2020-04-04   13:15:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP2 2019-2020, Stockholm - Torvalla

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Results
UGP 2-2020 Södertörn
Place: Organizer: Stockholms Simförbund
Pool: 25m Competition Date: Jan 25, 2020 to Jan 26, 2020
Event 6, 1500m Frisim Herrar Klass A - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Linus Thörn 2002 Simklubben Neptun +0.77 17:39.52
50m: 31.95
100m: 1:06.45
(34.50)
150m: 1:41.28
(34.83)
200m: 2:16.60
(35.32)
250m: 2:51.78
(35.18)
300m: 3:26.97
(35.19)
350m: 4:02.26
(35.29)
400m: 4:37.50
(35.24)
450m: 5:12.61
(35.11)
500m: 5:48.23
(35.62)
550m: 6:23.83
(35.60)
600m: 6:59.38
(35.55)
650m: 7:34.92
(35.54)
700m: 8:10.27
(35.35)
750m: 8:45.64
(35.37)
800m: 9:21.11
(35.47)
850m: 9:56.64
(35.53)
900m: 10:32.38
(35.74)
950m: 11:08.15
(35.77)
1000m: 11:43.81
(35.66)
1050m: 12:19.65
(35.84)
1100m: 12:55.21
(35.56)
1150m: 13:30.86
(35.65)
1200m: 14:06.60
(35.74)
1250m: 14:42.08
(35.48)
1300m: 15:17.79
(35.71)
1350m: 15:53.70
(35.91)
1400m: 16:29.56
(35.86)
1450m: 17:04.93
(35.37)
1500m: 17:39.52
(34.59)
2 Albin Eriksson 2003 Simklubben Neptun +0.71 17:57.99 +18.47
50m: 30.60
100m: 1:05.17
(34.57)
150m: 1:41.01
(35.84)
200m: 2:17.21
(36.20)
250m: 2:53.45
(36.24)
300m: 3:29.38
(35.93)
350m: 4:05.88
(36.50)
400m: 4:42.77
(36.89)
450m: 5:19.13
(36.36)
500m: 5:56.06
(36.93)
550m: 6:32.13
(36.07)
600m: 7:08.63
(36.50)
650m: 7:44.98
(36.35)
700m: 8:21.45
(36.47)
750m: 8:58.29
(36.84)
800m: 9:34.98
(36.69)
850m: 10:11.38
(36.40)
900m: 10:47.98
(36.60)
950m: 11:24.95
(36.97)
1000m: 12:01.60
(36.65)
1050m: 12:37.61
(36.01)
1100m: 13:14.27
(36.66)
1150m: 13:51.21
(36.94)
1200m: 14:27.73
(36.52)
1250m: 15:04.02
(36.29)
1300m: 15:40.21
(36.19)
1350m: 16:16.34
(36.13)
1400m: 16:51.63
(35.29)
1450m: 17:26.35
(34.72)
1500m: 17:57.99
(31.64)
3 Liam Björklund 2003 Södertörns Simsällskap +0.62 18:03.89 +24.37
50m: 31.87
100m: 1:06.84
(34.97)
150m: 1:42.37
(35.53)
200m: 2:18.47
(36.10)
250m: 2:54.88
(36.41)
300m: 3:31.27
(36.39)
350m: 4:07.66
(36.39)
400m: 4:44.22
(36.56)
450m: 5:20.82
(36.60)
500m: 5:57.78
(36.96)
550m: 6:34.57
(36.79)
600m: 7:11.86
(37.29)
650m: 7:48.46
(36.60)
700m: 8:25.14
(36.68)
750m: 9:02.19
(37.05)
800m: 9:38.58
(36.39)
850m: 10:14.96
(36.38)
900m: 10:51.84
(36.88)
950m: 11:28.36
(36.52)
1000m: 12:04.56
(36.20)
1050m: 12:40.59
(36.03)
1100m: 13:17.14
(36.55)
1150m: 13:53.36
(36.22)
1200m: 14:30.09
(36.73)
1250m: 15:06.29
(36.20)
1300m: 15:42.08
(35.79)
1350m: 16:18.65
(36.57)
1400m: 16:54.38
(35.73)
1450m: 17:30.06
(35.68)
1500m: 18:03.89
(33.83)
4 Julius Grell 2003 Södertörns Simsällskap +0.65 18:48.99 +1:09.47
50m: 32.51
100m: 1:08.53
(36.02)
150m: 1:45.88
(37.35)
200m: 2:23.76
(37.88)
250m: 3:01.68
(37.92)
300m: 3:39.70
(38.02)
350m: 4:17.40
(37.70)
400m: 4:55.14
(37.74)
450m: 5:32.67
(37.53)
500m: 6:10.54
(37.87)
550m: 6:48.39
(37.85)
600m: 7:26.07
(37.68)
650m: 8:03.73
(37.66)
700m: 8:41.88
(38.15)
750m: 9:19.94
(38.06)
800m: 9:57.62
(37.68)
850m: 10:35.13
(37.51)
900m: 11:12.93
(37.80)
950m: 11:50.41
(37.48)
1000m: 12:28.62
(38.21)
1050m: 13:06.39
(37.77)
1100m: 13:44.49
(38.10)
1150m: 14:22.60
(38.11)
1200m: 15:00.90
(38.30)
1250m: 15:39.17
(38.27)
1300m: 16:17.34
(38.17)
1350m: 16:55.88
(38.54)
1400m: 17:34.54
(38.66)
1450m: 18:12.48
(37.94)
1500m: 18:48.99
(36.51)
Event official at: 2020-01-25 12:12:41
Event 6, 1500m Frisim Herrar Klass B - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jan Salentin 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.57 17:58.17
50m: 32.23
100m: 1:07.51
(35.28)
150m: 1:43.14
(35.63)
200m: 2:18.55
(35.41)
250m: 2:54.07
(35.52)
300m: 3:29.45
(35.38)
350m: 4:04.77
(35.32)
400m: 4:40.34
(35.57)
450m: 5:15.65
(35.31)
500m: 5:51.55
(35.90)
550m: 6:27.53
(35.98)
600m: 7:03.69
(36.16)
650m: 7:40.42
(36.73)
700m: 8:16.52
(36.10)
750m: 8:52.86
(36.34)
800m: 9:29.31
(36.45)
850m: 10:05.67
(36.36)
900m: 10:42.23
(36.56)
950m: 11:18.67
(36.44)
1000m: 11:55.04
(36.37)
1050m: 12:31.68
(36.64)
1100m: 13:07.90
(36.22)
1150m: 13:44.45
(36.55)
1200m: 14:20.87
(36.42)
1250m: 14:57.78
(36.91)
1300m: 15:33.99
(36.21)
1350m: 16:09.95
(35.96)
1400m: 16:46.35
(36.40)
1450m: 17:22.24
(35.89)
1500m: 17:58.17
(35.93)
2 Lucas Vainio 2004 Södertörns Simsällskap +0.68 18:20.45 +22.28
50m: 32.18
100m: 1:08.27
(36.09)
150m: 1:45.60
(37.33)
200m: 2:23.25
(37.65)
250m: 3:01.20
(37.95)
300m: 3:39.08
(37.88)
350m: 4:16.98
(37.90)
400m: 4:55.19
(38.21)
450m: 5:32.91
(37.72)
500m: 6:10.45
(37.54)
550m: 6:46.75
(36.30)
600m: 7:23.78
(37.03)
650m: 8:00.97
(37.19)
700m: 8:37.74
(36.77)
750m: 9:15.00
(37.26)
800m: 9:51.71
(36.71)
850m: 10:28.80
(37.09)
900m: 11:05.27
(36.47)
950m: 11:42.12
(36.85)
1000m: 12:19.17
(37.05)
1050m: 12:55.08
(35.91)
1100m: 13:31.44
(36.36)
1150m: 14:08.27
(36.83)
1200m: 14:45.42
(37.15)
1250m: 15:21.92
(36.50)
1300m: 15:58.06
(36.14)
1350m: 16:34.95
(36.89)
1400m: 17:10.55
(35.60)
1450m: 17:46.65
(36.10)
1500m: 18:20.45
(33.80)
3 Isak Ekman 2004 Södertörns Simsällskap +0.73 19:18.02 +1:19.85
50m: 32.21
100m: 1:08.48
(36.27)
150m: 1:46.04
(37.56)
200m: 2:24.17
(38.13)
250m: 3:02.56
(38.39)
300m: 3:40.94
(38.38)
350m: 4:19.80
(38.86)
400m: 4:58.53
(38.73)
450m: 5:37.59
(39.06)
500m: 6:16.52
(38.93)
550m: 6:56.04
(39.52)
600m: 7:35.33
(39.29)
650m: 8:15.03
(39.70)
700m: 8:53.81
(38.78)
750m: 9:31.99
(38.18)
800m: 10:11.57
(39.58)
850m: 10:51.15
(39.58)
900m: 11:29.91
(38.76)
950m: 12:09.34
(39.43)
1000m: 12:49.29
(39.95)
1050m: 13:28.65
(39.36)
1100m: 14:07.96
(39.31)
1150m: 14:47.47
(39.51)
1200m: 15:26.60
(39.13)
1250m: 16:06.34
(39.74)
1300m: 16:45.00
(38.66)
1350m: 17:24.35
(39.35)
1400m: 18:03.39
(39.04)
1450m: 18:42.01
(38.62)
1500m: 19:18.02
(36.01)
Event official at: 2020-01-25 12:12:41
Event 6, 1500m Frisim Herrar Klass C - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Tobias Lindberg 2005 Södertörns Simsällskap +0.68 17:27.49
50m: 30.76
100m: 1:04.66
(33.90)
150m: 1:39.26
(34.60)
200m: 2:13.43
(34.17)
250m: 2:47.54
(34.11)
300m: 3:22.49
(34.95)
350m: 3:57.58
(35.09)
400m: 4:32.33
(34.75)
450m: 5:07.32
(34.99)
500m: 5:42.18
(34.86)
550m: 6:16.97
(34.79)
600m: 6:52.02
(35.05)
650m: 7:27.28
(35.26)
700m: 8:02.56
(35.28)
750m: 8:37.69
(35.13)
800m: 9:12.93
(35.24)
850m: 9:49.52
(36.59)
900m: 10:25.66
(36.14)
950m: 11:01.22
(35.56)
1000m: 11:37.10
(35.88)
1050m: 12:12.55
(35.45)
1100m: 12:48.02
(35.47)
1150m: 13:23.68
(35.66)
1200m: 13:58.41
(34.73)
1250m: 14:33.63
(35.22)
1300m: 15:08.51
(34.88)
1350m: 15:43.72
(35.21)
1400m: 16:18.77
(35.05)
1450m: 16:53.73
(34.96)
1500m: 17:27.49
(33.76)
2 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening +0.74 17:59.86 +32.37
50m: 31.06
100m: 1:06.02
(34.96)
150m: 1:41.80
(35.78)
200m: 2:17.80
(36.00)
250m: 2:54.44
(36.64)
300m: 3:30.94
(36.50)
350m: 4:07.70
(36.76)
400m: 4:44.45
(36.75)
450m: 5:20.92
(36.47)
500m: 5:57.41
(36.49)
550m: 6:34.02
(36.61)
600m: 7:10.47
(36.45)
650m: 7:46.33
(35.86)
700m: 8:22.72
(36.39)
750m: 8:58.90
(36.18)
800m: 9:35.10
(36.20)
850m: 10:11.13
(36.03)
900m: 10:47.40
(36.27)
950m: 11:24.06
(36.66)
1000m: 12:00.48
(36.42)
1050m: 12:36.65
(36.17)
1100m: 13:13.45
(36.80)
1150m: 13:49.81
(36.36)
1200m: 14:26.05
(36.24)
1250m: 15:02.56
(36.51)
1300m: 15:38.51
(35.95)
1350m: 16:14.18
(35.67)
1400m: 16:50.28
(36.10)
1450m: 17:25.94
(35.66)
1500m: 17:59.86
(33.92)
3 Oliver Albinzon 2005 Simklubben Neptun +0.52 18:31.71 +1:04.22
50m: 32.40
100m: 1:08.90
(36.50)
150m: 1:45.86
(36.96)
200m: 2:22.77
(36.91)
250m: 2:59.94
(37.17)
300m: 3:37.09
(37.15)
350m: 4:14.60
(37.51)
400m: 4:52.15
(37.55)
450m: 5:29.54
(37.39)
500m: 6:07.26
(37.72)
550m: 6:44.59
(37.33)
600m: 7:22.32
(37.73)
650m: 7:59.86
(37.54)
700m: 8:37.35
(37.49)
750m: 9:15.25
(37.90)
800m: 9:52.28
(37.03)
850m: 10:29.96
(37.68)
900m: 11:06.94
(36.98)
950m: 11:44.65
(37.71)
1000m: 12:21.83
(37.18)
1050m: 12:59.32
(37.49)
1100m: 13:36.45
(37.13)
1150m: 14:13.87
(37.42)
1200m: 14:51.39
(37.52)
1250m: 15:28.68
(37.29)
1300m: 16:05.35
(36.67)
1350m: 16:42.73
(37.38)
1400m: 17:20.05
(37.32)
1450m: 17:57.23
(37.18)
1500m: 18:31.71
(34.48)
4 Philip Palmqvist 2005 Simklubben Neptun +0.62 18:49.13 +1:21.64
50m: 31.93
100m: 1:08.95
(37.02)
150m: 1:46.71
(37.76)
200m: 2:23.59
(36.88)
250m: 3:01.26
(37.67)
300m: 3:38.77
(37.51)
350m: 4:16.62
(37.85)
400m: 4:54.06
(37.44)
450m: 5:32.01
(37.95)
500m: 6:09.44
(37.43)
550m: 6:47.58
(38.14)
600m: 7:25.65
(38.07)
650m: 8:03.52
(37.87)
700m: 8:41.82
(38.30)
750m: 9:19.82
(38.00)
800m: 9:58.30
(38.48)
850m: 10:36.89
(38.59)
900m: 11:15.07
(38.18)
950m: 11:54.01
(38.94)
1000m: 12:33.09
(39.08)
1050m: 13:10.63
(37.54)
1100m: 13:48.35
(37.72)
1150m: 14:26.55
(38.20)
1200m: 15:05.11
(38.56)
1250m: 15:43.09
(37.98)
1300m: 16:21.48
(38.39)
1350m: 16:59.70
(38.22)
1400m: 17:38.07
(38.37)
1450m: 18:14.89
(36.82)
1500m: 18:49.13
(34.24)
Event official at: 2020-01-25 12:12:41
Event 6, 1500m Frisim Herrar Klass D - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Gustav Storell 2006 Södertörns Simsällskap +0.61 18:40.37
50m: 33.18
100m: 1:09.71
(36.53)
150m: 1:47.07
(37.36)
200m: 2:24.65
(37.58)
250m: 3:02.40
(37.75)
300m: 3:39.61
(37.21)
350m: 4:17.29
(37.68)
400m: 4:54.98
(37.69)
450m: 5:32.89
(37.91)
500m: 6:10.79
(37.90)
550m: 6:48.52
(37.73)
600m: 7:25.75
(37.23)
650m: 8:03.51
(37.76)
700m: 8:41.31
(37.80)
750m: 9:18.72
(37.41)
800m: 9:56.05
(37.33)
850m: 10:33.48
(37.43)
900m: 11:11.75
(38.27)
950m: 11:48.86
(37.11)
1000m: 12:26.51
(37.65)
1050m: 13:03.48
(36.97)
1100m: 13:41.18
(37.70)
1150m: 14:18.98
(37.80)
1200m: 14:56.85
(37.87)
1250m: 15:34.64
(37.79)
1300m: 16:12.34
(37.70)
1350m: 16:50.61
(38.27)
1400m: 17:28.76
(38.15)
1450m: 18:05.86
(37.10)
1500m: 18:40.37
(34.51)
2 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening +0.63 18:55.73 +15.36
50m: 31.61
100m: 1:07.51
(35.90)
150m: 1:44.10
(36.59)
200m: 2:21.13
(37.03)
250m: 2:58.53
(37.40)
300m: 3:35.97
(37.44)
350m: 4:13.89
(37.92)
400m: 4:51.46
(37.57)
450m: 5:29.95
(38.49)
500m: 6:07.55
(37.60)
550m: 6:45.75
(38.20)
600m: 7:23.95
(38.20)
650m: 8:02.86
(38.91)
700m: 8:41.53
(38.67)
750m: 9:20.66
(39.13)
800m: 9:58.78
(38.12)
850m: 10:37.15
(38.37)
900m: 11:16.55
(39.40)
950m: 11:56.39
(39.84)
1000m: 12:36.01
(39.62)
1050m: 13:14.55
(38.54)
1100m: 13:52.68
(38.13)
1150m: 14:31.44
(38.76)
1200m: 15:10.41
(38.97)
1250m: 15:48.81
(38.40)
1300m: 16:27.90
(39.09)
1350m: 17:06.70
(38.80)
1400m: 17:44.34
(37.64)
1450m: 18:21.69
(37.35)
1500m: 18:55.73
(34.04)
3 Sam Hamzehnejad 2006 Södertörns Simsällskap +0.77 20:41.94 +2:01.57
50m: 32.42
100m: 1:10.39
(37.97)
150m: 1:49.90
(39.51)
200m: 2:30.32
(40.42)
250m: 3:11.43
(41.11)
300m: 3:51.41
(39.98)
350m: 4:33.25
(41.84)
400m: 5:14.48
(41.23)
450m: 5:57.22
(42.74)
500m: 6:39.09
(41.87)
550m: 7:20.40
(41.31)
600m: 8:03.14
(42.74)
650m: 8:45.58
(42.44)
700m: 9:28.24
(42.66)
750m: 10:11.07
(42.83)
800m: 10:53.73
(42.66)
850m: 11:36.83
(43.10)
900m: 12:20.15
(43.32)
950m: 13:02.85
(42.70)
1000m: 13:45.79
(42.94)
1050m: 14:28.50
(42.71)
1100m: 15:12.00
(43.50)
1150m: 15:55.03
(43.03)
1200m: 16:37.69
(42.66)
1250m: 17:19.59
(41.90)
1300m: 18:02.17
(42.58)
1350m: 18:44.23
(42.06)
1400m: 19:26.19
(41.96)
1450m: 20:08.07
(41.88)
1500m: 20:41.94
(33.87)
Event official at: 2020-01-25 12:12:41
Event 6, 1500m Frisim Herrar Klass E - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap +0.73 21:02.26
50m: 36.54
100m: 1:16.35
(39.81)
150m: 1:56.40
(40.05)
200m: 2:37.16
(40.76)
250m: 3:18.30
(41.14)
300m: 3:59.90
(41.60)
350m: 4:41.91
(42.01)
400m: 5:24.18
(42.27)
450m: 6:06.99
(42.81)
500m: 6:50.02
(43.03)
550m: 7:32.77
(42.75)
600m: 8:15.76
(42.99)
650m: 8:58.67
(42.91)
700m: 9:41.43
(42.76)
750m: 10:24.15
(42.72)
800m: 11:06.76
(42.61)
850m: 11:50.33
(43.57)
900m: 12:33.28
(42.95)
950m: 13:16.85
(43.57)
1000m: 13:59.74
(42.89)
1050m: 14:43.22
(43.48)
1100m: 15:26.00
(42.78)
1150m: 16:08.47
(42.47)
1200m: 16:50.96
(42.49)
1250m: 17:33.61
(42.65)
1300m: 18:16.02
(42.41)
1350m: 18:58.07
(42.05)
1400m: 19:40.17
(42.10)
1450m: 20:22.06
(41.89)
1500m: 21:02.26
(40.20)
Event official at: 2020-01-25 12:12:41
2020-01-25 12:14:11 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Södertörns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner