Results for Kronborg Open 2020
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 117 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 117 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Kronborg Open 2020 |
|
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
15:39 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
06 marts 2020 |
|
|
|
|
|
|
Løb 117, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: KM Sport |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carlos Halawi |
2006 |
|
465 |
30.81 |
1:05.74 |
1:44.42 |
|
2:23.86 |
|
|
Svømmeklubben MK 31 |
2:21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Rendlev |
2005 |
|
438 |
32.69 |
1:10.18 |
1:48.07 |
|
2:26.78 |
|
|
Vallensbæk IF af 1939 |
2:23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
|
423 |
32.33 |
1:10.46 |
1:49.23 |
|
2:28.48 |
|
|
Herlev Svømning |
2:36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
|
401 |
33.16 |
1:10.86 |
1:51.14 |
|
2:31.18 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hugo Haakansson |
2006 |
|
384 |
33.60 |
1:12.81 |
1:54.53 |
|
2:33.40 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gabriel Hachem |
2005 |
|
383 |
35.42 |
1:14.30 |
1:55.12 |
|
2:33.44 |
|
|
Simklubben Ran |
2:55.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rodi Cetinkaya |
2006 |
|
379 |
33.73 |
1:13.49 |
1:54.52 |
|
2:34.07 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Theodor Møller |
2005 |
|
374 |
33.22 |
1:11.79 |
1:52.14 |
|
2:34.67 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elias Elmedyb |
2006 |
|
367 |
33.59 |
1:12.73 |
1:54.87 |
|
2:35.68 |
|
|
Herlev Svømning |
2:25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julius Vadmand |
2005 |
|
354 |
32.87 |
1:12.06 |
1:54.87 |
|
2:37.50 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mikkel Andersen |
2005 |
|
354 |
35.77 |
1:16.75 |
1:58.42 |
|
2:37.52 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:40.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kim Larsson |
2005 |
|
350 |
33.12 |
1:11.55 |
1:53.97 |
|
2:38.21 |
|
|
Simklubben Ran |
2:43.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Gabriel Ekelund |
2006 |
|
334 |
35.21 |
1:15.68 |
1:59.15 |
|
2:40.65 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Frederik Gersby |
2006 |
|
330 |
34.35 |
1:14.90 |
1:59.04 |
|
2:41.24 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jacob Glans |
2006 |
|
317 |
32.59 |
1:11.28 |
1:54.51 |
|
2:43.50 |
|
|
Kristianstads SLS |
2:31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emil Hjalmarsson |
2006 |
|
304 |
36.72 |
1:19.18 |
2:03.03 |
|
2:45.75 |
|
|
Simklubben Ran |
2:59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mathias Toft Cortsen |
2005 |
|
298 |
35.60 |
1:18.71 |
2:02.56 |
|
2:46.84 |
|
|
Herlev Svømning |
2:47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
|
286 |
37.09 |
1:21.05 |
2:06.16 |
|
2:49.22 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
3:58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
|
278 |
36.70 |
1:19.23 |
2:05.68 |
|
2:50.69 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Yaser Sultan |
2005 |
|
278 |
35.83 |
1:18.29 |
2:04.91 |
|
2:50.85 |
|
|
Simklubben Ran |
2:59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Gustav Steen Andersen |
2006 |
|
272 |
37.70 |
1:21.21 |
2:07.16 |
|
2:52.07 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:40.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
|
256 |
34.39 |
1:17.23 |
2:05.47 |
|
2:55.51 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:48.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Magnus Steen Andersen |
2006 |
|
245 |
37.56 |
1:22.94 |
2:10.51 |
|
2:58.15 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:53.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Magnus Jacobsen |
2006 |
|
235 |
37.25 |
1:23.16 |
2:11.20 |
|
3:00.53 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Ted Nilsson |
2006 |
|
223 |
38.39 |
1:24.19 |
2:14.39 |
|
3:03.87 |
|
|
Simklubben Lödde |
2:56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
|
214 |
37.05 |
1:23.17 |
2:15.10 |
|
3:06.21 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Mauritz Otzen |
2005 |
|
189 |
39.77 |
1:30.11 |
2:21.64 |
|
3:14.19 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:08.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
07 marts 2020 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:39 |
|