Resultater for Danske Bank Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 18:00 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 20, 100m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | 704 | 1:02.08 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Joy Malmberg | 1993 | 435 | 1:12.88 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Matilda Nilsson | 1993 | 385 | 1:15.94 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Line Jensen | 1993 | 342 | 1:18.99 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Astrid Bitsch-Olsen | 1993 | 299 | 1:22.59 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Mie Bøgh | 1991 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 696 | 1:02.31 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Linnéa Olsson | 1994 | 617 | 1:04.87 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Katrine Hansen | 1994 | 472 | 1:10.94 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ditte Johansen | 1994 | 469 | 1:11.07 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emma Jansson | 1994 | 462 | 1:11.46 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Pia Nicolaisen | 1994 | 458 | 1:11.65 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Pernille Christiansen | 1995 | 429 | 1:13.21 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 410 | 1:14.34 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Carina Christiansen | 1995 | 410 | 1:14.35 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | 391 | 1:15.52 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | 352 | 1:18.19 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
12 | Nadia Christian | 1995 | 349 | 1:18.44 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Trine Meier | 1995 | 346 | 1:18.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Trine Munkholm | 1995 | 334 | 1:19.64 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Emma Vilstrup | 1994 | 327 | 1:20.14 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Signe Scharf | 1995 | 323 | 1:20.53 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
17 | Josephine Freja Iversen | 1995 | 264 | 1:26.13 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
18 | Louise Grövnes | 1995 | 151 | 1:43.73 | ||||||
S71 | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 466 | 1:11.24 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Kathrine Barrett | 1996 | 439 | 1:12.69 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 423 | 1:13.56 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nanna Johansen | 1996 | 414 | 1:14.11 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Sofie Witthøft | 1997 | 396 | 1:15.20 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 392 | 1:15.48 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Helena Midjord Vangsy | 1997 | 386 | 1:15.88 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sara Mikkelsen | 1997 | 383 | 1:16.03 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Maja Hjuler | 1997 | 380 | 1:16.25 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 380 | 1:16.28 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Kamilla Larsen | 1996 | 369 | 1:17.00 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 363 | 1:17.43 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
13 | Mie Bonè | 1996 | 358 | 1:17.77 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
14 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 357 | 1:17.83 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thea Jensen | 1996 | 350 | 1:18.39 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | 349 | 1:18.47 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
17 | Mette Jensen | 1997 | 342 | 1:18.96 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Tove Persson Bivall | 1997 | 329 | 1:19.98 | ||||||
S71 | ||||||||||
19 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | 312 | 1:21.45 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sandra Garlin | 1996 | 307 | 1:21.84 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anna Pii Hjørne | 1996 | 294 | 1:23.10 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
22 | Isabella Dolang | 1996 | 292 | 1:23.26 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
23 | Rikke Jørner | 1996 | 287 | 1:23.74 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
24 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 285 | 1:23.97 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Elisabeth Kotmark | 1997 | 282 | 1:24.25 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
26 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | 281 | 1:24.36 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
27 | Lærke Viereck | 1997 | 278 | 1:24.61 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Lecia Kure Larsen | 1997 | 278 | 1:24.66 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
29 | Cecilie Ishøy | 1996 | 263 | 1:26.18 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Natasja Larsen | 1996 | 253 | 1:27.35 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
31 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | 249 | 1:27.80 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
31 | Simone Hallig | 1997 | 249 | 1:27.80 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
33 | Louise Lynæs | 1997 | 241 | 1:28.80 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
34 | Cathrine Jørgensen | 1997 | 237 | 1:29.23 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
35 | Mie Jørgensen | 1996 | 237 | 1:29.24 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
36 | Karoline Karlog | 1997 | 225 | 1:30.83 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
37 | Sofie Karoline Jensen | 1997 | 217 | 1:31.85 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
38 | Charlotte Pedersen | 1996 | 175 | 1:38.83 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
39 | Marie Louise P. Clausen | 1996 | 164 | 1:40.88 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
40 | Ditte Rosten Jakobsen | 1997 | 156 | 1:42.49 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
41 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 148 | 1:44.49 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
42 | Freja Loop | 1997 | 145 | 1:45.15 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
43 | Stine Boe Gad | 1997 | 124 | 1:50.86 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Frederikke Villumsen | 1997 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 379 | 1:16.35 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Jessica Jönsson | 1998 | 308 | 1:21.80 | ||||||
S71 | ||||||||||
3 | Laura Dahl | 1998 | 307 | 1:21.88 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Maria Dollas | 1998 | 284 | 1:24.02 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Holm Junge | 1998 | 277 | 1:24.71 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Emma Hansen | 1999 | 266 | 1:25.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Astrid Ovesen | 1999 | 241 | 1:28.79 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Victoria Jönsson | 1999 | 239 | 1:28.98 | ||||||
S71 | ||||||||||
9 | Marie Pii Hjørne | 1998 | 237 | 1:29.26 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 230 | 1:30.19 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | 226 | 1:30.67 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Asta Kielgast | 1999 | 223 | 1:31.05 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Clara West Truelsen | 1999 | 223 | 1:31.07 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
14 | Silke Christoffersen | 1998 | 222 | 1:31.28 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Simone Madsen | 1998 | 215 | 1:32.17 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lærke Scharf | 1999 | 201 | 1:34.27 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
17 | Stephanie Damgaard | 1999 | 200 | 1:34.42 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 187 | 1:36.61 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
19 | Nadia Hansen | 1999 | 186 | 1:36.81 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mille D. Rasmussen | 1999 | 185 | 1:36.91 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Louise Nicolaisen | 1998 | 176 | 1:38.63 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Julie Jørgensen | 1999 | 173 | 1:39.21 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
23 | Simone Bukholt | 1999 | 169 | 1:39.80 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 154 | 1:43.07 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
25 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 146 | 1:44.98 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
26 | Karoline Haenschke | 1999 | 108 | 1:55.84 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
27 | Emma Andersen | 1999 | 107 | 1:56.18 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
28 | Katrine Johannessen | 1999 | 85 | 2:05.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Clara Hedstrøm Olsen | 1999 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Natacha Klitgaard Voss | 1999 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Nikoline Victoria Sass | 1999 | DNS | |||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
- | Camille Bøcher | 1999 | DSQ | svøm på mave v. 50m | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Katharina Lind Andersen | 1998 | DSQ | svøm på mave v. 25m | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 256 | 1:26.93 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 231 | 1:29.98 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Schade Cantby | 2000 | 218 | 1:31.73 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Eva Olsen | 2000 | 209 | 1:33.02 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
5 | Caroline Samuel | 2000 | 185 | 1:36.87 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mette Hegelund | 2000 | 171 | 1:39.60 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Monica Kristiansen | 2001 | 161 | 1:41.50 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Karoline Kjær | 2000 | 160 | 1:41.78 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lærke Holm Junge | 2000 | 159 | 1:41.90 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 124 | 1:50.69 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 122 | 1:51.42 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
12 | Victoria Qvick | 2000 | 92 | 2:02.42 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | Jamilla Bistrup | 2001 | 86 | 2:04.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 82 | 2:07.11 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Nathalie Aaes-Jørgensen | 2000 | 73 | 2:11.87 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 69 | 2:14.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Helle Pittioni | 2001 | 67 | 2:15.66 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
- | Frederikke Mertins | 2000 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Karoline Barrett | 2002 | DSQ | svøm på mave v. 50m | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:00 |