Results for Danske Bank Cup 2010
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 35, 100m Butterfly, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eleonor Lindborg | 1992 | 687 | 1:02.40 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Hanna Jörlund | 1991 | 495 | 1:09.60 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Anna Fransson | 1993 | 447 | 1:11.99 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Clara Lindecrona | 1993 | 384 | 1:15.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Joy Malmberg | 1993 | 350 | 1:18.11 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Simone Larsen | 1993 | 265 | 1:25.69 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 651 | 1:03.53 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Emma Jansson | 1994 | 500 | 1:09.35 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 431 | 1:12.86 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Louise Uglebjerg | 1994 | 376 | 1:16.24 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 368 | 1:16.81 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sandra Garcia Semberlund | 1994 | 356 | 1:17.70 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 278 | 1:24.30 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Josephine Freja Iversen | 1995 | 178 | 1:37.94 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 35, 100m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 491 | 1:09.76 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 479 | 1:10.34 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Kathrine Holm | 1996 | 427 | 1:13.09 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Kamilla Larsen | 1996 | 387 | 1:15.53 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | 383 | 1:15.82 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Mie Bonè | 1996 | 363 | 1:17.19 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
7 | Rikke Willumsen | 1996 | 357 | 1:17.61 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mette Sannerud | 1997 | 355 | 1:17.74 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 347 | 1:18.34 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Pii Hjørne | 1996 | 345 | 1:18.46 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
11 | Tove Persson Bivall | 1997 | 306 | 1:21.71 | ||||||
S71 | ||||||||||
12 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 303 | 1:21.98 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | 271 | 1:25.07 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Sarah Bugge Larsen | 1996 | 261 | 1:26.12 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
15 | Isabella Dolang | 1996 | 252 | 1:27.11 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
16 | Caroline Mortensen | 1997 | 219 | 1:31.34 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 213 | 1:32.18 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
18 | Katrine Olsen | 1997 | 195 | 1:34.99 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 35, 100m Butterfly, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Petrine Hansen | 1998 | 344 | 1:18.58 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Isabella B. Grant | 1998 | 281 | 1:24.04 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Mathilde Olsen | 1998 | 269 | 1:25.32 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Simone Madsen | 1998 | 252 | 1:27.10 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marie Pii Hjørne | 1998 | 229 | 1:29.94 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
6 | Clara West Truelsen | 1999 | 221 | 1:31.05 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
7 | Asta Kielgast | 1999 | 188 | 1:36.06 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 154 | 1:42.81 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Julie Jørgensen | 1999 | 107 | 1:55.97 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
10 | Karoline Haenschke | 1999 | 79 | 2:08.44 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
11 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 77 | 2:09.62 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emma Andersen | 1999 | 43 | 2:37.51 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Butterfly, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 241 | 1:28.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Samuel | 2000 | 183 | 1:36.96 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 179 | 1:37.60 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Eva Olsen | 2000 | 159 | 1:41.54 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
5 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 113 | 1:53.80 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 64 | 2:17.34 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victoria Qvick | 2000 | 57 | 2:23.21 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | DSQ | asymmetriske arme | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 15:32 |