2020-04-04   20:23:34
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Talviuinnit 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai klo 12

Document
Results
Talviuinnit
Place: Myyrmäki Organizer: Vanders
Pool: 25m Competition Date: helmi 8, 2020 to helmi 8, 2020
Event 6, 400m Vapaauinti Naiset 12 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Armi Hakkarainen 2008 Vanders 352 5:31.28
50m: 35.59
100m: 1:15.62
(40.03)
150m: 1:58.13
(42.51)
200m: 2:40.98
(42.85)
250m: 3:23.87
(42.89)
300m: 4:06.62
(42.75)
350m: 4:49.41
(42.79)
400m: 5:31.28
(41.87)
2 Fiia Immonen 2008 Vanders 320 5:41.65 +10.37
50m: 37.72
100m: 1:19.32
(41.60)
150m: 2:02.36
(43.04)
200m: 2:45.70
(43.34)
250m: 3:29.61
(43.91)
300m: 4:13.44
(43.83)
350m: 4:57.47
(44.03)
400m: 5:41.65
(44.18)
3 Erica Kovanen 2009 Vanders 270 6:01.69 +30.41
50m: 38.53
100m: 1:22.68
(44.15)
150m: 2:07.52
(44.84)
200m: 2:54.53
(47.01)
250m: 3:41.57
(47.04)
300m: 4:28.43
(46.86)
350m: 5:14.43
(46.00)
400m: 6:01.69
(47.26)
4 Ilona Kallio 2009 Vanders 265 6:03.91 +32.63
50m: 38.57
100m: 1:24.32
(45.75)
150m: 2:12.18
(47.86)
200m: 3:00.06
(47.88)
250m: 3:47.80
(47.74)
300m: 4:34.42
(46.62)
350m: 5:21.36
(46.94)
400m: 6:03.91
(42.55)
5 Elle Liikkanen 2009 Cetus Espoo 236 6:18.43 +47.15
50m: 40.35
100m: 1:27.00
(46.65)
150m: 2:15.31
(48.31)
200m: 3:03.77
(48.46)
250m: 3:53.56
(49.79)
300m: 4:43.05
(49.49)
350m: 5:32.77
(49.72)
400m: 6:18.43
(45.66)
6 Emma Grönberg 2010 Cetus Espoo 230 6:21.68 +50.40
50m: 40.67
100m: 1:27.52
(46.85)
150m: 2:15.60
(48.08)
200m: 3:03.74
(48.14)
250m: 3:53.21
(49.47)
300m: 4:43.34
(50.13)
350m: 5:32.86
(49.52)
400m: 6:21.68
(48.82)
7 Nelly Åström 2008 Cetus Espoo 222 6:25.85 +54.57
50m: 39.97
100m: 1:26.02
(46.05)
150m: 2:13.75
(47.73)
200m: 3:02.97
(49.22)
250m: 3:52.69
(49.72)
300m: 4:43.53
(50.84)
350m: 5:34.97
(51.44)
400m: 6:25.85
(50.88)
8 Vilma Päivärinta 2009 Cetus Espoo 222 6:25.91 +54.63
50m: 43.96
100m: 1:33.42
(49.46)
150m: 2:22.87
(49.45)
200m: 3:12.77
(49.90)
250m: 4:01.59
(48.82)
300m: 4:51.20
(49.61)
350m: 5:39.75
(48.55)
400m: 6:25.91
(46.16)
9 Ronja Taskinen 2008 Cetus Espoo 220 6:27.13 +55.85
50m: 41.32
100m: 1:28.46
(47.14)
150m: 2:17.56
(49.10)
200m: 3:07.47
(49.91)
250m: 3:57.90
(50.43)
300m: 4:48.29
(50.39)
350m: 5:38.73
(50.44)
400m: 6:27.13
(48.40)
10 Leonie Hildén 2008 Cetus Espoo 218 6:28.21 +56.93
50m: 41.58
100m: 1:29.75
(48.17)
150m: 2:19.49
(49.74)
200m: 3:10.10
(50.61)
250m: 3:59.82
(49.72)
300m: 4:51.31
(51.49)
350m: 5:41.26
(49.95)
400m: 6:28.21
(46.95)
11 Fanni Laakkio 2008 Cetus Espoo 218 6:28.25 +56.97
50m: 42.89
100m: 1:32.61
(49.72)
150m: 2:21.99
(49.38)
200m: 3:12.56
(50.57)
250m: 4:01.05
(48.49)
300m: 4:50.78
(49.73)
350m: 5:40.57
(49.79)
400m: 6:28.25
(47.68)
12 Hanna-Mari Kuisma 2009 Nurmijärven Uinti 215 6:30.33 +59.05
50m: 41.35
100m: 1:29.77
(48.42)
150m: 2:19.85
(50.08)
200m: 3:11.10
(51.25)
250m: 4:01.28
(50.18)
300m: 4:51.90
(50.62)
350m: 5:42.09
(50.19)
400m: 6:30.33
(48.24)
13 Emma Palmos 2008 Vanders 206 6:35.85 +1:04.57
50m: 42.63
100m: 1:32.61
(49.98)
150m: 2:21.27
(50.21)
200m: 3:12.99
(51.72)
250m: 4:04.13
(51.14)
300m: 4:55.03
(50.90)
350m: 5:46.32
(51.29)
400m: 6:35.85
(49.53)
14 Raakel Rihte 2008 Cetus Espoo 185 6:50.39 +1:19.11
50m: 44.30
100m: 1:36.74
(52.44)
150m: 2:28.81
(52.07)
200m: 3:24.18
(55.37)
250m: 4:17.51
(53.33)
300m: 5:11.40
(53.89)
350m: 6:04.90
(53.50)
400m: 6:50.39
(45.49)
15 Elsaliisa Mänttäri 2009 Cetus Espoo 119 7:54.97 +2:23.69
50m: 56.97
100m: 1:57.55
(1:00.58)
150m: 2:58.41
(1:00.86)
200m: 3:57.62
(59.21)
250m: 4:58.42
(1:00.80)
300m: 5:56.77
(58.35)
350m: 6:58.68
(1:01.91)
400m: 7:54.97
(56.29)
Event official at: 8.2.2020 13.38.00
Event 6, 400m Vapaauinti Naiset 13-14 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Milla Kiviranta 2006 Vanders 460 5:02.82
50m: 35.05
100m: 1:13.81
(38.76)
150m: 1:52.67
(38.86)
200m: 2:31.08
(38.41)
250m: 3:47.34
(1:16.26)
300m: 4:25.38
(38.04)
350m: 5:02.82
(37.44)
2 Rebekka Ritmala 2006 Vanders 442 5:06.97 +4.15
50m: 34.77
100m: 1:13.21
(38.44)
150m: 1:51.67
(38.46)
200m: 2:30.24
(38.57)
250m: 3:08.99
(38.75)
300m: 3:49.09
(40.10)
350m: 4:28.85
(39.76)
400m: 5:06.97
(38.12)
3 Veera Oila 2007 Vanders 433 5:09.12 +6.30
50m: 35.07
100m: 1:13.71
(38.64)
150m: 1:53.07
(39.36)
200m: 2:32.50
(39.43)
250m: 3:11.88
(39.38)
300m: 3:51.83
(39.95)
350m: 4:30.88
(39.05)
400m: 5:09.12
(38.24)
4 Emmi Halonen 2006 Vanders 415 5:13.47 +10.65
50m: 34.15
100m: 1:12.57
(38.42)
150m: 1:51.77
(39.20)
200m: 2:31.82
(40.05)
250m: 3:11.83
(40.01)
300m: 3:52.33
(40.50)
350m: 4:33.16
(40.83)
400m: 5:13.47
(40.31)
5 Hilda Kupila 2006 Vanders 407 5:15.61 +12.79
50m: 34.38
100m: 1:13.69
(39.31)
150m: 1:53.39
(39.70)
200m: 2:34.42
(41.03)
250m: 3:15.43
(41.01)
300m: 3:55.96
(40.53)
350m: 4:36.62
(40.66)
400m: 5:15.61
(38.99)
6 Eevi Hirsi 2007 HTU Stadi 357 5:29.63 +26.81
50m: 34.95
100m: 1:15.46
(40.51)
150m: 1:57.67
(42.21)
200m: 2:40.92
(43.25)
250m: 3:24.07
(43.15)
300m: 4:07.24
(43.17)
350m: 4:49.05
(41.81)
400m: 5:29.63
(40.58)
7 Vuokko Larjomaa 2007 Cetus Espoo 302 5:48.65 +45.83
50m: 37.03
100m: 1:19.67
(42.64)
150m: 2:04.15
(44.48)
200m: 2:49.38
(45.23)
250m: 3:34.51
(45.13)
300m: 4:19.55
(45.04)
350m: 5:04.97
(45.42)
400m: 5:48.65
(43.68)
Event official at: 8.2.2020 13.38.00
Event 6, 400m Vapaauinti Naiset 15-16 years - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Milla Strandberg 2005 Vanders 508 4:53.02
50m: 32.86
100m: 1:09.12
(36.26)
150m: 1:45.80
(36.68)
200m: 2:22.46
(36.66)
250m: 2:59.90
(37.44)
300m: 3:37.93
(38.03)
350m: 4:15.67
(37.74)
400m: 4:53.02
(37.35)
2 Essi Ahvenainen 2005 Vanders 486 4:57.51 +4.49
50m: 33.79
100m: 1:10.93
(37.14)
150m: 1:48.44
(37.51)
200m: 2:26.80
(38.36)
250m: 3:04.76
(37.96)
300m: 3:43.39
(38.63)
350m: 4:21.42
(38.03)
400m: 4:57.51
(36.09)
3 Anna Mattila 2004 Helsingin Uimarit 461 5:02.68 +9.66
50m: 33.52
100m: 1:10.39
(36.87)
150m: 1:47.94
(37.55)
200m: 2:25.68
(37.74)
250m: 3:04.06
(38.38)
300m: 3:42.60
(38.54)
350m: 4:22.24
(39.64)
400m: 5:02.68
(40.44)
4 Mea Melissa Miettinen 2005 Vanders 455 5:03.97 +10.95
50m: 34.34
100m: 1:12.64
(38.30)
150m: 1:51.03
(38.39)
200m: 2:29.78
(38.75)
250m: 3:47.22
(1:17.44)
300m: 4:26.46
(39.24)
350m: 5:03.97
(37.51)
5 Ada Oila 2005 Vanders 453 5:04.36 +11.34
50m: 35.10
100m: 1:13.68
(38.58)
150m: 1:52.29
(38.61)
200m: 2:30.88
(38.59)
250m: 3:09.71
(38.83)
300m: 3:47.97
(38.26)
350m: 4:26.54
(38.57)
400m: 5:04.36
(37.82)
6 Tatiana Sukhareva 2005 Vanders 442 5:06.98 +13.96
50m: 34.41
100m: 1:12.50
(38.09)
150m: 1:51.03
(38.53)
200m: 2:30.22
(39.19)
250m: 3:09.95
(39.73)
300m: 4:28.80
(1:18.85)
350m: 5:06.98
(38.18)
- Iina Rissanen 2005 Vanders DNS
Event official at: 8.2.2020 13.38.00
Event 6, 400m Vapaauinti Naiset 17 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Maria Yritys 2002 Kampuksen Plaani 563 4:43.13
50m: 32.75
100m: 1:08.30
(35.55)
150m: 1:43.89
(35.59)
200m: 2:19.84
(35.95)
250m: 2:55.92
(36.08)
300m: 4:08.03
(1:12.11)
350m: 4:43.13
(35.10)
Event official at: 8.2.2020 13.38.00
2020-02-08 13.38.38 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Vanders

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner