2020-04-04   14:30:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP2 2019-2020, Stockholm - Torvalla

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Results
UGP 2-2020 Södertörn
Place: Organizer: Stockholms Simförbund
Pool: 25m Competition Date: Jan 25, 2020 to Jan 26, 2020
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass A - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening +0.47 59.23
50m: 27.72
100m: 59.23
(31.51)
2 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening +0.66 59.55 +0.32
50m: 27.88
100m: 59.55
(31.67)
3 Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening +0.65 1:00.25 +1.02
50m: 27.80
100m: 1:00.25
(32.45)
4 Albin Eriksson 2003 Simklubben Neptun +0.72 1:02.88 +3.65
50m: 28.40
100m: 1:02.88
(34.48)
5 Jesper Granath 2002 Wisby Simsällskap +0.61 1:03.33 +4.10
50m: 29.32
100m: 1:03.33
(34.01)
6 Nils Backlund 2002 Spårvägen Simförening +0.69 1:03.79 +4.56
50m: 30.37
100m: 1:03.79
(33.42)
7 Linus Thörn 2002 Simklubben Neptun +0.75 1:05.43 +6.20
50m: 30.60
100m: 1:05.43
(34.83)
8 Aryan Munshi 2002 Stockholmspolisens IF SF +0.70 1:09.71 +10.48
50m: 31.97
100m: 1:09.71
(37.74)
9 Casper Runfjäll 2002 Södertälje Simsällskap +0.70 1:12.13 +12.90
50m: 33.50
100m: 1:12.13
(38.63)
10 Max Eriksson 2003 Gustavsbergs Simsällskap +0.74 1:12.87 +13.64
50m: 33.95
100m: 1:12.87
(38.92)
11 Joel Aggefors 2003 Gustavsbergs Simsällskap +0.74 1:17.02 +17.79
50m: 34.79
100m: 1:17.02
(42.23)
- Jakob Rasmuson 2003 Simklubben Neptun +0.62 DSQ
Event official at: 2020-01-25 10:00:10
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass B - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Emil Gunnarsson 2004 Södertörns Simsällskap +0.66 1:02.17
50m: 28.84
100m: 1:02.17
(33.33)
2 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.65 1:03.36 +1.19
50m: 29.09
100m: 1:03.36
(34.27)
3 Elias Lyth 2004 Wisby Simsällskap +0.72 1:04.78 +2.61
50m: 29.96
100m: 1:04.78
(34.82)
4 Simon Brunn 2004 Tyresö Simsällskap +0.65 1:07.67 +5.50
50m: 31.00
100m: 1:07.67
(36.67)
Event official at: 2020-01-25 10:00:10
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass C - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun +0.66 1:03.25
50m: 29.06
100m: 1:03.25
(34.19)
2 Oliver Albinzon 2005 Simklubben Neptun +0.48 1:04.77 +1.52
50m: 30.35
100m: 1:04.77
(34.42)
3 David  Holmberg 2005 Spårvägen Simförening +0.52 1:05.72 +2.47
50m: 30.51
100m: 1:05.72
(35.21)
4 Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening +0.68 1:06.15 +2.90
50m: 31.17
100m: 1:06.15
(34.98)
5 Melvin Rinaldo 2005 Gustavsbergs Simsällskap +0.83 1:06.64 +3.39
50m: 30.62
100m: 1:06.64
(36.02)
6 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun +0.64 1:07.87 +4.62
50m: 31.34
100m: 1:07.87
(36.53)
7 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:08.49 +5.24
50m: 32.11
100m: 1:08.49
(36.38)
8 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening +0.76 1:08.72 +5.47
50m: 30.23
100m: 1:08.72
(38.49)
9 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 1:09.77 +6.52
50m: 31.49
100m: 1:09.77
(38.28)
10 Uno Härmark 2005 Simklubben Neptun +0.69 1:09.87 +6.62
50m: 31.71
100m: 1:09.87
(38.16)
11 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 1:10.01 +6.76
50m: 31.68
100m: 1:10.01
(38.33)
12 Philip Palmqvist 2005 Simklubben Neptun +0.75 1:10.80 +7.55
50m: 32.89
100m: 1:10.80
(37.91)
13 Jack Sjöberg 2005 Wisby Simsällskap +0.56 1:11.71 +8.46
50m: 32.57
100m: 1:11.71
(39.14)
14 Max Ringbom 2005 Tyresö Simsällskap +0.76 1:18.09 +14.84
50m: 35.67
100m: 1:18.09
(42.42)
15 Arvid Engqvist 2005 Södertälje Simsällskap +0.67 1:19.18 +15.93
50m: 34.29
100m: 1:19.18
(44.89)
16 Mathias Steffansson 2005 Gustavsbergs Simsällskap +0.71 1:21.65 +18.40
50m: 36.22
100m: 1:21.65
(45.43)
17 Joakim Johansson 2005 Södertälje Simsällskap +0.51 1:25.04 +21.79
50m: 39.13
100m: 1:25.04
(45.91)
18 Neo Carlberg 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.50 1:26.72 +23.47
50m: 38.03
100m: 1:26.72
(48.69)
19 Vidar Hagstad Västberg 2005 Hellas Simklubb +0.80 1:34.21 +30.96
50m: 41.62
100m: 1:34.21
(52.59)
Event official at: 2020-01-25 10:00:10
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass D - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 William Erneholm 2006 Spårvägen Simförening +0.67 1:06.85
50m: 30.57
100m: 1:06.85
(36.28)
2 Jonatan Eriksson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.55 1:10.16 +3.31
50m: 31.99
100m: 1:10.16
(38.17)
3 Anton Jöngren 2006 Spårvägen Simförening +0.54 1:12.18 +5.33
50m: 33.21
100m: 1:12.18
(38.97)
4 Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening +0.68 1:17.04 +10.19
50m: 34.64
100m: 1:17.04
(42.40)
5 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 1:18.92 +12.07
50m: 35.94
100m: 1:18.92
(42.98)
6 Niklas Nygren 2006 Södertörns Simsällskap +0.72 1:19.10 +12.25
50m: 35.34
100m: 1:19.10
(43.76)
7 Leo Näreskog 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.64 1:21.04 +14.19
50m: 36.73
100m: 1:21.04
(44.31)
8 Christopher Brown 2006 Södertörns Simsällskap +0.68 1:23.70 +16.85
50m: 38.81
100m: 1:23.70
(44.89)
9 Hugo Patrikson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 1:24.38 +17.53
50m: 38.94
100m: 1:24.38
(45.44)
10 Sam Asaad 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.78 1:26.44 +19.59
50m: 38.30
100m: 1:26.44
(48.14)
11 Nathanael Alexandersson 2006 Spårvägen Simförening +0.61 1:31.05 +24.20
50m: 38.39
100m: 1:31.05
(52.66)
- Liam Lehtonen Hebert 2006 Spårvägen Simförening -.-- DSQ
Event official at: 2020-01-25 10:00:10
Event 2, 100m Fjärilsim Herrar Klass E - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Nicola Pavlovic Cano 2007 Södertörns Simsällskap +0.54 1:08.30
50m: 31.41
100m: 1:08.30
(36.89)
2 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap +0.57 1:10.70 +2.40
50m: 32.75
100m: 1:10.70
(37.95)
3 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening +0.89 1:21.56 +13.26
50m: 37.13
100m: 1:21.56
(44.43)
4 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap +0.77 1:22.30 +14.00
50m: 38.14
100m: 1:22.30
(44.16)
5 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.45 1:25.22 +16.92
50m: 39.35
100m: 1:25.22
(45.87)
6 Gustaf Färnqvist 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 1:26.03 +17.73
50m: 40.15
100m: 1:26.03
(45.88)
7 Vidar Karlström 2007 Spårvägen Simförening +0.69 1:32.29 +23.99
50m: 39.32
100m: 1:32.29
(52.97)
8 Marco Blix Grimaldi 2007 Simklubben Neptun +0.52 1:34.41 +26.11
50m: 40.15
100m: 1:34.41
(54.26)
- Japheth Shewa 2007 Spårvägen Simförening -.-- DNS
Event official at: 2020-01-25 10:00:10
2020-01-25 10:02:06 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Södertörns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner