Tulokset Danske Bank Cup 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 1, 200m Brystsvømning, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Jensen | 1987 | 544 | 2:27.84 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Erik Olsson | 1987 | 472 | 2:35.00 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Glifberg | 1992 | 598 | 2:23.22 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 533 | 2:28.86 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Andreas Mouritsen | 1992 | 522 | 2:29.91 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emil K. Mortensen | 1993 | 452 | 2:37.25 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Andreas Haugaard | 1993 | 427 | 2:40.24 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 487 | 2:33.41 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kristian Jensen | 1994 | 475 | 2:34.68 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Burak Dagidir | 1995 | 438 | 2:38.92 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Yannick Rasmussen | 1995 | 437 | 2:38.99 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Victor Klügel | 1995 | 413 | 2:42.02 | ||||||
S71 | ||||||||||
6 | Oliver Hjeresen | 1995 | 395 | 2:44.51 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | 392 | 2:44.82 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tobias Nordbo | 1994 | 360 | 2:49.64 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mads Andersen | 1995 | 324 | 2:55.73 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emil R. Petersen | 1995 | 290 | 3:02.35 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rolf Svensson | 1994 | 269 | 3:06.83 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Andreas Qvist-Pedersen | 1995 | 244 | 3:13.06 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 389 | 2:45.30 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Victor Jensen | 1997 | 354 | 2:50.55 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 306 | 2:59.08 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Nicolai Billenstein | 1996 | 304 | 2:59.44 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 288 | 3:02.79 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Peter Hansen | 1996 | 284 | 3:03.54 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 276 | 3:05.24 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 273 | 3:06.11 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emil Zachariassen | 1997 | 265 | 3:07.92 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Kasper Jensen | 1996 | 259 | 3:09.41 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 250 | 3:11.52 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jonas Leifelt | 1996 | 243 | 3:13.41 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | 235 | 3:15.41 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
14 | Michael Skødstrup | 1996 | 217 | 3:20.78 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kasper Andkjær | 1997 | 126 | 4:01.01 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Johnbeck | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Christian Arsberg Iversen | 1997 | DSQ | 2 armtag u. vand | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 200m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 257 | 3:09.76 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | 216 | 3:21.07 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emil Johansen | 1999 | 215 | 3:21.52 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Mathias Nielsen | 1999 | 209 | 3:23.19 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikolaj Hansen | 1998 | 199 | 3:26.77 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 175 | 3:35.92 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 146 | 3:49.14 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 143 | 3:50.98 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Benjamin Kjær | 1998 | 139 | 3:52.80 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Joakim Palmqvist | 1999 | 136 | 3:54.60 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 68 | 4:55.58 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 2, 200m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Jansson | 1994 | 547 | 2:44.59 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Natasja Holte Larsen | 1995 | 385 | 3:05.05 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Louise Uglebjerg | 1994 | 368 | 3:07.73 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Signe Scharf | 1995 | 351 | 3:10.82 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Susanne Munch Nielsen | 1995 | 225 | 3:41.20 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kathrine Holm | 1996 | 468 | 2:53.32 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Elina Wagner | 1996 | 451 | 2:55.53 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 440 | 2:56.92 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 416 | 3:00.31 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Maja Hjuler | 1997 | 407 | 3:01.58 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicoline Paulsen | 1996 | 406 | 3:01.80 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 401 | 3:02.43 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mette Sannerud | 1997 | 387 | 3:04.60 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Julie Bak | 1997 | 379 | 3:05.97 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mette Jensen | 1997 | 379 | 3:06.01 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mai-Britt Rosin | 1996 | 365 | 3:08.37 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sofie Witthøft | 1997 | 363 | 3:08.72 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Isabella Dolang | 1996 | 315 | 3:17.84 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
14 | Simone Hallig | 1997 | 304 | 3:20.12 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | 299 | 3:21.25 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
16 | Anna Pii Hjørne | 1996 | 296 | 3:21.92 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
17 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 279 | 3:26.02 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
18 | Karoline Karlog | 1997 | 259 | 3:31.02 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
19 | Charlotte Pedersen | 1996 | 253 | 3:32.82 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Anna Okkels | 1996 | 250 | 3:33.50 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Stine Boe Gad | 1997 | 249 | 3:33.83 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Elisabeth Kotmark | 1997 | 237 | 3:37.37 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sofie Karoline Jensen | 1997 | 221 | 3:42.43 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Ditte Rosten Jakobsen | 1997 | 175 | 4:00.37 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Weinreich | 1998 | 309 | 3:19.06 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kathrine Clausen | 1999 | 308 | 3:19.32 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura Dahl | 1998 | 305 | 3:19.84 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Astrid Ovesen | 1999 | 295 | 3:22.19 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Isabella B. Grant | 1998 | 282 | 3:25.26 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 260 | 3:30.75 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Laura Buchwald | 1998 | 260 | 3:30.78 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Asta Kielgast | 1999 | 245 | 3:34.98 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Amalie Bonnesen | 1999 | 238 | 3:37.02 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 237 | 3:37.46 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Caroline Bøcher | 1998 | 206 | 3:47.80 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 185 | 3:56.02 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Katrine Normann Olesen | 1998 | 164 | 4:05.94 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Camille Bøcher | 1999 | 85 | 5:05.81 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Louise Nicolaisen | 1998 | DSQ | svøm på ryg v. 150m | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Mette Møller Nielsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Sara Maria Pujan | 1999 | DSQ | 1 armtag i vend. 75m | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 2, 200m Brystsvømning, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Melanie Degner | 2000 | 253 | 3:32.69 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Micaela Jönsson | 2001 | 249 | 3:33.84 | ||||||
S71 | ||||||||||
3 | Nana Hansen | 2000 | 196 | 3:51.82 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mette Hegelund | 2000 | 194 | 3:52.49 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lærke Holm Junge | 2000 | 154 | 4:10.83 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Emilie Cecilie Leifelt | 2001 | 103 | 4:46.84 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 3, 400m Frisvømning, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Adam Schön-Svensson | 1991 | 620 | 4:09.52 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Jesper Madsen | 1986 | 530 | 4:22.86 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 400m Frisvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Holmström | 1992 | 622 | 4:09.31 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 573 | 4:16.21 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lauge Bruun | 1992 | 551 | 4:19.51 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 3, 400m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | 566 | 4:17.21 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Sandbirk | 1995 | 552 | 4:19.45 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | 534 | 4:22.30 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Kildholt | 1994 | 502 | 4:27.63 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Nicolas Nord | 1994 | 493 | 4:29.41 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 492 | 4:29.44 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 478 | 4:32.21 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lasse Andersen | 1994 | 470 | 4:33.63 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jacob Jensen | 1995 | 457 | 4:36.22 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Oliver Grodt | 1994 | 445 | 4:38.63 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Møhl | 1994 | 436 | 4:40.63 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jens Dyreborg Nielsen | 1995 | 367 | 4:57.12 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Filip Guldberg | 1995 | 337 | 5:05.87 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Jonas Lauritsen | 1994 | 334 | 5:06.57 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 4, 400m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Hansen | 1991 | 608 | 4:37.32 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Charlotte Nilsson | 1991 | 566 | 4:44.08 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Simone Larsen | 1993 | 354 | 5:31.95 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 400m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Linnéa Olsson | 1994 | 663 | 4:29.45 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Pernille Christiansen | 1995 | 566 | 4:43.96 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 477 | 5:00.62 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | 444 | 5:07.99 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Simone Jørgensen | 1995 | 436 | 5:09.90 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nadia Christian | 1995 | 435 | 5:10.11 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Grövnes | 1995 | 191 | 6:48.03 | ||||||
S71 | ||||||||||
Løb 4, 400m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 547 | 4:47.23 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 535 | 4:49.45 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Henriette Stuhr | 1996 | 518 | 4:52.58 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Kathrine Barrett | 1996 | 498 | 4:56.37 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Mikkelsen | 1997 | 492 | 4:57.60 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 472 | 5:01.65 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Mie Bonè | 1996 | 449 | 5:06.78 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kamilla Larsen | 1996 | 446 | 5:07.38 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Laura Andersen | 1997 | 434 | 5:10.31 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mie Garlin | 1996 | 428 | 5:11.61 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | 414 | 5:15.13 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rikke Willumsen | 1996 | 405 | 5:17.52 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sara Jensen | 1996 | 403 | 5:18.02 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Rikke Jørner | 1996 | 392 | 5:21.06 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mie Jørgensen | 1996 | 352 | 5:32.87 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Josefine Palmø | 1997 | 343 | 5:35.49 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Caroline S. Korch | 1996 | 324 | 5:42.08 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Caroline Mortensen | 1997 | 319 | 5:43.76 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bengtsson | 1991 | 600 | 25.85 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Lennie Sahlström | 1987 | 539 | 26.78 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Sebastian Vang | 1991 | 503 | 27.42 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Marcus Olandersson | 1991 | 321 | 31.84 | ||||||
S71 | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Dufour | 1993 | 561 | 26.44 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 491 | 27.63 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Myhrberg | 1993 | 475 | 27.94 | ||||||
S71 | ||||||||||
4 | Jakob H. Andersen | 1993 | 470 | 28.04 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 369 | 30.40 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Johan Jørgensen | 1993 | 361 | 30.62 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Christian Andersen | 1993 | 277 | 33.46 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 486 | 27.72 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Oliver Vang | 1994 | 483 | 27.78 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | 443 | 28.60 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mark Bjerregaard | 1994 | 442 | 28.61 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lasse Andersen | 1994 | 437 | 28.73 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tony Brkic | 1994 | 410 | 29.34 | ||||||
S71 | ||||||||||
7 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 408 | 29.39 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 405 | 29.46 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Søren Meier | 1994 | 385 | 29.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jonas Frei | 1995 | 340 | 31.23 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
11 | Gustav Lindecrona | 1995 | 308 | 32.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jesper Andersen | 1995 | 243 | 34.94 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Huban | 1996 | 369 | 30.39 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Rasmus Svendsen | 1996 | 332 | 31.47 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 319 | 31.90 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Simon Hansen | 1997 | 270 | 33.71 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Bjørn Wismann | 1996 | 265 | 33.92 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon Tingsgaard | 1996 | 246 | 34.81 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emil Brohus Nielsen | 1997 | 232 | 35.47 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josef Isaksson | 1997 | 231 | 35.53 | ||||||
S71 | ||||||||||
9 | Frederik S. Nielsen | 1996 | 223 | 35.94 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 221 | 36.05 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 216 | 36.35 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Danny Corell | 1997 | 209 | 36.74 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Rasmus Wegener | 1997 | 199 | 37.36 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 195 | 37.58 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | 190 | 37.91 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Mads Ottosen | 1997 | 178 | 38.77 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Johan Johnsen | 1997 | 177 | 38.86 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 172 | 39.20 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Andy Petersen | 1996 | 148 | 41.23 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Martin Nielsen | 1997 | 130 | 43.01 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Christian | 1998 | 286 | 33.09 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Jørner | 1998 | 285 | 33.13 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oliver H. Andersen | 1999 | 214 | 36.43 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Philip Greve | 1998 | 203 | 37.09 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Wilquin | 1998 | 193 | 37.71 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Oliver Raahauge | 1998 | 175 | 39.01 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Niels Ottosen | 1998 | 172 | 39.20 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Casper Davidsen | 1999 | 171 | 39.24 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Jacob Bang-Jensen | 1998 | 164 | 39.84 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Christian Aagaard | 1998 | 163 | 39.93 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kenneth Abcell | 1998 | 152 | 40.83 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Mads Krogh Hansen | 1998 | 150 | 41.05 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jacob Samuel | 1998 | 145 | 41.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Peter Hansen | 1998 | 134 | 42.65 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Nikolai Hougaard | 1999 | 125 | 43.62 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 122 | 43.92 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nicklas Kenno Hansen | 1999 | 118 | 44.43 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
18 | Joakim Palmqvist | 1999 | 117 | 44.51 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Daniel Sørensen | 1999 | 116 | 44.66 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
20 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 116 | 44.74 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
21 | Mathias Thomassen | 1998 | 109 | 45.57 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
22 | Robin Olofsen | 1998 | 109 | 45.63 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Mikkel Henriksen | 1999 | 107 | 45.98 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Anders Søndermann | 1998 | 103 | 46.47 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
25 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 103 | 46.55 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
26 | Mikkel Bech Schouw | 1999 | 95 | 47.83 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
27 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 94 | 48.02 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Lau Osric | 1999 | 77 | 51.17 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | 67 | 53.60 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Mads Enghave | 2002 | 58 | 56.25 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
31 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 45 | 1:01.41 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Oliver Schou Walkusz | 1999 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Emil Grovn | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Gustav Notkin | 1999 | DSQ | arme ej over vandet | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Mathias Rysgaard | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Tobias Enghave | 2002 | DSQ | asynkrone ben | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:25 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | 659 | 28.02 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Sigrid Jensen | 1990 | 473 | 31.29 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mie Bøgh | 1991 | 461 | 31.56 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Fransson | 1993 | 454 | 31.71 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Joy Malmberg | 1993 | 451 | 31.79 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Clara Lindecrona | 1993 | 401 | 33.05 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emelie Axmar | 1993 | 398 | 33.14 | ||||||
S71 | ||||||||||
8 | Line Jensen | 1993 | 392 | 33.32 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Stinna Pedersen | 1993 | 292 | 36.76 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Hansen | 1994 | 467 | 31.42 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Uglebjerg | 1994 | 414 | 32.71 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Pia Nicolaisen | 1994 | 414 | 32.72 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 399 | 33.12 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Maria Myhre Jespersen | 1995 | 389 | 33.39 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sandra Garcia Semberlund | 1994 | 375 | 33.82 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 357 | 34.36 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Natasja Holte Larsen | 1995 | 349 | 34.62 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | 298 | 36.51 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 278 | 37.36 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Josephine Freja Iversen | 1995 | 220 | 40.38 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Susanne Munch Nielsen | 1995 | 174 | 43.65 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Christina Assum | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 480 | 31.13 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 469 | 31.39 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Beckmann | 1997 | 464 | 31.50 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Mette Sannerud | 1997 | 395 | 33.23 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Lisa Steen Duus | 1997 | 386 | 33.47 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 376 | 33.77 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sarah Bugge Larsen | 1996 | 344 | 34.79 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
8 | Thea Jensen | 1996 | 343 | 34.84 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 336 | 35.06 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nanna Johansen | 1996 | 330 | 35.27 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | 318 | 35.71 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Cathrine Jørgensen | 1997 | 315 | 35.83 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Tove Persson Bivall | 1997 | 306 | 36.19 | ||||||
S71 | ||||||||||
14 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 294 | 36.65 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Natasja Larsen | 1996 | 275 | 37.49 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Lærke Viereck | 1997 | 269 | 37.79 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Sara Jensen | 1996 | 261 | 38.16 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
18 | Sandra Garlin | 1996 | 253 | 38.54 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Katrine Olsen | 1997 | 221 | 40.33 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
20 | Lecia Kure Larsen | 1997 | 205 | 41.32 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | 177 | 43.42 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kirstine Orland | 1997 | 169 | 44.14 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Benedicte Zilmer | 1997 | DNS | |||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma F. Nystrøm | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 391 | 33.33 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Frederikke Dons | 1998 | 312 | 35.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kristine Barrett | 1998 | 300 | 36.41 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victoria Jönsson | 1999 | 278 | 37.37 | ||||||
S71 | ||||||||||
5 | Mathilde Olsen | 1998 | 270 | 37.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Isabella B. Grant | 1998 | 269 | 37.76 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Clara West Truelsen | 1999 | 265 | 37.97 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
8 | Martina Grövnes | 1998 | 254 | 38.51 | ||||||
S71 | ||||||||||
9 | Simone Madsen | 1998 | 253 | 38.54 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jessica Jönsson | 1998 | 242 | 39.12 | ||||||
S71 | ||||||||||
11 | Marie Pii Hjørne | 1998 | 239 | 39.30 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
12 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 238 | 39.32 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Knar Mikael | 1999 | 233 | 39.62 | ||||||
S71 | ||||||||||
14 | Laura Holm Junge | 1998 | 230 | 39.81 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 220 | 40.37 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 215 | 40.70 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Andrea Reich | 1998 | 215 | 40.71 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 210 | 41.02 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Natasja Hansen | 1998 | 202 | 41.55 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Simone Bukholt | 1999 | 190 | 42.44 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 183 | 42.96 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
22 | Laura Buchwald | 1998 | 182 | 43.05 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Signe Skousen | 1999 | 170 | 43.97 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Stephanie Damgaard | 1999 | 159 | 44.99 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Katharina Lind Andersen | 1998 | 159 | 45.00 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mille D. Rasmussen | 1999 | 147 | 46.20 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
27 | Isabella V. Knudsen | 1998 | 146 | 46.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Sasha Rasmussen | 1998 | 146 | 46.32 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
29 | Cille Dreyer | 1998 | 144 | 46.47 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
30 | Lærke Scharf | 1999 | 140 | 46.99 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | 122 | 49.12 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
32 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 77 | 57.42 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
33 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 74 | 58.02 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 215 | 40.71 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Caroline Samuel | 2000 | 209 | 41.09 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 198 | 41.86 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Clara Schade Cantby | 2000 | 169 | 44.14 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Karoline Kjær | 2000 | 146 | 46.27 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Karoline Barrett | 2002 | 127 | 48.44 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
7 | Monica Kristiansen | 2001 | 124 | 48.83 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Nana Hansen | 2000 | 115 | 50.19 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | 88 | 54.83 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Charlotte Sørensen | 2000 | 67 | 59.91 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Emilie Cecilie Leifelt | 2001 | 52 | 1:05.41 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 44 | 1:08.92 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Emilie Larsen | 2001 | DSQ | Brystben | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 7, 800m Frisvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Mouritsen | 1992 | 625 | 8:38.67 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Petersen | 1993 | 550 | 9:01.31 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus Mouritsen | 1992 | 498 | 9:19.50 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 373 | 10:15.90 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 7, 800m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Dolang | 1994 | 509 | 9:15.19 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Kildholt | 1994 | 504 | 9:17.29 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Tobias Nordbo | 1994 | 433 | 9:46.12 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicolas Nord | 1994 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 8, 4x50m Frisvømning, Finaler |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Næstved Pretty Boys | 1996 | 362 | 1:53.28 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Nicolai Billenstein | 1996 | 28.55 | 28.55 | |||||||
Mads Ingeman Hansen | 1997 | 29.32 | 57.87 | |||||||
Nikolai P. Christiansen | 1996 | 27.17 | 1:25.04 | |||||||
Emil S. Christoffersen | 1996 | 28.24 | 1:53.28 | |||||||
2 | Gti Power Boys 1 | 0 | 294 | 2:01.53 | ||||||
GTI | ||||||||||
Kim Daniel Jakobsen | 1996 | 31.43 | 31.43 | |||||||
Michael Skødstrup | 1996 | 30.27 | 1:01.70 | |||||||
Victor Jensen | 1997 | 28.86 | 1:30.56 | |||||||
Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 30.97 | 2:01.53 | |||||||
3 | Hr Mammut 1 Kalundborg | 1997 | 249 | 2:08.46 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Danny Corell | 1997 | 32.41 | 1:05.19 | |||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 32.80 | 1:37.99 | |||||||
Emil Zachariassen | 1997 | 30.47 | 2:08.46 | |||||||
4 | Holbæk Drenge 1 | 1998 | 237 | 2:10.57 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Johan Johnsen | 1997 | 32.27 | 32.27 | |||||||
Mads Ottosen | 1997 | 32.63 | 1:04.90 | |||||||
Benjamin Kâhler | 1997 | 32.70 | 1:37.60 | |||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 32.97 | 2:10.57 | |||||||
5 | Hr Mammut 2 Kalundborg | 1997 | 219 | 2:13.92 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 31.73 | 31.73 | |||||||
Mads Peter Hansen | 1998 | 34.93 | 1:06.66 | |||||||
Jonas Uglebjerg | 1997 | 31.64 | 1:38.30 | |||||||
Nicolai Walther | 1998 | 35.62 | 2:13.92 | |||||||
6 | Roskillers 1 Yngre | 0 | 206 | 2:16.85 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Phillip Riis | 1998 | 34.11 | 34.11 | |||||||
Frederik S. Nielsen | 1996 | 29.96 | 1:04.07 | |||||||
Joakim Palmqvist | 1999 | 37.77 | 1:41.84 | |||||||
Emil Johansen | 1999 | 35.01 | 2:16.85 | |||||||
7 | Vest Small Boys | 1997 | 200 | 2:18.08 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 34.58 | 34.58 | |||||||
Martin Nielsen | 1997 | 35.31 | 1:09.89 | |||||||
Kenneth Abcell | 1998 | 33.38 | 1:43.27 | |||||||
Casper Davidsen | 1999 | 34.81 | 2:18.08 | |||||||
8 | Gti Power Boys 2 | 0 | 189 | 2:20.64 | ||||||
GTI | ||||||||||
Christian Arsberg Iversen | 1997 | 32.63 | 32.63 | |||||||
Benjamin Larsen | 2000 | 34.86 | 1:07.49 | |||||||
Jacob Jørgensen | 1999 | 37.19 | 1:44.68 | |||||||
Simon Hansen | 1999 | 35.96 | 2:20.64 | |||||||
9 | Ssk Drenge 1 | 1996 | 188 | 2:21.06 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 37.51 | 37.51 | |||||||
Kasper Andkjær | 1997 | 38.72 | 1:16.23 | |||||||
Rasmus B. Larsen | 1997 | 32.06 | 1:48.29 | |||||||
Rasmus Wegener | 1997 | 32.77 | 2:21.06 | |||||||
10 | Køge Drenge 1 | 0 | 177 | 2:23.75 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 34.30 | 34.30 | |||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 37.03 | 1:11.33 | |||||||
Jacob Samuel | 1998 | 35.71 | 1:47.04 | |||||||
Oliver Raahauge | 1998 | 36.71 | 2:23.75 | |||||||
11 | Stt Drenge 1 | 1996 | 172 | 2:25.35 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Anders Søndermann | 1998 | 35.67 | 35.67 | |||||||
Nikolai Hougaard | 1999 | 37.73 | 1:13.40 | |||||||
Nikolaj Hansen | 1998 | 35.55 | 1:48.95 | |||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 36.40 | 2:25.35 | |||||||
12 | Holbæk Drenge 2 | 1997 | 169 | 2:26.23 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Niels Ottosen | 1998 | 35.29 | 35.29 | |||||||
Robin Olofsen | 1998 | 37.75 | 1:13.04 | |||||||
Mikkel Henriksen | 1999 | 40.29 | 1:53.33 | |||||||
Emil Toft | 1998 | 32.90 | 2:26.23 | |||||||
13 | Stt Drenge 2 | 1996 | 155 | 2:30.26 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Mikkel Bech Schouw | 1999 | 38.49 | 38.49 | |||||||
Jacob Bang-Jensen | 1998 | 38.38 | 1:16.87 | |||||||
Nicklas Kenno Hansen | 1999 | 38.45 | 1:55.32 | |||||||
Mathias I. Kristiansen | 1999 | 34.94 | 2:30.26 | |||||||
14 | Roskillers 2 Yngre | 0 | 117 | 2:45.36 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Sebastian Rasmussen | 2000 | 37.08 | 37.08 | |||||||
Anders Engtorp Olesen | 1999 | 46.22 | 1:23.30 | |||||||
Daniel C. Bjørrith | 1999 | 39.57 | 2:02.87 | |||||||
Oskar Berg Enemark | 1999 | 42.49 | 2:45.36 | |||||||
15 | Næstved Små Drenge | 1998 | 97 | 2:56.00 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
David Bagge Larsen | 1999 | 47.76 | 47.76 | |||||||
Benjamin Kjær | 1998 | 42.43 | 1:30.19 | |||||||
Gustav Notkin | 1999 | 52.14 | 2:22.33 | |||||||
Jonas Leifelt | 1996 | 33.67 | 2:56.00 | |||||||
16 | Hvidovre Drenge 1 | 0 | 57 | 3:29.67 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Mathias Jakobsen | 2000 | 51.16 | 51.16 | |||||||
Markus Jakobsen | 2000 | 55.17 | 1:46.33 | |||||||
Magnus Sibbersen | 2001 | 48.24 | 2:34.57 | |||||||
Anders Skousen | 2002 | 55.10 | 3:29.67 | |||||||
- | Ssk Drenge 2 | 1996 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Stv Drenge | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Bjørn Wismann | 1996 | 29.02 | 29.02 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 9, 4x50m Frisvømning, Finaler |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stv Piger | 1998 | 357 | 2:11.42 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 29.71 | 29.71 | |||||||
Amanda Glerup Andersen | 1998 | 33.57 | 1:03.28 | |||||||
Maria Dollas | 1998 | 33.09 | 1:36.37 | |||||||
Sofie Egegaard Jensen | 1998 | 35.05 | 2:11.42 | |||||||
2 | Holbæk Piger 1 | 1999 | 327 | 2:15.33 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Helene Qvist-Pedersen | 1998 | 34.07 | 34.07 | |||||||
Laura Weinreich | 1998 | 34.46 | 1:08.53 | |||||||
Laura Buchwald | 1998 | 36.60 | 1:45.13 | |||||||
Frederikke Petrine Hansen | 1998 | 30.20 | 2:15.33 | |||||||
3 | Køge Piger 1 | 0 | 308 | 2:18.01 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 34.38 | 34.38 | |||||||
Ida Hansgaard | 1999 | 34.59 | 1:08.97 | |||||||
Kathrine Clausen | 1999 | 33.63 | 1:42.60 | |||||||
Emma Hansen | 1999 | 35.41 | 2:18.01 | |||||||
4 | Tæskeholdet 1 | 0 | 298 | 2:19.55 | ||||||
GTI | ||||||||||
Kristine Barrett | 1998 | 32.89 | 32.89 | |||||||
Eva Olsen | 2000 | 36.16 | 1:09.05 | |||||||
Marie Pii Hjørne | 1998 | 34.61 | 1:43.66 | |||||||
Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 35.89 | 2:19.55 | |||||||
5 | Ssk Piger1 | 1998 | 264 | 2:25.35 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Maria Tanderup Hansen | 1998 | 37.33 | 37.33 | |||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 35.34 | 1:12.67 | |||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 35.81 | 1:48.48 | |||||||
Simone Madsen | 1998 | 36.87 | 2:25.35 | |||||||
6 | Frk Mammut 1 Kalundborg | 1998 | 240 | 2:30.02 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 34.41 | 34.41 | |||||||
Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 33.71 | 1:08.12 | |||||||
Louise Nicolaisen | 1998 | 41.71 | 1:49.83 | |||||||
Lærke Holm Junge | 2000 | 40.19 | 2:30.02 | |||||||
7 | Roskillers 1 Yngre | 0 | 237 | 2:30.63 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Laura Dahl | 1998 | 33.25 | 33.25 | |||||||
Emilie Hermann Schimming | 1999 | 39.92 | 1:13.17 | |||||||
Ida Brix Jakobsen | 1998 | 36.79 | 1:49.96 | |||||||
Nina Corydon-Petersen | 1999 | 40.67 | 2:30.63 | |||||||
8 | Køge Piger 2 | 0 | 226 | 2:33.01 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Mille D. Rasmussen | 1999 | 40.21 | 40.21 | |||||||
Caroline Samuel | 2000 | 37.80 | 1:18.01 | |||||||
Mette Hegelund | 2000 | 38.59 | 1:56.60 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 36.41 | 2:33.01 | |||||||
9 | Næstved Små Piger 1 | 1998 | 222 | 2:33.96 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 36.20 | 36.20 | |||||||
Amalie Bonnesen | 1999 | 38.02 | 1:14.22 | |||||||
Sara Maria Pujan | 1999 | 44.53 | 1:58.75 | |||||||
Maria Caroline Krumbak | 2000 | 35.21 | 2:33.96 | |||||||
10 | Tæskeholdet 2 | 0 | 160 | 2:51.61 | ||||||
GTI | ||||||||||
Karoline Haenschke | 1999 | 45.23 | 45.23 | |||||||
Nikoline Victoria Sass | 1999 | 44.91 | 1:30.14 | |||||||
Julie Jørgensen | 1999 | 37.43 | 2:07.57 | |||||||
Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 44.04 | 2:51.61 | |||||||
11 | Hvidovre Piger 1 | 0 | 126 | 3:05.85 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 47.38 | 47.38 | |||||||
Katrine Johannessen | 1999 | 48.22 | 1:35.60 | |||||||
Jamilla Bistrup | 2001 | 46.30 | 2:21.90 | |||||||
Theodora Bodiroga | 2000 | 43.95 | 3:05.85 | |||||||
12 | Næstved Små Piger 2 | 1998 | 97 | 3:22.77 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Rikke Bæk Larsen | 2000 | 46.43 | 46.43 | |||||||
Charlotte Sørensen | 2000 | 53.63 | 1:40.06 | |||||||
Caroline Bøcher | 1998 | 44.43 | 2:24.49 | |||||||
Emilie Cecilie Leifelt | 2001 | 58.28 | 3:22.77 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 10, 1500m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Hansen | 1991 | 631 | 18:02.82 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 1500m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sandra Garcia Semberlund | 1994 | 598 | 18:22.31 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Ditte Johansen | 1994 | 563 | 18:44.64 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
3 | Trine Meier | 1995 | 388 | 21:13.09 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 1500m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Johansen | 1996 | 502 | 19:28.76 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Mie Garlin | 1996 | 428 | 20:32.37 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Sandra Garlin | 1996 | 366 | 21:38.00 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 13:54 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 11, 200m Medley, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Jensen | 1987 | 587 | 2:13.20 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Erik Olsson | 1987 | 431 | 2:27.71 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 11, 200m Medley, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Glifberg | 1992 | 591 | 2:12.93 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Christian Andersen | 1993 | 332 | 2:41.10 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 11, 200m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | 516 | 2:19.12 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Søren Meier | 1994 | 487 | 2:21.83 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 484 | 2:22.10 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | 475 | 2:23.01 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 454 | 2:25.11 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Martin Dolang | 1994 | 437 | 2:27.01 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 425 | 2:28.37 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Burak Dagidir | 1995 | 418 | 2:29.21 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Victor Klügel | 1995 | 402 | 2:31.11 | ||||||
S71 | ||||||||||
10 | Jens Dyreborg Nielsen | 1995 | 391 | 2:32.50 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristian Jensen | 1994 | 384 | 2:33.51 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Gustav Lindecrona | 1995 | 329 | 2:41.51 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Filip Guldberg | 1995 | 312 | 2:44.51 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 11, 200m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 299 | 2:46.86 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Skødstrup | 1996 | 295 | 2:47.60 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 286 | 2:49.39 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Rasmus Wegener | 1997 | 284 | 2:49.79 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josef Isaksson | 1997 | 248 | 2:57.55 | ||||||
S71 | ||||||||||
6 | Patrick Rasmussen | 1997 | 243 | 2:58.78 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | 229 | 3:02.43 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas Leifelt | 1996 | 227 | 3:02.79 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 213 | 3:06.76 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Benjamin Kâhler | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | DSQ | 1 hånd vending 150m | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 200m Medley, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Jørner | 1998 | 326 | 2:42.16 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver H. Andersen | 1999 | 255 | 2:55.90 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 250 | 2:57.05 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Casper Davidsen | 1999 | 225 | 3:03.42 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Niels Ottosen | 1998 | 218 | 3:05.21 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mathias Nielsen | 1999 | 208 | 3:08.19 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Markus Bøjsen | 1999 | 202 | 3:10.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jacob Samuel | 1998 | 201 | 3:10.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Raahauge | 1998 | 198 | 3:11.25 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 197 | 3:11.57 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rasmus Andersen | 1998 | 194 | 3:12.60 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Benjamin Larsen | 2000 | 193 | 3:13.08 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thomas Porsborg | 1998 | 185 | 3:15.68 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 149 | 3:30.24 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Simon Hansen | 1999 | 141 | 3:34.42 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
16 | Thor Nørgaard Eriksen | 2000 | 140 | 3:34.74 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
17 | Jacob Jørgensen | 1999 | 138 | 3:36.02 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
18 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 112 | 3:51.68 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mikael Jakobsen | 2000 | 102 | 3:58.64 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Nikolai Hougaard | 1999 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Oliver Schou Walkusz | 1999 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Emil Toft | 1998 | DSQ | 1 hånd vending v bry | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Kenneth Abcell | 1998 | DSQ | svøm på maven | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Lau Osric | 1999 | DSQ | sv. på maven v 100m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias I. Kristiansen | 1999 | DSQ | svøm på maven v. 100 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Thor B. Hansen | 2000 | DSQ | sv p maven 100 m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 12, 200m Medley, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Hanna Jörlund | 1991 | 603 | 2:27.45 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Nelly Hansson | 1993 | 566 | 2:30.65 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Mie Bøgh | 1991 | 512 | 2:35.76 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emelie Axmar | 1993 | 500 | 2:37.01 | ||||||
S71 | ||||||||||
5 | Clara Lindecrona | 1993 | 424 | 2:45.83 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Simone Larsen | 1993 | 316 | 3:02.99 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 200m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 665 | 2:22.72 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Emma Jansson | 1994 | 533 | 2:33.68 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Pia Nicolaisen | 1994 | 459 | 2:41.52 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 413 | 2:47.28 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | 413 | 2:47.33 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
6 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 411 | 2:47.57 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | 408 | 2:47.98 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Signe Scharf | 1995 | 371 | 2:53.35 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Trine Munkholm | 1995 | 364 | 2:54.43 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Josephine Freja Iversen | 1995 | 283 | 3:09.81 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 12, 200m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elina Wagner | 1996 | 528 | 2:34.19 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Henriette Stuhr | 1996 | 500 | 2:37.03 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Kathrine Barrett | 1996 | 497 | 2:37.32 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kathrine Holm | 1996 | 481 | 2:38.99 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 446 | 2:43.13 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | 430 | 2:45.05 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mette Jensen | 1997 | 424 | 2:45.88 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | 414 | 2:47.12 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mie Bonè | 1996 | 411 | 2:47.59 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
10 | Tove Persson Bivall | 1997 | 389 | 2:50.71 | ||||||
S71 | ||||||||||
11 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 380 | 2:51.98 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Sara Jensen | 1996 | 372 | 2:53.31 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Rikke Voss | 1997 | 343 | 2:57.98 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Julie Bak | 1997 | 340 | 2:58.60 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Josefine Palmø | 1997 | 339 | 2:58.73 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | 330 | 3:00.29 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Karoline Bødker | 1997 | 324 | 3:01.43 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Cecilie Ishøy | 1996 | 320 | 3:02.23 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Louise Lynæs | 1997 | 319 | 3:02.35 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
20 | Lecia Kure Larsen | 1997 | 317 | 3:02.67 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Jonna Nordström | 1997 | 313 | 3:03.49 | ||||||
S71 | ||||||||||
22 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 311 | 3:04.00 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
23 | Cathrine Jørgensen | 1997 | 308 | 3:04.49 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
24 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | 286 | 3:09.11 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
25 | Elisabeth Kotmark | 1997 | 271 | 3:12.52 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
26 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 187 | 3:38.08 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 12, 200m Medley, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Petrine Hansen | 1998 | 437 | 2:44.15 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jessica Jönsson | 1998 | 359 | 2:55.38 | ||||||
S71 | ||||||||||
3 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 336 | 2:59.21 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Weinreich | 1998 | 328 | 3:00.63 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Isabella B. Grant | 1998 | 315 | 3:03.08 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Mathilde Olsen | 1998 | 315 | 3:03.22 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Asta Kielgast | 1999 | 298 | 3:06.50 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 273 | 3:12.17 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Natasja Hansen | 1998 | 272 | 3:12.27 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emma Hansen | 1999 | 270 | 3:12.68 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 241 | 3:20.21 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Simone Baur Nielsen | 1999 | 216 | 3:27.78 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 208 | 3:30.38 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Julie Jørgensen | 1999 | 201 | 3:32.68 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
15 | Katrine Normann Olesen | 1998 | 153 | 3:53.02 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Karoline Haenschke | 1999 | 136 | 4:02.06 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
17 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 133 | 4:04.13 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
18 | Emma Andersen | 1999 | 116 | 4:15.28 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Katharina Lind Andersen | 1998 | DSQ | 2delfinsp. vedr br.v | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Kathrine Clausen | 1999 | DSQ | 1 håndi v. ved 150 m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 200m Medley, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 301 | 3:05.89 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 208 | 3:30.45 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Karoline Kjær | 2000 | 190 | 3:36.78 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mette Hegelund | 2000 | 183 | 3:39.27 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 115 | 4:16.04 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victoria Qvick | 2000 | 93 | 4:34.75 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Caroline Samuel | 2000 | DSQ | afsl. på maven e ryg | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Eva Olsen | 2000 | DSQ | sv. på maven v. 75m | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
- | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
- | Melanie Degner | 2000 | DSQ | svøm på maven v100m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Yazmin B. Gürtler | 2000 | DSQ | svøm på maven v 100m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:21 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bengtsson | 1991 | 668 | 51.40 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Adam Schön-Svensson | 1991 | 545 | 55.01 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Sebastian Vang | 1991 | 516 | 56.02 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Marcus Olandersson | 1991 | 364 | 1:02.95 | ||||||
S71 | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Holmström | 1992 | 634 | 52.32 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Andreas Myhrberg | 1993 | 534 | 55.38 | ||||||
S71 | ||||||||||
3 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 534 | 55.39 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lauge Bruun | 1992 | 522 | 55.83 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Emil K. Mortensen | 1993 | 504 | 56.48 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Rasmus Dufour | 1993 | 503 | 56.50 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Andreas Haugaard | 1993 | 482 | 57.33 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 473 | 57.67 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Johan Jørgensen | 1993 | 415 | 1:00.23 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 377 | 1:02.23 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Christian Andersen | 1993 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 539 | 55.23 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sebastian Ovesen | 1994 | 525 | 55.69 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Sandbirk | 1995 | 512 | 56.17 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Yannick Rasmussen | 1995 | 477 | 57.51 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Jacob Jensen | 1995 | 469 | 57.86 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 463 | 58.09 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Oliver Vang | 1994 | 462 | 58.14 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Tony Brkic | 1994 | 455 | 58.43 | ||||||
S71 | ||||||||||
9 | Mads Kildholt | 1994 | 454 | 58.47 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Oliver Grodt | 1994 | 451 | 58.61 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | 449 | 58.67 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Tobias Nordbo | 1994 | 449 | 58.68 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 447 | 58.79 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Oliver Hjeresen | 1995 | 423 | 59.89 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Mads Andersen | 1995 | 397 | 1:01.13 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Jonas Frei | 1995 | 378 | 1:02.16 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
17 | Magnus Andersen | 1995 | 346 | 1:04.00 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Jesper Andersen | 1995 | 345 | 1:04.05 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Max Åfeldt | 1995 | 342 | 1:04.25 | ||||||
S71 | ||||||||||
20 | Emil R. Petersen | 1995 | 338 | 1:04.51 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Andreas Qvist-Pedersen | 1995 | 318 | 1:05.82 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Jonas Lauritsen | 1994 | 306 | 1:06.70 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Rolf Svensson | 1994 | 302 | 1:06.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 418 | 1:00.09 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Oliver Huban | 1996 | 391 | 1:01.48 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Emil S. Christoffersen | 1996 | 372 | 1:02.51 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 370 | 1:02.61 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Bjørn Wismann | 1996 | 369 | 1:02.64 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 357 | 1:03.36 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Nicolai Billenstein | 1996 | 347 | 1:03.93 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Victor Jensen | 1997 | 342 | 1:04.26 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Simon Hansen | 1997 | 329 | 1:05.13 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik S. Nielsen | 1996 | 303 | 1:06.89 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 294 | 1:07.59 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 289 | 1:08.00 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | 287 | 1:08.14 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
14 | Michael Skødstrup | 1996 | 281 | 1:08.64 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 273 | 1:09.26 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Emil Zachariassen | 1997 | 270 | 1:09.53 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Josef Isaksson | 1997 | 266 | 1:09.88 | ||||||
S71 | ||||||||||
18 | Danny Corell | 1997 | 261 | 1:10.31 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Andy Petersen | 1996 | 261 | 1:10.34 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 257 | 1:10.66 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Patrick Rasmussen | 1997 | 252 | 1:11.14 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | 238 | 1:12.52 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
23 | Johan Johnsen | 1997 | 236 | 1:12.71 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Mads Ottosen | 1997 | 232 | 1:13.09 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 231 | 1:13.26 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
26 | Emil Brohus Nielsen | 1997 | 224 | 1:13.99 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
27 | Oliver Jacobsen | 1997 | 223 | 1:14.13 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 205 | 1:16.22 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Martin Nielsen | 1997 | 202 | 1:16.59 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
30 | Peter Hansen | 1996 | 198 | 1:17.11 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
31 | Kasper Andkjær | 1997 | 160 | 1:22.74 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
32 | Peter Eklund | 1997 | 158 | 1:23.17 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
33 | Oliver Steen | 1997 | 157 | 1:23.25 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
34 | Joachim Ytting | 1997 | 128 | 1:29.13 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Kasper Jensen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus B. Larsen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Christian | 1998 | 326 | 1:05.30 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Philip Greve | 1998 | 323 | 1:05.51 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Rysgaard | 1998 | 286 | 1:08.24 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Emil Grovn | 1998 | 268 | 1:09.69 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 256 | 1:10.81 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 250 | 1:11.33 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Erik Hansen | 1998 | 230 | 1:13.33 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mads Krogh Hansen | 1998 | 224 | 1:14.01 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mads Peter Hansen | 1998 | 219 | 1:14.58 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Emil Toft | 1998 | 217 | 1:14.76 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mathias Thomassen | 1998 | 206 | 1:16.14 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Phillip Riis | 1998 | 196 | 1:17.42 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Nikolaj Hansen | 1998 | 194 | 1:17.63 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Mikkel Ulrich | 1998 | 193 | 1:17.70 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Benjamin Larsen | 2000 | 193 | 1:17.78 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicolai Walther | 1998 | 190 | 1:18.12 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Mathias Wilquin | 1998 | 187 | 1:18.58 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Rasmus Andersen | 1998 | 186 | 1:18.71 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Daniel Sørensen | 1999 | 178 | 1:19.91 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
20 | Christian Aagaard | 1998 | 175 | 1:20.33 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Magnus Grundesen | 1998 | 174 | 1:20.51 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 173 | 1:20.61 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
23 | Anders Søndermann | 1998 | 171 | 1:20.92 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
24 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 170 | 1:21.11 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Mads Witthøft | 2000 | 166 | 1:21.73 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
26 | Lau Osric | 1999 | 164 | 1:22.02 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
27 | Robin Olofsen | 1998 | 163 | 1:22.22 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 157 | 1:23.27 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
29 | Jacob Jørgensen | 1999 | 157 | 1:23.31 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
30 | Thor B. Hansen | 2000 | 155 | 1:23.71 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
31 | Malthe Letting | 2001 | 150 | 1:24.63 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
32 | Nicklas Kenno Hansen | 1999 | 148 | 1:25.01 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
33 | Jacob Bang-Jensen | 1998 | 147 | 1:25.22 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
34 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 136 | 1:27.41 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
35 | Mikkel Bech Schouw | 1999 | 135 | 1:27.59 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
36 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 135 | 1:27.60 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
37 | Simon Hansen | 1999 | 134 | 1:27.72 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
38 | Mikkel Henriksen | 1999 | 132 | 1:28.34 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
39 | Thomas Porsborg | 1998 | 128 | 1:29.24 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
40 | Thor Nørgaard Eriksen | 2000 | 124 | 1:30.01 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
41 | Mikael Jakobsen | 2000 | 121 | 1:30.81 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
42 | Benjamin Kjær | 1998 | 119 | 1:31.44 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
43 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 112 | 1:33.36 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
44 | Julius Steen | 1999 | 110 | 1:33.73 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
45 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | 106 | 1:34.95 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
46 | Mads Enghave | 2002 | 105 | 1:35.33 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
47 | Sipan Kawiani | 2000 | 98 | 1:37.35 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
48 | Hjalte Mikkelsen | 1999 | 98 | 1:37.38 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
49 | Viktor Kielstrup | 2000 | 96 | 1:38.31 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
50 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 86 | 1:41.97 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
51 | Peter Kristensen | 1999 | 83 | 1:42.87 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
52 | Oskar Berg Enemark | 1999 | 80 | 1:44.28 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
53 | David Bagge Larsen | 1999 | 75 | 1:46.66 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
54 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | 72 | 1:48.27 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
55 | Mathias Jakobsen | 2000 | 67 | 1:50.66 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
56 | Magnus Sibbersen | 2001 | 59 | 1:55.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
57 | Gustav Notkin | 1999 | 51 | 2:01.26 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
58 | Morten Kilhof | 2000 | 46 | 2:05.51 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
59 | Markus Jakobsen | 2000 | 46 | 2:05.70 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
60 | Anders Skousen | 2002 | 41 | 2:10.28 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
61 | Demir Kaan Er | 2000 | 39 | 2:12.08 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
62 | Tobias Enghave | 2002 | 38 | 2:13.66 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
63 | Frederik Thisted | 2002 | 33 | 2:20.26 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
64 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 31 | 2:23.77 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Mathias Nielsen | 1999 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Schou Walkusz | 1999 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Lukas Adeler | 2001 | DSQ | mgl. berøring v.75m | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 15:21 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:04 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | 777 | 55.48 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Anna Fransson | 1993 | 632 | 59.43 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Joy Malmberg | 1993 | 560 | 1:01.87 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Charlotte Nilsson | 1991 | 525 | 1:03.24 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Emelie Axmar | 1993 | 482 | 1:05.04 | ||||||
S71 | ||||||||||
6 | Line Jensen | 1993 | 438 | 1:07.15 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Clara Lindecrona | 1993 | 421 | 1:08.05 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Stinna Pedersen | 1993 | 416 | 1:08.33 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Astrid Bitsch-Olsen | 1993 | 383 | 1:10.27 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Linnéa Olsson | 1994 | 683 | 57.92 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Ida Lindborg | 1994 | 677 | 58.09 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Katrine Hansen | 1994 | 625 | 59.66 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Jansson | 1994 | 541 | 1:02.61 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Trine Meier | 1995 | 459 | 1:06.11 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Carina Christiansen | 1995 | 458 | 1:06.17 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Maria Myhre Jespersen | 1995 | 435 | 1:07.33 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
8 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | 433 | 1:07.44 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Emma Vilstrup | 1994 | 416 | 1:08.31 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Simone Jørgensen | 1995 | 416 | 1:08.34 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
11 | Louise Uglebjerg | 1994 | 401 | 1:09.16 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Nadia Christian | 1995 | 388 | 1:09.91 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Natasja Holte Larsen | 1995 | 365 | 1:11.38 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Christina Assum | 1994 | 325 | 1:14.20 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Susanne Munch Nielsen | 1995 | 236 | 1:22.55 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Louise Grövnes | 1995 | 235 | 1:22.67 | ||||||
S71 | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 601 | 1:00.44 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 576 | 1:01.29 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sara Mikkelsen | 1997 | 522 | 1:03.34 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Mai-Britt Rosin | 1996 | 501 | 1:04.23 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Helena Midjord Vangsy | 1997 | 500 | 1:04.25 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
6 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 498 | 1:04.36 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 494 | 1:04.53 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 483 | 1:05.00 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Maja Hjuler | 1997 | 481 | 1:05.11 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thea Jensen | 1996 | 455 | 1:06.31 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Kamilla Larsen | 1996 | 454 | 1:06.38 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Nicoline Paulsen | 1996 | 448 | 1:06.64 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
13 | Benedicte Zilmer | 1997 | 440 | 1:07.08 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sofie Witthøft | 1997 | 425 | 1:07.86 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Rikke Willumsen | 1996 | 417 | 1:08.27 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 409 | 1:08.71 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 408 | 1:08.77 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mie Garlin | 1996 | 408 | 1:08.77 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | 406 | 1:08.88 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
20 | Sarah Bugge Larsen | 1996 | 394 | 1:09.57 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
21 | Laura Andersen | 1997 | 393 | 1:09.63 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Anna Pii Hjørne | 1996 | 380 | 1:10.40 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
23 | Jonna Nordström | 1997 | 364 | 1:11.46 | ||||||
S71 | ||||||||||
24 | Natasja Larsen | 1996 | 354 | 1:12.13 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
25 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 349 | 1:12.44 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Isabella Dolang | 1996 | 321 | 1:14.49 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
27 | Elisabeth Kotmark | 1997 | 318 | 1:14.76 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mie Jørgensen | 1996 | 317 | 1:14.79 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
29 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 316 | 1:14.90 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
30 | Caroline S. Korch | 1996 | 312 | 1:15.18 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
31 | Simone Hallig | 1997 | 292 | 1:16.89 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
32 | Anna Okkels | 1996 | 281 | 1:17.88 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 248 | 1:21.24 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
34 | Ditte Rosten Jakobsen | 1997 | 244 | 1:21.62 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
35 | Katrine Olsen | 1997 | 234 | 1:22.76 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
36 | Kirstine Orland | 1997 | 228 | 1:23.50 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
37 | Sofie Karoline Jensen | 1997 | 221 | 1:24.35 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
38 | Helene Jørgensen | 1996 | 211 | 1:25.62 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
39 | Lærke Viereck | 1997 | 202 | 1:26.92 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
40 | Marie Louise P. Clausen | 1996 | 184 | 1:29.72 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
41 | Stine Boe Gad | 1997 | 179 | 1:30.58 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Frederikke Villumsen | 1997 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 493 | 1:04.58 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Andrea Reich | 1998 | 422 | 1:08.00 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederikke Dons | 1998 | 378 | 1:10.57 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Laura Dahl | 1998 | 361 | 1:11.64 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Jessica Jönsson | 1998 | 341 | 1:13.04 | ||||||
S71 | ||||||||||
6 | Maria Dollas | 1998 | 332 | 1:13.65 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Holm Junge | 1998 | 329 | 1:13.87 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Nadia Hansen | 1999 | 314 | 1:15.03 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | 313 | 1:15.13 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Victoria Jönsson | 1999 | 311 | 1:15.32 | ||||||
S71 | ||||||||||
11 | Ida Hansgaard | 1999 | 309 | 1:15.42 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martina Grövnes | 1998 | 309 | 1:15.48 | ||||||
S71 | ||||||||||
13 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 308 | 1:15.54 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Knar Mikael | 1999 | 300 | 1:16.20 | ||||||
S71 | ||||||||||
15 | Clara West Truelsen | 1999 | 289 | 1:17.14 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
16 | Marie Pii Hjørne | 1998 | 287 | 1:17.32 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
17 | Kathrine Kock Jonsson | 1998 | 280 | 1:17.94 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | 279 | 1:18.02 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Hansen | 1999 | 271 | 1:18.85 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Camilla Jacobsen | 1998 | 271 | 1:18.87 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Astrid Ovesen | 1999 | 270 | 1:18.88 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Silke Christoffersen | 1998 | 266 | 1:19.35 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Stephanie Damgaard | 1999 | 263 | 1:19.57 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Simone Madsen | 1998 | 262 | 1:19.76 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sofie S. Korch | 1998 | 255 | 1:20.44 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
26 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 245 | 1:21.54 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
27 | Laura Buchwald | 1998 | 242 | 1:21.91 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 239 | 1:22.15 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
29 | Simone Baur Nielsen | 1999 | 233 | 1:22.87 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 230 | 1:23.31 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
31 | Amalie Bonnesen | 1999 | 219 | 1:24.57 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
32 | Simone Bukholt | 1999 | 219 | 1:24.61 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
33 | Isabella V. Knudsen | 1998 | 217 | 1:24.85 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
34 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 213 | 1:25.41 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
35 | Lærke Scharf | 1999 | 203 | 1:26.83 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
36 | Sandra Åfeldt | 1999 | 191 | 1:28.55 | ||||||
S71 | ||||||||||
37 | Louise Nicolaisen | 1998 | 190 | 1:28.66 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
38 | Mille D. Rasmussen | 1999 | 183 | 1:29.79 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
39 | Julie Jørgensen | 1999 | 180 | 1:30.42 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
40 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 175 | 1:31.28 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
41 | Signe Skousen | 1999 | 170 | 1:32.14 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
42 | Sasha Rasmussen | 1998 | 165 | 1:33.00 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
43 | Ingeborg Høybye Greisen | 1999 | 143 | 1:37.63 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
44 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 142 | 1:37.74 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
45 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 136 | 1:39.30 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
46 | Karoline Haenschke | 1999 | 133 | 1:39.82 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
47 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 118 | 1:44.00 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
48 | Caroline Bøcher | 1998 | 114 | 1:45.05 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
49 | Katrine Johannessen | 1999 | 112 | 1:45.90 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
50 | Emma Andersen | 1999 | 109 | 1:46.82 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
51 | Sara Maria Pujan | 1999 | 101 | 1:49.52 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
52 | Mai Sørensen | 1999 | 82 | 1:57.28 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Cille Dreyer | 1998 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Clara Hedstrøm Olsen | 1999 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 308 | 1:15.51 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Clara Schade Cantby | 2000 | 263 | 1:19.60 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Micaela Jönsson | 2001 | 233 | 1:22.90 | ||||||
S71 | ||||||||||
4 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 229 | 1:23.39 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Eva Olsen | 2000 | 227 | 1:23.65 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nana Hansen | 2000 | 221 | 1:24.39 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Monica Kristiansen | 2001 | 221 | 1:24.41 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Melanie Degner | 2000 | 218 | 1:24.74 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Veronica Midjord Vangsy | 2000 | 196 | 1:27.86 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lærke Holm Junge | 2000 | 175 | 1:31.28 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Agnes Hansen | 2000 | 169 | 1:32.22 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Emilie Larsen | 2001 | 131 | 1:40.34 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 126 | 1:41.64 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jamilla Bistrup | 2001 | 125 | 1:42.03 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | 118 | 1:44.09 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 109 | 1:46.69 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
17 | Theodora Bodiroga | 2000 | 102 | 1:49.09 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 99 | 1:50.25 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Charlotte Sørensen | 2000 | 95 | 1:51.94 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
20 | Liva Palmund | 2002 | 89 | 1:54.14 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Karoline Barrett | 2002 | 88 | 1:54.65 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
22 | Victoria Qvick | 2000 | 84 | 1:56.49 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
23 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 63 | 2:08.16 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Helle Pittioni | 2001 | DNF | |||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
- | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Nathalie Aaes-Jørgensen | 2000 | DSQ | mgl. berøring v.25m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:04 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 15, 200m Butterfly, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 560 | 2:12.38 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Andreas Mouritsen | 1992 | 527 | 2:15.09 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Petersen | 1993 | 447 | 2:22.68 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 200m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Dolang | 1994 | 540 | 2:13.95 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 474 | 2:19.94 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nicolas Nord | 1994 | 442 | 2:23.26 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 376 | 2:31.18 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Andreas Sandbirk | 1995 | 342 | 2:36.04 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Mark Bjerregaard | 1994 | DNF | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:05 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 16, 200m Butterfly, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nelly Hansson | 1993 | 577 | 2:25.12 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Hanna Jörlund | 1991 | 570 | 2:25.67 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Sigrid Jensen | 1990 | 537 | 2:28.56 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Simone Larsen | 1993 | 217 | 3:20.87 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 200m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Christiansen | 1995 | 502 | 2:31.99 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 433 | 2:39.60 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 320 | 2:56.59 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 16, 200m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Henriette Stuhr | 1996 | 404 | 2:43.42 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Rikke Willumsen | 1996 | 310 | 2:58.47 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mette Sannerud | 1997 | 306 | 2:59.22 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Lisa Steen Duus | 1997 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:47 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 17, 50m Brystsvømning, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Jensen | 1987 | 549 | 30.84 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Erik Olsson | 1987 | 486 | 32.11 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Marcus Olandersson | 1991 | 279 | 38.66 | ||||||
S71 | ||||||||||
- | Martin Gustafsson | 1980 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Glifberg | 1992 | 548 | 30.85 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Rasmus Dufour | 1993 | 489 | 32.04 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Jakob H. Andersen | 1993 | 423 | 33.64 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Johan Jørgensen | 1993 | 374 | 35.05 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Anders Svendsen | 1993 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 490 | 32.03 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Victor Klügel | 1995 | 480 | 32.26 | ||||||
S71 | ||||||||||
3 | Kristian Jensen | 1994 | 467 | 32.54 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 415 | 33.86 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Yannick Rasmussen | 1995 | 412 | 33.94 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | 406 | 34.09 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Max Åfeldt | 1995 | 395 | 34.40 | ||||||
S71 | ||||||||||
8 | Oliver Hjeresen | 1995 | 387 | 34.66 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Burak Dagidir | 1995 | 383 | 34.77 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Jonas Frei | 1995 | 383 | 34.78 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
11 | Mark Bjerregaard | 1994 | 300 | 37.70 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Andreas Qvist-Pedersen | 1995 | 257 | 39.72 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Filip Guldberg | 1995 | 250 | 40.07 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 373 | 35.09 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Emil Zachariassen | 1997 | 307 | 37.41 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Victor Jensen | 1997 | 303 | 37.58 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 303 | 37.60 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Nicolai Billenstein | 1996 | 288 | 38.25 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Rasmus Svendsen | 1996 | 283 | 38.47 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Frederik S. Nielsen | 1996 | 276 | 38.79 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Emil S. Christoffersen | 1996 | 267 | 39.20 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 245 | 40.37 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Jonas Leifelt | 1996 | 186 | 44.21 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Mads Ottosen | 1997 | 167 | 45.89 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Kasper Andkjær | 1997 | 92 | 55.85 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Joachim Ytting | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 17, 50m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 238 | 40.73 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 232 | 41.10 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Oliver H. Andersen | 1999 | 193 | 43.71 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Emil Johansen | 1999 | 173 | 45.29 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Casper Davidsen | 1999 | 169 | 45.68 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Phillip Riis | 1998 | 161 | 46.45 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Markus Bøjsen | 1999 | 157 | 46.79 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mads Peter Hansen | 1998 | 127 | 50.22 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Benjamin Kjær | 1998 | 127 | 50.28 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 122 | 50.85 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Mathias Thomassen | 1998 | 122 | 50.86 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 121 | 51.05 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Magnus Grundesen | 1998 | 118 | 51.48 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 109 | 52.92 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Christian Aagaard | 1998 | 92 | 55.97 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
16 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 82 | 58.05 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Oskar Berg Enemark | 1999 | 78 | 59.15 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Mads Enghave | 2002 | 73 | 1:00.41 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
19 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 71 | 1:00.85 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
20 | Peter Kristensen | 1999 | 68 | 1:01.96 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | David Bagge Larsen | 1999 | 48 | 1:09.52 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
22 | Morten Kilhof | 2000 | 12 | 1:51.53 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
23 | Tobias Enghave | 2002 | 10 | 1:58.61 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
- | Demir Kaan Er | 2000 | DNS | |||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
- | Frederik Thisted | 2002 | DSQ | en hånd i v. | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Gustav Notkin | 1999 | DSQ | en hånd i vend. | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Lukas Adeler | 2001 | DSQ | En hånd i vend. 25m | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:47 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:03 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 18, 50m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Hansen | 1991 | 494 | 36.44 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Katrina Nagel | 1991 | 394 | 39.28 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Stinna Pedersen | 1993 | 267 | 44.70 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Magdalena Kuras | 1988 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Vilstrup | 1994 | 385 | 39.60 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 333 | 41.56 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sandra Garcia Semberlund | 1994 | 332 | 41.60 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christina Assum | 1994 | 310 | 42.56 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 267 | 44.75 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elina Wagner | 1996 | 467 | 37.12 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 455 | 37.45 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Jonna Nordström | 1997 | 449 | 37.60 | ||||||
S71 | ||||||||||
4 | Kathrine Holm | 1996 | 406 | 38.90 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Laura Andersen | 1997 | 388 | 39.48 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nicoline Paulsen | 1996 | 376 | 39.90 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 360 | 40.47 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Charlotte Pedersen | 1996 | 284 | 43.83 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 282 | 43.90 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Karoline Bødker | 1997 | 282 | 43.92 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rikke Jørner | 1996 | 241 | 46.28 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Caroline Mortensen | 1997 | 226 | 47.30 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Marie Louise P. Clausen | 1996 | 167 | 52.32 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Helene Jørgensen | 1996 | 158 | 53.32 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 142 | 55.15 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristine Barrett | 1998 | 335 | 41.47 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederikke Petrine Hansen | 1998 | 321 | 42.08 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Andrea Reich | 1998 | 298 | 43.10 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | 295 | 43.24 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 288 | 43.61 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kathrine Clausen | 1999 | 285 | 43.75 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Knar Mikael | 1999 | 283 | 43.88 | ||||||
S71 | ||||||||||
8 | Martina Grövnes | 1998 | 266 | 44.80 | ||||||
S71 | ||||||||||
9 | Ida Hansgaard | 1999 | 261 | 45.07 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Natasja Hansen | 1998 | 233 | 46.80 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 232 | 46.89 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
12 | Kathrine Kock Jonsson | 1998 | 228 | 47.13 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nadia Hansen | 1999 | 223 | 47.49 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Camilla Jacobsen | 1998 | 213 | 48.22 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Bøcher | 1998 | 206 | 48.76 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Mette Møller Nielsen | 1999 | 205 | 48.88 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
17 | Isabella V. Knudsen | 1998 | 190 | 50.09 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Simone Baur Nielsen | 1999 | 185 | 50.50 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 178 | 51.21 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 170 | 52.01 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Sandra Åfeldt | 1999 | 167 | 52.30 | ||||||
S71 | ||||||||||
22 | Sofie S. Korch | 1998 | 165 | 52.55 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sasha Rasmussen | 1998 | 163 | 52.71 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
24 | Katrine Normann Olesen | 1998 | 156 | 53.49 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Sara Maria Pujan | 1999 | 138 | 55.75 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
26 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 125 | 57.56 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Camille Bøcher | 1999 | 90 | 1:04.15 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Cille Dreyer | 1998 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Amalie Bonnesen | 1999 | DSQ | crawlben v. vending | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Ingeborg Høybye Greisen | 1999 | DSQ | En hånd i vending | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Mai Sørensen | 1999 | DSQ | En hånd i afslutning | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 18, 50m Brystsvømning, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Micaela Jönsson | 2001 | 250 | 45.74 | ||||||
S71 | ||||||||||
2 | Agnes Hansen | 2000 | 158 | 53.26 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Veronica Midjord Vangsy | 2000 | 123 | 57.86 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
4 | Charlotte Sørensen | 2000 | 108 | 1:00.50 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Helle Pittioni | 2001 | 99 | 1:02.16 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
6 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 95 | 1:03.03 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | 95 | 1:03.04 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Emilie Cecilie Leifelt | 2001 | 94 | 1:03.38 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 83 | 1:05.95 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Emilie Larsen | 2001 | 82 | 1:06.35 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
11 | Liva Palmund | 2002 | 67 | 1:10.96 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Frederikke Mertins | 2000 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:03 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 19:06 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 19, 100m Rygsvømning, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lennie Sahlström | 1987 | 508 | 1:01.33 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Adam Schön-Svensson | 1991 | 448 | 1:03.95 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Sebastian Vang | 1991 | 411 | 1:05.84 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 567 | 59.14 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil K. Mortensen | 1993 | 559 | 59.41 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 492 | 1:01.99 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Andreas Haugaard | 1993 | 490 | 1:02.09 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | David Schön-Svensson | 1993 | 467 | 1:03.06 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Andreas Myhrberg | 1993 | 465 | 1:03.19 | ||||||
S71 | ||||||||||
7 | Christian Petersen | 1993 | 444 | 1:04.16 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lauge Bruun | 1992 | 356 | 1:09.04 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 352 | 1:09.32 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | 476 | 1:02.68 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Søren Meier | 1994 | 419 | 1:05.38 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Oliver Vang | 1994 | 406 | 1:06.11 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Lasse Andersen | 1994 | 369 | 1:08.24 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | 368 | 1:08.27 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob Jensen | 1995 | 353 | 1:09.28 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emil Møhl | 1994 | 341 | 1:10.03 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
8 | Oliver Grodt | 1994 | 336 | 1:10.41 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tony Brkic | 1994 | 320 | 1:11.54 | ||||||
S71 | ||||||||||
10 | Magnus Andersen | 1995 | 291 | 1:13.84 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Mads Andersen | 1995 | 279 | 1:14.92 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Max Åfeldt | 1995 | 268 | 1:15.89 | ||||||
S71 | ||||||||||
13 | Jesper Andersen | 1995 | 265 | 1:16.20 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Gustav Lindecrona | 1995 | 254 | 1:17.29 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Emil R. Petersen | 1995 | 239 | 1:18.89 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Bjørn Wismann | 1996 | 338 | 1:10.25 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Huban | 1996 | 302 | 1:12.96 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Simon Tingsgaard | 1996 | 280 | 1:14.78 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 274 | 1:15.37 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Frederik S. Nielsen | 1996 | 244 | 1:18.31 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Kasper Jensen | 1996 | 242 | 1:18.58 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 235 | 1:19.33 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Rasmus Wegener | 1997 | 225 | 1:20.42 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emil S. Christoffersen | 1996 | 224 | 1:20.56 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Simon Hansen | 1997 | 223 | 1:20.70 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Danny Corell | 1997 | 201 | 1:23.60 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 199 | 1:23.76 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Benjamin Kâhler | 1997 | 190 | 1:25.08 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 161 | 1:30.04 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Martin Nielsen | 1997 | 158 | 1:30.60 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Emil Brohus Nielsen | 1997 | 130 | 1:36.73 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
17 | Peter Eklund | 1997 | 120 | 1:39.16 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Oliver Steen | 1997 | 107 | 1:43.08 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
19 | Joachim Ytting | 1997 | 90 | 1:49.32 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Oliver Jacobsen | 1997 | DSQ | sv. på maven v. 50m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Jørner | 1998 | 287 | 1:14.16 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Christian | 1998 | 271 | 1:15.61 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mathias Rysgaard | 1998 | 240 | 1:18.72 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Kenneth Abcell | 1998 | 223 | 1:20.67 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Erik Hansen | 1998 | 166 | 1:29.05 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
6 | Thomas Porsborg | 1998 | 165 | 1:29.28 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 158 | 1:30.47 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Nicolai Walther | 1998 | 155 | 1:31.13 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Joakim Palmqvist | 1999 | 153 | 1:31.53 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Phillip Riis | 1998 | 152 | 1:31.75 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Benjamin Larsen | 2000 | 150 | 1:32.15 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emil Johansen | 1999 | 149 | 1:32.26 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Jacob Bang-Jensen | 1998 | 148 | 1:32.49 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Mikkel Ulrich | 1998 | 148 | 1:32.53 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Daniel Sørensen | 1999 | 147 | 1:32.74 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Emil Toft | 1998 | 145 | 1:33.22 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 142 | 1:33.85 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anders Søndermann | 1998 | 141 | 1:34.07 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
19 | Mads Witthøft | 2000 | 140 | 1:34.23 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Mikkel Bech Schouw | 1999 | 138 | 1:34.79 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
21 | Rasmus Andersen | 1998 | 136 | 1:35.22 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nikolaj Hansen | 1998 | 135 | 1:35.47 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
23 | Nicklas Kenno Hansen | 1999 | 118 | 1:39.64 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
24 | Jacob Jørgensen | 1999 | 108 | 1:42.65 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
25 | Hjalte Mikkelsen | 1999 | 104 | 1:43.98 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | 96 | 1:46.71 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Sipan Kawiani | 2000 | 95 | 1:47.33 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
28 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 85 | 1:51.12 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
29 | Mikael Jakobsen | 2000 | 85 | 1:51.51 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
30 | Viktor Kielstrup | 2000 | 68 | 2:00.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
31 | Lukas Adeler | 2001 | 54 | 2:09.63 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
32 | Mathias Jakobsen | 2000 | 52 | 2:11.51 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
33 | Markus Jakobsen | 2000 | 36 | 2:28.65 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | David Bagge Larsen | 1999 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Nikolai Hougaard | 1999 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Simon Hansen | 1999 | DNS | |||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Grovn | 1998 | DSQ | sv. på maven v. 25m | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob Samuel | 1998 | DSQ | sv. på maven v. 25m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Julius Steen | 1999 | DSQ | sv. på maven 75m | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Haugård Hansen | 2000 | DSQ | sv. på maven v. 75m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | DSQ | sv. på maven v, 50m | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Magnus Sibbersen | 2001 | DSQ | sv. på maven v. 25m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Malthe Letting | 2001 | DSQ | sv. på maven v. 50m | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Wilquin | 1998 | DSQ | sv. på maven v. 25m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Oliver Raahauge | 1998 | DSQ | sv. på maven v. 75m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Peter Kristensen | 1999 | DSQ | sv. på maven v. 25m | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Thor B. Hansen | 2000 | DSQ | sv. på maven v. 25m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Thor Nørgaard Eriksen | 2000 | DSQ | afslutning på maven | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 19:06 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 18:00 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 20, 100m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | 704 | 1:02.08 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Joy Malmberg | 1993 | 435 | 1:12.88 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Matilda Nilsson | 1993 | 385 | 1:15.94 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Line Jensen | 1993 | 342 | 1:18.99 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Astrid Bitsch-Olsen | 1993 | 299 | 1:22.59 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Mie Bøgh | 1991 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 696 | 1:02.31 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Linnéa Olsson | 1994 | 617 | 1:04.87 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Katrine Hansen | 1994 | 472 | 1:10.94 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ditte Johansen | 1994 | 469 | 1:11.07 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emma Jansson | 1994 | 462 | 1:11.46 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Pia Nicolaisen | 1994 | 458 | 1:11.65 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Pernille Christiansen | 1995 | 429 | 1:13.21 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 410 | 1:14.34 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Carina Christiansen | 1995 | 410 | 1:14.35 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | 391 | 1:15.52 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | 352 | 1:18.19 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
12 | Nadia Christian | 1995 | 349 | 1:18.44 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Trine Meier | 1995 | 346 | 1:18.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Trine Munkholm | 1995 | 334 | 1:19.64 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Emma Vilstrup | 1994 | 327 | 1:20.14 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Signe Scharf | 1995 | 323 | 1:20.53 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
17 | Josephine Freja Iversen | 1995 | 264 | 1:26.13 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
18 | Louise Grövnes | 1995 | 151 | 1:43.73 | ||||||
S71 | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 466 | 1:11.24 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Kathrine Barrett | 1996 | 439 | 1:12.69 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 423 | 1:13.56 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nanna Johansen | 1996 | 414 | 1:14.11 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Sofie Witthøft | 1997 | 396 | 1:15.20 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 392 | 1:15.48 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Helena Midjord Vangsy | 1997 | 386 | 1:15.88 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sara Mikkelsen | 1997 | 383 | 1:16.03 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Maja Hjuler | 1997 | 380 | 1:16.25 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 380 | 1:16.28 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Kamilla Larsen | 1996 | 369 | 1:17.00 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 363 | 1:17.43 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
13 | Mie Bonè | 1996 | 358 | 1:17.77 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
14 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 357 | 1:17.83 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thea Jensen | 1996 | 350 | 1:18.39 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | 349 | 1:18.47 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
17 | Mette Jensen | 1997 | 342 | 1:18.96 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Tove Persson Bivall | 1997 | 329 | 1:19.98 | ||||||
S71 | ||||||||||
19 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | 312 | 1:21.45 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sandra Garlin | 1996 | 307 | 1:21.84 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anna Pii Hjørne | 1996 | 294 | 1:23.10 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
22 | Isabella Dolang | 1996 | 292 | 1:23.26 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
23 | Rikke Jørner | 1996 | 287 | 1:23.74 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
24 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 285 | 1:23.97 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Elisabeth Kotmark | 1997 | 282 | 1:24.25 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
26 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | 281 | 1:24.36 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
27 | Lærke Viereck | 1997 | 278 | 1:24.61 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Lecia Kure Larsen | 1997 | 278 | 1:24.66 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
29 | Cecilie Ishøy | 1996 | 263 | 1:26.18 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Natasja Larsen | 1996 | 253 | 1:27.35 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
31 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | 249 | 1:27.80 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
31 | Simone Hallig | 1997 | 249 | 1:27.80 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
33 | Louise Lynæs | 1997 | 241 | 1:28.80 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
34 | Cathrine Jørgensen | 1997 | 237 | 1:29.23 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
35 | Mie Jørgensen | 1996 | 237 | 1:29.24 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
36 | Karoline Karlog | 1997 | 225 | 1:30.83 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
37 | Sofie Karoline Jensen | 1997 | 217 | 1:31.85 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
38 | Charlotte Pedersen | 1996 | 175 | 1:38.83 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
39 | Marie Louise P. Clausen | 1996 | 164 | 1:40.88 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
40 | Ditte Rosten Jakobsen | 1997 | 156 | 1:42.49 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
41 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 148 | 1:44.49 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
42 | Freja Loop | 1997 | 145 | 1:45.15 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
43 | Stine Boe Gad | 1997 | 124 | 1:50.86 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Frederikke Villumsen | 1997 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 379 | 1:16.35 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Jessica Jönsson | 1998 | 308 | 1:21.80 | ||||||
S71 | ||||||||||
3 | Laura Dahl | 1998 | 307 | 1:21.88 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Maria Dollas | 1998 | 284 | 1:24.02 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Holm Junge | 1998 | 277 | 1:24.71 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Emma Hansen | 1999 | 266 | 1:25.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Astrid Ovesen | 1999 | 241 | 1:28.79 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Victoria Jönsson | 1999 | 239 | 1:28.98 | ||||||
S71 | ||||||||||
9 | Marie Pii Hjørne | 1998 | 237 | 1:29.26 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 230 | 1:30.19 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | 226 | 1:30.67 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Asta Kielgast | 1999 | 223 | 1:31.05 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Clara West Truelsen | 1999 | 223 | 1:31.07 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
14 | Silke Christoffersen | 1998 | 222 | 1:31.28 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Simone Madsen | 1998 | 215 | 1:32.17 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lærke Scharf | 1999 | 201 | 1:34.27 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
17 | Stephanie Damgaard | 1999 | 200 | 1:34.42 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 187 | 1:36.61 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
19 | Nadia Hansen | 1999 | 186 | 1:36.81 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mille D. Rasmussen | 1999 | 185 | 1:36.91 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Louise Nicolaisen | 1998 | 176 | 1:38.63 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Julie Jørgensen | 1999 | 173 | 1:39.21 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
23 | Simone Bukholt | 1999 | 169 | 1:39.80 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 154 | 1:43.07 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
25 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 146 | 1:44.98 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
26 | Karoline Haenschke | 1999 | 108 | 1:55.84 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
27 | Emma Andersen | 1999 | 107 | 1:56.18 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
28 | Katrine Johannessen | 1999 | 85 | 2:05.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Clara Hedstrøm Olsen | 1999 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Natacha Klitgaard Voss | 1999 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Nikoline Victoria Sass | 1999 | DNS | |||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
- | Camille Bøcher | 1999 | DSQ | svøm på mave v. 50m | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Katharina Lind Andersen | 1998 | DSQ | svøm på mave v. 25m | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 256 | 1:26.93 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 231 | 1:29.98 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Schade Cantby | 2000 | 218 | 1:31.73 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Eva Olsen | 2000 | 209 | 1:33.02 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
5 | Caroline Samuel | 2000 | 185 | 1:36.87 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mette Hegelund | 2000 | 171 | 1:39.60 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Monica Kristiansen | 2001 | 161 | 1:41.50 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Karoline Kjær | 2000 | 160 | 1:41.78 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lærke Holm Junge | 2000 | 159 | 1:41.90 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 124 | 1:50.69 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 122 | 1:51.42 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
12 | Victoria Qvick | 2000 | 92 | 2:02.42 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | Jamilla Bistrup | 2001 | 86 | 2:04.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 82 | 2:07.11 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
15 | Nathalie Aaes-Jørgensen | 2000 | 73 | 2:11.87 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 69 | 2:14.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Helle Pittioni | 2001 | 67 | 2:15.66 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
- | Frederikke Mertins | 2000 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Karoline Barrett | 2002 | DSQ | svøm på mave v. 50m | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 09 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:00 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 21, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Mkk 1 Herrar . | 1987 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:32.72 | ||||||
Lennie Sahlström | 1987 | 26.22 | 54.46 | 54.46 | ||||||
Johan Bengtsson | 1991 | 23.90 | 50.80 | 1:45.26 | ||||||
Jonas Holmström | 1992 | 24.57 | 52.33 | 2:37.59 | ||||||
Martin Glifberg | 1992 | 26.15 | 55.13 | 3:32.72 | ||||||
2 | Stv Herrer 1 | 1990 | Swim Team Vestsjælland | 3:44.64 | ||||||
Jakob Tingsgaard | 1993 | 26.63 | 55.43 | 55.43 | ||||||
Jensjakob Kristiansen | 1994 | 26.82 | 56.67 | 1:52.10 | ||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 26.68 | 55.50 | 2:47.60 | ||||||
Andreas Haugaard | 1993 | 26.73 | 57.04 | 3:44.64 | ||||||
3 | Gti Power Boys 2 | 0 | GTI | 3:48.29 | ||||||
Emil K. Mortensen | 1993 | 27.24 | 56.39 | 56.39 | ||||||
Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 27.50 | 57.14 | 1:53.53 | ||||||
Sebastian Merrildgaard | 1995 | 26.73 | 55.98 | 2:49.51 | ||||||
Emil Møhl | 1994 | 28.09 | 58.78 | 3:48.29 | ||||||
4 | Mkk 2 Herrar . | 1989 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:49.10 | ||||||
Adam Schön-Svensson | 1991 | 26.50 | 54.84 | 54.84 | ||||||
Erik Olsson | 1987 | 26.56 | 57.56 | 1:52.40 | ||||||
David Schön-Svensson | 1993 | 27.56 | 58.36 | 2:50.76 | ||||||
Nicolas Nord | 1994 | 27.19 | 58.34 | 3:49.10 | ||||||
5 | Drenge Vordingborg | 0 | Vordingborg Svømme Klub | 3:54.10 | ||||||
Tobias Nordbo | 1994 | 28.32 | 59.22 | 59.22 | ||||||
Alexander Duus Jensen | 1995 | 28.05 | 58.41 | 1:57.63 | ||||||
Andreas Sandbirk | 1995 | 27.08 | 57.06 | 2:54.69 | ||||||
Jacob Jensen | 1995 | 27.78 | 59.41 | 3:54.10 | ||||||
6 | Roskillers 1 | 0 | Roskilde Svømning | 3:54.13 | ||||||
Lauge Bruun | 1992 | 27.37 | 56.72 | 56.72 | ||||||
Oliver Hjeresen | 1995 | 28.40 | 59.15 | 1:55.87 | ||||||
Johan Jørgensen | 1993 | 28.00 | 59.62 | 2:55.49 | ||||||
Morten Voigt Larsen | 1995 | 28.07 | 58.64 | 3:54.13 | ||||||
7 | Næstved Boys | 1991 | Næstved IF | 3:58.47 | ||||||
Oliver Vang | 1994 | 27.17 | 56.68 | 56.68 | ||||||
Kristian Jensen | 1994 | 29.76 | 1:03.94 | 2:00.62 | ||||||
Sebastian Vang | 1991 | 26.23 | 55.54 | 2:56.16 | ||||||
Christian Andersen | 1993 | 29.83 | 1:02.31 | 3:58.47 | ||||||
8 | A-Holdet | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 4:01.51 | ||||||
Christian Jensen | 1987 | 26.91 | 56.37 | 56.37 | ||||||
Mark Bjerregaard | 1994 | 28.80 | 1:00.35 | 1:56.72 | ||||||
Gustav Lindecrona | 1995 | 30.31 | 1:05.38 | 3:02.10 | ||||||
Søren Meier | 1994 | 28.08 | 59.41 | 4:01.51 | ||||||
9 | Hr Mammut 1 Kalundborg | 1991 | Kalundborg SK | 4:03.05 | ||||||
Mikkel H. Andersen | 1991 | 27.46 | 56.92 | 56.92 | ||||||
Jakob H. Andersen | 1993 | 26.39 | 56.01 | 1:52.93 | ||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 28.81 | 1:03.23 | 2:56.16 | ||||||
Filip Guldberg | 1995 | 31.87 | 1:06.89 | 4:03.05 | ||||||
10 | Vest Tågehorn | 1995 | Vest-Brøndby | 4:12.03 | ||||||
Burak Dagidir | 1995 | 29.51 | 1:01.71 | 1:01.71 | ||||||
Niklas Beyer Hansen | 1997 | 32.75 | 1:08.24 | 2:09.95 | ||||||
Gøkhan Dagidir | 1995 | 28.67 | 1:00.01 | 3:09.96 | ||||||
Oliver Huban | 1996 | 29.24 | 1:02.07 | 4:12.03 | ||||||
11 | B-Holdet | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 4:39.88 | ||||||
Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 32.44 | 1:10.71 | 1:10.71 | ||||||
Rolf Svensson | 1994 | 31.40 | 1:07.98 | 2:18.69 | ||||||
Mikkel Ulrich | 1998 | 37.13 | 1:19.28 | 3:37.97 | ||||||
Rasmus Svendsen | 1996 | 29.01 | 1:01.91 | 4:39.88 | ||||||
- | Stv Herrer 2 | 1990 | Swim Team Vestsjælland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Gti Power Boys 1 | 0 | GTI | DSQ | Tyvstart | |||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 26.44 | 53.93 | 53.93 | ||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 1:49.57 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:29 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 22, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Mkk 1 Damer . | 1987 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:52.06 | ||||||
Magdalena Kuras | 1988 | 27.95 | 58.74 | 58.74 | ||||||
Ida Lindborg | 1994 | 27.63 | 57.64 | 1:56.38 | ||||||
Anna Fransson | 1993 | 29.03 | 1:00.56 | 2:56.94 | ||||||
Linnéa Olsson | 1994 | 26.50 | 55.12 | 3:52.06 | ||||||
2 | Mkk 2 Damer . | 1987 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:11.00 | ||||||
Hanna Jörlund | 1991 | 30.31 | 1:02.58 | 1:02.58 | ||||||
Joy Malmberg | 1993 | 29.77 | 1:03.01 | 2:05.59 | ||||||
Charlotte Nilsson | 1991 | 29.35 | 1:01.75 | 3:07.34 | ||||||
Nelly Hansson | 1993 | 29.48 | 1:03.66 | 4:11.00 | ||||||
3 | Stv Damer 1 | 1990 | Swim Team Vestsjælland | 4:12.56 | ||||||
Mie Bøgh | 1991 | 29.92 | 1:03.13 | 1:03.13 | ||||||
Katrine Hansen | 1994 | 29.42 | 1:01.62 | 2:04.75 | ||||||
Kristina Delff Andersen | 1997 | 31.17 | 1:04.23 | 3:08.98 | ||||||
Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 30.68 | 1:03.58 | 4:12.56 | ||||||
4 | Piger Vordingborg | 0 | Vordingborg Svømme Klub | 4:23.23 | ||||||
Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | 32.22 | 1:07.36 | 1:07.36 | ||||||
Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 30.16 | 1:04.39 | 2:11.75 | ||||||
Astrid Bitsch-Olsen | 1993 | 32.07 | 1:09.73 | 3:21.48 | ||||||
Sandra Garcia Semberlund | 1994 | 29.01 | 1:01.75 | 4:23.23 | ||||||
5 | Brøndby Babes | 1996 | Vest-Brøndby | 4:28.50 | ||||||
Sara Mikkelsen | 1997 | 30.46 | 1:04.19 | 1:04.19 | ||||||
Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 32.67 | 1:08.57 | 2:12.76 | ||||||
Kathrine Holm | 1996 | 32.59 | 1:08.09 | 3:20.85 | ||||||
Kamilla Larsen | 1996 | 31.45 | 1:07.65 | 4:28.50 | ||||||
6 | A-Holdet | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 4:29.88 | ||||||
Sigrid Jensen | 1990 | 32.00 | 1:06.80 | 1:06.80 | ||||||
Thea Jensen | 1996 | 32.48 | 1:08.13 | 2:14.93 | ||||||
Trine Meier | 1995 | 33.76 | 1:10.07 | 3:25.00 | ||||||
Elina Wagner | 1996 | 31.36 | 1:04.88 | 4:29.88 | ||||||
7 | Tæskeholdet 2 | 0 | GTI | 4:38.97 | ||||||
Simone Jørgensen | 1995 | 33.97 | 1:10.56 | 1:10.56 | ||||||
Mie Bonè | 1996 | 30.88 | 1:06.10 | 2:16.66 | ||||||
Rikke Willumsen | 1996 | 35.44 | 1:11.89 | 3:28.55 | ||||||
Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | 33.61 | 1:10.42 | 4:38.97 | ||||||
8 | Roskillers 1 | 0 | Roskilde Svømning | 4:41.44 | ||||||
Catharina Skov Andersen | 1997 | 34.89 | 1:12.13 | 1:12.13 | ||||||
Mette Sannerud | 1997 | 34.01 | 1:13.07 | 2:25.20 | ||||||
Nanna Johansen | 1996 | 32.41 | 1:07.68 | 3:32.88 | ||||||
Rikke Voss | 1997 | 32.70 | 1:08.56 | 4:41.44 | ||||||
9 | Næstved Damer | 1993 | Næstved IF | 4:48.25 | ||||||
Elisa Holst Nilsson | 1996 | 35.28 | 1:12.66 | 1:12.66 | ||||||
Christina Assum | 1994 | 35.45 | 1:16.63 | 2:29.29 | ||||||
Sara Jensen | 1996 | 33.17 | 1:10.26 | 3:39.55 | ||||||
Emma Vilstrup | 1994 | 33.31 | 1:08.70 | 4:48.25 | ||||||
10 | Holbæk Damer 2 | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 4:58.19 | ||||||
Louise Lynæs | 1997 | 34.67 | 1:15.36 | 1:15.36 | ||||||
Karoline Bødker | 1997 | 36.57 | 1:14.10 | 2:29.46 | ||||||
Cecilie Kristiansen | 1997 | 36.50 | 1:15.55 | 3:45.01 | ||||||
Josefine Palmø | 1997 | 35.04 | 1:13.18 | 4:58.19 | ||||||
11 | B-Holdet | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 5:02.46 | ||||||
Frederikke Dons | 1998 | 33.74 | 1:11.33 | 1:11.33 | ||||||
Cecilie Ishøy | 1996 | 35.71 | 1:17.12 | 2:28.45 | ||||||
Mathilde Olsen | 1998 | 38.36 | 1:19.39 | 3:47.84 | ||||||
Julie Bak | 1997 | 34.39 | 1:14.62 | 5:02.46 | ||||||
12 | Roskillers 2 | 0 | Roskilde Svømning | 5:47.81 | ||||||
Lærke Viereck | 1997 | 35.02 | 1:13.32 | 1:13.32 | ||||||
Freja Loop | 1997 | 43.81 | 1:32.38 | 2:45.70 | ||||||
Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 43.40 | 1:30.12 | 4:15.82 | ||||||
Stine Boe Gad | 1997 | 43.89 | 1:31.99 | 5:47.81 | ||||||
- | Holbæk Damer 1 | 0 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Line Jensen | 1993 | 33.02 | 1:07.23 | 1:07.23 | ||||||
Mai-Britt Rosin | 1996 | 32.01 | 2:13.55 | |||||||
Mette Jensen | 1997 | 3:23.01 | ||||||||
- | Rønne Piger | 0 | Rønne Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Maria Myhre Jespersen | 1995 | 32.76 | 1:06.78 | 1:06.78 | ||||||
Ditte Johansen | 1994 | 29.67 | 2:08.97 | |||||||
Sophie Lund Schrøder | 1994 | 3:16.75 | ||||||||
- | Tæskeholdet 1 | 0 | GTI | DSQ | Tyvstart | |||||
Pernille Christiansen | 1995 | 30.42 | 1:02.58 | 1:02.58 | ||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 29.24 | 2:04.36 | |||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 3:08.57 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:29 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stv Piger | 1998 | Swim Team Vestsjælland | 2:29.65 | ||||||
Maria Dollas | 1998 | 39.08 | 39.08 | |||||||
Amanda Glerup Andersen | 1998 | 42.63 | 1:21.71 | |||||||
Simone Madsen | 1998 | 38.84 | 2:00.55 | |||||||
Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 29.10 | 2:29.65 | |||||||
2 | Holbæk Piger 1 | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 2:32.11 | ||||||
Laura Buchwald | 1998 | 43.09 | 43.09 | |||||||
Helene Qvist-Pedersen | 1998 | 43.41 | 1:26.50 | |||||||
Laura Weinreich | 1998 | 35.68 | 2:02.18 | |||||||
Frederikke Petrine Hansen | 1998 | 29.93 | 2:32.11 | |||||||
3 | Køge Piger 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:41.13 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 41.58 | 41.58 | |||||||
Kathrine Clausen | 1999 | 42.61 | 1:24.19 | |||||||
Asta Kielgast | 1999 | 41.61 | 2:05.80 | |||||||
Ida Hansgaard | 1999 | 35.33 | 2:41.13 | |||||||
4 | Tæskeholdet 1 | 0 | GTI | 2:45.25 | ||||||
Kristine Barrett | 1998 | 37.61 | 37.61 | |||||||
Marie Pii Hjørne | 1998 | 46.58 | 1:24.19 | |||||||
Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 43.55 | 2:07.74 | |||||||
Eva Olsen | 2000 | 37.51 | 2:45.25 | |||||||
5 | Ssk Piger1 | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 2:46.19 | ||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 42.33 | 42.33 | |||||||
Maria Tanderup Hansen | 1998 | 45.93 | 1:28.26 | |||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 42.84 | 2:11.10 | |||||||
Sofie Egegaard Jensen | 1998 | 35.09 | 2:46.19 | |||||||
6 | Roskillers 1 Yngre | 0 | Roskilde Svømning | 2:58.21 | ||||||
Laura Dahl | 1998 | 39.54 | 39.54 | |||||||
Emilie Hermann Schimming | 1999 | 50.31 | 1:29.85 | |||||||
Nina Corydon-Petersen | 1999 | 46.51 | 2:16.36 | |||||||
Agnes Hansen | 2000 | 41.85 | 2:58.21 | |||||||
7 | Næstved Små Piger 1 | 1998 | Næstved IF | 3:07.41 | ||||||
Sara Maria Pujan | 1999 | 58.45 | 58.45 | |||||||
Caroline Bøcher | 1998 | 47.94 | 1:46.39 | |||||||
Maria Caroline Krumbak | 2000 | 43.15 | 2:29.54 | |||||||
Amalie Bonnesen | 1999 | 37.87 | 3:07.41 | |||||||
- | Holbæk Piger 2 | 1998 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | tyvstart 2. skifte | |||||
Ingrid Jørgensen | 1999 | 49.44 | 49.44 | |||||||
Kristhine Andersen | 2002 | |||||||||
- | Hvidovre Piger 1 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | afsl. på mave 50 m | |||||
- | Køge Piger 2 | 0 | Køge Svømmeklub | DSQ | tyvstart 2 skifte | |||||
Mille D. Rasmussen | 1999 | 44.51 | 44.51 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 46.30 | 1:30.81 | |||||||
- | Næstved Små Piger 2 | 1998 | Næstved IF | DSQ | svøm på ryg i fly | |||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 59.98 | 59.98 | |||||||
Camille Bøcher | 1999 | 25.93 | 1:25.91 | |||||||
- | Tæskeholdet 2 | 0 | GTI | DSQ | svøm på mave v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Næstved Pretty Boys | 1996 | Næstved IF | 2:09.74 | ||||||
Emil S. Christoffersen | 1996 | 35.05 | 35.05 | |||||||
Mads Ingeman Hansen | 1997 | 36.31 | 1:11.36 | |||||||
Nikolai P. Christiansen | 1996 | 30.34 | 1:41.70 | |||||||
Nicolai Billenstein | 1996 | 28.04 | 2:09.74 | |||||||
2 | Stv Drenge | 1996 | Swim Team Vestsjælland | 2:10.45 | ||||||
Bjørn Wismann | 1996 | 32.58 | 32.58 | |||||||
Sune Kokholm | 1996 | 34.22 | 1:06.80 | |||||||
Simon Hansen | 1997 | 33.92 | 1:40.72 | |||||||
Kasper Jensen | 1996 | 29.73 | 2:10.45 | |||||||
3 | Farum Drenge Konk 1 | 0 | Farum Svømmeklub | 2:18.97 | ||||||
Mads Jørner | 1998 | 33.85 | 33.85 | |||||||
Philip Greve | 1998 | 40.34 | 1:14.19 | |||||||
Daniel Christian | 1998 | 32.84 | 1:47.03 | |||||||
Emil Grovn | 1998 | 31.94 | 2:18.97 | |||||||
4 | Gti Power Boys 1 | 0 | GTI | 2:22.22 | ||||||
Christian Arsberg Iversen | 1997 | 38.40 | 38.40 | |||||||
Victor Jensen | 1997 | 37.69 | 1:16.09 | |||||||
Michael Skødstrup | 1996 | 35.38 | 1:51.47 | |||||||
Kim Daniel Jakobsen | 1996 | 30.75 | 2:22.22 | |||||||
5 | Vest Small Boys | 1997 | Vest-Brøndby | 2:31.65 | ||||||
Kenneth Abcell | 1998 | 2:29.65 | 2:29.65 | |||||||
Casper Davidsen | 1999 | 2.00 | 2:31.65 | |||||||
Niklas Beyer Hansen | 1997 | |||||||||
Mathias Wilquin | 1998 | 2:31.65 | 2:31.65 | |||||||
6 | Holbæk Drenge 1 | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 2:31.89 | ||||||
Benjamin Kâhler | 1997 | 39.16 | 39.16 | |||||||
Mads Ottosen | 1997 | 44.68 | 1:23.84 | |||||||
Markus Bøjsen | 1999 | 37.07 | 2:00.91 | |||||||
Johan Johnsen | 1997 | 30.98 | 2:31.89 | |||||||
8 | Køge Drenge 1 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:36.71 | ||||||
Jacob Samuel | 1998 | 37.58 | 37.58 | |||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 42.70 | 1:20.28 | |||||||
Mads Hauge Sørensen | 1997 | 39.16 | 1:59.44 | |||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 37.27 | 2:36.71 | |||||||
9 | Ssk Drenge 1 | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 2:39.86 | ||||||
Kasper Andkjær | 1997 | 43.51 | 43.51 | |||||||
Rasmus B. Larsen | 1997 | 22.66 | 1:06.17 | |||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 57.48 | 2:03.65 | |||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 36.21 | 2:39.86 | |||||||
12 | Holbæk Drenge 2 | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 2:46.83 | ||||||
Mikkel Henriksen | 1999 | 47.82 | 47.82 | |||||||
Emil Toft | 1998 | 42.74 | 1:30.56 | |||||||
Niels Ottosen | 1998 | 38.43 | 2:08.99 | |||||||
Robin Olofsen | 1998 | 37.84 | 2:46.83 | |||||||
13 | Gti Power Boys 2 | 0 | GTI | 2:48.92 | ||||||
Simon Hansen | 1999 | 42.97 | 42.97 | |||||||
Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 42.56 | 1:25.53 | |||||||
Valdemar Mariegaard | 1999 | 48.65 | 2:14.18 | |||||||
Benjamin Larsen | 2000 | 34.74 | 2:48.92 | |||||||
14 | Køge Drenge 2 | 0 | Køge Svømmeklub | 2:49.42 | ||||||
Thomas Porsborg | 1998 | 2:45.25 | 2:45.25 | |||||||
Martin Bruun Andersen | 1998 | 4.17 | 2:49.42 | |||||||
Oliver Raahauge | 1998 | |||||||||
Lau Osric | 1999 | 2:49.42 | 2:49.42 | |||||||
15 | Stt Drenge 1 | 1996 | Swim Team Tåstrup | 2:53.30 | ||||||
Daniel Sørensen | 1999 | 43.07 | 43.07 | |||||||
Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 47.32 | 1:30.39 | |||||||
Frederik Hatting Petersen | 2000 | 47.83 | 2:18.22 | |||||||
Mathias I. Kristiansen | 1999 | 35.08 | 2:53.30 | |||||||
16 | Roskillers 1 Yngre | 0 | Roskilde Svømning | 2:55.82 | ||||||
Phillip Riis | 1998 | 41.13 | 41.13 | |||||||
Emil Johansen | 1999 | 45.57 | 1:26.70 | |||||||
Sebastian Rasmussen | 2000 | 51.07 | 2:17.77 | |||||||
Daniel C. Bjørrith | 1999 | 38.05 | 2:55.82 | |||||||
17 | Hr Mammut 2 Kalundborg | 1997 | Kalundborg SK | 3:01.96 | ||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 34.89 | 34.89 | |||||||
Mads Peter Hansen | 1998 | 50.58 | 1:25.47 | |||||||
Nicolai Walther | 1998 | 48.33 | 2:13.80 | |||||||
Magnus Loose | 1999 | 48.16 | 3:01.96 | |||||||
18 | Hvidovre Drenge 1 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 3:39.02 | ||||||
Mathias Jakobsen | 2000 | 59.39 | 59.39 | |||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 46.08 | 1:45.47 | |||||||
Mads Haugård Hansen | 2000 | 51.87 | 2:37.34 | |||||||
Magnus Windahl | 2000 | 1:01.68 | 3:39.02 | |||||||
- | Roskillers 2 Yngre | 0 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Hr Mammut 1 Kalundborg | 1997 | Kalundborg SK | DSQ | Forsent flysp. | |||||
Danny Corell | 1997 | 39.52 | 39.52 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 25, 200m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eleonor Lindborg | 1992 | 717 | 2:04.21 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Charlotte Nilsson | 1991 | 575 | 2:13.68 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Anna Fransson | 1993 | 574 | 2:13.79 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Nelly Hansson | 1993 | 570 | 2:14.11 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Joy Malmberg | 1993 | 471 | 2:22.86 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Clara Lindecrona | 1993 | 438 | 2:26.43 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Line Jensen | 1993 | 435 | 2:26.68 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Stinna Pedersen | 1993 | 413 | 2:29.25 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Astrid Bitsch-Olsen | 1993 | 407 | 2:30.02 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Simone Larsen | 1993 | 364 | 2:35.72 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Linnéa Olsson | 1994 | 684 | 2:06.17 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Ditte Johansen | 1994 | 606 | 2:11.36 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
3 | Pernille Christiansen | 1995 | 600 | 2:11.84 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katrine Hansen | 1994 | 594 | 2:12.28 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Jansson | 1994 | 543 | 2:16.30 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Amanda Katrine Pedersen | 1995 | 483 | 2:21.72 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 460 | 2:24.02 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emma Vilstrup | 1994 | 453 | 2:24.75 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | 453 | 2:24.77 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Carina Christiansen | 1995 | 437 | 2:26.55 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Simone Jørgensen | 1995 | 428 | 2:27.57 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
12 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | 409 | 2:29.79 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Maria Myhre Jespersen | 1995 | 407 | 2:30.00 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
14 | Trine Munkholm | 1995 | 387 | 2:32.60 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 330 | 2:40.87 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 559 | 2:14.96 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Sara Mikkelsen | 1997 | 521 | 2:18.19 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 509 | 2:19.27 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Henriette Stuhr | 1996 | 503 | 2:19.77 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Kathrine Barrett | 1996 | 495 | 2:20.57 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nanna Johansen | 1996 | 479 | 2:22.09 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Thea Jensen | 1996 | 475 | 2:22.47 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mie Bonè | 1996 | 472 | 2:22.78 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
9 | Helena Midjord Vangsy | 1997 | 454 | 2:24.67 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kamilla Larsen | 1996 | 437 | 2:26.53 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Mie Garlin | 1996 | 436 | 2:26.65 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Anna Pii Hjørne | 1996 | 425 | 2:27.87 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | 419 | 2:28.59 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
14 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | 418 | 2:28.67 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sara Jensen | 1996 | 416 | 2:28.97 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Mette Jensen | 1997 | 414 | 2:29.11 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Rikke Voss | 1997 | 395 | 2:31.49 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Sarah Bugge Larsen | 1996 | 391 | 2:32.03 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
19 | Rikke Willumsen | 1996 | 386 | 2:32.67 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
20 | Natasja Larsen | 1996 | 380 | 2:33.43 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Sandra Garlin | 1996 | 373 | 2:34.44 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Isabella Dolang | 1996 | 346 | 2:38.41 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
23 | Josefine Palmø | 1997 | 332 | 2:40.48 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Karoline Bødker | 1997 | 331 | 2:40.75 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Caroline S. Korch | 1996 | 328 | 2:41.27 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
26 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 327 | 2:41.31 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | 317 | 2:43.11 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
28 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 311 | 2:44.11 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
29 | Anna Okkels | 1996 | 270 | 2:52.05 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
30 | Ditte Rosten Jakobsen | 1997 | 250 | 2:56.53 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
31 | Elisabeth Kotmark | 1997 | 247 | 2:57.19 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
32 | Sofie Karoline Jensen | 1997 | 244 | 2:57.95 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
33 | Kirstine Orland | 1997 | 233 | 3:00.64 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
34 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 212 | 3:06.37 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 490 | 2:21.04 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Frederikke Petrine Hansen | 1998 | 431 | 2:27.17 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Andrea Reich | 1998 | 425 | 2:27.82 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jessica Jönsson | 1998 | 402 | 2:30.62 | ||||||
S71 | ||||||||||
5 | Frederikke Dons | 1998 | 394 | 2:31.66 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | 372 | 2:34.57 | ||||||
S71 | ||||||||||
7 | Maria Dollas | 1998 | 345 | 2:38.55 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Natasja Hansen | 1998 | 332 | 2:40.52 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Asta Kielgast | 1999 | 329 | 2:41.06 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Clara West Truelsen | 1999 | 314 | 2:43.55 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
11 | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | 309 | 2:44.36 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Marie Pii Hjørne | 1998 | 305 | 2:45.09 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
13 | Emma Hansen | 1999 | 297 | 2:46.65 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kathrine Clausen | 1999 | 296 | 2:46.78 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Anne Sofie Gadfelt | 1999 | 293 | 2:47.43 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | 292 | 2:47.66 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathilde Olsen | 1998 | 290 | 2:47.99 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Camilla Jacobsen | 1998 | 289 | 2:48.18 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
19 | Simone Madsen | 1998 | 280 | 2:49.88 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kathrine Kock Jonsson | 1998 | 268 | 2:52.41 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Amalie Bonnesen | 1999 | 243 | 2:58.07 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
22 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 243 | 2:58.12 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
23 | Silke Christoffersen | 1998 | 232 | 3:00.99 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Stephanie Damgaard | 1999 | 219 | 3:04.38 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Lærke Scharf | 1999 | 216 | 3:05.41 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
26 | Laura Buchwald | 1998 | 215 | 3:05.51 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | Mille D. Rasmussen | 1999 | 193 | 3:12.36 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
28 | Louise Nicolaisen | 1998 | 186 | 3:14.63 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
29 | Julie Jørgensen | 1999 | 176 | 3:18.51 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
30 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 161 | 3:24.28 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
31 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 141 | 3:33.81 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
32 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 138 | 3:34.93 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
33 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 138 | 3:35.21 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
34 | Karoline Haenschke | 1999 | 136 | 3:36.44 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
35 | Emma Andersen | 1999 | 127 | 3:41.11 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
36 | Maja Lauritsen | 1999 | 116 | 3:48.21 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Anh-Thu Nguyen | 1999 | 106 | 3:54.69 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Laura Weinreich | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Simone Baur Nielsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 200m Frisvømning, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 294 | 2:47.13 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 282 | 2:49.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nana Hansen | 2000 | 241 | 2:58.76 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Caroline Samuel | 2000 | 234 | 3:00.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Melanie Degner | 2000 | 215 | 3:05.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Karoline Kjær | 2000 | 194 | 3:12.12 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mette Hegelund | 2000 | 191 | 3:13.00 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 135 | 3:36.79 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
9 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 130 | 3:39.39 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Nielsen | 2001 | 111 | 3:51.35 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristhine Andersen | 2002 | 108 | 3:53.27 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | 106 | 3:54.86 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 101 | 3:58.75 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Victoria Qvick | 2000 | 91 | 4:07.56 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Eva Olsen | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 26, 200m Frisvømning, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bengtsson | 1991 | 592 | 1:58.33 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Adam Schön-Svensson | 1991 | 513 | 2:04.16 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 506 | 2:04.68 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Holmström | 1992 | 654 | 1:54.50 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Måns Hjelm | 1992 | 643 | 1:55.14 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Andreas Mouritsen | 1992 | 605 | 1:57.50 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lauge Bruun | 1992 | 578 | 1:59.27 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Andreas Haugaard | 1993 | 516 | 2:03.89 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Myhrberg | 1993 | 444 | 2:10.24 | ||||||
S71 | ||||||||||
7 | Johan Jørgensen | 1993 | 422 | 2:12.47 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Sebastian Kristiansen | 1993 | 402 | 2:14.59 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 518 | 2:03.77 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | 514 | 2:04.05 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 505 | 2:04.76 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Mads Kildholt | 1994 | 500 | 2:05.23 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Nicolas Nord | 1994 | 499 | 2:05.28 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Emil Møhl | 1994 | 498 | 2:05.39 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
7 | Tony Brkic | 1994 | 494 | 2:05.69 | ||||||
S71 | ||||||||||
8 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 489 | 2:06.10 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Søren Meier | 1994 | 488 | 2:06.23 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Tobias Nordbo | 1994 | 486 | 2:06.40 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Oliver Grodt | 1994 | 469 | 2:07.93 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
12 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 451 | 2:09.61 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 446 | 2:10.10 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Yannick Rasmussen | 1995 | 444 | 2:10.27 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Jacob Jensen | 1995 | 437 | 2:10.92 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mads Andersen | 1995 | 409 | 2:13.84 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Jens Dyreborg Nielsen | 1995 | 384 | 2:16.74 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Magnus Andersen | 1995 | 357 | 2:20.02 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Jesper Andersen | 1995 | 337 | 2:22.75 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Andreas Qvist-Pedersen | 1995 | 277 | 2:32.49 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Huban | 1996 | 400 | 2:14.84 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Emil S. Christoffersen | 1996 | 386 | 2:16.48 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Bjørn Wismann | 1996 | 378 | 2:17.42 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kasper Jensen | 1996 | 365 | 2:19.09 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 361 | 2:19.62 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Simon Hansen | 1997 | 347 | 2:21.45 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | 335 | 2:23.03 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 330 | 2:23.82 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
9 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 316 | 2:25.89 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Victor Jensen | 1997 | 307 | 2:27.30 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
11 | Michael Skødstrup | 1996 | 291 | 2:29.99 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 274 | 2:33.00 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Patrick Rasmussen | 1997 | 272 | 2:33.40 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 253 | 2:37.19 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | 251 | 2:37.58 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
16 | Benjamin Kâhler | 1997 | 250 | 2:37.70 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emil Brohus Nielsen | 1997 | 235 | 2:40.95 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mads Ottosen | 1997 | 234 | 2:41.23 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 232 | 2:41.79 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Oliver Jacobsen | 1997 | 225 | 2:43.49 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Martin Nielsen | 1997 | 220 | 2:44.56 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Johan Johnsen | 1997 | 209 | 2:47.32 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Joachim Raahauge | 1996 | 174 | 2:58.03 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
24 | Kasper Andkjær | 1997 | 170 | 2:59.28 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Johnbeck | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 279 | 2:32.05 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil Grovn | 1998 | 271 | 2:33.64 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Toft | 1998 | 249 | 2:37.96 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 248 | 2:38.10 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jacob Samuel | 1998 | 248 | 2:38.25 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mads Peter Hansen | 1998 | 246 | 2:38.54 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Markus Bøjsen | 1999 | 244 | 2:39.07 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kenneth Abcell | 1998 | 234 | 2:41.15 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Mads Krogh Hansen | 1998 | 232 | 2:41.65 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
10 | Niels Ottosen | 1998 | 213 | 2:46.40 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rasmus Andersen | 1998 | 212 | 2:46.56 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Benjamin Larsen | 2000 | 212 | 2:46.74 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mathias Wilquin | 1998 | 207 | 2:48.00 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Nicolai Walther | 1998 | 205 | 2:48.47 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 195 | 2:51.35 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Anders Søndermann | 1998 | 193 | 2:51.99 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Oliver Raahauge | 1998 | 193 | 2:52.02 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Daniel Sørensen | 1999 | 192 | 2:52.27 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
19 | Magnus Grundesen | 1998 | 188 | 2:53.46 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Robin Olofsen | 1998 | 178 | 2:56.60 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mads Witthøft | 2000 | 175 | 2:57.60 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Lau Osric | 1999 | 173 | 2:58.22 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 172 | 2:58.76 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
24 | Jacob Jørgensen | 1999 | 169 | 2:59.68 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
25 | Thomas Porsborg | 1998 | 164 | 3:01.38 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mikkel Halby | 1999 | 163 | 3:01.89 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | Thor B. Hansen | 2000 | 159 | 3:03.41 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
28 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 153 | 3:05.85 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mikkel Henriksen | 1999 | 150 | 3:07.04 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
30 | Mikael Jakobsen | 2000 | 149 | 3:07.56 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
31 | Jonas Tranemose Hansen | 1999 | 136 | 3:13.14 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
32 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | 115 | 3:24.14 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
33 | Martin Stengelshøj | 1999 | 113 | 3:25.39 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
34 | Thor Nørgaard Eriksen | 2000 | 110 | 3:27.65 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
35 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | 106 | 3:29.92 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
36 | Jonas Andersen | 2001 | 105 | 3:30.65 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Jeppe Hygum | 1998 | 101 | 3:33.49 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
38 | Viktor Kielstrup | 2000 | 88 | 3:43.05 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
39 | Victor Saltoft | 1999 | 80 | 3:50.71 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
40 | William Kristiansen | 2001 | 68 | 4:03.17 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
41 | Tobias Enghave | 2002 | 40 | 4:49.37 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
- | Eskil Kinnunen | 1999 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Hjalte Mikkelsen | 1999 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Simon Hansen | 1999 | DNS | |||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:07 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 27, 100m Brystsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Hanna Jörlund | 1991 | 491 | 1:19.48 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Mie Hansen | 1991 | 487 | 1:19.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emelie Axmar | 1993 | 430 | 1:23.05 | ||||||
S71 | ||||||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Jansson | 1994 | 565 | 1:15.84 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Louise Uglebjerg | 1994 | 380 | 1:26.54 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Natasja Holte Larsen | 1995 | 369 | 1:27.44 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Christina Assum | 1994 | 300 | 1:33.69 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Louise Leegaard Nilsson | 1994 | 289 | 1:34.87 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Josephine Freja Iversen | 1995 | 237 | 1:41.36 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Nathja Larsen | 1995 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Signe Scharf | 1995 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elina Wagner | 1996 | 467 | 1:20.79 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 456 | 1:21.49 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Kathrine Holm | 1996 | 444 | 1:22.17 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Laura Andersen | 1997 | 410 | 1:24.39 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Maja Hjuler | 1997 | 407 | 1:24.62 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicoline Paulsen | 1996 | 395 | 1:25.44 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 385 | 1:26.16 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mette Sannerud | 1997 | 381 | 1:26.48 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Julie Bak | 1997 | 374 | 1:27.03 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jonna Nordström | 1997 | 368 | 1:27.48 | ||||||
S71 | ||||||||||
11 | Sofie Witthøft | 1997 | 366 | 1:27.64 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Lisa Steen Duus | 1997 | 358 | 1:28.32 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mai-Britt Rosin | 1996 | 345 | 1:29.36 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Lærke Viereck | 1997 | 327 | 1:31.03 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 304 | 1:33.25 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
16 | Lecia Kure Larsen | 1997 | 293 | 1:34.44 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | 280 | 1:35.79 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
18 | Simone Hallig | 1997 | 278 | 1:36.12 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Charlotte Pedersen | 1996 | 266 | 1:37.48 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Cecilie Ishøy | 1996 | 266 | 1:37.51 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Karoline Karlog | 1997 | 260 | 1:38.18 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
22 | Louise Lynæs | 1997 | 256 | 1:38.78 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Katrine Olsen | 1997 | 216 | 1:44.42 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
24 | Stine Boe Gad | 1997 | 209 | 1:45.71 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Marie Louise P. Clausen | 1996 | 171 | 1:53.05 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
26 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 163 | 1:54.69 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | 324 | 1:31.32 | ||||||
S71 | ||||||||||
2 | Laura Dahl | 1998 | 299 | 1:33.72 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 296 | 1:34.13 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victoria Jönsson | 1999 | 290 | 1:34.78 | ||||||
S71 | ||||||||||
5 | Isabella B. Grant | 1998 | 288 | 1:34.98 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Astrid Ovesen | 1999 | 283 | 1:35.53 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Windfeldt Nielsen | 1998 | 267 | 1:37.38 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 244 | 1:40.39 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 232 | 1:42.08 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Hansen | 1999 | 228 | 1:42.60 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Camilla Jacobsen | 1998 | 219 | 1:43.97 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nadia Hansen | 1999 | 217 | 1:44.27 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Caroline Bøcher | 1998 | 208 | 1:45.80 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 202 | 1:46.83 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Sasha Rasmussen | 1998 | 197 | 1:47.82 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Pernille Jensen | 1998 | 194 | 1:48.40 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mette Møller Nielsen | 1999 | 186 | 1:49.79 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
18 | Katharina Lind Andersen | 1998 | 179 | 1:51.24 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Natacha Klitgaard Voss | 1999 | 178 | 1:51.38 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Isabella V. Knudsen | 1998 | 177 | 1:51.61 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 171 | 1:53.01 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Ingrid Jørgensen | 1999 | 142 | 2:00.09 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Anh-Thu Nguyen | 1999 | 141 | 2:00.51 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
24 | Mai Sørensen | 1999 | 127 | 2:04.61 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
25 | Sara Maria Pujan | 1999 | 123 | 2:06.00 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
26 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 115 | 2:08.87 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
27 | Karoline Rasmussen | 1999 | 90 | 2:20.04 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Camille Bøcher | 1999 | 87 | 2:21.46 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Ida Jakobsen | 1998 | DNS | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Micaela Jönsson | 2001 | 265 | 1:37.58 | ||||||
S71 | ||||||||||
2 | Melanie Degner | 2000 | 264 | 1:37.76 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederikke Mertins | 2000 | 243 | 1:40.43 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mette Hegelund | 2000 | 233 | 1:41.84 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | 200 | 1:47.17 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emma Lyse | 2000 | 161 | 1:55.20 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 156 | 1:56.57 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
8 | Marie Uglebjerg | 2002 | 152 | 1:57.52 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Charlotte Sørensen | 2000 | 122 | 2:06.49 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Alberte Andersen | 2001 | 119 | 2:07.30 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Cecilie Kure | 2000 | 113 | 2:09.79 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Karoline Barrett | 2002 | 99 | 2:15.45 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
13 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 95 | 2:17.58 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 91 | 2:19.22 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Mikkeline Mentz | 2001 | 86 | 2:21.97 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Liva Palmund | 2002 | 73 | 2:30.30 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
17 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 55 | 2:44.83 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Frederikke Søeborg | 2001 | DSQ | asynkrone arme | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Helle Pittioni | 2001 | DSQ | 1 hånd v. 25m | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
- | Ida Maria Nielsen | 2000 | DSQ | asym ben | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 28, 100m Brystsvømning, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Erik Olsson | 1987 | 524 | 1:08.98 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Christian Jensen | 1987 | 506 | 1:09.80 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Glifberg | 1992 | 619 | 1:05.24 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 598 | 1:05.99 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 471 | 1:11.46 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Dufour | 1993 | DNS | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 561 | 1:07.44 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kristian Jensen | 1994 | 516 | 1:09.33 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Victor Klügel | 1995 | 485 | 1:10.79 | ||||||
S71 | ||||||||||
4 | Burak Dagidir | 1995 | 434 | 1:13.44 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Andreas Sandbirk | 1995 | 408 | 1:14.95 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Oliver Hjeresen | 1995 | 402 | 1:15.37 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Max Åfeldt | 1995 | 387 | 1:16.32 | ||||||
S71 | ||||||||||
8 | Jonas Frei | 1995 | 385 | 1:16.42 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
9 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | 374 | 1:17.15 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Gustav Lindecrona | 1995 | 318 | 1:21.43 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rolf Svensson | 1994 | 295 | 1:23.57 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Filip Guldberg | 1995 | 260 | 1:27.10 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Andreas Qvist-Pedersen | 1995 | 246 | 1:28.73 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Ulrik Peter Willén | 1995 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sune Kokholm | 1996 | 402 | 1:15.36 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 388 | 1:16.23 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Victor Jensen | 1997 | 318 | 1:21.49 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 316 | 1:21.67 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Nicolai Billenstein | 1996 | 293 | 1:23.76 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Emil Zachariassen | 1997 | 279 | 1:25.11 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 278 | 1:25.20 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 238 | 1:29.68 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | 172 | 1:39.90 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 246 | 1:28.73 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Mathias Nielsen | 1999 | 215 | 1:32.79 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Johansen | 1999 | 198 | 1:35.43 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Casper Davidsen | 1999 | 193 | 1:36.31 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 178 | 1:38.80 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mikkel Ulrich | 1998 | 175 | 1:39.40 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 173 | 1:39.85 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Benjamin Kjær | 1998 | 151 | 1:44.47 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Rasmus Andersen | 1998 | 148 | 1:45.07 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Joel Mörck | 1999 | 147 | 1:45.32 | ||||||
S71 | ||||||||||
11 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 132 | 1:49.11 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Phillip Riis | 1998 | 132 | 1:49.23 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 129 | 1:49.97 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Frederik Palmø | 2000 | 121 | 1:52.30 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Christopher Riis | 2000 | 118 | 1:53.49 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 110 | 1:55.94 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Jeppe Hygum | 1998 | 106 | 1:57.54 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Andreas Foverskov | 1999 | 105 | 1:57.84 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 102 | 1:59.05 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Tue Larsen | 2001 | 95 | 2:02.06 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Magnus Nygaard | 2000 | 94 | 2:02.29 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Aksel Hjart Hansen | 1998 | 90 | 2:04.11 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Demir Kaan Er | 2000 | 88 | 2:05.24 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
24 | Nicolai C. S. Køhler | 2000 | 85 | 2:06.62 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
25 | Peter Kristensen | 1999 | 82 | 2:08.20 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 64 | 2:18.93 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Nicklas Kenno Hansen | 1999 | DSQ | 1 hånd i v. 75m | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:43 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 29, 400m Medley, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Hanna Jörlund | 1991 | 583 | 5:12.49 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 29, 400m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Christiansen | 1995 | 538 | 5:21.04 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sandra Garcia Semberlund | 1994 | 531 | 5:22.28 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Amanda Katrine Pedersen | 1995 | 469 | 5:36.05 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 444 | 5:42.11 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nadia Christian | 1995 | 399 | 5:54.57 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | 393 | 5:56.43 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
Løb 29, 400m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Henriette Stuhr | 1996 | 503 | 5:28.23 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 431 | 5:45.59 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 407 | 5:52.10 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Mie Bonè | 1996 | 395 | 5:55.71 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sandra Garlin | 1996 | 326 | 6:19.21 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 178 | 7:44.22 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 30, 400m Medley, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jesper Madsen | 1986 | 514 | 4:56.23 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 30, 400m Medley, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 609 | 4:39.96 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil K. Mortensen | 1993 | 585 | 4:43.69 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Theis Ballegaard | 1993 | 358 | 5:34.21 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Christian Petersen | 1993 | DNS | |||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 400m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | 511 | 4:56.76 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Martin Dolang | 1994 | 465 | 5:06.17 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Burak Dagidir | 1995 | 450 | 5:09.68 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 31, 50m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Fransson | 1993 | 602 | 27.54 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Charlotte Nilsson | 1991 | 585 | 27.80 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Joy Malmberg | 1993 | 565 | 28.13 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Katrina Nagel | 1991 | 470 | 29.91 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Emelie Axmar | 1993 | 464 | 30.04 | ||||||
S71 | ||||||||||
6 | Line Jensen | 1993 | 442 | 30.53 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Matilda Nilsson | 1993 | 409 | 31.33 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Stinna Pedersen | 1993 | 407 | 31.37 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Astrid Bitsch-Olsen | 1993 | 392 | 31.77 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 31, 50m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 634 | 27.06 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Linnéa Olsson | 1994 | 628 | 27.15 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Katrine Hansen | 1994 | 605 | 27.49 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 498 | 29.34 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Pia Nicolaisen | 1994 | 476 | 29.78 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Carina Christiansen | 1995 | 460 | 30.11 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Amanda Katrine Pedersen | 1995 | 459 | 30.14 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Maria Myhre Jespersen | 1995 | 442 | 30.53 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
9 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 436 | 30.65 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emma Vilstrup | 1994 | 428 | 30.84 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Louise Uglebjerg | 1994 | 415 | 31.18 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Natasja Holte Larsen | 1995 | 396 | 31.67 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Simone Jørgensen | 1995 | 383 | 32.01 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
14 | Christine Lynggård Hansen | 1994 | 381 | 32.08 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Christina Assum | 1994 | 314 | 34.21 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Louise Leegaard Nilsson | 1994 | 313 | 34.25 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 31, 50m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 574 | 27.97 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | 545 | 28.46 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 495 | 29.40 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 493 | 29.43 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Helena Daugbjerg Petersen | 1997 | 484 | 29.61 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sara Mikkelsen | 1997 | 467 | 29.96 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Helena Midjord Vangsy | 1997 | 463 | 30.05 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
8 | Maja Hjuler | 1997 | 454 | 30.26 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kamilla Larsen | 1996 | 450 | 30.34 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Sara Jensen | 1996 | 419 | 31.07 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Sofie Witthøft | 1997 | 408 | 31.36 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Mette Jensen | 1997 | 407 | 31.38 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 406 | 31.39 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Sarah Bugge Larsen | 1996 | 405 | 31.43 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
15 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | 402 | 31.49 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
16 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 401 | 31.52 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Thea Jensen | 1996 | 393 | 31.74 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mette Sannerud | 1997 | 380 | 32.10 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Martine Mørck Taagholt | 1997 | 377 | 32.19 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 374 | 32.27 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Karoline Bødker | 1997 | 371 | 32.36 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Katrine Larsen | 1996 | 369 | 32.41 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
23 | Elisabeth Kotmark | 1997 | 364 | 32.56 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
24 | Rikke Jørner | 1996 | 357 | 32.77 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anna Pii Hjørne | 1996 | 356 | 32.81 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
26 | Caroline Mortensen | 1997 | 351 | 32.97 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | Anna Okkels | 1996 | 348 | 33.04 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
28 | Louise Lynæs | 1997 | 346 | 33.11 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Lærke Viereck | 1997 | 341 | 33.27 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
30 | Natasja Larsen | 1996 | 339 | 33.33 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
31 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 326 | 33.77 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
32 | Isabella Dolang | 1996 | 316 | 34.15 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
33 | Sandra Garlin | 1996 | 306 | 34.51 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
34 | Julie Bak | 1997 | 305 | 34.54 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
35 | Lecia Kure Larsen | 1997 | 301 | 34.68 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
36 | Josefine Palmø | 1997 | 295 | 34.93 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Ditte Rosten Jakobsen | 1997 | 281 | 35.51 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
38 | Pernille Dahl Wilstrup | 1997 | 275 | 35.76 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
39 | Charlotte Pedersen | 1996 | 270 | 35.99 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
40 | Kirstine Orland | 1997 | 267 | 36.10 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
41 | Marie Louise P. Clausen | 1996 | 195 | 40.12 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
42 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 185 | 40.84 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
43 | Stine Boe Gad | 1997 | 180 | 41.17 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Jonna Nordström | 1997 | DNS | |||||||
S71 | ||||||||||
- | Caroline S. Korch | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Loop | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 31, 50m Frisvømning, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 514 | 29.03 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Andrea Reich | 1998 | 417 | 31.13 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 368 | 32.45 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Knar Mikael | 1999 | 357 | 32.77 | ||||||
S71 | ||||||||||
5 | Kristine Barrett | 1998 | 354 | 32.87 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Dollas | 1998 | 351 | 32.96 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kathrine Clausen | 1999 | 347 | 33.09 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marie Pii Hjørne | 1998 | 346 | 33.13 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
9 | Natasja Hansen | 1998 | 342 | 33.25 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Victoria Jönsson | 1999 | 333 | 33.55 | ||||||
S71 | ||||||||||
11 | Laura Weinreich | 1998 | 328 | 33.71 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Kathrine Kock Jonsson | 1998 | 310 | 34.37 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
13 | Helene Qvist-Pedersen | 1998 | 302 | 34.66 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Nadia Hansen | 1999 | 299 | 34.77 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | 284 | 35.39 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ida Hansgaard | 1999 | 283 | 35.41 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 282 | 35.46 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Silke Christoffersen | 1998 | 271 | 35.93 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 271 | 35.94 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Sofie S. Korch | 1998 | 270 | 35.98 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 261 | 36.37 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
22 | Stephanie Damgaard | 1999 | 260 | 36.44 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Isabella V. Knudsen | 1998 | 246 | 37.12 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Simone Bukholt | 1999 | 245 | 37.17 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Sandra Åfeldt | 1999 | 242 | 37.29 | ||||||
S71 | ||||||||||
26 | Simone Baur Nielsen | 1999 | 240 | 37.41 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
27 | Julie Jørgensen | 1999 | 225 | 38.22 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
28 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 213 | 38.96 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Ingrid Jørgensen | 1999 | 208 | 39.26 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
30 | Mille D. Rasmussen | 1999 | 201 | 39.70 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sasha Rasmussen | 1998 | 192 | 40.30 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
32 | Signe Skousen | 1999 | 183 | 40.92 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
33 | Pernille Jensen | 1998 | 155 | 43.32 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
34 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 147 | 44.09 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
35 | Emma Andersen | 1999 | 145 | 44.28 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
36 | Nikoline Victoria Sass | 1999 | 143 | 44.46 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
37 | Ingeborg Høybye Greisen | 1999 | 139 | 44.87 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
38 | Karoline Haenschke | 1999 | 139 | 44.88 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
39 | Katrine Johannessen | 1999 | 135 | 45.37 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
40 | Caroline Bøcher | 1998 | 128 | 46.10 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
41 | Sara Maria Pujan | 1999 | 120 | 47.15 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
42 | Cecilie Pahuus Starck | 1998 | 118 | 47.43 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
43 | Maja Lauritsen | 1999 | 109 | 48.67 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
44 | Natacha Klitgaard Voss | 1999 | 105 | 49.32 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
45 | Anh-Thu Nguyen | 1999 | 98 | 50.36 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
46 | Julie Ahlmann Larsen | 1999 | 85 | 52.85 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
47 | Karoline Rasmussen | 1999 | 73 | 55.71 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
48 | Mai Sørensen | 1999 | 69 | 56.62 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
49 | Camille Bøcher | 1999 | 48 | 1:03.81 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Ida Jakobsen | 1998 | DNS | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 31, 50m Frisvømning, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Schade Cantby | 2000 | 291 | 35.10 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 259 | 36.49 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Eva Olsen | 2000 | 242 | 37.32 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
4 | Veronica Midjord Vangsy | 2000 | 235 | 37.69 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
5 | Micaela Jönsson | 2001 | 232 | 37.83 | ||||||
S71 | ||||||||||
6 | Frederikke Mertins | 2000 | 186 | 40.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 159 | 42.88 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Emilie Larsen | 2001 | 157 | 43.11 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | 148 | 43.97 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 147 | 44.09 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | Agnes Hansen | 2000 | 146 | 44.19 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Karoline Barrett | 2002 | 143 | 44.51 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | 136 | 45.21 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
14 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 134 | 45.43 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mai Andersen | 2000 | 133 | 45.53 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | 128 | 46.11 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 127 | 46.26 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
18 | Cecilie Kure | 2000 | 120 | 47.09 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 120 | 47.19 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kristhine Andersen | 2002 | 118 | 47.40 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Jamilla Bistrup | 2001 | 113 | 48.07 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 111 | 48.36 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
23 | Katja Sonne | 2000 | 111 | 48.40 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 111 | 48.42 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 107 | 48.93 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Sofie Nielsen | 2001 | 107 | 48.96 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nathalie Aaes-Jørgensen | 2000 | 103 | 49.56 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Charlotte Sørensen | 2000 | 90 | 51.87 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
29 | Victoria Qvick | 2000 | 88 | 52.29 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
30 | Liva Palmund | 2002 | 77 | 54.73 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
31 | Iben Wiese Høholm | 2000 | 76 | 54.86 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
32 | Mikkeline Mentz | 2001 | 72 | 55.90 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Caroline Bonde | 2000 | 71 | 56.18 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
34 | Marie Uglebjerg | 2002 | 71 | 56.26 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
35 | Majken Jørgensen | 2000 | 65 | 57.73 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
36 | Alberte Andersen | 2001 | 65 | 57.97 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
37 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 59 | 59.62 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
38 | Olivia Bech Foltmar-Micha | 2001 | 55 | 1:01.13 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
39 | Frederikke Søeborg | 2001 | 54 | 1:01.50 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
40 | Mathilde Haenschke | 2002 | 51 | 1:02.56 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Ingrid Bo Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Julie Silberg Søtang Mort | 2002 | DNS | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Helle Pittioni | 2001 | DNF | |||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
- | Alma Esbensen | 2000 | DSQ | mgl. berøring v. 25m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Nikoline Nielsen | 2001 | DSQ | mgl. berøring v. 25m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 32, 50m Frisvømning, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bengtsson | 1991 | 613 | 23.90 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Lennie Sahlström | 1987 | 517 | 25.29 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Sebastian Vang | 1991 | 507 | 25.45 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 32, 50m Frisvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Måns Hjelm | 1992 | 608 | 23.96 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Jonas Holmström | 1992 | 565 | 24.55 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Andreas Myhrberg | 1993 | 535 | 25.00 | ||||||
S71 | ||||||||||
4 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 525 | 25.17 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Dufour | 1993 | 513 | 25.36 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Andreas Haugaard | 1993 | 455 | 26.40 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johan Jørgensen | 1993 | 432 | 26.86 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 32, 50m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Vang | 1994 | 516 | 25.31 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Lasse Pittioni | 1995 | 501 | 25.56 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
3 | Andreas Sandbirk | 1995 | 488 | 25.79 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 457 | 26.36 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 452 | 26.45 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 429 | 26.91 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emil Møhl | 1994 | 427 | 26.96 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kasper Emil Nielsen | 1995 | 416 | 27.19 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
9 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | 414 | 27.24 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
10 | Tony Brkic | 1994 | 402 | 27.51 | ||||||
S71 | ||||||||||
11 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 400 | 27.54 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Mads Andersen | 1995 | 388 | 27.84 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Max Åfeldt | 1995 | 387 | 27.86 | ||||||
S71 | ||||||||||
14 | Oliver Hjeresen | 1995 | 371 | 28.24 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Victor Klügel | 1995 | 364 | 28.42 | ||||||
S71 | ||||||||||
16 | Jesper Andersen | 1995 | 359 | 28.56 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Gustav Lindecrona | 1995 | 328 | 29.43 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Rolf Svensson | 1994 | 284 | 30.87 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 32, 50m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Huban | 1996 | 404 | 27.47 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 397 | 27.61 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Rasmus Svendsen | 1996 | 396 | 27.64 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sune Kokholm | 1996 | 390 | 27.79 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Bjørn Wismann | 1996 | 357 | 28.62 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicolai Billenstein | 1996 | 347 | 28.88 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
7 | Simon Hansen | 1997 | 330 | 29.39 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 329 | 29.41 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
9 | Kasper Jensen | 1996 | 318 | 29.75 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Zachariassen | 1997 | 289 | 30.70 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 279 | 31.06 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Andy Petersen | 1996 | 270 | 31.39 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 267 | 31.52 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mads Ottosen | 1997 | 264 | 31.64 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Danny Corell | 1997 | 258 | 31.90 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Emil Brohus Nielsen | 1997 | 229 | 33.17 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
17 | Oliver Jacobsen | 1997 | 227 | 33.28 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 222 | 33.51 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
19 | Joachim Raahauge | 1996 | 198 | 34.81 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
20 | Martin Nielsen | 1997 | 185 | 35.65 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
21 | Christopher Pedersen | 1997 | 183 | 35.76 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Oliver Steen | 1997 | 158 | 37.57 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Johnbeck | 1997 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Kasper Andkjær | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 50m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Jørner | 1998 | 314 | 29.86 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Philip Greve | 1998 | 310 | 29.98 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Grovn | 1998 | 263 | 31.67 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 239 | 32.70 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 232 | 33.03 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Mads Peter Hansen | 1998 | 229 | 33.19 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Anders Søndermann | 1998 | 228 | 33.22 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Kenneth Abcell | 1998 | 222 | 33.52 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Mathias Wilquin | 1998 | 222 | 33.53 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Markus Bøjsen | 1999 | 219 | 33.69 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
11 | Mathias Nielsen | 1999 | 218 | 33.72 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Niels Ottosen | 1998 | 216 | 33.82 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Casper Davidsen | 1999 | 213 | 34.01 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 212 | 34.04 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Phillip Riis | 1998 | 207 | 34.34 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 205 | 34.43 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Mathias Thomassen | 1998 | 205 | 34.44 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jacob Samuel | 1998 | 202 | 34.61 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lau Osric | 1999 | 195 | 35.03 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mikkel Ulrich | 1998 | 193 | 35.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Benjamin Larsen | 2000 | 191 | 35.24 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
22 | Oliver Raahauge | 1998 | 189 | 35.40 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
23 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 184 | 35.72 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Christian Aagaard | 1998 | 181 | 35.89 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nicklas Kenno Hansen | 1999 | 177 | 36.14 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
26 | Nicolai Walther | 1998 | 173 | 36.40 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
27 | Jacob Jørgensen | 1999 | 171 | 36.58 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
28 | Simon Hansen | 1999 | 170 | 36.62 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
29 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 167 | 36.86 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 165 | 37.01 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
31 | Magnus Grundesen | 1998 | 163 | 37.14 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
32 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 162 | 37.26 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
33 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 156 | 37.73 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
34 | Mads Witthøft | 2000 | 153 | 37.95 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
35 | Christopher Riis | 2000 | 148 | 38.39 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
36 | Malthe Letting | 2001 | 147 | 38.43 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
37 | Robin Olofsen | 1998 | 147 | 38.48 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
38 | Aksel Hjart Hansen | 1998 | 144 | 38.75 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
39 | Thomas Porsborg | 1998 | 143 | 38.84 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
40 | Martin Stengelshøj | 1999 | 138 | 39.28 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
41 | Mikael Jakobsen | 2000 | 137 | 39.42 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
42 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 134 | 39.65 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
43 | Joel Mörck | 1999 | 133 | 39.77 | ||||||
S71 | ||||||||||
44 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 131 | 40.00 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
45 | Jeppe Hygum | 1998 | 125 | 40.60 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
46 | Mads Enghave | 2002 | 122 | 40.96 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
47 | Julius Steen | 1999 | 114 | 41.85 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
48 | Oskar Berg Enemark | 1999 | 113 | 41.94 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
49 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | 110 | 42.37 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
50 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 105 | 43.03 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
51 | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | 101 | 43.57 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
52 | David Arneskov | 2002 | 99 | 43.85 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
53 | Jonas Andersen | 2001 | 97 | 44.12 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
54 | Viktor Kielstrup | 2000 | 97 | 44.13 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
55 | Victor Saltoft | 1999 | 94 | 44.66 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
56 | Svante Corell | 2000 | 94 | 44.72 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
57 | Andreas Foverskov | 1999 | 89 | 45.47 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
58 | Gorm Tholle | 2001 | 88 | 45.58 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
59 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | 88 | 45.62 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
60 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 85 | 46.24 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
61 | Gustav Notkin | 1999 | 78 | 47.44 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
62 | Peter Kristensen | 1999 | 78 | 47.45 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
63 | Magnus Loose | 1999 | 78 | 47.56 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
64 | Mathias Jakobsen | 2000 | 77 | 47.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
65 | Magnus Nygaard | 2000 | 69 | 49.51 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
66 | Magnus Sibbersen | 2001 | 69 | 49.54 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
67 | William Kristiansen | 2001 | 58 | 52.57 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
68 | Anders Skousen | 2002 | 51 | 54.66 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
69 | Markus Jakobsen | 2000 | 49 | 55.64 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
70 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 47 | 56.28 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
71 | Demir Kaan Er | 2000 | 40 | 59.40 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
72 | Morten Kilhof | 2000 | 39 | 59.63 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
73 | Casper Walther | 2001 | 38 | 1:00.31 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
74 | Magnus Windahl | 2000 | 36 | 1:01.72 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
75 | Tobias Enghave | 2002 | 33 | 1:03.17 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
76 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 28 | 1:06.55 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Eskil Kinnunen | 1999 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Hjalte Mikkelsen | 1999 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Henriksen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicolai C. S. Køhler | 2000 | DSQ | mgl. berøring v. 25m | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Thor Nørgaard Eriksen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Tue Larsen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 16:31 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 33, 200m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eleonor Lindborg | 1992 | 706 | 2:14.97 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Nelly Hansson | 1993 | 537 | 2:27.84 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Hanna Jörlund | 1991 | 518 | 2:29.67 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Matilda Nilsson | 1993 | 421 | 2:40.41 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Linnéa Olsson | 1994 | 591 | 2:23.24 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Pia Nicolaisen | 1994 | 485 | 2:32.93 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | 414 | 2:41.28 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Trine Munkholm | 1995 | 347 | 2:51.09 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Sophie Lund Schrøder | 1994 | 339 | 2:52.33 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
- | Signe Scharf | 1995 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elina Wagner | 1996 | 456 | 2:36.10 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 453 | 2:36.46 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Kathrine Barrett | 1996 | 452 | 2:36.62 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lisa Steen Duus | 1997 | 427 | 2:39.54 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicoline Paulsen | 1996 | 413 | 2:41.38 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Rikke Voss | 1997 | 401 | 2:43.01 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Tove Persson Bivall | 1997 | 348 | 2:50.88 | ||||||
S71 | ||||||||||
8 | Mai-Britt Rosin | 1996 | 345 | 2:51.38 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Laura Andersen | 1997 | 317 | 2:56.23 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Elisabeth Kotmark | 1997 | 298 | 2:59.94 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | Karoline Bødker | 1997 | 295 | 3:00.48 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | 292 | 3:01.24 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Ishøy | 1996 | 280 | 3:03.76 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sofie Karoline Jensen | 1997 | 244 | 3:12.22 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Petrine Hansen | 1998 | 402 | 2:42.80 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jessica Jönsson | 1998 | 350 | 2:50.51 | ||||||
S71 | ||||||||||
3 | Laura Dahl | 1998 | 331 | 2:53.77 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Astrid Ovesen | 1999 | 276 | 3:04.57 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Hansen | 1999 | 265 | 3:07.20 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Louise Nicolaisen | 1998 | 215 | 3:20.76 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | DSQ | sv. på maven v. 50m | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | DSQ | sv. på maven v. 150m | ||||||
S71 | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 255 | 3:09.64 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Karoline Kjær | 2000 | 216 | 3:20.39 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:31 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:31 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 34, 200m Rygsvømning, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Adam Schön-Svensson | 1991 | 481 | 2:15.44 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Sebastian Vang | 1991 | 450 | 2:18.51 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Petersen | 1993 | 520 | 2:11.94 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | David Schön-Svensson | 1993 | 476 | 2:15.89 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Andreas Mouritsen | 1992 | 475 | 2:16.04 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Theis Ballegaard | 1993 | 189 | 3:05.02 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Sebastian Kristiansen | 1993 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | 444 | 2:19.10 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Søren Meier | 1994 | 414 | 2:22.42 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Martin Dolang | 1994 | 412 | 2:22.58 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver Vang | 1994 | 405 | 2:23.43 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Jacob Jensen | 1995 | 389 | 2:25.39 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jens Dyreborg Nielsen | 1995 | 376 | 2:26.99 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mads Kildholt | 1994 | 372 | 2:27.48 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Oliver Grodt | 1994 | 366 | 2:28.36 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kristian Jensen | 1994 | 268 | 2:44.67 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Filip Guldberg | 1995 | 256 | 2:47.17 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Ulrik Peter Willén | 1995 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil S. Christoffersen | 1996 | 322 | 2:34.85 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
2 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 314 | 2:36.18 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Benjamin Kâhler | 1997 | 208 | 2:59.18 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Danny Corell | 1997 | 207 | 2:59.46 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Oliver Jacobsen | 1997 | DSQ | svøm på maven v 150m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Christian | 1998 | 310 | 2:36.73 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Rysgaard | 1998 | 258 | 2:46.74 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Malthe Letting | 2001 | 196 | 3:02.61 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Erik Hansen | 1998 | 189 | 3:05.02 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emil Johansen | 1999 | 181 | 3:07.43 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Hjalte Mikkelsen | 1999 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Thor B. Hansen | 2000 | DSQ | svøm på maven v 150m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 15:31 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 35, 100m Butterfly, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eleonor Lindborg | 1992 | 687 | 1:02.40 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Hanna Jörlund | 1991 | 495 | 1:09.60 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Anna Fransson | 1993 | 447 | 1:11.99 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Clara Lindecrona | 1993 | 384 | 1:15.73 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Joy Malmberg | 1993 | 350 | 1:18.11 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Simone Larsen | 1993 | 265 | 1:25.69 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | 651 | 1:03.53 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Emma Jansson | 1994 | 500 | 1:09.35 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 431 | 1:12.86 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Louise Uglebjerg | 1994 | 376 | 1:16.24 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 368 | 1:16.81 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sandra Garcia Semberlund | 1994 | 356 | 1:17.70 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 278 | 1:24.30 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Josephine Freja Iversen | 1995 | 178 | 1:37.94 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 35, 100m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | 491 | 1:09.76 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
2 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 479 | 1:10.34 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Kathrine Holm | 1996 | 427 | 1:13.09 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Kamilla Larsen | 1996 | 387 | 1:15.53 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | 383 | 1:15.82 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Mie Bonè | 1996 | 363 | 1:17.19 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
7 | Rikke Willumsen | 1996 | 357 | 1:17.61 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mette Sannerud | 1997 | 355 | 1:17.74 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 347 | 1:18.34 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Pii Hjørne | 1996 | 345 | 1:18.46 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
11 | Tove Persson Bivall | 1997 | 306 | 1:21.71 | ||||||
S71 | ||||||||||
12 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 303 | 1:21.98 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | 271 | 1:25.07 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Sarah Bugge Larsen | 1996 | 261 | 1:26.12 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
15 | Isabella Dolang | 1996 | 252 | 1:27.11 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
16 | Caroline Mortensen | 1997 | 219 | 1:31.34 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | 213 | 1:32.18 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
18 | Katrine Olsen | 1997 | 195 | 1:34.99 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 35, 100m Butterfly, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Petrine Hansen | 1998 | 344 | 1:18.58 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Isabella B. Grant | 1998 | 281 | 1:24.04 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Mathilde Olsen | 1998 | 269 | 1:25.32 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Simone Madsen | 1998 | 252 | 1:27.10 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marie Pii Hjørne | 1998 | 229 | 1:29.94 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
6 | Clara West Truelsen | 1999 | 221 | 1:31.05 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
7 | Asta Kielgast | 1999 | 188 | 1:36.06 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 154 | 1:42.81 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Julie Jørgensen | 1999 | 107 | 1:55.97 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
10 | Karoline Haenschke | 1999 | 79 | 2:08.44 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
11 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | 77 | 2:09.62 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emma Andersen | 1999 | 43 | 2:37.51 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Løb 35, 100m Butterfly, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 241 | 1:28.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Samuel | 2000 | 183 | 1:36.96 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 179 | 1:37.60 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Eva Olsen | 2000 | 159 | 1:41.54 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
5 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 113 | 1:53.80 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 64 | 2:17.34 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victoria Qvick | 2000 | 57 | 2:23.21 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | DSQ | asymmetriske arme | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 15:32 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 36, 100m Butterfly, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lennie Sahlström | 1987 | 551 | 59.14 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Christian Jensen | 1987 | 474 | 1:02.16 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 440 | 1:03.73 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Johan Bengtsson | 1991 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 36, 100m Butterfly, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 460 | 1:02.82 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lauge Bruun | 1992 | 438 | 1:03.83 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 345 | 1:09.15 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Johan Jørgensen | 1993 | 294 | 1:12.94 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 36, 100m Butterfly, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | 513 | 1:00.56 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
2 | Martin Dolang | 1994 | 502 | 1:01.01 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | 487 | 1:01.62 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Mark Bjerregaard | 1994 | 458 | 1:02.90 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lasse Andersen | 1994 | 452 | 1:03.16 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nicolas Nord | 1994 | 451 | 1:03.23 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | 426 | 1:04.41 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Sandbirk | 1995 | 399 | 1:05.87 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Burak Dagidir | 1995 | 380 | 1:06.93 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 361 | 1:08.07 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 345 | 1:09.15 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Oliver Grodt | 1994 | 319 | 1:10.98 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas Frei | 1995 | 318 | 1:11.05 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
14 | Magnus Andersen | 1995 | 295 | 1:12.85 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 36, 100m Butterfly, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Huban | 1996 | 373 | 1:07.37 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | 221 | 1:20.17 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Michael Skødstrup | 1996 | 219 | 1:20.46 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 189 | 1:24.49 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 167 | 1:27.95 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johan Johnsen | 1997 | 145 | 1:32.33 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 36, 100m Butterfly, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Markus Bøjsen | 1999 | 155 | 1:30.33 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mads Krogh Hansen | 1998 | 130 | 1:35.59 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
3 | Benjamin Larsen | 2000 | 118 | 1:38.95 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
4 | Daniel Sørensen | 1999 | 110 | 1:41.29 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
5 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 91 | 1:47.95 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Jacob Jørgensen | 1999 | 66 | 2:00.06 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Thor Nørgaard Eriksen | 2000 | DNS | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Jonas Tranemose Hansen | 1999 | DSQ | en hånd i afslutning | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Simon Hansen | 1999 | DSQ | sv. på ryggen v. 50m | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 15:32 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:32 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 37, 800m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Hansen | 1991 | 626 | 9:26.33 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 37, 800m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ditte Johansen | 1994 | 612 | 9:30.70 | ||||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
2 | Pernille Christiansen | 1995 | 562 | 9:47.09 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Løb 37, 800m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 557 | 9:48.99 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Sara Mikkelsen | 1997 | 522 | 10:01.79 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Nanna Johansen | 1996 | 503 | 10:09.06 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Henriette Stuhr | 1996 | 503 | 10:09.21 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Mie Garlin | 1996 | 430 | 10:41.88 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 15:32 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:56 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 38, 1500m Frisvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | 619 | 16:37.65 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil K. Mortensen | 1993 | 587 | 16:55.29 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Andreas Mouritsen | 1992 | 558 | 17:12.34 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Løb 38, 1500m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Duus Jensen | 1995 | 526 | 17:32.89 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mads Kildholt | 1994 | 492 | 17:56.72 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Nicolas Nord | 1994 | 477 | 18:08.38 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 15:56 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 39, 100m Medley, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 354 | 1:21.59 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura Dahl | 1998 | 340 | 1:22.73 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Frederikke Dons | 1998 | 339 | 1:22.78 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Julie Windfeldt Nielsen | 1998 | 322 | 1:24.25 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Isabella B. Grant | 1998 | 310 | 1:25.28 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Kathrine Clausen | 1999 | 305 | 1:25.78 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Asta Kielgast | 1999 | 302 | 1:26.09 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Knar Mikael | 1999 | 294 | 1:26.81 | ||||||
S71 | ||||||||||
9 | Maria Dollas | 1998 | 293 | 1:26.89 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Simone Madsen | 1998 | 273 | 1:29.01 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Astrid Ovesen | 1999 | 263 | 1:30.07 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 262 | 1:30.22 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | 245 | 1:32.32 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 243 | 1:32.55 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Signe Skousen | 1999 | 233 | 1:33.82 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 231 | 1:34.11 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Simone Bukholt | 1999 | 230 | 1:34.30 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Camilla Jacobsen | 1998 | 225 | 1:34.92 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
19 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 222 | 1:35.41 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofie S. Korch | 1998 | 206 | 1:37.74 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Katharina Lind Andersen | 1998 | 203 | 1:38.28 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Amalie Bonnesen | 1999 | 201 | 1:38.60 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
23 | Mille D. Rasmussen | 1999 | 183 | 1:41.74 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 151 | 1:48.54 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
25 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 137 | 1:51.91 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Caroline Bøcher | 1998 | 131 | 1:53.65 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
27 | Natacha Klitgaard Voss | 1999 | 123 | 1:56.00 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Maja Lauritsen | 1999 | 105 | 2:02.40 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Mai Sørensen | 1999 | 103 | 2:03.36 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
30 | Katrine Johannessen | 1999 | 85 | 2:11.52 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Isabella V. Knudsen | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Sandra Åfeldt | 1999 | DSQ | sv. på maven v. 50m | ||||||
S71 | ||||||||||
- | Simone Baur Nielsen | 1999 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 39, 100m Medley, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | 285 | 1:27.79 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 278 | 1:28.46 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Melanie Degner | 2000 | 251 | 1:31.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Caroline Krumbak | 2000 | 233 | 1:33.79 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
5 | Micaela Jönsson | 2001 | 231 | 1:34.05 | ||||||
S71 | ||||||||||
6 | Clara Schade Cantby | 2000 | 218 | 1:36.00 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mette Hegelund | 2000 | 214 | 1:36.48 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nana Hansen | 2000 | 208 | 1:37.42 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Karoline Kjær | 2000 | 180 | 1:42.18 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 161 | 1:46.05 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Emma Lyse | 2000 | 136 | 1:52.16 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Karoline Barrett | 2002 | 129 | 1:54.26 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 120 | 1:57.15 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
14 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 112 | 1:59.76 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Emilie Larsen | 2001 | 106 | 2:01.93 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
16 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 100 | 2:04.50 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Ingrid Bo Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Caroline Samuel | 2000 | DSQ | svøm på mave ved 50m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 40, 100m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sune Kokholm | 1996 | 428 | 1:07.36 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Nikolai P. Christiansen | 1996 | 407 | 1:08.52 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Rasmus Svendsen | 1996 | 352 | 1:11.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Victor Jensen | 1997 | 314 | 1:14.72 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 296 | 1:16.15 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Kasper Jensen | 1996 | 275 | 1:18.09 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicolai Billenstein | 1996 | 275 | 1:18.09 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 263 | 1:19.25 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Michael Skødstrup | 1996 | 262 | 1:19.30 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jackie Hartvig Jensen | 1997 | 261 | 1:19.46 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 254 | 1:20.20 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 253 | 1:20.22 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | 246 | 1:21.00 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
14 | Rasmus B. Larsen | 1997 | 242 | 1:21.51 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Patrick Rasmussen | 1997 | 212 | 1:25.12 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Christian Arsberg Iversen | 1997 | 202 | 1:26.44 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 177 | 1:30.44 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kasper Andkjær | 1997 | 151 | 1:35.37 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Christopher Pedersen | 1997 | 135 | 1:38.89 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 40, 100m Medley, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Wilquin | 1998 | 228 | 1:23.05 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 221 | 1:23.95 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Grovn | 1998 | 220 | 1:24.04 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Nielsen | 1999 | 203 | 1:26.37 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper Davidsen | 1999 | 201 | 1:26.60 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
6 | Martin Bruun Andersen | 1998 | 196 | 1:27.36 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jacob Samuel | 1998 | 195 | 1:27.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emil Johansen | 1999 | 195 | 1:27.57 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 187 | 1:28.83 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rasmus Andersen | 1998 | 186 | 1:28.98 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Christian Aagaard | 1998 | 175 | 1:30.67 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 169 | 1:31.80 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Oliver Raahauge | 1998 | 161 | 1:33.40 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Thomas Porsborg | 1998 | 159 | 1:33.63 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lau Osric | 1999 | 152 | 1:35.08 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Daniel Sørensen | 1999 | 151 | 1:35.41 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Mathias I. Kristiansen | 1999 | 140 | 1:37.72 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
18 | Sebastian Rasmussen | 2000 | 136 | 1:38.71 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Joel Mörck | 1999 | 131 | 1:39.86 | ||||||
S71 | ||||||||||
20 | Jonas Tranemose Hansen | 1999 | 131 | 1:40.06 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
21 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 124 | 1:41.82 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
22 | Mikkel Halby | 1999 | 123 | 1:42.15 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Thor B. Hansen | 2000 | 121 | 1:42.71 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
24 | Frederik Palmø | 2000 | 119 | 1:43.15 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 116 | 1:44.12 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Benjamin Kjær | 1998 | 114 | 1:44.55 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
27 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 112 | 1:45.16 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 108 | 1:46.73 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
29 | Tue Larsen | 2001 | 99 | 1:49.85 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Mikael Jakobsen | 2000 | 96 | 1:50.77 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
31 | Mads Enghave | 2002 | 93 | 1:51.85 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
32 | Oskar Berg Enemark | 1999 | 75 | 2:00.57 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Nicklas Kenno Hansen | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Rasmus Lorentzen | 2001 | DSQ | arme u vand i fly | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 41, 50m Rygsvømning, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emelie Axmar | 1993 | 389 | 35.21 | ||||||
S71 | ||||||||||
2 | Matilda Nilsson | 1993 | 369 | 35.84 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Stinna Pedersen | 1993 | 345 | 36.63 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Astrid Bitsch-Olsen | 1993 | 293 | 38.69 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Eleonor Lindborg | 1992 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 41, 50m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Linnéa Olsson | 1994 | 641 | 29.80 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Ida Lindborg | 1994 | 636 | 29.88 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Pia Nicolaisen | 1994 | 445 | 33.66 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Carina Christiansen | 1995 | 413 | 34.50 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Emma Vilstrup | 1994 | 399 | 34.90 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
6 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | 380 | 35.49 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Josephine Freja Iversen | 1995 | 255 | 40.53 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 254 | 40.60 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Christina Assum | 1994 | 232 | 41.80 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Louise Leegaard Nilsson | 1994 | 212 | 43.08 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Trine Meier | 1995 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 41, 50m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elina Wagner | 1996 | 438 | 33.83 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sofie Witthøft | 1997 | 426 | 34.15 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Sara Jensen | 1996 | 407 | 34.67 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 392 | 35.13 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 388 | 35.24 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 359 | 36.16 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mai-Britt Rosin | 1996 | 359 | 36.17 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Katrine Larsen | 1996 | 357 | 36.23 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kathrine Holm | 1996 | 351 | 36.44 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Thea Jensen | 1996 | 349 | 36.50 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nicoline Paulsen | 1996 | 341 | 36.79 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
12 | Tove Persson Bivall | 1997 | 317 | 37.68 | ||||||
S71 | ||||||||||
13 | Rikke Jørner | 1996 | 310 | 37.96 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
14 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 293 | 38.69 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Lecia Kure Larsen | 1997 | 279 | 39.31 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lærke Viereck | 1997 | 278 | 39.37 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Caroline Mortensen | 1997 | 277 | 39.43 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Laura Andersen | 1997 | 277 | 39.44 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Elisa Holst Nilsson | 1996 | 274 | 39.59 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
20 | Louise Lynæs | 1997 | 266 | 39.94 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
21 | Simone Hallig | 1997 | 259 | 40.31 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Karoline Karlog | 1997 | 259 | 40.33 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
23 | Natasja Larsen | 1996 | 248 | 40.88 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
24 | Sofie Karoline Jensen | 1997 | 245 | 41.06 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
25 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | 233 | 41.76 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
26 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 224 | 42.30 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
27 | Mie Garlin | 1996 | 221 | 42.52 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Anna Okkels | 1996 | 202 | 43.81 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Kirstine Orland | 1997 | 191 | 44.63 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Charlotte Pedersen | 1996 | 176 | 45.89 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Marie Louise P. Clausen | 1996 | 170 | 46.40 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
32 | Ditte Rosten Jakobsen | 1997 | 165 | 46.90 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
33 | Freja Loop | 1997 | 134 | 50.18 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
34 | Stine Boe Gad | 1997 | 118 | 52.34 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Jonna Nordström | 1997 | DNS | |||||||
S71 | ||||||||||
Løb 41, 50m Rygsvømning, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 375 | 35.63 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
2 | Kristine Barrett | 1998 | 314 | 37.83 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jessica Jönsson | 1998 | 295 | 38.59 | ||||||
S71 | ||||||||||
4 | Victoria Jönsson | 1999 | 256 | 40.49 | ||||||
S71 | ||||||||||
5 | Silke Christoffersen | 1998 | 250 | 40.82 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Ida Hansgaard | 1999 | 244 | 41.10 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Weinreich | 1998 | 239 | 41.44 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Stephanie Damgaard | 1999 | 214 | 42.97 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Laura Buchwald | 1998 | 206 | 43.50 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Knar Mikael | 1999 | 205 | 43.57 | ||||||
S71 | ||||||||||
11 | Signe Skousen | 1999 | 205 | 43.58 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Nadia Hansen | 1999 | 196 | 44.25 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Natasja Hansen | 1998 | 193 | 44.49 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Lærke Scharf | 1999 | 186 | 44.99 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
15 | Louise Nicolaisen | 1998 | 181 | 45.46 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | 179 | 45.59 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Simone Bukholt | 1999 | 167 | 46.71 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Katharina Lind Andersen | 1998 | 161 | 47.22 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Sandra Åfeldt | 1999 | 159 | 47.45 | ||||||
S71 | ||||||||||
20 | Ingeborg Høybye Greisen | 1999 | 126 | 51.31 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Sara Maria Pujan | 1999 | 94 | 56.44 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
22 | Karoline Rasmussen | 1999 | 93 | 56.80 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Cecilie Pahuus Starck | 1998 | 62 | 1:04.76 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
24 | Camille Bøcher | 1999 | 55 | 1:07.43 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Ida Jakobsen | 1998 | DNS | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Ingrid Jørgensen | 1999 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Pernille Jensen | 1998 | DSQ | svøm på mave v. 25m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 41, 50m Rygsvømning, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Mertins | 2000 | 196 | 44.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Clara Schade Cantby | 2000 | 194 | 44.39 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Micaela Jönsson | 2001 | 191 | 44.65 | ||||||
S71 | ||||||||||
4 | Nana Hansen | 2000 | 177 | 45.81 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kristhine Andersen | 2002 | 124 | 51.48 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Julie Thaarup Wulff | 2000 | 124 | 51.52 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 121 | 51.97 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Agnes Hansen | 2000 | 112 | 53.28 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Jamilla Bistrup | 2001 | 107 | 54.06 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Rikke Bæk Larsen | 2000 | 100 | 55.30 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 88 | 57.71 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Caroline Bonde | 2000 | 87 | 57.89 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emilie Larsen | 2001 | 87 | 57.89 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
14 | Sofie Nielsen | 2001 | 85 | 58.35 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 83 | 58.91 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
16 | Liva Palmund | 2002 | 80 | 59.66 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
17 | Helle Pittioni | 2001 | 77 | 1:00.33 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
18 | Nathalie Aaes-Jørgensen | 2000 | 77 | 1:00.50 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 70 | 1:02.39 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Charlotte Sørensen | 2000 | 70 | 1:02.39 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Mikkeline Mentz | 2001 | 68 | 1:02.87 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Iben Wiese Høholm | 2000 | 63 | 1:04.50 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
23 | Majken Jørgensen | 2000 | 61 | 1:05.23 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
24 | Nikoline Nielsen | 2001 | 58 | 1:06.43 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Frederikke Søeborg | 2001 | 52 | 1:08.66 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
26 | Julie Silberg Søtang Mort | 2002 | 50 | 1:09.64 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
27 | Olivia Bech Foltmar-Micha | 2001 | 50 | 1:09.69 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
28 | Mathilde Haenschke | 2002 | 50 | 1:09.82 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Alberte Andersen | 2001 | DSQ | afs. på mave | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Alma Esbensen | 2000 | DSQ | afs. på mave | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Katja Sonne | 2000 | DSQ | afs på mave | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Mai Andersen | 2000 | DSQ | afs. på mave | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 42, 50m Rygsvømning, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lennie Sahlström | 1987 | 502 | 28.44 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Johan Bengtsson | 1991 | 462 | 29.24 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Sebastian Vang | 1991 | 457 | 29.35 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Christian Jensen | 1987 | 392 | 30.89 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 42, 50m Rygsvømning, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Måns Hjelm | 1992 | 621 | 26.50 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Emil K. Mortensen | 1993 | 543 | 27.72 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Rasmus Dufour | 1993 | 480 | 28.88 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 472 | 29.04 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Haugaard | 1993 | 468 | 29.12 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Myhrberg | 1993 | 448 | 29.54 | ||||||
S71 | ||||||||||
7 | Theis Ballegaard | 1993 | 358 | 31.84 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 344 | 32.28 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 42, 50m Rygsvømning, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Søren Meier | 1994 | 423 | 30.13 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
2 | Oliver Vang | 1994 | 421 | 30.17 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | 389 | 30.96 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Emil Møhl | 1994 | 389 | 30.97 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
5 | Lasse Andersen | 1994 | 372 | 31.43 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | 367 | 31.59 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jacob Jensen | 1995 | 363 | 31.71 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | 344 | 32.27 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Tony Brkic | 1994 | 327 | 32.83 | ||||||
S71 | ||||||||||
10 | Oliver Grodt | 1994 | 315 | 33.24 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 306 | 33.57 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Kristian Jensen | 1994 | 303 | 33.67 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Oliver Hjeresen | 1995 | 286 | 34.32 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Magnus Andersen | 1995 | 281 | 34.50 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Jesper Andersen | 1995 | 280 | 34.55 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Max Åfeldt | 1995 | 274 | 34.80 | ||||||
S71 | ||||||||||
17 | Mads Andersen | 1995 | 274 | 34.82 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Jonas Frei | 1995 | 254 | 35.71 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
19 | Gustav Lindecrona | 1995 | 250 | 35.88 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Filip Guldberg | 1995 | 230 | 36.91 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 42, 50m Rygsvømning, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Bjørn Wismann | 1996 | 304 | 33.63 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 304 | 33.64 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emil S. Christoffersen | 1996 | 280 | 34.55 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
4 | Simon Hansen | 1997 | 240 | 36.40 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Zachariassen | 1997 | 216 | 37.69 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Andy Petersen | 1996 | 197 | 38.87 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johan Johnsen | 1997 | 195 | 38.99 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Danny Corell | 1997 | 189 | 39.38 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Andreas Ingvordsen | 1996 | 185 | 39.70 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Martin Nielsen | 1997 | 170 | 40.83 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Joachim Raahauge | 1996 | 120 | 45.90 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
12 | Oliver Jacobsen | 1997 | 103 | 48.30 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Benjamin Kâhler | 1997 | DSQ | brysttag v. 25m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 42, 50m Rygsvømning, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | 287 | 34.28 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Kenneth Abcell | 1998 | 213 | 37.88 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Malthe Letting | 2001 | 173 | 40.60 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Phillip Riis | 1998 | 164 | 41.32 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 158 | 41.81 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Anders Søndermann | 1998 | 149 | 42.67 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Mads Peter Hansen | 1998 | 139 | 43.66 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Emil Toft | 1998 | 138 | 43.74 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Christopher Riis | 2000 | 136 | 44.00 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Nicolai Walther | 1998 | 136 | 44.00 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Mads Witthøft | 2000 | 129 | 44.70 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Mikkel Halby | 1999 | 127 | 44.94 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mikkel Henriksen | 1999 | 112 | 46.96 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Aksel Hjart Hansen | 1998 | 108 | 47.45 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Christoffer G. Kjerri | 1999 | 105 | 47.86 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Robin Olofsen | 1998 | 102 | 48.33 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Christian Aagaard | 1998 | 100 | 48.73 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
18 | Martin Stengelshøj | 1999 | 94 | 49.76 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Magnus Erik W. Hansen | 1999 | 93 | 49.88 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 88 | 50.82 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Peter Kristensen | 1999 | 86 | 51.23 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mads Enghave | 2002 | 84 | 51.57 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
23 | Frederik Palmø | 2000 | 82 | 51.99 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Benjamin Kjær | 1998 | 82 | 52.05 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
25 | Magnus Loose | 1999 | 80 | 52.51 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
26 | Magnus Sibbersen | 2001 | 73 | 54.20 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Viktor Kielstrup | 2000 | 72 | 54.33 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Nicolai C. S. Køhler | 2000 | 67 | 55.65 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
29 | Demir Kaan Er | 2000 | 64 | 56.44 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
30 | Magnus Nygaard | 2000 | 64 | 56.50 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
31 | Gorm Tholle | 2001 | 62 | 57.23 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
32 | Victor Saltoft | 1999 | 60 | 57.77 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Gustav Notkin | 1999 | 58 | 58.33 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
34 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | 56 | 59.23 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
35 | Andreas Foverskov | 1999 | 54 | 59.97 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
36 | Morten Kilhof | 2000 | 52 | 1:00.52 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
37 | Mathias Jakobsen | 2000 | 52 | 1:00.76 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
38 | Svante Corell | 2000 | 51 | 1:01.00 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
39 | Casper Walther | 2001 | 47 | 1:02.59 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
40 | Markus Jakobsen | 2000 | 41 | 1:05.66 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
41 | Tobias Enghave | 2002 | 31 | 1:11.90 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
42 | Magnus Windahl | 2000 | 31 | 1:12.00 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Hjalte Mikkelsen | 1999 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Engtorp Olesen | 1999 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Anders Skousen | 2002 | DSQ | afsl. på mave | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | David Arneskov | 2002 | DSQ | afsl. på mave | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Jonas Andersen | 2001 | DSQ | ingen berøring 25m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | DSQ | svøm på mave v. 25m | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
- | Mikkel Prahl Jagd | 1999 | DSQ | mgl berøring v 25m | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Oskar Berg Enemark | 1999 | DSQ | afsl. på mave | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | William Kristiansen | 2001 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 43 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 43, 4x100m Medley, Finaler |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Mkk 1 Damer . | 1987 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:24.69 | ||||||
Ida Lindborg | 1994 | 30.81 | 1:03.68 | 1:03.68 | ||||||
Emma Jansson | 1994 | 35.04 | 1:15.10 | 2:18.78 | ||||||
Eleonor Lindborg | 1992 | 31.26 | 1:07.29 | 3:26.07 | ||||||
Linnéa Olsson | 1994 | 27.77 | 58.62 | 4:24.69 | ||||||
2 | Mkk 2 Damer . | 1987 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:35.72 | ||||||
Joy Malmberg | 1993 | 30.35 | 1:02.47 | 1:02.47 | ||||||
Hanna Jörlund | 1991 | 37.22 | 1:19.48 | 2:21.95 | ||||||
Nelly Hansson | 1993 | 32.54 | 1:13.41 | 3:35.36 | ||||||
Anna Fransson | 1993 | 28.84 | 1:00.36 | 4:35.72 | ||||||
3 | Tæskeholdet 1 | 0 | GTI | 4:43.59 | ||||||
Kathrine Barrett | 1996 | 34.58 | 1:12.23 | 1:12.23 | ||||||
Henriette Stuhr | 1996 | 39.36 | 1:23.95 | 2:36.18 | ||||||
Pernille Christiansen | 1995 | 31.46 | 1:07.33 | 3:43.51 | ||||||
Emilie Beckmann | 1997 | 28.37 | 1:00.08 | 4:43.59 | ||||||
4 | Piger Vordingborg | 0 | Vordingborg Svømme Klub | 4:52.63 | ||||||
Sandra Garcia Semberlund | 1994 | 33.00 | 1:07.69 | 1:07.69 | ||||||
Laura Andersen | 1997 | 40.55 | 1:25.83 | 2:33.52 | ||||||
Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 33.90 | 1:14.40 | 3:47.92 | ||||||
Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | 31.32 | 1:04.71 | 4:52.63 | ||||||
5 | Stv Damer 1 | 1990 | Swim Team Vestsjælland | 4:58.31 | ||||||
Karen Tanderup Hansen | 1996 | 37.56 | 1:16.23 | 1:16.23 | ||||||
Nicoline Paulsen | 1996 | 40.76 | 1:25.85 | 2:42.08 | ||||||
Kristina Delff Andersen | 1997 | 33.42 | 1:11.71 | 3:53.79 | ||||||
Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 31.05 | 1:04.52 | 4:58.31 | ||||||
6 | Brøndby Babes | 1996 | Vest-Brøndby | 4:59.75 | ||||||
Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 36.41 | 1:15.40 | 1:15.40 | ||||||
Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | 38.51 | 1:22.47 | 2:37.87 | ||||||
Kathrine Holm | 1996 | 35.24 | 1:16.55 | 3:54.42 | ||||||
Sara Mikkelsen | 1997 | 30.42 | 1:05.33 | 4:59.75 | ||||||
7 | Holbæk Damer 1 | 0 | Holbæk Svømme Klub | 5:10.85 | ||||||
Carina Christiansen | 1995 | 37.79 | 1:17.64 | 1:17.64 | ||||||
Mai-Britt Rosin | 1996 | 41.87 | 1:29.15 | 2:46.79 | ||||||
Line Jensen | 1993 | 34.29 | 1:15.65 | 4:02.44 | ||||||
Mette Jensen | 1997 | 32.15 | 1:08.41 | 5:10.85 | ||||||
8 | Tæskeholdet 2 | 0 | GTI | 5:16.51 | ||||||
Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | 38.02 | 1:18.92 | 1:18.92 | ||||||
Isabella Dolang | 1996 | 44.48 | 1:33.97 | 2:52.89 | ||||||
Rikke Willumsen | 1996 | 36.23 | 1:17.79 | 4:10.68 | ||||||
Mie Bonè | 1996 | 30.00 | 1:05.83 | 5:16.51 | ||||||
9 | Næstved Damer | 1993 | Næstved IF | 5:17.22 | ||||||
Sara Jensen | 1996 | 37.65 | 1:17.39 | 1:17.39 | ||||||
Emma Vilstrup | 1994 | 41.28 | 1:27.04 | 2:44.43 | ||||||
Amanda Katrine Pedersen | 1995 | 35.02 | 1:17.13 | 4:01.56 | ||||||
Christina Assum | 1994 | 35.64 | 1:15.66 | 5:17.22 | ||||||
10 | Roskillers 1 | 0 | Roskilde Svømning | 5:18.83 | ||||||
Nanna Johansen | 1996 | 38.17 | 1:17.03 | 1:17.03 | ||||||
Rikke Voss | 1997 | 42.66 | 1:31.28 | 2:48.31 | ||||||
Mette Sannerud | 1997 | 36.49 | 1:21.22 | 4:09.53 | ||||||
Catharina Skov Andersen | 1997 | 33.29 | 1:09.30 | 5:18.83 | ||||||
11 | Holbæk Damer 2 | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 5:50.78 | ||||||
Karoline Bødker | 1997 | 42.28 | 1:25.49 | 1:25.49 | ||||||
Cecilie Kristiansen | 1997 | 46.48 | 1:38.69 | 3:04.18 | ||||||
Louise Lynæs | 1997 | 40.60 | 1:33.03 | 4:37.21 | ||||||
Josefine Palmø | 1997 | 35.07 | 1:13.57 | 5:50.78 | ||||||
12 | Ssk Damer 1 | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 5:53.81 | ||||||
Sandra Garlin | 1996 | 39.89 | 1:21.96 | 1:21.96 | ||||||
Simone Hallig | 1997 | 45.58 | 1:37.32 | 2:59.28 | ||||||
Lecia Kure Larsen | 1997 | 43.73 | 1:36.33 | 4:35.61 | ||||||
Regitse Sofie Larsen | 1997 | 37.25 | 1:18.20 | 5:53.81 | ||||||
- | Roskillers 2 | 0 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Frk Mammut 1 Kalundborg | 1993 | Kalundborg SK | DSQ | tyvstart 3. skift | |||||
Pia Nicolaisen | 1994 | 35.64 | 1:13.29 | 1:13.29 | ||||||
Louise Uglebjerg | 1994 | 40.60 | 2:42.53 | |||||||
Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 4:05.84 | ||||||||
- | Frk Mammut 2 Kalundborg | 1993 | Kalundborg SK | DSQ | tyvstart 1. skift | |||||
Sofie Witthøft | 1997 | 38.76 | 1:17.28 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:29 |
Resultat Løb 44 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DANSKE BANK CUP 2010 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-09 |
Løb 44, 4x100m Medley, Finaler |
Sponsor: DANSKE BANK |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Mkk 1 Herrar . | 1987 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:50.96 | ||||||
Måns Hjelm | 1992 | 27.04 | 55.83 | 55.83 | ||||||
Martin Glifberg | 1992 | 30.73 | 1:06.23 | 2:02.06 | ||||||
Johan Bengtsson | 1991 | 26.07 | 56.78 | 2:58.84 | ||||||
Jonas Holmström | 1992 | 24.56 | 52.12 | 3:50.96 | ||||||
2 | Gti Power Boys 1 | 0 | GTI | 4:03.02 | ||||||
Emil K. Mortensen | 1993 | 29.12 | 59.76 | 59.76 | ||||||
Thomas Dahl Sørensen | 1992 | 31.36 | 1:07.72 | 2:07.48 | ||||||
Niels Wissing Sørensen | 1993 | 27.16 | 1:00.39 | 3:07.87 | ||||||
Rasmus Dufour | 1993 | 25.87 | 55.15 | 4:03.02 | ||||||
3 | Mkk 2 Herrar . | 1989 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:10.78 | ||||||
David Schön-Svensson | 1993 | 31.17 | 1:05.10 | 1:05.10 | ||||||
Erik Olsson | 1987 | 31.31 | 1:08.31 | 2:13.41 | ||||||
Lennie Sahlström | 1987 | 29.25 | 1:02.22 | 3:15.63 | ||||||
Adam Schön-Svensson | 1991 | 25.88 | 55.15 | 4:10.78 | ||||||
4 | Stv Herrer 1 | 1990 | Swim Team Vestsjælland | 4:13.96 | ||||||
Andreas Haugaard | 1993 | 30.07 | 1:01.67 | 1:01.67 | ||||||
Jakob Tingsgaard | 1993 | 32.54 | 1:10.02 | 2:11.69 | ||||||
Jensjakob Kristiansen | 1994 | 29.90 | 1:04.30 | 3:15.99 | ||||||
Frederik Aavang Jensen | 1994 | 28.05 | 57.97 | 4:13.96 | ||||||
5 | Næstved Boys | 1991 | Næstved IF | 4:22.43 | ||||||
Oliver Vang | 1994 | 32.08 | 1:04.65 | 1:04.65 | ||||||
Kristian Jensen | 1994 | 34.46 | 1:12.73 | 2:17.38 | ||||||
Sebastian Vang | 1991 | 28.39 | 1:03.16 | 3:20.54 | ||||||
Theis Ballegaard | 1993 | 29.48 | 1:01.89 | 4:22.43 | ||||||
6 | Hr Mammut 1 Kalundborg | 1991 | Kalundborg SK | 4:42.20 | ||||||
Jakob H. Andersen | 1993 | 31.95 | 1:05.96 | 1:05.96 | ||||||
Filip Guldberg | 1995 | 39.66 | 1:25.51 | 2:31.47 | ||||||
Mikkel H. Andersen | 1991 | 29.30 | 1:03.61 | 3:35.08 | ||||||
Emil Zachariassen | 1997 | 31.51 | 1:07.12 | 4:42.20 | ||||||
- | Drenge Vordingborg | 0 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart 3. skifte | |||||
Jacob Jensen | 1995 | 32.39 | 1:06.75 | 1:06.75 | ||||||
Andreas Sandbirk | 1995 | 35.01 | 2:21.72 | |||||||
Alexander Duus Jensen | 1995 | 3:25.70 | ||||||||
- | Gti Power Boys 2 | 0 | GTI | DSQ | tyvstart 3. skifte | |||||
Martin Dolang | 1994 | 31.77 | 1:06.17 | 1:06.17 | ||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 31.38 | 2:15.28 | |||||||
Andreas Mouritsen | 1992 | 3:18.54 | ||||||||
- | Roskillers 1 | 0 | Roskilde Svømning | DSQ | tyvstart 2. skifte | |||||
Morten Voigt Larsen | 1995 | 35.26 | 1:12.66 | 1:12.66 | ||||||
Johan Jørgensen | 1993 | 2:30.15 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:29 |