Resultater for Danske Bank Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 11, 200m Medley, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Jensen | 1987 | 587 | 2:13.20 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Erik Olsson | 1987 | 431 | 2:27.71 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 11, 200m Medley, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Glifberg | 1992 | 591 | 2:12.93 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Christian Andersen | 1993 | 332 | 2:41.10 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 11, 200m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | 516 | 2:19.12 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Søren Meier | 1994 | 487 | 2:21.83 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 484 | 2:22.10 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | 475 | 2:23.01 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 454 | 2:25.11 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Martin Dolang | 1994 | 437 | 2:27.01 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 425 | 2:28.37 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Burak Dagidir | 1995 | 418 | 2:29.21 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Victor Klügel | 1995 | 402 | 2:31.11 | ||||||
S71 | ||||||||||
10 | Jens Dyreborg Nielsen | 1995 | 391 | 2:32.50 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristian Jensen | 1994 | 384 | 2:33.51 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Gustav Lindecrona | 1995 | 329 | 2:41.51 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Filip Guldberg | 1995 | 312 | 2:44.51 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 11, 200m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 299 | 2:46.86 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Skødstrup | 1996 | 295 | 2:47.60 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 286 | 2:49.39 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Rasmus Wegener | 1997 | 284 | 2:49.79 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josef Isaksson | 1997 | 248 | 2:57.55 | ||||||
S71 | ||||||||||
6 | Patrick Rasmussen | 1997 | 243 | 2:58.78 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | 229 | 3:02.43 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas Leifelt | 1996 | 227 | 3:02.79 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 213 | 3:06.76 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Benjamin Kâhler | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | DSQ | 1 hånd vending 150m | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 200m Medley, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Jørner | 1998 | 326 | 2:42.16 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver H. Andersen | 1999 | 255 | 2:55.90 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 250 | 2:57.05 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Davidsen | 1999 | 225 | 3:03.42 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Niels Ottosen | 1998 | 218 | 3:05.21 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mathias Nielsen | 1999 | 208 | 3:08.19 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Markus Bøjsen | 1999 | 202 | 3:10.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jacob Samuel | 1998 | 201 | 3:10.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Raahauge | 1998 | 198 | 3:11.25 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 197 | 3:11.57 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rasmus Andersen | 1998 | 194 | 3:12.60 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Benjamin Larsen | 2000 | 193 | 3:13.08 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thomas Porsborg | 1998 | 185 | 3:15.68 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 149 | 3:30.24 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Simon Hansen | 1999 | 141 | 3:34.42 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
16 | Thor Nørgaard Eriksen | 2000 | 140 | 3:34.74 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
17 | Jacob Jørgensen | 1999 | 138 | 3:36.02 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
18 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 112 | 3:51.68 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mikael Jakobsen | 2000 | 102 | 3:58.64 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Nikolai Hougaard | 1999 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Oliver Schou Walkusz | 1999 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Emil Toft | 1998 | DSQ | 1 hånd vending v bry | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Kenneth Abcell | 1998 | DSQ | svøm på maven | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Lau Osric | 1999 | DSQ | sv. på maven v 100m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias I. Kristiansen | 1999 | DSQ | svøm på maven v. 100 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Thor B. Hansen | 2000 | DSQ | sv p maven 100 m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 19:05 |