2018-08-18   20:20:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danske Bank Cup 2010

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  DANSKE BANK CUP 2010    Udskriftsdato  09 oktober 2010   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:02   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-09         
 
 
Løb 1, 200m Brystsvømning, Finaler 19 år og ældre 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Jensen  1987    544          2:27.84   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Erik Olsson  1987    472          2:35.00   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
 
Løb 1, 200m Brystsvømning, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Glifberg  1992    598          2:23.22   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Thomas Dahl Sørensen  1992    533          2:28.86   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Andreas Mouritsen  1992    522          2:29.91   
  Greve Svømmeklub                   
Emil K. Mortensen  1993    452          2:37.25   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Andreas Haugaard  1993    427          2:40.24   
  Slagelse Svømmeklub                   
 
Løb 1, 200m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Pittioni  1995    487          2:33.41   
  Ishøj Svømme Klub                   
Kristian Jensen  1994    475          2:34.68   
  Næstved IF                   
Burak Dagidir  1995    438          2:38.92   
  Vest-Brøndby                   
Yannick Rasmussen  1995    437          2:38.99   
  Roskilde Svømning                   
Victor Klügel  1995    413          2:42.02   
  S71                   
Oliver Hjeresen  1995    395          2:44.51   
  Roskilde Svømning                   
Miki Mørck Taagholt  1994    392          2:44.82   
  Farum Svømmeklub                   
Tobias Nordbo  1994    360          2:49.64   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Mads Andersen  1995    324          2:55.73   
  Vordingborg Svømme Klub                   
10  Emil R. Petersen  1995    290          3:02.35   
  Slagelse Svømmeklub                   
11  Rolf Svensson  1994    269          3:06.83   
  Hvidovre Svømme Klub                   
12  Andreas Qvist-Pedersen  1995    244          3:13.06   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 1, 200m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nikolai P. Christiansen  1996    389          2:45.30   
  Næstved IF                   
Victor Jensen  1997    354          2:50.55   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Sebastian H. Andersen  1997    306          2:59.08   
  Kalundborg SK                   
Nicolai Billenstein  1996    304          2:59.44   
  Næstved IF                   
Mads Ingeman Hansen  1997    288          3:02.79   
  Næstved IF                   
Peter Hansen  1996    284          3:03.54   
  Swim Team Tåstrup                   
Rasmus B. Larsen  1997    276          3:05.24   
  Slagelse Svømmeklub                   
Jackie Hartvig Jensen  1997    273          3:06.11   
  Greve Svømmeklub                   
Emil Zachariassen  1997    265          3:07.92   
  Kalundborg SK                   
10  Kasper Jensen  1996    259          3:09.41   
  Slagelse Svømmeklub                   
11  Rasmus Jørgensen  1996    250          3:11.52   
  Vordingborg Svømme Klub                   
12  Jonas Leifelt  1996    243          3:13.41   
  Næstved IF                   
13  Kim Daniel Jakobsen  1996    235          3:15.41   
  Greve Svømmeklub                   
14  Michael Skødstrup  1996    217          3:20.78   
  Greve Svømmeklub                   
15  Kasper Andkjær  1997    126          4:01.01   
  Slagelse Svømmeklub                   
Mads Johnbeck  1997              DNS   
  Roskilde Svømning                   
Christian Arsberg Iversen  1997              DSQ  2 armtag u. vand 
  Greve Svømmeklub                   
 
Løb 1, 200m Brystsvømning, Finaler 12 år og yngre 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Carl Lykkebo Larsen  1998    257          3:09.76   
  Kalundborg SK                   
Niels Ottosen  1998    216          3:21.07   
  Holbæk Svømme Klub                   
Emil Johansen  1999    215          3:21.52   
  Roskilde Svømning                   
Mathias Nielsen  1999    209          3:23.19   
  Køge Svømmeklub                   
Nikolaj Hansen  1998    199          3:26.77   
  Swim Team Tåstrup                   
Mads Ørsted Nielsen  1999    175          3:35.92   
  Swim Team Tåstrup                   
Anders Engtorp Olesen  1999    146          3:49.14   
  Roskilde Svømning                   
Rasmus Aavang Jensen  1998    143          3:50.98   
  Slagelse Svømmeklub                   
Benjamin Kjær  1998    139          3:52.80   
  Næstved IF                   
10  Joakim Palmqvist  1999    136          3:54.60   
  Roskilde Svømning                   
11  Rasmus Lorentzen  2001    68          4:55.58   
  Næstved IF                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  09 oktober 2010 
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:02 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  DANSKE BANK CUP 2010    Udskriftsdato  09 oktober 2010   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:37   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-09         
 
 
Løb 2, 200m Brystsvømning, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Jansson  1994    547          2:44.59   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Natasja Holte Larsen  1995    385          3:05.05   
  Kalundborg SK                   
Louise Uglebjerg  1994    368          3:07.73   
  Kalundborg SK                   
Signe Scharf  1995    351          3:10.82   
  Farum Svømmeklub                   
Susanne Munch Nielsen  1995    225          3:41.20   
  Swim Team Tåstrup                   
 
Løb 2, 200m Brystsvømning, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kathrine Holm  1996    468          2:53.32   
  Vest-Brøndby                   
Elina Wagner  1996    451          2:55.53   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Nikoline Marker-Pedersen  1996    440          2:56.92   
  Vest-Brøndby                   
Emma F. Nystrøm  1996    416          3:00.31   
  Kalundborg SK                   
Maja Hjuler  1997    407          3:01.58   
  Farum Svømmeklub                   
Nicoline Paulsen  1996    406          3:01.80   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Helena Daugbjerg Petersen  1997    401          3:02.43   
  Farum Svømmeklub                   
Mette Sannerud  1997    387          3:04.60   
  Roskilde Svømning                   
Julie Bak  1997    379          3:05.97   
  Hvidovre Svømme Klub                   
10  Mette Jensen  1997    379          3:06.01   
  Holbæk Svømme Klub                   
11  Mai-Britt Rosin  1996    365          3:08.37   
  Holbæk Svømme Klub                   
12  Sofie Witthøft  1997    363          3:08.72   
  Kalundborg SK                   
13  Isabella Dolang  1996    315          3:17.84   
  Greve Svømmeklub                   
14  Simone Hallig  1997    304          3:20.12   
  Slagelse Svømmeklub                   
15  Sofie Sandgren Mouritsen  1996    299          3:21.25   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
16  Anna Pii Hjørne  1996    296          3:21.92   
  Ishøj Svømme Klub                   
17  Lise Norgil Damgaard  1997    279          3:26.02   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
18  Karoline Karlog  1997    259          3:31.02   
  Swim Team Tåstrup                   
19  Charlotte Pedersen  1996    253          3:32.82   
  Vordingborg Svømme Klub                   
20  Anna Okkels  1996    250          3:33.50   
  Holbæk Svømme Klub                   
21  Stine Boe Gad  1997    249          3:33.83   
  Roskilde Svømning                   
22  Elisabeth Kotmark  1997    237          3:37.37   
  Greve Svømmeklub                   
23  Sofie Karoline Jensen  1997    221          3:42.43   
  Slagelse Svømmeklub                   
24  Ditte Rosten Jakobsen  1997    175          4:00.37   
  Kalundborg SK                   
 
Løb 2, 200m Brystsvømning, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Weinreich  1998    309          3:19.06   
  Holbæk Svømme Klub                   
Kathrine Clausen  1999    308          3:19.32   
  Køge Svømmeklub                   
Laura Dahl  1998    305          3:19.84   
  Roskilde Svømning                   
Astrid Ovesen  1999    295          3:22.19   
  Slagelse Svømmeklub                   
Isabella B. Grant  1998    282          3:25.26   
  Vest-Brøndby                   
Rebecca Lind-Ellefsen  1998    260          3:30.75   
  Kalundborg SK                   
Laura Buchwald  1998    260          3:30.78   
  Holbæk Svømme Klub                   
Asta Kielgast  1999    245          3:34.98   
  Køge Svømmeklub                   
Amalie Bonnesen  1999    238          3:37.02   
  Næstved IF                   
10  Maria Tanderup Hansen  1998    237          3:37.46   
  Slagelse Svømmeklub                   
11  Caroline Bøcher  1998    206          3:47.80   
  Næstved IF                   
12  Nina Corydon-Petersen  1999    185          3:56.02   
  Roskilde Svømning                   
13  Katrine Normann Olesen  1998    164          4:05.94   
  Holbæk Svømme Klub                   
14  Camille Bøcher  1999    85          5:05.81   
  Næstved IF                   
Louise Nicolaisen  1998              DSQ  svøm på ryg v. 150m 
  Kalundborg SK                   
Mette Møller Nielsen  1999              DSQ  Tyvstart 
  Rønne Svømme Klub                   
Sara Maria Pujan  1999              DSQ  1 armtag i vend. 75m 
  Næstved IF                   
 
Løb 2, 200m Brystsvømning, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Melanie Degner  2000    253          3:32.69   
  Køge Svømmeklub                   
Micaela Jönsson  2001    249          3:33.84   
  S71                   
Nana Hansen  2000    196          3:51.82   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Mette Hegelund  2000    194          3:52.49   
  Køge Svømmeklub                   
Lærke Holm Junge  2000    154          4:10.83   
  Kalundborg SK                   
Emilie Cecilie Leifelt  2001    103          4:46.84   
  Næstved IF                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  09 oktober 2010 
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:37 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  DANSKE BANK CUP 2010    Udskriftsdato  09 oktober 2010   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:37   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-09         
 
 
Løb 3, 400m Frisvømning, Finaler 19 år og ældre 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Adam Schön-Svensson  1991    620          4:09.52   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Jesper Madsen  1986    530          4:22.86   
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
Løb 3, 400m Frisvømning, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Holmström  1992    622          4:09.31   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Niels Wissing Sørensen  1993    573          4:16.21   
  Greve Svømmeklub                   
Lauge Bruun  1992    551          4:19.51   
  Roskilde Svømning                   
 
Løb 3, 400m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sebastian Ovesen  1994    566          4:17.21   
  Slagelse Svømmeklub                   
Andreas Sandbirk  1995    552          4:19.45   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Frederik Aavang Jensen  1994    534          4:22.30   
  Slagelse Svømmeklub                   
Mads Kildholt  1994    502          4:27.63   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Nicolas Nord  1994    493          4:29.41   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Gøkhan Dagidir  1995    492          4:29.44   
  Vest-Brøndby                   
Kasper Emil Nielsen  1995    478          4:32.21   
  Farum Svømmeklub                   
Lasse Andersen  1994    470          4:33.63   
  Holbæk Svømme Klub                   
Jacob Jensen  1995    457          4:36.22   
  Vordingborg Svømme Klub                   
10  Oliver Grodt  1994    445          4:38.63   
  Greve Svømmeklub                   
11  Emil Møhl  1994    436          4:40.63   
  Ishøj Svømme Klub                   
12  Jens Dyreborg Nielsen  1995    367          4:57.12   
  Farum Svømmeklub                   
13  Filip Guldberg  1995    337          5:05.87   
  Kalundborg SK                   
14  Jonas Lauritsen  1994    334          5:06.57   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  09 oktober 2010 
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  11:37 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  DANSKE BANK CUP 2010    Udskriftsdato  09 oktober 2010   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  19:05   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-09         
 
 
Løb 4, 400m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mie Hansen  1991    608          4:37.32   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Charlotte Nilsson  1991    566          4:44.08   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Simone Larsen  1993    354          5:31.95   
  Dragsholm Svømmeklub                   
 
Løb 4, 400m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Linnéa Olsson  1994    663          4:29.45   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Pernille Christiansen  1995    566          4:43.96   
  Greve Svømmeklub                   
Benedicte Ø. Hansen  1995    477          5:00.62   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Kathrine Bernhøft Jensen  1995    444          5:07.99   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Simone Jørgensen  1995    436          5:09.90   
  Ishøj Svømme Klub                   
Nadia Christian  1995    435          5:10.11   
  Farum Svømmeklub                   
Louise Grövnes  1995    191          6:48.03   
  S71                   
 
Løb 4, 400m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Brostrup Jensen  1997    547          4:47.23   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Naja Ishøj Nielsen  1996    535          4:49.45   
  Farum Svømmeklub                   
Henriette Stuhr  1996    518          4:52.58   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Kathrine Barrett  1996    498          4:56.37   
  Greve Svømmeklub                   
Sara Mikkelsen  1997    492          4:57.60   
  Vest-Brøndby                   
Xenia Bonnen Sjøgren  1997    472          5:01.65   
  Vest-Brøndby                   
Mie Bonè  1996    449          5:06.78   
  Ishøj Svømme Klub                   
Kamilla Larsen  1996    446          5:07.38   
  Vest-Brøndby                   
Laura Andersen  1997    434          5:10.31   
  Vordingborg Svømme Klub                   
10  Mie Garlin  1996    428          5:11.61   
  Vest-Brøndby                   
11  Martine Mørck Taagholt  1997    414          5:15.13   
  Farum Svømmeklub                   
12  Rikke Willumsen  1996    405          5:17.52   
  Greve Svømmeklub                   
13  Sara Jensen  1996    403          5:18.02   
  Næstved IF                   
14  Rikke Jørner  1996    392          5:21.06   
  Farum Svømmeklub                   
15  Mie Jørgensen  1996    352          5:32.87   
  Næstved IF                   
16  Josefine Palmø  1997    343          5:35.49   
  Holbæk Svømme Klub                   
17  Caroline S. Korch  1996    324          5:42.08   
  Farum Svømmeklub                   
18  Caroline Mortensen  1997    319          5:43.76   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  09 oktober 2010 
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  19:05 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  DANSKE BANK CUP 2010    Udskriftsdato  09 oktober 2010   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:25   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-09         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 19 år og ældre 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johan Bengtsson  1991    600          25.85   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Lennie Sahlström  1987    539          26.78   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Sebastian Vang  1991    503          27.42   
  Næstved IF                   
Marcus Olandersson  1991    321          31.84   
  S71                   
 
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Dufour  1993    561          26.44   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Jakob Tingsgaard  1993    491          27.63   
  Slagelse Svømmeklub                   
Andreas Myhrberg  1993    475          27.94   
  S71                   
Jakob H. Andersen  1993    470          28.04   
  Kalundborg SK                   
Mads Albæk Sørensen  1993    369          30.40   
  Roskilde Svømning                   
Johan Jørgensen  1993    361          30.62   
  Roskilde Svømning                   
Christian Andersen  1993    277          33.46   
  Næstved IF                   
 
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sebastian Merrildgaard  1995    486          27.72   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Oliver Vang  1994    483          27.78   
  Næstved IF                   
Jensjakob Kristiansen  1994    443          28.60   
  Slagelse Svømmeklub                   
Mark Bjerregaard  1994    442          28.61   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Lasse Andersen  1994    437          28.73   
  Holbæk Svømme Klub                   
Tony Brkic  1994    410          29.34   
  S71                   
Morten Voigt Larsen  1995    408          29.39   
  Roskilde Svømning                   
Alexander Duus Jensen  1995    405          29.46   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Søren Meier  1994    385          29.96   
  Hvidovre Svømme Klub                   
10  Jonas Frei  1995    340          31.23   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
11  Gustav Lindecrona  1995    308          32.27   
  Hvidovre Svømme Klub                   
12  Jesper Andersen  1995    243          34.94   
  Vordingborg Svømme Klub                   
 
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Huban  1996    369          30.39   
  Vest-Brøndby                   
Rasmus Svendsen  1996    332          31.47   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Sebastian H. Andersen  1997    319          31.90   
  Kalundborg SK                   
Simon Hansen  1997    270          33.71   
  Slagelse Svømmeklub                   
Bjørn Wismann  1996    265          33.92   
  Slagelse Svømmeklub                   
Simon Tingsgaard  1996    246          34.81   
  Slagelse Svømmeklub                   
Emil Brohus Nielsen  1997    232          35.47   
  Farum Svømmeklub                   
Josef Isaksson  1997    231          35.53   
  S71                   
Frederik S. Nielsen  1996    223          35.94   
  Roskilde Svømning                   
10  Mikkel Samsøe Borch  1997    221          36.05   
  Hvidovre Svømme Klub                   
11  Jonas Uglebjerg  1997    216          36.35   
  Kalundborg SK                   
12  Danny Corell  1997    209          36.74   
  Kalundborg SK                   
13  Rasmus Wegener  1997    199          37.36   
  Slagelse Svømmeklub                   
14  Niklas Beyer Hansen  1997    195          37.58   
  Vest-Brøndby                   
15  Jakob Juhl Knudsen  1996    190          37.91   
  Dragsholm Svømmeklub                   
16  Mads Ottosen  1997    178          38.77   
  Holbæk Svømme Klub                   
17  Johan Johnsen  1997    177          38.86   
  Holbæk Svømme Klub                   
18  Mads Hauge Sørensen  1997    172          39.20   
  Køge Svømmeklub                   
19  Andy Petersen  1996    148          41.23   
  Dragsholm Svømmeklub                   
20  Martin Nielsen  1997    130          43.01   
  Vest-Brøndby                   
 
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler 12 år og yngre 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Christian  1998    286          33.09   
  Farum Svømmeklub                   
Mads Jørner  1998    285          33.13   
  Farum Svømmeklub                   
Oliver H. Andersen  1999    214          36.43   
  Kalundborg SK                   
Philip Greve  1998    203          37.09   
  Farum Svømmeklub                   
Mathias Wilquin  1998    193          37.71   
  Vest-Brøndby                   
Oliver Raahauge  1998    175          39.01   
  Køge Svømmeklub                   
Niels Ottosen  1998    172          39.20   
  Holbæk Svømme Klub                   
Casper Davidsen  1999    171          39.24   
  Vest-Brøndby                   
Jacob Bang-Jensen  1998    164          39.84   
  Swim Team Tåstrup                   
10  Christian Aagaard  1998    163          39.93   
  Farum Svømmeklub                   
11  Kenneth Abcell  1998    152          40.83   
  Vest-Brøndby                   
12  Mads Krogh Hansen  1998    150          41.05   
  Rønne Svømme Klub                   
13  Jacob Samuel  1998    145          41.52   
  Køge Svømmeklub                   
14  Mads Peter Hansen  1998    134          42.65   
  Kalundborg SK                   
15  Nikolai Hougaard  1999    125          43.62   
  Swim Team Tåstrup                   
16  Martin Bruun Andersen  1998    122          43.92   
  Køge Svømmeklub                   
17  Nicklas Kenno Hansen  1999    118          44.43   
  Swim Team Tåstrup                   
18  Joakim Palmqvist  1999    117          44.51   
  Roskilde Svømning                   
19  Daniel Sørensen  1999    116          44.66   
  Swim Team Tåstrup                   
20  Mads Ørsted Nielsen  1999    116          44.74   
  Swim Team Tåstrup                   
21  Mathias Thomassen  1998    109          45.57   
  Dragsholm Svømmeklub                   
22  Robin Olofsen  1998    109          45.63   
  Holbæk Svømme Klub                   
23  Mikkel Henriksen  1999    107          45.98   
  Holbæk Svømme Klub                   
24  Anders Søndermann  1998    103          46.47   
  Swim Team Tåstrup                   
25  Mathias I. Kristiansen  1999    103          46.55   
  Swim Team Tåstrup                   
26  Mikkel Bech Schouw  1999    95          47.83   
  Swim Team Tåstrup                   
27  Mads Haugård Hansen  2000    94          48.02   
  Hvidovre Svømme Klub                   
28  Lau Osric  1999    77          51.17   
  Køge Svømmeklub                   
29  Christoffer G. Kjerri  1999    67          53.60   
  Hvidovre Svømme Klub                   
30  Mads Enghave  2002    58          56.25   
  Ishøj Svømme Klub                   
31  Daniel C. Bjørrith  1999    45          1:01.41   
  Roskilde Svømning                   
Oliver Schou Walkusz  1999              DNS   
  Swim Team Tåstrup                   
Emil Grovn  1998              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svømmeklub                   
Gustav Notkin  1999              DSQ  arme ej over vandet 
  Næstved IF                   
Mathias Rysgaard  1998              DSQ  Tyvstart 
  Kalundborg SK                   
Tobias Enghave  2002              DSQ  asynkrone ben 
  Ishøj Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  09 oktober 2010 
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:25 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  DANSKE BANK CUP 2010    Udskriftsdato  09 oktober 2010   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:29   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-09         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magdalena Kuras  1988    659          28.02   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Sigrid Jensen  1990    473          31.29   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Mie Bøgh  1991    461          31.56   
  Slagelse Svømmeklub                   
Anna Fransson  1993    454          31.71   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Joy Malmberg  1993    451          31.79   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Clara Lindecrona  1993    401          33.05   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Emelie Axmar  1993    398          33.14   
  S71                   
Line Jensen  1993    392          33.32   
  Holbæk Svømme Klub                   
Stinna Pedersen  1993    292          36.76   
  Dragsholm Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Katrine Hansen  1994    467          31.42   
  Slagelse Svømmeklub                   
Louise Uglebjerg  1994    414          32.71   
  Kalundborg SK                   
Pia Nicolaisen  1994    414          32.72   
  Kalundborg SK                   
Stine Bitsch-Olsen  1995    399          33.12   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Maria Myhre Jespersen  1995    389          33.39   
  Rønne Svømme Klub                   
Sandra Garcia Semberlund  1994    375          33.82   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Camilla Katz Sørensen  1995    357          34.36   
  Kalundborg SK                   
Natasja Holte Larsen  1995    349          34.62   
  Kalundborg SK                   
Christine Lynggård Hansen  1994    298          36.51   
  Swim Team Tåstrup                   
10  Pernille Thunbo Nielsen  1995    278          37.36   
  Kalundborg SK                   
11  Josephine Freja Iversen  1995    220          40.38   
  Swim Team Tåstrup                   
12  Susanne Munch Nielsen  1995    174          43.65   
  Swim Team Tåstrup                   
Christina Assum  1994              DSQ  Tyvstart 
  Næstved IF                   
 
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristina Delff Andersen  1997    480          31.13   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Amalie Wied-Christiansen  1996    469          31.39   
  Farum Svømmeklub                   
Emilie Beckmann  1997    464          31.50   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Mette Sannerud  1997    395          33.23   
  Roskilde Svømning                   
Lisa Steen Duus  1997    386          33.47   
  Farum Svømmeklub                   
Helena Daugbjerg Petersen  1997    376          33.77   
  Farum Svømmeklub                   
Sarah Bugge Larsen  1996    344          34.79   
  Rønne Svømme Klub                   
Thea Jensen  1996    343          34.84   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Karen Tanderup Hansen  1996    336          35.06   
  Slagelse Svømmeklub                   
10  Nanna Johansen  1996    330          35.27   
  Roskilde Svømning                   
11  Elisa Holst Nilsson  1996    318          35.71   
  Næstved IF                   
12  Cathrine Jørgensen  1997    315          35.83   
  Swim Team Tåstrup                   
13  Tove Persson Bivall  1997    306          36.19   
  S71                   
14  Catharina Skov Andersen  1997    294          36.65   
  Roskilde Svømning                   
15  Natasja Larsen  1996    275          37.49   
  Kalundborg SK                   
16  Lærke Viereck  1997    269          37.79   
  Roskilde Svømning                   
17  Sara Jensen  1996    261          38.16   
  Næstved IF                   
18  Sandra Garlin  1996    253          38.54   
  Slagelse Svømmeklub                   
19  Katrine Olsen  1997    221          40.33   
  Swim Team Tåstrup                   
20  Lecia Kure Larsen  1997    205          41.32   
  Slagelse Svømmeklub                   
21  Regitse Sofie Larsen  1997    177          43.42   
  Slagelse Svømmeklub                   
22  Kirstine Orland  1997    169          44.14   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Benedicte Zilmer  1997              DNS   
  Greve Svømmeklub                   
Emma F. Nystrøm  1996              DSQ  Tyvstart 
  Kalundborg SK                   
 
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cæcilie Schade Cantby  1998    391          33.33   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Frederikke Dons  1998    312          35.96   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Kristine Barrett  1998    300          36.41   
  Greve Svømmeklub                   
Victoria Jönsson  1999    278          37.37   
  S71                   
Mathilde Olsen  1998    270          37.73   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Isabella B. Grant  1998    269          37.76   
  Vest-Brøndby                   
Clara West Truelsen  1999    265          37.97   
  Rønne Svømme Klub                   
Martina Grövnes  1998    254          38.51   
  S71                   
Simone Madsen  1998    253          38.54   
  Slagelse Svømmeklub                   
10  Jessica Jönsson  1998    242          39.12   
  S71                   
11  Marie Pii Hjørne  1998    239          39.30   
  Ishøj Svømme Klub                   
12  Rebecca Lind-Ellefsen  1998    238          39.32   
  Kalundborg SK                   
13  Knar Mikael  1999    233          39.62   
  S71                   
14  Laura Holm Junge  1998    230          39.81   
  Kalundborg SK                   
15  Anne Sofie Gadfelt  1999    220          40.37   
  Farum Svømmeklub                   
16  Ida Brix Jakobsen  1998    215          40.70   
  Roskilde Svømning                   
17  Andrea Reich  1998    215          40.71   
  Farum Svømmeklub                   
18  Juliane Løndahl Bjerre  1999    210          41.02   
  Næstved IF                   
19  Natasja Hansen  1998    202          41.55   
  Vordingborg Svømme Klub                   
20  Simone Bukholt  1999    190          42.44   
  Hvidovre Svømme Klub                   
21  Cayanne Kjær Knoth  1999    183          42.96   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
22  Laura Buchwald  1998    182          43.05   
  Holbæk Svømme Klub                   
23  Signe Skousen  1999    170          43.97   
  Hvidovre Svømme Klub                   
24  Stephanie Damgaard  1999    159          44.99   
  Hvidovre Svømme Klub                   
25  Katharina Lind Andersen  1998    159          45.00   
  Slagelse Svømmeklub                   
26  Mille D. Rasmussen  1999    147          46.20   
  Køge Svømmeklub                   
27  Isabella V. Knudsen  1998    146          46.27   
  Hvidovre Svømme Klub                   
28  Sasha Rasmussen  1998    146          46.32   
  Swim Team Tåstrup                   
29  Cille Dreyer  1998    144          46.47   
  Holbæk Svømme Klub                   
30  Lærke Scharf  1999    140          46.99   
  Farum Svømmeklub                   
31  Sofie Egegaard Jensen  1998    122          49.12   
  Slagelse Svømmeklub                   
32  Amalie Irgang-Dahlin  1999    77          57.42   
  Ishøj Svømme Klub                   
33  Emma Nørgaard Wiese  1999    74          58.02   
  Slagelse Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Butterfly, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Caroline Krumbak  2000    215          40.71   
  Næstved IF                   
Caroline Samuel  2000    209          41.09   
  Køge Svømmeklub                   
Mia Ishøj Nielsen  2000    198          41.86   
  Farum Svømmeklub                   
Clara Schade Cantby  2000    169          44.14   
  Slagelse Svømmeklub                   
Karoline Kjær  2000    146          46.27   
  Køge Svømmeklub                   
Karoline Barrett  2002    127          48.44   
  Greve Svømmeklub                   
Monica Kristiansen  2001    124          48.83   
  Swim Team Tåstrup                   
Nana Hansen  2000    115          50.19   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Rikke Bæk Larsen  2000    88          54.83   
  Næstved IF                   
10  Charlotte Sørensen  2000    67          59.91   
  Næstved IF                   
11  Emilie Cecilie Leifelt  2001    52          1:05.41   
  Næstved IF                   
12  Anne-Sofie P. Clausen  2002    44          1:08.92   
  Næstved IF                   
Emilie Larsen  2001              DSQ  Brystben 
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  09 oktober 2010 
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  12:29 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  DANSKE BANK CUP 2010    Udskriftsdato  09 oktober 2010   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  19:05   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-09         
 
 
Løb 7, 800m Frisvømning, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Mouritsen  1992    625          8:38.67   
  Greve Svømmeklub                   
Christian Petersen  1993    550          9:01.31   
  Greve Svømmeklub                   
Magnus Mouritsen  1992    498          9:19.50   
  Greve Svømmeklub                   
Mads Albæk Sørensen  1993    373          10:15.90   
  Roskilde Svømning                   
 
Løb 7, 800m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Dolang  1994    509          9:15.19   
  Greve Svømmeklub                   
Mads Kildholt  1994    504          9:17.29   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Tobias Nordbo  1994    433          9:46.12   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Nicolas Nord  1994              DNS   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  09 oktober 2010 
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  19:05 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DANSKE BANK CUP 2010    Udskriftsdato  09 oktober 2010   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  13:02   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-09         
 
 
Løb 8, 4x50m Frisvømning, Finaler 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Næstved Pretty Boys  1996    362          1:53.28   
  Næstved IF                   
  Nicolai Billenstein  1996      28.55        28.55   
  Mads Ingeman Hansen  1997      29.32        57.87   
  Nikolai P. Christiansen  1996      27.17        1:25.04   
  Emil S. Christoffersen  1996      28.24        1:53.28   
                     
Gti Power Boys 1    294          2:01.53   
  GTI                   
  Kim Daniel Jakobsen  1996      31.43        31.43   
  Michael Skødstrup  1996      30.27        1:01.70   
  Victor Jensen  1997      28.86        1:30.56   
  Jackie Hartvig Jensen  1997      30.97        2:01.53   
                     
Hr Mammut 1 Kalundborg  1997    249          2:08.46   
  Kalundborg SK                   
  Oliver H. Andersen  1999      32.78        32.78   
  Danny Corell  1997      32.41        1:05.19   
  Carl Lykkebo Larsen  1998      32.80        1:37.99   
  Emil Zachariassen  1997      30.47        2:08.46   
                     
Holbæk Drenge 1  1998    237          2:10.57   
  Holbæk Svømme Klub                   
  Johan Johnsen  1997      32.27        32.27   
  Mads Ottosen  1997      32.63        1:04.90   
  Benjamin Kâhler  1997      32.70        1:37.60   
  Markus Bøjsen  1999      32.97        2:10.57   
                     
Hr Mammut 2 Kalundborg  1997    219          2:13.92   
  Kalundborg SK                   
  Mathias Rysgaard  1998      31.73        31.73   
  Mads Peter Hansen  1998      34.93        1:06.66   
  Jonas Uglebjerg  1997      31.64        1:38.30   
  Nicolai Walther  1998      35.62        2:13.92   
                     
Roskillers 1 Yngre    206          2:16.85   
  Roskilde Svømning                   
  Phillip Riis  1998      34.11        34.11   
  Frederik S. Nielsen  1996      29.96        1:04.07   
  Joakim Palmqvist  1999      37.77        1:41.84   
  Emil Johansen  1999      35.01        2:16.85   
                     
Vest Small Boys  1997    200          2:18.08   
  Vest-Brøndby                   
  Mathias Wilquin  1998      34.58        34.58   
  Martin Nielsen  1997      35.31        1:09.89   
  Kenneth Abcell  1998      33.38        1:43.27   
  Casper Davidsen  1999      34.81        2:18.08   
                     
Gti Power Boys 2    189          2:20.64   
  GTI                   
  Christian Arsberg Iversen  1997      32.63        32.63   
  Benjamin Larsen  2000      34.86        1:07.49   
  Jacob Jørgensen  1999      37.19        1:44.68   
  Simon Hansen  1999      35.96        2:20.64   
                     
Ssk Drenge 1  1996    188          2:21.06   
  Slagelse Svømmeklub                   
  Rasmus Aavang Jensen  1998      37.51        37.51   
  Kasper Andkjær  1997      38.72        1:16.23   
  Rasmus B. Larsen  1997      32.06        1:48.29   
  Rasmus Wegener  1997      32.77        2:21.06   
                     
10  Køge Drenge 1    177          2:23.75   
  Køge Svømmeklub                   
  Mathias Nielsen  1999      34.30        34.30   
  Thor B. Hansen  2000      37.03        1:11.33   
  Jacob Samuel  1998      35.71        1:47.04   
  Oliver Raahauge  1998      36.71        2:23.75   
                     
11  Stt Drenge 1  1996    172          2:25.35   
  Swim Team Tåstrup                   
  Anders Søndermann  1998      35.67        35.67   
  Nikolai Hougaard  1999      37.73        1:13.40   
  Nikolaj Hansen  1998      35.55        1:48.95   
  Mads Ørsted Nielsen  1999      36.40        2:25.35   
                     
12  Holbæk Drenge 2  1997    169          2:26.23   
  Holbæk Svømme Klub                   
  Niels Ottosen  1998      35.29        35.29   
  Robin Olofsen  1998      37.75        1:13.04   
  Mikkel Henriksen  1999      40.29        1:53.33   
  Emil Toft  1998      32.90        2:26.23   
                     
13  Stt Drenge 2  1996    155          2:30.26   
  Swim Team Tåstrup                   
  Mikkel Bech Schouw  1999      38.49        38.49   
  Jacob Bang-Jensen  1998      38.38        1:16.87   
  Nicklas Kenno Hansen  1999      38.45        1:55.32   
  Mathias I. Kristiansen  1999      34.94        2:30.26   
                     
14  Roskillers 2 Yngre    117          2:45.36   
  Roskilde Svømning                   
  Sebastian Rasmussen  2000      37.08        37.08   
  Anders Engtorp Olesen  1999      46.22        1:23.30   
  Daniel C. Bjørrith  1999      39.57        2:02.87   
  Oskar Berg Enemark  1999      42.49        2:45.36   
                     
15  Næstved Små Drenge  1998    97          2:56.00   
  Næstved IF                   
  David Bagge Larsen  1999      47.76        47.76   
  Benjamin Kjær  1998      42.43        1:30.19   
  Gustav Notkin  1999      52.14        2:22.33   
  Jonas Leifelt  1996      33.67        2:56.00   
                     
16  Hvidovre Drenge 1    57          3:29.67   
  Hvidovre Svømme Klub                   
  Mathias Jakobsen  2000      51.16        51.16   
  Markus Jakobsen  2000      55.17        1:46.33   
  Magnus Sibbersen  2001      48.24        2:34.57   
  Anders Skousen  2002      55.10        3:29.67   
                     
Ssk Drenge 2  1996              DNS   
  Slagelse Svømmeklub                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Stv Drenge  1996              DSQ  Tyvstart 
  Swim Team Vestsjælland                   
  Bjørn Wismann  1996      29.02        29.02   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  09 oktober 2010 
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  13:02 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DANSKE BANK CUP 2010    Udskriftsdato  09 oktober 2010   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  13:07   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-09         
 
 
Løb 9, 4x50m Frisvømning, Finaler 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stv Piger  1998    357          2:11.42   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Cæcilie Schade Cantby  1998      29.71        29.71   
  Amanda Glerup Andersen  1998      33.57        1:03.28   
  Maria Dollas  1998      33.09        1:36.37   
  Sofie Egegaard Jensen  1998      35.05        2:11.42   
                     
Holbæk Piger 1  1999    327          2:15.33   
  Holbæk Svømme Klub                   
  Helene Qvist-Pedersen  1998      34.07        34.07   
  Laura Weinreich  1998      34.46        1:08.53   
  Laura Buchwald  1998      36.60        1:45.13   
  Frederikke Petrine Hansen  1998      30.20        2:15.33   
                     
Køge Piger 1    308          2:18.01   
  Køge Svømmeklub                   
  Yazmin B. Gürtler  2000      34.38        34.38   
  Ida Hansgaard  1999      34.59        1:08.97   
  Kathrine Clausen  1999      33.63        1:42.60   
  Emma Hansen  1999      35.41        2:18.01   
                     
Tæskeholdet 1    298          2:19.55   
  GTI                   
  Kristine Barrett  1998      32.89        32.89   
  Eva Olsen  2000      36.16        1:09.05   
  Marie Pii Hjørne  1998      34.61        1:43.66   
  Cayanne Kjær Knoth  1999      35.89        2:19.55   
                     
Ssk Piger1  1998    264          2:25.35   
  Slagelse Svømmeklub                   
  Maria Tanderup Hansen  1998      37.33        37.33   
  Clara Schade Cantby  2000      35.34        1:12.67   
  Astrid Ovesen  1999      35.81        1:48.48   
  Simone Madsen  1998      36.87        2:25.35   
                     
Frk Mammut 1 Kalundborg  1998    240          2:30.02   
  Kalundborg SK                   
  Laura Holm Junge  1998      34.41        34.41   
  Rebecca Lind-Ellefsen  1998      33.71        1:08.12   
  Louise Nicolaisen  1998      41.71        1:49.83   
  Lærke Holm Junge  2000      40.19        2:30.02   
                     
Roskillers 1 Yngre    237          2:30.63   
  Roskilde Svømning                   
  Laura Dahl  1998      33.25        33.25   
  Emilie Hermann Schimming  1999      39.92        1:13.17   
  Ida Brix Jakobsen  1998      36.79        1:49.96   
  Nina Corydon-Petersen  1999      40.67        2:30.63   
                     
Køge Piger 2    226          2:33.01   
  Køge Svømmeklub                   
  Mille D. Rasmussen  1999      40.21        40.21   
  Caroline Samuel  2000      37.80        1:18.01   
  Mette Hegelund  2000      38.59        1:56.60   
  Melanie Degner  2000      36.41        2:33.01   
                     
Næstved Små Piger 1  1998    222          2:33.96   
  Næstved IF                   
  Juliane Løndahl Bjerre  1999      36.20        36.20   
  Amalie Bonnesen  1999      38.02        1:14.22   
  Sara Maria Pujan  1999      44.53        1:58.75   
  Maria Caroline Krumbak  2000      35.21        2:33.96   
                     
10  Tæskeholdet 2    160          2:51.61   
  GTI                   
  Karoline Haenschke  1999      45.23        45.23   
  Nikoline Victoria Sass  1999      44.91        1:30.14   
  Julie Jørgensen  1999      37.43        2:07.57   
  Amalie Irgang-Dahlin  1999      44.04        2:51.61   
                     
11  Hvidovre Piger 1    126          3:05.85   
  Hvidovre Svømme Klub                   
  Kristine Mikkelsen  2000      47.38        47.38   
  Katrine Johannessen  1999      48.22        1:35.60   
  Jamilla Bistrup  2001      46.30        2:21.90   
  Theodora Bodiroga  2000      43.95        3:05.85   
                     
12  Næstved Små Piger 2  1998    97          3:22.77   
  Næstved IF                   
  Rikke Bæk Larsen  2000      46.43        46.43   
  Charlotte Sørensen  2000      53.63        1:40.06   
  Caroline Bøcher  1998      44.43        2:24.49   
  Emilie Cecilie Leifelt  2001      58.28        3:22.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  09 oktober 2010 
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  13:07 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  DANSKE BANK CUP 2010    Udskriftsdato  09 oktober 2010   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  13:54   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-09         
 
 
Løb 10, 1500m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mie Hansen  1991    631          18:02.82   
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
Løb 10, 1500m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sandra Garcia Semberlund  1994    598          18:22.31   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Ditte Johansen  1994    563          18:44.64   
  Rønne Svømme Klub                   
Trine Meier  1995    388          21:13.09   
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
Løb 10, 1500m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nanna Johansen  1996    502          19:28.76   
  Roskilde Svømning                   
Mie Garlin  1996    428          20:32.37   
  Vest-Brøndby                   
Sandra Garlin  1996    366          21:38.00   
  Slagelse Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  09 oktober 2010 
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  13:54 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  DANSKE BANK CUP 2010    Udskriftsdato  09 oktober 2010   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  19:05   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-09         
 
 
Løb 11, 200m Medley, Finaler 19 år og ældre 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Jensen  1987    587          2:13.20   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Erik Olsson  1987    431          2:27.71   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
 
Løb 11, 200m Medley, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Glifberg  1992    591          2:12.93   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Christian Andersen  1993    332          2:41.10   
  Næstved IF                   
 
Løb 11, 200m Medley, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jensjakob Kristiansen  1994    516          2:19.12   
  Slagelse Svømmeklub                   
Søren Meier  1994    487          2:21.83   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Sebastian Merrildgaard  1995    484          2:22.10   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Frederik Aavang Jensen  1994    475          2:23.01   
  Slagelse Svømmeklub                   
Alexander Duus Jensen  1995    454          2:25.11   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Martin Dolang  1994    437          2:27.01   
  Greve Svømmeklub                   
Kasper Emil Nielsen  1995    425          2:28.37   
  Farum Svømmeklub                   
Burak Dagidir  1995    418          2:29.21   
  Vest-Brøndby                   
Victor Klügel  1995    402          2:31.11   
  S71                   
10  Jens Dyreborg Nielsen  1995    391          2:32.50   
  Farum Svømmeklub                   
11  Kristian Jensen  1994    384          2:33.51   
  Næstved IF                   
12  Gustav Lindecrona  1995    329          2:41.51   
  Hvidovre Svømme Klub                   
13  Filip Guldberg  1995    312          2:44.51   
  Kalundborg SK                   
 
Løb 11, 200m Medley, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jackie Hartvig Jensen  1997    299          2:46.86   
  Greve Svømmeklub                   
Michael Skødstrup  1996    295          2:47.60   
  Greve Svømmeklub                   
Jonas Uglebjerg  1997    286          2:49.39   
  Kalundborg SK                   
Rasmus Wegener  1997    284          2:49.79   
  Slagelse Svømmeklub                   
Josef Isaksson  1997    248          2:57.55   
  S71                   
Patrick Rasmussen  1997    243          2:58.78   
  Roskilde Svømning                   
Christian Arsberg Iversen  1997    229          3:02.43   
  Greve Svømmeklub                   
Jonas Leifelt  1996    227          3:02.79   
  Næstved IF                   
Mads Hauge Sørensen  1997    213          3:06.76   
  Køge Svømmeklub                   
Benjamin Kâhler  1997              DSQ  tyvstart 
  Holbæk Svømme Klub                   
Kim Daniel Jakobsen  1996              DSQ  1 hånd vending 150m 
  Greve Svømmeklub                   
 
Løb 11, 200m Medley, Finaler 12 år og yngre 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Jørner  1998    326          2:42.16   
  Farum Svømmeklub                   
Oliver H. Andersen  1999    255          2:55.90   
  Kalundborg SK                   
Lasse Kriegel Skovrup  1998    250          2:57.05   
  Farum Svømmeklub                   
Casper Davidsen  1999    225          3:03.42   
  Vest-Brøndby                   
Niels Ottosen  1998    218          3:05.21   
  Holbæk Svømme Klub                   
Mathias Nielsen  1999    208          3:08.19   
  Køge Svømmeklub                   
Markus Bøjsen  1999    202          3:10.19   
  Holbæk Svømme Klub                   
Jacob Samuel  1998    201          3:10.55   
  Køge Svømmeklub                   
Oliver Raahauge  1998    198          3:11.25   
  Køge Svømmeklub                   
10  Martin Bruun Andersen  1998    197          3:11.57   
  Køge Svømmeklub                   
11  Rasmus Andersen  1998    194          3:12.60   
  Vordingborg Svømme Klub                   
12  Benjamin Larsen  2000    193          3:13.08   
  Greve Svømmeklub                   
13  Thomas Porsborg  1998    185          3:15.68   
  Køge Svømmeklub                   
14  Sebastian Rasmussen  2000    149          3:30.24   
  Roskilde Svømning                   
15  Simon Hansen  1999    141          3:34.42   
  Greve Svømmeklub                   
16  Thor Nørgaard Eriksen  2000    140          3:34.74   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
17  Jacob Jørgensen  1999    138          3:36.02   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
18  Valdemar Mariegaard  1999    112          3:51.68   
  Ishøj Svømme Klub                   
19  Mikael Jakobsen  2000    102          3:58.64   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Nikolai Hougaard  1999              DNS   
  Swim Team Tåstrup                   
Oliver Schou Walkusz  1999              DNS   
  Swim Team Tåstrup                   
Emil Toft  1998              DSQ  1 hånd vending v bry 
  Holbæk Svømme Klub                   
Kenneth Abcell  1998              DSQ  svøm på maven 
  Vest-Brøndby                   
Lau Osric  1999              DSQ  sv. på maven v 100m 
  Køge Svømmeklub                   
Mathias I. Kristiansen  1999              DSQ  svøm på maven v. 100 
  Swim Team Tåstrup                   
Thor B. Hansen  2000              DSQ  sv p maven 100 m 
  Køge Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  09 oktober 2010 
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  19:05 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  DANSKE BANK CUP 2010    Udskriftsdato  09 oktober 2010   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  19:05   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-09         
 
 
Løb 12, 200m Medley, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hanna Jörlund  1991    603          2:27.45   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Nelly Hansson  1993    566          2:30.65   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Mie Bøgh  1991    512          2:35.76   
  Slagelse Svømmeklub                   
Emelie Axmar  1993    500          2:37.01   
  S71                   
Clara Lindecrona  1993    424          2:45.83   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Simone Larsen  1993    316          3:02.99   
  Dragsholm Svømmeklub                   
 
Løb 12, 200m Medley, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ida Lindborg  1994    665          2:22.72   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Emma Jansson  1994    533          2:33.68   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Pia Nicolaisen  1994    459          2:41.52   
  Kalundborg SK                   
Benedicte Ø. Hansen  1995    413          2:47.28   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Sophie Lund Schrøder  1994    413          2:47.33   
  Rønne Svømme Klub                   
Camilla Katz Sørensen  1995    411          2:47.57   
  Kalundborg SK                   
Kathrine Bernhøft Jensen  1995    408          2:47.98   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Signe Scharf  1995    371          2:53.35   
  Farum Svømmeklub                   
Trine Munkholm  1995    364          2:54.43   
  Swim Team Tåstrup                   
10  Josephine Freja Iversen  1995    283          3:09.81   
  Swim Team Tåstrup                   
 
Løb 12, 200m Medley, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elina Wagner  1996    528          2:34.19   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Henriette Stuhr  1996    500          2:37.03   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Kathrine Barrett  1996    497          2:37.32   
  Greve Svømmeklub                   
Kathrine Holm  1996    481          2:38.99   
  Vest-Brøndby                   
Xenia Bonnen Sjøgren  1997    446          2:43.13   
  Vest-Brøndby                   
Naja Ishøj Nielsen  1996    430          2:45.05   
  Farum Svømmeklub                   
Mette Jensen  1997    424          2:45.88   
  Holbæk Svømme Klub                   
Martine Mørck Taagholt  1997    414          2:47.12   
  Farum Svømmeklub                   
Mie Bonè  1996    411          2:47.59   
  Ishøj Svømme Klub                   
10  Tove Persson Bivall  1997    389          2:50.71   
  S71                   
11  Catharina Skov Andersen  1997    380          2:51.98   
  Roskilde Svømning                   
12  Sara Jensen  1996    372          2:53.31   
  Næstved IF                   
13  Rikke Voss  1997    343          2:57.98   
  Roskilde Svømning                   
14  Julie Bak  1997    340          2:58.60   
  Hvidovre Svømme Klub                   
15  Josefine Palmø  1997    339          2:58.73   
  Holbæk Svømme Klub                   
16  Elisa Holst Nilsson  1996    330          3:00.29   
  Næstved IF                   
17  Karoline Bødker  1997    324          3:01.43   
  Holbæk Svømme Klub                   
18  Cecilie Ishøy  1996    320          3:02.23   
  Hvidovre Svømme Klub                   
19  Louise Lynæs  1997    319          3:02.35   
  Holbæk Svømme Klub                   
20  Lecia Kure Larsen  1997    317          3:02.67   
  Slagelse Svømmeklub                   
21  Jonna Nordström  1997    313          3:03.49   
  S71                   
22  Lise Norgil Damgaard  1997    311          3:04.00   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
23  Cathrine Jørgensen  1997    308          3:04.49   
  Swim Team Tåstrup                   
24  Regitse Sofie Larsen  1997    286          3:09.11   
  Slagelse Svømmeklub                   
25  Elisabeth Kotmark  1997    271          3:12.52   
  Greve Svømmeklub                   
26  Pernille Dahl Wilstrup  1997    187          3:38.08   
  Næstved IF                   
Annasofie Engtorp Olesen  1997              DSQ  tyvstart 
  Roskilde Svømning                   
 
Løb 12, 200m Medley, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederikke Petrine Hansen  1998    437          2:44.15   
  Holbæk Svømme Klub                   
Jessica Jönsson  1998    359          2:55.38   
  S71                   
Amanda Glerup Andersen  1998    336          2:59.21   
  Slagelse Svømmeklub                   
Laura Weinreich  1998    328          3:00.63   
  Holbæk Svømme Klub                   
Isabella B. Grant  1998    315          3:03.08   
  Vest-Brøndby                   
Mathilde Olsen  1998    315          3:03.22   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Asta Kielgast  1999    298          3:06.50   
  Køge Svømmeklub                   
Anne Sofie Gadfelt  1999    273          3:12.17   
  Farum Svømmeklub                   
Natasja Hansen  1998    272          3:12.27   
  Vordingborg Svømme Klub                   
10  Emma Hansen  1999    270          3:12.68   
  Køge Svømmeklub                   
11  Ida Brix Jakobsen  1998    241          3:20.21   
  Roskilde Svømning                   
12  Simone Baur Nielsen  1999    216          3:27.78   
  Køge Svømmeklub                   
13  Nina Corydon-Petersen  1999    208          3:30.38   
  Roskilde Svømning                   
14  Julie Jørgensen  1999    201          3:32.68   
  Ishøj Svømme Klub                   
15  Katrine Normann Olesen  1998    153          3:53.02   
  Holbæk Svømme Klub                   
16  Karoline Haenschke  1999    136          4:02.06   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
17  Nikoline Victoria Sass  1999    133          4:04.13   
  Ishøj Svømme Klub                   
18  Emma Andersen  1999    116          4:15.28   
  Greve Svømmeklub                   
Katharina Lind Andersen  1998              DSQ  2delfinsp. vedr br.v 
  Slagelse Svømmeklub                   
Kathrine Clausen  1999              DSQ  1 håndi v. ved 150 m 
  Køge Svømmeklub                   
 
Løb 12, 200m Medley, Finaler 10 år og yngre 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia Ishøj Nielsen  2000    301          3:05.89   
  Farum Svømmeklub                   
Maria Caroline Krumbak  2000    208          3:30.45   
  Næstved IF                   
Karoline Kjær  2000    190          3:36.78   
  Køge Svømmeklub                   
Mette Hegelund  2000    183          3:39.27   
  Køge Svømmeklub                   
Helena Splidt-Samuelsen  2000    115          4:16.04   
  Greve Svømmeklub                   
Victoria Qvick  2000    93          4:34.75   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Caroline Samuel  2000              DSQ  afsl. på maven e ryg 
  Køge Svømmeklub                   
Eva Olsen  2000              DSQ  sv. på maven v. 75m 
  Ishøj Svømme Klub                   
Jasmin Boe Rasmussen  2000              DSQ  tyvstart 
  Ishøj Svømme Klub                   
Melanie Degner  2000              DSQ  svøm på maven v100m 
  Køge Svømmeklub                   
Yazmin B. Gürtler  2000              DSQ  svøm på maven v 100m 
  Køge Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  09 oktober 2010 
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  19:05 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  DANSKE BANK CUP 2010    Udskriftsdato  09 oktober 2010   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  15:21   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-09         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 19 år og ældre 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johan Bengtsson  1991    668          51.40   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Adam Schön-Svensson  1991    545          55.01   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Sebastian Vang  1991    516          56.02   
  Næstved IF                   
Marcus Olandersson  1991    364          1:02.95   
  S71                   
 
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 17 - 18 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Holmström  1992    634          52.32   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Andreas Myhrberg  1993    534          55.38   
  S71                   
Jakob Tingsgaard  1993    534          55.39   
  Slagelse Svømmeklub                   
Lauge Bruun  1992    522          55.83   
  Roskilde Svømning                   
Emil K. Mortensen  1993    504          56.48   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Rasmus Dufour  1993    503          56.50   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Andreas Haugaard  1993    482          57.33   
  Slagelse Svømmeklub                   
Thomas Dahl Sørensen  1992    473          57.67   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Johan Jørgensen  1993    415          1:00.23   
  Roskilde Svømning                   
10  Mads Albæk Sørensen  1993    377          1:02.23   
  Roskilde Svømning                   
Christian Andersen  1993              DNS   
  Næstved IF                   
 
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Pittioni  1995    539          55.23   
  Ishøj Svømme Klub                   
Sebastian Ovesen  1994    525          55.69   
  Slagelse Svømmeklub                   
Andreas Sandbirk  1995    512          56.17   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Yannick Rasmussen  1995    477          57.51   
  Roskilde Svømning                   
Jacob Jensen  1995    469          57.86   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Gøkhan Dagidir  1995    463          58.09   
  Vest-Brøndby                   
Oliver Vang  1994    462          58.14   
  Næstved IF                   
Tony Brkic  1994    455          58.43   
  S71                   
Mads Kildholt  1994    454          58.47   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
10  Oliver Grodt  1994    451          58.61   
  Greve Svømmeklub                   
11  Miki Mørck Taagholt  1994    449          58.67   
  Farum Svømmeklub                   
12  Tobias Nordbo  1994    449          58.68   
  Vordingborg Svømme Klub                   
13  Morten Voigt Larsen  1995    447          58.79   
  Roskilde Svømning                   
14  Oliver Hjeresen  1995    423          59.89   
  Roskilde Svømning                   
15  Mads Andersen  1995    397          1:01.13   
  Vordingborg Svømme Klub                   
16  Jonas Frei  1995    378          1:02.16   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
17  Magnus Andersen  1995    346          1:04.00   
  Roskilde Svømning                   
18  Jesper Andersen  1995    345          1:04.05   
  Vordingborg Svømme Klub                   
19  Max Åfeldt  1995    342          1:04.25   
  S71                   
20  Emil R. Petersen  1995    338          1:04.51   
  Slagelse Svømmeklub                   
21  Andreas Qvist-Pedersen  1995    318          1:05.82   
  Holbæk Svømme Klub                   
22  Jonas Lauritsen  1994    306          1:06.70   
  Holbæk Svømme Klub                   
23  Rolf Svensson  1994    302          1:06.96   
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nikolai P. Christiansen  1996    418          1:00.09   
  Næstved IF                   
Oliver Huban  1996    391          1:01.48   
  Vest-Brøndby                   
Emil S. Christoffersen  1996    372          1:02.51   
  Næstved IF                   
Sebastian H. Andersen  1997    370          1:02.61   
  Kalundborg SK                   
Bjørn Wismann  1996    369          1:02.64   
  Slagelse Svømmeklub                   
Rasmus Jørgensen  1996    357          1:03.36   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Nicolai Billenstein  1996    347          1:03.93   
  Næstved IF                   
Victor Jensen  1997    342          1:04.26   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Simon Hansen  1997    329          1:05.13   
  Slagelse Svømmeklub                   
10  Frederik S. Nielsen  1996    303          1:06.89   
  Roskilde Svømning                   
11  Niklas Beyer Hansen  1997    294          1:07.59   
  Vest-Brøndby                   
12  Jackie Hartvig Jensen  1997    289          1:08.00   
  Greve Svømmeklub                   
13  Kim Daniel Jakobsen  1996    287          1:08.14   
  Greve Svømmeklub                   
14  Michael Skødstrup  1996    281          1:08.64   
  Greve Svømmeklub                   
15  Mikkel Samsøe Borch  1997    273          1:09.26   
  Hvidovre Svømme Klub                   
16  Emil Zachariassen  1997    270          1:09.53   
  Kalundborg SK                   
17  Josef Isaksson  1997    266          1:09.88   
  S71                   
18  Danny Corell  1997    261          1:10.31   
  Kalundborg SK                   
19  Andy Petersen  1996    261          1:10.34   
  Dragsholm Svømmeklub                   
20  Mads Ingeman Hansen  1997    257          1:10.66   
  Næstved IF                   
21  Patrick Rasmussen  1997    252          1:11.14   
  Roskilde Svømning                   
22  Christian Arsberg Iversen  1997    238          1:12.52   
  Greve Svømmeklub                   
23  Johan Johnsen  1997    236          1:12.71   
  Holbæk Svømme Klub                   
24  Mads Ottosen  1997    232          1:13.09   
  Holbæk Svømme Klub                   
25  Andreas Ingvordsen  1996    231          1:13.26   
  Dragsholm Svømmeklub                   
26  Emil Brohus Nielsen  1997    224          1:13.99   
  Farum Svømmeklub                   
27  Oliver Jacobsen  1997    223          1:14.13   
  Hvidovre Svømme Klub                   
28  Mads Hauge Sørensen  1997    205          1:16.22   
  Køge Svømmeklub                   
29  Martin Nielsen  1997    202          1:16.59   
  Vest-Brøndby                   
30  Peter Hansen  1996    198          1:17.11   
  Swim Team Tåstrup                   
31  Kasper Andkjær  1997    160          1:22.74   
  Slagelse Svømmeklub                   
32  Peter Eklund  1997    158          1:23.17   
  Farum Svømmeklub                   
33  Oliver Steen  1997    157          1:23.25   
  Rønne Svømme Klub                   
34  Joachim Ytting  1997    128          1:29.13   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Jakob Juhl Knudsen  1996              DSQ  tyvstart 
  Dragsholm Svømmeklub                   
Kasper Jensen  1996              DSQ  Tyvstart 
  Slagelse Svømmeklub                   
Rasmus B. Larsen  1997              DSQ  tyvstart 
  Slagelse Svømmeklub                   
 
Løb 13, 100m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Christian  1998    326          1:05.30   
  Farum Svømmeklub                   
Philip Greve  1998    323          1:05.51   
  Farum Svømmeklub                   
Mathias Rysgaard  1998    286          1:08.24   
  Kalundborg SK                   
Emil Grovn  1998    268          1:09.69   
  Farum Svømmeklub                   
Lasse Kriegel Skovrup  1998    256          1:10.81   
  Farum Svømmeklub                   
Carl Lykkebo Larsen  1998    250          1:11.33   
  Kalundborg SK                   
Erik Hansen  1998    230          1:13.33   
  Rønne Svømme Klub                   
Mads Krogh Hansen  1998    224          1:14.01   
  Rønne Svømme Klub                   
Mads Peter Hansen  1998    219          1:14.58   
  Kalundborg SK                   
10  Emil Toft  1998    217          1:14.76   
  Holbæk Svømme Klub                   
11  Mathias Thomassen  1998    206          1:16.14   
  Dragsholm Svømmeklub                   
12  Phillip Riis  1998    196          1:17.42   
  Roskilde Svømning                   
13  Nikolaj Hansen  1998    194          1:17.63   
  Swim Team Tåstrup                   
14  Mikkel Ulrich  1998    193          1:17.70   
  Hvidovre Svømme Klub                   
15  Benjamin Larsen  2000    193          1:17.78   
  Greve Svømmeklub                   
16  Nicolai Walther  1998    190          1:18.12   
  Kalundborg SK                   
17  Mathias Wilquin  1998    187          1:18.58   
  Vest-Brøndby                   
18  Rasmus Andersen  1998    186          1:18.71   
  Vordingborg Svømme Klub                   
19  Daniel Sørensen  1999    178          1:19.91   
  Swim Team Tåstrup                   
20  Christian Aagaard  1998    175          1:20.33   
  Farum Svømmeklub                   
21  Magnus Grundesen  1998    174          1:20.51   
  Farum Svømmeklub                   
22  Mads Ørsted Nielsen  1999    173          1:20.61   
  Swim Team Tåstrup                   
23  Anders Søndermann  1998    171          1:20.92   
  Swim Team Tåstrup                   
24  Sebastian Rasmussen  2000    170          1:21.11   
  Roskilde Svømning                   
25  Mads Witthøft  2000    166          1:21.73   
  Kalundborg SK                   
26  Lau Osric  1999    164          1:22.02   
  Køge Svømmeklub                   
27  Robin Olofsen  1998    163          1:22.22   
  Holbæk Svømme Klub                   
28  Rasmus Aavang Jensen  1998    157          1:23.27   
  Slagelse Svømmeklub                   
29  Jacob Jørgensen  1999    157          1:23.31   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
30  Thor B. Hansen  2000    155          1:23.71   
  Køge Svømmeklub                   
31  Malthe Letting  2001    150          1:24.63   
  Farum Svømmeklub                   
32  Nicklas Kenno Hansen  1999    148          1:25.01   
  Swim Team Tåstrup                   
33  Jacob Bang-Jensen  1998    147          1:25.22   
  Swim Team Tåstrup                   
34  Daniel C. Bjørrith  1999    136          1:27.41   
  Roskilde Svømning                   
35  Mikkel Bech Schouw  1999    135          1:27.59   
  Swim Team Tåstrup                   
36  Valdemar Mariegaard  1999    135          1:27.60   
  Ishøj Svømme Klub                   
37  Simon Hansen  1999    134          1:27.72   
  Greve Svømmeklub                   
38  Mikkel Henriksen  1999    132          1:28.34   
  Holbæk Svømme Klub                   
39  Thomas Porsborg  1998    128          1:29.24   
  Køge Svømmeklub                   
40  Thor Nørgaard Eriksen  2000    124          1:30.01   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
41  Mikael Jakobsen  2000    121          1:30.81   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
42  Benjamin Kjær  1998    119          1:31.44   
  Næstved IF                   
43  Mads Haugård Hansen  2000    112          1:33.36   
  Hvidovre Svømme Klub                   
44  Julius Steen  1999    110          1:33.73   
  Rønne Svømme Klub                   
45  Christoffer G. Kjerri  1999    106          1:34.95   
  Hvidovre Svømme Klub                   
46  Mads Enghave  2002    105          1:35.33   
  Ishøj Svømme Klub                   
47  Sipan Kawiani  2000    98          1:37.35   
  Swim Team Tåstrup                   
48  Hjalte Mikkelsen  1999    98          1:37.38   
  Slagelse Svømmeklub                   
49  Viktor Kielstrup  2000    96          1:38.31   
  Hvidovre Svømme Klub                   
50  Anders Engtorp Olesen  1999    86          1:41.97   
  Roskilde Svømning                   
51  Peter Kristensen  1999    83          1:42.87   
  Slagelse Svømmeklub                   
52  Oskar Berg Enemark  1999    80          1:44.28   
  Roskilde Svømning                   
53  David Bagge Larsen  1999    75          1:46.66   
  Næstved IF                   
54  Magnus Erik W. Hansen  1999    72          1:48.27   
  Slagelse Svømmeklub                   
55  Mathias Jakobsen  2000    67          1:50.66   
  Hvidovre Svømme Klub                   
56  Magnus Sibbersen  2001    59          1:55.16   
  Hvidovre Svømme Klub                   
57  Gustav Notkin  1999    51          2:01.26   
  Næstved IF                   
58  Morten Kilhof  2000    46          2:05.51   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
59  Markus Jakobsen  2000    46          2:05.70   
  Hvidovre Svømme Klub                   
60  Anders Skousen  2002    41          2:10.28   
  Hvidovre Svømme Klub                   
61  Demir Kaan Er  2000    39          2:12.08   
  Ishøj Svømme Klub                   
62  Tobias Enghave  2002    38          2:13.66   
  Ishøj Svømme Klub                   
63  Frederik Thisted  2002    33          2:20.26   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
64  Rasmus Lorentzen  2001    31          2:23.77   
  Næstved IF                   
Mathias Nielsen  1999              DNS   
  Køge Svømmeklub                   
Oliver Schou Walkusz  1999              DNS   
  Swim Team Tåstrup                   
Lukas Adeler  2001              DSQ  mgl. berøring v.75m 
  Næstved IF                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  09 oktober 2010 
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling  Udskriftstidspunkt  15:21 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  DANSKE BANK CUP 2010    Udskriftsdato  09 oktober 2010   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  16:04   
  Arrangør  Startfællesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-09         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magdalena Kuras  1988    777          55.48   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Anna Fransson  1993    632          59.43   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Joy Malmberg  1993    560          1:01.87   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Charlotte Nilsson  1991    525          1:03.24   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Emelie Axmar  1993    482          1:05.04   
  S71                   
Line Jensen  1993    438          1:07.15   
  Holbæk Svømme Klub                   
Clara Lindecrona  1993    421          1:08.05   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Stinna Pedersen  1993    416          1:08.33   
  Dragsholm Svømmeklub                   
Astrid Bitsch-Olsen  1993    383          1:10.27   
  Vordingborg Svømme Klub                   
 
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Linnéa Olsson  1994    683          57.92   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Ida Lindborg  1994    677          58.09   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Katrine Hansen  1994    625          59.66   
  Slagelse Svømmeklub                   
Emma Jansson  1994    541          1:02.61   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
Trine Meier  1995    459          1:06.11   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Carina Christiansen  1995    458          1:06.17   
  Holbæk Svømme Klub                   
Maria Myhre Jespersen  1995    435          1:07.33   
  Rønne Svømme Klub                   
Christine Lynggård Hansen  1994    433          1:07.44   
  Swim Team Tåstrup                   
Emma Vilstrup  1994    416          1:08.31   
  Næstved IF                   
10  Simone Jørgensen  1995    416          1:08.34   
  Ishøj Svømme Klub                   
11  Louise Uglebjerg  1994    401          1:09.16   
  Kalundborg SK                   
12  Nadia Christian  1995    388          1:09.91   
  Farum Svømmeklub                   
13  Natasja Holte Larsen  1995    365          1:11.38   
  Kalundborg SK                   
14  Christina Assum  1994    325          1:14.20   
  Næstved IF                   
15  Susanne Munch Nielsen  1995    236          1:22.55   
  Swim Team Tåstrup                   
16  Louise Grövnes  1995    235          1:22.67   
  S71                   
 
Løb 14, 100m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: DANSKE BANK 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Beckmann  1997    601          1:00.44   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
Amalie Wied-Christiansen  1996    576          1:01.29   
  Farum Svømmeklub                   
Sara Mikkelsen  1997    522          1:03.34   
  Vest-Brøndby                   
Mai-Britt Rosin  1996    501          1:04.23   
  Holbæk Svømme Klub                   
Helena Midjord Vangsy  1997    500          1:04.25   
  Rønne Svømme Klub                   
Kristina Delff Andersen  1997    498          1:04.36   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Caroline Brostrup Jensen  1997    494          1:04.53   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Emma F. Nystrøm  1996    483          1:05.00   
  Kalundborg SK                   
Maja Hjuler  1997    481          1:05.11   
  Farum Svømmeklub                   
10  Thea Jensen  1996    455          1:06.31   
  Hvidovre Svømme Klub                   
11  Kamilla Larsen  1996    454          1:06.38   
  Vest-Brøndby                   
12  Nicoline Paulsen  1996    448          1:06.64   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
13  Benedicte Zilmer  1997    440          1:07.08   
  Greve Svømmeklub                   
14  Sofie Witthøft  1997    425          1:07.86   
  Kalundborg SK                   
15  Rikke Willumsen  1996    417          1:08.27   
  Greve Svømmeklub                   
16  Nikoline Marker-Pedersen  1996    409          1:08.71   
  Vest-Brøndby                   
17  Karen Tanderup Hansen  1996    408          1:08.77   
  Slagelse Svømmeklub                   
17  Mie Garlin  1996    408          1:08.77   
  Vest-Brøndby                   
19  Sofie Sandgren Mouritsen  1996    406          1:08.88   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
20  Sarah Bugge Larsen  1996    394          1:09.57   
  Rønne Svømme Klub                   
21  Laura Andersen  1997    393          1:09.63   
  Vordingborg Svømme Klub                   
22  Anna Pii Hjørne  1996    380          1:10.40   
  Ishøj Svømme Klub                   
23  Jonna Nordström  1997    364          1:11.46   
  S71                   
24  Natasja Larsen  1996    354          1:12.13   
  Kalundborg SK                   
25  Cecilie Kristiansen  1997    349          1:12.44   
  Holbæk Svømme Klub                   
26  Isabella Dolang  1996    321          1:14.49   
  Greve Svømmeklub                   
27  Elisabeth Kotmark  1997    318          1:14.76   
  Greve Svømmeklub                   
28  Mie Jørgensen  1996    317          1:14.79   
  Næstved IF                   
29  Lise Norgil Damgaard  1997    316          1:14.90   
  Tune I.F. Svømmeafdelin                   
30  Caroline S. Korch  1996    312          1:15.18   
  Farum Svømmeklub                   
31  Simone Hallig  1997    292          1:16.89   
  Slagelse Svømmeklub                   
32  Anna Okkels  1996    281          1:17.88   
  Holbæk Svømme Klub                   
33  Pernille Dahl Wilstrup  1997    248          1:21.24   
  Næstved IF                   
34  Ditte Rosten Jakobsen  1997    244          1:21.62   
  Kalundborg SK                   
35  Katrine Olsen  1997    234          1:22.76   
  Swim Team Tåstrup                   
36  Kirstine Orland  1997    228          1:23.50   
  Vordingborg Svømme Klub                   
37  Sofie Karoline Jensen  1997    221          1:24.35   
  Slagelse Svømmeklub                   
38  Helene Jørgensen  1996    211          1:25.62   
  Swim Team Tåstrup                   
39  Lærke Viereck  1997    202          1:26.92   
  Roskilde Svømning