Tulokset Citadellsim
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
09:35 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: AB Landskronahem |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernille Jalsøe |
1993 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:06.37 |
2:16.64 |
3:27.58 |
4:38.16 |
9:18.45 |
|
|
|
|
|
|
5:48.06 |
6:59.14 |
8:09.70 |
|
|
|
2 |
Josefine Hansson |
1992 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:08.16 |
2:18.76 |
3:29.33 |
4:39.38 |
9:20.34 |
|
|
|
|
|
|
5:49.67 |
7:00.09 |
8:10.43 |
|
|
|
3 |
Maj Lindberg Hansen |
1992 |
Allerød Svømmeklub |
|
1:06.94 |
2:17.89 |
3:28.98 |
4:40.08 |
9:23.38 |
|
|
|
|
|
|
5:51.09 |
7:02.22 |
8:13.39 |
|
|
|
4 |
Monique Johansen |
1994 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:06.73 |
2:18.55 |
3:31.37 |
4:44.74 |
9:34.14 |
|
|
|
|
|
|
5:57.45 |
7:10.52 |
8:23.06 |
|
|
|
5 |
Ellinor Nilsson |
1994 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
1:08.28 |
2:21.75 |
3:35.02 |
4:48.49 |
9:41.20 |
|
|
|
|
|
|
6:02.34 |
7:15.73 |
8:29.55 |
|
|
|
6 |
Erika Kaspersson |
1994 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:09.78 |
2:22.91 |
3:36.33 |
4:51.07 |
9:43.87 |
|
|
|
|
|
|
6:04.51 |
7:17.88 |
8:31.29 |
|
|
|
7 |
Lina Hinderup |
1994 |
Simklubben Ran |
|
1:06.65 |
2:20.36 |
3:34.42 |
4:49.41 |
9:50.21 |
|
|
|
|
|
|
6:04.15 |
7:20.00 |
8:35.43 |
|
|
|
8 |
Agnes Idoffsson |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:11.05 |
2:25.46 |
3:40.55 |
4:55.70 |
10:04.10 |
|
|
|
|
|
|
6:12.28 |
7:29.83 |
8:47.87 |
|
|
|
9 |
Hanna Rahm-Andersson |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:11.11 |
2:27.18 |
3:44.12 |
5:02.31 |
10:16.38 |
|
|
|
|
|
|
6:19.81 |
7:39.66 |
8:58.53 |
|
|
|
10 |
Felicia Hantorp |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:11.69 |
2:30.17 |
3:49.08 |
5:08.46 |
10:19.59 |
|
|
|
|
|
|
6:28.28 |
7:46.90 |
9:04.66 |
|
|
|
11 |
Anna Gren |
1993 |
Simklubben Triton |
|
1:14.24 |
2:32.16 |
3:50.77 |
5:09.09 |
10:23.25 |
|
|
|
|
|
|
6:28.02 |
7:46.82 |
9:05.87 |
|
|
|
12 |
Johanna Holmberg |
1993 |
Simklubben Lödde |
|
1:12.16 |
2:30.94 |
3:50.96 |
5:11.26 |
10:35.11 |
|
|
|
|
|
|
6:32.32 |
7:54.21 |
9:15.23 |
|
|
|
13 |
Cecilia Andersson |
1993 |
Ystads Simsällskap |
|
1:17.63 |
2:40.05 |
4:02.86 |
5:25.58 |
10:53.81 |
|
|
|
|
|
|
6:48.49 |
8:11.88 |
9:34.51 |
|
|
|
14 |
Maria Persson |
1993 |
Simsällskapet Iden |
|
1:17.68 |
2:40.45 |
4:03.26 |
5:27.01 |
11:01.63 |
|
|
|
|
|
|
6:50.00 |
8:14.47 |
9:38.93 |
|
|
|
15 |
Linnea Fransson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:18.40 |
2:43.33 |
4:09.73 |
5:35.13 |
11:13.71 |
|
|
|
|
|
|
7:01.84 |
8:26.77 |
9:51.93 |
|
|
|
16 |
Fia Håbbe |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
1:19.90 |
2:46.29 |
4:11.71 |
5:36.18 |
11:15.11 |
|
|
|
|
|
|
7:01.71 |
8:26.97 |
9:51.97 |
|
|
|
17 |
Isabella Svensson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:20.50 |
2:44.63 |
4:09.77 |
5:35.70 |
11:20.79 |
|
|
|
|
|
|
7:01.79 |
8:28.46 |
9:55.34 |
|
|
|
18 |
Emelie Hansson-Ferreira |
1993 |
Simklubben Ran |
|
1:19.30 |
2:44.43 |
4:10.55 |
5:37.94 |
11:33.74 |
|
|
|
|
|
|
7:07.46 |
8:37.42 |
10:07.16 |
|
|
|
19 |
Eliana Ohlsson |
1995 |
Simsällskapet Iden |
|
1:21.53 |
2:50.12 |
4:17.96 |
5:47.58 |
11:33.95 |
|
|
|
|
|
|
7:16.05 |
8:44.54 |
10:12.07 |
|
|
|
20 |
Karin Sandin |
1995 |
Höganäs Simsällskap |
|
1:20.57 |
2:49.01 |
4:19.71 |
5:49.69 |
11:48.39 |
|
|
|
|
|
|
7:20.31 |
8:50.49 |
10:21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
09:35 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
09:48 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Elhandel I Landskrona |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Kaspersson |
1997 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:13.22 |
2:31.02 |
3:49.42 |
5:08.26 |
10:22.15 |
|
|
|
|
|
|
6:27.35 |
7:46.65 |
9:05.40 |
|
|
|
2 |
Emma Eriksson |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
1:22.61 |
2:53.98 |
4:26.28 |
5:59.41 |
12:10.47 |
|
|
|
|
|
|
7:32.74 |
9:07.15 |
10:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
09:48 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
10:06 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Team Sportia |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristian Weber Larsen |
1990 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
26.37 |
|
|
|
53.98 |
|
2 |
Jesper Åkesson |
1988 |
Simklubben Ran |
|
25.39 |
|
|
|
54.07 |
|
3 |
Mats Westergren |
1994 |
Simklubben Ran |
|
26.00 |
|
|
|
54.11 |
|
4 |
Andreas Schiellerup |
1993 |
Birkerød Svømmeklub |
|
26.08 |
|
|
|
54.19 |
|
5 |
Jonas Holmström |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
25.82 |
|
|
|
54.43 |
|
6 |
Tobias Urban Hansen |
1987 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
25.88 |
|
|
|
54.70 |
|
7 |
Rickard Vagerstam |
1990 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
26.40 |
|
|
|
55.33 |
|
8 |
Niklas Andersson |
1992 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
26.65 |
|
|
|
55.36 |
|
9 |
Tim Jarnvik |
1992 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
26.16 |
|
|
|
55.50 |
|
10 |
Fredrik Hansen |
1992 |
Simsällskapet Iden |
|
26.80 |
|
|
|
55.52 |
|
11 |
Lennie Sahlström |
1987 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
26.54 |
|
|
|
55.54 |
|
12 |
Hampus Olsson |
1991 |
Ystads Simsällskap |
|
26.69 |
|
|
|
56.19 |
|
13 |
Marcus Sjöberg |
1991 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
26.60 |
|
|
|
56.25 |
|
14 |
Patrik Ujlaki |
1992 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
27.03 |
|
|
|
56.39 |
|
15 |
Adam Schön-Svensson |
1991 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
27.72 |
|
|
|
56.56 |
|
16 |
Andreas Ortmann |
1991 |
Allerød Svømmeklub |
|
27.08 |
|
|
|
56.61 |
|
17 |
Albert Brock |
1993 |
Simklubben Lödde |
|
27.73 |
|
|
|
56.90 |
|
18 |
Jonathan Johansen |
1992 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
27.10 |
|
|
|
56.92 |
|
19 |
Emil Klingberg |
1987 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
27.30 |
|
|
|
56.98 |
|
20 |
Jacob Thoft |
1993 |
Simklubben Ran |
|
27.24 |
|
|
|
57.37 |
|
21 |
Glen Fransson |
1992 |
Simklubben Ran |
|
27.30 |
|
|
|
57.56 |
|
22 |
Frederik Gustafsson |
1993 |
Birkerød Svømmeklub |
|
28.05 |
|
|
|
57.61 |
|
23 |
Julius Hjelm |
1994 |
Simsällskapet Iden |
|
27.45 |
|
|
|
57.78 |
|
24 |
Erik Åkesson |
1990 |
Simklubben Lödde |
|
27.50 |
|
|
|
57.86 |
|
24 |
Martin Glifberg |
1992 |
Ystads Simsällskap |
|
27.46 |
|
|
|
57.86 |
|
26 |
Kevin Sigsgaard |
1993 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
27.65 |
|
|
|
57.93 |
|
27 |
Alexander Johansson |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
28.29 |
|
|
|
58.37 |
|
28 |
Styrbjörn Torell |
1993 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
28.14 |
|
|
|
58.78 |
|
29 |
Tobias Mähl |
1991 |
Simklubben Lödde |
|
27.83 |
|
|
|
58.82 |
|
30 |
Richard Hansson |
1992 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
27.72 |
|
|
|
58.93 |
|
31 |
Christoffer Nilsson |
1988 |
Simklubben Poseidon |
|
28.13 |
|
|
|
59.04 |
|
32 |
Magnus Sigurdsson |
1993 |
Simklubben Ran |
|
28.05 |
|
|
|
59.06 |
|
33 |
Martin Svensson |
1994 |
Simsällskapet Iden |
|
28.19 |
|
|
|
59.14 |
|
34 |
Jens Barkentin |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
28.63 |
|
|
|
59.23 |
|
35 |
Fredrik Olofsson |
1994 |
Ängelholms Simsällskap |
|
28.78 |
|
|
|
59.34 |
|
36 |
Christian Nørregaard |
1993 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
28.52 |
|
|
|
59.41 |
|
37 |
Daniel Lundell |
1991 |
Eslövs Simsällskap |
|
28.79 |
|
|
|
59.42 |
|
38 |
Andreas Nicolaidis |
1990 |
Ystads Simsällskap |
|
27.78 |
|
|
|
59.45 |
|
39 |
Markus Topphem |
1993 |
Ystads Simsällskap |
|
28.70 |
|
|
|
59.48 |
|
40 |
Oskar Möller |
1990 |
Simklubben Lödde |
|
27.98 |
|
|
|
59.53 |
|
41 |
Marc Bach Nielsen |
1994 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
28.89 |
|
|
|
1:00.22 |
|
42 |
Simon Plato |
1993 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
29.09 |
|
|
|
1:00.31 |
|
43 |
Rasmus Härstedt |
1994 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
28.95 |
|
|
|
1:00.37 |
|
44 |
Jim Ljungqvist |
1994 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
29.24 |
|
|
|
1:00.56 |
|
45 |
Henrik Ridell |
1994 |
Simklubben Triton |
|
29.00 |
|
|
|
1:00.61 |
|
46 |
Jonathan Andersson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
28.74 |
|
|
|
1:00.67 |
|
47 |
Oskar Olofsson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
29.50 |
|
|
|
1:00.94 |
|
48 |
Ola Kristoffersson |
1988 |
Simsällskapet Iden |
|
29.06 |
|
|
|
1:00.96 |
|
49 |
Troels Johansson |
1992 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
28.68 |
|
|
|
1:00.99 |
|
50 |
Gustav Hellqvist |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
29.73 |
|
|
|
1:01.00 |
|
51 |
Patrik Leth Jørgensen |
1992 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
29.01 |
|
|
|
1:01.20 |
|
52 |
Anton Kostevski |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
29.61 |
|
|
|
1:01.31 |
|
53 |
Erik Öjstedt |
1995 |
Ängelholms Simsällskap |
|
29.48 |
|
|
|
1:01.61 |
|
54 |
Marcus Plato |
1991 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
29.20 |
|
|
|
1:01.71 |
|
55 |
Robin Svensson |
1994 |
Landskrona Simsällskap |
|
28.87 |
|
|
|
1:02.05 |
|
56 |
Jonatan Jönsson |
1994 |
Simklubben Triton |
|
29.71 |
|
|
|
1:02.20 |
|
57 |
Oscar Pihl |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
29.44 |
|
|
|
1:02.26 |
|
58 |
Alexander Hubner |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
29.73 |
|
|
|
1:02.35 |
|
59 |
Pontus Jörgensen |
1994 |
Ängelholms Simsällskap |
|
29.92 |
|
|
|
1:02.36 |
|
60 |
Anton Faberling |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
30.33 |
|
|
|
1:02.57 |
|
61 |
Markus Svensson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
29.81 |
|
|
|
1:03.14 |
|
62 |
Joachim Olsson |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
31.05 |
|
|
|
1:03.23 |
|
63 |
Benjamin Jensen |
1994 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
29.87 |
|
|
|
1:03.76 |
|
64 |
Erik Prawitz |
1993 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.08 |
|
|
|
1:03.87 |
|
65 |
Axel Flodfält |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
30.18 |
|
|
|
1:04.06 |
|
66 |
Ian Fernström |
1995 |
Höganäs Simsällskap |
|
30.39 |
|
|
|
1:04.34 |
|
66 |
Linus Lindén |
1993 |
Landskrona Simsällskap |
|
31.22 |
|
|
|
1:04.34 |
|
68 |
Måns Tangvald |
1995 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
31.07 |
|
|
|
1:04.78 |
|
69 |
Niclas Mauritzson |
1994 |
Örebro Simallians |
|
30.45 |
|
|
|
1:04.91 |
|
70 |
Ivan Mosic |
1995 |
Landskrona Simsällskap |
|
31.02 |
|
|
|
1:04.94 |
|
71 |
Andreas Thoft |
1995 |
Simklubben Ran |
|
31.37 |
|
|
|
1:05.01 |
|
72 |
Kerim Kozo |
1995 |
Landskrona Simsällskap |
|
30.60 |
|
|
|
1:05.09 |
|
73 |
Johannes Lindvall |
1994 |
Simklubben Poseidon |
|
30.50 |
|
|
|
1:05.22 |
|
74 |
Andre Lantz |
1990 |
Simklubben Ran |
|
30.68 |
|
|
|
1:05.51 |
|
75 |
Tobias Schmidt |
1994 |
Simklubben Triton |
|
31.39 |
|
|
|
1:05.52 |
|
76 |
Gustav Dolk |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
31.67 |
|
|
|
1:06.73 |
|
77 |
Petter Hansson |
1995 |
Eslövs Simsällskap |
|
31.93 |
|
|
|
1:06.93 |
|
78 |
Shan Langlais |
1994 |
Simklubben Poseidon |
|
33.78 |
|
|
|
1:10.73 |
|
79 |
Max Tangvald |
1993 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
34.56 |
|
|
|
1:12.59 |
|
80 |
Jonatan Palade |
1994 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
35.54 |
|
|
|
1:13.73 |
|
81 |
Christopher Wang |
1995 |
Simklubben Ran |
|
35.34 |
|
|
|
1:13.76 |
|
82 |
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
|
42.81 |
|
|
|
1:37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
10:06 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
10:16 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Kupolium |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
10:16 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
10:22 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: HT emballage |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
10:22 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
10:32 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: Örenäs Slott |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Eversholt |
1990 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
31.82 |
1:06.96 |
1:43.50 |
|
2:21.77 |
|
2 |
Julie Schmidt |
1995 |
Allerød Svømmeklub |
|
33.42 |
1:10.00 |
1:47.80 |
|
2:25.92 |
|
3 |
Josefine Hansson |
1992 |
Eslövs Simsällskap |
|
32.94 |
1:10.29 |
1:48.25 |
|
2:26.23 |
|
4 |
Nelly Hansson |
1993 |
Ystads Simsällskap |
|
33.35 |
1:11.29 |
1:51.82 |
|
2:31.70 |
|
5 |
Erika Kaspersson |
1994 |
Eslövs Simsällskap |
|
34.79 |
1:13.88 |
1:54.02 |
|
2:34.59 |
|
6 |
Linnea Olausson |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.44 |
1:15.02 |
1:55.52 |
|
2:36.08 |
|
7 |
Sandra Engberg |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
34.65 |
1:14.23 |
1:56.86 |
|
2:38.52 |
|
8 |
Hanna Jörlund |
1991 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.83 |
1:13.18 |
1:54.78 |
|
2:38.77 |
|
9 |
Kajsa Krämer |
1993 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.38 |
1:13.24 |
1:55.71 |
|
2:39.50 |
|
10 |
Amanda Widlund |
1993 |
Simklubben Triton |
|
34.58 |
1:14.08 |
1:56.64 |
|
2:40.42 |
|
11 |
Beatrice Brandt |
1992 |
Simklubben Ran |
|
35.29 |
1:15.96 |
1:59.33 |
|
2:41.87 |
|
12 |
Emma Nilsson |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.25 |
1:17.57 |
2:01.98 |
|
2:44.83 |
|
- |
Viktoria Petersson |
1993 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
10:32 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
10:35 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: KÖKS Centrum |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Hansson |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
30.66 |
1:05.96 |
1:43.23 |
|
2:21.39 |
|
2 |
Cassandra Tran |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.02 |
1:09.76 |
1:49.41 |
|
2:29.63 |
|
3 |
Lina Rosvall |
1997 |
Ängelholms Simsällskap |
|
33.54 |
1:13.17 |
1:55.93 |
|
2:38.82 |
|
4 |
Josefin Johnsson |
1996 |
Simklubben Ran |
|
33.77 |
1:14.85 |
2:02.75 |
|
2:49.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
10:35 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
10:45 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Däck X Pressen |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Bak |
1991 |
Allerød Svømmeklub |
|
30.12 |
1:02.22 |
1:34.50 |
|
2:06.97 |
|
2 |
Christoffer Wallin |
1990 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
30.71 |
1:03.52 |
1:37.53 |
|
2:10.29 |
|
3 |
Tobias Urban Hansen |
1987 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
31.65 |
1:05.59 |
1:41.01 |
|
2:16.58 |
|
4 |
Andreas Holkjær |
1990 |
Allerød Svømmeklub |
|
32.86 |
1:08.08 |
1:43.49 |
|
2:17.78 |
|
5 |
Kristian Weber Larsen |
1990 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
33.86 |
1:09.40 |
1:44.87 |
|
2:20.44 |
|
6 |
Henrik Selmeus |
1980 |
Ystads Simsällskap |
|
32.95 |
1:08.75 |
1:45.65 |
|
2:21.79 |
|
7 |
Tobias Lundkvist |
1990 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
32.90 |
1:09.19 |
1:47.05 |
|
2:23.46 |
|
8 |
Julius Hjelm |
1994 |
Simsällskapet Iden |
|
33.79 |
1:10.15 |
1:46.22 |
|
2:24.12 |
|
9 |
Linus Davidsson |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.42 |
1:09.87 |
1:47.66 |
|
2:24.17 |
|
10 |
Markus Svensson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
33.71 |
1:10.12 |
1:47.51 |
|
2:24.63 |
|
11 |
Emil Möller |
1994 |
Höganäs Simsällskap |
|
34.07 |
1:10.89 |
1:48.49 |
|
2:25.58 |
|
12 |
Oskar Davidsson |
1993 |
Ängelholms Simsällskap |
|
32.78 |
1:09.10 |
1:47.53 |
|
2:25.93 |
|
13 |
Timmie Frodlund |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.11 |
1:10.40 |
1:48.43 |
|
2:27.63 |
|
14 |
Christoffer Roos |
1995 |
Ängelholms Simsällskap |
|
35.99 |
1:14.18 |
1:53.13 |
|
2:30.77 |
|
15 |
Magnus Sigurdsson |
1993 |
Simklubben Ran |
|
35.81 |
1:13.97 |
1:53.43 |
|
2:32.07 |
|
16 |
Benjamin Jensen |
1994 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
36.05 |
1:14.63 |
1:53.79 |
|
2:32.23 |
|
17 |
Rasmus Andersson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
36.21 |
1:15.02 |
1:54.98 |
|
2:33.36 |
|
18 |
Andreas Svensson |
1993 |
Simklubben Ran |
|
35.47 |
1:14.23 |
1:54.38 |
|
2:34.13 |
|
19 |
Alexander Johansson |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
36.82 |
1:15.41 |
1:56.03 |
|
2:34.45 |
|
20 |
Gustav Hellqvist |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.70 |
1:14.92 |
1:56.05 |
|
2:34.83 |
|
21 |
Axel Flodfält |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
36.05 |
1:15.42 |
1:56.24 |
|
2:38.91 |
|
22 |
Alexander Hubner |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
37.84 |
1:18.70 |
2:02.04 |
|
2:43.69 |
|
23 |
Måns Tangvald |
1995 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
42.49 |
1:28.02 |
2:14.02 |
|
2:57.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
10:45 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
10:52 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Defa Lighting |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pontus Wallin |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.22 |
1:10.70 |
1:48.22 |
|
2:25.69 |
|
2 |
Efrem Ghirmai |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.30 |
1:11.73 |
1:51.42 |
|
2:28.50 |
|
3 |
Fabian Steen |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.53 |
1:15.37 |
1:55.82 |
|
2:36.21 |
|
4 |
Filip Dolk |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
37.16 |
1:17.91 |
1:58.30 |
|
2:38.57 |
|
5 |
Otto Schippert |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
37.04 |
1:17.35 |
1:58.69 |
|
2:38.97 |
|
6 |
Eric Schollin |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
35.99 |
1:16.90 |
1:59.61 |
|
2:40.42 |
|
7 |
Cruiz Llupa |
1997 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
37.95 |
1:19.42 |
2:02.65 |
|
2:42.21 |
|
8 |
Alexander Stjepanetic' |
1997 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
40.69 |
1:22.72 |
2:06.49 |
|
2:47.29 |
|
9 |
Victor Möller |
1996 |
Höganäs Simsällskap |
|
39.10 |
1:20.61 |
2:05.01 |
|
2:47.33 |
|
10 |
Anton Andersson |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
42.97 |
1:29.32 |
2:16.83 |
|
3:01.44 |
|
11 |
Simon Karlsson |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
43.90 |
1:32.13 |
2:18.61 |
|
3:05.72 |
|
12 |
Alexander Wåhlin |
1996 |
Eslövs Simsällskap |
|
45.38 |
1:33.38 |
2:22.43 |
|
3:08.16 |
|
13 |
Ali Hariri |
1996 |
Simklubben Ran |
|
44.17 |
1:34.65 |
2:26.31 |
|
3:16.21 |
|
14 |
Fredrik Olsson |
1997 |
Simklubben Ran |
|
47.23 |
1:38.71 |
2:30.46 |
|
3:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
10:52 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
11:40 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: Dennis Maskinuthyrning |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
11:40 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
11:53 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: Resia |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
11:53 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
11:58 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Sponsor: Hyrman |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
11:58 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
12:19 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 400m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: Ven Trafiken |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
12:19 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
12:23 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 400m Medley Herrar, Finaler |
Sponsor: AB Landskronahem |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pontus Wallin |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:08.10 |
2:28.21 |
3:57.55 |
|
5:03.49 |
|
2 |
Johan Christiansson |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
1:16.49 |
2:43.91 |
4:20.83 |
|
5:33.69 |
|
3 |
Alexander Wåhlin |
1996 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:23.29 |
3:05.94 |
4:57.48 |
|
6:19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
12:23 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
12:32 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Elhandel I Landskrona |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
12:32 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
12:46 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Team Sportia |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
12:46 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
16:16 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Kupolium |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Persson |
1988 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
31.71 |
1:06.66 |
1:43.61 |
|
2:22.32 |
|
2 |
Emil Klingberg |
1987 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
34.29 |
1:12.09 |
1:49.49 |
|
2:26.31 |
|
3 |
Martin Glifberg |
1992 |
Ystads Simsällskap |
|
34.35 |
1:12.94 |
1:51.05 |
|
2:27.82 |
|
4 |
Erik Löfgren-Bengtson |
1989 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.96 |
1:11.35 |
1:49.68 |
|
2:28.25 |
|
5 |
Arnold Svarrer |
1991 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.61 |
1:10.82 |
1:50.70 |
|
2:29.92 |
|
6 |
Mads Jensen |
1991 |
Birkerød Svømmeklub |
|
35.62 |
1:14.65 |
1:53.92 |
|
2:33.37 |
|
7 |
Jesper Wallhoff |
1988 |
Ängelholms Simsällskap |
|
35.09 |
1:14.88 |
1:55.52 |
|
2:37.56 |
|
8 |
Styrbjörn Torell |
1993 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.71 |
1:14.51 |
1:56.54 |
|
2:39.37 |
|
9 |
Erik Åkesson |
1990 |
Simklubben Lödde |
|
34.79 |
1:14.90 |
1:57.67 |
|
2:40.43 |
|
10 |
Anton Persson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.68 |
1:16.65 |
1:59.07 |
|
2:40.91 |
|
11 |
Bjarke Schäfer |
1993 |
Birkerød Svømmeklub |
|
37.40 |
1:18.24 |
2:00.09 |
|
2:41.32 |
|
12 |
Anton Faberling |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
37.92 |
1:19.99 |
2:02.67 |
|
2:44.56 |
|
13 |
Albert Brock |
1993 |
Simklubben Lödde |
|
36.49 |
1:19.79 |
2:02.60 |
|
2:47.31 |
|
14 |
Gustav Andersson |
1993 |
Ängelholms Simsällskap |
|
37.04 |
1:19.57 |
2:03.86 |
|
2:47.85 |
|
15 |
Simon Boman |
1994 |
Simsällskapet Iden |
|
38.16 |
1:21.14 |
2:05.11 |
|
2:48.42 |
|
16 |
Oskar Möller |
1990 |
Simklubben Lödde |
|
37.31 |
1:20.22 |
2:05.11 |
|
2:48.91 |
|
17 |
Andreas Svensson |
1993 |
Simklubben Ran |
|
37.42 |
1:20.42 |
2:05.91 |
|
2:50.73 |
|
18 |
Christian Andersson |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
37.84 |
1:21.18 |
2:06.57 |
|
2:52.38 |
|
19 |
Rasmus Lundell |
1995 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
38.43 |
1:21.79 |
2:07.22 |
|
2:53.56 |
|
20 |
Petter Hansson |
1995 |
Eslövs Simsällskap |
|
40.65 |
1:25.54 |
2:11.51 |
|
2:58.26 |
|
21 |
Bartosz Pawlik |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
40.49 |
1:26.29 |
2:12.69 |
|
2:59.05 |
|
22 |
Andreas Thoft |
1995 |
Simklubben Ran |
|
39.80 |
1:25.78 |
2:13.39 |
|
3:01.43 |
|
23 |
Erik Öjstedt |
1995 |
Ängelholms Simsällskap |
|
39.43 |
1:24.76 |
2:13.39 |
|
3:01.88 |
|
24 |
Shan Langlais |
1994 |
Simklubben Poseidon |
|
41.90 |
1:28.62 |
2:17.03 |
|
3:03.56 |
|
25 |
Niclas Mauritzson |
1994 |
Örebro Simallians |
|
42.09 |
1:29.53 |
2:17.62 |
|
3:04.17 |
|
26 |
Jonatan Jönsson |
1994 |
Simklubben Triton |
|
40.85 |
1:28.18 |
2:18.62 |
|
3:07.78 |
|
27 |
Max Tangvald |
1993 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
41.85 |
1:30.80 |
2:23.07 |
|
3:15.10 |
|
28 |
Christopher Wang |
1995 |
Simklubben Ran |
|
44.31 |
1:35.58 |
2:31.45 |
|
3:26.28 |
|
- |
Marcel Ballin |
1993 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
16:16 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
16:26 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Bröstsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Defa Lighting |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
16:26 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
16:34 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: KöksCentrum |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
16:34 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
16:42 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: Örenäs Slott |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
16:42 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
16:44 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Sponsor: Hyrman |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
16:44 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
17:07 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Ven Trafiken |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mats Westergren |
1994 |
Simklubben Ran |
|
59.53 |
2:02.60 |
3:04.91 |
|
4:07.29 |
|
2 |
Rickard Vagerstam |
1990 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
58.43 |
2:02.47 |
3:06.94 |
|
4:11.49 |
|
3 |
Christoffer Wallin |
1990 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
58.66 |
2:02.18 |
3:07.28 |
|
4:14.07 |
|
4 |
Kristian Weber Larsen |
1990 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:01.13 |
2:07.05 |
3:13.25 |
|
4:17.79 |
|
5 |
Andreas Holkjær |
1990 |
Allerød Svømmeklub |
|
1:01.40 |
2:08.02 |
3:14.84 |
|
4:18.44 |
|
6 |
Frederik Gustafsson |
1993 |
Birkerød Svømmeklub |
|
1:02.47 |
2:08.44 |
3:15.78 |
|
4:22.80 |
|
7 |
Kasper Holkjær |
1993 |
Allerød Svømmeklub |
|
1:02.82 |
2:10.21 |
3:17.49 |
|
4:24.69 |
|
8 |
Marcus Kindberg |
1993 |
Simklubben Ran |
|
1:03.93 |
2:12.15 |
3:19.30 |
|
4:25.08 |
|
9 |
Oskar Nordstrand |
1991 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:02.01 |
2:08.88 |
3:17.25 |
|
4:27.66 |
|
10 |
Marc Bach Nielsen |
1994 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:02.78 |
2:11.53 |
3:19.79 |
|
4:28.12 |
|
11 |
Nicolas Nord |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:05.11 |
2:14.62 |
3:24.60 |
|
4:33.44 |
|
12 |
Fredrik Hansen |
1992 |
Simsällskapet Iden |
|
1:03.28 |
2:12.64 |
3:23.48 |
|
4:33.71 |
|
13 |
Markus Topphem |
1993 |
Ystads Simsällskap |
|
1:02.68 |
2:13.21 |
3:23.95 |
|
4:34.76 |
|
14 |
Magnus Sigurdsson |
1993 |
Simklubben Ran |
|
1:03.91 |
2:13.35 |
3:24.14 |
|
4:34.93 |
|
15 |
Daniel Lundell |
1991 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:06.21 |
2:16.64 |
3:27.29 |
|
4:35.08 |
|
16 |
Ola Kristoffersson |
1988 |
Simsällskapet Iden |
|
1:06.31 |
2:16.82 |
3:27.27 |
|
4:36.89 |
|
17 |
Simon Plato |
1993 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:05.67 |
2:16.81 |
3:28.40 |
|
4:37.90 |
|
18 |
Kalle Sonesson |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:05.17 |
2:15.88 |
3:28.05 |
|
4:38.39 |
|
19 |
Oskar Olofsson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:03.22 |
2:14.29 |
3:27.46 |
|
4:39.16 |
|
20 |
Alexander Johansson |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:04.24 |
2:18.74 |
3:34.25 |
|
4:46.62 |
|
21 |
Johan Nilsson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:07.66 |
2:21.63 |
3:36.34 |
|
4:49.06 |
|
22 |
Pontus Jörgensen |
1994 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:08.71 |
2:23.18 |
3:38.66 |
|
4:52.44 |
|
23 |
Markus Svensson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:05.80 |
2:21.41 |
3:38.88 |
|
4:55.32 |
|
24 |
Fredrik Olofsson |
1994 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:05.26 |
2:19.35 |
3:37.35 |
|
4:56.69 |
|
25 |
Rasmus Lundell |
1995 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:08.48 |
2:25.49 |
3:42.29 |
|
4:57.51 |
|
26 |
Henrik Ridell |
1994 |
Simklubben Triton |
|
1:09.09 |
2:26.23 |
3:44.78 |
|
5:01.91 |
|
27 |
Jim Ljungqvist |
1994 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:09.88 |
2:28.74 |
3:47.86 |
|
5:02.52 |
|
28 |
Jonatan Jönsson |
1994 |
Simklubben Triton |
|
1:12.72 |
2:31.87 |
3:49.59 |
|
5:05.38 |
|
29 |
Tobias Schmidt |
1994 |
Simklubben Triton |
|
1:11.75 |
2:30.50 |
3:50.17 |
|
5:06.98 |
|
30 |
Jakob Olsson |
1993 |
Ystads Simsällskap |
|
1:12.88 |
3:09.40 |
4:31.09 |
|
5:09.58 |
|
31 |
Andre Lantz |
1990 |
Simklubben Ran |
|
1:09.81 |
2:28.74 |
3:54.58 |
|
5:18.97 |
|
32 |
Andreas Thoft |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:16.00 |
2:41.00 |
4:07.94 |
|
5:32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
17:07 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
17:45 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 200m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: AB Landskronahem |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Jansen |
1984 |
Allerød Svømmeklub |
|
29.52 |
1:07.30 |
1:47.98 |
|
2:20.89 |
|
2 |
Johanna Linné |
1993 |
Simsällskapet Iden |
|
31.61 |
1:10.41 |
1:54.81 |
|
2:29.65 |
|
3 |
Julia Schippert |
1993 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
31.58 |
1:11.25 |
1:53.91 |
|
2:29.76 |
|
4 |
Emma Löfgren-Bengtson |
1993 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
32.55 |
1:13.82 |
1:55.31 |
|
2:29.85 |
|
5 |
Josefin Wede |
1987 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.37 |
1:14.08 |
1:56.28 |
|
2:31.08 |
|
6 |
Josefine Hansson |
1992 |
Eslövs Simsällskap |
|
31.47 |
1:12.21 |
1:56.35 |
|
2:31.38 |
|
7 |
Julie Schmidt |
1995 |
Allerød Svømmeklub |
|
32.01 |
1:13.99 |
1:58.79 |
|
2:32.29 |
|
8 |
Filippa Wallin |
1993 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
32.31 |
1:10.80 |
1:56.70 |
|
2:32.56 |
|
9 |
Mette Pedersen |
1993 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
32.25 |
1:11.03 |
1:58.34 |
|
2:33.67 |
|
10 |
Emma Jansson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.29 |
1:14.94 |
2:00.11 |
|
2:36.02 |
|
11 |
Karin Ademar |
1993 |
Simklubben Lödde |
|
33.70 |
1:16.20 |
1:59.54 |
|
2:36.13 |
|
12 |
Ellinor Nilsson |
1994 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
34.52 |
1:14.91 |
2:01.68 |
|
2:36.37 |
|
12 |
Frida Börnfors |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
32.77 |
1:12.19 |
1:59.91 |
|
2:36.37 |
|
14 |
Rebecca Holst |
1991 |
Simklubben Triton |
|
32.50 |
1:13.29 |
1:59.94 |
|
2:36.54 |
|
15 |
Agnes Idoffsson |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.08 |
1:15.91 |
2:03.17 |
|
2:38.28 |
|
16 |
Désirée Andersson |
1994 |
Ystads Simsällskap |
|
33.67 |
1:14.99 |
2:02.07 |
|
2:38.84 |
|
17 |
Michelle Hansen |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
35.63 |
1:15.51 |
2:04.59 |
|
2:39.96 |
|
18 |
Nellie Ternblad |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
33.24 |
1:17.13 |
2:03.62 |
|
2:41.14 |
|
19 |
Josephine Runeke |
1991 |
Karlskrona Simsällskap |
|
34.62 |
1:18.66 |
2:05.17 |
|
2:41.50 |
|
20 |
Caroline Petersen |
1995 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
34.06 |
1:15.04 |
2:04.28 |
|
2:42.07 |
|
21 |
Erika Kaspersson |
1994 |
Eslövs Simsällskap |
|
34.37 |
1:19.89 |
2:06.86 |
|
2:42.38 |
|
22 |
Pernilla Andersson |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.38 |
1:18.55 |
2:06.44 |
|
2:43.38 |
|
23 |
Marie Topphem |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
35.06 |
1:15.66 |
2:06.88 |
|
2:43.45 |
|
24 |
Elin Mähl |
1994 |
Simklubben Lödde |
|
33.81 |
1:13.93 |
2:04.52 |
|
2:43.57 |
|
25 |
Moa Ståhl |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
35.61 |
1:21.14 |
2:07.35 |
|
2:44.28 |
|
26 |
Johanna Holmberg |
1993 |
Simklubben Lödde |
|
34.19 |
1:17.69 |
2:07.66 |
|
2:45.41 |
|
27 |
Beatrice Brandt |
1992 |
Simklubben Ran |
|
36.35 |
1:22.17 |
2:08.95 |
|
2:45.74 |
|
28 |
Nadine Söderberg |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.39 |
1:19.60 |
2:07.61 |
|
2:46.02 |
|
29 |
Jenniefer Lundberg |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
36.24 |
1:20.82 |
2:08.80 |
|
2:47.43 |
|
30 |
Julia Olsson |
1993 |
Simklubben Sydsim |
|
33.74 |
1:18.28 |
2:10.18 |
|
2:48.27 |
|
31 |
Anna Gren |
1993 |
Simklubben Triton |
|
36.47 |
1:20.95 |
2:11.73 |
|
2:49.58 |
|
32 |
Josefina Widerström |
1994 |
Simklubben Poseidon |
|
35.52 |
1:21.75 |
2:12.49 |
|
2:49.65 |
|
33 |
Emma Nilsson |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.82 |
1:20.56 |
2:11.33 |
|
2:50.01 |
|
34 |
Sofia Ek |
1992 |
Örebro Simallians |
|
35.80 |
1:23.33 |
2:12.47 |
|
2:51.19 |
|
35 |
Wilma Thaning |
1993 |
Simklubben Poseidon |
|
34.56 |
1:20.13 |
2:14.64 |
|
2:52.34 |
|
36 |
My Jensen |
1993 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
37.11 |
1:21.89 |
2:15.29 |
|
2:52.36 |
|
37 |
Isabelle Hallgren |
1995 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
39.38 |
1:24.48 |
2:17.07 |
|
2:54.76 |
|
38 |
Emma Lundblad |
1995 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
36.02 |
1:22.25 |
2:15.05 |
|
2:55.52 |
|
39 |
Nadia Taman |
1994 |
Höganäs Simsällskap |
|
39.40 |
1:25.28 |
2:20.23 |
|
2:57.58 |
|
40 |
Andréa Ekholm |
1993 |
Höganäs Simsällskap |
|
40.10 |
1:29.84 |
2:17.53 |
|
2:59.78 |
|
41 |
Emelie Hansson-Ferreira |
1993 |
Simklubben Ran |
|
44.56 |
1:31.47 |
2:20.90 |
|
3:00.66 |
|
42 |
Sara Hariri |
1995 |
Simklubben Ran |
|
39.99 |
1:27.58 |
2:20.74 |
|
3:03.36 |
|
43 |
Emilia Hedberg |
1994 |
Simklubben Ran |
|
37.88 |
1:27.44 |
2:21.95 |
|
3:06.22 |
|
44 |
Olivia Hallin |
1995 |
Höganäs Simsällskap |
|
42.57 |
1:30.86 |
2:26.76 |
|
3:09.59 |
|
45 |
Karin Sandin |
1995 |
Höganäs Simsällskap |
|
44.27 |
1:40.63 |
2:42.00 |
|
3:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
17:45 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
18:02 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Elhandel I Landskrona |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julie Aglund Lauridsen |
1996 |
Allerød Svømmeklub |
|
32.40 |
1:10.56 |
1:54.61 |
|
2:28.16 |
|
2 |
Jeanette Reinert |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
32.12 |
1:10.28 |
1:56.61 |
|
2:31.94 |
|
3 |
Ida Gutlic |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.31 |
1:14.23 |
1:58.78 |
|
2:34.05 |
|
4 |
Rebecca Nilsson |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.76 |
1:14.93 |
1:58.64 |
|
2:35.33 |
|
5 |
Andrea Gustafsson |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.36 |
1:16.82 |
2:00.36 |
|
2:37.07 |
|
6 |
Lina Rosvall |
1997 |
Ängelholms Simsällskap |
|
32.80 |
1:13.71 |
2:00.57 |
|
2:37.17 |
|
7 |
Emelie Carlsson |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.53 |
1:18.32 |
2:04.63 |
|
2:41.11 |
|
8 |
Sara Linné |
1997 |
Simsällskapet Iden |
|
35.76 |
1:17.07 |
2:04.64 |
|
2:43.29 |
|
9 |
Josefin Johnsson |
1996 |
Simklubben Ran |
|
33.44 |
1:16.36 |
2:05.35 |
|
2:44.00 |
|
10 |
Mari Louise Tran |
1997 |
Landskrona Simsällskap |
|
38.68 |
1:22.91 |
2:08.65 |
|
2:47.15 |
|
11 |
Josefine Möller |
1996 |
Höganäs Simsällskap |
|
36.81 |
1:20.68 |
2:07.77 |
|
2:48.11 |
|
12 |
Klara Juliusson |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
36.98 |
1:21.93 |
2:10.62 |
|
2:49.66 |
|
13 |
Linn Månsson |
1997 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
38.42 |
1:23.72 |
2:15.23 |
|
2:51.25 |
|
14 |
Lina Wingren |
1996 |
Simklubben Triton |
|
40.92 |
1:30.09 |
2:15.06 |
|
2:51.42 |
|
15 |
Johanna Keifer |
1996 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
35.44 |
1:21.31 |
2:13.53 |
|
2:52.06 |
|
16 |
Jenny Christensson |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
39.74 |
1:24.55 |
2:14.30 |
|
2:53.46 |
|
17 |
Julia Wiktor |
1997 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
37.69 |
1:23.00 |
2:14.25 |
|
2:53.81 |
|
18 |
Emma Kaspersson |
1997 |
Eslövs Simsällskap |
|
36.82 |
1:25.00 |
2:15.94 |
|
2:54.29 |
|
19 |
Julia Falk-Saunders |
1996 |
Simklubben Triton |
|
38.24 |
1:22.69 |
2:15.68 |
|
2:55.47 |
|
20 |
Amanda Bergkvist |
1996 |
Landskrona Simsällskap |
|
39.08 |
1:26.59 |
2:15.59 |
|
2:55.70 |
|
21 |
Emma Stenberg |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
37.36 |
1:25.69 |
2:17.25 |
|
2:57.48 |
|
22 |
Johanna Nilsson |
1996 |
Simklubben Triton |
|
39.24 |
1:25.27 |
2:17.58 |
|
2:57.62 |
|
23 |
Helen Izzeddine |
1997 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
38.99 |
1:25.61 |
2:18.68 |
|
2:58.43 |
|
24 |
Amanda Nilsson |
1996 |
Simklubben Triton |
|
40.36 |
1:28.46 |
2:19.91 |
|
2:58.94 |
|
25 |
Emma Eriksson |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
39.63 |
1:27.01 |
2:18.81 |
|
2:59.13 |
|
26 |
Ella Nygren |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
39.77 |
1:25.17 |
2:20.88 |
|
2:59.80 |
|
27 |
Natalie Varady |
1997 |
Eslövs Simsällskap |
|
40.04 |
1:30.64 |
2:23.66 |
|
3:03.11 |
|
28 |
Maria Mijatovic |
1996 |
Simklubben Sydsim |
|
37.64 |
1:26.38 |
2:23.78 |
|
3:03.52 |
|
29 |
Sofia Frykholm |
1996 |
Simklubben Ran |
|
40.81 |
1:27.97 |
2:24.22 |
|
3:03.88 |
|
30 |
Cathlin Kvist |
1997 |
Simklubben Triton |
|
42.61 |
1:31.51 |
2:25.06 |
|
3:07.87 |
|
31 |
Hanna Hinderup |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
45.13 |
1:35.93 |
2:25.17 |
|
3:08.24 |
|
32 |
Mika Ekros |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
40.50 |
1:30.06 |
2:30.27 |
|
3:09.74 |
|
33 |
Joanna Engevall |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
41.85 |
1:30.59 |
2:30.49 |
|
3:09.87 |
|
34 |
Julia Karlsson |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
44.34 |
1:33.47 |
2:27.83 |
|
3:10.70 |
|
35 |
Hiba Ibrahim |
1997 |
Simklubben Ran |
|
44.73 |
1:35.95 |
2:34.02 |
|
3:14.76 |
|
36 |
Kate Rova |
1996 |
Simklubben Poseidon |
|
44.37 |
1:38.09 |
2:31.08 |
|
3:14.77 |
|
- |
Rebecca Håkansson |
1996 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Tova Torell |
1996 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Amanda Wertén |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Jennie Wikforss |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
18:02 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
18:28 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Team Sportia |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
18:28 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
18:35 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Kupolium |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
18:35 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
18:39 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: HT Embalage |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
18:39 |
|
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
19:06 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Örenäs Slott |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernille Blume |
1994 |
Birkerød Svømmeklub |
|
30.33 |
1:02.02 |
1:33.63 |
|
2:04.77 |
|
2 |
Rebecka Ekelund |
1992 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
29.29 |
1:00.70 |
1:33.04 |
|
2:05.44 |
|
3 |
Pernille Jalsøe |
1993 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
30.49 |
1:02.95 |
1:35.25 |
|
2:08.73 |
|
4 |
Klara Andersson |
1991 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
30.12 |
1:02.63 |
1:36.59 |
|
2:10.04 |
|
5 |
Monique Johansen |
1994 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
30.35 |
1:03.28 |
1:37.22 |
|
2:10.59 |
|
6 |
My Fridell |
1992 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
31.23 |
1:05.85 |
1:40.37 |
|
2:13.15 |
|
7 |
Petra Wennberg |
1993 |
Simklubben Sydsim |
|
30.93 |
1:04.97 |
1:39.56 |
|
2:13.82 |
|
8 |
Julie Brøndum Petersen |
1994 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
30.91 |
1:04.82 |
1:39.76 |
|
2:14.49 |
|
9 |
Hanna Rahm-Andersson |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
30.78 |
1:04.96 |
1:40.34 |
|
2:15.13 |
|
10 |
Filippa Wallin |
1993 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
32.13 |
1:06.17 |
1:41.35 |
|
2:15.85 |
|
11 |
Katarina Faxe |
1990 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.20 |
1:04.73 |
1:40.46 |
|
2:15.90 |
|
12 |
Kajsa Krämer |
1993 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
32.36 |
1:06.77 |
1:41.43 |
|
2:15.99 |
|
13 |
Agnes Idoffsson |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
32.13 |
1:06.82 |
1:42.02 |
|
2:16.55 |
|
14 |
Mette Louise Petersen |
1995 |
Birkerød Svømmeklub |
|
31.83 |
1:06.30 |
1:41.37 |
|
2:16.69 |
|
15 |
Caroline Larsson |
1987 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.71 |
1:06.48 |
1:42.01 |
|
2:17.11 |
|
16 |
Lina Hinderup |
1994 |
Simklubben Ran |
|
31.16 |
1:05.88 |
1:42.06 |
|
2:17.64 |
|
17 |
Ingrid Cerutti |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.60 |
1:06.79 |
1:42.74 |
|
2:18.38 |
|
17 |
Michelle Hansen |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
32.05 |
1:07.05 |
1:43.13 |
|
2:18.38 |
|
19 |
Sofie Sjöberg |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
30.53 |
1:05.04 |
1:41.26 |
|
2:18.51 |
|
20 |
Felicia Hantorp |
1995 |
Simklubben Ran |
|
32.38 |
1:07.64 |
1:44.37 |
|
2:19.03 |
|
21 |
Jenny Tärnhuvud |
1994 |
Simklubben Lödde |
|
32.83 |
1:08.88 |
1:44.97 |
|
2:19.11 |
|
22 |
Sandra Hörberg-Zdanowski |
1992 |
Simklubben Poseidon |
|
32.22 |
1:07.73 |
1:43.16 |
|
2:19.21 |
|
23 |
Ellinor Nilsson |
1994 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
32.62 |
1:08.35 |
1:44.57 |
|
2:19.76 |
|
24 |
Rebecca Holst |
1991 |
Simklubben Triton |
|
32.93 |
1:07.87 |
1:44.53 |
|
2:20.34 |
|
25 |
Moa Ståhl |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
33.06 |
1:09.19 |
1:45.62 |
|
2:20.87 |
|
26 |
Erika Hultman |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
32.55 |
1:08.58 |
1:45.27 |
|
2:21.25 |
|
27 |
Josefine Bivesand |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.02 |
1:07.45 |
1:44.74 |
|
2:22.42 |
|
28 |
Désirée Andersson |
1994 |
Ystads Simsällskap |
|
32.90 |
1:09.31 |
1:45.52 |
|
2:22.44 |
|
29 |
Caroline Petersen |
1995 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
33.19 |
1:09.55 |
1:45.60 |
|
2:22.72 |
|
30 |
Felice Fröberg |
1995 |
Simklubben Ran |
|
32.04 |
1:07.34 |
1:45.72 |
|
2:22.95 |
|
31 |
Lisa Rigby |
1994 |
Landskrona Simsällskap |
|
32.42 |
1:08.57 |
1:46.57 |
|
2:23.00 |
|
32 |
Hanna Jörlund |
1991 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.72 |
1:08.36 |
1:45.75 |
|
2:23.14 |
|
33 |
Emma Tran Ngan |
1995 |
Simklubben Ran |
|
31.77 |
1:07.18 |
1:45.35 |
|
2:23.37 |
|
34 |
Josefin Nilsson |
1993 |
Simklubben Triton |
|
33.52 |
1:09.55 |
1:47.40 |
|
2:24.24 |
|
35 |
Josefina Widerström |
1994 |
Simklubben Poseidon |
|
33.71 |
1:10.94 |
1:48.94 |
|
2:25.23 |
|
36 |
Anna Gren |
1993 |
Simklubben Triton |
|
32.91 |
1:10.34 |
1:48.47 |
|
2:25.41 |
|
37 |
Lovis Hyddmark |
1993 |
Simklubben Poseidon |
|
32.77 |
1:09.98 |
1:48.38 |
|
2:26.38 |
|
38 |
Johanna Holmberg |
1993 |
Simklubben Lödde |
|
33.03 |
1:09.77 |
1:48.26 |
|
2:26.75 |
|
39 |
Kajsa Fritz |
1993 |
Ängelholms Simsällskap |
|
32.58 |
1:09.37 |
1:48.70 |
|
2:27.33 |
|
40 |
Viktoria Petersson |
1993 |
Simklubben Poseidon |
|
33.79 |
1:11.31 |
1:50.37 |
|
2:27.40 |
|
41 |
Jenniefer Lundberg |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
34.23 |
1:12.11 |
1:51.29 |
|
2:28.98 |
|
42 |
Marie Topphem |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
33.10 |
1:10.30 |
1:49.72 |
|
2:29.02 |
|
43 |
Hannah Lindberg |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.32 |
1:12.54 |
1:52.75 |
|
2:31.91 |
|
44 |
Felicia Johansson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
34.16 |
1:12.53 |
1:53.03 |
|
2:32.00 |
|
45 |
Carolina Schersten |
1994 |
Simklubben Poseidon |
|
33.80 |
1:13.10 |
1:54.03 |
|
2:33.18 |
|
46 |
Isabelle Hallgren |
1995 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
35.16 |
1:13.91 |
1:54.32 |
|
2:33.27 |
|
47 |
Zarah Hermansson-Barak |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
35.02 |
1:14.52 |
1:54.38 |
|
2:33.92 |
|
48 |
Moa Nord |
1992 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
35.13 |
1:13.85 |
1:54.85 |
|
2:34.09 |
|
49 |
Linnea Fransson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
35.04 |
1:14.84 |
1:55.56 |
|
2:34.74 |
|
50 |
Nadia Taman |
1994 |
Höganäs Simsällskap |
|
35.81 |
1:16.74 |
1:57.86 |
|
2:35.57 |
|
51 |
Emma Lundblad |
1995 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
36.35 |
1:17.08 |
1:58.41 |
|
2:37.48 |
|
52 |
Elin Sjöstrand |
1994 |
Simklubben Triton |
|
35.04 |
1:13.94 |
1:55.82 |
|
2:37.70 |
|
53 |
Emma Borg |
1994 |
Simklubben Triton |
|
36.55 |
1:16.66 |
1:58.68 |
|
2:39.53 |
|
54 |
Sara Hariri |
1995 |
Simklubben Ran |
|
35.96 |
1:16.15 |
1:59.06 |
|
2:40.02 |
|
55 |
Sanna Hansson |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.74 |
1:14.79 |
1:57.99 |
|
2:41.36 |
|
56 |
Johanna Ek |
1995 |
Höganäs Simsällskap |
|
36.35 |
1:17.75 |
2:00.29 |
|
2:41.57 |
|
57 |
Karin Sandin |
1995 |
Höganäs Simsällskap |
|
35.72 |
1:16.25 |
1:59.28 |
|
2:41.65 |
|
58 |
Isabella Svensson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
37.88 |
1:18.79 |
2:01.43 |
|
2:42.23 |
|
59 |
Jukjin Chiu |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
37.35 |
1:19.36 |
2:03.44 |
|
2:42.76 |
|
60 |
Josefin Nilsson |
1993 |
Simklubben Sydsim |
|
36.35 |
1:18.10 |
2:00.88 |
|
2:42.86 |
|
61 |
Olivia Hallin |
1995 |
Höganäs Simsällskap |
|
37.76 |
1:20.25 |
2:03.62 |
|
2:46.06 |
|
62 |
Nanna Rydstedt |
1994 |
Simklubben Poseidon |
|
37.63 |
1:20.89 |
2:05.04 |
|
2:48.38 |
|
63 |
Anna Cederfeldt |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.12 |
1:21.41 |
2:06.78 |
|
2:49.63 |
|
64 |
Kira Börgdal |
1994 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
37.52 |
1:20.73 |
2:08.07 |
|
2:54.85 |
|
65 |
Madeleine Ivarsson |
1994 |
Ystads Simsällskap |
|
40.45 |
1:26.36 |
2:14.25 |
|
3:00.00 |
|
- |
Jill Lundström |
1994 |
Simsällskapet Iden |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Josefin Wede |
1987 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
19:06 |
|
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
19:21 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Frisim Damer, Finaler |
Sponsor: Kökscentrum |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Hansson |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
31.77 |
1:05.65 |
1:40.24 |
|
2:12.16 |
|
2 |
Jeanette Reinert |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
31.57 |
1:05.65 |
1:39.72 |
|
2:12.34 |
|
3 |
Cassandra Tran |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.40 |
1:06.13 |
1:40.53 |
|
2:13.54 |
|
4 |
Cornelia Clarén |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.86 |
1:05.89 |
1:41.35 |
|
2:15.93 |
|
5 |
Wanda Dollmayer |
1996 |
Simklubben Ran |
|
32.14 |
1:06.65 |
1:42.16 |
|
2:16.82 |
|
6 |
Rebecca Nilsson |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
32.23 |
1:06.89 |
1:42.54 |
|
2:17.79 |
|
7 |
Johanna Andersson |
1997 |
Ängelholms Simsällskap |
|
32.30 |
1:08.11 |
1:44.18 |
|
2:19.26 |
|
8 |
Rebecca Håkansson |
1996 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
32.03 |
1:07.05 |
1:43.03 |
|
2:19.70 |
|
9 |
Ida Gutlic |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.25 |
1:07.11 |
1:43.03 |
|
2:19.72 |
|
10 |
Alma Dahlberg |
1996 |
Ängelholms Simsällskap |
|
32.08 |
1:08.36 |
1:46.39 |
|
2:23.53 |
|
11 |
Amanda Hörberg-Zdanowski |
1996 |
Simklubben Poseidon |
|
33.63 |
1:10.34 |
1:47.67 |
|
2:23.61 |
|
12 |
Linn Månsson |
1997 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.70 |
1:11.76 |
1:49.27 |
|
2:24.39 |
|
13 |
Sara Linné |
1997 |
Simsällskapet Iden |
|
33.95 |
1:10.78 |
1:48.40 |
|
2:24.49 |
|
14 |
Emelie Carlsson |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.77 |
1:11.48 |
1:49.84 |
|
2:26.68 |
|
15 |
Ida Borg |
1997 |
Simklubben Triton |
|
34.66 |
1:13.27 |
1:52.62 |
|
2:30.86 |
|
16 |
Maria Mijatovic |
1996 |
Simklubben Sydsim |
|
34.71 |
1:13.46 |
1:53.51 |
|
2:31.90 |
|
17 |
Amanda Nilsson |
1996 |
Simklubben Triton |
|
34.87 |
1:13.94 |
1:54.78 |
|
2:32.62 |
|
18 |
Klara Juliusson |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
34.44 |
1:13.40 |
1:53.84 |
|
2:33.04 |
|
19 |
Cecilia Boman |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
34.39 |
1:12.97 |
1:54.84 |
|
2:34.43 |
|
20 |
Lina Wingren |
1996 |
Simklubben Triton |
|
36.02 |
1:16.76 |
1:58.50 |
|
2:34.44 |
|
21 |
Elina Johnsson |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
35.18 |
1:14.36 |
1:55.02 |
|
2:34.49 |
|
22 |
Josefine Möller |
1996 |
Höganäs Simsällskap |
|
35.17 |
1:13.87 |
1:54.76 |
|
2:34.99 |
|
23 |
Cecilia Laursen |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.73 |
1:17.31 |
1:58.18 |
|
2:35.59 |
|
24 |
Johanna Keifer |
1996 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
34.88 |
1:15.46 |
1:56.67 |
|
2:36.00 |
|
25 |
Ella Nygren |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
36.10 |
1:16.40 |
1:57.42 |
|
2:37.30 |
|
26 |
Joanna Engevall |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
35.35 |
1:15.32 |
1:57.29 |
|
2:37.43 |
|
27 |
Tova Torell |
1996 |
Höganäs Simsällskap |
|
35.03 |
1:15.40 |
1:57.28 |
|
2:38.54 |
|
28 |
Julia Klingberg |
1996 |
Höganäs Simsällskap |
|
35.80 |
1:15.48 |
1:57.19 |
|
2:39.02 |
|
29 |
Alice Marko-Varga |
1996 |
Simklubben Triton |
|
37.36 |
1:19.23 |
2:02.31 |
|
2:40.97 |
|
30 |
Mika Ekros |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
36.48 |
1:18.83 |
2:02.29 |
|
2:41.53 |
|
31 |
Emma Eriksson |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
37.49 |
1:19.36 |
2:01.96 |
|
2:41.93 |
|
32 |
Julia Olsson |
1997 |
Ystads Simsällskap |
|
36.89 |
1:18.31 |
2:01.99 |
|
2:43.82 |
|
33 |
Hanna Hinderup |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
36.78 |
1:18.67 |
2:02.76 |
|
2:44.27 |
|
34 |
Ellen Schollin |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
36.42 |
1:18.67 |
2:02.78 |
|
2:44.38 |
|
35 |
Julia Karlsson |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
38.59 |
1:21.53 |
2:07.21 |
|
2:51.97 |
|
36 |
Hiba Ibrahim |
1997 |
Simklubben Ran |
|
38.16 |
1:22.95 |
2:11.24 |
|
2:57.33 |
|
- |
Helen Izzeddine |
1997 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
19:21 |
|
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
19:29 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Tranter International AB |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
19:29 |
|
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
19:32 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Sponsor: Defa lighting |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
05 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
19:32 |
|
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
09:11 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Bröstsim Damer, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nellie Ternblad |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
37.73 |
1:19.43 |
2:03.43 |
|
2:47.68 |
|
2 |
Maj Lindberg Hansen |
1992 |
Allerød Svømmeklub |
|
38.24 |
1:20.90 |
2:04.73 |
|
2:47.84 |
|
3 |
Karin Ademar |
1993 |
Simklubben Lödde |
|
37.58 |
1:19.76 |
2:04.84 |
|
2:50.21 |
|
4 |
Julia Lindqvist |
1991 |
Ystads Simsällskap |
|
39.46 |
1:22.57 |
2:07.04 |
|
2:52.14 |
|
5 |
Katrine Baht-Hagen |
1994 |
Birkerød Svømmeklub |
|
39.06 |
1:22.88 |
2:09.00 |
|
2:53.60 |
|
6 |
Emma Jansson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.80 |
1:24.85 |
2:11.43 |
|
2:57.61 |
|
7 |
Petronella Jönsson |
1992 |
Ystads Simsällskap |
|
40.48 |
1:25.75 |
2:12.34 |
|
2:58.54 |
|
8 |
Beatrice Brandt |
1992 |
Simklubben Ran |
|
40.84 |
1:25.46 |
2:12.50 |
|
2:58.79 |
|
9 |
Lina Söderberg |
1994 |
Simklubben Lödde |
|
41.13 |
1:25.74 |
2:13.03 |
|
2:58.82 |
|
10 |
Erika Hultman |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
41.62 |
1:28.03 |
2:16.55 |
|
3:04.45 |
|
11 |
Joy Hansson |
1994 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
41.36 |
1:28.64 |
2:18.21 |
|
3:05.77 |
|
12 |
Sofia Ek |
1992 |
Örebro Simallians |
|
42.56 |
1:29.10 |
2:18.44 |
|
3:05.98 |
|
13 |
Moa Ståhl |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
44.01 |
1:31.53 |
2:20.91 |
|
3:08.01 |
|
14 |
Agnes Ekfors-Elvin |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
43.55 |
1:30.94 |
2:20.60 |
|
3:08.16 |
|
15 |
Jennifer Lundgren |
1993 |
Ystads Simsällskap |
|
44.96 |
1:33.29 |
2:23.68 |
|
3:13.10 |
|
16 |
Jenniefer Lundberg |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
44.90 |
1:33.02 |
2:23.21 |
|
3:13.12 |
|
17 |
Mia Mlivic |
1995 |
Höganäs Simsällskap |
|
45.72 |
1:36.90 |
2:33.04 |
|
3:28.57 |
|
- |
Malin Asp |
1994 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
09:11 |
|
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
09:23 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Bröstsim Damer, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
Birkerød Svømmeklub |
|
39.72 |
1:23.71 |
2:07.76 |
|
2:49.38 |
|
2 |
Rebecca Nilsson |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
38.92 |
1:20.93 |
2:05.13 |
|
2:49.50 |
|
3 |
Lina Wingren |
1996 |
Simklubben Triton |
|
39.28 |
1:23.04 |
2:08.59 |
|
2:51.04 |
|
4 |
Andrea Gustafsson |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.84 |
1:22.55 |
2:07.86 |
|
2:53.04 |
|
5 |
Mari Louise Tran |
1997 |
Landskrona Simsällskap |
|
39.94 |
1:23.88 |
2:08.97 |
|
2:53.72 |
|
6 |
Johanna Andersson |
1997 |
Ängelholms Simsällskap |
|
41.83 |
1:25.86 |
2:12.47 |
|
2:57.29 |
|
7 |
Emilie Riisberg |
1996 |
Allerød Svømmeklub |
|
41.83 |
1:27.21 |
2:14.33 |
|
2:59.27 |
|
8 |
Emelie Carlsson |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
42.20 |
1:29.14 |
2:17.30 |
|
3:05.35 |
|
9 |
Josefine Möller |
1996 |
Höganäs Simsällskap |
|
43.42 |
1:30.80 |
2:20.34 |
|
3:10.10 |
|
10 |
Klara Juliusson |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
42.48 |
1:30.34 |
2:21.31 |
|
3:11.27 |
|
11 |
Amanda Bergkvist |
1996 |
Landskrona Simsällskap |
|
43.43 |
1:31.27 |
2:21.88 |
|
3:11.83 |
|
12 |
Jenny Christensson |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
42.53 |
1:31.68 |
2:23.13 |
|
3:12.46 |
|
13 |
Natalie Varady |
1997 |
Eslövs Simsällskap |
|
45.95 |
1:34.84 |
2:28.55 |
|
3:17.81 |
|
14 |
Emma Stenberg |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
46.44 |
1:36.66 |
2:29.55 |
|
3:21.35 |
|
15 |
Kate Rova |
1996 |
Simklubben Poseidon |
|
47.87 |
1:40.90 |
2:35.79 |
|
3:29.95 |
|
16 |
Ida Borg |
1997 |
Simklubben Triton |
|
48.17 |
1:41.85 |
2:37.17 |
|
3:30.82 |
|
17 |
Julia Karlsson |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
48.81 |
1:43.27 |
2:39.87 |
|
3:33.60 |
|
18 |
Ellen Schollin |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
49.12 |
1:43.89 |
2:39.57 |
|
3:34.94 |
|
19 |
Rebecca Nordberg |
1996 |
Eslövs Simsällskap |
|
50.02 |
1:45.21 |
2:42.65 |
|
3:39.46 |
|
20 |
Jennie Wikforss |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
51.23 |
1:48.53 |
2:49.33 |
|
3:41.34 |
|
- |
Jenny Thalin |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
09:23 |
|
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
09:33 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
09:33 |
|
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
09:42 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
09:42 |
|
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
09:44 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
09:44 |
|
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
10:19 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 400m Frisim Damer, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Ekelund |
1992 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:03.07 |
2:09.99 |
3:18.40 |
|
4:26.53 |
|
2 |
Emma Löfgren-Bengtson |
1993 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:07.13 |
2:17.27 |
3:27.43 |
|
4:36.63 |
|
3 |
Mette Louise Petersen |
1995 |
Birkerød Svømmeklub |
|
1:08.15 |
2:20.22 |
3:31.52 |
|
4:42.28 |
|
4 |
Ellinor Nilsson |
1994 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
1:08.22 |
2:20.90 |
3:33.80 |
|
4:44.50 |
|
5 |
Petra Wennberg |
1993 |
Simklubben Sydsim |
|
1:07.29 |
2:19.80 |
3:33.29 |
|
4:44.57 |
|
6 |
Nathalie Stenquist |
1991 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:08.23 |
2:20.44 |
3:33.06 |
|
4:44.58 |
|
7 |
Lina Hinderup |
1994 |
Simklubben Ran |
|
1:06.83 |
2:20.29 |
3:33.35 |
|
4:45.25 |
|
8 |
Katarina Faxe |
1990 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:05.84 |
2:18.32 |
3:33.44 |
|
4:46.48 |
|
9 |
Julie Schmidt |
1995 |
Allerød Svømmeklub |
|
1:07.35 |
2:19.85 |
3:33.67 |
|
4:46.91 |
|
10 |
Caroline Larsson |
1987 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:09.71 |
2:23.56 |
3:37.86 |
|
4:50.17 |
|
11 |
Frida Börnfors |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
1:07.99 |
2:20.99 |
3:35.85 |
|
4:51.07 |
|
12 |
Felicia Hantorp |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:10.13 |
2:25.48 |
3:41.88 |
|
4:55.53 |
|
13 |
Sofie Sjöberg |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:07.37 |
2:22.24 |
3:40.34 |
|
4:59.13 |
|
14 |
Emilia Nordström |
1993 |
Simklubben Triton |
|
1:09.20 |
2:25.25 |
3:42.59 |
|
4:59.75 |
|
15 |
Johanna Holmberg |
1993 |
Simklubben Lödde |
|
1:10.82 |
2:26.43 |
3:43.57 |
|
5:00.03 |
|
16 |
Désirée Andersson |
1994 |
Ystads Simsällskap |
|
1:10.43 |
2:27.57 |
3:45.87 |
|
5:01.86 |
|
17 |
Erika Hultman |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
1:11.84 |
2:28.78 |
3:46.24 |
|
5:02.27 |
|
18 |
Moa Ståhl |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
1:12.70 |
2:31.54 |
3:49.48 |
|
5:03.82 |
|
19 |
Josefina Widerström |
1994 |
Simklubben Poseidon |
|
1:13.10 |
2:31.60 |
3:49.84 |
|
5:05.65 |
|
20 |
Emma Tran Ngan |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:10.74 |
2:28.71 |
3:49.13 |
|
5:09.82 |
|
21 |
Josefine Åkesson |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
1:12.84 |
2:32.46 |
3:52.53 |
|
5:12.15 |
|
22 |
Wilma Thaning |
1993 |
Simklubben Poseidon |
|
1:11.20 |
2:31.10 |
3:52.80 |
|
5:14.54 |
|
23 |
Felice Fröberg |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:14.00 |
2:34.85 |
3:55.12 |
|
5:15.92 |
|
24 |
Cecilia Andersson |
1993 |
Ystads Simsällskap |
|
1:15.15 |
2:36.78 |
3:59.07 |
|
5:20.04 |
|
25 |
Isabelle Hallgren |
1995 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:14.31 |
2:36.39 |
3:59.98 |
|
5:20.81 |
|
26 |
Zarah Hermansson-Barak |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
1:16.47 |
2:39.69 |
4:02.86 |
|
5:24.31 |
|
27 |
Linnea Fransson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:14.73 |
2:37.80 |
4:02.50 |
|
5:24.91 |
|
28 |
Felicia Johansson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:15.55 |
2:37.27 |
4:00.98 |
|
5:26.18 |
|
29 |
Fia Håbbe |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
1:16.31 |
2:38.88 |
4:02.66 |
|
5:26.29 |
|
30 |
Sanna Hansson |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:13.07 |
2:36.30 |
4:01.90 |
|
5:29.24 |
|
31 |
Emma Borg |
1994 |
Simklubben Triton |
|
1:19.42 |
2:46.09 |
4:10.01 |
|
5:31.72 |
|
32 |
Emelie Hansson-Ferreira |
1993 |
Simklubben Ran |
|
1:18.24 |
2:44.49 |
4:11.17 |
|
5:31.96 |
|
33 |
Isabella Svensson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:18.33 |
2:43.37 |
4:09.42 |
|
5:33.39 |
|
34 |
Ella Hansson |
1994 |
Simklubben Triton |
|
1:19.25 |
2:45.48 |
4:10.94 |
|
5:35.51 |
|
35 |
Sara Hariri |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:17.64 |
2:44.62 |
4:12.75 |
|
5:35.86 |
|
36 |
Eliana Ohlsson |
1995 |
Simsällskapet Iden |
|
1:19.63 |
2:44.66 |
4:12.59 |
|
5:37.86 |
|
37 |
Anna Edstedt |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
1:20.13 |
2:47.38 |
4:14.06 |
|
5:39.51 |
|
38 |
Karin Sandin |
1995 |
Höganäs Simsällskap |
|
1:19.15 |
2:47.84 |
4:17.48 |
|
5:44.96 |
|
39 |
Olivia Hallin |
1995 |
Höganäs Simsällskap |
|
1:20.01 |
2:48.57 |
4:19.77 |
|
5:48.36 |
|
- |
Emma Lundblad |
1995 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
10:19 |
|
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
10:40 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 400m Frisim Damer, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tone Laksafoss Sparre |
1996 |
Allerød Svømmeklub |
|
1:09.50 |
2:20.87 |
3:30.40 |
|
4:38.44 |
|
2 |
Cornelia Clarén |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:09.61 |
2:22.62 |
3:35.85 |
|
4:49.03 |
|
3 |
Stephanie Hansen |
1996 |
Allerød Svømmeklub |
|
1:11.42 |
2:25.89 |
3:38.35 |
|
4:49.77 |
|
4 |
Johanna Andersson |
1997 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:09.46 |
2:23.07 |
3:37.42 |
|
4:49.99 |
|
5 |
Rebecca Håkansson |
1996 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:07.43 |
2:21.87 |
3:38.38 |
|
4:54.43 |
|
6 |
Ida Gutlic |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:09.95 |
2:25.49 |
3:41.80 |
|
4:57.85 |
|
7 |
Maj Howardsen |
1997 |
Allerød Svømmeklub |
|
1:15.02 |
2:33.00 |
3:50.71 |
|
5:02.65 |
|
8 |
Emma Kaspersson |
1997 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:12.31 |
2:30.37 |
3:48.93 |
|
5:06.71 |
|
9 |
Klara Juliusson |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
1:15.12 |
2:36.24 |
3:58.38 |
|
5:16.25 |
|
10 |
Johanna Nilsson |
1996 |
Simklubben Triton |
|
1:17.10 |
2:40.57 |
4:03.55 |
|
5:23.30 |
|
11 |
Amanda Bergkvist |
1996 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:17.08 |
2:39.66 |
4:03.43 |
|
5:25.27 |
|
12 |
Lina Wingren |
1996 |
Simklubben Triton |
|
1:20.70 |
2:46.83 |
4:11.57 |
|
5:26.91 |
|
13 |
Joanna Engevall |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
1:17.68 |
2:44.10 |
4:10.64 |
|
5:31.49 |
|
14 |
Julia Klingberg |
1996 |
Höganäs Simsällskap |
|
1:17.94 |
2:42.63 |
4:07.24 |
|
5:31.59 |
|
15 |
Josefine Möller |
1996 |
Höganäs Simsällskap |
|
1:17.62 |
2:42.16 |
4:07.36 |
|
5:33.26 |
|
16 |
Alice Marko-Varga |
1996 |
Simklubben Triton |
|
1:19.19 |
2:45.43 |
4:12.39 |
|
5:33.33 |
|
17 |
Evelina Edlund |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:17.39 |
2:45.30 |
4:13.96 |
|
5:37.95 |
|
18 |
Johanna Nilsson |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
1:20.14 |
2:47.41 |
4:14.84 |
|
5:41.67 |
|
19 |
Sofia Frykholm |
1996 |
Simklubben Ran |
|
1:20.21 |
2:50.45 |
4:21.18 |
|
5:47.25 |
|
20 |
Ellen Schollin |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
1:20.16 |
2:49.45 |
4:20.59 |
|
5:48.59 |
|
21 |
Mika Ekros |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
1:19.73 |
2:52.43 |
4:27.36 |
|
5:53.62 |
|
22 |
Vendela Hallonsten |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
1:20.75 |
2:52.12 |
4:23.16 |
|
5:55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
10:40 |
|
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
11:10 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 200m Medley Herrar, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Jensen |
1991 |
Birkerød Svømmeklub |
|
28.51 |
1:02.72 |
1:41.34 |
|
2:12.83 |
|
2 |
Marcus Svensson |
1992 |
Simsällskapet Iden |
|
28.77 |
1:03.74 |
1:42.61 |
|
2:14.39 |
|
3 |
Marcus Bak |
1991 |
Allerød Svømmeklub |
|
28.32 |
1:01.29 |
1:44.38 |
|
2:14.49 |
|
4 |
Martin Glifberg |
1992 |
Ystads Simsällskap |
|
30.56 |
1:10.14 |
1:47.35 |
|
2:17.73 |
|
5 |
Mats Westergren |
1994 |
Simklubben Ran |
|
29.14 |
1:05.87 |
1:47.95 |
|
2:18.71 |
|
6 |
Makis Jörgensen |
1992 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
28.49 |
1:05.40 |
1:47.17 |
|
2:19.32 |
|
7 |
Andreas Ortmann |
1991 |
Allerød Svømmeklub |
|
28.99 |
1:05.79 |
1:47.54 |
|
2:19.45 |
|
8 |
Julius Hjelm |
1994 |
Simsällskapet Iden |
|
29.14 |
1:05.76 |
1:47.63 |
|
2:20.54 |
|
9 |
Morten Lundsgaard Lange |
1995 |
Birkerød Svømmeklub |
|
31.35 |
1:09.30 |
1:53.31 |
|
2:24.57 |
|
10 |
Jonas Olczyk |
1994 |
Allerød Svømmeklub |
|
31.23 |
1:06.56 |
1:47.16 |
|
2:24.66 |
|
11 |
Emil Möller |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
30.16 |
1:06.63 |
1:53.03 |
|
2:26.20 |
|
12 |
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
Birkerød Svømmeklub |
|
31.01 |
1:11.07 |
1:51.80 |
|
2:26.67 |
|
13 |
Erik Åkesson |
1990 |
Simklubben Lödde |
|
30.68 |
1:09.62 |
1:52.88 |
|
2:27.19 |
|
14 |
Fredrik Hansen |
1992 |
Simsällskapet Iden |
|
30.40 |
1:09.49 |
1:54.48 |
|
2:28.58 |
|
15 |
Anton Faberling |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
30.43 |
1:10.43 |
1:53.88 |
|
2:29.58 |
|
16 |
Jonathan Andersson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
31.38 |
1:11.87 |
1:56.82 |
|
2:30.11 |
|
17 |
Simon Boman |
1994 |
Simsällskapet Iden |
|
32.69 |
1:12.44 |
1:55.64 |
|
2:31.18 |
|
18 |
Gustav Andersson |
1993 |
Ängelholms Simsällskap |
|
30.23 |
1:12.22 |
1:56.05 |
|
2:31.40 |
|
19 |
Oskar Möller |
1990 |
Simklubben Lödde |
|
30.55 |
1:13.30 |
1:57.11 |
|
2:32.38 |
|
20 |
Gustav Hellqvist |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.61 |
1:10.78 |
1:57.70 |
|
2:32.47 |
|
21 |
Markus Svensson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
32.68 |
1:09.56 |
1:58.45 |
|
2:32.51 |
|
22 |
Daniel Lundell |
1991 |
Eslövs Simsällskap |
|
32.03 |
1:13.49 |
2:00.09 |
|
2:32.63 |
|
23 |
Andreas Svensson |
1993 |
Simklubben Ran |
|
33.86 |
1:13.23 |
1:57.57 |
|
2:33.16 |
|
24 |
Jens Barkentin |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
29.47 |
1:14.10 |
2:01.82 |
|
2:34.12 |
|
25 |
Jacob Thoft |
1993 |
Simklubben Ran |
|
30.51 |
1:16.15 |
1:59.67 |
|
2:36.33 |
|
26 |
Emil Davidsson |
1990 |
Ängelholms Simsällskap |
|
32.76 |
1:13.98 |
2:01.46 |
|
2:37.83 |
|
27 |
Rasmus Andersson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
33.11 |
1:13.63 |
2:01.40 |
|
2:38.21 |
|
28 |
Petter Hansson |
1995 |
Eslövs Simsällskap |
|
35.24 |
1:22.19 |
2:07.56 |
|
2:44.20 |
|
29 |
Måns Tangvald |
1995 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
35.81 |
1:19.97 |
2:08.47 |
|
2:46.41 |
|
30 |
Ian Fernström |
1995 |
Höganäs Simsällskap |
|
35.51 |
1:19.14 |
2:11.05 |
|
2:49.06 |
|
31 |
Jakob Olsson |
1993 |
Ystads Simsällskap |
|
38.54 |
1:23.85 |
2:15.10 |
|
2:52.70 |
|
32 |
Gabriel Rydén |
1995 |
Ängelholms Simsällskap |
|
34.41 |
1:18.70 |
2:11.69 |
|
2:52.78 |
|
33 |
Max Tangvald |
1993 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
38.17 |
1:26.97 |
2:15.33 |
|
2:58.67 |
|
- |
Ahmad Attellesey |
1995 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Kerim Kozo |
1995 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
David Schön-Svensson |
1993 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Jim Ljungqvist |
1994 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
11:10 |
|
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
11:19 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 200m Medley Herrar, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Wetterborg |
1996 |
Simklubben Triton |
|
29.48 |
1:07.10 |
1:47.95 |
|
2:21.02 |
|
2 |
Otto Schippert |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.18 |
1:15.35 |
1:59.23 |
|
2:34.42 |
|
3 |
Anton Fransson |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.89 |
1:15.37 |
2:01.41 |
|
2:36.03 |
|
4 |
Oscar Fridh |
1996 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.96 |
1:16.80 |
2:03.92 |
|
2:36.31 |
|
5 |
Filip Dolk |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.10 |
1:16.18 |
2:04.10 |
|
2:37.91 |
|
6 |
Victor Möller |
1996 |
Höganäs Simsällskap |
|
35.35 |
1:19.73 |
2:09.98 |
|
2:47.17 |
|
7 |
Gustav Östlund |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
36.58 |
1:20.88 |
2:11.05 |
|
2:49.05 |
|
8 |
Ludwig Wemlén |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
37.44 |
1:21.39 |
2:12.10 |
|
2:49.40 |
|
9 |
Alexander Wåhlin |
1996 |
Eslövs Simsällskap |
|
36.26 |
1:23.16 |
2:15.10 |
|
2:51.93 |
|
10 |
Eric Schollin |
1997 |
Höganäs Simsällskap |
|
37.91 |
1:17.94 |
2:17.23 |
|
2:54.76 |
|
11 |
Anton Andersson |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
40.56 |
1:26.54 |
2:16.37 |
|
2:54.93 |
|
12 |
Jonatan Albrecht |
1996 |
Simklubben Ran |
|
36.21 |
1:22.92 |
2:16.46 |
|
2:55.49 |
|
13 |
Philip Hermansson-Barak |
1997 |
Simklubben Poseidon |
|
37.92 |
1:24.54 |
2:24.44 |
|
3:02.92 |
|
14 |
Henrik Johansson |
1996 |
Simklubben Sydsim |
|
39.38 |
1:26.75 |
2:23.37 |
|
3:04.02 |
|
15 |
Erik Nilsson |
1996 |
Simklubben Sydsim |
|
40.49 |
1:29.40 |
2:25.48 |
|
3:06.45 |
|
16 |
Max Andersson |
1996 |
Simklubben Ran |
|
40.89 |
1:29.85 |
2:27.05 |
|
3:08.02 |
|
17 |
Simon Henriksson |
1997 |
Landskrona Simsällskap |
|
42.59 |
1:33.83 |
2:29.73 |
|
3:11.62 |
|
18 |
Fredrik Olsson |
1997 |
Simklubben Ran |
|
45.86 |
1:37.05 |
2:40.64 |
|
3:22.28 |
|
19 |
Esbjörn Ohlsson |
1996 |
Simsällskapet Iden |
|
48.95 |
1:40.52 |
2:37.34 |
|
3:22.99 |
|
- |
Benjamin Schneider |
1997 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Oliver Blomdell |
1996 |
Höganäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
11:19 |
|
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
11:36 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
11:36 |
|
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
11:48 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
11:48 |
|
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
11:52 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
11:52 |
|
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
12:13 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 200m Frisim Herrar, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mats Westergren |
1994 |
Simklubben Ran |
|
27.64 |
57.14 |
1:26.97 |
|
1:56.88 |
|
2 |
Henrik Sjöholm |
1987 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
28.57 |
59.19 |
1:30.36 |
|
2:00.68 |
|
3 |
Niklas Andersson |
1992 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
28.29 |
58.91 |
1:30.49 |
|
2:01.43 |
|
4 |
Patrik Ujlaki |
1992 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
28.80 |
1:00.01 |
1:30.91 |
|
2:01.49 |
|
5 |
Oskar Nordstrand |
1991 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
27.93 |
58.73 |
1:31.45 |
|
2:03.02 |
|
6 |
Fredrik Hansen |
1992 |
Simsällskapet Iden |
|
28.25 |
59.21 |
1:30.87 |
|
2:03.08 |
|
7 |
Frederik Gustafsson |
1993 |
Birkerød Svømmeklub |
|
28.93 |
1:00.44 |
1:32.47 |
|
2:04.18 |
|
8 |
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
Birkerød Svømmeklub |
|
29.91 |
1:02.44 |
1:33.89 |
|
2:05.23 |
|
9 |
Marcus Kindberg |
1993 |
Simklubben Ran |
|
29.77 |
1:02.86 |
1:36.18 |
|
2:07.90 |
|
10 |
Magnus Sigurdsson |
1993 |
Simklubben Ran |
|
29.56 |
1:01.97 |
1:35.56 |
|
2:08.32 |
|
11 |
Jonathan Johansen |
1992 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
29.00 |
1:02.53 |
1:35.84 |
|
2:08.85 |
|
12 |
Nicolas Nord |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
29.75 |
1:02.59 |
1:35.79 |
|
2:09.30 |
|
13 |
Adam Rohde |
1993 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
28.55 |
1:01.43 |
1:36.01 |
|
2:10.11 |
|
14 |
Markus Topphem |
1993 |
Ystads Simsällskap |
|
29.56 |
1:02.45 |
1:36.51 |
|
2:10.33 |
|
15 |
Linus Davidsson |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
29.55 |
1:02.78 |
1:37.19 |
|
2:10.37 |
|
16 |
Tobias Mähl |
1991 |
Simklubben Lödde |
|
29.89 |
1:02.76 |
1:37.42 |
|
2:10.43 |
|
17 |
Tim Jarnvik |
1992 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
27.31 |
57.87 |
1:32.87 |
|
2:10.47 |
|
18 |
Simon Plato |
1993 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
30.62 |
1:03.91 |
1:38.11 |
|
2:10.92 |
|
19 |
Kalle Sonesson |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
29.30 |
1:02.06 |
1:37.00 |
|
2:11.27 |
|
20 |
Henric Selméus |
1990 |
Ystads Simsällskap |
|
30.03 |
1:02.73 |
1:37.71 |
|
2:11.54 |
|
21 |
Andreas Nicolaidis |
1990 |
Ystads Simsällskap |
|
29.48 |
1:02.93 |
1:37.69 |
|
2:11.68 |
|
22 |
Oskar Olofsson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
30.62 |
1:03.88 |
1:38.40 |
|
2:12.07 |
|
23 |
Gustav Nyrenstedt |
1992 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
30.90 |
1:05.66 |
1:39.67 |
|
2:12.15 |
|
24 |
Glen Fransson |
1992 |
Simklubben Ran |
|
30.29 |
1:04.14 |
1:39.46 |
|
2:13.06 |
|
25 |
Henrik Nilsson |
1994 |
Simklubben Triton |
|
30.47 |
1:03.97 |
1:38.96 |
|
2:13.08 |
|
26 |
Ola Kristoffersson |
1988 |
Simsällskapet Iden |
|
30.05 |
1:03.00 |
1:37.93 |
|
2:13.76 |
|
27 |
Erik Åkesson |
1990 |
Simklubben Lödde |
|
30.54 |
1:04.42 |
1:39.43 |
|
2:13.91 |
|
28 |
David Nicolaidis |
1992 |
Ystads Simsällskap |
|
30.78 |
1:05.45 |
1:40.66 |
|
2:14.78 |
|
29 |
Emil Möller |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
30.20 |
1:03.47 |
1:38.25 |
|
2:15.18 |
|
30 |
Jonathan Andersson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
30.32 |
1:04.98 |
1:40.86 |
|
2:15.22 |
|
31 |
Johan Nilsson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.54 |
1:06.75 |
1:42.51 |
|
2:16.19 |
|
32 |
Hampus Olsson |
1991 |
Ystads Simsällskap |
|
30.91 |
1:05.45 |
1:41.12 |
|
2:16.30 |
|
33 |
Pontus Jörgensen |
1994 |
Ängelholms Simsällskap |
|
30.80 |
1:04.90 |
1:40.99 |
|
2:16.72 |
|
34 |
Gustav Hellqvist |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.62 |
1:05.38 |
1:42.85 |
|
2:17.85 |
|
35 |
Jim Ljungqvist |
1994 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
31.47 |
1:07.10 |
1:44.28 |
|
2:19.00 |
|
36 |
Timmie Frodlund |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
32.09 |
1:08.09 |
1:44.95 |
|
2:19.76 |
|
37 |
Markus Svensson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
30.77 |
1:05.22 |
1:43.30 |
|
2:19.83 |
|
38 |
Marcus Plato |
1991 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
30.61 |
1:05.82 |
1:43.64 |
|
2:21.29 |
|
39 |
Anton Kostevski |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.69 |
1:09.22 |
1:46.66 |
|
2:22.29 |
|
40 |
Linus Lindén |
1993 |
Landskrona Simsällskap |
|
33.66 |
1:10.59 |
1:48.33 |
|
2:23.97 |
|
41 |
Joachim Olsson |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
32.13 |
1:08.04 |
1:47.56 |
|
2:24.40 |
|
42 |
Andreas Thoft |
1995 |
Simklubben Ran |
|
32.72 |
1:09.43 |
1:48.49 |
|
2:25.62 |
|
43 |
Ian Fernström |
1995 |
Höganäs Simsällskap |
|
31.86 |
1:09.73 |
1:49.25 |
|
2:25.80 |
|
44 |
Erik Prawitz |
1993 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.48 |
1:08.67 |
1:48.58 |
|
2:27.19 |
|
45 |
Andre Lantz |
1990 |
Simklubben Ran |
|
30.68 |
1:06.35 |
1:46.51 |
|
2:28.37 |
|
46 |
Jakob Olsson |
1993 |
Ystads Simsällskap |
|
34.20 |
1:11.61 |
1:51.19 |
|
2:30.00 |
|
47 |
Gabriel Rydén |
1995 |
Ängelholms Simsällskap |
|
33.98 |
1:13.14 |
1:55.38 |
|
2:34.13 |
|
48 |
Max Tangvald |
1993 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
36.59 |
1:17.72 |
2:01.54 |
|
2:43.23 |
|
49 |
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
|
43.69 |
1:34.22 |
2:33.21 |
|
3:29.23 |
|
- |
Måns Tangvald |
1995 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Simon Stoltenborg |
1995 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
12:13 |
|
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
12:23 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 200m Frisim Herrar, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
12:23 |
|
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
16:39 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 1500m Frisim Herrar, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Holkjær |
1990 |
Allerød Svømmeklub |
|
1:02.31 |
2:09.54 |
3:17.17 |
4:24.48 |
16:34.33 |
|
|
|
|
|
|
5:31.49 |
6:38.62 |
7:45.82 |
8:52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
9:59.53 |
11:06.28 |
12:12.49 |
13:19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
14:25.13 |
15:30.77 |
|
|
|
|
2 |
Andreas Schiellerup |
1993 |
Birkerød Svømmeklub |
|
1:02.61 |
2:10.33 |
3:17.96 |
4:24.14 |
16:44.55 |
|
|
|
|
|
|
5:30.45 |
6:37.49 |
7:44.10 |
8:51.74 |
|
|
|
|
|
|
|
9:58.34 |
11:05.58 |
12:12.35 |
13:19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
14:26.78 |
15:34.97 |
|
|
|
|
3 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
Birkerød Svømmeklub |
|
1:03.27 |
2:10.65 |
3:18.62 |
4:26.17 |
16:52.34 |
|
|
|
|
|
|
5:34.41 |
6:42.52 |
7:50.30 |
8:58.34 |
|
|
|
|
|
|
|
10:06.09 |
11:13.89 |
12:21.64 |
13:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
14:37.49 |
15:45.92 |
|
|
|
|
4 |
Kasper Holkjær |
1993 |
Allerød Svømmeklub |
|
1:04.29 |
2:12.30 |
3:20.20 |
4:28.21 |
16:52.90 |
|
|
|
|
|
|
5:35.98 |
6:43.28 |
7:51.19 |
8:58.80 |
|
|
|
|
|
|
|
10:06.35 |
11:14.22 |
12:22.19 |
13:30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
14:38.19 |
15:46.29 |
|
|
|
|
5 |
Marcus Kindberg |
1993 |
Simklubben Ran |
|
1:04.33 |
2:13.43 |
3:22.58 |
4:31.75 |
17:17.01 |
|
|
|
|
|
|
5:41.50 |
6:51.22 |
8:01.04 |
9:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
10:20.26 |
11:30.57 |
12:40.57 |
13:50.14 |
|
|
|
|
|
|
|
14:59.46 |
16:09.24 |
|
|
|
|
6 |
Oskar Olofsson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:05.57 |
2:17.05 |
3:30.04 |
4:44.10 |
18:02.67 |
|
|
|
|
|
|
5:57.60 |
7:10.45 |
8:23.53 |
9:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
10:48.42 |
12:01.22 |
13:13.87 |
14:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
15:39.62 |
16:52.73 |
|
|
|
|
7 |
Daniel Lundell |
1991 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:08.00 |
2:20.14 |
3:32.50 |
4:45.18 |
18:12.56 |
|
|
|
|
|
|
5:57.96 |
7:11.39 |
8:24.80 |
9:38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
10:51.78 |
12:05.92 |
13:19.88 |
14:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
15:47.22 |
17:01.08 |
|
|
|
|
8 |
Markus Topphem |
1993 |
Ystads Simsällskap |
|
1:06.81 |
2:19.33 |
3:32.58 |
4:46.47 |
18:22.36 |
|
|
|
|
|
|
6:00.69 |
7:14.79 |
8:29.77 |
9:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
10:58.17 |
12:12.40 |
13:27.25 |
14:41.27 |
|
|
|
|
|
|
|
15:56.45 |
17:10.68 |
|
|
|
|
9 |
Ola Kristoffersson |
1988 |
Simsällskapet Iden |
|
1:09.24 |
2:22.63 |
3:37.57 |
4:52.39 |
18:24.41 |
|
|
|
|
|
|
6:06.03 |
7:19.26 |
8:31.69 |
9:45.03 |
|
|
|
|
|
|
|
10:59.48 |
12:14.18 |
13:28.95 |
14:44.12 |
|
|
|
|
|
|
|
15:59.39 |
17:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
16:39 |
|
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
16:37 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 1500m Frisim Herrar, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mattias Andersson |
1996 |
Ängelholms Simsällskap |
|
1:15.50 |
2:39.39 |
4:03.98 |
5:28.81 |
21:11.52 |
|
|
|
|
|
|
6:54.35 |
8:20.03 |
9:45.59 |
11:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
12:39.45 |
14:05.70 |
15:31.36 |
16:58.10 |
|
|
|
|
|
|
|
18:23.70 |
19:48.51 |
|
|
|
|
2 |
Alexander Wåhlin |
1996 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:15.15 |
2:40.50 |
4:06.56 |
5:32.77 |
21:31.64 |
|
|
|
|
|
|
6:59.98 |
8:27.31 |
9:54.60 |
11:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
12:51.27 |
14:19.24 |
15:46.90 |
17:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
18:43.86 |
20:11.94 |
|
|
|
|
3 |
Filip Wejfeldt |
1997 |
Simsällskapet Iden |
|
1:18.37 |
2:44.64 |
4:12.56 |
5:41.15 |
21:33.89 |
|
|
|
|
|
|
7:10.16 |
8:38.54 |
10:07.23 |
11:36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
13:05.24 |
14:33.67 |
15:59.11 |
17:24.09 |
|
|
|
|
|
|
|
18:49.69 |
20:15.17 |
|
|
|
|
4 |
Max Andersson |
1996 |
Simklubben Ran |
|
1:23.52 |
2:53.64 |
4:25.47 |
5:58.56 |
22:53.38 |
|
|
|
|
|
|
7:30.81 |
9:03.65 |
10:37.08 |
12:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
13:41.16 |
15:14.92 |
16:48.49 |
18:19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
19:52.37 |
21:24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
16:37 |
|
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
16:02 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 100m Frisim Damer, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
16:02 |
|
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
16:13 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 50, 100m Frisim Damer, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
16:13 |
|
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
16:17 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 100m Frisim Damer, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
16:17 |
|
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
16:26 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 52, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Jensen |
1991 |
Birkerød Svømmeklub |
|
29.41 |
1:02.11 |
1:35.43 |
|
2:09.42 |
|
2 |
Andreas Ortmann |
1991 |
Allerød Svømmeklub |
|
29.91 |
1:04.51 |
1:38.67 |
|
2:13.06 |
|
3 |
Frederik Gustafsson |
1993 |
Birkerød Svømmeklub |
|
30.06 |
1:04.83 |
1:39.82 |
|
2:14.88 |
|
4 |
Mats Westergren |
1994 |
Simklubben Ran |
|
29.57 |
1:03.49 |
1:39.15 |
|
2:16.07 |
|
5 |
Makis Jörgensen |
1992 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
29.73 |
1:03.84 |
1:39.67 |
|
2:16.89 |
|
6 |
Johan Norén |
1986 |
Landskrona Simsällskap |
|
31.44 |
1:06.31 |
1:42.57 |
|
2:19.89 |
|
7 |
Nicolas Nord |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.07 |
1:06.65 |
1:43.81 |
|
2:21.61 |
|
8 |
Andreas Nicolaidis |
1990 |
Ystads Simsällskap |
|
30.58 |
1:06.36 |
1:43.90 |
|
2:21.76 |
|
9 |
Kasper Holkjær |
1993 |
Allerød Svømmeklub |
|
31.53 |
1:07.82 |
1:45.53 |
|
2:22.96 |
|
10 |
Gustav Andersson |
1993 |
Ängelholms Simsällskap |
|
31.07 |
1:08.05 |
1:47.27 |
|
2:27.24 |
|
11 |
Adam Rohde |
1993 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
30.23 |
1:06.68 |
1:47.03 |
|
2:27.43 |
|
12 |
David Nicolaidis |
1992 |
Ystads Simsällskap |
|
33.31 |
1:12.00 |
1:52.11 |
|
2:31.54 |
|
13 |
Oliver Titikic |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.05 |
1:10.82 |
1:51.11 |
|
2:32.41 |
|
14 |
Anton Faberling |
1994 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.47 |
1:12.72 |
1:52.71 |
|
2:32.93 |
|
15 |
Emil Davidsson |
1990 |
Ängelholms Simsällskap |
|
32.88 |
1:11.11 |
1:52.14 |
|
2:34.38 |
|
16 |
Johan Nilsson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.86 |
1:14.23 |
1:54.76 |
|
2:35.61 |
|
- |
Martin Weberg |
1994 |
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
16:26 |
|
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
16:29 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Christiansson |
1996 |
Ystads Simsällskap |
|
33.99 |
1:14.77 |
1:57.84 |
|
2:39.78 |
|
2 |
Filip Dolk |
1996 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.44 |
1:15.03 |
1:57.69 |
|
2:40.53 |
|
3 |
Sigfrid Lindberg |
1996 |
Simklubben Ran |
|
33.38 |
1:14.20 |
2:00.50 |
|
2:44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
16:29 |
|
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
16:59 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 54, 200m Ryggsim Damer, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sandra Hafström |
1991 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
32.83 |
1:08.13 |
1:44.46 |
|
2:19.82 |
|
2 |
Emilia Nordström |
1993 |
Simklubben Triton |
|
35.63 |
1:13.96 |
1:53.15 |
|
2:31.90 |
|
3 |
Sandra Hörberg-Zdanowski |
1992 |
Simklubben Poseidon |
|
36.52 |
1:15.66 |
1:55.11 |
|
2:34.14 |
|
4 |
Frida Börnfors |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
37.47 |
1:17.30 |
1:57.13 |
|
2:35.45 |
|
5 |
Alexandra Berg |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
36.90 |
1:17.19 |
1:58.25 |
|
2:37.42 |
|
6 |
Emma Tran Ngan |
1995 |
Simklubben Ran |
|
37.64 |
1:17.43 |
1:58.38 |
|
2:37.77 |
|
7 |
Michelle Hansen |
1994 |
Simklubben Sydsim |
|
38.25 |
1:18.39 |
1:59.35 |
|
2:38.76 |
|
8 |
Lisa Rigby |
1994 |
Landskrona Simsällskap |
|
37.04 |
1:17.17 |
1:58.65 |
|
2:39.04 |
|
9 |
Marie Topphem |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
38.05 |
1:19.05 |
2:00.69 |
|
2:40.97 |
|
10 |
Rebecka Sylvander |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
38.21 |
1:18.57 |
2:00.18 |
|
2:41.31 |
|
11 |
Emma Jansson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.29 |
1:20.27 |
2:02.01 |
|
2:42.03 |
|
11 |
Hanna Rahm-Andersson |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
37.74 |
1:18.32 |
2:00.53 |
|
2:42.03 |
|
13 |
Lina Hinderup |
1994 |
Simklubben Ran |
|
37.98 |
1:18.69 |
2:00.96 |
|
2:42.54 |
|
14 |
Felicia Hantorp |
1995 |
Simklubben Ran |
|
38.52 |
1:19.14 |
2:01.81 |
|
2:42.95 |
|
15 |
Erica Bergvall |
1995 |
Landskrona Simsällskap |
|
38.79 |
1:20.22 |
2:03.20 |
|
2:43.94 |
|
16 |
Matilda Nilsson |
1992 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
38.91 |
1:20.53 |
2:03.07 |
|
2:44.33 |
|
17 |
Felice Fröberg |
1995 |
Simklubben Ran |
|
38.43 |
1:20.42 |
2:03.78 |
|
2:44.55 |
|
18 |
Julia Olsson |
1993 |
Simklubben Sydsim |
|
38.69 |
1:19.79 |
2:02.68 |
|
2:44.79 |
|
19 |
Hedda Johansson |
1995 |
Föreningen Trelleborg Kappsim |
|
38.44 |
1:21.26 |
2:04.81 |
|
2:47.03 |
|
20 |
Josefine Bivesand |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
39.72 |
1:22.40 |
2:05.65 |
|
2:48.21 |
|
21 |
My Jensen |
1993 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
40.38 |
1:23.72 |
2:07.68 |
|
2:51.03 |
|
22 |
Zarah Hermansson-Barak |
1995 |
Simklubben Poseidon |
|
42.51 |
1:26.70 |
2:13.05 |
|
2:55.08 |
|
23 |
Hannah Lindberg |
1995 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
41.52 |
1:26.11 |
2:12.28 |
|
2:56.24 |
|
24 |
Nadia Taman |
1994 |
Höganäs Simsällskap |
|
41.47 |
1:26.93 |
2:12.51 |
|
2:56.43 |
|
25 |
Elin Sjöstrand |
1994 |
Simklubben Triton |
|
41.65 |
1:26.58 |
2:12.89 |
|
2:58.92 |
|
26 |
Cecilia Andersson |
1993 |
Ystads Simsällskap |
|
41.77 |
1:27.64 |
2:14.02 |
|
2:59.34 |
|
27 |
Ella Hansson |
1994 |
Simklubben Triton |
|
42.34 |
1:28.83 |
2:17.29 |
|
3:05.03 |
|
28 |
Frida Helgesson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
43.74 |
1:33.57 |
2:25.02 |
|
3:14.14 |
|
- |
Malin Asp |
1994 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
16:59 |
|
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
17:10 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 55, 200m Ryggsim Damer, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
17:10 |
|
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
17:19 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 56, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
17:19 |
|
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
17:26 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 57, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
17:26 |
|
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
17:32 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 58, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
17:32 |
|
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
17:44 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 59, 400m Medley Damer, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Hansson |
1992 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:09.46 |
2:30.38 |
3:58.88 |
|
5:10.18 |
|
2 |
Maj Lindberg Hansen |
1992 |
Allerød Svømmeklub |
|
1:11.28 |
2:33.80 |
4:02.50 |
|
5:12.60 |
|
3 |
Julie Schmidt |
1995 |
Allerød Svømmeklub |
|
1:11.98 |
2:38.64 |
4:09.57 |
|
5:22.23 |
|
4 |
Nelly Hansson |
1993 |
Ystads Simsällskap |
|
1:11.51 |
2:34.87 |
4:13.24 |
|
5:28.59 |
|
5 |
Lina Hinderup |
1994 |
Simklubben Ran |
|
1:15.67 |
2:42.94 |
4:22.57 |
|
5:33.39 |
|
6 |
Erika Kaspersson |
1994 |
Eslövs Simsällskap |
|
1:12.85 |
2:43.99 |
4:21.33 |
|
5:33.55 |
|
7 |
Alexandra Berg |
1995 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:12.82 |
2:37.55 |
4:16.03 |
|
5:33.89 |
|
8 |
Beatrice Brandt |
1992 |
Simklubben Ran |
|
1:16.67 |
2:47.12 |
4:22.29 |
|
5:40.17 |
|
9 |
Sandra Engberg |
1995 |
Simklubben Lödde |
|
1:14.65 |
2:45.00 |
4:24.23 |
|
5:42.64 |
|
10 |
Filippa Wallin |
1993 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
1:17.97 |
2:47.06 |
4:26.63 |
|
5:44.59 |
|
11 |
Josefine Åkesson |
1995 |
Ystads Simsällskap |
|
1:21.54 |
2:50.24 |
4:40.47 |
|
6:00.78 |
|
12 |
Felicia Johansson |
1995 |
Simklubben Ran |
|
1:19.83 |
3:01.65 |
4:52.71 |
|
6:18.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
17:44 |
|
Resultat Gren 60 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 60 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Citadellsim |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Landskrona |
|
Utskriftstid |
17:50 |
|
|
Arrangör |
LS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
2010-06-06 |
|
|
|
|
|
|
Gren 60, 400m Medley Damer, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecca Håkansson |
1996 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
1:12.83 |
2:38.47 |
4:16.77 |
|
5:34.48 |
|
2 |
Josefin Johnsson |
1996 |
Simklubben Ran |
|
1:16.61 |
2:46.77 |
4:27.96 |
|
5:48.01 |
|
3 |
Wanda Dollmayer |
1996 |
Simklubben Ran |
|
1:14.38 |
2:55.81 |
4:43.28 |
|
6:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2010 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
Utskriftstid |
17:50 |
|