51 | |||||||||
7 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 370 | 43.13 | 1:32.65 | 2:23.43 | 3:13.72 | Deltager ikke i finalen | ||
Helsingør Svømmeklub | 2:59.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:06 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Coffee Trade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Klint Ipsa | 2005 | 615 | 36.53 | 1:17.30 | 2:01.23 | 2:43.57 | |||
Kristianstads SLS | 2:40.06 | |||||||||
2 | Caroline Villum Færch | 2005 | 583 | 38.58 | 1:21.18 | 2:03.69 | 2:46.47 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:46.20 | |||||||||
3 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 521 | 39.58 | 1:22.56 | 2:07.78 | 2:52.79 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:53.26 | |||||||||
4 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 472 | 39.30 | 1:23.82 | 2:10.81 | 2:58.59 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:59.66 | |||||||||
5 | Hannah B. Pedersen | 2005 | 465 | 39.13 | 1:24.79 | 2:12.33 | 2:59.45 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:57.52 | |||||||||
6 | Cille Kirketerp | 2005 | 449 | 40.30 | 1:26.88 | 2:14.03 | 3:01.62 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:57.26 | |||||||||
6 | Johanne Weber | 2005 | 449 | 39.70 | 1:26.41 | 2:13.46 | 3:01.62 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:57.29 | |||||||||
8 | Julia Nilsson | 2004 | 446 | 39.40 | 1:25.54 | 2:13.98 | 3:02.06 | |||
Simklubben Lödde | 2:55.90 | |||||||||
- | Ellie Petersson | 2005 | 44.29 | 1:33.58 | 2:23.99 | 3:12.86 | EXTRA | |||
Kristianstads SLS | 3:15.57 | |||||||||
- | Elly Petersson | 2005 | 42.07 | 1:29.79 | 2:19.15 | 3:08.50 | EXTRA | |||
Kristianstads SLS | 3:01.57 | |||||||||
- | Linnea Ranvert | 2005 | 41.64 | 1:29.96 | 2:18.77 | 3:08.88 | EXTRA | |||
Kristianstads SLS | 3:07.32 | |||||||||
Løb 21, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Coffee Trade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Hietala | 2002 | 549 | 40.31 | 1:23.73 | 2:06.83 | 2:49.80 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:46.50 | |||||||||
2 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 536 | 39.45 | 1:23.03 | 2:07.91 | 2:51.19 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:44.52 | |||||||||
3 | Lærke Blond | 2003 | 477 | 40.10 | 1:24.26 | 2:11.44 | 2:57.92 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:45.12 | |||||||||
4 | Ida Oest | 2003 | 448 | 40.98 | 1:26.96 | 2:14.18 | 3:01.77 | |||
Herlev Svømning | 3:00.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:06 |
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Miss Bagel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Rought | 2003 | 509 | 33.53 | 1:11.48 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.51 | |||||||||
2 | Eskil Solberg Holm | 2004 | 483 | 33.68 | 1:12.75 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:09.14 | |||||||||
3 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 479 | 34.47 | 1:12.94 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.10 | |||||||||
4 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 451 | 34.89 | 1:14.42 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:12.09 | |||||||||
5 | Jannik Jørgensen | 2004 | 446 | 35.21 | 1:14.72 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.98 | |||||||||
6 | Asger Johansen | 2003 | 437 | 34.13 | 1:15.19 | Deltager ikke i finalen | ||||
Glostrup Svømme Klub | 1:09.94 | |||||||||
7 | Kasper Thorn | 2004 | 435 | 34.79 | 1:15.31 | Deltager ikke i finalen | ||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.22 | |||||||||
8 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 425 | 35.50 | 1:15.90 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:15.56 | |||||||||
9 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 394 | 37.62 | 1:17.85 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:13.24 | |||||||||
10 | Victor Dyrhauge | 2004 | 376 | 37.47 | 1:19.11 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:16.79 | |||||||||
11 | Louie Hermansen | 2004 | 344 | 38.73 | 1:21.48 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:20.75 | |||||||||
12 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 338 | 38.57 | 1:21.95 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:23.40 | |||||||||
13 | Jeppe Kjær | 2004 | 333 | 38.58 | 1:22.30 | Deltager ikke i finalen | ||||
Swim Team Tåstrup | 1:26.32 | |||||||||
14 | Hampus Erdös | 2003 | 324 | 38.26 | 1:23.07 | |||||
Simklubben Lödde | 1:19.51 | |||||||||
15 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 292 | 39.26 | 1:25.98 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:24.48 | |||||||||
16 | Jeppe Veise | 2004 | 287 | 40.56 | 1:26.47 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:24.99 | |||||||||
17 | Viggo Thomsen | 2004 | 264 | 40.97 | 1:28.92 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:23.43 | |||||||||
18 | Marcus Riis | 2004 | 246 | 41.35 | 1:31.09 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:25.23 | |||||||||
19 | Robin Cakmak | 2004 | 221 | 43.51 | 1:34.38 | |||||
Simklubben Ran | 1:40.42 | |||||||||
20 | Olav Byrknes | 2004 | 185 | 46.06 | 1:40.09 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:38.16 | |||||||||
- | Markus Rydgren | 2003 | DNS | |||||||
Landskrona Simsällskap | 1:14.85 | |||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Miss Bagel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linus Kahl | 2001 | 625 | 32.05 | 1:06.75 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:02.26 | |||||||||
2 | Emil Hassling | 2000 | 599 | 31.25 | 1:07.72 | |||||
Landskrona Simsällskap | 58.23 | |||||||||
3 | Lucas Lindblom | 2000 | 586 | 32.38 | 1:08.21 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:06.09 | |||||||||
4 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 532 | 32.65 | 1:10.43 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:07.11 | |||||||||
5 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 514 | 33.42 | 1:11.25 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.84 | |||||||||
6 | Owais Hamid | 2000 | 497 | 32.68 | 1:12.08 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.69 | |||||||||
7 | Stian Munkejord | 2001 | 476 | 34.01 | 1:13.13 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:07.87 | |||||||||
8 | Casper Svärd | 2001 | 449 | 33.79 | 1:14.53 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:11.23 | |||||||||
9 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 435 | 34.73 | 1:15.32 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 1:12.06 | |||||||||
10 | Casper Davidsen | 1999 | 428 | 34.52 | 1:15.72 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 1:06.47 | |||||||||
11 | Sigurd Holten Bøen | 1997 | 426 | 32.84 | 1:15.87 | |||||
Oslo Idrettslag | 1:02.53 | |||||||||
12 | Ahmed Sadoon | 2002 | 423 | 33.72 | 1:16.02 | |||||
Kristianstads SLS | 1:09.81 | |||||||||
13 | Oskar Skov Grell | 2002 | 383 | 37.05 | 1:18.57 | Deltager ikke i finalen | ||||
Glostrup Svømme Klub | 1:18.70 | |||||||||
14 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 364 | 37.65 | 1:19.97 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 1:14.66 | |||||||||
15 | Mohammad Hariri | 2002 | 314 | 39.77 | 1:23.94 | |||||
Simklubben Ran | 1:25.96 | |||||||||
16 | Haris Jazavac | 2002 | 313 | 37.81 | 1:24.04 | |||||
Kristianstads SLS | 1:27.99 | |||||||||
17 | Alfred Thunell | 2002 | 233 | 42.72 | 1:32.69 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:28.93 | |||||||||
- | Felix Lund | 2001 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:07.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Miss Bagel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eskil Solberg Holm | 2004 | 519 | 33.12 | 1:11.02 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:09.14 | |||||||||
2 | Elias Rought | 2003 | 517 | 33.18 | 1:11.10 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.51 | |||||||||
3 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 486 | 34.01 | 1:12.61 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:12.09 | |||||||||
4 | Harald Wiehe Struberg | 2003 | 486 | 35.25 | 1:12.62 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.10 | |||||||||
5 | Jannik Jørgensen | 2004 | 471 | 34.68 | 1:13.35 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.98 | |||||||||
6 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 426 | 35.31 | 1:15.86 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:15.56 | |||||||||
7 | Victor Dyrhauge | 2004 | 391 | 36.73 | 1:18.05 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:16.79 | |||||||||
8 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 387 | 37.62 | 1:18.35 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:13.24 | |||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Miss Bagel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Hassling | 2000 | 672 | 30.39 | 1:05.16 | |||||
Landskrona Simsällskap | 58.23 | |||||||||
2 | Linus Kahl | 2001 | 637 | 31.36 | 1:06.36 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:02.26 | |||||||||
3 | Lucas Lindblom | 2000 | 606 | 31.78 | 1:07.45 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:06.09 | |||||||||
4 | Stian Munkejord | 2001 | 546 | 32.27 | 1:09.85 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:07.87 | |||||||||
5 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 527 | 32.88 | 1:10.68 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.84 | |||||||||
6 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 505 | 33.74 | 1:11.70 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:07.11 | |||||||||
7 | Casper Svärd | 2001 | 440 | 33.84 | 1:15.06 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:11.23 | |||||||||
8 | Sigurd Holten Bøen | 1997 | 422 | 33.58 | 1:16.11 | |||||
Oslo Idrettslag | 1:02.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:18 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Jacob Ernst Food |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | 625 | 33.35 | 1:07.81 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:04.40 | |||||||||
2 | Emelie Ek-Värn | 2004 | 574 | 34.25 | 1:09.75 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:05.74 | |||||||||
3 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 570 | 34.08 | 1:09.92 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:07.13 | |||||||||
4 | Karoline K. Larsen | 2004 | 546 | 34.85 | 1:10.93 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.49 | |||||||||
5 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 540 | 33.80 | 1:11.20 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.30 | |||||||||
6 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 537 | 35.19 | 1:11.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.27 | |||||||||
7 | Linnea Hietala | 2004 | 535 | 34.29 | 1:11.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.65 | |||||||||
8 | Signe Eie | 2005 | 513 | 34.79 | 1:12.45 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.09 | |||||||||
9 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 502 | 35.12 | 1:12.95 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.84 | |||||||||
10 | Emma Vega Thorsen | 2004 | 485 | 35.58 | 1:13.82 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.29 | |||||||||
11 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 476 | 35.78 | 1:14.27 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.19 | |||||||||
12 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | 475 | 36.39 | 1:14.29 | |||||
Albertslund IF | 1:14.03 | |||||||||
13 | Tova Siversson | 2005 | 472 | 35.86 | 1:14.48 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:12.46 | |||||||||
14 | Josephine Thomsen | 2005 | 466 | 36.60 | 1:14.79 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.36 | |||||||||
15 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 458 | 34.48 | 1:15.19 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:09.84 | |||||||||
16 | Ella Gohr Metz | 2005 | 446 | 36.97 | 1:15.90 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.83 | |||||||||
17 | Annika Køhn | 2005 | 442 | 37.72 | 1:16.12 | |||||
Vallensbæk IF af 1939 | 1:14.48 | |||||||||
18 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 434 | 37.09 | 1:16.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:12.60 | |||||||||
19 | Olivia Augustinus | 2004 | 430 | 37.79 | 1:16.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.10 | |||||||||
20 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 418 | 38.13 | 1:17.52 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:13.14 | |||||||||
21 | Line Thode Møller | 2004 | 413 | 37.46 | 1:17.85 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:48.76 | |||||||||
22 | Fanny Hess | 2004 | 391 | 38.61 | 1:19.28 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:17.58 | |||||||||
23 | Nora Kejser | 2004 | 388 | 39.03 | 1:19.52 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:17.19 | |||||||||
24 | Elisabeth Roskær | 2004 | 387 | 38.79 | 1:19.58 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:19.40 | |||||||||
25 | Liva Lund Hansen | 2005 | 384 | 38.41 | 1:19.76 | |||||
Vallensbæk IF af 1939 | 1:13.87 | |||||||||
26 | Emma Widerfors | 2005 | 380 | 38.77 | 1:20.02 | |||||
Kristianstads SLS | 1:19.56 | |||||||||
27 | Kaja Krawiec | 2005 | 373 | 39.75 | 1:20.52 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:15.87 | |||||||||
28 | Mathilde Thor Møller | 2005 | 372 | 38.64 | 1:20.60 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:30.05 | |||||||||
29 | Filippa Eiler | 2005 | 367 | 39.10 | 1:20.94 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:17.61 | |||||||||
30 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 367 | 39.62 | 1:21.01 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:16.87 | |||||||||
31 | Helene Orben | 2005 | 354 | 39.91 | 1:21.92 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:22.02 | |||||||||
32 | Hanna Andersson | 2005 | 349 | 39.60 | 1:22.32 | |||||
Kristianstads SLS | 1:18.91 | |||||||||
33 | Linnea Ranvert | 2005 | 349 | 40.92 | 1:22.35 | |||||
Kristianstads SLS | 1:26.61 | |||||||||
34 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 340 | 39.74 | 1:23.06 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:22.09 | |||||||||
35 | Filippa Molin | 2005 | 340 | 41.04 | 1:23.09 | |||||
Kristianstads SLS | 1:20.43 | |||||||||
36 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 328 | 39.24 | 1:24.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.23 | |||||||||
37 | Isabella Borgmann | 2005 | 324 | 42.23 | 1:24.42 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:25.74 | |||||||||
38 | Elena Seitzberg | 2005 | 322 | 41.06 | 1:24.62 | |||||
Simklubben Ran | 1:21.49 | |||||||||
39 | Kristina Østerhus | 2005 | 316 | 41.03 | 1:25.07 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:20.92 | |||||||||
40 | Laura Thomadsen | 2004 | 314 | 41.24 | 1:25.25 | |||||
Albertslund IF | 1:19.75 | |||||||||
41 | Freya Ry Nielsen | 2005 | 286 | 42.29 | 1:27.95 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:21.27 | |||||||||
42 | Klara Frida Johansen | 2005 | 286 | 42.40 | 1:27.98 | |||||
Roskilde Svømning | 1:21.98 | |||||||||
43 | Kristine Erringsø | 2004 | 279 | 42.82 | 1:28.75 | |||||
Roskilde Svømning | 1:24.51 | |||||||||
44 | Frida Lauridsen | 2005 | 259 | 43.56 | 1:30.98 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:29.21 | |||||||||
45 | Johanna Gustafsson | 2005 | 225 | 44.99 | 1:35.30 | |||||
Kristianstads SLS | 1:31.12 | |||||||||
- | Livia Sjunnesson | 2005 | DNS | |||||||
Landskrona Simsällskap | 1:16.50 | |||||||||
- | Belinda Ivarsson | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Landskrona Simsällskap | 1:53.57 | |||||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Jacob Ernst Food |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Stoebner | 1997 | 672 | 32.64 | 1:06.21 | |||||
Oslo Idrettslag | 1:02.70 | |||||||||
2 | Viktoria Dellhede | 2003 | 617 | 33.67 | 1:08.10 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:06.68 | |||||||||
3 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | 547 | 34.37 | 1:10.90 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:05.41 | |||||||||
4 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 539 | 33.52 | 1:11.24 | |||||
Kristianstads SLS | 1:07.17 | |||||||||
5 | Sille Andersen | 2003 | 497 | 35.61 | 1:13.19 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:10.31 | |||||||||
6 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 485 | 36.64 | 1:13.82 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.74 | |||||||||
7 | Freja Stenbækgård | 2003 | 473 | 36.04 | 1:14.42 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.68 | |||||||||
8 | Linnéa Lindh | 2003 | 463 | 35.42 | 1:14.92 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:11.26 | |||||||||
8 | Tilde Röiseth | 2003 | 463 | 36.41 | 1:14.92 | Deltager ikke i finalen | ||||
Landskrona Simsällskap | 1:11.71 | |||||||||
10 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 459 | 36.98 | 1:15.17 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:14.01 | |||||||||
11 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 453 | 36.11 | 1:15.49 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:07.31 | |||||||||
12 | Annie Thulin | 2003 | 451 | 36.51 | 1:15.63 | |||||
Kristianstads SLS | 1:11.14 | |||||||||
13 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 437 | 37.07 | 1:16.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.01 | |||||||||
14 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 428 | 38.02 | 1:16.91 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.19 | |||||||||
15 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 422 | 37.12 | 1:17.27 | |||||
Kristianstads SLS | 1:11.80 | |||||||||
16 | Pil Sylvander | 2003 | 421 | 37.14 | 1:17.38 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.52 | |||||||||
17 | Emma Mikkelsen | 2001 | 398 | 38.52 | 1:18.82 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 1:16.22 | |||||||||
18 | Sofie Bak | 2003 | 368 | 38.35 | 1:20.90 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.94 | |||||||||
19 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 344 | 39.17 | 1:22.72 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.59 | |||||||||
- | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | DSQ | Ej forsat bev. v 50m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Jacob Ernst Food |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | 659 | 33.43 | 1:06.62 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:04.40 | |||||||||
2 | Emelie Ek-Värn | 2004 | 643 | 33.04 | 1:07.19 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:05.74 | |||||||||
3 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 602 | 33.67 | 1:08.69 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:07.13 | |||||||||
4 | Linnea Hietala | 2004 | 555 | 33.19 | 1:10.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.65 | |||||||||
5 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | 553 | 34.67 | 1:10.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.27 | |||||||||
6 | Karoline K. Larsen | 2004 | 551 | 34.55 | 1:10.72 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.49 | |||||||||
7 | Signe Eie | 2005 | 522 | 34.56 | 1:12.01 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.09 | |||||||||
8 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 480 | 35.20 | 1:14.07 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.84 | |||||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Jacob Ernst Food |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sara Stoebner | 1997 | 689 | 32.15 | 1:05.66 | |||||
Oslo Idrettslag | 1:02.70 | |||||||||
2 | Viktoria Dellhede | 2003 | 609 | 33.51 | 1:08.40 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:06.68 | |||||||||
3 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 563 | 34.00 | 1:10.21 | |||||
Kristianstads SLS | 1:07.17 | |||||||||
4 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | 553 | 35.11 | 1:10.62 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:05.41 | |||||||||
5 | Sille Andersen | 2003 | 515 | 35.42 | 1:12.35 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:10.31 | |||||||||
6 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 491 | 35.67 | 1:13.51 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.74 | |||||||||
7 | Freja Stenbækgård | 2003 | 457 | 36.34 | 1:15.27 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.68 | |||||||||
8 | Linnéa Lindh | 2003 | 456 | 35.76 | 1:15.33 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:11.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Forlaget Cobolt |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Instebø | 2004 | 554 | 32.10 | 1:05.89 | 1:41.38 | 2:16.21 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:10.21 | |||||||||
2 | Anton Witzell | 2004 | 489 | 32.41 | 1:08.34 | 1:45.75 | 2:22.02 | |||
Simklubben Lödde | 2:13.64 | |||||||||
3 | Frederik Jørgensen | 2003 | 476 | 32.47 | 1:08.57 | 1:45.96 | 2:23.28 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 466 | 33.82 | 1:10.32 | 1:47.37 | 2:24.27 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:19.41 | |||||||||
5 | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | 445 | 33.34 | 1:10.48 | 1:48.72 | 2:26.55 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:31.08 | |||||||||
6 | Tomislav Corluka | 2003 | 405 | 34.84 | 1:13.18 | 1:51.88 | 2:31.16 | Deltager ikke i finalen | ||
Kristianstads SLS | 2:32.29 | |||||||||
7 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 375 | 37.10 | 1:17.39 | 1:56.45 | 2:35.13 | |||
Swim Team Tåstrup | 2:44.90 | |||||||||
8 | Ørjan Westre | 2003 | 368 | 35.88 | 1:15.29 | 1:55.99 | 2:36.07 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:30.43 | |||||||||
9 | Daniel Mir | 2003 | 363 | 35.24 | 1:15.21 | 1:57.03 | 2:36.78 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:28.43 | |||||||||
10 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 334 | 37.73 | 1:19.49 | 2:00.17 | 2:41.19 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:39.08 | |||||||||
11 | Viggo Thomsen | 2004 | 256 | 39.75 | 1:24.03 | 2:10.71 | 2:56.10 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:46.56 | |||||||||
12 | Jeppe Veise | 2004 | 245 | 40.76 | 1:26.61 | 2:13.10 | 2:58.79 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Victor Enemark Cruse | 2004 | 181 | 46.83 | 1:36.81 | 2:28.26 | 3:17.68 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:21.69 | |||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Forlaget Cobolt |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 676 | 30.30 | 1:02.19 | 1:34.85 | 2:07.52 | |||
Herlev Svømning | 2:00.58 | |||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 649 | 29.84 | 1:02.46 | 1:36.17 | 2:09.25 | |||
Herlev Svømning | 2:01.13 | |||||||||
3 | Gustav Jørgensen | 2000 | 611 | 31.04 | 1:04.01 | 1:38.78 | 2:11.88 | Deltager ikke i finalen | ||
Slagelse Svømmeklub | 2:02.50 | |||||||||
4 | Jonas Hansen | 2001 | 566 | 30.76 | 1:04.68 | 1:40.00 | 2:15.26 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:08.14 | |||||||||
5 | Harry Petersson | 2002 | 524 | 32.98 | 1:07.49 | 1:43.44 | 2:18.77 | |||
Kristianstads SLS | 2:15.80 | |||||||||
6 | Hampus Svensson | 1999 | 512 | 31.05 | 1:05.77 | 1:42.76 | 2:19.82 | Deltager ikke i finalen | ||
Landskrona Simsällskap | 2:09.76 | |||||||||
6 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 512 | 34.19 | 1:11.14 | 1:45.87 | 2:19.82 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:12.89 | |||||||||
8 | Anders Skousen | 2002 | 482 | 32.82 | 1:09.63 | 1:45.84 | 2:22.72 | Deltager ikke i finalen | ||
Hvidovre Svømme Klub | 2:16.00 | |||||||||
9 | Christian Ong Hansen | 2001 | 379 | 34.09 | 1:13.27 | 1:53.68 | 2:34.65 | Deltager ikke i finalen | ||
Farum Svømmeklub | 2:20.22 | |||||||||
10 | Casper Svärd | 2001 | 367 | 34.48 | 1:14.14 | 1:55.59 | 2:36.23 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:28.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Forlaget Cobolt |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Instebø | 2004 | 594 | 31.24 | 1:04.30 | 1:39.26 | 2:13.08 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:10.21 | |||||||||
2 | Anton Witzell | 2004 | 549 | 31.86 | 1:05.79 | 1:41.65 | 2:16.68 | |||
Simklubben Lödde | 2:13.64 | |||||||||
3 | Frederik Jørgensen | 2003 | 460 | 33.39 | 1:10.13 | 1:48.23 | 2:24.93 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | 449 | 34.20 | 1:11.05 | 1:49.41 | 2:26.12 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:31.08 | |||||||||
5 | Ørjan Westre | 2003 | 386 | 35.36 | 1:14.88 | 1:54.45 | 2:33.65 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:30.43 | |||||||||
6 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 381 | 36.59 | 1:15.29 | 1:55.29 | 2:34.30 | |||
Swim Team Tåstrup | 2:44.90 | |||||||||
7 | Daniel Mir | 2003 | 374 | 35.39 | 1:13.69 | 1:55.09 | 2:35.30 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:28.43 | |||||||||
8 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 340 | 36.68 | 1:18.62 | 1:59.82 | 2:40.32 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:39.08 | |||||||||
- | Victor Enemark Cruse | 2004 | 45.28 | 1:36.07 | 2:27.78 | 3:19.76 | EXTRA | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:21.69 | |||||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Forlaget Cobolt |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 676 | 30.55 | 1:02.38 | 1:35.22 | 2:07.52 | |||
Herlev Svømning | 2:00.58 | |||||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 650 | 30.48 | 1:03.04 | 1:36.44 | 2:09.17 | |||
Herlev Svømning | 2:01.13 | |||||||||
3 | Jonas Hansen | 2001 | 573 | 31.62 | 1:05.83 | 1:40.85 | 2:14.71 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:08.14 | |||||||||
4 | Harry Petersson | 2002 | 531 | 31.70 | 1:06.14 | 1:42.01 | 2:18.16 | |||
Kristianstads SLS | 2:15.80 | |||||||||
5 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 506 | 33.78 | 1:10.01 | 1:45.57 | 2:20.36 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:12.89 | |||||||||
6 | Casper Svärd | 2001 | 367 | 35.36 | 1:15.49 | 1:56.19 | 2:36.30 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:28.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:43 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: DCC Energi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 457 | 34.47 | 1:13.89 | 1:55.83 | 2:38.14 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:36.82 | |||||||||
2 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 370 | 37.02 | 1:18.35 | 2:04.80 | 2:49.65 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:51.82 | |||||||||
3 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 332 | 36.16 | 1:21.20 | 2:08.33 | 2:55.82 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:51.55 | |||||||||
4 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 303 | 37.29 | 1:21.77 | 2:10.79 | 3:01.29 | |||
Farum Svømmeklub | 2:54.62 | |||||||||
5 | Tilde Klehn | 2004 | 226 | 40.79 | 1:30.73 | 2:24.38 | 3:19.81 | Deltager ikke i finalen | ||
Simklubben Lödde | 3:05.38 | |||||||||
- | Emmely Östman Pedersen | 2005 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:38.70 | |||||||||
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: DCC Energi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Storstein | 2000 | 577 | 32.80 | 1:09.43 | 1:47.67 | 2:26.30 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:20.05 | |||||||||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | 515 | 32.86 | 1:11.24 | 1:51.80 | 2:31.96 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:26.81 | |||||||||
3 | Elin Johannesson | 1999 | 439 | 33.59 | 1:14.71 | 1:57.25 | 2:40.22 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:33.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: DCC Energi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | 476 | 34.05 | 1:13.91 | 1:55.14 | 2:35.92 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:36.82 | |||||||||
2 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 389 | 35.73 | 1:16.72 | 2:02.21 | 2:46.75 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:51.82 | |||||||||
3 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 348 | 35.86 | 1:20.50 | 2:07.01 | 2:53.12 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:51.55 | |||||||||
4 | Sarah Holm Clausen | 2004 | 320 | 37.21 | 1:22.38 | 2:09.79 | 2:57.95 | |||
Farum Svømmeklub | 2:54.62 | |||||||||
Løb 25, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: DCC Energi |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maria Storstein | 2000 | 559 | 33.28 | 1:09.79 | 1:47.92 | 2:27.84 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:20.05 | |||||||||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | 530 | 32.95 | 1:10.79 | 1:50.39 | 2:30.50 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:26.81 | |||||||||
3 | Elin Johannesson | 1999 | 464 | 33.90 | 1:13.61 | 1:56.48 | 2:37.30 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:33.08 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Estivo Travel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Madsen | 2004 | 529 | 27.91 | 1:01.57 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.83 | |||||||||
2 | Aleksander Henning Grønfur | 2003 | 528 | 27.76 | 1:01.62 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 58.12 | |||||||||
3 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 507 | 29.09 | 1:02.45 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 1:02.42 | |||||||||
4 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 486 | 28.91 | 1:03.35 | Deltager ikke i finalen | ||||
Herlev Svømning | 1:03.05 | |||||||||
5 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 473 | 29.34 | 1:03.93 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.92 | |||||||||
6 | Elias Mønichen Alsos | 2004 | 462 | 30.46 | 1:04.41 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:04.23 | |||||||||
7 | Felix Jönsson | 2004 | 455 | 29.67 | 1:04.77 | |||||
Kristianstads SLS | 1:06.16 | |||||||||
8 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 454 | 29.77 | 1:04.81 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:04.61 | |||||||||
9 | Mathias Parkhøi | 2003 | 450 | 29.75 | 1:05.01 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.28 | |||||||||
10 | Anton Witzell | 2004 | 442 | 30.69 | 1:05.40 | |||||
Simklubben Lödde | 1:05.32 | |||||||||
11 | Lucas Nielsen | 2004 | 440 | 30.29 | 1:05.47 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:05.12 | |||||||||
12 | Anton Skov Grell | 2004 | 438 | 30.46 | 1:05.58 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:07.47 | |||||||||
13 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 436 | 30.45 | 1:05.69 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:05.58 | |||||||||
14 | Bror Textor-Broch | 2003 | 428 | 30.91 | 1:06.09 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.19 | |||||||||
15 | Asger Johansen | 2003 | 425 | 29.93 | 1:06.23 | Deltager ikke i finalen | ||||
Glostrup Svømme Klub | 1:03.59 | |||||||||
16 | Malte Hjalholt | 2003 | 395 | 30.99 | 1:07.90 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:09.62 | |||||||||
17 | Jannik Jørgensen | 2004 | 375 | 30.77 | 1:09.04 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:12.74 | |||||||||
18 | Elias Rought | 2003 | 367 | 31.83 | 1:09.57 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.94 | |||||||||
19 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 361 | 31.25 | 1:09.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.99 | |||||||||
20 | Victor Dyrhauge | 2004 | 359 | 31.39 | 1:10.05 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:09.57 | |||||||||
21 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 353 | 32.36 | 1:10.43 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.43 | |||||||||
22 | Jeppe Kjær | 2004 | 338 | 32.48 | 1:11.51 | Deltager ikke i finalen | ||||
Swim Team Tåstrup | 1:15.35 | |||||||||
23 | Mats Krüger | 2004 | 337 | 32.56 | 1:11.55 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:36.51 | |||||||||
24 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 311 | 32.15 | 1:13.49 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:13.36 | |||||||||
25 | Robin Cakmak | 2004 | 303 | 32.75 | 1:14.10 | |||||
Simklubben Ran | 1:17.24 | |||||||||
- | Markus Rydgren | 2003 | DNS | |||||||
Landskrona Simsällskap | 1:00.30 | |||||||||
- | Pelle Colmorten | 2004 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 1:04.75 | |||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Estivo Travel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 727 | 25.83 | 55.39 | |||||
Herlev Svømning | 54.38 | |||||||||
2 | Frederik Møller | 2002 | 683 | 26.64 | 56.55 | |||||
Herlev Svømning | 55.49 | |||||||||
3 | Julius Munk | 2000 | 678 | 26.26 | 56.69 | |||||
Herlev Svømning | 55.85 | |||||||||
4 | Laurits Kenskov | 2001 | 614 | 27.34 | 58.59 | |||||
Herlev Svømning | 55.74 | |||||||||
5 | Oskar Hoff | 1998 | 586 | 28.22 | 59.51 | |||||
Landskrona Simsällskap | 54.52 | |||||||||
6 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 576 | 28.42 | 59.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 57.42 | |||||||||
7 | Emil Hassling | 2000 | 573 | 27.88 | 59.96 | |||||
Landskrona Simsällskap | 57.61 | |||||||||
8 | William Houen | 2001 | 569 | 28.18 | 1:00.10 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.97 | |||||||||
9 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 550 | 28.43 | 1:00.79 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 59.03 | |||||||||
10 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 520 | 28.15 | 1:01.93 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:00.81 | |||||||||
11 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 520 | 29.15 | 1:01.94 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:01.84 | |||||||||
12 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 519 | 28.86 | 1:01.97 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 59.16 | |||||||||
13 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 515 | 27.88 | 1:02.14 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 58.37 | |||||||||
14 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 502 | 28.87 | 1:02.65 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 1:02.68 | |||||||||
15 | Owais Hamid | 2000 | 476 | 29.37 | 1:03.79 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.73 | |||||||||
16 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 465 | 29.05 | 1:04.27 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:01.93 | |||||||||
17 | Oskar Skov Grell | 2002 | 439 | 30.91 | 1:05.54 | Deltager ikke i finalen | ||||
Glostrup Svømme Klub | 1:03.50 | |||||||||
18 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 418 | 30.14 | 1:06.58 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.78 | |||||||||
19 | Alexander Stærkær | 2002 | 383 | 31.10 | 1:08.56 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.32 | |||||||||
20 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 354 | 30.56 | 1:10.40 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.07 | |||||||||
21 | Mohammad Hariri | 2002 | 344 | 32.46 | 1:11.08 | |||||
Simklubben Ran | 1:12.12 | |||||||||
22 | Ahmed Sadoon | 2002 | 339 | 31.93 | 1:11.41 | |||||
Kristianstads SLS | 1:04.94 | |||||||||
23 | Morten Kilhof | 2000 | 276 | 34.42 | 1:16.50 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:12.75 | |||||||||
- | Oliver Bak Jensen | 2002 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.67 | |||||||||
- | Oliver Jacobsen | 1997 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 56.97 | |||||||||
- | Haris Jazavac | 2002 | DSQ | Over 15 m efter star | ||||||
Kristianstads SLS | 1:27.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:56 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Estivo Travel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Madsen | 2004 | 566 | 28.47 | 1:00.21 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.83 | |||||||||
2 | Aleksander Henning Grønfur | 2003 | 557 | 27.72 | 1:00.54 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 58.12 | |||||||||
3 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 517 | 29.11 | 1:02.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.92 | |||||||||
4 | Elias Mønichen Alsos | 2004 | 497 | 29.25 | 1:02.88 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:04.23 | |||||||||
5 | Felix Jönsson | 2004 | 458 | 29.37 | 1:04.61 | |||||
Kristianstads SLS | 1:06.16 | |||||||||
6 | Mathias Parkhøi | 2003 | 451 | 29.72 | 1:04.95 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.28 | |||||||||
7 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 441 | 30.20 | 1:05.43 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:04.61 | |||||||||
8 | Anton Witzell | 2004 | 407 | 30.94 | 1:07.22 | |||||
Simklubben Lödde | 1:05.32 | |||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Estivo Travel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 723 | 25.38 | 55.49 | |||||
Herlev Svømning | 54.38 | |||||||||
2 | Frederik Møller | 2002 | 710 | 26.04 | 55.84 | |||||
Herlev Svømning | 55.49 | |||||||||
3 | Laurits Kenskov | 2001 | 699 | 27.11 | 56.11 | |||||
Herlev Svømning | 55.74 | |||||||||
4 | Julius Munk | 2000 | 680 | 26.54 | 56.65 | |||||
Herlev Svømning | 55.85 | |||||||||
5 | Emil Hassling | 2000 | 621 | 26.88 | 58.37 | |||||
Landskrona Simsällskap | 57.61 | |||||||||
6 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 598 | 27.51 | 59.11 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 57.42 | |||||||||
7 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 519 | 28.50 | 1:01.99 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:00.81 | |||||||||
- | Oskar Hoff | 1998 | 25.85 | 55.43 | EXTRA | |||||
Landskrona Simsällskap | 54.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:56 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 101, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Frydendahl | 2006 | 33.34 | 1:13.82 | 1:56.92 | 2:33.21 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:28.90 | |||||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | 32.90 | 1:12.62 | 1:59.72 | 2:35.82 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:33.15 | |||||||||
3 | Falka Tind | 2006 | 35.15 | 1:15.04 | 2:02.33 | 2:36.21 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:28.27 | |||||||||
4 | Mathilde Severs | 2006 | 32.96 | 1:15.51 | 1:59.72 | 2:37.19 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.51 | |||||||||
5 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 33.75 | 1:14.53 | 2:02.11 | 2:37.75 | ||||
Solrød Svømmeklub | 2:37.94 | |||||||||
6 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 34.41 | 1:17.99 | 2:03.19 | 2:38.81 | ||||
Solrød Svømmeklub | 2:38.88 | |||||||||
7 | Matilde Maagøe | 2007 | 33.36 | 1:15.56 | 2:02.58 | 2:39.06 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:33.20 | |||||||||
8 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 33.95 | 1:15.44 | 2:01.15 | 2:39.30 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.69 | |||||||||
9 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 34.29 | 1:18.89 | 2:02.92 | 2:39.43 | ||||
Solrød Svømmeklub | 2:38.96 | |||||||||
10 | Isabella Pedersen | 2007 | 33.40 | 1:16.68 | 2:04.35 | 2:40.00 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.46 | |||||||||
11 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 33.43 | 1:16.54 | 2:03.32 | 2:41.62 | ||||
Vest-Brøndby | 2:32.67 | |||||||||
12 | Astrid Mulipola | 2006 | 33.79 | 1:16.66 | 2:02.85 | 2:42.05 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:35.20 | |||||||||
13 | Victoria Wiingaard | 2006 | 34.50 | 1:16.02 | 2:03.45 | 2:42.06 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:39.46 | |||||||||
14 | Silje Mathiasen | 2006 | 34.95 | 1:14.48 | 2:04.83 | 2:43.30 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:39.81 | |||||||||
15 | Vicky Luc | 2007 | 35.26 | 1:19.61 | 2:04.85 | 2:43.60 | ||||
Kristianstads SLS | 2:45.14 | |||||||||
16 | Anna Blom Bygum | 2006 | 33.18 | 1:18.39 | 2:06.46 | 2:44.07 | ||||
Vest-Brøndby | 2:40.46 | |||||||||
17 | Mathilde Møller | 2007 | 33.68 | 1:16.78 | 2:04.47 | 2:44.46 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.74 | |||||||||
18 | Malu Melody Christensen | 2006 | 32.24 | 1:12.64 | 2:06.80 | 2:44.87 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:35.44 | |||||||||
19 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 35.66 | 1:20.74 | 2:09.58 | 2:45.28 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:49.26 | |||||||||
20 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 36.61 | 1:19.46 | 2:09.97 | 2:45.76 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:54.22 | |||||||||
21 | Julie Philip | 2007 | 35.40 | 1:20.80 | 2:07.31 | 2:46.37 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.70 | |||||||||
22 | Marie Elster | 2006 | 34.91 | 1:19.27 | 2:07.23 | 2:46.57 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:47.50 | |||||||||
23 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 37.26 | 1:21.65 | 2:07.80 | 2:46.64 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:47.70 | |||||||||
24 | Laika Usinger | 2006 | 36.88 | 1:22.22 | 2:07.93 | 2:46.81 | ||||
Vest-Brøndby | 2:50.20 | |||||||||
25 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 34.64 | 1:18.47 | 2:06.60 | 2:46.84 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.74 | |||||||||
26 | Annette Toft | 2006 | 35.46 | 1:20.77 | 2:06.10 | 2:46.95 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:44.10 | |||||||||
27 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 38.53 | 1:23.11 | 2:08.38 | 2:47.17 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:47.38 | |||||||||
28 | Sarah Højlund | 2006 | 34.82 | 1:20.33 | 2:10.34 | 2:47.20 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | 2:46.79 | |||||||||
29 | Leonora M Postgaard | 2006 | 37.44 | 1:21.67 | 2:10.41 | 2:47.86 | ||||
Glostrup Svømme Klub | 2:43.53 | |||||||||
30 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 36.23 | 1:20.10 | 2:09.79 | 2:47.90 | ||||
Herlev Svømning | 2:49.60 | |||||||||
31 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 37.50 | 1:22.52 | 2:10.26 | 2:48.44 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:49.08 | |||||||||
32 | Nadia Walløe | 2007 | 34.94 | 1:16.63 | 2:11.18 | 2:48.55 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | 2:41.87 | |||||||||
33 | Rikke Therp | 2006 | 36.26 | 1:21.76 | 2:10.60 | 2:48.62 | ||||
Vest-Brøndby | 2:40.86 | |||||||||
34 | Johanna Rasmussen | 2006 | 37.46 | 1:22.36 | 2:10.02 | 2:48.86 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | 2:48.54 | |||||||||
35 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 36.55 | 1:20.84 | 2:11.10 | 2:49.32 | ||||
Herlev Svømning | 2:48.74 | |||||||||
36 | Caroline Hansen | 2007 | 36.00 | 1:20.32 | 2:12.19 | 2:49.56 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | 2:51.90 | |||||||||
37 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | 34.70 | 1:20.14 | 2:08.20 | 2:49.65 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:53.49 | |||||||||
38 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 35.83 | 1:21.46 | 2:11.00 | 2:50.65 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:43.72 | |||||||||
39 | Maica Jensen | 2006 | 36.40 | 1:20.96 | 2:13.84 | 2:50.68 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:52.00 | |||||||||
40 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 39.53 | 1:22.97 | 2:12.44 | 2:52.88 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.07 | |||||||||
41 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 36.89 | 1:22.39 | 2:12.97 | 2:53.54 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:55.19 | |||||||||
42 | Olga Vejlby | 2006 | 36.04 | 1:22.39 | 2:16.67 | 2:53.83 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:54.37 | |||||||||
43 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 39.43 | 1:23.74 | 2:14.61 | 2:54.00 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 3:06.40 | |||||||||
44 | Vigga Jacoby | 2007 | 38.46 | 1:22.26 | 2:15.36 | 2:54.08 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:05.39 | |||||||||
45 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 35.70 | 1:22.54 | 2:16.02 | 2:54.14 | ||||
Herlev Svømning | 2:59.65 | |||||||||
46 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 39.67 | 1:22.70 | 2:17.75 | 2:54.41 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | 2:57.13 | |||||||||
47 | Kristine Dupont | 2007 | 37.20 | 1:24.56 | 2:16.64 | 2:54.64 | ||||
Herlev Svømning | 2:54.84 | |||||||||
48 | Sofija Rønne | 2006 | 37.28 | 1:22.79 | 2:15.66 | 2:54.73 | ||||
Herlev Svømning | 2:48.67 | |||||||||
49 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 37.14 | 1:23.35 | 2:17.79 | 2:54.85 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:56.39 | |||||||||
50 | Laura Weng Lind-Christensen | 2006 | 38.76 | 1:22.28 | 2:15.30 | 2:54.98 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:53.55 | |||||||||
51 | Helena Honore | 2007 | 38.07 | 1:26.65 | 2:15.55 | 2:55.19 | ||||
Herlev Svømning | 2:57.76 | |||||||||
52 | Sofie Lind | 2006 | 37.43 | 1:24.20 | 2:15.08 | 2:55.63 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:55.79 | |||||||||
53 | Cecilie Rud | 2006 | 39.40 | 1:24.15 | 2:17.05 | 2:55.77 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:54.03 | |||||||||
54 | Caroline Bjerre | 2007 | 39.98 | 1:24.10 | 2:17.72 | 2:55.99 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | 2:53.14 | |||||||||
55 | Astamaja Rought | 2006 | 41.75 | 1:25.96 | 2:15.72 | 2:57.07 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:57.53 | |||||||||
56 | Isabella Wahlund | 2006 | 34.28 | 1:18.37 | 2:14.94 | 2:59.06 | ||||
Kristianstads SLS | 2:53.77 | |||||||||
57 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 39.33 | 1:25.38 | 2:21.50 | 2:59.29 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | 3:10.52 | |||||||||
58 | Agnes Højsteen | 2007 | 40.92 | 1:27.18 | 2:20.67 | 3:00.18 | ||||
Vest-Brøndby | 3:06.26 | |||||||||
59 | Silvia Martinsen | 2007 | 35.63 | 1:24.64 | 2:17.35 | 3:00.58 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 3:04.27 | |||||||||
60 | Katharina Zobel | 2007 | 40.62 | 1:25.68 | 2:20.69 | 3:00.78 | ||||
Herlev Svømning | 3:02.38 | |||||||||
61 | Emma Kestenholz | 2007 | 39.29 | 1:25.95 | 2:23.52 | 3:01.73 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | 3:11.46 | |||||||||
62 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 39.54 | 1:27.13 | 2:20.33 | 3:02.79 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.25 | |||||||||
63 | Andrea Søeborg | 2006 | 38.35 | 1:27.86 | 2:18.84 | 3:03.03 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:51.19 | |||||||||
64 | Olga Cermak | 2006 | 40.22 | 1:28.77 | 2:21.23 | 3:03.45 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:01.74 | |||||||||
65 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 41.85 | 1:29.01 | 2:23.68 | 3:04.97 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:02.29 | |||||||||
66 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 42.83 | 1:34.01 | 2:23.31 | 3:05.61 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 3:08.97 | |||||||||
67 | Maya Jacobsen | 2007 | 40.63 | 1:22.85 | 2:23.70 | 3:07.14 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | 3:26.19 | |||||||||
68 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 38.72 | 1:27.22 | 2:21.90 | 3:07.74 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 3:01.82 | |||||||||
69 | Iben Karlsmark | 2007 | 40.35 | 1:28.65 | 2:26.96 | 3:08.04 | ||||
Herlev Svømning | 3:09.96 | |||||||||
70 | Anna Bay-Jensen | 2006 | 41.57 | 1:32.23 | 2:26.49 | 3:10.97 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 3:13.47 | |||||||||
- | Anna Powers | 2007 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 3:18.06 | |||||||||
- | Ellen Simoni Alfast | 2006 | DSQ | På mave v 100 m | ||||||
Herlev Svømning | 2:48.19 | |||||||||
- | Emily Reuter | 2006 | DSQ | På mave v 100 m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:41.55 | |||||||||
- | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | DSQ | Dobbel flyben v 100m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.18 | |||||||||
- | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | DSQ | afsl. mave v100m | ||||||
Herlev Svømning | 2:57.99 | |||||||||
- | Liva Wissing | 2006 | DSQ | afsl.påmave v 100m | ||||||
Sigma Swim Allerød | 3:03.84 | |||||||||
- | Maja Zastrojevic | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | 2:50.78 | |||||||||
- | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | DSQ | afsl. rygv150m | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 3:01.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 102 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 18:37 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 102, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: LB Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carlos Halawi | 2006 | 29.63 | 1:07.52 | 1:52.35 | 2:25.56 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | 2:26.96 | |||||||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 31.85 | 1:10.08 | 1:52.39 | 2:25.93 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.59 | |||||||||
3 | Jacob Olsson | 2006 | 31.33 | 1:11.94 | 1:53.00 | 2:27.00 | ||||
Kristianstads SLS | 2:26.74 | |||||||||
4 | Magnus Jacobsen | 2006 | 33.04 | 1:13.76 | 1:53.07 | 2:27.66 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:32.40 | |||||||||
5 | Anton Rytter Bech | 2005 | 31.45 | 1:09.13 | 1:57.61 | 2:30.39 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:03.20 | |||||||||
6 | Oliver Lassen | 2005 | 32.10 | 1:10.78 | 1:54.79 | 2:31.00 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:39.95 | |||||||||
7 | Theodor Møller | 2005 | 31.69 | 1:10.46 | 1:56.30 | 2:31.18 | ||||
Vest-Brøndby | 2:24.96 | |||||||||
8 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 31.58 | 1:11.43 | 1:56.94 | 2:31.52 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:23.30 | |||||||||
9 | Konrad Clausen | 2005 | 30.90 | 1:11.34 | 1:56.90 | 2:31.72 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:29.91 | |||||||||
10 | Mikkel Andersen | 2005 | 32.00 | 1:10.91 | 1:56.33 | 2:32.39 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:29.71 | |||||||||
11 | Frederik Gersby | 2006 | 32.64 | 1:14.10 | 1:59.70 | 2:33.50 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:36.49 | |||||||||
12 | Jacob Glans | 2006 | 31.87 | 1:11.07 | 1:56.73 | 2:33.52 | ||||
Kristianstads SLS | 2:29.39 | |||||||||
13 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 34.51 | 1:11.33 | 2:00.13 | 2:34.85 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:34.63 | |||||||||
14 | Malte Ljunggren | 2006 | 33.88 | 1:16.21 | 1:59.36 | 2:36.21 | ||||
Kristianstads SLS | 2:41.09 | |||||||||
15 | Julius Vadmand | 2005 | 31.00 | 1:12.34 | 1:58.23 | 2:36.43 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:43.06 | |||||||||
16 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 33.70 | 1:12.81 | 2:02.22 | 2:36.61 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:41.87 | |||||||||
17 | Magnus Løfquist | 2005 | 30.52 | 1:12.26 | 2:00.91 | 2:36.66 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:32.04 | |||||||||
18 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 33.58 | 1:14.13 | 2:02.83 | 2:36.67 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.80 | |||||||||
19 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 33.28 | 1:18.94 | 2:02.20 | 2:37.27 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 2:38.65 | |||||||||
20 | Frederik Rasmussen | 2005 | 33.71 | 1:16.89 | 2:02.45 | 2:39.11 | ||||
Swim Team Tåstrup | 2:37.44 | |||||||||
21 | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | 35.38 | 1:17.49 | 2:05.47 | 2:42.43 | ||||
Farum Svømmeklub | 2:55.27 | |||||||||
22 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 34.76 | 1:16.69 | 2:04.46 | 2:42.66 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:49.85 | |||||||||
23 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 33.73 | 1:16.13 | 2:04.29 | 2:42.85 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.79 | |||||||||
24 | Viktor Kristiansen | 2006 | 36.21 | 1:18.62 | 2:05.35 | 2:43.16 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:52.33 | |||||||||
25 | Johannes Framke | 2006 | 35.84 | 1:18.45 | 2:04.08 | 2:43.17 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:00.16 | |||||||||
26 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 36.63 | 1:19.14 | 2:05.36 | 2:45.26 | ||||
Slagelse Svømmeklub | 2:37.54 | |||||||||
27 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 36.63 | 1:19.91 | 2:09.13 | 2:46.33 | ||||
Vest-Brøndby | 2:45.13 | |||||||||
28 | Alexander Hartvigsen | 2006 | 35.17 | 1:20.36 | 2:08.88 | 2:46.43 | ||||
Lyngby Svømmeklub | 3:00.25 | |||||||||
29 | Mauritz Otzen | 2005 | 36.25 | 1:22.38 | 2:10.66 | 2:49.27 | ||||
Vest-Brøndby | 2:46.98 | |||||||||
30 | Andy Nguyen | 2006 | 36.86 | 1:22.65 | 2:12.11 | 2:54.36 | ||||
Farum Svømmeklub | 2:46.43 | |||||||||
31 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 33.68 | 1:20.22 | 2:16.44 | 2:56.23 | ||||
Helsingør Svømmeklub | 2:57.58 | |||||||||
32 | Stefan Angjelovski | 2006 | 39.80 | 1:30.17 | 2:24.98 | 3:07.95 | ||||
Farum Svømmeklub | 3:05.34 | |||||||||
- | Gustav Steen Andersen | 2006 | DSQ | På mave v 100 m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:32.28 | |||||||||
- | Jacob Tykskov Marcussen | 2006 | DSQ | På ryg efter 100 m | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 3:18.51 | |||||||||
- | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | DSQ | På mave v 100 m | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:28.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:37 |
Resultat Løb 103 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 19:21 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 103, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Coffee Trade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | 30.97 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 31.09 | |||||||||
2 | Alice Gulin | 2006 | 31.43 | |||||||
Kristianstads SLS | 30.65 | |||||||||
3 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 31.96 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 31.86 | |||||||||
4 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 32.25 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.06 | |||||||||
5 | Mille Frydendahl | 2006 | 32.42 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 32.96 | |||||||||
6 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 32.52 | |||||||
Vest-Brøndby | 31.40 | |||||||||
7 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 32.64 | |||||||
Vallensbæk IF af 1939 | 32.45 | |||||||||
8 | Haide Nikelis | 2006 | 32.69 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 33.32 | |||||||||
9 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 32.73 | |||||||
Vest-Brøndby | 33.59 | |||||||||
10 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 32.82 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | 32.98 | |||||||||
11 | Astrid Nørgaard | 2007 | 33.03 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 35.40 | |||||||||
12 | Rikke Parkhøi | 2006 | 33.16 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.91 | |||||||||
13 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 33.23 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | 33.32 | |||||||||
14 | Nadia Walløe | 2007 | 33.46 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 33.05 | |||||||||
15 | Mathilde Johansen | 2007 | 33.68 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | 34.36 | |||||||||
16 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 33.92 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 35.07 | |||||||||
17 | Sarah Højlund | 2006 | 33.96 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 33.84 | |||||||||
18 | Isabella Wahlund | 2006 | 34.03 | |||||||
Kristianstads SLS | 33.65 | |||||||||
19 | Caroline Haugland | 2007 | 34.06 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.73 | |||||||||
20 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 34.18 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.37 | |||||||||
20 | Olga Vejlby | 2006 | 34.18 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.62 | |||||||||
22 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 34.69 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 34.42 | |||||||||
23 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 34.90 | |||||||
Vest-Brøndby | 36.03 | |||||||||
24 | Helene Friis Fanø | 2007 | 34.93 | |||||||
Farum Svømmeklub | 44.24 | |||||||||
25 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 35.25 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.22 | |||||||||
26 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 35.33 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.06 | |||||||||
26 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 35.33 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.73 | |||||||||
28 | Milena B Bonde | 2006 | 35.66 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Caroline Hansen | 2007 | 35.88 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 36.11 | |||||||||
30 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 36.00 | |||||||
Vest-Brøndby | 36.92 | |||||||||
31 | Mina Medhaug Rossebø | 2006 | 36.40 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 36.65 | |||||||||
32 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 36.54 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 36.04 | |||||||||
33 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 36.73 | |||||||
Herlev Svømning | 36.21 | |||||||||
34 | Natasja Boesgaard | 2007 | 37.10 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 38.75 | |||||||||
35 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 37.43 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | 38.61 | |||||||||
36 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | 37.78 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 43.66 | |||||||||
37 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 37.94 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 40.82 | |||||||||
38 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 39.25 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 37.76 | |||||||||
39 | Selma Thomsen Lind | 2007 | 39.54 | |||||||
Farum Svømmeklub | 43.14 | |||||||||
40 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 40.59 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.95 | |||||||||
41 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | 41.09 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 42.41 | |||||||||
42 | Olivia Barfoed | 2007 | 42.06 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.94 | |||||||||
43 | Molly E. Schmidt-Nielsen | 2007 | 42.49 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.10 | |||||||||
44 | Patricia Christensen | 2007 | 44.75 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 51.17 | |||||||||
- | Røskva Rosenbohm | 2007 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.95 | |||||||||
- | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 36.57 | |||||||||
- | Vivian Bahador Snitker | 2007 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 37.02 | |||||||||
Løb 103, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Coffee Trade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 34.20 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.91 | |||||||||
2 | Ida Mathiesen | 2008 | 36.15 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.64 | |||||||||
3 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 36.68 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.68 | |||||||||
4 | Wilma Berg | 2008 | 36.75 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.41 | |||||||||
5 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 37.04 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.35 | |||||||||
6 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | 37.56 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.75 | |||||||||
7 | Julie Truelsen | 2008 | 37.59 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 40.64 | |||||||||
8 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 37.72 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 38.75 | |||||||||
9 | Filippa Redestam | 2008 | 38.25 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.71 | |||||||||
10 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 38.79 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 40.87 | |||||||||
11 | Anna Sofie Skov | 2008 | 39.87 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.34 | |||||||||
12 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | 40.20 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.39 | |||||||||
13 | Amalie Olsen | 2008 | 41.07 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 42.59 | |||||||||
14 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | 41.57 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.53 | |||||||||
15 | Laura Sandgreen | 2008 | 44.14 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 46.99 | |||||||||
16 | Kornelia Eg | 2008 | 44.57 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 45.99 | |||||||||
17 | Caroline Madsen | 2008 | 45.71 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 48.20 | |||||||||
18 | Sofie Ross | 2008 | 46.58 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.96 | |||||||||
19 | Freja Itenov | 2008 | 47.70 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 46.02 | |||||||||
20 | Mathilde Søgaard | 2008 | 47.92 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 52.34 | |||||||||
21 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | 48.92 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 48.84 | |||||||||
22 | Ellen Fenger | 2009 | 50.11 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 55.72 | |||||||||
23 | Amanda Hartvigsen | 2010 | 50.84 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.04 | |||||||||
24 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | 50.97 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 55.71 | |||||||||
25 | Andrea Borg | 2008 | 51.00 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 51.73 | |||||||||
- | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:21 |
Resultat Løb 104 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 19:21 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 104, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Miss Bagel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 27.39 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.94 | |||||||||
2 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 28.83 | |||||||
Herlev Svømning | 28.99 | |||||||||
3 | Sebastian Rendlev | 2005 | 29.14 | |||||||
Vallensbæk IF af 1939 | 28.90 | |||||||||
4 | Elias Elmedyb | 2006 | 29.16 | |||||||
Herlev Svømning | 28.48 | |||||||||
5 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 29.25 | |||||||
Herlev Svømning | 31.15 | |||||||||
6 | Tobias Rosengaard | 2005 | 29.67 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.66 | |||||||||
7 | Magnus Rasmussen | 2006 | 29.88 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.44 | |||||||||
8 | Bertram Olesen | 2005 | 30.05 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.29 | |||||||||
9 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 30.18 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.57 | |||||||||
10 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 30.24 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.36 | |||||||||
11 | Sune Vergmann | 2005 | 30.37 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 30.59 | |||||||||
12 | Anton Rytter Bech | 2005 | 30.38 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.30 | |||||||||
13 | Magnus Jacobsen | 2006 | 30.75 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.43 | |||||||||
14 | Frederik Gersby | 2006 | 30.96 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 35.07 | |||||||||
15 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 31.08 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
16 | Gabriel Ekelund | 2006 | 31.09 | |||||||
Kristianstads SLS | 31.17 | |||||||||
17 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 31.16 | |||||||
Herlev Svømning | 31.42 | |||||||||
18 | Julius Vadmand | 2005 | 31.21 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.89 | |||||||||
19 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 31.24 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.33 | |||||||||
20 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 31.28 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 31.79 | |||||||||
21 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 31.69 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.06 | |||||||||
22 | Lazar Dinkov Manchev | 2006 | 32.19 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 33.82 | |||||||||
23 | Christian Ragnar Grønfur | 2005 | 32.97 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 30.90 | |||||||||
24 | Oscar Høck Just | 2006 | 33.01 | |||||||
Farum Svømmeklub | 32.96 | |||||||||
25 | Frederik Rasmussen | 2005 | 33.38 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 34.69 | |||||||||
26 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 33.58 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
27 | Alexander Hartvigsen | 2006 | 33.69 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.15 | |||||||||
28 | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | 33.82 | |||||||
Farum Svømmeklub | 34.41 | |||||||||
29 | Johannes Framke | 2006 | 33.97 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 36.62 | |||||||||
30 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 34.38 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.12 | |||||||||
31 | Viktor Kristiansen | 2006 | 35.35 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 35.49 | |||||||||
32 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | 35.43 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 35.95 | |||||||||
33 | Oscar Berthelsen | 2005 | 35.44 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
34 | Jacob Tykskov Marcussen | 2006 | 37.57 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 37.32 | |||||||||
35 | Linus Svensson | 2005 | 37.84 | |||||||
Kristianstads SLS | 41.75 | |||||||||
Løb 104, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Miss Bagel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | 28.93 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 29.42 | |||||||||
2 | Kristoffer Thaulow | 2007 | 30.65 | |||||||
Farum Svømmeklub | 31.48 | |||||||||
3 | Andreas Bendtsen | 2007 | 30.95 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.79 | |||||||||
4 | Asger Hvilsom | 2007 | 31.38 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.69 | |||||||||
5 | Anders Rye Gefke | 2008 | 33.29 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.90 | |||||||||
6 | Loui Krag | 2007 | 34.62 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 38.89 | |||||||||
7 | Mathias Hemmingsen | 2007 | 34.80 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.14 | |||||||||
8 | Victor Rønne | 2007 | 35.16 | |||||||
Herlev Svømning | 36.76 | |||||||||
9 | Vitus Ketscher | 2009 | 36.38 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.38 | |||||||||
10 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | 37.23 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.45 | |||||||||
11 | Marcus Munk | 2007 | 37.90 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.89 | |||||||||
12 | Otto Damsgaard Reinicke | 2007 | 38.64 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Bertram Wagner | 2008 | 39.40 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.00 | |||||||||
14 | Nikolaj Bandsholm | 2007 | 39.75 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 43.46 | |||||||||
15 | Tobias Sune Andersen | 2008 | 39.78 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.83 | |||||||||
16 | Jonathan van der Rijt | 2007 | 40.75 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 38.97 | |||||||||
17 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | 41.06 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 41.16 | |||||||||
18 | Storm Bargmann | 2007 | 41.34 | |||||||
Herlev Svømning | 40.04 | |||||||||
19 | Frederik Salling | 2009 | 41.76 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 41.84 | |||||||||
20 | Frederik S. Lundstrøm | 2007 | 42.74 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 54.65 | |||||||||
21 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | 43.41 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 44.92 | |||||||||
22 | Bastian Johnsen | 2010 | 44.24 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.40 | |||||||||
23 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | 44.28 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 45.40 | |||||||||
24 | Jacob Hwaiz | 2007 | 44.60 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 44.58 | |||||||||
25 | Lauritz Klint Poulsen | 2009 | 47.60 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Theodor Menck Nielsen | 2009 | 52.04 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 50.60 | |||||||||
27 | Theo Heinrichsen | 2009 | 57.97 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.28 | |||||||||
- | Otto Rud Wiberg | 2008 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:21 |
Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 19:21 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 105, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Jacob Ernst Food |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | 32.48 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.89 | |||||||||
2 | Falka Tind | 2006 | 33.96 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.37 | |||||||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | 34.14 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
4 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | 34.71 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.36 | |||||||||
5 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 34.86 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 33.70 | |||||||||
6 | Nadia Walløe | 2007 | 34.93 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 33.17 | |||||||||
7 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 35.30 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 37.37 | |||||||||
8 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 35.87 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 34.35 | |||||||||
9 | Maya Jacobsen | 2007 | 36.08 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 35.65 | |||||||||
10 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 36.32 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 37.03 | |||||||||
11 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 36.76 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.60 | |||||||||
12 | Maja Zastrojevic | 2006 | 36.87 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 36.03 | |||||||||
13 | Karen Markussen | 2007 | 37.05 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 38.29 | |||||||||
14 | Lilja Skov | 2007 | 37.48 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 36.93 | |||||||||
15 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 37.93 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 36.93 | |||||||||
16 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 38.01 | |||||||
Herlev Svømning | 35.94 | |||||||||
17 | Sofie Bierbaum-Pedersen | 2006 | 38.12 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 38.78 | |||||||||
18 | Vigga Jacoby | 2007 | 38.37 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.38 | |||||||||
19 | Emma Kestenholz | 2007 | 38.50 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 40.87 | |||||||||
19 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 38.50 | |||||||
Herlev Svømning | 36.18 | |||||||||
21 | Caroline Hansen | 2007 | 38.59 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 40.38 | |||||||||
22 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 39.05 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.17 | |||||||||
23 | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | 39.18 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.52 | |||||||||
24 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 39.27 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 38.94 | |||||||||
25 | Cecilie Rud | 2006 | 39.38 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 38.80 | |||||||||
26 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | 39.45 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 38.40 | |||||||||
27 | Aya Malling | 2006 | 39.47 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 39.31 | |||||||||
27 | Laika Usinger | 2006 | 39.47 | |||||||
Vest-Brøndby | 37.66 | |||||||||
29 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 39.81 | |||||||
Herlev Svømning | 38.14 | |||||||||
30 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 40.71 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.06 | |||||||||
31 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 41.04 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 41.82 | |||||||||
32 | Iben Karlsmark | 2007 | 41.66 | |||||||
Herlev Svømning | 43.18 | |||||||||
33 | Sally Emilie Bill | 2007 | 41.67 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 43.63 | |||||||||
34 | Anna Bay-Jensen | 2006 | 41.69 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.83 | |||||||||
35 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 41.90 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | 40.23 | |||||||||
36 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | 44.10 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 44.21 | |||||||||
37 | Patricia Christensen | 2007 | 44.59 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 44.67 | |||||||||
38 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | 45.75 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 43.40 | |||||||||
- | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 39.69 | |||||||||
- | Thea Ryttersgaard | 2007 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.01 | |||||||||
Løb 105, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Jacob Ernst Food |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 35.40 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.65 | |||||||||
2 | Amelia Eriksen | 2008 | 37.69 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.91 | |||||||||
3 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 37.96 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 37.69 | |||||||||
4 | Alvilda Højberg | 2008 | 38.33 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.83 | |||||||||
5 | Freja Kobbernagel | 2008 | 38.56 | |||||||
Vest-Brøndby | 37.39 | |||||||||
6 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 39.23 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.73 | |||||||||
7 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 39.24 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 39.95 | |||||||||
8 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | 39.45 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.86 | |||||||||
9 | Julie Truelsen | 2008 | 40.62 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 40.42 | |||||||||
10 | Thilde Ethelberg | 2009 | 40.63 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.33 | |||||||||
11 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | 40.88 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.19 | |||||||||
12 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 41.70 | |||||||
Vest-Brøndby | 42.60 | |||||||||
13 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 41.96 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 42.26 | |||||||||
14 | Anna Sofie Skov | 2008 | 42.82 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.33 | |||||||||
15 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 42.87 | |||||||
Vest-Brøndby | 40.72 | |||||||||
16 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | 43.05 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.12 | |||||||||
17 | Esther Bang Laursen | 2009 | 43.11 | |||||||
Vest-Brøndby | 42.64 | |||||||||
18 | Luka Revitz | 2008 | 43.21 | |||||||
Vest-Brøndby | 42.64 | |||||||||
19 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | 43.73 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 45.30 | |||||||||
20 | Sally Anna Usinger | 2008 | 44.41 | |||||||
Vest-Brøndby | 45.35 | |||||||||
21 | Sofie Ross | 2008 | 44.53 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.59 | |||||||||
22 | Emma Søgaard Pedersen | 2010 | 44.58 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.00 | |||||||||
23 | Lamia Taslicukur | 2008 | 45.01 | |||||||
Vest-Brøndby | 52.23 | |||||||||
24 | Amalie Olsen | 2008 | 46.21 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 47.15 | |||||||||
25 | Caroline Stefansen | 2009 | 46.46 | |||||||
Vest-Brøndby | 45.87 | |||||||||
25 | Freja Itenov | 2008 | 46.46 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 48.29 | |||||||||
27 | Galina Duric | 2008 | 46.70 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 46.87 | |||||||||
28 | Laura Sandgreen | 2008 | 46.94 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 44.41 | |||||||||
29 | Mille Therp | 2009 | 48.03 | |||||||
Vest-Brøndby | 46.77 | |||||||||
30 | Cecilia Janning | 2009 | 48.46 | |||||||
Vest-Brøndby | 48.71 | |||||||||
31 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | 48.68 | |||||||
Vest-Brøndby | 48.56 | |||||||||
32 | Mia Kristensen | 2009 | 49.05 | |||||||
Vest-Brøndby | 50.83 | |||||||||
33 | Fride Nielsen | 2009 | 49.07 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 55.26 | |||||||||
34 | Cornelia Matthesen | 2009 | 49.37 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.99 | |||||||||
35 | Karoline Toft Jacobsen | 2009 | 49.73 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.40 | |||||||||
36 | Karla Korsgaard Gudme | 2009 | 50.48 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 55.98 | |||||||||
37 | Mathilde Søgaard | 2008 | 50.58 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 47.21 | |||||||||
38 | Sara Gaudesen | 2010 | 52.05 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 56.70 | |||||||||
39 | Mathilde Løk Borg | 2010 | 52.12 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 58.79 | |||||||||
40 | Andrea Borg | 2008 | 53.05 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.49 | |||||||||
41 | Ida Matthesen | 2009 | 54.67 | |||||||
Vest-Brøndby | 54.69 | |||||||||
42 | Lin Rit Berthelsen | 2010 | 55.13 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:21 |
Resultat Løb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 106, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: PurePower |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Glans | 2006 | 30.88 | |||||||
Kristianstads SLS | 32.65 | |||||||||
2 | Hugo Haakansson | 2006 | 30.93 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.49 | |||||||||
3 | Melvin Carlsson | 2005 | 31.81 | |||||||
Kristianstads SLS | 31.89 | |||||||||
4 | Carlos Halawi | 2006 | 31.94 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 32.50 | |||||||||
5 | Cornelius Olsen | 2005 | 32.49 | |||||||
Farum Svømmeklub | 30.55 | |||||||||
6 | Konrad Clausen | 2005 | 34.08 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.94 | |||||||||
7 | Oscar Høck Just | 2006 | 34.35 | |||||||
Farum Svømmeklub | 34.40 | |||||||||
8 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 34.41 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.71 | |||||||||
9 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 34.98 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.33 | |||||||||
10 | Amund Frøyland-Jensen | 2005 | 35.02 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 33.05 | |||||||||
11 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 36.32 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.79 | |||||||||
12 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | 37.77 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 36.84 | |||||||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | DSQ | neddykket v15m | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.82 | |||||||||
Løb 106, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Sponsor: PurePower |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asger Hvilsom | 2007 | 34.17 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.62 | |||||||||
2 | Andreas Bendtsen | 2007 | 34.27 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
3 | Loui Krag | 2007 | 35.45 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 35.31 | |||||||||
4 | Bastian Zahle | 2008 | 37.16 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.53 | |||||||||
5 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | 38.09 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 39.08 | |||||||||
6 | Vitus Ketscher | 2009 | 38.98 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.31 | |||||||||
7 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 39.92 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 38.59 | |||||||||
8 | Frederik S. Lundstrøm | 2007 | 40.47 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.98 | |||||||||
9 | Conrad Buhl | 2009 | 41.05 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.18 | |||||||||
10 | Luca de Masi | 2008 | 41.36 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.27 | |||||||||
11 | Nikolaj Bandsholm | 2007 | 41.47 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 42.67 | |||||||||
12 | Aksel Kirkelund | 2007 | 41.60 | |||||||
Herlev Svømning | 42.32 | |||||||||
13 | Jonathan van der Rijt | 2007 | 42.46 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 45.99 | |||||||||
14 | Mads Duer Laurberg | 2008 | 42.70 | |||||||
Vest-Brøndby | 41.80 | |||||||||
15 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | 43.06 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 45.09 | |||||||||
16 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | 43.17 | |||||||
Vest-Brøndby | 42.30 | |||||||||
17 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | 43.60 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.66 | |||||||||
18 | Sofus Reinicke | 2009 | 44.30 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.91 | |||||||||
19 | Jacob Hwaiz | 2007 | 45.09 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 43.88 | |||||||||
20 | Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | 45.68 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 51.10 | |||||||||
21 | Julius Kanstrup-Clausen | 2009 | 46.40 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.41 | |||||||||
22 | Magnus Morthorst-Greve | 2008 | 46.88 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.34 | |||||||||
23 | Victor Ploug Mattson | 2010 | 48.42 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 47.34 | |||||||||
24 | Bertil West | 2009 | 48.69 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 50.95 | |||||||||
25 | Noah Nygaard | 2008 | 49.85 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.93 | |||||||||
26 | Eskild T. Hvilsom | 2009 | 50.67 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 50.99 | |||||||||
27 | Theodor Menck Nielsen | 2009 | 51.33 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.34 | |||||||||
28 | Albert Redestam | 2010 | 52.08 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emil E de Fries Nielsen | 2009 | 52.08 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Louie L. Theuma | 2011 | 56.97 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 55.91 | |||||||||
31 | Mathias Bendtsen | 2010 | 57.14 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
32 | Anton Ryttersgaard | 2009 | 1:02.34 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 58.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:37 |
Resultat Løb 107 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 19:44 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 107, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Deloitte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Haugland | 2007 | 35.58 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.56 | |||||||||
2 | Mina Medhaug Rossebø | 2006 | 36.32 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 35.22 | |||||||||
3 | Alice Gulin | 2006 | 36.94 | |||||||
Kristianstads SLS | 35.70 | |||||||||
4 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 37.09 | |||||||
Vallensbæk IF af 1939 | 35.50 | |||||||||
5 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 37.31 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 36.22 | |||||||||
6 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 38.01 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 38.19 | |||||||||
7 | Annette Toft | 2006 | 38.25 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 38.34 | |||||||||
8 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 38.55 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.00 | |||||||||
9 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 38.56 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 37.84 | |||||||||
10 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 39.02 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | 36.68 | |||||||||
11 | Ana Corluka | 2006 | 39.30 | |||||||
Kristianstads SLS | 39.38 | |||||||||
12 | Johanna Rasmussen | 2006 | 39.33 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 38.33 | |||||||||
13 | Selma Thomsen Lind | 2007 | 39.45 | |||||||
Farum Svømmeklub | 39.85 | |||||||||
14 | Vicky Luc | 2007 | 40.01 | |||||||
Kristianstads SLS | 37.97 | |||||||||
15 | Mathilde Johansen | 2007 | 40.36 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | 38.66 | |||||||||
16 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 40.74 | |||||||
Herlev Svømning | 39.33 | |||||||||
17 | Astamaja Rought | 2006 | 40.79 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 40.09 | |||||||||
18 | Karen Markussen | 2007 | 40.96 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 42.33 | |||||||||
19 | Andrea Søeborg | 2006 | 41.62 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 38.35 | |||||||||
20 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 41.66 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.13 | |||||||||
21 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 41.74 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 39.24 | |||||||||
22 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | 41.85 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 42.69 | |||||||||
23 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 42.10 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 44.28 | |||||||||
23 | Silvia Martinsen | 2007 | 42.10 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.36 | |||||||||
25 | Aya Malling | 2006 | 42.77 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 41.52 | |||||||||
26 | Sofie Lind | 2006 | 43.26 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 41.69 | |||||||||
27 | Silje Mathiasen | 2006 | 43.47 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 40.01 | |||||||||
28 | Caroline Bjerre | 2007 | 43.67 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 41.79 | |||||||||
29 | Caroline Hansen | 2007 | 44.12 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 41.50 | |||||||||
30 | Helene Friis Fanø | 2007 | 44.45 | |||||||
Farum Svømmeklub | 54.95 | |||||||||
31 | Elin Adler | 2006 | 44.78 | |||||||
Kristianstads SLS | 45.55 | |||||||||
32 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 44.99 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | 43.62 | |||||||||
33 | Nadia Walløe | 2007 | 45.15 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 46.30 | |||||||||
34 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | 45.19 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 45.23 | |||||||||
35 | Sally Emilie Bill | 2007 | 45.68 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 45.99 | |||||||||
36 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 45.74 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 44.60 | |||||||||
37 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 47.28 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.92 | |||||||||
38 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 47.53 | |||||||
Vest-Brøndby | 45.37 | |||||||||
39 | Molly E. Schmidt-Nielsen | 2007 | 47.58 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.57 | |||||||||
40 | Agnes Højsteen | 2007 | 47.93 | |||||||
Vest-Brøndby | 47.65 | |||||||||
41 | Olivia Barfoed | 2007 | 49.98 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 48.54 | |||||||||
- | Anna Powers | 2007 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 42.43 | |||||||||
- | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 46.65 | |||||||||
- | Thea Ryttersgaard | 2007 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 56.13 | |||||||||
- | Olga Cermak | 2006 | DSQ | 3 armtag efter start | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 46.79 | |||||||||
Løb 107, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Deloitte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 39.12 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.83 | |||||||||
2 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 40.42 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 41.16 | |||||||||
3 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 41.19 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 39.52 | |||||||||
4 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | 42.00 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.60 | |||||||||
5 | Wilma Berg | 2008 | 42.70 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.93 | |||||||||
6 | Anna Sofie Skov | 2008 | 44.72 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 47.33 | |||||||||
7 | Sophia Zøllner | 2008 | 44.78 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 47.17 | |||||||||
8 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 45.27 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 44.90 | |||||||||
9 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 45.41 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 44.48 | |||||||||
10 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | 45.65 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 46.08 | |||||||||
11 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 45.69 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 47.08 | |||||||||
12 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | 46.66 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 47.53 | |||||||||
13 | Laura Sandgreen | 2008 | 49.42 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 50.36 | |||||||||
14 | Galina Duric | 2008 | 49.48 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 49.92 | |||||||||
15 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | 50.81 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 52.07 | |||||||||
16 | Karoline Toft Jacobsen | 2009 | 51.99 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.24 | |||||||||
17 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | 52.08 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 54.93 | |||||||||
18 | Emilia Hartvigsen | 2010 | 53.78 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 56.10 | |||||||||
19 | Amanda Hartvigsen | 2010 | 54.33 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 56.40 | |||||||||
20 | Amalie Olsen | 2008 | 54.44 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 52.04 | |||||||||
21 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | 54.49 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 52.09 | |||||||||
22 | Fride Nielsen | 2009 | 55.70 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 54.57 | |||||||||
23 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | 56.16 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 53.37 | |||||||||
24 | Sara Ljusheva | 2009 | 56.21 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 55.00 | |||||||||
25 | Mathilde Søgaard | 2008 | 57.49 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.00 | |||||||||
26 | Isabella B Bonde | 2008 | 58.14 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 59.88 | |||||||||
27 | Kornelia Eg | 2008 | 58.72 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:00.93 | |||||||||
28 | Sophia Arboe Marthedal | 2010 | 58.79 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.04 | |||||||||
29 | Ella Lindum Andersen | 2010 | 58.80 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 56.57 | |||||||||
30 | Sara Gaudesen | 2010 | 58.83 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 58.09 | |||||||||
31 | Ellen Fenger | 2009 | 59.03 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 59.60 | |||||||||
32 | Andrea Borg | 2008 | 59.45 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 56.63 | |||||||||
33 | Silla Peick-Kristensen | 2010 | 59.89 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 59.48 | |||||||||
34 | Mathilde Løk Borg | 2010 | 1:01.92 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 57.65 | |||||||||
35 | Ella Holm Elkjær | 2010 | 1:03.26 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.64 | |||||||||
36 | Karla Korsgaard Gudme | 2009 | 1:03.52 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.28 | |||||||||
37 | Lin Rit Berthelsen | 2010 | 1:11.76 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.27 | |||||||||
- | Caroline Madsen | 2008 | DSQ | dobb.armtag eft, sta | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.37 | |||||||||
- | Freja Itenov | 2008 | DSQ | 3 armtag efter start | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 57.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:44 |
Resultat Løb 108 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 108, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Imou |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 33.07 | |||||||
Herlev Svømning | 33.17 | |||||||||
2 | Jacob Olsson | 2006 | 33.18 | |||||||
Kristianstads SLS | 34.45 | |||||||||
3 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 33.70 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.26 | |||||||||
4 | Malte Ljunggren | 2006 | 34.84 | |||||||
Kristianstads SLS | 35.81 | |||||||||
5 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 35.06 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 34.47 | |||||||||
6 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 36.21 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 36.13 | |||||||||
7 | Sebastian Rendlev | 2005 | 36.24 | |||||||
Vallensbæk IF af 1939 | 35.56 | |||||||||
8 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 36.71 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 37.80 | |||||||||
9 | Christian Ragnar Grønfur | 2005 | 36.74 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 34.30 | |||||||||
10 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 36.95 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.55 | |||||||||
11 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 37.24 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.20 | |||||||||
12 | Lazar Dinkov Manchev | 2006 | 37.46 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 3:36.65 | |||||||||
13 | Cornelius Olsen | 2005 | 38.44 | |||||||
Farum Svømmeklub | 41.35 | |||||||||
14 | Elias Elmedyb | 2006 | 38.47 | |||||||
Herlev Svømning | 36.88 | |||||||||
15 | Oscar Berthelsen | 2005 | 38.63 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.30 | |||||||||
16 | Linus Heinrichsen | 2006 | 38.81 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 42.75 | |||||||||
17 | Andy Nguyen | 2006 | 39.57 | |||||||
Farum Svømmeklub | 38.27 | |||||||||
18 | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | 40.28 | |||||||
Farum Svømmeklub | 39.94 | |||||||||
19 | Mauritz Otzen | 2005 | 40.80 | |||||||
Vest-Brøndby | 38.84 | |||||||||
20 | Jacob Tykskov Marcussen | 2006 | 44.94 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 44.58 | |||||||||
Løb 108, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Imou |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | 35.91 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 36.31 | |||||||||
2 | Kristoffer Thaulow | 2007 | 36.51 | |||||||
Farum Svømmeklub | 36.30 | |||||||||
3 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 39.51 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.56 | |||||||||
4 | Marcus Munk | 2007 | 40.50 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.17 | |||||||||
5 | Benjamin Bonde | 2007 | 41.09 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.84 | |||||||||
6 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | 42.16 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 43.37 | |||||||||
7 | Otto Damsgaard Reinicke | 2007 | 44.37 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 43.76 | |||||||||
8 | Mathias Hemmingsen | 2007 | 44.66 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.66 | |||||||||
9 | Nikolaj Bandsholm | 2007 | 45.50 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 46.87 | |||||||||
10 | Storm Bargmann | 2007 | 46.12 | |||||||
Herlev Svømning | 43.48 | |||||||||
11 | Bertil West | 2009 | 47.49 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.50 | |||||||||
12 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | 47.97 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 48.78 | |||||||||
13 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | 48.11 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 50.77 | |||||||||
14 | Mathias Riis | 2008 | 48.89 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 51.25 | |||||||||
15 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | 51.50 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 53.33 | |||||||||
16 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | 51.77 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 56.03 | |||||||||
17 | Emil E de Fries Nielsen | 2009 | 53.38 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 55.86 | |||||||||
18 | Bastian Johnsen | 2010 | 53.93 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 52.82 | |||||||||
19 | Mathias Hald | 2009 | 54.04 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 53.65 | |||||||||
20 | Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | 54.23 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 57.66 | |||||||||
21 | Sofus Reinicke | 2009 | 54.37 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.38 | |||||||||
22 | Theo Heinrichsen | 2009 | 55.85 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 56.32 | |||||||||
23 | Eskild T. Hvilsom | 2009 | 55.87 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 54.00 | |||||||||
24 | Marvin Silfen-Jensen | 2010 | 57.05 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 59.81 | |||||||||
25 | Rares Enache | 2010 | 57.78 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.92 | |||||||||
26 | Louie L. Theuma | 2011 | 58.06 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 59.40 | |||||||||
27 | Konrad Falkenberg Lending | 2008 | 1:00.61 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 58.48 | |||||||||
28 | Victor Ploug Mattson | 2010 | 1:01.66 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 57.98 | |||||||||
- | Otto Rud Wiberg | 2008 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 51.81 | |||||||||
- | Lauritz Klint Poulsen | 2009 | DSQ | Tyvstart sw 4.4 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.69 | |||||||||
- | Mads Dencher Nielsen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 46.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:53 |
Resultat Løb 109 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 20:14 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 109, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: KM Sport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 28.77 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 28.58 | |||||||||
2 | Isabella Pedersen | 2007 | 29.01 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.13 | |||||||||
3 | Mathilde Severs | 2006 | 29.09 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 28.87 | |||||||||
4 | Agnete Boelt | 2006 | 29.17 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 28.74 | |||||||||
5 | Mille Frydendahl | 2006 | 29.27 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 30.26 | |||||||||
6 | Malu Melody Christensen | 2006 | 29.34 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.31 | |||||||||
7 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 29.81 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 29.97 | |||||||||
8 | Alice Gulin | 2006 | 29.89 | |||||||
Kristianstads SLS | 28.75 | |||||||||
9 | Falka Tind | 2006 | 29.91 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.93 | |||||||||
10 | Silje Mathiasen | 2006 | 29.93 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.67 | |||||||||
11 | Haide Nikelis | 2006 | 29.95 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 29.06 | |||||||||
11 | Maica Jensen | 2006 | 29.95 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.84 | |||||||||
13 | Astrid Nørgaard | 2007 | 30.07 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 31.71 | |||||||||
14 | Anna Blom Bygum | 2006 | 30.33 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.04 | |||||||||
15 | Rikke Therp | 2006 | 30.44 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.31 | |||||||||
16 | Isabella Wahlund | 2006 | 30.49 | |||||||
Kristianstads SLS | 31.17 | |||||||||
17 | Nadia Walløe | 2007 | 30.54 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 29.81 | |||||||||
18 | Astrid Mulipola | 2006 | 30.72 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 30.73 | |||||||||
19 | Ana Corluka | 2006 | 30.81 | |||||||
Kristianstads SLS | 31.23 | |||||||||
20 | Victoria Wiingaard | 2006 | 30.89 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.55 | |||||||||
21 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 30.90 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.97 | |||||||||
22 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 30.91 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.92 | |||||||||
23 | Caroline Haugland | 2007 | 30.93 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.55 | |||||||||
24 | Leonora M Postgaard | 2006 | 30.96 | |||||||
Glostrup Svømme Klub | 31.76 | |||||||||
24 | Marie Elster | 2006 | 30.96 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.38 | |||||||||
26 | Liva Wissing | 2006 | 31.20 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 31.07 | |||||||||
27 | Emma Kestenholz | 2007 | 31.24 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 31.25 | |||||||||
28 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 31.31 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 30.92 | |||||||||
29 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 31.44 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 31.32 | |||||||||
29 | Kristine Dupont | 2007 | 31.44 | |||||||
Herlev Svømning | 31.63 | |||||||||
31 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 31.45 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 30.60 | |||||||||
32 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 31.48 | |||||||
Vest-Brøndby | 30.50 | |||||||||
33 | Caroline Bjerre | 2007 | 31.50 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 32.68 | |||||||||
34 | Rikke Parkhøi | 2006 | 31.52 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.47 | |||||||||
35 | Maja Zastrojevic | 2006 | 31.53 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 32.10 | |||||||||
36 | Mina Medhaug Rossebø | 2006 | 31.65 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 30.46 | |||||||||
36 | Olga Vejlby | 2006 | 31.65 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.50 | |||||||||
38 | Caroline Hansen | 2007 | 31.69 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 30.76 | |||||||||
38 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 31.69 | |||||||
Herlev Svømning | 31.63 | |||||||||
40 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 31.78 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.42 | |||||||||
41 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 31.82 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.49 | |||||||||
42 | Mathilde Møller | 2007 | 31.84 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.84 | |||||||||
43 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 31.92 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.11 | |||||||||
44 | Johanna Rasmussen | 2006 | 31.96 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 32.09 | |||||||||
45 | Emily Reuter | 2006 | 32.06 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.99 | |||||||||
46 | Lilja Skov | 2007 | 32.31 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 32.64 | |||||||||
47 | Annette Toft | 2006 | 32.32 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 31.81 | |||||||||
48 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 32.33 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 32.05 | |||||||||
49 | Sarah Højlund | 2006 | 32.36 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 32.00 | |||||||||
50 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 32.49 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.92 | |||||||||
51 | Helena Honore | 2007 | 32.54 | |||||||
Herlev Svømning | 33.60 | |||||||||
52 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 32.55 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 32.10 | |||||||||
53 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 32.90 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.47 | |||||||||
54 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | 32.94 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 33.80 | |||||||||
55 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 33.07 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.57 | |||||||||
56 | Sofija Rønne | 2006 | 33.08 | |||||||
Herlev Svømning | 33.03 | |||||||||
57 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | 33.16 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 33.69 | |||||||||
57 | Natasja Boesgaard | 2007 | 33.16 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 33.37 | |||||||||
59 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 33.20 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.04 | |||||||||
60 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 33.22 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.42 | |||||||||
61 | Maya Jacobsen | 2007 | 33.39 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 34.07 | |||||||||
62 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 33.58 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 34.56 | |||||||||
63 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 33.62 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.27 | |||||||||
64 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 33.63 | |||||||
Herlev Svømning | 33.41 | |||||||||
65 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 33.79 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.95 | |||||||||
66 | Laura Weng Lind-Christensen | 2006 | 33.99 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 34.11 | |||||||||
67 | Selma Thomsen Lind | 2007 | 34.00 | |||||||
Farum Svømmeklub | 34.52 | |||||||||
68 | Astamaja Rought | 2006 | 34.18 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 33.76 | |||||||||
69 | Helena Lendal | 2006 | 34.22 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 34.58 | |||||||||
70 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 34.27 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.33 | |||||||||
71 | Elin Adler | 2006 | 34.40 | |||||||
Kristianstads SLS | 36.04 | |||||||||
72 | Laika Usinger | 2006 | 34.46 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.23 | |||||||||
73 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 34.84 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 33.87 | |||||||||
74 | Milena B Bonde | 2006 | 34.85 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.73 | |||||||||
75 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 34.92 | |||||||
Vest-Brøndby | 34.45 | |||||||||
76 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 34.95 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.05 | |||||||||
77 | Sally Emilie Bill | 2007 | 35.68 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 36.42 | |||||||||
78 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | 37.81 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.34 | |||||||||
79 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | 38.09 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 36.44 | |||||||||
- | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 33.95 | |||||||||
- | Thea Ryttersgaard | 2007 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 47.19 | |||||||||
- | Julie Philip | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.37 | |||||||||
- | Regitze Rosenkrantz | 2006 | DSQ | Tyvstart sw 4.4 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | 30.60 | |||||||||
Løb 109, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: KM Sport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 30.17 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.95 | |||||||||
2 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 30.58 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.63 | |||||||||
3 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 32.03 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.20 | |||||||||
4 | Amelia Eriksen | 2008 | 32.47 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.41 | |||||||||
5 | Alvilda Højberg | 2008 | 32.54 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.09 | |||||||||
6 | Freja Kobbernagel | 2008 | 33.27 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.96 | |||||||||
7 | Sophia Zøllner | 2008 | 33.30 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.57 | |||||||||
8 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 33.43 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 34.58 | |||||||||
9 | Ida Mathiesen | 2008 | 33.76 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.29 | |||||||||
10 | Anna Sofie Skov | 2008 | 34.14 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.06 | |||||||||
11 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 34.72 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 34.37 | |||||||||
12 | Filippa Redestam | 2008 | 34.96 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.74 | |||||||||
13 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | 34.97 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.46 | |||||||||
14 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | 35.16 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.16 | |||||||||
15 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | 35.27 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.31 | |||||||||
16 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 35.96 | |||||||
Vest-Brøndby | 38.10 | |||||||||
16 | Thilde Ethelberg | 2009 | 35.96 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.68 | |||||||||
18 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 36.12 | |||||||
Vest-Brøndby | 35.98 | |||||||||
19 | Laura Sandgreen | 2008 | 37.34 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.29 | |||||||||
20 | Esther Bang Laursen | 2009 | 37.49 | |||||||
Vest-Brøndby | 36.15 | |||||||||
21 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | 37.66 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.70 | |||||||||
22 | Luka Revitz | 2008 | 37.71 | |||||||
Vest-Brøndby | 39.06 | |||||||||
23 | Freja Itenov | 2008 | 38.07 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 43.88 | |||||||||
24 | Sara Ljusheva | 2009 | 38.28 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.62 | |||||||||
25 | Lamia Taslicukur | 2008 | 38.88 | |||||||
Vest-Brøndby | 41.35 | |||||||||
26 | Caroline Madsen | 2008 | 39.01 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.47 | |||||||||
27 | Sally Anna Usinger | 2008 | 39.04 | |||||||
Vest-Brøndby | 39.93 | |||||||||
28 | Galina Duric | 2008 | 39.09 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 38.90 | |||||||||
29 | Cecilia Janning | 2009 | 39.11 | |||||||
Vest-Brøndby | 38.98 | |||||||||
30 | Caroline Stefansen | 2009 | 39.42 | |||||||
Vest-Brøndby | 44.39 | |||||||||
31 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | 39.53 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 40.58 | |||||||||
32 | Isabella B Bonde | 2008 | 39.55 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 44.79 | |||||||||
33 | Karla Korsgaard Gudme | 2009 | 40.34 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.45 | |||||||||
34 | Emma Søgaard Pedersen | 2010 | 40.75 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.97 | |||||||||
35 | Mathilde Søgaard | 2008 | 41.03 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 39.92 | |||||||||
36 | Mia Kristensen | 2009 | 41.68 | |||||||
Vest-Brøndby | 43.38 | |||||||||
37 | Karoline Toft Jacobsen | 2009 | 41.90 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.42 | |||||||||
38 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | 42.28 | |||||||
Vest-Brøndby | 43.85 | |||||||||
39 | Cornelia Matthesen | 2009 | 42.42 | |||||||
Vest-Brøndby | 42.62 | |||||||||
40 | Fride Nielsen | 2009 | 43.82 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.17 | |||||||||
41 | Mille Therp | 2009 | 44.11 | |||||||
Vest-Brøndby | 41.29 | |||||||||
42 | Lin Rit Berthelsen | 2010 | 44.12 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 46.74 | |||||||||
43 | Ella Lindum Andersen | 2010 | 44.59 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 57.56 | |||||||||
44 | Sophia Arboe Marthedal | 2010 | 44.85 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.45 | |||||||||
45 | Ida Matthesen | 2009 | 44.93 | |||||||
Vest-Brøndby | 46.40 | |||||||||
46 | Sara Gaudesen | 2010 | 45.16 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.01 | |||||||||
47 | Silla Peick-Kristensen | 2010 | 45.63 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 44.73 | |||||||||
48 | Emilia Hartvigsen | 2010 | 45.69 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 47.28 | |||||||||
49 | Mathilde Løk Borg | 2010 | 47.09 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 49.32 | |||||||||
50 | Ella Holm Elkjær | 2010 | 52.02 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 53.10 | |||||||||
- | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:14 |
Resultat Løb 110 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 20:27 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 110, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Svømmespecialisten |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 25.91 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.24 | |||||||||
2 | Bertram Olesen | 2005 | 26.52 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 27.47 | |||||||||
3 | Carlos Halawi | 2006 | 26.82 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 26.64 | |||||||||
4 | Hugo Haakansson | 2006 | 27.07 | |||||||
Vest-Brøndby | 27.74 | |||||||||
4 | Linus Heinrichsen | 2006 | 27.07 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.23 | |||||||||
6 | Anton Rytter Bech | 2005 | 27.31 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.77 | |||||||||
7 | Tobias Rosengaard | 2005 | 27.33 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.89 | |||||||||
8 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 27.38 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.63 | |||||||||
9 | Konrad Clausen | 2005 | 27.46 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.18 | |||||||||
10 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 27.49 | |||||||
Herlev Svømning | 28.66 | |||||||||
11 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 27.50 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 27.87 | |||||||||
12 | Amund Frøyland-Jensen | 2005 | 27.60 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 26.63 | |||||||||
13 | Magnus Løfquist | 2005 | 27.64 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 29.79 | |||||||||
14 | Cornelius Olsen | 2005 | 27.73 | |||||||
Farum Svømmeklub | 27.75 | |||||||||
15 | Sune Vergmann | 2005 | 27.92 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 29.08 | |||||||||
16 | Magnus Rasmussen | 2006 | 27.93 | |||||||
Vest-Brøndby | 28.97 | |||||||||
17 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 28.18 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.11 | |||||||||
18 | Theodor Møller | 2005 | 28.21 | |||||||
Vest-Brøndby | 28.16 | |||||||||
19 | Christian Ragnar Grønfur | 2005 | 28.35 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 26.62 | |||||||||
20 | Gabriel Ekelund | 2006 | 28.36 | |||||||
Kristianstads SLS | 28.50 | |||||||||
21 | Oliver Lassen | 2005 | 28.37 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.29 | |||||||||
22 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 28.46 | |||||||
Vest-Brøndby | 28.52 | |||||||||
23 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 28.58 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 28.25 | |||||||||
24 | Melvin Carlsson | 2005 | 28.62 | |||||||
Kristianstads SLS | 31.31 | |||||||||
25 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 28.69 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.53 | |||||||||
26 | Jacob Glans | 2006 | 28.75 | |||||||
Kristianstads SLS | 28.79 | |||||||||
27 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 28.77 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.39 | |||||||||
28 | Lazar Dinkov Manchev | 2006 | 29.23 | |||||||
Karmøy Svømmeklubb | 27.86 | |||||||||
29 | Malte Ljunggren | 2006 | 29.37 | |||||||
Kristianstads SLS | 30.02 | |||||||||
30 | Oscar Høck Just | 2006 | 29.45 | |||||||
Farum Svømmeklub | 30.82 | |||||||||
31 | Mikkel Andersen | 2005 | 29.50 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.31 | |||||||||
32 | Julius Vadmand | 2005 | 30.09 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 29.79 | |||||||||
33 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 30.15 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 29.06 | |||||||||
34 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 30.41 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 30.41 | |||||||||
35 | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | 30.51 | |||||||
Farum Svømmeklub | 30.31 | |||||||||
36 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 30.55 | |||||||
Herlev Svømning | 30.10 | |||||||||
37 | Stefan Angjelovski | 2006 | 30.66 | |||||||
Farum Svømmeklub | 30.33 | |||||||||
38 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 30.75 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 30.90 | |||||||||
39 | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | 30.81 | |||||||
Farum Svømmeklub | 30.45 | |||||||||
40 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 30.87 | |||||||
Vest-Brøndby | 32.22 | |||||||||
41 | Oscar Berthelsen | 2005 | 30.98 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.75 | |||||||||
42 | Frederik Rasmussen | 2005 | 31.47 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 32.53 | |||||||||
43 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | 32.18 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 32.28 | |||||||||
44 | Viktor Kristiansen | 2006 | 32.37 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 32.82 | |||||||||
45 | Linus Svensson | 2005 | 34.20 | |||||||
Kristianstads SLS | 34.93 | |||||||||
- | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.32 | |||||||||
- | Jens Christian Koefoed | 2006 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.36 | |||||||||
- | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | DSQ | Tyvstart sw4.4 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.72 | |||||||||
- | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | DSQ | Tyvstart sw4.4 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.79 | |||||||||
Løb 110, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Svømmespecialisten |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | 26.65 | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | 27.14 | |||||||||
2 | Kristoffer Thaulow | 2007 | 28.41 | |||||||
Farum Svømmeklub | 27.95 | |||||||||
3 | Andreas Bendtsen | 2007 | 29.06 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.76 | |||||||||
4 | Asger Hvilsom | 2007 | 29.41 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.67 | |||||||||
5 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 30.36 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.69 | |||||||||
6 | Anders Rye Gefke | 2008 | 30.58 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.20 | |||||||||
7 | Marcus Munk | 2007 | 30.96 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.28 | |||||||||
8 | Otto Damsgaard Reinicke | 2007 | 31.50 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 32.52 | |||||||||
9 | Victor Rønne | 2007 | 31.63 | |||||||
Herlev Svømning | 32.58 | |||||||||
10 | Loui Krag | 2007 | 31.65 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 31.66 | |||||||||
11 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | 32.30 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 32.99 | |||||||||
12 | Nikolaj Bandsholm | 2007 | 32.37 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.24 | |||||||||
13 | Mads Dencher Nielsen | 2007 | 32.88 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.96 | |||||||||
14 | Benjamin Bonde | 2007 | 32.94 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 33.19 | |||||||||
15 | Bastian Zahle | 2008 | 32.97 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.19 | |||||||||
16 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | 33.08 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.84 | |||||||||
17 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 33.15 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 32.89 | |||||||||
18 | Mads Duer Laurberg | 2008 | 33.33 | |||||||
Vest-Brøndby | 34.66 | |||||||||
19 | Vitus Ketscher | 2009 | 34.00 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.15 | |||||||||
20 | Jacob Hwaiz | 2007 | 34.50 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.20 | |||||||||
21 | Tobias Sune Andersen | 2008 | 34.53 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.83 | |||||||||
22 | Frederik S. Lundstrøm | 2007 | 34.76 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.91 | |||||||||
23 | Bertram Wagner | 2008 | 34.83 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.92 | |||||||||
24 | Aksel Kirkelund | 2007 | 34.93 | |||||||
Herlev Svømning | 35.43 | |||||||||
25 | Frederik Salling | 2009 | 35.54 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 35.56 | |||||||||
26 | Jonathan van der Rijt | 2007 | 35.65 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 35.49 | |||||||||
27 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | 35.76 | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 37.14 | |||||||||
28 | Luca de Masi | 2008 | 35.89 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 35.62 | |||||||||
29 | Conrad Buhl | 2009 | 35.97 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.09 | |||||||||
30 | Mathias Riis | 2008 | 36.23 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.54 | |||||||||
31 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | 37.51 | |||||||
Vest-Brøndby | 39.66 | |||||||||
32 | Sofus Reinicke | 2009 | 38.39 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.12 | |||||||||
33 | Magnus Morthorst-Greve | 2008 | 38.57 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.99 | |||||||||
34 | Julius Kanstrup-Clausen | 2009 | 39.39 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.46 | |||||||||
35 | Lauritz Klint Poulsen | 2009 | 39.81 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.62 | |||||||||
36 | Theodor Menck Nielsen | 2009 | 40.91 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.40 | |||||||||
37 | Bertil West | 2009 | 40.92 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.49 | |||||||||
38 | Noah Nygaard | 2008 | 41.84 | |||||||
Vest-Brøndby | 43.90 | |||||||||
39 | Eskild T. Hvilsom | 2009 | 41.90 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.88 | |||||||||
40 | Theo Heinrichsen | 2009 | 42.10 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.11 | |||||||||
41 | Marvin Silfen-Jensen | 2010 | 42.33 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.77 | |||||||||
42 | Emil E de Fries Nielsen | 2009 | 44.05 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 43.97 | |||||||||
43 | Konrad Falkenberg Lending | 2008 | 44.27 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 42.80 | |||||||||
44 | Rares Enache | 2010 | 44.93 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 46.12 | |||||||||
45 | Mathias Bendtsen | 2010 | 44.94 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 52.02 | |||||||||
46 | Anton Ryttersgaard | 2009 | 50.32 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 53.05 | |||||||||
47 | Albert Redestam | 2010 | 50.52 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 51.53 | |||||||||
- | Otto Rud Wiberg | 2008 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.71 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:27 |
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 111, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 567 | 27.53 | 56.65 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 55.84 | |||||||||
2 | Carlos Halawi | 2006 | 519 | 27.83 | 58.34 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 57.96 | |||||||||
3 | Anton Rytter Bech | 2005 | 519 | 28.11 | 58.35 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 58.55 | |||||||||
4 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 503 | 29.06 | 58.96 | |||||
Herlev Svømning | 1:00.12 | |||||||||
5 | Hugo Haakansson | 2006 | 491 | 28.69 | 59.45 | |||||
Vest-Brøndby | 59.53 | |||||||||
6 | Sune Vergmann | 2005 | 479 | 28.61 | 59.92 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:02.02 | |||||||||
7 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 479 | 29.52 | 59.95 | |||||
Vest-Brøndby | 1:01.06 | |||||||||
8 | Elias Elmedyb | 2006 | 478 | 29.78 | 59.97 | |||||
Herlev Svømning | 1:01.09 | |||||||||
8 | Sebastian Rendlev | 2005 | 478 | 28.81 | 59.97 | |||||
Vallensbæk IF af 1939 | 1:02.14 | |||||||||
10 | Yaser Sultan | 2005 | 478 | 28.54 | 59.99 | |||||
Simklubben Ran | 59.44 | |||||||||
11 | Konrad Clausen | 2005 | 477 | 28.71 | 1:00.02 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 58.70 | |||||||||
12 | Magnus Løfquist | 2005 | 466 | 28.91 | 1:00.48 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:00.90 | |||||||||
13 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 465 | 29.10 | 1:00.52 | |||||
Vest-Brøndby | 1:03.71 | |||||||||
14 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 465 | 29.71 | 1:00.55 | |||||
Herlev Svømning | 1:02.82 | |||||||||
15 | Amund Frøyland-Jensen | 2005 | 463 | 28.66 | 1:00.62 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 59.14 | |||||||||
16 | Gabriel Ekelund | 2006 | 462 | 29.20 | 1:00.65 | |||||
Kristianstads SLS | 1:02.62 | |||||||||
16 | Gabriel Hachem | 2005 | 462 | 28.87 | 1:00.65 | |||||
Simklubben Ran | 1:01.34 | |||||||||
18 | Theodor Møller | 2005 | 462 | 29.27 | 1:00.67 | |||||
Vest-Brøndby | 1:01.14 | |||||||||
19 | Cornelius Olsen | 2005 | 455 | 28.59 | 1:00.96 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:00.59 | |||||||||
20 | Aron Paulsson | 2006 | 450 | 29.06 | 1:01.19 | |||||
Simklubben Lödde | 1:01.34 | |||||||||
21 | Magnus Rasmussen | 2006 | 449 | 29.76 | 1:01.24 | |||||
Vest-Brøndby | 1:02.90 | |||||||||
22 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 448 | 29.10 | 1:01.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.95 | |||||||||
23 | Oliver Lassen | 2005 | 447 | 29.80 | 1:01.31 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.47 | |||||||||
24 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 447 | 30.03 | 1:01.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.30 | |||||||||
25 | Kim Larsson | 2005 | 443 | 29.48 | 1:01.53 | |||||
Simklubben Ran | 1:05.20 | |||||||||
26 | Anton Liebenhagen | 2005 | 440 | 29.73 | 1:01.63 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:00.04 | |||||||||
26 | William Breuner | 2005 | 440 | 29.24 | 1:01.63 | |||||
Roskilde Svømning | 1:00.89 | |||||||||
28 | Christian Ragnar Grønfur | 2005 | 436 | 29.89 | 1:01.86 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:00.55 | |||||||||
29 | Nikolas Koumaros | 2006 | 431 | 29.58 | 1:02.08 | |||||
Simklubben Ran | 1:05.05 | |||||||||
30 | Frederik Gersby | 2006 | 431 | 29.92 | 1:02.09 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.78 | |||||||||
31 | Lazar Dinkov Manchev | 2006 | 428 | 30.11 | 1:02.20 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:01.34 | |||||||||
32 | Ahmad Alhaj | 2005 | 426 | 29.76 | 1:02.31 | |||||
Simklubben Ran | 1:09.56 | |||||||||
33 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 423 | 30.83 | 1:02.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.48 | |||||||||
34 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 421 | 29.98 | 1:02.56 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:01.81 | |||||||||
35 | Malte Ljunggren | 2006 | 419 | 30.17 | 1:02.64 | |||||
Kristianstads SLS | 1:04.87 | |||||||||
36 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 415 | 30.41 | 1:02.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:03.49 | |||||||||
37 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 413 | 30.27 | 1:02.95 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.04 | |||||||||
38 | Mustafa Hariri | 2005 | 413 | 30.07 | 1:02.99 | |||||
Simklubben Ran | 1:03.37 | |||||||||
39 | Melvin Carlsson | 2005 | 411 | 29.39 | 1:03.06 | |||||
Kristianstads SLS | 1:04.46 | |||||||||
40 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 410 | 30.60 | 1:03.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.11 | |||||||||
41 | Oscar Høck Just | 2006 | 394 | 30.73 | 1:03.95 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.76 | |||||||||
42 | Axel Wergeland | 2006 | 390 | 30.64 | 1:04.18 | |||||
Simklubben Lödde | 1:03.05 | |||||||||
43 | Hadi Hariri | 2005 | 387 | 30.47 | 1:04.36 | |||||
Simklubben Ran | 1:05.50 | |||||||||
44 | Julius Vadmand | 2005 | 382 | 30.78 | 1:04.64 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:03.79 | |||||||||
45 | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | 376 | 31.16 | 1:04.94 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:07.17 | |||||||||
46 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 371 | 30.70 | 1:05.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.56 | |||||||||
47 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 371 | 31.35 | 1:05.27 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.67 | |||||||||
48 | Ted Nilsson | 2006 | 370 | 31.39 | 1:05.34 | |||||
Simklubben Lödde | 1:04.39 | |||||||||
49 | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | 366 | 31.33 | 1:05.58 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:06.90 | |||||||||
50 | Emil Hjalmarsson | 2006 | 365 | 31.22 | 1:05.59 | |||||
Simklubben Ran | 1:11.96 | |||||||||
51 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 343 | 31.10 | 1:06.95 | |||||
Herlev Svømning | 1:06.42 | |||||||||
52 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 336 | 31.86 | 1:07.44 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.47 | |||||||||
53 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 333 | 33.03 | 1:07.65 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:06.64 | |||||||||
54 | Alexander Hartvigsen | 2006 | 327 | 32.61 | 1:08.05 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.17 | |||||||||
55 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 327 | 32.29 | 1:08.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.34 | |||||||||
56 | Gustav Bach | 2005 | 323 | 32.66 | 1:08.33 | |||||
Simklubben Ran | 1:09.73 | |||||||||
57 | Stefan Angjelovski | 2006 | 323 | 32.91 | 1:08.34 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:06.79 | |||||||||
58 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 322 | 32.82 | 1:08.42 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.85 | |||||||||
59 | Oscar Berthelsen | 2005 | 316 | 31.63 | 1:08.85 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.15 | |||||||||
60 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | 315 | 32.75 | 1:08.94 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:10.37 | |||||||||
61 | Johannes Framke | 2006 | 313 | 33.62 | 1:09.04 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.94 | |||||||||
62 | Viktor Kristiansen | 2006 | 309 | 32.91 | 1:09.37 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.68 | |||||||||
63 | Albin Lundkvist | 2006 | 278 | 35.10 | 1:11.80 | |||||
Simklubben Lödde | 1:10.79 | |||||||||
64 | Dennis Henriksson | 2005 | 263 | 34.37 | 1:13.13 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
65 | Linus Svensson | 2005 | 247 | 35.96 | 1:14.69 | |||||
Kristianstads SLS | 1:18.78 | |||||||||
66 | Morten Hemmingsen | 2006 | 235 | 36.73 | 1:16.01 | |||||
Roskilde Svømning | 1:19.16 | |||||||||
67 | Asbjørn Aksel Hansen | 2006 | 234 | 36.66 | 1:16.02 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:15.11 | |||||||||
- | Magnus Steen Andersen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.46 | |||||||||
- | Mikkel Andersen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.48 | |||||||||
Løb 111, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | 534 | 28.46 | 57.82 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 59.05 | |||||||||
2 | Kristoffer Thaulow | 2007 | 449 | 29.80 | 1:01.22 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:02.55 | |||||||||
3 | Arvid Johansson | 2007 | 419 | 29.78 | 1:02.64 | |||||
Simklubben Ran | 1:05.22 | |||||||||
4 | Asger Hvilsom | 2007 | 380 | 30.98 | 1:04.76 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.45 | |||||||||
5 | Andreas Bendtsen | 2007 | 374 | 31.66 | 1:05.10 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.65 | |||||||||
6 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 355 | 31.82 | 1:06.21 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.39 | |||||||||
7 | Simon Voldmester | 2007 | 336 | 32.39 | 1:07.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.49 | |||||||||
8 | Mathias Hemmingsen | 2007 | 333 | 33.11 | 1:07.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.15 | |||||||||
9 | Loui Krag | 2007 | 331 | 32.32 | 1:07.77 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:09.80 | |||||||||
10 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 329 | 30.98 | 1:07.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.94 | |||||||||
11 | Konradas Juska | 2007 | 311 | 32.22 | 1:09.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.02 | |||||||||
12 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 310 | 33.77 | 1:09.24 | |||||
Roskilde Svømning | 1:10.39 | |||||||||
13 | Marcus Munk | 2007 | 300 | 32.96 | 1:10.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.14 | |||||||||
14 | Otto Damsgaard Reinicke | 2007 | 297 | 32.38 | 1:10.24 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.31 | |||||||||
15 | Victor Rønne | 2007 | 293 | 33.71 | 1:10.55 | |||||
Herlev Svømning | 1:11.66 | |||||||||
16 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 293 | 33.38 | 1:10.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.01 | |||||||||
17 | Anders Rye Gefke | 2008 | 290 | 33.36 | 1:10.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.39 | |||||||||
18 | Bastian Zahle | 2008 | 289 | 34.23 | 1:10.89 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.18 | |||||||||
19 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | 285 | 34.10 | 1:11.22 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:16.39 | |||||||||
20 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 282 | 33.24 | 1:11.48 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.33 | |||||||||
21 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 272 | 34.38 | 1:12.38 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:12.36 | |||||||||
22 | Benjamin Bonde | 2007 | 271 | 34.90 | 1:12.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.55 | |||||||||
23 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 269 | 34.90 | 1:12.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.61 | |||||||||
24 | Ib Fang Wang | 2007 | 268 | 34.83 | 1:12.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.12 | |||||||||
25 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | 267 | 34.92 | 1:12.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.12 | |||||||||
26 | Oliver Björk | 2007 | 254 | 34.65 | 1:14.03 | |||||
Simklubben Lödde | 1:16.07 | |||||||||
27 | Aksel Kirkelund | 2007 | 254 | 35.88 | 1:14.05 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.31 | |||||||||
28 | Sebastian Björk | 2007 | 244 | 35.78 | 1:14.97 | |||||
Simklubben Lödde | 1:15.48 | |||||||||
29 | Jacob Hwaiz | 2007 | 243 | 36.82 | 1:15.12 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.96 | |||||||||
30 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | 241 | 35.96 | 1:15.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.11 | |||||||||
31 | Andy Hadzic | 2007 | 237 | 35.70 | 1:15.75 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:15.83 | |||||||||
32 | Storm Bargmann | 2007 | 232 | 36.87 | 1:16.26 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.79 | |||||||||
33 | Viktor Lange | 2007 | 230 | 37.55 | 1:16.55 | |||||
Roskilde Svømning | 1:19.03 | |||||||||
34 | Jonathan van der Rijt | 2007 | 227 | 35.81 | 1:16.82 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:19.68 | |||||||||
35 | Frederik Salling | 2009 | 226 | 36.82 | 1:16.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.33 | |||||||||
36 | Luca de Masi | 2008 | 224 | 36.55 | 1:17.18 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.48 | |||||||||
37 | Mathias Hald | 2009 | 224 | 36.40 | 1:17.20 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.29 | |||||||||
38 | Mathias Riis | 2008 | 224 | 37.02 | 1:17.24 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.68 | |||||||||
39 | Conrad Buhl | 2009 | 221 | 37.21 | 1:17.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.12 | |||||||||
40 | Bertram Wagner | 2008 | 208 | 37.89 | 1:19.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.28 | |||||||||
41 | Emil Druj Rasmussen | 2007 | 202 | 36.27 | 1:19.87 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:36.46 | |||||||||
42 | Anton Wiuf | 2008 | 200 | 38.67 | 1:20.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.70 | |||||||||
43 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | 199 | 39.54 | 1:20.23 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.45 | |||||||||
44 | Henry Palm | 2008 | 188 | 38.70 | 1:21.83 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:20.10 | |||||||||
45 | Buster Watkin | 2008 | 188 | 39.08 | 1:21.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.53 | |||||||||
46 | Tobias Sune Andersen | 2008 | 185 | 40.14 | 1:22.21 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.84 | |||||||||
47 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | 184 | 39.67 | 1:22.33 | |||||
Vest-Brøndby | 1:26.24 | |||||||||
48 | Vilmer Johansson Rönqvist | 2007 | 174 | 38.41 | 1:24.01 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:20.75 | |||||||||
49 | Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | 172 | 41.30 | 1:24.31 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.75 | |||||||||
50 | Villads Elias Friis | 2010 | 169 | 39.99 | 1:24.76 | |||||
Roskilde Svømning | 1:28.73 | |||||||||
51 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | 168 | 39.95 | 1:24.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.60 | |||||||||
52 | Frederik Billing | 2008 | 163 | 40.92 | 1:25.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.61 | |||||||||
53 | Villum Alstrøm | 2008 | 160 | 40.50 | 1:26.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.08 | |||||||||
54 | Victor Ploug Mattson | 2010 | 157 | 41.57 | 1:26.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.29 | |||||||||
55 | Magnus Morthorst-Greve | 2008 | 148 | 41.01 | 1:28.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:32.65 | |||||||||
56 | William Echardt | 2008 | 146 | 41.22 | 1:29.01 | |||||
Roskilde Svømning | 1:27.74 | |||||||||
57 | Marvin Silfen-Jensen | 2010 | 133 | 45.23 | 1:31.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.90 | |||||||||
58 | Bastian Johnsen | 2010 | 132 | 42.47 | 1:31.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.71 | |||||||||
59 | Hussein Azzam | 2008 | 131 | 42.64 | 1:32.21 | |||||
Roskilde Svømning | 1:35.26 | |||||||||
60 | Albert Singer | 2008 | 129 | 44.96 | 1:32.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.86 | |||||||||
61 | Liam Andersson | 2009 | 122 | 43.53 | 1:34.35 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
62 | Michal Liziniewicz | 2008 | 116 | 44.08 | 1:36.11 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:52.51 | |||||||||
63 | Noah Nygaard | 2008 | 116 | 48.03 | 1:36.13 | |||||
Vest-Brøndby | 1:37.45 | |||||||||
64 | Otto Dackehag | 2007 | 105 | 45.72 | 1:39.23 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:47.53 | |||||||||
65 | Rares Enache | 2010 | 100 | 46.99 | 1:40.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:40.35 | |||||||||
66 | Sofus Nordly | 2009 | 89 | 51.82 | 1:44.85 | |||||
Roskilde Svømning | 1:58.20 | |||||||||
67 | Konrad Falkenberg Lending | 2008 | 89 | 51.37 | 1:44.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:37.13 | |||||||||
68 | Louie L. Theuma | 2011 | 89 | 49.49 | 1:45.04 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:54.26 | |||||||||
- | Charlie Spangshauge | 2009 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:42.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:57 |
Resultat Løb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 112, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: LB Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Haide Nikelis | 2006 | 580 | 31.84 | 1:06.27 | 1:42.07 | 2:15.46 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:15.58 | |||||||||
2 | Mille Frydendahl | 2006 | 555 | 31.23 | 1:06.22 | 1:41.86 | 2:17.45 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:20.46 | |||||||||
3 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 531 | 31.97 | 1:07.57 | 1:43.78 | 2:19.46 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:20.75 | |||||||||
4 | Matilde Maagøe | 2007 | 522 | 32.17 | 1:07.24 | 1:44.08 | 2:20.31 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.35 | |||||||||
5 | Malu Melody Christensen | 2006 | 498 | 32.23 | 1:07.27 | 1:45.37 | 2:22.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.69 | |||||||||
6 | Moa Ekberg | 2006 | 494 | 32.79 | 1:09.81 | 1:46.81 | 2:22.83 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:20.83 | |||||||||
7 | Maica Jensen | 2006 | 489 | 32.39 | 1:07.95 | 1:45.77 | 2:23.40 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:22.39 | |||||||||
8 | Amelia Johansson | 2006 | 488 | 30.82 | 1:06.17 | 1:44.88 | 2:23.41 | |||
Simklubben Ran | 2:30.56 | |||||||||
9 | My Pettersson | 2006 | 488 | 32.39 | 1:09.00 | 1:46.68 | 2:23.49 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:20.34 | |||||||||
10 | Maja Zastrojevic | 2006 | 476 | 33.85 | 1:10.65 | 1:48.63 | 2:24.61 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:22.82 | |||||||||
11 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 475 | 32.33 | 1:08.37 | 1:46.72 | 2:24.70 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:20.81 | |||||||||
12 | Caroline Hansen | 2007 | 467 | 32.71 | 1:09.20 | 1:48.35 | 2:25.53 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:21.28 | |||||||||
13 | Astrid Nørgaard | 2007 | 464 | 33.35 | 1:11.26 | 1:49.00 | 2:25.92 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:36.35 | |||||||||
14 | Nadia Walløe | 2007 | 461 | 32.77 | 1:08.66 | 1:47.82 | 2:26.22 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:29.44 | |||||||||
15 | Anna Blom Bygum | 2006 | 461 | 32.61 | 1:09.50 | 1:48.80 | 2:26.24 | |||
Vest-Brøndby | 2:21.61 | |||||||||
16 | Leonora M Postgaard | 2006 | 457 | 34.31 | 1:12.17 | 1:50.63 | 2:26.59 | |||
Glostrup Svømme Klub | 2:23.23 | |||||||||
17 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 448 | 33.59 | 1:12.15 | 1:51.25 | 2:27.59 | |||
Vest-Brøndby | 2:26.86 | |||||||||
18 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 446 | 34.22 | 1:12.44 | 1:50.71 | 2:27.82 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:29.07 | |||||||||
19 | Sarah Højlund | 2006 | 437 | 34.44 | 1:11.33 | 1:50.44 | 2:28.80 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:25.80 | |||||||||
20 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 436 | 33.58 | 1:11.05 | 1:49.75 | 2:28.91 | |||
Herlev Svømning | 2:27.24 | |||||||||
21 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 432 | 34.55 | 1:11.87 | 1:51.31 | 2:29.34 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:34.68 | |||||||||
22 | Rikke Parkhøi | 2006 | 432 | 33.55 | 1:11.11 | 1:50.12 | 2:29.42 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:31.23 | |||||||||
23 | Astrid Mulipola | 2006 | 430 | 35.06 | 1:13.07 | 1:50.92 | 2:29.57 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:26.38 | |||||||||
24 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 428 | 34.03 | 1:12.29 | 1:51.83 | 2:29.89 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:26.19 | |||||||||
25 | Caroline Bjerre | 2007 | 424 | 34.84 | 1:13.34 | 1:52.94 | 2:30.27 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:26.98 | |||||||||
26 | Ana Corluka | 2006 | 420 | 1:11.69 | 1:51.52 | 2:30.86 | ||||
Kristianstads SLS | 2:42.71 | |||||||||
27 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 419 | 34.45 | 1:13.10 | 1:52.01 | 2:30.88 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:32.80 | |||||||||
28 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 419 | 33.80 | 1:12.45 | 1:51.56 | 2:30.95 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.28 | |||||||||
29 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 416 | 34.02 | 1:12.19 | 1:52.55 | 2:31.25 | |||
Swim Team Tåstrup | 2:24.34 | |||||||||
30 | Kristine Dupont | 2007 | 415 | 34.26 | 1:12.44 | 1:53.09 | 2:31.38 | |||
Herlev Svømning | 2:37.09 | |||||||||
31 | Lisa Harde | 2006 | 412 | 34.66 | 1:14.18 | 1:54.49 | 2:31.81 | |||
Simklubben Ran | 2:46.47 | |||||||||
32 | Alice Gulin | 2006 | 411 | 32.12 | 1:10.08 | 1:51.44 | 2:31.92 | |||
Kristianstads SLS | 2:23.03 | |||||||||
33 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 410 | 35.66 | 1:13.89 | 1:53.86 | 2:32.02 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:36.81 | |||||||||
34 | Karen Markussen | 2007 | 410 | 35.88 | 1:15.76 | 1:55.02 | 2:32.03 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:38.12 | |||||||||
35 | Rikke Therp | 2006 | 407 | 36.14 | 1:15.49 | 1:55.32 | 2:32.36 | |||
Vest-Brøndby | 2:27.24 | |||||||||
36 | Julie Philip | 2007 | 405 | 34.43 | 1:13.72 | 1:54.07 | 2:32.63 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.74 | |||||||||
37 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 399 | 35.40 | 1:14.03 | 1:54.84 | 2:33.41 | |||
Herlev Svømning | 2:29.81 | |||||||||
38 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | 398 | 34.46 | 1:13.94 | 1:53.48 | 2:33.56 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:35.52 | |||||||||
39 | Agnes Højsteen | 2007 | 397 | 36.12 | 1:15.59 | 1:55.79 | 2:33.67 | |||
Vest-Brøndby | 2:34.82 | |||||||||
40 | Isabella Wahlund | 2006 | 394 | 31.67 | 1:10.42 | 1:51.39 | 2:34.02 | |||
Kristianstads SLS | 2:33.58 | |||||||||
41 | Tova Jönsson | 2007 | 392 | 34.56 | 1:13.08 | 1:55.11 | 2:34.27 | |||
Simklubben Ran | 2:45.57 | |||||||||
42 | Mathilde Møller | 2007 | 390 | 34.88 | 1:14.42 | 1:55.13 | 2:34.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.18 | |||||||||
43 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 388 | 36.87 | 1:15.98 | 1:57.44 | 2:34.85 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:06.77 | |||||||||
44 | Olga Vejlby | 2006 | 387 | 36.26 | 1:17.32 | 1:57.03 | 2:35.00 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:35.36 | |||||||||
45 | Vilda Berg | 2007 | 379 | 35.04 | 1:13.96 | 1:55.95 | 2:35.99 | |||
Simklubben Lödde | 2:33.70 | |||||||||
46 | Alexandra Engström | 2006 | 379 | 35.00 | 1:15.84 | 1:58.06 | 2:36.07 | |||
Simklubben Ran | 2:47.49 | |||||||||
47 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 375 | 33.87 | 1:14.41 | 1:55.82 | 2:36.66 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:43.22 | |||||||||
48 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 373 | 36.03 | 1:17.59 | 1:58.70 | 2:36.90 | |||
Herlev Svømning | 2:38.87 | |||||||||
49 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 367 | 35.96 | 1:16.84 | 1:57.68 | 2:37.70 | |||
Vest-Brøndby | 2:41.44 | |||||||||
50 | Emma Kestenholz | 2007 | 360 | 35.93 | 1:15.55 | 1:57.58 | 2:38.70 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:32.94 | |||||||||
51 | Wilma Sonesson | 2007 | 356 | 36.11 | 1:16.88 | 2:00.05 | 2:39.33 | |||
Simklubben Ran | 2:50.37 | |||||||||
52 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 347 | 37.09 | 1:18.12 | 2:00.70 | 2:40.73 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:45.68 | |||||||||
53 | Laura Weng Lind-Christensen | 2006 | 344 | 36.07 | 1:17.42 | 2:00.51 | 2:41.09 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:42.01 | |||||||||
54 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 343 | 36.54 | 1:17.96 | 2:02.06 | 2:41.26 | |||
Herlev Svømning | 2:43.81 | |||||||||
55 | Sofie Lind | 2006 | 343 | 35.36 | 1:15.24 | 1:58.66 | 2:41.27 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:39.73 | |||||||||
56 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 342 | 36.23 | 1:16.54 | 1:59.21 | 2:41.46 | |||
Glostrup Svømme Klub | 2:37.54 | |||||||||
57 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | 342 | 36.79 | 1:18.90 | 2:00.16 | 2:41.53 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:48.80 | |||||||||
58 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 339 | 36.38 | 1:18.03 | 2:01.76 | 2:41.95 | |||
Herlev Svømning | 2:39.41 | |||||||||
59 | Aya Malling | 2006 | 336 | 35.83 | 1:17.72 | 2:00.15 | 2:42.38 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:38.53 | |||||||||
60 | Maya Jacobsen | 2007 | 320 | 37.14 | 1:19.02 | 2:02.06 | 2:45.04 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 3:02.74 | |||||||||
61 | Julia Vincentz | 2007 | 319 | 36.64 | 1:19.12 | 2:02.96 | 2:45.34 | |||
Roskilde Svømning | 2:54.31 | |||||||||
62 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 318 | 36.82 | 1:18.14 | 2:02.23 | 2:45.43 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.95 | |||||||||
63 | Olga Cermak | 2006 | 316 | 36.45 | 1:19.51 | 2:03.55 | 2:45.73 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:38.62 | |||||||||
64 | Iben Karlsmark | 2007 | 315 | 36.25 | 1:18.59 | 2:03.34 | 2:45.98 | |||
Herlev Svømning | 2:47.53 | |||||||||
65 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 313 | 38.99 | 1:21.11 | 2:04.20 | 2:46.35 | |||
Glostrup Svømme Klub | 2:43.19 | |||||||||
66 | Sally Emilie Bill | 2007 | 306 | 36.47 | 1:17.57 | 2:02.89 | 2:47.55 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:56.86 | |||||||||
67 | Olivia Barfoed | 2007 | 303 | 39.08 | 1:22.64 | 2:08.73 | 2:48.15 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:52.73 | |||||||||
68 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 303 | 37.89 | 1:21.32 | 2:05.79 | 2:48.17 | |||
Vest-Brøndby | 2:56.08 | |||||||||
69 | Linnea Nielsen | 2007 | 302 | 37.08 | 1:18.91 | 2:03.82 | 2:48.29 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:53.83 | |||||||||
70 | Milena B Bonde | 2006 | 288 | 36.85 | 1:19.19 | 2:06.14 | 2:51.07 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:51.50 | |||||||||
71 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 275 | 39.60 | 1:24.53 | 2:10.32 | 2:53.68 | |||
Roskilde Svømning | 3:06.60 | |||||||||
72 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 275 | 40.25 | 1:25.07 | 2:10.46 | 2:53.70 | |||
Vest-Brøndby | 2:56.46 | |||||||||
73 | Linnea Mårtensson | 2006 | 274 | 36.01 | 1:18.60 | 2:05.15 | 2:53.93 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:45.85 | |||||||||
74 | Elin Adler | 2006 | 268 | 36.32 | 1:19.47 | 2:08.25 | 2:55.22 | |||
Kristianstads SLS | 2:56.80 | |||||||||
75 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | 257 | 39.17 | 1:24.82 | 2:11.82 | 2:57.60 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:56.70 | |||||||||
76 | Johanne Lund Bro | 2007 | 253 | 38.82 | 1:24.45 | 2:12.01 | 2:58.57 | |||
Roskilde Svømning | 3:02.72 | |||||||||
77 | Clara Aamann | 2007 | 251 | 38.91 | 1:23.78 | 2:12.56 | 2:59.06 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:23.03 | |||||||||
78 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | 240 | 40.03 | 1:27.08 | 2:15.95 | 3:01.72 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:59.59 | |||||||||
79 | Elin Malmgren | 2007 | 237 | 39.59 | 1:24.73 | 2:14.37 | 3:02.41 | |||
Landskrona Simsällskap | 3:02.01 | |||||||||
- | Anna Powers | 2007 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 2:40.94 | |||||||||
- | Clara Andersson | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Landskrona Simsällskap | 2:35.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:17 |
Resultat Løb 113 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:40 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 113, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Coffee Trade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Olsson | 2006 | 523 | 36.17 | 1:16.62 | 1:57.41 | 2:37.13 | |||
Kristianstads SLS | 2:37.74 | |||||||||
2 | Carlos Halawi | 2006 | 434 | 38.39 | 1:21.44 | 2:04.19 | 2:47.27 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:45.53 | |||||||||
3 | Malte Ljunggren | 2006 | 410 | 36.99 | 1:21.30 | 2:05.83 | 2:50.39 | |||
Kristianstads SLS | 2:53.36 | |||||||||
4 | Ludvig Hoff | 2005 | 396 | 38.07 | 1:20.98 | 2:06.71 | 2:52.40 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:47.82 | |||||||||
5 | Yaser Sultan | 2005 | 377 | 37.94 | 1:23.33 | 2:09.55 | 2:55.34 | |||
Simklubben Ran | 2:58.94 | |||||||||
6 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 356 | 40.47 | 1:26.30 | 2:12.94 | 2:58.59 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:50.08 | |||||||||
7 | Emil Hjalmarsson | 2006 | 355 | 40.12 | 1:26.30 | 2:14.09 | 2:58.81 | |||
Simklubben Ran | 3:08.38 | |||||||||
8 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 355 | 40.76 | 1:27.03 | 2:13.88 | 2:58.82 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:11.13 | |||||||||
9 | Konrad Clausen | 2005 | 353 | 41.28 | 1:27.48 | 2:14.47 | 2:59.07 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:51.72 | |||||||||
10 | Nikolas Koumaros | 2006 | 353 | 41.53 | 1:27.05 | 2:13.68 | 2:59.21 | |||
Simklubben Ran | 3:10.13 | |||||||||
11 | Cornelius Olsen | 2005 | 352 | 40.47 | 1:27.04 | 2:13.39 | 2:59.33 | |||
Farum Svømmeklub | 3:39.31 | |||||||||
12 | Mauritz Otzen | 2005 | 315 | 42.26 | 1:29.73 | 2:17.69 | 3:06.11 | |||
Vest-Brøndby | 2:54.26 | |||||||||
13 | Ahmad Alhaj | 2005 | 312 | 39.36 | 1:26.71 | 2:18.36 | 3:06.76 | |||
Simklubben Ran | 3:00.13 | |||||||||
14 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 309 | 42.31 | 1:30.01 | 2:18.69 | 3:07.17 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:08.81 | |||||||||
15 | Ted Nilsson | 2006 | 307 | 42.88 | 1:29.53 | 2:19.24 | 3:07.74 | |||
Simklubben Lödde | 3:16.69 | |||||||||
16 | Alexander Hartvigsen | 2006 | 301 | 43.60 | 1:31.28 | 2:21.52 | 3:08.82 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mustafa Hariri | 2005 | 289 | 43.71 | 1:33.91 | 2:23.26 | 3:11.40 | |||
Simklubben Ran | 3:11.68 | |||||||||
18 | Morten Hemmingsen | 2006 | 271 | 1:03.26 | 1:34.39 | 2:26.39 | 3:15.54 | |||
Roskilde Svømning | 3:20.81 | |||||||||
19 | Hadi Hariri | 2005 | 270 | 45.19 | 1:34.70 | 2:26.30 | 3:15.75 | |||
Simklubben Ran | 3:00.56 | |||||||||
20 | Gustav Bach | 2005 | 266 | 43.45 | 1:33.22 | 2:26.41 | 3:16.81 | |||
Simklubben Ran | 3:18.23 | |||||||||
21 | Oscar Berthelsen | 2005 | 265 | 41.96 | 1:30.86 | 2:24.14 | 3:17.10 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:18.63 | |||||||||
22 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | 224 | 46.89 | 1:39.76 | 2:34.32 | 3:28.48 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
23 | Asbjørn Aksel Hansen | 2006 | 153 | 51.39 | 1:50.25 | 2:54.38 | 3:56.68 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
24 | Rasmus Quvang | 2006 | 136 | 55.08 | 2:00.61 | 3:04.62 | 4:05.75 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 4:39.02 | |||||||||
- | Andy Nguyen | 2006 | DSQ | Ej samtidberø v 150m | ||||||
Farum Svømmeklub | 3:01.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:40 |
Resultat Løb 114 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 114, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Miss Bagel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Haugland | 2007 | 577 | 35.98 | 1:17.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.59 | |||||||||
2 | Mina Medhaug Rossebø | 2006 | 548 | 37.22 | 1:18.35 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:17.08 | |||||||||
3 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 488 | 37.92 | 1:21.45 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:19.81 | |||||||||
4 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 477 | 38.35 | 1:22.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.13 | |||||||||
5 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 473 | 39.31 | 1:22.27 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:20.20 | |||||||||
6 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | 472 | 38.98 | 1:22.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.60 | |||||||||
7 | Emily Reuter | 2006 | 472 | 39.04 | 1:22.36 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.97 | |||||||||
8 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 467 | 38.96 | 1:22.62 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.08 | |||||||||
9 | Vicky Luc | 2007 | 461 | 37.85 | 1:22.97 | |||||
Kristianstads SLS | 1:22.65 | |||||||||
10 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 460 | 40.09 | 1:23.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.98 | |||||||||
11 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 459 | 39.35 | 1:23.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.25 | |||||||||
12 | Julie Philip | 2007 | 457 | 38.92 | 1:23.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.72 | |||||||||
13 | Alice Gulin | 2006 | 452 | 38.14 | 1:23.56 | |||||
Kristianstads SLS | 1:20.84 | |||||||||
14 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 448 | 40.17 | 1:23.75 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.21 | |||||||||
15 | Mathilde Severs | 2006 | 445 | 39.52 | 1:23.99 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.76 | |||||||||
16 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 439 | 39.58 | 1:24.33 | |||||
Vallensbæk IF af 1939 | 1:18.64 | |||||||||
17 | Annette Toft | 2006 | 436 | 38.86 | 1:24.52 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:22.16 | |||||||||
18 | Mathilde Johansen | 2007 | 430 | 40.79 | 1:24.90 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:22.71 | |||||||||
19 | Agnete Boelt | 2006 | 430 | 40.63 | 1:24.96 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.28 | |||||||||
20 | Maja Jensen | 2006 | 423 | 39.71 | 1:25.42 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:23.40 | |||||||||
21 | Marie Elster | 2006 | 418 | 40.47 | 1:25.74 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.32 | |||||||||
22 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 417 | 39.50 | 1:25.83 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:24.40 | |||||||||
23 | Astrid Nørgaard | 2007 | 414 | 38.79 | 1:26.01 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:23.38 | |||||||||
24 | Johanna Rasmussen | 2006 | 403 | 41.27 | 1:26.78 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:25.00 | |||||||||
25 | Victoria Wiingaard | 2006 | 395 | 41.33 | 1:27.40 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.53 | |||||||||
26 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 392 | 41.80 | 1:27.61 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:26.97 | |||||||||
27 | Andrea Søeborg | 2006 | 387 | 41.87 | 1:27.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.61 | |||||||||
28 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 384 | 42.67 | 1:28.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.04 | |||||||||
29 | Amanda Blomkvist | 2007 | 384 | 41.64 | 1:28.20 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:23.48 | |||||||||
30 | Helena Honore | 2007 | 384 | 41.55 | 1:28.23 | |||||
Herlev Svømning | 1:28.51 | |||||||||
31 | Emma Maric | 2007 | 381 | 41.72 | 1:28.41 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:26.12 | |||||||||
32 | Astamaja Rought | 2006 | 376 | 41.93 | 1:28.85 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:25.92 | |||||||||
33 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 375 | 42.60 | 1:28.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.86 | |||||||||
34 | Selma Thomsen Lind | 2007 | 371 | 41.68 | 1:29.19 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:27.26 | |||||||||
35 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 367 | 42.13 | 1:29.55 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.62 | |||||||||
36 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 364 | 42.14 | 1:29.74 | |||||
Herlev Svømning | 1:28.39 | |||||||||
37 | Lisa Harde | 2006 | 360 | 42.60 | 1:30.12 | |||||
Simklubben Ran | 1:33.15 | |||||||||
38 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 357 | 42.27 | 1:30.37 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:27.81 | |||||||||
39 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 355 | 42.46 | 1:30.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.70 | |||||||||
40 | Silje Mathiasen | 2006 | 353 | 42.49 | 1:30.74 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:26.97 | |||||||||
41 | Ana Corluka | 2006 | 348 | 40.51 | 1:31.15 | |||||
Kristianstads SLS | 1:28.27 | |||||||||
42 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | 338 | 43.71 | 1:32.01 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:46.67 | |||||||||
43 | Silvia Martinsen | 2007 | 334 | 44.09 | 1:32.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:29.37 | |||||||||
44 | Sofija Rønne | 2006 | 327 | 44.20 | 1:33.02 | |||||
Herlev Svømning | 1:33.84 | |||||||||
45 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 325 | 43.84 | 1:33.21 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:31.38 | |||||||||
46 | Tova Jönsson | 2007 | 324 | 43.71 | 1:33.28 | |||||
Simklubben Ran | 1:35.54 | |||||||||
47 | Sofie Lind | 2006 | 324 | 44.29 | 1:33.31 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:29.27 | |||||||||
48 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 321 | 43.75 | 1:33.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:38.40 | |||||||||
49 | Anna Bay-Jensen | 2006 | 321 | 45.06 | 1:33.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:35.17 | |||||||||
50 | Aya Malling | 2006 | 321 | 43.71 | 1:33.64 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:31.87 | |||||||||
51 | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | 320 | 43.68 | 1:33.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:34.26 | |||||||||
52 | Vilda Berg | 2007 | 318 | 44.85 | 1:33.92 | |||||
Simklubben Lödde | 1:39.81 | |||||||||
53 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 316 | 44.30 | 1:34.09 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:34.51 | |||||||||
54 | Caroline Hansen | 2007 | 314 | 44.54 | 1:34.28 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:30.73 | |||||||||
55 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | 308 | 44.10 | 1:34.91 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:35.52 | |||||||||
56 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 308 | 45.87 | 1:34.96 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:41.24 | |||||||||
57 | Alma Lind Babin | 2006 | 307 | 44.20 | 1:35.03 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:36.36 | |||||||||
58 | Alexandra Engström | 2006 | 299 | 45.71 | 1:35.85 | |||||
Simklubben Ran | 1:37.60 | |||||||||
59 | Caroline Bjerre | 2007 | 293 | 44.11 | 1:36.55 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:32.49 | |||||||||
60 | Vigga Jacoby | 2007 | 291 | 45.35 | 1:36.72 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.69 | |||||||||
61 | Natasja Boesgaard | 2007 | 286 | 45.93 | 1:37.30 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:32.76 | |||||||||
62 | Helene Friis Fanø | 2007 | 278 | 44.89 | 1:38.19 | |||||
Farum Svømmeklub | 2:08.54 | |||||||||
63 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 278 | 47.53 | 1:38.25 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:35.56 | |||||||||
64 | Sally Emilie Bill | 2007 | 277 | 44.16 | 1:38.27 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:42.76 | |||||||||
65 | Lily Thomsen | 2007 | 276 | 46.03 | 1:38.42 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:37.71 | |||||||||
66 | Julia Vincentz | 2007 | 271 | 45.94 | 1:39.00 | |||||
Roskilde Svømning | 1:46.80 | |||||||||
67 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 271 | 44.92 | 1:39.02 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:40.72 | |||||||||
68 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | 267 | 47.94 | 1:39.48 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:35.96 | |||||||||
69 | Cecilie Rud | 2006 | 264 | 47.19 | 1:39.87 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:39.27 | |||||||||
70 | Elin Adler | 2006 | 263 | 46.34 | 1:40.03 | |||||
Kristianstads SLS | 1:39.51 | |||||||||
71 | Julia Palm | 2006 | 262 | 46.92 | 1:40.18 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:40.22 | |||||||||
72 | Wilma Sonesson | 2007 | 261 | 46.98 | 1:40.34 | |||||
Simklubben Ran | 1:42.82 | |||||||||
73 | Emma Kestenholz | 2007 | 257 | 45.30 | 1:40.81 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:39.60 | |||||||||
74 | Molly E. Schmidt-Nielsen | 2007 | 247 | 48.09 | 1:42.21 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:45.54 | |||||||||
75 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 243 | 48.72 | 1:42.72 | |||||
Vest-Brøndby | 1:42.64 | |||||||||
76 | Elin Malmgren | 2007 | 237 | 48.95 | 1:43.61 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:46.63 | |||||||||
77 | Thowe Eliasson | 2006 | 227 | 48.86 | 1:45.01 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:40.41 | |||||||||
78 | Lowa Persson | 2007 | 215 | 50.39 | 1:46.95 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:44.21 | |||||||||
79 | Olivia Barfoed | 2007 | 213 | 50.96 | 1:47.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:45.44 | |||||||||
80 | Milena B Bonde | 2006 | 183 | 52.86 | 1:52.81 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:50.86 | |||||||||
81 | Viktoria Illemann | 2007 | 173 | 54.07 | 1:54.97 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:15.89 | |||||||||
82 | Maja Antonsson | 2007 | 170 | 53.44 | 1:55.68 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:56.78 | |||||||||
83 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 161 | 55.08 | 1:57.73 | |||||
Roskilde Svømning | 1:54.07 | |||||||||
84 | Amalie Riis | 2007 | 155 | 55.80 | 1:59.20 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:56.54 | |||||||||
Løb 114, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Miss Bagel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 426 | 40.03 | 1:25.18 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:25.09 | |||||||||
2 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | 416 | 41.86 | 1:25.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.40 | |||||||||
3 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 402 | 41.94 | 1:26.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.80 | |||||||||
4 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 382 | 40.55 | 1:28.38 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:27.25 | |||||||||
5 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 374 | 41.77 | 1:28.97 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:32.75 | |||||||||
6 | Wilma Berg | 2008 | 327 | 43.55 | 1:33.01 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.62 | |||||||||
7 | Ella Stensgaard | 2008 | 324 | 44.21 | 1:33.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.25 | |||||||||
8 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 308 | 45.54 | 1:34.91 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:38.36 | |||||||||
9 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | 306 | 44.66 | 1:35.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:39.05 | |||||||||
10 | Ellen Textor-Broch | 2009 | 305 | 45.46 | 1:35.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:34.76 | |||||||||
11 | Sophia Zøllner | 2008 | 303 | 47.33 | 1:35.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:43.83 | |||||||||
12 | Freja Kobbernagel | 2008 | 302 | 44.86 | 1:35.52 | |||||
Vest-Brøndby | 1:33.42 | |||||||||
13 | Ida Mathiesen | 2008 | 301 | 45.32 | 1:35.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:40.64 | |||||||||
14 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 297 | 45.73 | 1:36.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.82 | |||||||||
15 | Anna Sofie Skov | 2008 | 293 | 44.47 | 1:36.51 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:35.75 | |||||||||
16 | Sally Anna Usinger | 2008 | 287 | 47.19 | 1:37.11 | |||||
Vest-Brøndby | 1:42.22 | |||||||||
17 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | 284 | 47.14 | 1:37.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:44.75 | |||||||||
18 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 281 | 46.69 | 1:37.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:41.01 | |||||||||
19 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | 272 | 46.97 | 1:38.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:36.74 | |||||||||
20 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 271 | 46.04 | 1:39.02 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:35.55 | |||||||||
21 | Caroline Madsen | 2008 | 266 | 46.10 | 1:39.66 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:39.06 | |||||||||
22 | Alvilda Højberg | 2008 | 256 | 48.46 | 1:40.95 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:46.25 | |||||||||
23 | Luka Revitz | 2008 | 256 | 47.87 | 1:40.98 | |||||
Vest-Brøndby | 1:33.92 | |||||||||
24 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 254 | 46.74 | 1:41.14 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.24 | |||||||||
25 | Amelia Eriksen | 2008 | 249 | 50.07 | 1:41.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:44.56 | |||||||||
26 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | 248 | 49.02 | 1:42.01 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:39.24 | |||||||||
27 | Josephine S. Christensen | 2009 | 246 | 48.53 | 1:42.29 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.72 | |||||||||
28 | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | 241 | 46.57 | 1:42.93 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Vigga Jørgensen | 2008 | 240 | 49.30 | 1:43.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.36 | |||||||||
30 | Eva de Maeyer | 2009 | 231 | 48.19 | 1:44.47 | |||||
Roskilde Svømning | 1:43.16 | |||||||||
31 | Nicoline Svingel | 2008 | 229 | 49.78 | 1:44.72 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:46.53 | |||||||||
32 | Mindalin Sjöholm | 2008 | 224 | 50.91 | 1:45.48 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:51.17 | |||||||||
33 | Sofie Ross | 2008 | 220 | 50.97 | 1:46.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:45.61 | |||||||||
34 | Galina Duric | 2008 | 213 | 49.45 | 1:47.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:48.34 | |||||||||
35 | Laura Sandgreen | 2008 | 208 | 48.75 | 1:48.18 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:50.33 | |||||||||
36 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | 199 | 53.78 | 1:49.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:02.74 | |||||||||
37 | Isabelle Nielsen | 2009 | 195 | 52.31 | 1:50.56 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:50.54 | |||||||||
38 | Thilde Ethelberg | 2009 | 192 | 52.87 | 1:51.01 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 2:39.32 | |||||||||
39 | Marie Borregaard Nielsen | 2008 | 189 | 52.61 | 1:51.57 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:53.93 | |||||||||
40 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 185 | 52.84 | 1:52.36 | |||||
Vest-Brøndby | 1:51.85 | |||||||||
41 | Andrea Frederiksen | 2008 | 184 | 53.68 | 1:52.70 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:02.58 | |||||||||
42 | Amalie Olsen | 2008 | 182 | 52.66 | 1:52.96 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:55.66 | |||||||||
43 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | 180 | 53.95 | 1:53.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:52.64 | |||||||||
44 | Emmy Ekvall | 2009 | 180 | 54.15 | 1:53.39 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:59.05 | |||||||||
45 | Patricia Pavlovic | 2008 | 176 | 52.49 | 1:54.39 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:52.49 | |||||||||
46 | Luna Blanka A. Bløcher | 2009 | 174 | 57.13 | 1:54.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.66 | |||||||||
47 | Thilde Gammelvind | 2008 | 173 | 54.27 | 1:54.92 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:52.78 | |||||||||
48 | Lidia Beyarslan | 2008 | 173 | 54.22 | 1:55.00 | |||||
Roskilde Svømning | 1:51.37 | |||||||||
49 | Emilia Hartvigsen | 2010 | 173 | 56.70 | 1:55.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:00.73 | |||||||||
50 | Marie Lund Bro | 2008 | 171 | 53.99 | 1:55.32 | |||||
Roskilde Svømning | 1:53.22 | |||||||||
51 | Andrea Lage | 2009 | 170 | 57.04 | 1:55.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.68 | |||||||||
52 | Mia Maric | 2009 | 160 | 55.51 | 1:57.96 | |||||
Landskrona Simsällskap | 2:01.64 | |||||||||
53 | Lisen Burnesson | 2008 | 159 | 55.74 | 1:58.26 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:56.95 | |||||||||
54 | Freya Ploug Mattson | 2009 | 159 | 55.53 | 1:58.28 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:18.35 | |||||||||
55 | Sara Ljusheva | 2009 | 154 | 57.82 | 1:59.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:57.00 | |||||||||
56 | Amanda Hartvigsen | 2010 | 152 | 56.72 | 1:59.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:03.04 | |||||||||
57 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | 152 | 57.97 | 1:59.94 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:57.12 | |||||||||
58 | Ellen Fenger | 2009 | 151 | 57.59 | 2:00.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
59 | Liva Holst Klarskov | 2009 | 148 | 57.11 | 2:01.00 | |||||
Roskilde Svømning | 2:03.82 | |||||||||
60 | Karoline Hauch | 2009 | 145 | 58.33 | 2:02.02 | |||||
Roskilde Svømning | 1:56.19 | |||||||||
61 | Sophia Arboe Marthedal | 2010 | 145 | 1:00.25 | 2:02.03 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
62 | Mathilde Søgaard | 2008 | 143 | 56.05 | 2:02.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:10.95 | |||||||||
63 | Ella Lindum Andersen | 2010 | 141 | 1:00.02 | 2:02.97 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
64 | Celina Buhl-Madsen | 2008 | 139 | 57.98 | 2:03.60 | |||||
Roskilde Svømning | 2:17.70 | |||||||||
65 | Silla Peick-Kristensen | 2010 | 139 | 1:01.24 | 2:03.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:11.86 | |||||||||
66 | Isabella B Bonde | 2008 | 131 | 58.87 | 2:06.22 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:04.60 | |||||||||
67 | Alva Eskilsson | 2010 | 126 | 1:01.73 | 2:07.66 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
68 | Isabella Hansen | 2010 | 122 | 1:00.01 | 2:09.06 | |||||
Landskrona Simsällskap | 2:07.27 | |||||||||
69 | Astrid Wagner | 2008 | 119 | 1:00.79 | 2:10.06 | |||||
Landskrona Simsällskap | 2:06.14 | |||||||||
70 | Rut Nilsson | 2009 | 116 | 1:02.34 | 2:11.47 | |||||
Landskrona Simsällskap | 2:16.80 | |||||||||
71 | Marie Meier Vestermann | 2008 | 115 | 1:01.32 | 2:11.77 | |||||
Roskilde Svømning | 2:08.62 | |||||||||
72 | Alba Gotfred-Hansen | 2009 | 100 | 1:07.12 | 2:17.71 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
73 | Chili Bruun Larsen | 2008 | 94 | 1:07.77 | 2:20.86 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:14.19 | |||||||||
74 | Nicoline Boesgaard | 2009 | 92 | 1:06.43 | 2:21.69 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:19.74 | |||||||||
75 | Emma Biering-Sørensen | 2009 | 90 | 1:06.92 | 2:23.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.43 | |||||||||
76 | Emma Druj Rasmussen | 2009 | 64 | 1:14.83 | 2:39.96 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:44.95 | |||||||||
- | Elvera Teilmann | 2011 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:30.64 | |||||||||
- | Rosa Nørgaard | 2010 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:26.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:59 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 115, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Jacob Ernst Food |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Glans | 2006 | 492 | 31.72 | 1:05.65 | |||||
Kristianstads SLS | 1:07.51 | |||||||||
2 | Oliver Lassen | 2005 | 470 | 32.26 | 1:06.66 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.15 | |||||||||
3 | Anton Rytter Bech | 2005 | 458 | 32.73 | 1:07.26 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.91 | |||||||||
4 | Melvin Carlsson | 2005 | 430 | 31.88 | 1:08.67 | |||||
Kristianstads SLS | 1:08.96 | |||||||||
5 | Tobias Rosengaard | 2005 | 428 | 33.15 | 1:08.75 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.62 | |||||||||
6 | Gabriel Hachem | 2005 | 415 | 34.42 | 1:09.51 | |||||
Simklubben Ran | 1:09.71 | |||||||||
7 | Kim Larsson | 2005 | 406 | 33.63 | 1:09.97 | |||||
Simklubben Ran | 1:14.37 | |||||||||
8 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | 401 | 34.44 | 1:10.30 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.41 | |||||||||
9 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 390 | 34.97 | 1:10.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.63 | |||||||||
10 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 389 | 34.60 | 1:11.01 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:08.37 | |||||||||
11 | Ludvig Hoff | 2005 | 384 | 34.31 | 1:11.28 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:09.51 | |||||||||
12 | Magnus Løfquist | 2005 | 363 | 35.07 | 1:12.64 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.61 | |||||||||
13 | Magnus Rasmussen | 2006 | 361 | 35.88 | 1:12.80 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.66 | |||||||||
14 | Aron Paulsson | 2006 | 358 | 35.96 | 1:12.99 | |||||
Simklubben Lödde | 1:09.83 | |||||||||
15 | Nikolas Koumaros | 2006 | 357 | 36.00 | 1:13.09 | |||||
Simklubben Ran | 1:17.04 | |||||||||
16 | Oscar Høck Just | 2006 | 350 | 36.83 | 1:13.53 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:13.70 | |||||||||
17 | Axel Wergeland | 2006 | 349 | 35.88 | 1:13.64 | |||||
Simklubben Lödde | 1:10.49 | |||||||||
18 | Magnus Jacobsen | 2006 | 346 | 35.85 | 1:13.80 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.83 | |||||||||
19 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 341 | 36.10 | 1:14.20 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.24 | |||||||||
20 | Amund Frøyland-Jensen | 2005 | 339 | 35.94 | 1:14.29 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:10.87 | |||||||||
21 | Mustafa Hariri | 2005 | 338 | 1:14.42 | ||||||
Simklubben Ran | 1:13.53 | |||||||||
22 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 324 | 36.55 | 1:15.49 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.83 | |||||||||
23 | Lazar Dinkov Manchev | 2006 | 314 | 37.44 | 1:16.28 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:18.00 | |||||||||
24 | Viktor Kristiansen | 2006 | 313 | 37.68 | 1:16.31 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:22.23 | |||||||||
25 | William Breuner | 2005 | 305 | 37.13 | 1:16.96 | |||||
Roskilde Svømning | 1:16.59 | |||||||||
26 | Hadi Hariri | 2005 | 301 | 38.04 | 1:17.30 | |||||
Simklubben Ran | 1:20.37 | |||||||||
27 | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | 296 | 37.28 | 1:17.74 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:15.50 | |||||||||
28 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 294 | 37.27 | 1:17.96 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:14.70 | |||||||||
29 | Dennis Henriksson | 2005 | 290 | 38.94 | 1:18.25 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:22.20 | |||||||||
30 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 290 | 37.53 | 1:18.26 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.58 | |||||||||
31 | Sune Vergmann | 2005 | 286 | 37.49 | 1:18.66 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:16.03 | |||||||||
32 | Gustav Bach | 2005 | 284 | 38.27 | 1:18.82 | |||||
Simklubben Ran | 1:24.63 | |||||||||
33 | Johannes Framke | 2006 | 275 | 39.08 | 1:19.64 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.21 | |||||||||
34 | Andy Nguyen | 2006 | 273 | 38.17 | 1:19.84 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
35 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | 268 | 38.98 | 1:20.40 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:18.58 | |||||||||
36 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 262 | 38.98 | 1:20.96 | |||||
Vest-Brøndby | 1:19.02 | |||||||||
37 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 256 | 40.04 | 1:21.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.12 | |||||||||
38 | Stefan Angjelovski | 2006 | 246 | 40.10 | 1:22.64 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:49.47 | |||||||||
39 | Ahmad Alhaj | 2005 | 228 | 40.87 | 1:24.77 | |||||
Simklubben Ran | 1:19.91 | |||||||||
40 | Albin Lundkvist | 2006 | 220 | 43.00 | 1:25.77 | |||||
Simklubben Lödde | 1:23.90 | |||||||||
41 | Anton Liebenhagen | 2005 | 219 | 41.20 | 1:26.01 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:23.58 | |||||||||
42 | Linus Svensson | 2005 | 199 | 43.61 | 1:28.73 | |||||
Kristianstads SLS | 1:32.13 | |||||||||
43 | Rasmus Quvang | 2006 | 154 | 47.32 | 1:36.56 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:46.80 | |||||||||
Løb 115, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Jacob Ernst Food |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | 543 | 31.43 | 1:03.55 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:04.33 | |||||||||
2 | Andreas Bendtsen | 2007 | 372 | 35.90 | 1:12.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.56 | |||||||||
3 | Mathias Hemmingsen | 2007 | 351 | 36.22 | 1:13.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.90 | |||||||||
4 | Asger Hvilsom | 2007 | 334 | 36.25 | 1:14.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:13.34 | |||||||||
5 | Arvid Johansson | 2007 | 329 | 36.24 | 1:15.04 | |||||
Simklubben Ran | 1:18.31 | |||||||||
6 | Loui Krag | 2007 | 317 | 36.71 | 1:16.03 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:17.13 | |||||||||
7 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 314 | 36.93 | 1:16.28 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.81 | |||||||||
8 | Benjamin Bonde | 2007 | 280 | 39.95 | 1:19.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.89 | |||||||||
9 | Bastian Zahle | 2008 | 268 | 39.04 | 1:20.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.25 | |||||||||
9 | Ib Fang Wang | 2007 | 268 | 39.81 | 1:20.33 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.81 | |||||||||
11 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 265 | 39.41 | 1:20.63 | |||||
Roskilde Svømning | 1:22.88 | |||||||||
12 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 261 | 38.17 | 1:21.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.87 | |||||||||
13 | Konradas Juska | 2007 | 260 | 38.87 | 1:21.20 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.90 | |||||||||
14 | Simon Voldmester | 2007 | 258 | 38.94 | 1:21.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.74 | |||||||||
15 | Anders Rye Gefke | 2008 | 252 | 40.93 | 1:22.05 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.04 | |||||||||
16 | Oliver Björk | 2007 | 234 | 40.68 | 1:24.06 | |||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
17 | Gustavs Lopacinskis | 2009 | 233 | 40.56 | 1:24.15 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:27.53 | |||||||||
18 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 229 | 40.55 | 1:24.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.31 | |||||||||
18 | Victor Rønne | 2007 | 229 | 41.39 | 1:24.68 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.71 | |||||||||
20 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 225 | 40.71 | 1:25.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.55 | |||||||||
21 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 222 | 42.00 | 1:25.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.60 | |||||||||
22 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | 222 | 41.52 | 1:25.61 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.77 | |||||||||
23 | Marcus Munk | 2007 | 221 | 41.19 | 1:25.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:26.30 | |||||||||
24 | Frederik Salling | 2009 | 207 | 42.72 | 1:27.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.01 | |||||||||
25 | Balder H. Mikkelsen | 2007 | 206 | 43.14 | 1:27.71 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:21.28 | |||||||||
26 | Mathias Riis | 2008 | 205 | 43.58 | 1:27.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.78 | |||||||||
27 | Jonathan van der Rijt | 2007 | 204 | 42.77 | 1:27.95 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:34.12 | |||||||||
28 | Luca de Masi | 2008 | 201 | 43.87 | 1:28.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:28.15 | |||||||||
29 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | 197 | 44.23 | 1:29.09 | |||||
Vest-Brøndby | 1:30.19 | |||||||||
30 | Otto Damsgaard Reinicke | 2007 | 197 | 43.30 | 1:29.10 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:35.04 | |||||||||
31 | Conrad Buhl | 2009 | 197 | 42.77 | 1:29.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.38 | |||||||||
32 | Anton Wiuf | 2008 | 196 | 44.48 | 1:29.15 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.77 | |||||||||
33 | Aksel Kirkelund | 2007 | 194 | 44.57 | 1:29.55 | |||||
Herlev Svømning | 1:27.75 | |||||||||
34 | Sebastian Björk | 2007 | 190 | 43.28 | 1:30.17 | |||||
Simklubben Lödde | 1:27.93 | |||||||||
35 | Storm Bargmann | 2007 | 188 | 45.28 | 1:30.44 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.25 | |||||||||
36 | Bertram Wagner | 2008 | 186 | 44.81 | 1:30.75 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:34.11 | |||||||||
37 | Jacob Hwaiz | 2007 | 179 | 45.39 | 1:31.94 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:31.86 | |||||||||
38 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | 175 | 44.50 | 1:32.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:33.35 | |||||||||
39 | Andy Hadzic | 2007 | 174 | 44.52 | 1:32.87 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:30.54 | |||||||||
40 | Henry Palm | 2008 | 173 | 45.95 | 1:32.90 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:32.39 | |||||||||
41 | Mathias Hald | 2009 | 173 | 45.42 | 1:32.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.89 | |||||||||
42 | Villads Elias Friis | 2010 | 173 | 46.77 | 1:32.93 | |||||
Roskilde Svømning | 1:39.93 | |||||||||
43 | Viktor Lange | 2007 | 169 | 46.40 | 1:33.63 | |||||
Roskilde Svømning | 1:41.44 | |||||||||
44 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | 169 | 44.95 | 1:33.75 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.44 | |||||||||
45 | Tobias Sune Andersen | 2008 | 146 | 49.83 | 1:38.37 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:31.16 | |||||||||
46 | Emil Druj Rasmussen | 2007 | 145 | 45.61 | 1:38.55 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:50.02 | |||||||||
47 | Frederik Billing | 2008 | 145 | 49.16 | 1:38.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.61 | |||||||||
48 | Vilmer Johansson Rönqvist | 2007 | 144 | 47.21 | 1:38.81 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:32.96 | |||||||||
49 | Victor Ploug Mattson | 2010 | 140 | 52.32 | 1:39.76 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:40.81 | |||||||||
50 | Buster Watkin | 2008 | 139 | 49.41 | 1:39.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.35 | |||||||||
51 | Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | 138 | 49.55 | 1:40.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:42.34 | |||||||||
52 | Rares Enache | 2010 | 136 | 50.42 | 1:40.71 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:51.17 | |||||||||
53 | Magnus Morthorst-Greve | 2008 | 134 | 50.39 | 1:41.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:42.01 | |||||||||
54 | Bastian Johnsen | 2010 | 133 | 48.80 | 1:41.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:36.37 | |||||||||
55 | Villum Alstrøm | 2008 | 133 | 51.98 | 1:41.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.45 | |||||||||
56 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | 132 | 51.09 | 1:41.60 | |||||
Vest-Brøndby | 1:34.94 | |||||||||
57 | Albert Singer | 2008 | 131 | 50.34 | 1:41.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:38.16 | |||||||||
58 | Noah Nygaard | 2008 | 116 | 53.06 | 1:46.10 | |||||
Vest-Brøndby | 1:44.02 | |||||||||
59 | William Echardt | 2008 | 115 | 53.29 | 1:46.40 | |||||
Roskilde Svømning | 1:49.27 | |||||||||
60 | Konrad Falkenberg Lending | 2008 | 105 | 56.15 | 1:49.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:48.14 | |||||||||
61 | Hussein Azzam | 2008 | 101 | 52.55 | 1:51.08 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
62 | Liam Andersson | 2009 | 96 | 54.60 | 1:52.90 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:57.77 | |||||||||
63 | Louie L. Theuma | 2011 | 83 | 58.75 | 1:58.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:59.94 | |||||||||
64 | Otto Dackehag | 2007 | 82 | 55.41 | 1:59.29 | |||||
Landskrona Simsällskap | 2:03.03 | |||||||||
65 | Sofus Nordly | 2009 | 77 | 1:03.80 | 2:01.52 | |||||
Roskilde Svømning | 2:10.28 | |||||||||
- | Charlie Spangshauge | 2009 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Michal Liziniewicz | 2008 | DSQ | Afsl. på mave | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:59 |
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:26 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 116, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Comfort Teltudlejning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Falka Tind | 2006 | 544 | 36.50 | 1:14.76 | 1:54.17 | 2:31.88 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:22.32 | |||||||||
2 | Silje Mathiasen | 2006 | 514 | 36.43 | 1:14.92 | 1:55.35 | 2:34.81 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:29.21 | |||||||||
3 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 489 | 36.99 | 1:16.61 | 1:57.26 | 2:37.46 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:31.68 | |||||||||
4 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 463 | 38.43 | 1:19.89 | 2:01.19 | 2:40.27 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:46.67 | |||||||||
5 | Nadia Walløe | 2007 | 456 | 36.74 | 1:18.03 | 2:00.19 | 2:41.16 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:48.23 | |||||||||
6 | Matilde Maagøe | 2007 | 448 | 38.32 | 1:19.51 | 2:01.77 | 2:42.04 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.10 | |||||||||
7 | Astrid Mulipola | 2006 | 436 | 38.11 | 1:20.34 | 2:02.32 | 2:43.55 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:36.18 | |||||||||
8 | Karen Markussen | 2007 | 418 | 39.41 | 1:21.24 | 2:04.38 | 2:45.89 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:48.64 | |||||||||
9 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 416 | 38.42 | 1:22.23 | 2:04.55 | 2:46.07 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:38.67 | |||||||||
10 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 415 | 39.07 | 1:22.05 | 2:05.05 | 2:46.26 | |||
Vest-Brøndby | 2:37.61 | |||||||||
11 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 410 | 39.38 | 1:23.98 | 2:07.23 | 2:46.97 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:59.54 | |||||||||
12 | Sofie Wettendorff Hasling | 2007 | 406 | 38.80 | 1:21.09 | 2:05.45 | 2:47.43 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:45.22 | |||||||||
13 | Maja Zastrojevic | 2006 | 404 | 39.47 | 1:22.30 | 2:05.53 | 2:47.68 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:43.04 | |||||||||
14 | Maica Jensen | 2006 | 404 | 39.28 | 1:21.08 | 2:05.20 | 2:47.69 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:44.61 | |||||||||
15 | Amelia Johansson | 2006 | 404 | 38.02 | 1:20.83 | 2:47.78 | ||||
Simklubben Ran | 2:55.49 | |||||||||
16 | Isabella Pedersen | 2007 | 403 | 39.45 | 1:22.86 | 2:06.18 | 2:47.92 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:46.30 | |||||||||
17 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 398 | 39.74 | 1:23.02 | 2:05.96 | 2:48.55 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:47.48 | |||||||||
18 | Yasmine Strandh | 2006 | 382 | 40.01 | 1:23.75 | 2:08.84 | 2:50.84 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:43.45 | |||||||||
19 | Maya Jacobsen | 2007 | 381 | 39.57 | 1:23.29 | 2:07.66 | 2:51.00 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:45.49 | |||||||||
20 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 381 | 40.00 | 1:23.22 | 2:07.82 | 2:51.10 | |||
Herlev Svømning | 2:48.94 | |||||||||
21 | Vigga Jacoby | 2007 | 377 | 40.96 | 1:24.89 | 2:09.33 | 2:51.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.65 | |||||||||
22 | Liva Wissing | 2006 | 370 | 39.99 | 1:23.04 | 2:08.56 | 2:52.69 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:13.13 | |||||||||
23 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 358 | 41.44 | 1:26.00 | 2:11.02 | 2:54.64 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:07.25 | |||||||||
24 | Julia Palm | 2006 | 352 | 40.70 | 1:26.00 | 2:11.59 | 2:55.56 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:51.09 | |||||||||
25 | Caroline Hansen | 2007 | 352 | 41.53 | 1:26.01 | 2:11.54 | 2:55.62 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 3:15.71 | |||||||||
26 | Cecilie Rud | 2006 | 352 | 41.17 | 1:25.40 | 2:11.49 | 2:55.68 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:48.78 | |||||||||
27 | Helena Lendal | 2006 | 347 | 40.76 | 1:25.76 | 2:12.52 | 2:56.53 | |||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:14.75 | |||||||||
28 | Helene Friis Fanø | 2007 | 343 | 41.35 | 1:27.15 | 2:11.84 | 2:57.19 | |||
Farum Svømmeklub | 2:51.60 | |||||||||
29 | Caroline Bjerre | 2007 | 339 | 42.58 | 1:28.05 | 2:13.54 | 2:57.91 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
30 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 338 | 41.75 | 1:28.43 | 2:15.23 | 2:57.97 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:59.17 | |||||||||
31 | Annette Toft | 2006 | 334 | 42.32 | 1:27.33 | 2:13.09 | 2:58.66 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:53.70 | |||||||||
32 | Aya Malling | 2006 | 334 | 42.91 | 1:27.91 | 2:14.04 | 2:58.73 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:55.27 | |||||||||
33 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 330 | 44.05 | 1:29.03 | 2:15.26 | 2:59.47 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:58.01 | |||||||||
34 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 326 | 42.18 | 1:27.94 | 2:15.15 | 3:00.19 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 3:17.81 | |||||||||
35 | Lisa Harde | 2006 | 321 | 43.02 | 1:30.41 | 2:18.04 | 3:01.11 | |||
Simklubben Ran | 3:09.00 | |||||||||
36 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 317 | 43.10 | 1:29.60 | 2:16.82 | 3:01.85 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:57.63 | |||||||||
37 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | 317 | 43.60 | 1:30.22 | 2:17.15 | 3:01.88 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:54.57 | |||||||||
38 | Tova Jönsson | 2007 | 315 | 42.75 | 1:30.09 | 2:19.39 | 3:02.30 | |||
Simklubben Ran | 3:05.12 | |||||||||
39 | Kristine Dupont | 2007 | 306 | 42.74 | 1:31.03 | 2:18.84 | 3:04.03 | |||
Herlev Svømning | 3:09.56 | |||||||||
40 | Wilma Sonesson | 2007 | 303 | 44.17 | 1:32.36 | 2:20.71 | 3:04.66 | |||
Simklubben Ran | 3:10.96 | |||||||||
41 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 302 | 43.55 | 1:30.81 | 2:17.60 | 3:04.73 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.88 | |||||||||
42 | Emma Kestenholz | 2007 | 292 | 43.21 | 1:31.02 | 2:19.35 | 3:06.83 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 3:03.51 | |||||||||
43 | Sally Emilie Bill | 2007 | 282 | 44.92 | 1:33.85 | 2:22.41 | 3:08.97 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
44 | Alexandra Engström | 2006 | 282 | 44.96 | 1:34.01 | 2:24.76 | 3:09.09 | |||
Simklubben Ran | 3:12.58 | |||||||||
45 | Alberte Berner Mikkelsen | 2006 | 280 | 45.05 | 1:34.88 | 2:24.18 | 3:09.46 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:19.45 | |||||||||
46 | Anna Bay-Jensen | 2006 | 271 | 45.87 | 1:35.04 | 2:25.57 | 3:11.65 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:05.90 | |||||||||
47 | Lowa Persson | 2007 | 271 | 45.82 | 1:34.23 | 2:23.04 | 3:11.67 | |||
Landskrona Simsällskap | 3:08.93 | |||||||||
48 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 260 | 43.29 | 1:33.13 | 2:24.18 | 3:14.30 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:09.30 | |||||||||
49 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | 250 | 47.17 | 1:38.58 | 2:29.93 | 3:16.92 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
50 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 247 | 47.29 | 1:37.26 | 2:28.02 | 3:17.70 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
51 | Lily Thomsen | 2007 | 235 | 46.40 | 1:38.16 | 2:30.10 | 3:20.83 | |||
Landskrona Simsällskap | 3:17.61 | |||||||||
52 | Clara Aamann | 2007 | 235 | 47.31 | 1:38.65 | 2:31.78 | 3:20.91 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
53 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | 230 | 47.80 | 1:40.21 | 2:31.58 | 3:22.23 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 3:19.69 | |||||||||
54 | Johanne Lund Bro | 2007 | 229 | 47.01 | 1:38.37 | 2:31.68 | 3:22.76 | |||
Roskilde Svømning | 3:32.33 | |||||||||
55 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | 209 | 48.93 | 1:42.94 | 2:38.47 | 3:28.74 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:34.10 | |||||||||
56 | Linnea Nielsen | 2007 | 199 | 49.28 | 1:42.30 | 2:38.08 | 3:32.46 | |||
Landskrona Simsällskap | 3:25.23 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:26 |
Resultat Løb 117 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 117, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: KM Sport |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carlos Halawi | 2006 | 465 | 30.81 | 1:05.74 | 1:44.42 | 2:23.86 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:21.41 | |||||||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | 438 | 32.69 | 1:10.18 | 1:48.07 | 2:26.78 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:23.89 | |||||||||
3 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 423 | 32.33 | 1:10.46 | 1:49.23 | 2:28.48 | |||
Herlev Svømning | 2:36.66 | |||||||||
4 | Tobias Rosengaard | 2005 | 401 | 33.16 | 1:10.86 | 1:51.14 | 2:31.18 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
5 | Hugo Haakansson | 2006 | 384 | 33.60 | 1:12.81 | 1:54.53 | 2:33.40 | |||
Vest-Brøndby | 2:35.89 | |||||||||
6 | Gabriel Hachem | 2005 | 383 | 35.42 | 1:14.30 | 1:55.12 | 2:33.44 | |||
Simklubben Ran | 2:55.55 | |||||||||
7 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 379 | 33.73 | 1:13.49 | 1:54.52 | 2:34.07 | |||
Vest-Brøndby | 2:33.53 | |||||||||
8 | Theodor Møller | 2005 | 374 | 33.22 | 1:11.79 | 1:52.14 | 2:34.67 | |||
Vest-Brøndby | 2:28.82 | |||||||||
9 | Elias Elmedyb | 2006 | 367 | 33.59 | 1:12.73 | 1:54.87 | 2:35.68 | |||
Herlev Svømning | 2:25.75 | |||||||||
10 | Julius Vadmand | 2005 | 354 | 32.87 | 1:12.06 | 1:54.87 | 2:37.50 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mikkel Andersen | 2005 | 354 | 35.77 | 1:16.75 | 1:58.42 | 2:37.52 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.13 | |||||||||
12 | Kim Larsson | 2005 | 350 | 33.12 | 1:11.55 | 1:53.97 | 2:38.21 | |||
Simklubben Ran | 2:43.53 | |||||||||
13 | Gabriel Ekelund | 2006 | 334 | 35.21 | 1:15.68 | 1:59.15 | 2:40.65 | |||
Kristianstads SLS | 2:38.77 | |||||||||
14 | Frederik Gersby | 2006 | 330 | 34.35 | 1:14.90 | 1:59.04 | 2:41.24 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Jacob Glans | 2006 | 317 | 32.59 | 1:11.28 | 1:54.51 | 2:43.50 | |||
Kristianstads SLS | 2:31.75 | |||||||||
16 | Emil Hjalmarsson | 2006 | 304 | 36.72 | 1:19.18 | 2:03.03 | 2:45.75 | |||
Simklubben Ran | 2:59.89 | |||||||||
17 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 298 | 35.60 | 1:18.71 | 2:02.56 | 2:46.84 | |||
Herlev Svømning | 2:47.29 | |||||||||
18 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 286 | 37.09 | 1:21.05 | 2:06.16 | 2:49.22 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:58.90 | |||||||||
19 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 278 | 36.70 | 1:19.23 | 2:05.68 | 2:50.69 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:39.47 | |||||||||
20 | Yaser Sultan | 2005 | 278 | 35.83 | 1:18.29 | 2:04.91 | 2:50.85 | |||
Simklubben Ran | 2:59.55 | |||||||||
21 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 272 | 37.70 | 1:21.21 | 2:07.16 | 2:52.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.52 | |||||||||
22 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 256 | 34.39 | 1:17.23 | 2:05.47 | 2:55.51 | |||
Vest-Brøndby | 2:48.81 | |||||||||
23 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 245 | 37.56 | 1:22.94 | 2:10.51 | 2:58.15 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.53 | |||||||||
24 | Magnus Jacobsen | 2006 | 235 | 37.25 | 1:23.16 | 2:11.20 | 3:00.53 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
25 | Ted Nilsson | 2006 | 223 | 38.39 | 1:24.19 | 2:14.39 | 3:03.87 | |||
Simklubben Lödde | 2:56.57 | |||||||||
26 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 214 | 37.05 | 1:23.17 | 2:15.10 | 3:06.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mauritz Otzen | 2005 | 189 | 39.77 | 1:30.11 | 2:21.64 | 3:14.19 | |||
Vest-Brøndby | 3:08.67 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 118 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:14 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 118, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Svømmespecialisten |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | 503 | 32.50 | 1:09.76 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.63 | |||||||||
2 | Maja Jensen | 2006 | 494 | 31.84 | 1:10.14 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:10.55 | |||||||||
3 | Malu Melody Christensen | 2006 | 493 | 33.39 | 1:10.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.59 | |||||||||
4 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 485 | 33.01 | 1:10.61 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:10.55 | |||||||||
5 | Moa Ekberg | 2006 | 483 | 33.31 | 1:10.67 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:11.68 | |||||||||
6 | Isabella Pedersen | 2007 | 468 | 33.65 | 1:11.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.17 | |||||||||
7 | Mathilde Møller | 2007 | 459 | 33.12 | 1:11.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.10 | |||||||||
8 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 455 | 34.08 | 1:12.13 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:10.85 | |||||||||
9 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 452 | 33.51 | 1:12.26 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.72 | |||||||||
10 | My Pettersson | 2006 | 426 | 34.27 | 1:13.73 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:11.43 | |||||||||
11 | Mathilde Severs | 2006 | 416 | 33.43 | 1:14.31 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.56 | |||||||||
12 | Haide Nikelis | 2006 | 412 | 34.45 | 1:14.51 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:18.95 | |||||||||
13 | Mille Frydendahl | 2006 | 407 | 34.35 | 1:14.81 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.16 | |||||||||
14 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 403 | 34.47 | 1:15.06 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.17 | |||||||||
15 | Sarah Højlund | 2006 | 403 | 35.24 | 1:15.09 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:14.04 | |||||||||
16 | Nadia Walløe | 2007 | 401 | 35.09 | 1:15.19 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:15.49 | |||||||||
17 | Anna Blom Bygum | 2006 | 399 | 34.63 | 1:15.30 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.64 | |||||||||
18 | Rikke Parkhøi | 2006 | 397 | 34.07 | 1:15.44 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.65 | |||||||||
19 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | 395 | 34.76 | 1:15.60 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:16.36 | |||||||||
20 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 389 | 34.94 | 1:15.97 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.35 | |||||||||
21 | Marie Elster | 2006 | 385 | 34.87 | 1:16.20 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.88 | |||||||||
22 | Falka Tind | 2006 | 383 | 36.00 | 1:16.39 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.86 | |||||||||
23 | Alice Gulin | 2006 | 382 | 33.34 | 1:16.42 | |||||
Kristianstads SLS | 1:13.28 | |||||||||
24 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 380 | 36.44 | 1:16.57 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.35 | |||||||||
25 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 377 | 35.04 | 1:16.79 | |||||
Herlev Svømning | 1:14.57 | |||||||||
26 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 356 | 36.64 | 1:18.27 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.66 | |||||||||
27 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 352 | 35.86 | 1:18.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.96 | |||||||||
28 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 351 | 36.01 | 1:18.65 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.50 | |||||||||
29 | Amelia Johansson | 2006 | 350 | 35.94 | 1:18.72 | |||||
Simklubben Ran | 1:22.41 | |||||||||
30 | Mathilde Johansen | 2007 | 348 | 36.79 | 1:18.86 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:55.27 | |||||||||
31 | Victoria Wiingaard | 2006 | 345 | 35.95 | 1:19.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.32 | |||||||||
32 | Emma Maric | 2007 | 338 | 35.74 | 1:19.60 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:17.86 | |||||||||
33 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 335 | 37.14 | 1:19.84 | |||||
Herlev Svømning | 1:17.05 | |||||||||
34 | Vicky Luc | 2007 | 334 | 35.87 | 1:19.91 | |||||
Kristianstads SLS | 1:20.55 | |||||||||
35 | Rikke Therp | 2006 | 334 | 37.25 | 1:19.96 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.56 | |||||||||
36 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 333 | 35.92 | 1:20.00 | |||||
Vallensbæk IF af 1939 | 1:14.69 | |||||||||
37 | Leonora M Postgaard | 2006 | 323 | 36.46 | 1:20.79 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:18.99 | |||||||||
38 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 320 | 36.54 | 1:21.04 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:14.66 | |||||||||
39 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 320 | 35.21 | 1:21.10 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 2:09.52 | |||||||||
40 | Sofija Rønne | 2006 | 319 | 36.98 | 1:21.17 | |||||
Herlev Svømning | 1:30.78 | |||||||||
41 | Clara Andersson | 2007 | 317 | 36.75 | 1:21.35 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:22.23 | |||||||||
42 | Johanna Rasmussen | 2006 | 311 | 37.80 | 1:21.80 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:22.89 | |||||||||
43 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 308 | 39.33 | 1:22.11 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:20.73 | |||||||||
44 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 296 | 36.95 | 1:23.23 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.41 | |||||||||
45 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 290 | 38.33 | 1:23.74 | |||||
Herlev Svømning | 1:35.58 | |||||||||
46 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 288 | 37.57 | 1:24.01 | |||||
Vest-Brøndby | 1:30.57 | |||||||||
47 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 285 | 38.73 | 1:24.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.69 | |||||||||
48 | Silvia Martinsen | 2007 | 285 | 36.97 | 1:24.26 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.84 | |||||||||
49 | Alma Lind Babin | 2006 | 268 | 38.85 | 1:25.95 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.08 | |||||||||
50 | Helena Honore | 2007 | 261 | 41.20 | 1:26.77 | |||||
Herlev Svømning | 1:42.51 | |||||||||
51 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 261 | 39.04 | 1:26.81 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:28.67 | |||||||||
52 | Emily Reuter | 2006 | 258 | 39.63 | 1:27.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.02 | |||||||||
53 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 253 | 39.80 | 1:27.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.28 | |||||||||
54 | Liva Wissing | 2006 | 246 | 39.76 | 1:28.45 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.82 | |||||||||
55 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 235 | 39.17 | 1:29.87 | |||||
Herlev Svømning | 1:28.32 | |||||||||
56 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 234 | 38.07 | 1:29.95 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.48 | |||||||||
57 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 229 | 42.19 | 1:30.63 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
58 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 228 | 40.17 | 1:30.74 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.28 | |||||||||
59 | Linnea Mårtensson | 2006 | 227 | 39.63 | 1:30.88 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:23.16 | |||||||||
60 | Elin Malmgren | 2007 | 221 | 39.37 | 1:31.72 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:35.33 | |||||||||
61 | Laura Weng Lind-Christensen | 2006 | 220 | 40.62 | 1:31.83 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:29.12 | |||||||||
62 | Agnes Højsteen | 2007 | 214 | 42.54 | 1:32.62 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
63 | Maya Jacobsen | 2007 | 212 | 43.27 | 1:33.02 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:33.60 | |||||||||
64 | Astamaja Rought | 2006 | 207 | 42.79 | 1:33.64 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:32.67 | |||||||||
65 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 207 | 41.55 | 1:33.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.79 | |||||||||
66 | Julia Vincentz | 2007 | 202 | 41.60 | 1:34.51 | |||||
Roskilde Svømning | 1:44.45 | |||||||||
67 | Iben Karlsmark | 2007 | 202 | 41.69 | 1:34.52 | |||||
Herlev Svømning | 1:31.65 | |||||||||
68 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 201 | 43.35 | 1:34.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.24 | |||||||||
69 | Viktoria Illemann | 2007 | 146 | 47.75 | 1:45.21 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:41.33 | |||||||||
70 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 117 | 52.19 | 1:53.25 | |||||
Roskilde Svømning | 1:56.41 | |||||||||
- | Anna Powers | 2007 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:38.50 | |||||||||
- | Johanne Lund Bro | 2007 | DSQ | Ej samt. berør 50m | ||||||
Roskilde Svømning | 2:00.02 | |||||||||
Løb 118, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Svømmespecialisten |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 373 | 35.59 | 1:17.04 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:21.68 | |||||||||
2 | Freja Kobbernagel | 2008 | 341 | 36.93 | 1:19.34 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.65 | |||||||||
3 | Ida Mathiesen | 2008 | 295 | 37.72 | 1:23.28 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:26.57 | |||||||||
4 | Ella Stensgaard | 2008 | 289 | 35.95 | 1:23.91 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.64 | |||||||||
5 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 274 | 39.37 | 1:25.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 273 | 38.35 | 1:25.51 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.03 | |||||||||
7 | Mindalin Sjöholm | 2008 | 272 | 40.51 | 1:25.60 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:34.85 | |||||||||
8 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | 259 | 40.82 | 1:26.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.15 | |||||||||
9 | Vigga Jørgensen | 2008 | 252 | 41.10 | 1:27.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.58 | |||||||||
10 | Wilma Berg | 2008 | 251 | 40.64 | 1:27.91 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.06 | |||||||||
11 | Anna Sofie Skov | 2008 | 248 | 40.99 | 1:28.22 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:32.90 | |||||||||
12 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | 224 | 42.84 | 1:31.28 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 213 | 42.45 | 1:32.79 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:33.01 | |||||||||
14 | Amalie Olsen | 2008 | 211 | 42.26 | 1:33.14 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:46.04 | |||||||||
15 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 210 | 43.19 | 1:33.22 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 199 | 42.05 | 1:34.87 | |||||
Vest-Brøndby | 1:32.48 | |||||||||
17 | Eva de Maeyer | 2009 | 197 | 44.28 | 1:35.34 | |||||
Roskilde Svømning | 1:34.00 | |||||||||
18 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 191 | 45.38 | 1:36.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.83 | |||||||||
19 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | 181 | 46.04 | 1:38.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.41 | |||||||||
20 | Sophia Zøllner | 2008 | 177 | 44.51 | 1:38.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ellen Textor-Broch | 2009 | 163 | 46.19 | 1:41.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:41.50 | |||||||||
22 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | 160 | 44.57 | 1:42.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nicoline Svingel | 2008 | 157 | 46.30 | 1:42.64 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:40.93 | |||||||||
24 | Alvilda Højberg | 2008 | 157 | 46.98 | 1:42.80 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Andrea Lage | 2009 | 150 | 49.54 | 1:44.34 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:55.77 | |||||||||
26 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 142 | 49.02 | 1:46.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.42 | |||||||||
27 | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | 140 | 42.78 | 1:46.63 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Mathilde Søgaard | 2008 | 124 | 50.17 | 1:51.25 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Josephine S. Christensen | 2009 | 121 | 51.06 | 1:52.11 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.29 | |||||||||
30 | Freya Ploug Mattson | 2009 | 119 | 50.80 | 1:52.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sara Ljusheva | 2009 | 118 | 50.98 | 1:53.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
32 | Sofie Ross | 2008 | 114 | 50.76 | 1:54.19 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
33 | Lidia Beyarslan | 2008 | 103 | 47.95 | 1:58.06 | |||||
Roskilde Svømning | 1:47.43 | |||||||||
34 | Andrea Frederiksen | 2008 | 95 | 54.92 | 2:01.28 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:53.37 | |||||||||
35 | Marie Lund Bro | 2008 | 84 | 54.83 | 2:06.23 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
36 | Luna Blanka A. Bløcher | 2009 | 83 | 58.47 | 2:06.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Karoline Hauch | 2009 | 70 | 1:01.33 | 2:14.34 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
38 | Chili Bruun Larsen | 2008 | 66 | 1:04.38 | 2:16.80 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
39 | Nicoline Boesgaard | 2009 | 59 | 1:05.10 | 2:21.96 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:39.79 | |||||||||
- | Thilde Gammelvind | 2008 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.96 | |||||||||
- | Celina Buhl-Madsen | 2008 | DSQ | asyn. arm eft 50m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Laura Sandgreen | 2008 | DSQ | Asyn. arm 75m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:58.64 | |||||||||
- | Liva Holst Klarskov | 2009 | DSQ | asyn. arm v75-100m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Marie Meier Vestermann | 2008 | DSQ | asyn. arm eft 50m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Wilma E L Raagefelt | 2008 | DSQ | Tyvstart sw 4.4 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:14 |
Resultat Løb 119 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 119, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Boelt | 2006 | 566 | 30.73 | 1:02.48 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.95 | |||||||||
2 | Malu Melody Christensen | 2006 | 559 | 30.86 | 1:02.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.92 | |||||||||
3 | Falka Tind | 2006 | 529 | 31.55 | 1:03.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.56 | |||||||||
4 | Matilde Maagøe | 2007 | 528 | 31.26 | 1:03.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.46 | |||||||||
4 | Mille Frydendahl | 2006 | 528 | 30.66 | 1:03.95 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:03.14 | |||||||||
6 | Haide Nikelis | 2006 | 524 | 30.54 | 1:04.10 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:03.19 | |||||||||
6 | Mathilde Severs | 2006 | 524 | 30.80 | 1:04.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.10 | |||||||||
8 | Alice Gulin | 2006 | 506 | 30.08 | 1:04.85 | |||||
Kristianstads SLS | 1:03.11 | |||||||||
9 | Moa Ekberg | 2006 | 503 | 31.59 | 1:04.98 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:03.89 | |||||||||
10 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 502 | 31.31 | 1:05.04 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:05.14 | |||||||||
11 | Amelia Johansson | 2006 | 496 | 30.65 | 1:05.30 | |||||
Simklubben Ran | 1:05.86 | |||||||||
12 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 495 | 30.92 | 1:05.33 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:05.20 | |||||||||
13 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 489 | 31.75 | 1:05.60 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.45 | |||||||||
14 | Maja Jensen | 2006 | 489 | 31.72 | 1:05.61 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:05.54 | |||||||||
15 | My Pettersson | 2006 | 476 | 32.13 | 1:06.19 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:06.14 | |||||||||
16 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 475 | 32.06 | 1:06.26 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:06.02 | |||||||||
17 | Anna Blom Bygum | 2006 | 472 | 31.87 | 1:06.40 | |||||
Vest-Brøndby | 1:04.90 | |||||||||
18 | Nadia Walløe | 2007 | 469 | 31.40 | 1:06.55 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:05.24 | |||||||||
19 | Caroline Haugland | 2007 | 461 | 32.03 | 1:06.91 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.75 | |||||||||
20 | Emma Maric | 2007 | 454 | 32.15 | 1:07.24 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:07.70 | |||||||||
21 | Caroline Hansen | 2007 | 450 | 32.52 | 1:07.46 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:06.41 | |||||||||
22 | Isabella Wahlund | 2006 | 449 | 31.49 | 1:07.48 | |||||
Kristianstads SLS | 1:08.45 | |||||||||
23 | Rikke Parkhøi | 2006 | 448 | 31.65 | 1:07.53 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.69 | |||||||||
24 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 448 | 32.70 | 1:07.56 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.58 | |||||||||
24 | Rikke Therp | 2006 | 448 | 32.86 | 1:07.56 | |||||
Vest-Brøndby | 1:06.28 | |||||||||
26 | Lilja Skov | 2007 | 448 | 32.87 | 1:07.57 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:09.09 | |||||||||
27 | Marie Elster | 2006 | 447 | 33.19 | 1:07.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.05 | |||||||||
28 | Victoria Wiingaard | 2006 | 444 | 32.46 | 1:07.76 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.22 | |||||||||
29 | Ana Corluka | 2006 | 443 | 32.20 | 1:07.83 | |||||
Kristianstads SLS | 1:10.49 | |||||||||
30 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 442 | 33.24 | 1:07.84 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:07.02 | |||||||||
31 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 442 | 33.09 | 1:07.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.37 | |||||||||
32 | Vicky Luc | 2007 | 439 | 31.73 | 1:08.00 | |||||
Kristianstads SLS | 1:09.45 | |||||||||
33 | Liva Wissing | 2006 | 437 | 32.46 | 1:08.14 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.53 | |||||||||
33 | Maja Zastrojevic | 2006 | 437 | 32.74 | 1:08.14 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:06.31 | |||||||||
35 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 436 | 32.69 | 1:08.16 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.24 | |||||||||
36 | Emily Reuter | 2006 | 435 | 33.09 | 1:08.20 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:07.41 | |||||||||
37 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 434 | 32.78 | 1:08.29 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.02 | |||||||||
38 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 432 | 33.30 | 1:08.37 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:06.51 | |||||||||
39 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 431 | 32.79 | 1:08.43 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:07.70 | |||||||||
40 | Sarah Højlund | 2006 | 431 | 33.72 | 1:08.45 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:08.40 | |||||||||
41 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 430 | 33.02 | 1:08.46 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:09.70 | |||||||||
42 | Clara Andersson | 2007 | 430 | 33.16 | 1:08.50 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:10.50 | |||||||||
43 | Kristine Dupont | 2007 | 429 | 32.59 | 1:08.55 | |||||
Herlev Svømning | 1:08.81 | |||||||||
44 | Julie Philip | 2007 | 426 | 32.97 | 1:08.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.12 | |||||||||
45 | Sofie Anker Nielsen | 2006 | 422 | 32.99 | 1:08.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:09.84 | |||||||||
46 | Caroline Bjerre | 2007 | 415 | 33.36 | 1:09.32 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:08.85 | |||||||||
47 | Astrid Mulipola | 2006 | 411 | 33.35 | 1:09.51 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.51 | |||||||||
48 | Emma Kestenholz | 2007 | 409 | 33.12 | 1:09.62 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:07.81 | |||||||||
49 | Tova Jönsson | 2007 | 409 | 33.48 | 1:09.64 | |||||
Simklubben Ran | 1:13.32 | |||||||||
50 | Olga Vejlby | 2006 | 402 | 34.05 | 1:10.02 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.71 | |||||||||
51 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 402 | 34.53 | 1:10.06 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:06.65 | |||||||||
52 | Mathilde Møller | 2007 | 399 | 33.44 | 1:10.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.00 | |||||||||
53 | Johanna Rasmussen | 2006 | 396 | 33.16 | 1:10.39 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:11.09 | |||||||||
54 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 392 | 34.08 | 1:10.62 | |||||
Herlev Svømning | 1:10.01 | |||||||||
55 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 391 | 33.15 | 1:10.71 | |||||
Herlev Svømning | 1:20.92 | |||||||||
56 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 389 | 34.59 | 1:10.78 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:12.18 | |||||||||
57 | Annette Toft | 2006 | 388 | 33.83 | 1:10.87 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:10.50 | |||||||||
58 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 387 | 34.78 | 1:10.91 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.47 | |||||||||
59 | Yasmine Strandh | 2006 | 386 | 34.57 | 1:11.01 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:12.23 | |||||||||
60 | Karen Markussen | 2007 | 380 | 35.00 | 1:11.36 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.90 | |||||||||
61 | Vilda Berg | 2007 | 378 | 33.90 | 1:11.48 | |||||
Simklubben Lödde | 1:12.42 | |||||||||
62 | Agnes Højsteen | 2007 | 378 | 34.78 | 1:11.50 | |||||
Vest-Brøndby | 1:13.21 | |||||||||
63 | Cecilie Rud | 2006 | 376 | 34.67 | 1:11.62 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.12 | |||||||||
64 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | 373 | 34.49 | 1:11.83 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:13.37 | |||||||||
65 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 371 | 34.96 | 1:11.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.12 | |||||||||
66 | Wilma Sonesson | 2007 | 369 | 34.26 | 1:12.05 | |||||
Simklubben Ran | 1:15.09 | |||||||||
67 | Sofija Rønne | 2006 | 368 | 35.12 | 1:12.12 | |||||
Herlev Svømning | 1:11.15 | |||||||||
68 | Helena Honore | 2007 | 367 | 34.49 | 1:12.19 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.13 | |||||||||
69 | Laura Weng Lind-Christensen | 2006 | 362 | 35.40 | 1:12.55 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.32 | |||||||||
70 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 361 | 34.96 | 1:12.60 | |||||
Herlev Svømning | 1:11.92 | |||||||||
71 | Olga Cermak | 2006 | 351 | 35.06 | 1:13.30 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:12.50 | |||||||||
72 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 349 | 35.44 | 1:13.40 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.40 | |||||||||
73 | Anna Powers | 2007 | 348 | 36.16 | 1:13.50 | |||||
Herlev Svømning | 1:13.33 | |||||||||
74 | Thowe Eliasson | 2006 | 343 | 35.98 | 1:13.84 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:16.66 | |||||||||
75 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 340 | 35.56 | 1:14.03 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.04 | |||||||||
76 | Julia Palm | 2006 | 340 | 34.57 | 1:14.06 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:14.73 | |||||||||
77 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 336 | 35.31 | 1:14.32 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:14.90 | |||||||||
78 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 334 | 35.89 | 1:14.47 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:15.71 | |||||||||
79 | Maya Jacobsen | 2007 | 333 | 36.09 | 1:14.60 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:14.60 | |||||||||
80 | Linnea Nielsen | 2007 | 331 | 35.92 | 1:14.69 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:17.53 | |||||||||
81 | Aya Malling | 2006 | 331 | 35.39 | 1:14.71 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:13.64 | |||||||||
82 | Alma Lind Babin | 2006 | 329 | 36.03 | 1:14.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.06 | |||||||||
83 | Linnea Mårtensson | 2006 | 326 | 36.11 | 1:15.11 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:14.70 | |||||||||
84 | Iben Karlsmark | 2007 | 318 | 35.79 | 1:15.73 | |||||
Herlev Svømning | 1:19.13 | |||||||||
85 | Julia Vincentz | 2007 | 316 | 36.06 | 1:15.88 | |||||
Roskilde Svømning | 1:19.95 | |||||||||
86 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 312 | 35.86 | 1:16.18 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.04 | |||||||||
87 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 312 | 35.84 | 1:16.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.21 | |||||||||
88 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 308 | 36.59 | 1:16.53 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.95 | |||||||||
89 | Olivia Barfoed | 2007 | 301 | 39.23 | 1:17.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.64 | |||||||||
90 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 296 | 36.43 | 1:17.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.54 | |||||||||
91 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 295 | 36.93 | 1:17.60 | |||||
Roskilde Svømning | 1:22.93 | |||||||||
92 | Sally Emilie Bill | 2007 | 294 | 36.09 | 1:17.76 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:18.34 | |||||||||
93 | Elin Adler | 2006 | 291 | 36.15 | 1:18.01 | |||||
Kristianstads SLS | 1:18.50 | |||||||||
94 | Elin Malmgren | 2007 | 290 | 37.25 | 1:18.11 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:22.52 | |||||||||
94 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 290 | 38.34 | 1:18.11 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.22 | |||||||||
96 | Milena B Bonde | 2006 | 287 | 37.47 | 1:18.36 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.34 | |||||||||
97 | Molly E. Schmidt-Nielsen | 2007 | 282 | 37.87 | 1:18.85 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.29 | |||||||||
98 | Alma Hartmann Jensen | 2007 | 277 | 37.59 | 1:19.28 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.46 | |||||||||
99 | Lowa Persson | 2007 | 275 | 37.29 | 1:19.48 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:17.23 | |||||||||
100 | Clara Aamann | 2007 | 261 | 37.79 | 1:20.83 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:23.92 | |||||||||
101 | Johanne Lund Bro | 2007 | 261 | 38.19 | 1:20.88 | |||||
Roskilde Svømning | 1:22.78 | |||||||||
102 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | 244 | 39.32 | 1:22.72 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:21.35 | |||||||||
103 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | 235 | 39.73 | 1:23.74 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:19.80 | |||||||||
104 | Caroline Lindberg | 2007 | 215 | 40.59 | 1:26.20 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:30.32 | |||||||||
105 | Maja Antonsson | 2007 | 207 | 38.83 | 1:27.41 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:27.42 | |||||||||
106 | Amalie Riis | 2007 | 146 | 45.21 | 1:38.13 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:49.47 | |||||||||
- | Selma Thomsen Lind | 2007 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 1:21.62 | |||||||||
- | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:14.46 | |||||||||
Løb 119, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: REMA 1000 Helsingør |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 476 | 31.58 | 1:06.22 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.85 | |||||||||
2 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 440 | 33.22 | 1:07.95 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.84 | |||||||||
3 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 419 | 32.71 | 1:09.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.50 | |||||||||
4 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 413 | 33.09 | 1:09.40 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:11.33 | |||||||||
5 | Vigga Jørgensen | 2008 | 400 | 33.91 | 1:10.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.87 | |||||||||
6 | Alvilda Højberg | 2008 | 398 | 33.62 | 1:10.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.50 | |||||||||
7 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 390 | 33.11 | 1:10.75 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:13.40 | |||||||||
8 | Ella Stensgaard | 2008 | 383 | 34.15 | 1:11.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.82 | |||||||||
9 | Mindalin Sjöholm | 2008 | 377 | 33.22 | 1:11.58 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:13.11 | |||||||||
10 | Anna Sofie Skov | 2008 | 373 | 34.88 | 1:11.82 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:13.83 | |||||||||
11 | Wilma Berg | 2008 | 359 | 35.27 | 1:12.71 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.47 | |||||||||
12 | Ida Mathiesen | 2008 | 356 | 35.19 | 1:12.95 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.81 | |||||||||
13 | Sophia Zøllner | 2008 | 351 | 35.63 | 1:13.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.32 | |||||||||
14 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 348 | 34.92 | 1:13.45 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:17.03 | |||||||||
15 | Freja Kobbernagel | 2008 | 340 | 35.23 | 1:14.05 | |||||
Vest-Brøndby | 1:14.02 | |||||||||
16 | Julie Truelsen | 2008 | 332 | 35.57 | 1:14.63 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:14.84 | |||||||||
17 | Amelia Eriksen | 2008 | 331 | 36.74 | 1:14.70 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.73 | |||||||||
18 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 308 | 36.85 | 1:16.56 | |||||
Vest-Brøndby | 1:27.40 | |||||||||
19 | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | 302 | 36.18 | 1:17.03 | |||||
Roskilde Svømning | 1:23.49 | |||||||||
20 | Esther Bang Laursen | 2009 | 302 | 37.36 | 1:17.05 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.54 | |||||||||
21 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 294 | 37.61 | 1:17.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.02 | |||||||||
22 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 293 | 38.37 | 1:17.82 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.90 | |||||||||
23 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | 293 | 37.61 | 1:17.83 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.63 | |||||||||
24 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | 292 | 37.65 | 1:17.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.66 | |||||||||
25 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | 281 | 37.09 | 1:18.88 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.85 | |||||||||
26 | Ella Strange | 2009 | 273 | 36.81 | 1:19.63 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:27.29 | |||||||||
27 | Thilde Ethelberg | 2009 | 266 | 38.18 | 1:20.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Ellen Textor-Broch | 2009 | 263 | 38.43 | 1:20.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.89 | |||||||||
29 | Luka Revitz | 2008 | 257 | 39.17 | 1:21.33 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.73 | |||||||||
30 | Caroline Madsen | 2008 | 256 | 39.28 | 1:21.39 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:37.89 | |||||||||
31 | Laura Sandgreen | 2008 | 250 | 38.62 | 1:21.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:31.28 | |||||||||
32 | Andrea Lage | 2009 | 244 | 40.13 | 1:22.71 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.36 | |||||||||
33 | Freja Itenov | 2008 | 239 | 40.53 | 1:23.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.53 | |||||||||
34 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | 235 | 38.94 | 1:23.68 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.93 | |||||||||
35 | Galina Duric | 2008 | 235 | 39.13 | 1:23.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.75 | |||||||||
36 | Marie Lund Bro | 2008 | 234 | 40.72 | 1:23.85 | |||||
Roskilde Svømning | 1:33.20 | |||||||||
37 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 233 | 39.17 | 1:23.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.26 | |||||||||
38 | Lidia Beyarslan | 2008 | 231 | 40.74 | 1:24.26 | |||||
Roskilde Svømning | 1:29.67 | |||||||||
39 | Sofie Ross | 2008 | 230 | 40.73 | 1:24.32 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.72 | |||||||||
40 | Cecilia Janning | 2009 | 230 | 41.89 | 1:24.38 | |||||
Vest-Brøndby | 1:33.59 | |||||||||
41 | Patricia Pavlovic | 2008 | 228 | 38.25 | 1:24.54 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:23.32 | |||||||||
42 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | 228 | 40.43 | 1:24.56 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.37 | |||||||||
43 | Eva de Maeyer | 2009 | 227 | 40.08 | 1:24.75 | |||||
Roskilde Svømning | 1:25.94 | |||||||||
44 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | 221 | 41.98 | 1:25.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.79 | |||||||||
45 | Freya Ploug Mattson | 2009 | 220 | 39.22 | 1:25.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.72 | |||||||||
46 | Caroline Stefansen | 2009 | 219 | 40.12 | 1:25.77 | |||||
Vest-Brøndby | 1:39.18 | |||||||||
47 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | 216 | 39.72 | 1:26.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:34.36 | |||||||||
48 | Mathilde Søgaard | 2008 | 212 | 41.64 | 1:26.71 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:31.81 | |||||||||
49 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | 209 | 41.82 | 1:27.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.55 | |||||||||
50 | Mia Maric | 2009 | 208 | 40.22 | 1:27.18 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:38.68 | |||||||||
51 | Ellen Fenger | 2009 | 206 | 41.79 | 1:27.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.69 | |||||||||
52 | Josephine S. Christensen | 2009 | 202 | 41.44 | 1:28.13 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.36 | |||||||||
53 | Olivia Maibøll Iversen | 2009 | 197 | 45.37 | 1:28.73 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:32.64 | |||||||||
54 | Emma Simonsen | 2009 | 194 | 40.89 | 1:29.32 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:27.80 | |||||||||
55 | Marie Borregaard Nielsen | 2008 | 192 | 40.99 | 1:29.50 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:28.82 | |||||||||
56 | Isabella B Bonde | 2008 | 187 | 42.72 | 1:30.35 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:58.34 | |||||||||
57 | Liva Holst Klarskov | 2009 | 182 | 43.44 | 1:31.09 | |||||
Roskilde Svømning | 1:34.79 | |||||||||
58 | Ella Palmund | 2008 | 181 | 40.79 | 1:31.34 | |||||
Roskilde Svømning | 1:31.70 | |||||||||
59 | Vita Nygaard Berg | 2008 | 177 | 42.38 | 1:31.98 | |||||
Roskilde Svømning | 1:34.82 | |||||||||
60 | Mille Therp | 2009 | 176 | 43.84 | 1:32.18 | |||||
Vest-Brøndby | 1:34.95 | |||||||||
61 | Isabelle Nielsen | 2009 | 173 | 44.16 | 1:32.79 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
62 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | 168 | 45.07 | 1:33.60 | |||||
Vest-Brøndby | 1:40.30 | |||||||||
63 | Emmy Ekvall | 2009 | 167 | 42.65 | 1:33.89 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:40.28 | |||||||||
64 | Sophia Arboe Marthedal | 2010 | 162 | 46.31 | 1:34.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:39.26 | |||||||||
65 | Amanda Hartvigsen | 2010 | 153 | 44.80 | 1:36.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:42.87 | |||||||||
66 | Marie Meier Vestermann | 2008 | 153 | 45.00 | 1:36.68 | |||||
Roskilde Svømning | 1:37.70 | |||||||||
67 | Cornelia Matthesen | 2009 | 148 | 45.75 | 1:37.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:35.22 | |||||||||
68 | Mia Kristensen | 2009 | 146 | 45.79 | 1:38.13 | |||||
Vest-Brøndby | 1:45.31 | |||||||||
69 | Karoline Hauch | 2009 | 145 | 47.52 | 1:38.28 | |||||
Roskilde Svømning | 1:37.40 | |||||||||
70 | Alva Eskilsson | 2010 | 144 | 45.44 | 1:38.61 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
71 | Emilia Hartvigsen | 2010 | 134 | 48.00 | 1:41.02 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:41.75 | |||||||||
72 | Ida Matthesen | 2009 | 131 | 49.48 | 1:41.62 | |||||
Vest-Brøndby | 1:38.72 | |||||||||
73 | Ella Lindum Andersen | 2010 | 130 | 49.46 | 1:41.90 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:40.31 | |||||||||
74 | Ella Trærup | 2009 | 130 | 46.72 | 1:41.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
75 | Isabella Hansen | 2010 | 115 | 48.76 | 1:46.09 | |||||
Landskrona Simsällskap | 2:05.76 | |||||||||
76 | Astrid Wagner | 2008 | 110 | 48.04 | 1:47.79 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
77 | Rut Nilsson | 2009 | 98 | 52.53 | 1:52.00 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:50.73 | |||||||||
- | Ella Holm Elkjær | 2010 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:03.74 | |||||||||
- | Emma de Palo-Jonas | 2008 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:22.62 | |||||||||
- | Filippa Redestam | 2008 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:26.12 | |||||||||
- | Lisen Burnesson | 2008 | DNS | |||||||
Landskrona Simsällskap | 1:43.29 | |||||||||
- | Thilde Gammelvind | 2008 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.00 | |||||||||
- | Kornelia Eg | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:29.34 | |||||||||
- | Sally Anna Usinger | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | 1:32.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:49 |
Resultat Løb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 120, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: LB Forsikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carlos Halawi | 2006 | 520 | 29.70 | 1:01.52 | 1:34.19 | 2:06.84 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:07.47 | |||||||||
2 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 510 | 29.36 | 1:02.13 | 1:35.20 | 2:07.66 | |||
Herlev Svømning | 2:09.36 | |||||||||
3 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 507 | 29.86 | 1:02.91 | 1:36.02 | 2:07.84 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:08.55 | |||||||||
4 | Gabriel Hachem | 2005 | 499 | 29.83 | 1:03.16 | 1:35.94 | 2:08.57 | |||
Simklubben Ran | 2:12.98 | |||||||||
5 | Tobias Rosengaard | 2005 | 498 | 29.54 | 1:01.89 | 1:35.69 | 2:08.60 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:09.80 | |||||||||
6 | Amund Frøyland-Jensen | 2005 | 491 | 29.36 | 1:02.23 | 1:36.36 | 2:09.24 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:07.03 | |||||||||
7 | Sune Vergmann | 2005 | 464 | 29.55 | 1:03.87 | 1:37.66 | 2:11.67 | |||
Swim Team Tåstrup | 2:15.83 | |||||||||
8 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 463 | 29.96 | 1:03.58 | 1:37.96 | 2:11.84 | |||
Vest-Brøndby | 2:09.39 | |||||||||
9 | Kim Larsson | 2005 | 457 | 30.44 | 1:03.76 | 1:38.59 | 2:12.33 | |||
Simklubben Ran | 2:30.80 | |||||||||
10 | Yaser Sultan | 2005 | 451 | 29.96 | 1:04.18 | 1:38.80 | 2:12.91 | |||
Simklubben Ran | 2:15.37 | |||||||||
11 | Sebastian Rendlev | 2005 | 449 | 29.65 | 1:03.18 | 1:38.26 | 2:13.14 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:16.43 | |||||||||
12 | Lazar Dinkov Manchev | 2006 | 446 | 31.46 | 1:06.03 | 1:40.11 | 2:13.49 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:13.67 | |||||||||
13 | Elias Elmedyb | 2006 | 442 | 31.44 | 1:06.77 | 1:40.75 | 2:13.87 | |||
Herlev Svømning | 2:17.91 | |||||||||
14 | Konrad Clausen | 2005 | 439 | 30.73 | 1:04.54 | 1:39.69 | 2:14.14 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:06.69 | |||||||||
15 | Theodor Møller | 2005 | 434 | 31.65 | 1:05.35 | 1:39.80 | 2:14.65 | |||
Vest-Brøndby | 2:10.80 | |||||||||
16 | Malte Ljunggren | 2006 | 428 | 30.97 | 1:06.15 | 1:40.98 | 2:15.30 | |||
Kristianstads SLS | 2:16.93 | |||||||||
17 | Cornelius Olsen | 2005 | 428 | 31.55 | 1:05.92 | 1:41.58 | 2:15.31 | |||
Farum Svømmeklub | 2:16.61 | |||||||||
18 | Frederik Gersby | 2006 | 427 | 31.92 | 1:06.21 | 1:42.40 | 2:15.38 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:20.00 | |||||||||
19 | Anton Liebenhagen | 2005 | 424 | 30.74 | 1:04.64 | 1:41.58 | 2:15.77 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:12.90 | |||||||||
20 | Jacob Olsson | 2006 | 423 | 29.87 | 1:04.96 | 1:40.73 | 2:15.79 | |||
Kristianstads SLS | 2:18.64 | |||||||||
21 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 422 | 31.24 | 1:05.62 | 1:41.82 | 2:15.94 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.98 | |||||||||
22 | Mustafa Hariri | 2005 | 416 | 31.77 | 1:05.65 | 1:41.97 | 2:16.62 | |||
Simklubben Ran | 2:19.31 | |||||||||
23 | Gabriel Ekelund | 2006 | 413 | 31.51 | 1:06.39 | 1:42.71 | 2:16.96 | |||
Kristianstads SLS | 2:16.22 | |||||||||
24 | Oliver Lassen | 2005 | 407 | 31.21 | 1:06.33 | 1:43.19 | 2:17.54 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:18.34 | |||||||||
25 | Nikolas Koumaros | 2006 | 405 | 30.72 | 1:05.24 | 1:41.29 | 2:17.85 | |||
Simklubben Ran | 2:25.19 | |||||||||
26 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 404 | 31.18 | 1:05.64 | 1:42.23 | 2:17.96 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:26.77 | |||||||||
27 | Ahmad Alhaj | 2005 | 389 | 31.06 | 1:05.99 | 1:44.33 | 2:19.63 | |||
Simklubben Ran | 2:25.29 | |||||||||
28 | Melvin Carlsson | 2005 | 385 | 30.83 | 1:06.16 | 1:42.98 | 2:20.20 | |||
Kristianstads SLS | 2:22.26 | |||||||||
29 | Frederik Rasmussen | 2005 | 380 | 32.98 | 1:08.66 | 1:45.22 | 2:20.71 | |||
Swim Team Tåstrup | 2:24.59 | |||||||||
30 | Axel Wergeland | 2006 | 376 | 31.57 | 1:07.08 | 1:44.76 | 2:21.23 | |||
Simklubben Lödde | 2:19.52 | |||||||||
31 | Aron Paulsson | 2006 | 375 | 32.23 | 1:08.65 | 1:46.16 | 2:21.38 | |||
Simklubben Lödde | 2:15.77 | |||||||||
32 | Hadi Hariri | 2005 | 374 | 31.36 | 1:07.47 | 1:45.91 | 2:21.49 | |||
Simklubben Ran | 2:25.27 | |||||||||
33 | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | 367 | 31.73 | 1:07.86 | 1:45.05 | 2:22.40 | |||
Farum Svømmeklub | 2:25.28 | |||||||||
34 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 364 | 31.90 | 1:07.67 | 1:44.86 | 2:22.76 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.66 | |||||||||
35 | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | 353 | 32.17 | 1:08.76 | 1:47.41 | 2:24.25 | |||
Farum Svømmeklub | 2:25.19 | |||||||||
36 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 353 | 33.33 | 1:10.52 | 1:49.09 | 2:24.29 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:24.24 | |||||||||
37 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 347 | 32.68 | 1:09.22 | 1:47.06 | 2:25.09 | |||
Vest-Brøndby | 2:25.06 | |||||||||
38 | Johannes Framke | 2006 | 346 | 33.33 | 1:10.28 | 1:48.12 | 2:25.18 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:37.16 | |||||||||
39 | Emil Hjalmarsson | 2006 | 343 | 32.87 | 1:10.39 | 1:48.22 | 2:25.64 | |||
Simklubben Ran | 2:34.31 | |||||||||
40 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 343 | 32.76 | 1:09.62 | 1:48.23 | 2:25.67 | |||
Herlev Svømning | 2:27.73 | |||||||||
41 | Ted Nilsson | 2006 | 337 | 32.44 | 1:09.42 | 1:47.45 | 2:26.52 | |||
Simklubben Lödde | 2:23.49 | |||||||||
42 | Gustav Bach | 2005 | 337 | 33.07 | 1:09.93 | 1:48.51 | 2:26.56 | |||
Simklubben Ran | 2:30.52 | |||||||||
43 | Alexander Hartvigsen | 2006 | 327 | 33.69 | 1:10.50 | 1:49.57 | 2:28.02 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:35.87 | |||||||||
43 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 327 | 33.48 | 1:11.09 | 1:50.36 | 2:28.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.88 | |||||||||
45 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 316 | 33.28 | 1:11.45 | 1:50.79 | 2:29.69 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:28.59 | |||||||||
46 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 314 | 33.58 | 1:10.91 | 1:50.37 | 2:30.02 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.03 | |||||||||
47 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | 309 | 33.87 | 1:11.96 | 1:51.72 | 2:30.72 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:30.45 | |||||||||
48 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 289 | 34.15 | 1:11.55 | 1:53.13 | 2:34.12 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:34.97 | |||||||||
49 | Dennis Henriksson | 2005 | 274 | 35.18 | 1:14.73 | 1:55.98 | 2:36.95 | |||
Landskrona Simsällskap | 2:40.15 | |||||||||
50 | Albin Lundkvist | 2006 | 270 | 35.82 | 1:16.84 | 1:59.62 | 2:37.80 | |||
Simklubben Lödde | 2:36.09 | |||||||||
51 | Jacob Tykskov Marcussen | 2006 | 247 | 36.06 | 1:17.49 | 2:01.16 | 2:42.56 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 3:23.80 | |||||||||
52 | Morten Hemmingsen | 2006 | 234 | 37.40 | 1:19.98 | 2:03.40 | 2:45.34 | |||
Roskilde Svømning | 3:25.25 | |||||||||
53 | Linus Svensson | 2005 | 232 | 36.49 | 1:18.55 | 2:02.20 | 2:45.95 | |||
Kristianstads SLS | 2:53.53 | |||||||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:12.28 | |||||||||
- | Gustav Steen Andersen | 2006 | DSQ | Tyvstart sw 4.4 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.07 | |||||||||
- | Magnus Løfquist | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Allerød | 2:21.89 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:17 |
Resultat Løb 121 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 13:47 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 121, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Coffee Trade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mina Medhaug Rossebø | 2006 | 568 | 39.25 | 1:22.07 | 2:06.20 | 2:47.91 | |||
Karmøy Svømmeklubb | 2:48.74 | |||||||||
2 | Caroline Haugland | 2007 | 505 | 39.50 | 1:24.32 | 2:09.18 | 2:54.68 | |||
Helsingør Svømmeklub | 2:53.67 | |||||||||
3 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 503 | 40.01 | 1:23.63 | 2:09.46 | 2:54.83 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
4 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 499 | 39.53 | 1:24.48 | 2:10.23 | 2:55.36 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:51.28 | |||||||||
5 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 463 | 40.67 | 1:26.26 | 2:12.47 | 2:59.71 | |||
Vest-Brøndby | 2:58.36 | |||||||||
6 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 453 | 40.97 | 1:27.41 | 2:14.95 | 3:01.09 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:53.97 | |||||||||
7 | Andrea Søeborg | 2006 | 432 | 43.13 | 1:29.39 | 2:18.39 | 3:03.88 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:02.08 | |||||||||
8 | Leonora M Postgaard | 2006 | 430 | 42.00 | 1:30.77 | 2:19.39 | 3:04.29 | |||
Glostrup Svømme Klub | 3:04.83 | |||||||||
9 | Karen Markussen | 2007 | 422 | 42.80 | 1:30.41 | 2:18.81 | 3:05.34 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:10.21 | |||||||||
10 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 415 | 42.58 | 1:29.47 | 2:18.93 | 3:06.37 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:04.80 | |||||||||
11 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 409 | 43.83 | 1:32.04 | 2:21.07 | 3:07.28 | |||
Herlev Svømning | 3:28.69 | |||||||||
12 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 404 | 42.33 | 1:30.58 | 2:19.16 | 3:08.16 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.11 | |||||||||
13 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 401 | 43.87 | 1:32.71 | 2:21.50 | 3:08.51 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:33.67 | |||||||||
14 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 395 | 44.67 | 1:33.62 | 2:21.78 | 3:09.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:13.06 | |||||||||
15 | Amanda Blomkvist | 2007 | 394 | 44.28 | 1:31.43 | 2:21.20 | 3:09.67 | |||
Landskrona Simsällskap | 3:01.31 | |||||||||
16 | Helena Honore | 2007 | 392 | 43.95 | 1:32.57 | 2:22.31 | 3:09.92 | |||
Herlev Svømning | 3:09.86 | |||||||||
17 | Astamaja Rought | 2006 | 391 | 43.53 | 1:31.76 | 2:21.03 | 3:10.13 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:04.82 | |||||||||
18 | Silje Mathiasen | 2006 | 383 | 43.29 | 1:32.90 | 2:21.58 | 3:11.39 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:06.50 | |||||||||
19 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | 377 | 44.75 | 1:33.70 | 2:23.89 | 3:12.53 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 4:04.60 | |||||||||
20 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 375 | 43.51 | 1:34.66 | 2:24.43 | 3:12.74 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.39 | |||||||||
21 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 372 | 43.99 | 1:33.14 | 2:23.55 | 3:13.31 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
22 | Sofie Lind | 2006 | 360 | 43.16 | 1:32.76 | 2:23.66 | 3:15.52 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:06.91 | |||||||||
23 | Maica Jensen | 2006 | 358 | 44.88 | 1:34.07 | 2:25.39 | 3:15.79 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:10.86 | |||||||||
24 | Caroline Hansen | 2007 | 353 | 44.34 | 1:34.92 | 2:24.59 | 3:16.66 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 3:17.36 | |||||||||
25 | Ana Corluka | 2006 | 351 | 43.73 | 1:34.71 | 2:25.47 | 3:17.20 | |||
Kristianstads SLS | 3:08.86 | |||||||||
26 | Anna Bay-Jensen | 2006 | 338 | 46.26 | 1:39.61 | 2:30.72 | 3:19.53 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:25.02 | |||||||||
27 | Silvia Martinsen | 2007 | 337 | 45.37 | 1:37.11 | 2:27.82 | 3:19.72 | |||
Helsingør Svømmeklub | 3:13.91 | |||||||||
28 | Kristine Dupont | 2007 | 335 | 45.12 | 1:36.38 | 2:28.80 | 3:20.21 | |||
Herlev Svømning | 3:29.10 | |||||||||
29 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 334 | 47.26 | 1:38.30 | 2:31.20 | 3:20.41 | |||
Glostrup Svømme Klub | 3:21.17 | |||||||||
30 | Vilda Berg | 2007 | 333 | 45.42 | 1:37.83 | 2:30.14 | 3:20.54 | |||
Simklubben Lödde | 3:23.65 | |||||||||
31 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 326 | 44.50 | 1:35.81 | 2:28.39 | 3:21.96 | |||
Herlev Svømning | 3:15.51 | |||||||||
32 | Caroline Bjerre | 2007 | 325 | 45.74 | 1:37.57 | 2:30.01 | 3:22.14 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
33 | Laura Weng Lind-Christensen | 2006 | 323 | 46.47 | 1:38.43 | 2:30.65 | 3:22.74 | |||
Sigma Swim Allerød | 3:26.98 | |||||||||
34 | Tova Jönsson | 2007 | 301 | 47.24 | 1:39.79 | 2:35.17 | 3:27.40 | |||
Simklubben Ran | 3:20.54 | |||||||||
35 | Elin Adler | 2006 | 301 | 46.44 | 1:39.41 | 2:33.43 | 3:27.50 | |||
Kristianstads SLS | ||||||||||
36 | Nadia Walløe | 2007 | 301 | 46.98 | 1:39.79 | 2:34.13 | 3:27.53 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 3:37.12 | |||||||||
37 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 296 | 48.39 | 1:41.31 | 2:36.77 | 3:28.57 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 3:46.92 | |||||||||
38 | Sally Emilie Bill | 2007 | 290 | 47.97 | 1:41.58 | 2:37.39 | 3:30.16 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
39 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 286 | 47.73 | 1:41.88 | 2:37.37 | 3:30.90 | |||
Sigma Swim Birkerød | 3:31.23 | |||||||||
40 | Alma Hartmann Jensen | 2007 | 279 | 48.95 | 1:42.40 | 2:39.69 | 3:32.83 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:27.61 | |||||||||
41 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | 278 | 47.90 | 1:42.77 | 2:37.82 | 3:32.91 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 3:24.40 | |||||||||
42 | Wilma Sonesson | 2007 | 273 | 49.75 | 1:44.24 | 2:40.29 | 3:34.21 | |||
Simklubben Ran | 3:23.42 | |||||||||
43 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 269 | 48.48 | 1:43.59 | 2:39.45 | 3:35.44 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
44 | Emma Kestenholz | 2007 | 266 | 47.36 | 1:42.59 | 2:39.49 | 3:36.27 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
45 | Julia Vincentz | 2007 | 264 | 48.16 | 1:43.72 | 2:39.83 | 3:36.77 | |||
Roskilde Svømning | 3:37.59 | |||||||||
46 | Lily Thomsen | 2007 | 260 | 45.61 | 1:40.17 | 2:38.50 | 3:37.78 | |||
Landskrona Simsällskap | 3:34.49 | |||||||||
47 | Maya Jacobsen | 2007 | 220 | 51.95 | 1:50.02 | 2:51.56 | 3:50.27 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
48 | Caroline Lindberg | 2007 | 217 | 50.01 | 1:49.23 | 2:51.02 | 3:51.41 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 4:23.49 | |||||||||
- | Selma Thomsen Lind | 2007 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 3:12.55 | |||||||||
- | Aya Malling | 2006 | DSQ | Tyvstart sw4.4. | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | 3:21.36 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:47 |
Resultat Løb 122 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 122, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Miss Bagel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 571 | 31.87 | 1:08.79 | |||||
Roskilde Svømning | 1:08.08 | |||||||||
2 | Jacob Olsson | 2006 | 466 | 34.79 | 1:13.63 | |||||
Kristianstads SLS | 1:13.40 | |||||||||
3 | Magnus Rasmussen | 2006 | 447 | 35.01 | 1:14.65 | |||||
Vest-Brøndby | 1:14.19 | |||||||||
4 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 423 | 35.32 | 1:16.02 | |||||
Herlev Svømning | 1:15.63 | |||||||||
5 | Nicklas Reinstrup | 2006 | 411 | 36.59 | 1:16.76 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.94 | |||||||||
6 | Yaser Sultan | 2005 | 392 | 36.27 | 1:17.97 | |||||
Simklubben Ran | 1:18.99 | |||||||||
7 | Ludvig Hoff | 2005 | 381 | 37.18 | 1:18.72 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:18.99 | |||||||||
8 | Malte Ljunggren | 2006 | 372 | 36.92 | 1:19.34 | |||||
Kristianstads SLS | 1:19.27 | |||||||||
9 | Bertram Olesen | 2005 | 371 | 35.86 | 1:19.40 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:16.41 | |||||||||
10 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 362 | 36.95 | 1:20.08 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:17.98 | |||||||||
11 | Frederik Gersby | 2006 | 354 | 38.51 | 1:20.67 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:20.86 | |||||||||
12 | Christian Ragnar Grønfur | 2005 | 348 | 37.15 | 1:21.16 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:20.24 | |||||||||
13 | William Breuner | 2005 | 343 | 36.84 | 1:21.50 | |||||
Roskilde Svømning | 1:20.37 | |||||||||
14 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 339 | 37.29 | 1:21.84 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:19.60 | |||||||||
15 | Mikkel Andersen | 2005 | 334 | 38.73 | 1:22.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.60 | |||||||||
16 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 332 | 38.97 | 1:22.41 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.35 | |||||||||
17 | Ahmad Alhaj | 2005 | 328 | 38.04 | 1:22.72 | |||||
Simklubben Ran | 1:20.73 | |||||||||
18 | Cornelius Olsen | 2005 | 321 | 38.75 | 1:23.37 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:22.87 | |||||||||
19 | Julius Vadmand | 2005 | 319 | 38.91 | 1:23.52 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:22.18 | |||||||||
20 | Emil Hjalmarsson | 2006 | 316 | 40.12 | 1:23.75 | |||||
Simklubben Ran | 1:26.75 | |||||||||
21 | Viktor Kristiansen | 2006 | 308 | 39.92 | 1:24.47 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:24.83 | |||||||||
22 | Nikolas Koumaros | 2006 | 308 | 40.12 | 1:24.53 | |||||
Simklubben Ran | 1:26.55 | |||||||||
23 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 297 | 39.97 | 1:25.57 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:24.29 | |||||||||
24 | Lazar Dinkov Manchev | 2006 | 292 | 40.26 | 1:26.04 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | 1:23.96 | |||||||||
25 | Andy Nguyen | 2006 | 280 | 41.24 | 1:27.18 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:22.16 | |||||||||
26 | Ted Nilsson | 2006 | 280 | 41.57 | 1:27.25 | |||||
Simklubben Lödde | 1:27.87 | |||||||||
27 | Mauritz Otzen | 2005 | 279 | 42.03 | 1:27.29 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.71 | |||||||||
28 | Morten Hemmingsen | 2006 | 278 | 39.33 | 1:27.46 | |||||
Roskilde Svømning | 1:31.01 | |||||||||
29 | Oscar Berthelsen | 2005 | 268 | 40.77 | 1:28.46 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:31.71 | |||||||||
30 | Gustav Bach | 2005 | 255 | 42.06 | 1:30.00 | |||||
Simklubben Ran | 1:34.15 | |||||||||
31 | Stefan Angjelovski | 2006 | 234 | 42.48 | 1:32.65 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:29.15 | |||||||||
32 | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | 211 | 43.94 | 1:35.89 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:30.78 | |||||||||
33 | Jacob Tykskov Marcussen | 2006 | 184 | 45.95 | 1:40.34 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:40.36 | |||||||||
34 | Albin Lundkvist | 2006 | 124 | 54.73 | 1:54.42 | |||||
Simklubben Lödde | 1:49.86 | |||||||||
Løb 122, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Miss Bagel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | 421 | 36.47 | 1:16.13 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:16.87 | |||||||||
2 | Kristoffer Thaulow | 2007 | 355 | 37.78 | 1:20.60 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:21.65 | |||||||||
3 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 287 | 40.63 | 1:26.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.52 | |||||||||
4 | Benjamin Bonde | 2007 | 271 | 41.21 | 1:28.15 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.66 | |||||||||
5 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 264 | 41.95 | 1:29.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.23 | |||||||||
6 | Andreas Bendtsen | 2007 | 262 | 42.67 | 1:29.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:44.31 | |||||||||
7 | Asger Hvilsom | 2007 | 250 | 44.00 | 1:30.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:33.74 | |||||||||
8 | Simon Voldmester | 2007 | 250 | 41.81 | 1:30.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.49 | |||||||||
9 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | 245 | 42.87 | 1:31.14 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:34.62 | |||||||||
10 | Marcus Munk | 2007 | 245 | 42.59 | 1:31.24 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:32.18 | |||||||||
11 | Mathias Hemmingsen | 2007 | 236 | 43.95 | 1:32.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:29.93 | |||||||||
12 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 229 | 43.56 | 1:33.32 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.43 | |||||||||
13 | Konradas Juska | 2007 | 221 | 44.06 | 1:34.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.14 | |||||||||
14 | Oliver Björk | 2007 | 215 | 44.68 | 1:35.24 | |||||
Simklubben Lödde | 1:36.87 | |||||||||
15 | Ib Fang Wang | 2007 | 211 | 44.58 | 1:35.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.95 | |||||||||
16 | Otto Damsgaard Reinicke | 2007 | 206 | 46.05 | 1:36.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:38.18 | |||||||||
17 | Victor Rønne | 2007 | 204 | 45.86 | 1:36.88 | |||||
Herlev Svømning | 1:33.52 | |||||||||
18 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 195 | 47.41 | 1:38.36 | |||||
Roskilde Svømning | 2:20.57 | |||||||||
19 | Sebastian Björk | 2007 | 195 | 47.08 | 1:38.39 | |||||
Simklubben Lödde | 1:37.66 | |||||||||
20 | Mads Dencher Nielsen | 2007 | 190 | 47.16 | 1:39.23 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:38.57 | |||||||||
21 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 184 | 47.63 | 1:40.37 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.50 | |||||||||
22 | Storm Bargmann | 2007 | 183 | 48.95 | 1:40.47 | |||||
Herlev Svømning | 1:37.15 | |||||||||
23 | Henry Palm | 2008 | 175 | 48.12 | 1:42.01 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:40.76 | |||||||||
24 | Andy Hadzic | 2007 | 175 | 46.66 | 1:42.04 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:39.13 | |||||||||
25 | Conrad Buhl | 2009 | 172 | 50.06 | 1:42.57 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:45.74 | |||||||||
26 | Otto Dackehag | 2007 | 171 | 48.61 | 1:42.68 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:48.10 | |||||||||
27 | Bastian Zahle | 2008 | 163 | 49.45 | 1:44.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Bertram Wagner | 2008 | 162 | 50.35 | 1:44.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:51.74 | |||||||||
29 | Buster Watkin | 2008 | 157 | 49.29 | 1:45.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.40 | |||||||||
30 | Mathias Riis | 2008 | 156 | 51.25 | 1:45.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:48.70 | |||||||||
31 | Luca de Masi | 2008 | 152 | 51.68 | 1:46.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:47.53 | |||||||||
32 | Jacob Hwaiz | 2007 | 151 | 50.52 | 1:47.07 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:47.54 | |||||||||
33 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | 149 | 49.16 | 1:47.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:46.73 | |||||||||
34 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | 148 | 49.69 | 1:47.77 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:49.74 | |||||||||
35 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 148 | 50.04 | 1:47.81 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.66 | |||||||||
36 | Vilmer Johansson Rönqvist | 2007 | 143 | 50.51 | 1:49.11 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:45.85 | |||||||||
37 | Anton Wiuf | 2008 | 143 | 51.49 | 1:49.15 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.10 | |||||||||
38 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | 139 | 53.69 | 1:50.08 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:52.22 | |||||||||
39 | Aksel Kirkelund | 2007 | 138 | 52.74 | 1:50.38 | |||||
Herlev Svømning | 2:16.33 | |||||||||
40 | Frederik Salling | 2009 | 133 | 53.04 | 1:51.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:49.84 | |||||||||
41 | Frederik Billing | 2008 | 130 | 52.72 | 1:52.44 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.14 | |||||||||
42 | Bastian Johnsen | 2010 | 127 | 55.78 | 1:53.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:53.25 | |||||||||
43 | Mathias Hald | 2009 | 124 | 55.77 | 1:54.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:53.16 | |||||||||
44 | Axel Bundgaard Lorentzen | 2010 | 121 | 54.63 | 1:55.40 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:00.23 | |||||||||
45 | Emil Bantz Nielsen | 2007 | 121 | 54.05 | 1:55.42 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:58.16 | |||||||||
46 | Liam Andersson | 2009 | 114 | 55.33 | 1:57.50 | |||||
Landskrona Simsällskap | 2:10.58 | |||||||||
47 | Michal Liziniewicz | 2008 | 113 | 53.72 | 1:57.86 | |||||
Landskrona Simsällskap | 2:05.19 | |||||||||
48 | Villads Elias Friis | 2010 | 99 | 59.03 | 2:03.06 | |||||
Roskilde Svømning | 2:07.49 | |||||||||
49 | Louie L. Theuma | 2011 | 98 | 1:00.96 | 2:03.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:10.74 | |||||||||
50 | Albert Singer | 2008 | 97 | 57.55 | 2:04.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:02.97 | |||||||||
51 | Konrad Falkenberg Lending | 2008 | 90 | 1:01.66 | 2:07.31 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 2:14.39 | |||||||||
52 | Victor Ploug Mattson | 2010 | 88 | 1:02.26 | 2:08.09 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
53 | Rares Enache | 2010 | 86 | 1:03.83 | 2:09.34 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
54 | Hussein Azzam | 2008 | 80 | 1:00.52 | 2:12.41 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Loui Krag | 2007 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:35.24 | |||||||||
- | Marvin Silfen-Jensen | 2010 | DNS | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:06.02 | |||||||||
- | Villum Alstrøm | 2008 | DSQ | dob.flyben v50m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:48.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:13 |
Resultat Løb 123 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:07 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 123, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Jacob Ernst Food |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | 552 | 34.88 | 1:10.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.07 | |||||||||
2 | Mille Frydendahl | 2006 | 510 | 35.12 | 1:12.57 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:10.28 | |||||||||
3 | Falka Tind | 2006 | 504 | 36.16 | 1:12.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.51 | |||||||||
4 | Emily Reuter | 2006 | 493 | 37.35 | 1:13.38 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.25 | |||||||||
5 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 482 | 36.67 | 1:13.93 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:12.59 | |||||||||
6 | Nadia Walløe | 2007 | 480 | 35.23 | 1:14.03 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:11.44 | |||||||||
7 | Matilde Maagøe | 2007 | 470 | 36.57 | 1:14.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:09.09 | |||||||||
8 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 466 | 36.67 | 1:14.76 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.22 | |||||||||
9 | Mathilde Severs | 2006 | 463 | 36.00 | 1:14.95 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:10.73 | |||||||||
10 | Victoria Wiingaard | 2006 | 452 | 37.48 | 1:15.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.61 | |||||||||
11 | Haide Nikelis | 2006 | 449 | 36.83 | 1:15.72 | |||||
Karmøy Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Mathilde Møller | 2007 | 443 | 36.87 | 1:16.07 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:12.05 | |||||||||
13 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 440 | 37.25 | 1:16.25 | |||||
Glostrup Svømme Klub | 1:14.33 | |||||||||
14 | Ella Emilia Soelberg | 2007 | 436 | 37.85 | 1:16.47 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:15.84 | |||||||||
15 | Astrid Mulipola | 2006 | 430 | 37.16 | 1:16.82 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.41 | |||||||||
16 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 421 | 37.84 | 1:17.38 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.58 | |||||||||
17 | Maya Jacobsen | 2007 | 418 | 37.60 | 1:17.53 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:16.48 | |||||||||
18 | Moa Ekberg | 2006 | 415 | 37.51 | 1:17.70 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:14.07 | |||||||||
18 | Vicky Luc | 2007 | 415 | 37.33 | 1:17.70 | |||||
Kristianstads SLS | 1:15.31 | |||||||||
20 | Amelia Johansson | 2006 | 414 | 37.74 | 1:17.77 | |||||
Simklubben Ran | 1:22.85 | |||||||||
21 | My Pettersson | 2006 | 413 | 38.15 | 1:17.84 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:14.37 | |||||||||
22 | Maja Zastrojevic | 2006 | 409 | 38.89 | 1:18.11 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:15.99 | |||||||||
23 | Maja Jensen | 2006 | 406 | 38.25 | 1:18.30 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:14.78 | |||||||||
24 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 403 | 37.50 | 1:18.49 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.11 | |||||||||
25 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 402 | 38.70 | 1:18.54 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.68 | |||||||||
26 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 399 | 38.41 | 1:18.73 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:13.83 | |||||||||
27 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 398 | 38.91 | 1:18.82 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.12 | |||||||||
28 | Rikke Therp | 2006 | 396 | 38.37 | 1:18.95 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.41 | |||||||||
29 | Isabella Pedersen | 2007 | 392 | 38.03 | 1:19.24 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.77 | |||||||||
30 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 391 | 38.96 | 1:19.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.28 | |||||||||
31 | Helene Friis Fanø | 2007 | 390 | 39.02 | 1:19.37 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:19.24 | |||||||||
32 | Yasmine Strandh | 2006 | 384 | 39.43 | 1:19.76 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:14.27 | |||||||||
33 | Isabella Wahlund | 2006 | 380 | 38.65 | 1:20.07 | |||||
Kristianstads SLS | 1:18.23 | |||||||||
34 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 376 | 38.75 | 1:20.30 | |||||
Herlev Svømning | 1:17.61 | |||||||||
35 | Julia Palm | 2006 | 375 | 39.46 | 1:20.36 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:18.95 | |||||||||
36 | Alma Lind Babin | 2006 | 371 | 40.14 | 1:20.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.73 | |||||||||
37 | Liva Wissing | 2006 | 364 | 39.59 | 1:21.19 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.61 | |||||||||
38 | Agnes Højsteen | 2007 | 360 | 40.49 | 1:21.47 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.61 | |||||||||
39 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 360 | 39.12 | 1:21.50 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.87 | |||||||||
40 | Anna Blom Bygum | 2006 | 357 | 39.35 | 1:21.72 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.27 | |||||||||
41 | Marie Elster | 2006 | 354 | 39.10 | 1:21.98 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.16 | |||||||||
42 | Emma Maric | 2007 | 353 | 40.86 | 1:22.03 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:21.44 | |||||||||
43 | Rikke Parkhøi | 2006 | 351 | 39.81 | 1:22.20 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.68 | |||||||||
44 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 348 | 41.49 | 1:22.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.39 | |||||||||
45 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 348 | 40.45 | 1:22.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.42 | |||||||||
46 | Vigga Jacoby | 2007 | 346 | 39.56 | 1:22.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.50 | |||||||||
47 | Caroline Søe Jepsen | 2007 | 345 | 39.82 | 1:22.65 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:23.62 | |||||||||
48 | Caroline Hansen | 2007 | 345 | 40.45 | 1:22.67 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:21.05 | |||||||||
49 | Nina Katrine N. Nissen | 2006 | 345 | 40.16 | 1:22.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.01 | |||||||||
50 | Lilja Skov | 2007 | 344 | 40.75 | 1:22.70 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:21.83 | |||||||||
51 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 340 | 40.31 | 1:23.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.26 | |||||||||
52 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 340 | 40.27 | 1:23.09 | |||||
Herlev Svømning | 1:18.25 | |||||||||
53 | Olga Cermak | 2006 | 338 | 40.95 | 1:23.22 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:22.45 | |||||||||
54 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 335 | 40.32 | 1:23.49 | |||||
Vallensbæk IF af 1939 | 1:17.69 | |||||||||
55 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 334 | 41.35 | 1:23.52 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.88 | |||||||||
56 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 332 | 41.56 | 1:23.71 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.59 | |||||||||
57 | Johanna Rasmussen | 2006 | 331 | 40.55 | 1:23.84 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:25.39 | |||||||||
58 | Tova Jönsson | 2007 | 322 | 41.20 | 1:24.57 | |||||
Simklubben Ran | 1:23.12 | |||||||||
59 | Annette Toft | 2006 | 321 | 41.44 | 1:24.64 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:21.00 | |||||||||
60 | Thowe Eliasson | 2006 | 319 | 41.74 | 1:24.86 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:23.39 | |||||||||
61 | Astamaja Rought | 2006 | 318 | 41.47 | 1:24.91 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:34.53 | |||||||||
62 | Frederikke Dyrby Pedersen | 2007 | 312 | 42.62 | 1:25.50 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:22.45 | |||||||||
63 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 309 | 43.10 | 1:25.78 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.40 | |||||||||
64 | Caroline Bjerre | 2007 | 306 | 42.41 | 1:26.02 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:26.93 | |||||||||
65 | Sofie Lind | 2006 | 305 | 42.23 | 1:26.16 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:28.89 | |||||||||
66 | Freja Rosenlund Menné | 2007 | 297 | 41.85 | 1:26.88 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:22.06 | |||||||||
67 | Emma Kestenholz | 2007 | 296 | 42.90 | 1:26.97 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:25.34 | |||||||||
68 | Wilma Sonesson | 2007 | 291 | 42.40 | 1:27.51 | |||||
Simklubben Ran | 1:27.40 | |||||||||
69 | Milena B Bonde | 2006 | 285 | 43.48 | 1:28.09 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:27.79 | |||||||||
70 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 276 | 43.61 | 1:29.02 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.00 | |||||||||
71 | Lowa Persson | 2007 | 273 | 44.26 | 1:29.36 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:28.86 | |||||||||
72 | Sally Emilie Bill | 2007 | 269 | 42.04 | 1:29.74 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:29.86 | |||||||||
73 | Julia Vincentz | 2007 | 269 | 44.00 | 1:29.81 | |||||
Roskilde Svømning | 1:45.61 | |||||||||
73 | Linnea Mårtensson | 2006 | 269 | 43.18 | 1:29.81 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:28.06 | |||||||||
75 | Iben Karlsmark | 2007 | 261 | 45.50 | 1:30.73 | |||||
Herlev Svømning | 1:29.10 | |||||||||
76 | Anna Bay-Jensen | 2006 | 260 | 43.82 | 1:30.83 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:27.40 | |||||||||
77 | Alma Hartmann Jensen | 2007 | 259 | 43.68 | 1:30.92 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.16 | |||||||||
78 | Anna Powers | 2007 | 252 | 44.86 | 1:31.73 | |||||
Herlev Svømning | 1:33.16 | |||||||||
79 | Linnea Nielsen | 2007 | 243 | 44.76 | 1:32.94 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:33.33 | |||||||||
80 | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 240 | 44.70 | 1:33.27 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:28.46 | |||||||||
81 | Olivia Barfoed | 2007 | 240 | 45.82 | 1:33.30 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.73 | |||||||||
82 | Maja Antonsson | 2007 | 236 | 46.00 | 1:33.75 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:34.22 | |||||||||
83 | Lily Thomsen | 2007 | 234 | 45.19 | 1:34.03 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:31.64 | |||||||||
84 | Clara Aamann | 2007 | 223 | 46.90 | 1:35.55 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:40.24 | |||||||||
85 | Johanne Lund Bro | 2007 | 223 | 46.52 | 1:35.60 | |||||
Roskilde Svømning | 1:38.12 | |||||||||
86 | Hannah Bjørneboe | 2007 | 217 | 47.36 | 1:36.47 | |||||
Vest-Brøndby | 1:35.73 | |||||||||
87 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | 214 | 46.86 | 1:36.87 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:36.58 | |||||||||
88 | Molly E. Schmidt-Nielsen | 2007 | 211 | 47.23 | 1:37.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:32.58 | |||||||||
89 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 195 | 49.73 | 1:39.86 | |||||
Roskilde Svømning | 1:48.21 | |||||||||
90 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | 188 | 49.16 | 1:41.19 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:32.80 | |||||||||
91 | Amalie Riis | 2007 | 160 | 53.74 | 1:46.79 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Ea Lund Havgaard | 2007 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.40 | |||||||||
- | Sofie Anker Nielsen | 2006 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.88 | |||||||||
- | Sofie Kofoed Gjedsted | 2006 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.64 | |||||||||
- | Aya Malling | 2006 | DSQ | ej forts.bev v50m | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:22.15 | |||||||||
- | Cecilie Rud | 2006 | DSQ | ej forts.bev v50m | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.40 | |||||||||
Løb 123, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Jacob Ernst Food |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 416 | 37.55 | 1:17.67 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.44 | |||||||||
2 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 372 | 39.74 | 1:20.61 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.10 | |||||||||
3 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 362 | 39.43 | 1:21.31 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.06 | |||||||||
4 | Freja Kobbernagel | 2008 | 362 | 39.89 | 1:21.36 | |||||
Vest-Brøndby | 1:20.84 | |||||||||
5 | Wilma Berg | 2008 | 347 | 39.51 | 1:22.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.21 | |||||||||
6 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 342 | 39.65 | 1:22.88 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:24.81 | |||||||||
7 | Amelia Eriksen | 2008 | 331 | 41.63 | 1:23.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.56 | |||||||||
8 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 330 | 40.52 | 1:23.88 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:34.58 | |||||||||
9 | Ella Stensgaard | 2008 | 329 | 40.39 | 1:23.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.79 | |||||||||
10 | Mindalin Sjöholm | 2008 | 327 | 40.90 | 1:24.17 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:24.37 | |||||||||
11 | Ida Mathiesen | 2008 | 322 | 40.87 | 1:24.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.95 | |||||||||
12 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 319 | 41.32 | 1:24.81 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:35.21 | |||||||||
13 | Alvilda Højberg | 2008 | 305 | 41.92 | 1:26.16 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.23 | |||||||||
14 | Vigga Jørgensen | 2008 | 299 | 43.73 | 1:26.67 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.94 | |||||||||
15 | Ellen-Mai Teilmann | 2009 | 296 | 42.93 | 1:26.99 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.01 | |||||||||
16 | Sophia Zøllner | 2008 | 286 | 44.17 | 1:27.95 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.27 | |||||||||
17 | Julie Truelsen | 2008 | 285 | 42.88 | 1:28.12 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:27.06 | |||||||||
18 | Anna Sofie Skov | 2008 | 277 | 43.05 | 1:28.95 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:25.98 | |||||||||
19 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | 271 | 43.66 | 1:29.62 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.42 | |||||||||
20 | Thilde Ethelberg | 2009 | 269 | 44.42 | 1:29.82 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:33.37 | |||||||||
21 | Esther Bang Laursen | 2009 | 265 | 45.16 | 1:30.19 | |||||
Vest-Brøndby | 1:29.87 | |||||||||
22 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 260 | 44.72 | 1:30.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.28 | |||||||||
23 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | 256 | 46.10 | 1:31.23 | |||||
Vest-Brøndby | 1:34.69 | |||||||||
23 | Ellen Textor-Broch | 2009 | 256 | 45.45 | 1:31.23 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.91 | |||||||||
25 | Sally Anna Usinger | 2008 | 253 | 45.24 | 1:31.59 | |||||
Vest-Brøndby | 1:33.20 | |||||||||
26 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | 253 | 47.06 | 1:31.66 | |||||
Vest-Brøndby | 1:28.36 | |||||||||
27 | Luka Revitz | 2008 | 247 | 45.09 | 1:32.39 | |||||
Vest-Brøndby | 1:29.44 | |||||||||
28 | Katrine Beenfeldt Weber | 2008 | 247 | 44.81 | 1:32.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:37.16 | |||||||||
29 | Maria Holstein Arnesen | 2010 | 238 | 46.84 | 1:33.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:35.08 | |||||||||
30 | Kornelia Eg | 2008 | 235 | 45.67 | 1:33.88 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:35.74 | |||||||||
31 | Andrea Lage | 2009 | 235 | 47.18 | 1:33.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.57 | |||||||||
32 | Freya Ploug Mattson | 2009 | 230 | 47.36 | 1:34.54 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:33.84 | |||||||||
33 | Filippa Redestam | 2008 | 228 | 45.10 | 1:34.82 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:35.56 | |||||||||
34 | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | 228 | 46.84 | 1:34.83 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
35 | Laura Sandgreen | 2008 | 219 | 45.53 | 1:36.12 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:39.74 | |||||||||
36 | Cirkeline Feldt-Sørensen | 2010 | 218 | 48.85 | 1:36.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:43.48 | |||||||||
37 | Eva de Maeyer | 2009 | 217 | 46.76 | 1:36.48 | |||||
Roskilde Svømning | 1:45.32 | |||||||||
38 | Sofie Ross | 2008 | 216 | 47.96 | 1:36.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.99 | |||||||||
39 | Kamille Drejer Mikkelsen | 2009 | 215 | 49.15 | 1:36.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:33.74 | |||||||||
40 | Ellen Fenger | 2009 | 214 | 48.03 | 1:36.89 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:43.64 | |||||||||
41 | Emma Simonsen | 2009 | 213 | 46.38 | 1:36.99 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:39.18 | |||||||||
42 | Ella Strange | 2009 | 205 | 47.74 | 1:38.21 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:38.89 | |||||||||
43 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 204 | 47.00 | 1:38.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.20 | |||||||||
44 | Caroline Stefansen | 2009 | 203 | 50.16 | 1:38.66 | |||||
Vest-Brøndby | 1:39.80 | |||||||||
45 | Karoline Hauch | 2009 | 198 | 49.24 | 1:39.49 | |||||
Roskilde Svømning | 1:45.22 | |||||||||
46 | Mia Maric | 2009 | 195 | 49.05 | 1:39.94 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:56.75 | |||||||||
47 | Ella Palmund | 2008 | 195 | 47.80 | 1:40.01 | |||||
Roskilde Svømning | 1:38.88 | |||||||||
48 | Mille Therp | 2009 | 192 | 48.65 | 1:40.40 | |||||
Vest-Brøndby | 1:39.15 | |||||||||
49 | Cecilia Janning | 2009 | 191 | 49.78 | 1:40.61 | |||||
Vest-Brøndby | 1:45.21 | |||||||||
50 | Patricia Pavlovic | 2008 | 188 | 48.04 | 1:41.19 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:38.77 | |||||||||
51 | Josephine S. Christensen | 2009 | 185 | 49.33 | 1:41.66 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.87 | |||||||||
52 | Freja Itenov | 2008 | 184 | 50.20 | 1:41.86 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:44.50 | |||||||||
53 | Olivia Maibøll Iversen | 2009 | 181 | 51.13 | 1:42.38 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
54 | Cornelia Matthesen | 2009 | 177 | 51.27 | 1:43.11 | |||||
Vest-Brøndby | 1:43.44 | |||||||||
55 | Rosa Marie Sandgaard | 2010 | 177 | 50.24 | 1:43.14 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:46.18 | |||||||||
56 | Mia Kristensen | 2009 | 176 | 52.74 | 1:43.40 | |||||
Vest-Brøndby | 1:46.67 | |||||||||
57 | Galina Duric | 2008 | 175 | 50.25 | 1:43.68 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:40.25 | |||||||||
58 | Lidia Beyarslan | 2008 | 174 | 50.72 | 1:43.83 | |||||
Roskilde Svømning | 1:54.19 | |||||||||
59 | Isabelle Nielsen | 2009 | 173 | 49.35 | 1:43.99 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
60 | Emmy Ekvall | 2009 | 172 | 49.73 | 1:44.29 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:53.37 | |||||||||
61 | Liva Holst Klarskov | 2009 | 170 | 50.60 | 1:44.67 | |||||
Roskilde Svømning | 1:53.26 | |||||||||
62 | Marie Meier Vestermann | 2008 | 168 | 50.33 | 1:45.01 | |||||
Roskilde Svømning | 1:40.89 | |||||||||
63 | Marie Borregaard Nielsen | 2008 | 166 | 50.93 | 1:45.42 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
64 | Vita Nygaard Berg | 2008 | 163 | 50.00 | 1:46.01 | |||||
Roskilde Svømning | 1:53.15 | |||||||||
65 | Mathilde Søgaard | 2008 | 162 | 50.31 | 1:46.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:42.37 | |||||||||
66 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | 162 | 52.93 | 1:46.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:43.73 | |||||||||
67 | Sophia Arboe Marthedal | 2010 | 158 | 52.17 | 1:47.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:49.00 | |||||||||
68 | Amanda Hartvigsen | 2010 | 150 | 52.67 | 1:48.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:51.59 | |||||||||
69 | Emilia Hartvigsen | 2010 | 147 | 53.19 | 1:49.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:48.81 | |||||||||
70 | Marie Lund Bro | 2008 | 143 | 53.59 | 1:50.68 | |||||
Roskilde Svømning | 1:55.39 | |||||||||
71 | Ella Lindum Andersen | 2010 | 143 | 56.31 | 1:50.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:50.24 | |||||||||
72 | Alva Eskilsson | 2010 | 136 | 54.69 | 1:52.59 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
73 | Rut Nilsson | 2009 | 126 | 59.96 | 1:55.40 | |||||
Landskrona Simsällskap | 2:03.46 | |||||||||
74 | Ella Holm Elkjær | 2010 | 125 | 54.27 | 1:55.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
75 | Ella Trærup | 2009 | 124 | 56.12 | 1:56.04 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
76 | Ida Matthesen | 2009 | 124 | 58.47 | 1:56.16 | |||||
Vest-Brøndby | 1:55.02 | |||||||||
77 | Isabella Hansen | 2010 | 108 | 57.87 | 2:01.63 | |||||
Landskrona Simsällskap | 2:05.29 | |||||||||
78 | Astrid Wagner | 2008 | 103 | 1:02.48 | 2:03.36 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Emma de Palo-Jonas | 2008 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 1:32.75 | |||||||||
- | Lisen Burnesson | 2008 | DNS | |||||||
Landskrona Simsällskap | 1:46.84 | |||||||||
- | Thilde Gammelvind | 2008 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.65 | |||||||||
- | Caroline Madsen | 2008 | DSQ | svøm på mave 50m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:40.39 | |||||||||
- | Laura Emilie Hoegh | 2008 | DSQ | ej forts.bev.v50m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.53 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:07 |
Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 124, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Canon |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 490 | 33.34 | 1:09.12 | 1:46.12 | 2:21.91 | |||
Herlev Svømning | 2:21.52 | |||||||||
2 | Jacob Glans | 2006 | 474 | 33.60 | 1:09.65 | 1:47.84 | 2:23.50 | |||
Kristianstads SLS | 2:22.00 | |||||||||
3 | Melvin Carlsson | 2005 | 444 | 32.81 | 1:10.21 | 1:48.81 | 2:26.65 | |||
Kristianstads SLS | 2:26.32 | |||||||||
4 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 427 | 34.60 | 1:12.61 | 1:50.65 | 2:28.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.37 | |||||||||
5 | Sebastian Rendlev | 2005 | 421 | 35.54 | 1:14.29 | 1:52.30 | 2:29.32 | |||
Vallensbæk IF af 1939 | 2:33.35 | |||||||||
6 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 418 | 35.07 | 1:13.53 | 1:52.13 | 2:29.63 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:24.72 | |||||||||
7 | Kim Larsson | 2005 | 409 | 34.54 | 1:12.66 | 1:52.08 | 2:30.74 | |||
Simklubben Ran | 2:42.33 | |||||||||
8 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 407 | 35.45 | 1:13.52 | 1:52.66 | 2:30.95 | |||
Vest-Brøndby | 2:26.47 | |||||||||
9 | Malthe Funk Larsen | 2005 | 406 | 35.96 | 1:14.37 | 1:53.29 | 2:31.03 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:32.54 | |||||||||
10 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 403 | 35.68 | 1:14.17 | 1:53.78 | 2:31.46 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:28.00 | |||||||||
11 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 400 | 36.98 | 1:15.98 | 1:54.85 | 2:31.87 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.35 | |||||||||
12 | Mikkel Andersen | 2005 | 393 | 35.35 | 1:13.85 | 1:53.06 | 2:32.72 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.48 | |||||||||
13 | Gabriel Hachem | 2005 | 392 | 35.16 | 1:13.14 | 1:53.71 | 2:32.80 | |||
Simklubben Ran | 2:38.76 | |||||||||
14 | Axel Wergeland | 2006 | 382 | 35.92 | 1:14.95 | 1:55.56 | 2:34.18 | |||
Simklubben Lödde | 2:31.68 | |||||||||
15 | Hugo Haakansson | 2006 | 380 | 35.26 | 1:15.18 | 1:55.40 | 2:34.40 | |||
Vest-Brøndby | 2:22.22 | |||||||||
16 | Nikolas Koumaros | 2006 | 379 | 37.68 | 1:15.92 | 1:55.80 | 2:34.64 | |||
Simklubben Ran | 2:42.68 | |||||||||
17 | Aron Paulsson | 2006 | 378 | 36.73 | 1:16.55 | 1:57.34 | 2:34.71 | |||
Simklubben Lödde | 2:29.96 | |||||||||
18 | Magnus Løfquist | 2005 | 372 | 36.05 | 1:16.80 | 1:57.77 | 2:35.52 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:45.81 | |||||||||
19 | Magnus Jacobsen | 2006 | 362 | 37.84 | 1:17.72 | 1:57.84 | 2:36.97 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:51.20 | |||||||||
20 | Mustafa Hariri | 2005 | 341 | 38.02 | 1:19.40 | 2:00.51 | 2:40.09 | |||
Simklubben Ran | 2:47.12 | |||||||||
21 | Oscar Høck Just | 2006 | 337 | 38.54 | 1:19.53 | 2:00.69 | 2:40.76 | |||
Farum Svømmeklub | 2:41.95 | |||||||||
22 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 330 | 36.99 | 1:18.14 | 2:00.24 | 2:41.89 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:38.10 | |||||||||
23 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | 296 | 39.78 | 1:22.06 | 2:06.25 | 2:47.81 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:52.01 | |||||||||
24 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 295 | 38.04 | 1:21.82 | 2:04.86 | 2:48.09 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:37.81 | |||||||||
25 | Hadi Hariri | 2005 | 288 | 39.97 | 1:23.70 | 2:08.21 | 2:49.38 | |||
Simklubben Ran | 2:53.28 | |||||||||
26 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 287 | 41.12 | 1:25.17 | 2:08.10 | 2:49.61 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:09.21 | |||||||||
27 | Gustav Bach | 2005 | 286 | 39.88 | 1:22.60 | 2:07.09 | 2:49.78 | |||
Simklubben Ran | 2:56.76 | |||||||||
28 | Stefan Angjelovski | 2006 | 227 | 40.62 | 1:28.29 | 2:17.55 | 3:03.44 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
29 | Albin Lundkvist | 2006 | 210 | 43.08 | 1:31.25 | 2:21.57 | 3:08.09 | |||
Simklubben Lödde | 3:02.71 | |||||||||
30 | Oscar Berthelsen | 2005 | 210 | 42.66 | 1:31.87 | 2:20.90 | 3:08.26 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Dennis Henriksson | 2005 | DSQ | Ej forsat bev v 50m | ||||||
Landskrona Simsällskap | 2:47.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:20 |
Resultat Løb 125 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 125, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Brødsnedkeren |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | 436 | 34.89 | 1:14.27 | 1:57.41 | 2:40.56 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:35.69 | |||||||||
2 | Isabella Pedersen | 2007 | 434 | 35.08 | 1:15.38 | 1:58.38 | 2:40.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.19 | |||||||||
3 | Agnete Boelt | 2006 | 414 | 34.38 | 1:16.47 | 1:59.62 | 2:43.34 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:50.01 | |||||||||
4 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 399 | 35.07 | 1:16.43 | 2:00.42 | 2:45.40 | |||
Vest-Brøndby | 2:45.46 | |||||||||
5 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 391 | 35.05 | 1:15.57 | 2:00.41 | 2:46.54 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:38.81 | |||||||||
6 | Sarah Højlund | 2006 | 368 | 36.75 | 1:19.75 | 2:04.34 | 2:49.84 | |||
Svømmeklubben MK 31 | 2:42.97 | |||||||||
7 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 349 | 38.03 | 1:21.90 | 2:08.87 | 2:52.87 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:50.42 | |||||||||
8 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 348 | 38.16 | 1:20.73 | 2:07.32 | 2:53.13 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:50.06 | |||||||||
9 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 347 | 36.80 | 1:20.47 | 2:06.71 | 2:53.23 | |||
Herlev Svømning | 2:47.85 | |||||||||
10 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 324 | 38.90 | 1:25.41 | 2:12.23 | 2:57.33 | |||
Herlev Svømning | 2:45.99 | |||||||||
11 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 317 | 38.26 | 1:23.87 | 2:11.70 | 2:58.54 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:55.68 | |||||||||
12 | Julie Philip | 2007 | 303 | 37.28 | 1:22.72 | 2:12.48 | 3:01.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Silje Mathiasen | 2006 | 300 | 37.09 | 1:22.20 | 2:10.22 | 3:01.88 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:52.83 | |||||||||
14 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 292 | 40.03 | 1:28.33 | 2:16.82 | 3:03.57 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:04.03 | |||||||||
15 | Sofija Rønne | 2006 | 272 | 38.28 | 1:25.22 | 2:15.93 | 3:07.98 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Leonora M Postgaard | 2006 | 266 | 40.29 | 1:28.68 | 2:20.78 | 3:09.34 | |||
Glostrup Svømme Klub | 2:50.78 | |||||||||
17 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 230 | 41.21 | 1:31.35 | 2:24.45 | 3:18.67 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.14 | |||||||||
18 | Amelia Johansson | 2006 | 225 | 40.10 | 1:30.01 | 2:24.91 | 3:20.07 | |||
Simklubben Ran | 3:20.13 | |||||||||
19 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 203 | 41.04 | 1:33.75 | 2:31.33 | 3:27.03 | |||
Vest-Brøndby | 3:17.93 | |||||||||
20 | Vigga Jacoby | 2007 | 199 | 42.39 | 1:36.95 | 2:32.82 | 3:28.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:15.57 | |||||||||
21 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 186 | 42.42 | 1:35.11 | 2:35.53 | 3:33.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | DNF | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:32 |
Resultat Løb 126 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2020 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 06 marts 2020 |
Løb 126, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Comfort Teltudlejning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 585 | 27.45 | 59.55 | |||||
Roskilde Svømning | 59.24 | |||||||||
2 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 561 | 28.55 | 1:00.39 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.90 | |||||||||
3 | Carlos Halawi | 2006 | 495 | 29.21 | 1:02.96 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:04.00 | |||||||||
4 | Elias Elmedyb | 2006 | 448 | 31.00 | 1:05.07 | |||||
Herlev Svømning | 1:04.24 | |||||||||
5 | Magnus Rasmussen | 2006 | 424 | 31.67 | 1:06.31 | |||||
Vest-Brøndby | 1:11.45 | |||||||||
6 | Tobias Rosengaard | 2005 | 420 | 30.49 | 1:06.49 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:04.76 | |||||||||
7 | Theodor Møller | 2005 | 420 | 30.50 | 1:06.50 | |||||
Vest-Brøndby | 1:06.17 | |||||||||
8 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 414 | 31.82 | 1:06.84 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.18 | |||||||||
9 | Jacob Glans | 2006 | 401 | 31.99 | 1:07.54 | |||||
Kristianstads SLS | 1:07.76 | |||||||||
10 | Konrad Clausen | 2005 | 389 | 31.48 | 1:08.21 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.43 | |||||||||
11 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | 382 | 32.02 | 1:08.65 | |||||
Herlev Svømning | 1:07.16 | |||||||||
12 | Hugo Haakansson | 2006 | 378 | 33.03 | 1:08.86 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.04 | |||||||||
13 | Julius Vadmand | 2005 | 373 | 31.49 | 1:09.19 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:08.99 | |||||||||
14 | Kim Larsson | 2005 | 372 | 32.08 | 1:09.21 | |||||
Simklubben Ran | 1:13.37 | |||||||||
15 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 371 | 32.07 | 1:09.32 | |||||
Herlev Svømning | 1:12.51 | |||||||||
16 | Gabriel Hachem | 2005 | 369 | 31.16 | 1:09.45 | |||||
Simklubben Ran | 1:09.87 | |||||||||
17 | Yaser Sultan | 2005 | 367 | 32.74 | 1:09.54 | |||||
Simklubben Ran | 1:10.45 | |||||||||
18 | Jacob Olsson | 2006 | 360 | 32.57 | 1:09.97 | |||||
Kristianstads SLS | 1:11.87 | |||||||||
19 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 358 | 33.12 | 1:10.16 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.34 | |||||||||
20 | Sune Vergmann | 2005 | 357 | 31.56 | 1:10.18 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:07.04 | |||||||||
21 | Mads Emil Christiansen | 2006 | 356 | 33.05 | 1:10.29 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.47 | |||||||||
22 | Ludvig Hoff | 2005 | 350 | 31.99 | 1:10.64 | |||||
Landskrona Simsällskap | 1:09.86 | |||||||||
23 | Magnus Jacobsen | 2006 | 341 | 32.22 | 1:11.26 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.44 | |||||||||
24 | Gabriel Ekelund | 2006 | 338 | 33.20 | 1:11.51 | |||||
Kristianstads SLS | 1:11.32 | |||||||||
25 | Oliver Lassen | 2005 | 328 | 32.00 | 1:12.18 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.94 | |||||||||
26 | Frederik Rasmussen | 2005 | 313 | 33.22 | 1:13.31 | |||||
Swim Team Tåstrup | 1:14.19 | |||||||||
27 | Emil Hjalmarsson | 2006 | 307 | 34.81 | 1:13.83 | |||||
Simklubben Ran | 1:23.01 | |||||||||
28 | William Breuner | 2005 | 304 | 32.66 | 1:14.06 | |||||
Roskilde Svømning | 1:16.76 | |||||||||
29 | Ahmad Alhaj | 2005 | 290 | 33.80 | 1:15.21 | |||||
Simklubben Ran | 1:21.25 | |||||||||
30 | Oscar Høck Just | 2006 | 285 | 34.34 | 1:15.68 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
31 | Aron Paulsson | 2006 | 282 | 36.66 | 1:15.96 | |||||
Simklubben Lödde | 1:18.09 | |||||||||
32 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | 277 | 33.87 | 1:16.41 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:15.64 | |||||||||
33 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 274 | 34.48 | 1:16.65 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.78 | |||||||||
34 | Benjamin Schultz Hansen | 2005 | 263 | 35.74 | 1:17.73 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:22.83 | |||||||||
35 | Viktor Kristiansen | 2006 | 262 | 36.44 | 1:17.81 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:19.89 | |||||||||
36 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 262 | 34.89 | 1:17.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.39 | |||||||||
37 | Bertram Olesen | 2005 | 260 | 33.83 | 1:17.97 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:18.15 | |||||||||
38 | Axel Wergeland | 2006 | 254 | 35.96 | 1:18.66 | |||||
Simklubben Lödde | 1:16.96 | |||||||||
39 | Alexander Hartvigsen | 2006 | 249 | 37.36 | 1:19.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.51 | |||||||||
40 | Ted Nilsson | 2006 | 247 | 35.56 | 1:19.33 | |||||
Simklubben Lödde | 1:13.67 | |||||||||
41 | Johannes Framke | 2006 | 245 | 37.09 | 1:19.61 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.68 | |||||||||
42 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 242 | 37.27 | 1:19.89 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:17.66 | |||||||||
43 | Andy Nguyen | 2006 | 227 | 36.82 | 1:21.65 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
44 | Mustafa Hariri | 2005 | 226 | 37.26 | 1:21.76 | |||||
Simklubben Ran | 1:18.73 | |||||||||
45 | Sebastian Nymark-Jessen | 2006 | 223 | 37.23 | 1:22.12 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:30.79 | |||||||||
46 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 223 | 37.29 | 1:22.14 | |||||
Vest-Brøndby | 1:29.04 | |||||||||
47 | Mauritz Otzen | 2005 | 204 | 37.89 | 1:24.63 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.78 | |||||||||
48 | Hadi Hariri | 2005 | 194 | 38.06 | 1:26.06 | |||||
Simklubben Ran | 1:23.04 | |||||||||
49 | Linus Svensson | 2005 | 152 | 41.23 | 1:33.31 | |||||
Kristianstads SLS | 1:40.50 | |||||||||
50 | Morten Hemmingsen | 2006 | 110 | 43.86 | 1:43.71 | |||||
Roskilde Svømning | 1:45.82 | |||||||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 1:03.20 | |||||||||
Løb 126, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 |
Sponsor: Comfort Teltudlejning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | 433 | 31.56 | 1:05.85 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:08.54 | |||||||||
2 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | 315 | 35.00 | 1:13.21 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:12.87 | |||||||||
3 | Asger Hvilsom | 2007 | 309 | 34.04 | 1:13.67 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.82 | |||||||||
4 | Bastian Zahle | 2008 | 250 | 37.85 | 1:19.07 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon Voldmester | 2007 | 244 | 36.49 | 1:19.69 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.42 | |||||||||
6 | Mathias Hemmingsen | 2007 | 243 | 37.02 | 1:19.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.59 | |||||||||
7 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 240 | 37.42 | 1:20.07 | |||||
Roskilde Svømning | 1:21.09 | |||||||||
8 | Oliver Björk | 2007 | 240 | 34.73 | 1:20.09 | |||||
Simklubben Lödde | 1:22.37 | |||||||||
9 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 227 | 36.75 | 1:21.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.34 | |||||||||
10 | Benjamin Bonde | 2007 | 227 | 38.73 | 1:21.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.72 | |||||||||
11 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 225 | 36.41 | 1:21.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.52 | |||||||||
12 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | 215 | 39.63 | 1:23.06 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.47 | |||||||||
13 | Victor Rønne | 2007 | 208 | 37.43 | 1:24.00 | |||||
Herlev Svømning | 1:27.39 | |||||||||
14 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 172 | 40.45 | 1:29.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.83 | |||||||||
15 | Konradas Juska | 2007 | 165 | 39.37 | 1:30.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.64 | |||||||||
16 | Ib Fang Wang | 2007 | 144 | 42.55 | 1:34.93 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.40 | |||||||||
17 | Aksel Kirkelund | 2007 | 143 | 44.95 | 1:35.27 | |||||
Herlev Svømning | 1:39.53 | |||||||||
18 | Mathias Hald | 2009 | 137 | 46.81 | 1:36.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:41.92 | |||||||||
19 | Buster Watkin | 2008 | 136 | 44.01 | 1:36.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:00.30 | |||||||||
20 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 128 | 45.17 | 1:38.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.99 | |||||||||
21 | Conrad Buhl | 2009 | 125 | 44.82 | 1:39.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
22 | Bertram Wagner | 2008 | 123 | 46.52 | 1:40.10 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jacob Hwaiz | 2007 | 119 | 47.53 | 1:41.11 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:46.99 | |||||||||
24 | Mathias Riis | 2008 | 115 | 46.48 | 1:42.25 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:36.81 | |||||||||
25 | Storm Bargmann | 2007 | 115 | 47.78 | 1:42.37 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
26 | Frederik Salling | 2009 | 111 | 49.35 | 1:43.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
27 | Henry Palm | 2008 | 103 | 46.07 | 1:46.13 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
28 | Anton Wiuf | 2008 | 102 | 47.02 | 1:46.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.73 | |||||||||
29 | Sebastian Björk | 2007 | 100 | 48.15 | 1:47.12 | |||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
30 | Victor Ploug Mattson | 2010 | 96 | 45.94 | 1:48.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sebastian Niemann Madsen | 2008 | 93 | 49.93 | 1:49.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
32 | Frederik Billing | 2008 | 90 | 51.87 | 1:50.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:01.60 | |||||||||
33 | Vilmer Johansson Rönqvist | 2007 | 90 | 47.52 | 1:50.99 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
34 | Lauritz Viborg Husum | 2007 | 89 | 47.90 | 1:51.48 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
35 | Villum Alstrøm | 2008 | 81 | 49.51 | 1:54.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Villads Elias Friis | 2010 | 53 | 1:00.01 | 2:12.25 | |||||
Roskilde Svømning | 2:00.03 | |||||||||
37 | Hussein Azzam | 2008 | 26 | 1:15.15 | 2:46.82 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Loui Krag | 2007 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:28.26 | |||||||||
- | Albert Singer | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:15.42 | |||||||||
- | Emil Bantz Nielsen | 2007 | DSQ | Asynk arm fra 40 m | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:44.38 | |||||||||
- | Mads Dencher Nielsen | 2007 | DSQ | Ej samtid berø v 100 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:58 |