2020-05-27   02:31:43
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for FynRundt 3

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

FynRundt 3

Resultat LÝb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 18 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  13:01   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 januar 2020         
 
 
LÝb 18, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Gustav JÝrgensen  2004  Tommerup SvÝmme Klub    31.43        1:10.90   
Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg SvÝmmeklub    37.57        1:18.45   
Tobias Damsgaard  2006  Ringe SvÝmme Klub    36.18        1:21.01   
Marcus Berg  2007  Svendborg SvÝmme Klub    38.51        1:22.19   
Harald Heyde Engvad  2007  Frem Odense    40.35        1:25.01   
Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg SvÝmmeklub    41.80        1:25.07   
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe SvÝmme Klub    41.92        1:27.65   
Sebastian Rahr  2006  Nyborg SvÝmmeklub    41.77        1:28.27   
Marius Lundsfryd  2008  Ringe SvÝmme Klub    41.33        1:29.08   
10  Frey Nielsen Memborg  2010  Nyborg SvÝmmeklub    43.82        1:30.11   
11  Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg SvÝmmeklub    42.91        1:30.38   
12  Benjamin Grann Madsen  2008  Ringe SvÝmme Klub    42.86        1:32.00   
13  Philip Park-Nielsen  2007  Nyborg SvÝmmeklub    43.19        1:32.17   
14  Sylvester Neto  2007  Frem Odense    43.20        1:32.68   
15  Laurits Damsted Lund  2007  Ringe SvÝmme Klub    46.64        1:34.05   
16  Bertram Poser Jensen  2008  Nyborg SvÝmmeklub    46.81        1:36.46   
17  Noah Ń FlÝtti Thomsen  2007  Ringe SvÝmme Klub    47.04        1:36.79   
18  Martin Stokholm  2007  Nyborg SvÝmmeklub    46.37        1:37.61   
19  Christian Lind Petersen  2007  Frem Odense    1:38.05        1:38.05   
19  Malthe Petersen  2008  Frem Odense    47.05        1:38.05   
21  Danilo Vaarning  2009  Nyborg SvÝmmeklub    47.78        1:39.24   
22  Rasmus Bjerre  2008  Ringe SvÝmme Klub    48.04        1:41.24   
23  Mathias Mygind  2009  Ringe SvÝmme Klub    48.83        1:48.26   
24  Lauritz HÝybye Olesen  2009  Nyborg SvÝmmeklub    49.34        1:50.31   
25  Alexander Kirk  2008  Nyborg SvÝmmeklub    51.84        1:50.45   
26  Aksel Damsted Lund  2009  Ringe SvÝmme Klub    56.89        1:55.99   
27  Marcus Korsholm Gaster  2010  Nyborg SvÝmmeklub    57.88        2:02.57   
28  Hjalte Monberg Witzel  2010  Nyborg SvÝmmeklub    2:06.86        2:06.86   
29  Felix NÝrgaard  2008  Nyborg SvÝmmeklub    58.02        2:07.95   
30  Magnus Krog JÝrgensen  2008  Nyborg SvÝmmeklub    1:08.10        2:13.42   
31  Jakob Kristensen  2009  Nyborg SvÝmmeklub    1:09.48        2:27.79   
Hjalte MÝller Carlsen  2008  Nyborg SvÝmmeklub            DNS   
Adrian Vaarning  2007  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Ej rygl v. 50m 
Andreas Krog JÝrgensen  2008  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Asynk. ben v. 70m 
Emil Borup  2008  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
Gilbert Eskildsen  2008  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Ej rygl. v. 50 m 
Johan Lundsgaard Palm  2008  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Ej rygl. v. 50m. 
Laurits Schou Petersen  2010  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Brytsb. v. 20m 
Noah Andersen  2009  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Ej synkr. arme v.20m 
Otto Thuelund  2010  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Crawlben v. start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark