Resultater for A6 cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:05 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 739 | 29.74 | 1:03.01 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | 571 | 33.17 | 1:08.69 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Marianne Duijm | 1993 | 554 | 33.89 | 1:09.38 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Line Jensen | 1993 | 387 | 37.96 | 1:18.19 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Yasmin Saud | 1994 | 646 | 31.65 | 1:05.91 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 543 | 34.19 | 1:09.81 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Pia Nicolaisen | 1994 | 517 | 34.60 | 1:10.98 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 497 | 34.87 | 1:11.94 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Julie Langhorn | 1994 | 469 | 35.40 | 1:13.35 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Simone Isbye | 1994 | 415 | 37.14 | 1:16.40 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Helena Pedersen | 1994 | 388 | 37.12 | 1:18.08 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Maria Lassen | 1994 | 381 | 38.79 | 1:18.56 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Julie Langberg Jensen | 1995 | 312 | 41.19 | 1:24.00 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Melizza Petersen | 1994 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 523 | 34.11 | 1:10.73 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Sarah Sannung | 1996 | 460 | 35.94 | 1:13.81 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Nanna Johansen | 1996 | 447 | 37.28 | 1:14.50 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Sofie Witthøft | 1997 | 439 | 36.32 | 1:14.98 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Siham Saud | 1997 | 418 | 37.62 | 1:16.21 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Anna Gade | 1996 | 414 | 37.85 | 1:16.43 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 412 | 37.72 | 1:16.59 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 387 | 38.29 | 1:18.15 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Vanggård | 1996 | 377 | 37.88 | 1:18.85 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Maria Engberg Nielsen | 1996 | 375 | 38.88 | 1:19.01 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Leona Kenskov | 1996 | 372 | 37.13 | 1:19.23 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Mette Jensen | 1997 | 362 | 38.96 | 1:19.96 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Kristine Hammerum | 1997 | 319 | 40.97 | 1:23.36 | |||||
A6 | ||||||||||
14 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 307 | 41.04 | 1:24.43 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Karoline Bødker | 1997 | 287 | 43.55 | 1:26.36 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Thea Stybe Sørensen | 1997 | 286 | 42.65 | 1:26.46 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
17 | Klara Tetzschenner Madsen | 1997 | 285 | 43.09 | 1:26.55 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
18 | Natasja Larsen | 1996 | 272 | 43.14 | 1:27.89 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Anna Fixdahl | 1997 | 267 | 43.31 | 1:28.42 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Victoria Laursen | 1997 | 257 | 45.37 | 1:29.60 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Clara Petersen | 1996 | 251 | 42.82 | 1:30.35 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Sofie Carmel | 1997 | 185 | 49.04 | 1:39.96 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Catharina Skov Andersen | 1997 | DSQ | Sv på mave v 25m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 330 | 39.69 | 1:22.43 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura Dahl | 1998 | 315 | 41.44 | 1:23.77 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Signe Nielsen | 1998 | 299 | 42.36 | 1:25.23 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Maja Østergaard | 1998 | 294 | 42.14 | 1:25.66 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Emily Krontoft | 1998 | 249 | 44.09 | 1:30.59 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Natasja Schultz | 1998 | 246 | 44.45 | 1:30.88 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 239 | 45.67 | 1:31.79 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Helena Kopp | 1999 | 228 | 1:33.24 | 1:33.24 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Vera Staun Hansen | 1999 | 228 | 45.02 | 1:33.30 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Sarah Bjørnholdt | 1999 | 220 | 46.68 | 1:34.33 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Freja Gram | 1999 | 205 | 46.50 | 1:36.60 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 204 | 1:36.72 | 1:36.72 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Laura Buchwald | 1998 | 199 | 1:37.55 | 1:37.55 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Pernille Weberg | 1999 | 189 | 47.45 | 1:39.33 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Louise Nicolaisen | 1998 | 182 | 50.34 | 1:40.44 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Laura Hartz | 1998 | 163 | 49.25 | 1:44.28 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Sofie Hong Yo Grøndal | 1999 | 107 | 58.18 | 2:00.05 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Louise Winsley | 1998 | DSQ | Sv på mave eft 25m | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Malene Bang | 1999 | DSQ | Forkert sv art v 75m | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Maria Kofoed | 1999 | DSQ | Sv på mav v 25m | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 376 | 38.13 | 1:18.93 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Camilla Taylor | 2000 | 240 | 44.07 | 1:31.66 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 212 | 47.53 | 1:35.54 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 182 | 49.06 | 1:40.54 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Astrid Dyremose Kestner | 2000 | 168 | 47.27 | 1:43.19 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Lærke Holm Junge | 2000 | 159 | 52.01 | 1:45.19 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Kamilla Neve | 2000 | 136 | 54.24 | 1:50.77 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 136 | 55.03 | 1:50.89 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Katja Petersson | 2001 | 125 | 54.41 | 1:53.94 | |||||
A6 | ||||||||||
10 | Caroline S. I. Sørensen | 2000 | 82 | 1:02.26 | 2:11.14 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Marie Carmel | 2000 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Amalie Mårtensson | 2000 | DSQ | Sv på mave v 75m | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Sofie Kepp Jensen | 2002 | DSQ | Sv på mave eft 25m | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 15:05 |