Resultater for Kronborg Open 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Kronborg Open 2020 |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
11:51 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: LB Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
|
630 |
30.50 |
1:02.44 |
1:37.01 |
|
2:11.79 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaja Krawiec |
2005 |
|
560 |
31.99 |
1:05.44 |
1:41.49 |
|
2:17.03 |
|
|
Karmøy Svømmeklubb |
2:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ella Gohr Metz |
2005 |
|
559 |
32.28 |
1:07.07 |
1:42.61 |
|
2:17.12 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olivia Augustinus |
2004 |
|
532 |
31.86 |
1:07.07 |
1:43.66 |
|
2:19.36 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Thea Mikkelsen |
2005 |
|
528 |
33.25 |
1:08.92 |
1:45.26 |
|
2:19.75 |
Deltager ikke i finalen |
|
Glostrup Svømme Klub |
2:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cille Kirketerp |
2005 |
|
526 |
31.79 |
1:07.37 |
1:43.79 |
|
2:19.93 |
|
|
Svømmeklubben MK 31 |
2:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
|
525 |
32.08 |
1:08.25 |
1:44.56 |
|
2:19.98 |
|
|
Vallensbæk IF af 1939 |
2:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Linnea Hietala |
2004 |
|
516 |
32.19 |
1:07.52 |
1:44.23 |
|
2:20.77 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Natacha Munch |
2005 |
|
515 |
32.56 |
1:07.90 |
1:44.94 |
|
2:20.94 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Line Thode Møller |
2004 |
|
506 |
32.12 |
1:07.52 |
1:45.64 |
|
2:21.70 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alma Olivarius |
2005 |
|
498 |
32.83 |
1:10.01 |
1:46.71 |
|
2:22.47 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikkeline Rud Wiberg |
2005 |
|
491 |
33.41 |
1:10.10 |
1:47.03 |
|
2:23.15 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Filippa Eiler |
2005 |
|
488 |
32.54 |
1:09.01 |
1:46.04 |
|
2:23.43 |
|
|
Svømmeklubben MK 31 |
2:19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Isabelle Persson-Giribald |
2005 |
|
482 |
32.83 |
1:09.22 |
1:47.86 |
|
2:24.09 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
|
476 |
33.95 |
1:10.16 |
1:47.74 |
|
2:24.60 |
|
|
Svømmeklubben MK 31 |
2:20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mille Korndal-Henriksen |
2005 |
|
475 |
33.10 |
1:10.32 |
1:48.67 |
|
2:24.71 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emma Vega Thorsen |
2004 |
|
467 |
33.46 |
1:10.93 |
1:48.71 |
|
2:25.56 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
|
466 |
34.26 |
1:12.09 |
1:48.46 |
|
2:25.63 |
|
|
Albertslund IF |
2:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Elena Seitzberg |
2005 |
|
465 |
33.14 |
1:10.74 |
1:48.45 |
|
2:25.82 |
|
|
Simklubben Ran |
2:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Isabella Djuric |
2004 |
|
463 |
33.64 |
1:09.68 |
1:48.39 |
|
2:26.04 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
|
457 |
32.44 |
1:09.33 |
1:47.59 |
|
2:26.58 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
|
457 |
33.78 |
1:10.58 |
1:49.17 |
|
2:26.60 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
|
456 |
34.22 |
1:11.27 |
1:49.21 |
|
2:26.74 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Kristina Østerhus |
2005 |
|
454 |
33.98 |
1:11.62 |
1:50.19 |
|
2:26.94 |
|
|
Karmøy Svømmeklubb |
2:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Laura Thomadsen |
2004 |
|
450 |
34.37 |
1:12.15 |
1:49.92 |
|
2:27.35 |
|
|
Albertslund IF |
2:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Kajsa Salomonsen |
2005 |
|
449 |
33.27 |
1:10.07 |
1:49.29 |
|
2:27.47 |
|
|
Svømmeklubben MK 31 |
2:21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Tova Siversson |
2005 |
|
443 |
33.13 |
1:11.32 |
1:49.73 |
|
2:28.11 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Linnea Ranvert |
2005 |
|
420 |
35.53 |
1:14.00 |
1:53.48 |
|
2:30.75 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Emma Kjer Rasmussen |
2004 |
|
417 |
34.35 |
1:13.37 |
1:52.61 |
|
2:31.15 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Nora Kejser |
2004 |
|
412 |
34.56 |
1:12.48 |
1:52.69 |
|
2:31.72 |
|
|
Svømmeklubben MK 31 |
2:29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Fanny Hess |
2004 |
|
409 |
33.38 |
1:10.98 |
1:52.21 |
|
2:32.10 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Elly Petersson |
2005 |
|
403 |
34.78 |
1:13.55 |
1:53.30 |
|
2:32.88 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Emma Widerfors |
2005 |
|
401 |
33.04 |
1:11.78 |
1:53.10 |
|
2:33.18 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Filippa Molin |
2005 |
|
395 |
36.05 |
1:14.77 |
1:55.26 |
|
2:33.92 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Mathilde Thor Møller |
2005 |
|
395 |
33.71 |
1:13.15 |
1:53.88 |
|
2:33.96 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Tilde Klehn |
2004 |
|
395 |
34.32 |
1:13.19 |
1:53.07 |
|
2:33.98 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Matilda Björkholm |
2005 |
|
394 |
33.57 |
1:12.38 |
1:53.56 |
|
2:34.03 |
|
|
Kristianstads SLS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Helene Orben |
2005 |
|
394 |
33.54 |
1:13.75 |
1:54.94 |
|
2:34.07 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Lina Malmgren |
2004 |
|
391 |
34.49 |
1:13.18 |
1:54.65 |
|
2:34.48 |
|
|
Simklubben Ran |
2:37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Frida Lauridsen |
2005 |
|
370 |
34.85 |
1:14.54 |
1:56.11 |
|
2:37.24 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:50.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Hanna Andersson |
2005 |
|
361 |
36.66 |
1:17.33 |
1:59.22 |
|
2:38.66 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Kristine G. Skjærbæk |
2004 |
|
347 |
33.56 |
1:12.76 |
1:55.79 |
|
2:40.73 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Havin Cakmak |
2005 |
|
309 |
36.45 |
1:19.22 |
2:04.50 |
|
2:47.11 |
|
|
Simklubben Ran |
2:52.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Kristine Erringsø |
2004 |
|
306 |
35.43 |
1:16.80 |
2:02.03 |
|
2:47.52 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Klara Frida Johansen |
2005 |
|
301 |
34.48 |
1:17.36 |
2:02.85 |
|
2:48.43 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Johanna Gustafsson |
2005 |
|
265 |
38.17 |
1:22.91 |
2:11.31 |
|
2:55.78 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Nelly Gustavsson |
2004 |
|
255 |
39.87 |
1:25.97 |
2:13.58 |
|
2:58.01 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:54.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederikke Elster |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helena Fogh Kronborg |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Swim Team Tåstrup |
2:25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
2:31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: LB Forsikring |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Storstein |
2000 |
|
704 |
31.02 |
1:02.99 |
1:35.79 |
|
2:06.96 |
|
|
Karmøy Svømmeklubb |
2:05.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
|
625 |
30.03 |
1:02.88 |
1:37.09 |
|
2:12.12 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Nielsen |
2001 |
|
604 |
30.72 |
1:04.25 |
1:39.36 |
|
2:13.62 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elin Johannesson |
1999 |
|
595 |
30.83 |
1:04.32 |
1:39.45 |
|
2:14.27 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
|
528 |
31.88 |
1:06.98 |
1:44.03 |
|
2:19.76 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
|
521 |
32.80 |
1:07.66 |
1:44.26 |
|
2:20.34 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Freja Stenbækgård |
2003 |
|
517 |
32.85 |
1:07.99 |
1:44.95 |
|
2:20.71 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsingør Svømmeklub |
2:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Annie Thulin |
2003 |
|
465 |
32.61 |
1:08.77 |
1:46.76 |
|
2:25.77 |
Deltager ikke i finalen |
|
Kristianstads SLS |
2:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Linnéa Lindh |
2003 |
|
463 |
32.26 |
1:09.78 |
1:48.08 |
|
2:26.01 |
|
|
Landskrona Simsällskap |
2:21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Isabella Frykholm |
2001 |
|
455 |
33.44 |
1:10.72 |
1:48.79 |
|
2:26.87 |
|
|
Simklubben Ran |
2:21.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pil Sylvander |
2003 |
|
437 |
32.87 |
1:10.86 |
1:50.72 |
|
2:28.80 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sille Andersen |
2003 |
|
404 |
34.25 |
1:13.99 |
1:53.83 |
|
2:32.81 |
Deltager ikke i finalen |
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:51 |
|