2018-06-23   17:50:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Bank Cup 2010

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  DANSKE BANK CUP 2010    Udskriftsdato  09 oktober 2010   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  17:03   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-09         
 
 
Løb 18, 50m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mie Hansen  1991    494          36.44   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Katrina Nagel  1991    394          39.28   
  Kalundborg SK                   
Stinna Pedersen  1993    267          44.70   
  Dragsholm Svømmeklub                   
Magdalena Kuras  1988              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
 
Løb 18, 50m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Vilstrup  1994    385          39.60   
  Næstved IF                   
Benedicte Ø. Hansen  1995    333          41.56   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Sandra Garcia Semberlund  1994    332          41.60   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Christina Assum  1994    310          42.56   
  Næstved IF                   
Pernille Thunbo Nielsen  1995    267          44.75   
  Kalundborg SK                   
 
Løb 18, 50m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elina Wagner  1996    467          37.12   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Nikoline Marker-Pedersen  1996    455          37.45   
  Vest-Brøndby                   
Jonna Nordström  1997    449          37.60   
  S71                   
Kathrine Holm  1996    406          38.90   
  Vest-Brøndby                   
Laura Andersen  1997    388          39.48   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Nicoline Paulsen  1996    376          39.90   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Amalie Wied-Christiansen  1996    360          40.47   
  Farum Svømmeklub                   
Charlotte Pedersen  1996    284          43.83   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Cecilie Kristiansen  1997    282          43.90   
  Holbæk Svømme Klub                   
10  Karoline Bødker  1997    282          43.92   
  Holbæk Svømme Klub                   
11  Rikke Jørner  1996    241          46.28   
  Farum Svømmeklub                   
12  Caroline Mortensen  1997    226          47.30   
  Holbæk Svømme Klub                   
13  Marie Louise P. Clausen  1996    167          52.32   
  Næstved IF                   
14  Helene Jørgensen  1996    158          53.32   
  Swim Team Tåstrup                   
15  Annasofie Engtorp Olesen  1997    142          55.15   
  Roskilde Svømning                   
 
Løb 18, 50m Brystsvømning, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristine Barrett  1998    335          41.47   
  Greve Svømmeklub                   
Frederikke Petrine Hansen  1998    321          42.08   
  Holbæk Svømme Klub                   
Andrea Reich  1998    298          43.10   
  Farum Svømmeklub                   
Helene Qvist-Pedersen  1998    295          43.24   
  Holbæk Svømme Klub                   
Amanda Glerup Andersen  1998    288          43.61   
  Slagelse Svømmeklub                   
Kathrine Clausen  1999    285          43.75   
  Køge Svømmeklub                   
Knar Mikael  1999    283          43.88   
  S71                   
Martina Grövnes  1998    266          44.80   
  S71                   
Ida Hansgaard  1999    261          45.07   
  Køge Svømmeklub                   
10  Natasja Hansen  1998    233          46.80   
  Vordingborg Svømme Klub                   
11  Juliane Løndahl Bjerre  1999    232          46.89   
  Næstved IF                   
12  Kathrine Kock Jonsson  1998    228          47.13   
  Farum Svømmeklub                   
13  Nadia Hansen  1999    223          47.49   
  Dragsholm Svømmeklub                   
14  Camilla Jacobsen  1998    213          48.22   
  Farum Svømmeklub                   
15  Caroline Bøcher  1998    206          48.76   
  Næstved IF                   
16  Mette Møller Nielsen  1999    205          48.88   
  Rønne Svømme Klub                   
17  Isabella V. Knudsen  1998    190          50.09   
  Hvidovre Svømme Klub                   
18  Simone Baur Nielsen  1999    185          50.50   
  Køge Svømmeklub                   
19  Nina Corydon-Petersen  1999    178          51.21   
  Roskilde Svømning                   
20  Emilie Hermann Schimming  1999    170          52.01   
  Roskilde Svømning                   
21  Sandra Åfeldt  1999    167          52.30   
  S71                   
22  Sofie S. Korch  1998    165          52.55   
  Farum Svømmeklub                   
23  Sasha Rasmussen  1998    163          52.71   
  Swim Team Tåstrup                   
24  Katrine Normann Olesen  1998    156          53.49   
  Holbæk Svømme Klub                   
25  Sara Maria Pujan  1999    138          55.75   
  Næstved IF                   
26  Emma Nørgaard Wiese  1999    125          57.56   
  Slagelse Svømmeklub                   
27  Camille Bøcher  1999    90          1:04.15   
  Næstved IF                   
Cille Dreyer  1998              DNS   
  Holbæk Svømme Klub                   
Amalie Bonnesen  1999              DSQ  crawlben v. vending 
  Næstved IF                   
Ingeborg Høybye Greisen  1999              DSQ  En hånd i vending 
  Roskilde Svømning                   
Mai Sørensen  1999              DSQ  En hånd i afslutning 
  Swim Team Tåstrup                   
 
Løb 18, 50m Brystsvømning, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Micaela Jönsson  2001    250          45.74   
  S71                   
Agnes Hansen  2000    158          53.26   
  Roskilde Svømning                   
Veronica Midjord Vangsy  2000    123          57.86   
  Rønne Svømme Klub                   
Charlotte Sørensen  2000    108          1:00.50   
  Næstved IF                   
Helle Pittioni  2001    99          1:02.16   
  Ishøj Svømme Klub                   
Vilde Schulze Matthisen  2001    95          1:03.03   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Rikke Bæk Larsen  2000    95          1:03.04   
  Næstved IF                   
Emilie Cecilie Leifelt  2001    94          1:03.38   
  Næstved IF                   
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    83          1:05.95   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
10  Emilie Larsen  2001    82          1:06.35   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
11  Liva Palmund  2002    67          1:10.96   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Frederikke Mertins  2000              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  09 oktober 2010 
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  17:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark