2018-08-16   06:24:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Bank Cup 2010

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  DANSKE BANK CUP 2010    Udskriftsdato  09 oktober 2010   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  15:21   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-09         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 19 år og ældre 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johan Bengtsson  1991    668          51.40   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Adam Schön-Svensson  1991    545          55.01   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Sebastian Vang  1991    516          56.02   
  Næstved IF                   
Marcus Olandersson  1991    364          1:02.95   
  S71                   
 
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Holmström  1992    634          52.32   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Andreas Myhrberg  1993    534          55.38   
  S71                   
Jakob Tingsgaard  1993    534          55.39   
  Slagelse Svømmeklub                   
Lauge Bruun  1992    522          55.83   
  Roskilde Svømning                   
Emil K. Mortensen  1993    504          56.48   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Rasmus Dufour  1993    503          56.50   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Andreas Haugaard  1993    482          57.33   
  Slagelse Svømmeklub                   
Thomas Dahl Sørensen  1992    473          57.67   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Johan Jørgensen  1993    415          1:00.23   
  Roskilde Svømning                   
10  Mads Albæk Sørensen  1993    377          1:02.23   
  Roskilde Svømning                   
Christian Andersen  1993              DNS   
  Næstved IF                   
 
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Pittioni  1995    539          55.23   
  Ishøj Svømme Klub                   
Sebastian Ovesen  1994    525          55.69   
  Slagelse Svømmeklub                   
Andreas Sandbirk  1995    512          56.17   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Yannick Rasmussen  1995    477          57.51   
  Roskilde Svømning                   
Jacob Jensen  1995    469          57.86   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Gøkhan Dagidir  1995    463          58.09   
  Vest-Brøndby                   
Oliver Vang  1994    462          58.14   
  Næstved IF                   
Tony Brkic  1994    455          58.43   
  S71                   
Mads Kildholt  1994    454          58.47   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
10  Oliver Grodt  1994    451          58.61   
  Greve Svømmeklub                   
11  Miki Mørck Taagholt  1994    449          58.67   
  Farum Svømmeklub                   
12  Tobias Nordbo  1994    449          58.68   
  Vordingborg Svømme Klub                   
13  Morten Voigt Larsen  1995    447          58.79   
  Roskilde Svømning                   
14  Oliver Hjeresen  1995    423          59.89   
  Roskilde Svømning                   
15  Mads Andersen  1995    397          1:01.13   
  Vordingborg Svømme Klub                   
16  Jonas Frei  1995    378          1:02.16   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
17  Magnus Andersen  1995    346          1:04.00   
  Roskilde Svømning                   
18  Jesper Andersen  1995    345          1:04.05   
  Vordingborg Svømme Klub                   
19  Max Åfeldt  1995    342          1:04.25   
  S71                   
20  Emil R. Petersen  1995    338          1:04.51   
  Slagelse Svømmeklub                   
21  Andreas Qvist-Pedersen  1995    318          1:05.82   
  Holbæk Svømme Klub                   
22  Jonas Lauritsen  1994    306          1:06.70   
  Holbæk Svømme Klub                   
23  Rolf Svensson  1994    302          1:06.96   
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nikolai P. Christiansen  1996    418          1:00.09   
  Næstved IF                   
Oliver Huban  1996    391          1:01.48   
  Vest-Brøndby                   
Emil S. Christoffersen  1996    372          1:02.51   
  Næstved IF                   
Sebastian H. Andersen  1997    370          1:02.61   
  Kalundborg SK                   
Bjørn Wismann  1996    369          1:02.64   
  Slagelse Svømmeklub                   
Rasmus Jørgensen  1996    357          1:03.36   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Nicolai Billenstein  1996    347          1:03.93   
  Næstved IF                   
Victor Jensen  1997    342          1:04.26   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Simon Hansen  1997    329          1:05.13   
  Slagelse Svømmeklub                   
10  Frederik S. Nielsen  1996    303          1:06.89   
  Roskilde Svømning                   
11  Niklas Beyer Hansen  1997    294          1:07.59   
  Vest-Brøndby                   
12  Jackie Hartvig Jensen  1997    289          1:08.00   
  Greve Svømmeklub                   
13  Kim Daniel Jakobsen  1996    287          1:08.14   
  Greve Svømmeklub                   
14  Michael Skødstrup  1996    281          1:08.64   
  Greve Svømmeklub                   
15  Mikkel Samsøe Borch  1997    273          1:09.26   
  Hvidovre Svømme Klub                   
16  Emil Zachariassen  1997    270          1:09.53   
  Kalundborg SK                   
17  Josef Isaksson  1997    266          1:09.88   
  S71                   
18  Danny Corell  1997    261          1:10.31   
  Kalundborg SK                   
19  Andy Petersen  1996    261          1:10.34   
  Dragsholm Svømmeklub                   
20  Mads Ingeman Hansen  1997    257          1:10.66   
  Næstved IF                   
21  Patrick Rasmussen  1997    252          1:11.14   
  Roskilde Svømning                   
22  Christian Arsberg Iversen  1997    238          1:12.52   
  Greve Svømmeklub                   
23  Johan Johnsen  1997    236          1:12.71   
  Holbæk Svømme Klub                   
24  Mads Ottosen  1997    232          1:13.09   
  Holbæk Svømme Klub                   
25  Andreas Ingvordsen  1996    231          1:13.26   
  Dragsholm Svømmeklub                   
26  Emil Brohus Nielsen  1997    224          1:13.99   
  Farum Svømmeklub                   
27  Oliver Jacobsen  1997    223          1:14.13   
  Hvidovre Svømme Klub                   
28  Mads Hauge Sørensen  1997    205          1:16.22   
  Køge Svømmeklub                   
29  Martin Nielsen  1997    202          1:16.59   
  Vest-Brøndby                   
30  Peter Hansen  1996    198          1:17.11   
  Swim Team Tåstrup                   
31  Kasper Andkjær  1997    160          1:22.74   
  Slagelse Svømmeklub                   
32  Peter Eklund  1997    158          1:23.17   
  Farum Svømmeklub                   
33  Oliver Steen  1997    157          1:23.25   
  Rønne Svømme Klub                   
34  Joachim Ytting  1997    128          1:29.13   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Jakob Juhl Knudsen  1996              DSQ  tyvstart 
  Dragsholm Svømmeklub                   
Kasper Jensen  1996              DSQ  Tyvstart 
  Slagelse Svømmeklub                   
Rasmus B. Larsen  1997              DSQ  tyvstart 
  Slagelse Svømmeklub                   
 
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Christian  1998    326          1:05.30   
  Farum Svømmeklub                   
Philip Greve  1998    323          1:05.51   
  Farum Svømmeklub                   
Mathias Rysgaard  1998    286          1:08.24   
  Kalundborg SK                   
Emil Grovn  1998    268          1:09.69   
  Farum Svømmeklub                   
Lasse Kriegel Skovrup  1998    256          1:10.81   
  Farum Svømmeklub                   
Carl Lykkebo Larsen  1998    250          1:11.33   
  Kalundborg SK                   
Erik Hansen  1998    230          1:13.33   
  Rønne Svømme Klub                   
Mads Krogh Hansen  1998    224          1:14.01   
  Rønne Svømme Klub                   
Mads Peter Hansen  1998    219          1:14.58   
  Kalundborg SK                   
10  Emil Toft  1998    217          1:14.76   
  Holbæk Svømme Klub                   
11  Mathias Thomassen  1998    206          1:16.14   
  Dragsholm Svømmeklub                   
12  Phillip Riis  1998    196          1:17.42   
  Roskilde Svømning                   
13  Nikolaj Hansen  1998    194          1:17.63   
  Swim Team Tåstrup                   
14  Mikkel Ulrich  1998    193          1:17.70   
  Hvidovre Svømme Klub                   
15  Benjamin Larsen  2000    193          1:17.78   
  Greve Svømmeklub                   
16  Nicolai Walther  1998    190          1:18.12   
  Kalundborg SK                   
17  Mathias Wilquin  1998    187          1:18.58   
  Vest-Brøndby                   
18  Rasmus Andersen  1998    186          1:18.71   
  Vordingborg Svømme Klub                   
19  Daniel Sørensen  1999    178          1:19.91   
  Swim Team Tåstrup                   
20  Christian Aagaard  1998    175          1:20.33   
  Farum Svømmeklub                   
21  Magnus Grundesen  1998    174          1:20.51   
  Farum Svømmeklub                   
22  Mads Ørsted Nielsen  1999    173          1:20.61   
  Swim Team Tåstrup                   
23  Anders Søndermann  1998    171          1:20.92   
  Swim Team Tåstrup                   
24  Sebastian Rasmussen  2000    170          1:21.11   
  Roskilde Svømning                   
25  Mads Witthøft  2000    166          1:21.73   
  Kalundborg SK                   
26  Lau Osric  1999    164          1:22.02   
  Køge Svømmeklub                   
27  Robin Olofsen  1998    163          1:22.22   
  Holbæk Svømme Klub                   
28  Rasmus Aavang Jensen  1998    157          1:23.27   
  Slagelse Svømmeklub                   
29  Jacob Jørgensen  1999    157          1:23.31   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
30  Thor B. Hansen  2000    155          1:23.71   
  Køge Svømmeklub                   
31  Malthe Letting  2001    150          1:24.63   
  Farum Svømmeklub                   
32  Nicklas Kenno Hansen  1999    148          1:25.01   
  Swim Team Tåstrup                   
33  Jacob Bang-Jensen  1998    147          1:25.22   
  Swim Team Tåstrup                   
34  Daniel C. Bjørrith  1999    136          1:27.41   
  Roskilde Svømning                   
35  Mikkel Bech Schouw  1999    135          1:27.59   
  Swim Team Tåstrup                   
36  Valdemar Mariegaard  1999    135          1:27.60   
  Ishøj Svømme Klub                   
37  Simon Hansen  1999    134          1:27.72   
  Greve Svømmeklub                   
38  Mikkel Henriksen  1999    132          1:28.34   
  Holbæk Svømme Klub                   
39  Thomas Porsborg  1998    128          1:29.24   
  Køge Svømmeklub                   
40  Thor Nørgaard Eriksen  2000    124          1:30.01   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
41  Mikael Jakobsen  2000    121          1:30.81   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
42  Benjamin Kjær  1998    119          1:31.44   
  Næstved IF                   
43  Mads Haugård Hansen  2000    112          1:33.36   
  Hvidovre Svømme Klub                   
44  Julius Steen  1999    110          1:33.73   
  Rønne Svømme Klub                   
45  Christoffer G. Kjerri  1999    106          1:34.95   
  Hvidovre Svømme Klub                   
46  Mads Enghave  2002    105          1:35.33   
  Ishøj Svømme Klub                   
47  Sipan Kawiani  2000    98          1:37.35   
  Swim Team Tåstrup                   
48  Hjalte Mikkelsen  1999    98          1:37.38   
  Slagelse Svømmeklub                   
49  Viktor Kielstrup  2000    96          1:38.31   
  Hvidovre Svømme Klub                   
50  Anders Engtorp Olesen  1999    86          1:41.97   
  Roskilde Svømning                   
51  Peter Kristensen  1999    83          1:42.87   
  Slagelse Svømmeklub                   
52  Oskar Berg Enemark  1999    80          1:44.28   
  Roskilde Svømning                   
53  David Bagge Larsen  1999    75          1:46.66   
  Næstved IF                   
54  Magnus Erik W. Hansen  1999    72          1:48.27   
  Slagelse Svømmeklub                   
55  Mathias Jakobsen  2000    67          1:50.66   
  Hvidovre Svømme Klub                   
56  Magnus Sibbersen  2001    59          1:55.16   
  Hvidovre Svømme Klub                   
57  Gustav Notkin  1999    51          2:01.26   
  Næstved IF                   
58  Morten Kilhof  2000    46          2:05.51   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
59  Markus Jakobsen  2000    46          2:05.70   
  Hvidovre Svømme Klub                   
60  Anders Skousen  2002    41          2:10.28   
  Hvidovre Svømme Klub                   
61  Demir Kaan Er  2000    39          2:12.08   
  Ishøj Svømme Klub                   
62  Tobias Enghave  2002    38          2:13.66   
  Ishøj Svømme Klub                   
63  Frederik Thisted  2002    33          2:20.26   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
64  Rasmus Lorentzen  2001    31          2:23.77   
  Næstved IF                   
Mathias Nielsen  1999              DNS   
  Køge Svømmeklub                   
Oliver Schou Walkusz  1999              DNS   
  Swim Team Tåstrup                   
Lukas Adeler  2001              DSQ  mgl. berøring v.75m 
  Næstved IF                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  09 oktober 2010 
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  15:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark