2020-06-06   12:07:23
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for FynRundt 3

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Resultat LÝb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:19   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 januar 2020         
 
 
LÝb 1, 100m FrisvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Mette Bruun-Petersen  2001  Tommerup SvÝmme Klub    31.05        1:05.01   
Rikke Bruun-Petersen  2005  Tommerup SvÝmme Klub    32.32        1:07.90   
Anne Bruun-Petersen  2007  Tommerup SvÝmme Klub    33.43        1:08.99   
Liva Vangsgaard  2006  Frem Odense    34.47        1:10.85   
Frida Ploug  2007  Ringe SvÝmme Klub    34.07        1:11.66   
Eszter Vad  2007  Nyborg SvÝmmeklub    35.10        1:14.32   
Freja Trasbo Vestergaard  2006  Nyborg SvÝmmeklub    36.74        1:16.51   
Sarah Qvist  2007  Nyborg SvÝmmeklub    37.29        1:18.72   
Alvina Vahala Hvass  2006  Svendborg SvÝmme Klub    37.60        1:18.73   
10  Caroline SÝgaard  2006  Ringe SvÝmme Klub    38.74        1:21.23   
11  Meryem Ercaliskan  2007  Frem Odense    39.02        1:22.18   
12  Ella Krogager Jensen  2008  Svendborg SvÝmme Klub    39.27        1:22.23   
13  Elvira KÝstner Kristensen  2008  Frem Odense    38.81        1:22.71   
14  Rebekka Elholm  2009  H2Odense    38.86        1:22.91   
15  Ghezal Fahim  2005  Frem Odense    40.18        1:25.86   
16  Luka Rose Svabo  2008  Nyborg SvÝmmeklub    40.11        1:26.08   
17  Sara Lund Larsen  2008  Ringe SvÝmme Klub    39.93        1:28.06   
18  Ella Krogshede  2009  Nyborg SvÝmmeklub    45.10        1:38.91   
19  Ida Gellert Junge  2007  Svendborg SvÝmme Klub    47.06        1:40.24   
20  Julie Dyrelund Rasmussen  2010  Ringe SvÝmme Klub    49.18        1:49.11   
21  Mille Lundgreen  2010  Ringe SvÝmme Klub    1:51.35        1:51.35   
22  Meta Ostenfeldt MŁller  2010  H2Odense    50.79        1:51.54   
23  Sille Nisted Petersen  2009  Frem Odense    56.52        2:13.85   
24  Tilde Johannsen  2011  Nyborg SvÝmmeklub    1:03.62        2:15.95   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:19 
 
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:20   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 januar 2020         
 
 
LÝb 2, 100m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg SvÝmmeklub    31.05        1:06.32   
Sebastian Rahr  2006  Nyborg SvÝmmeklub    36.68        1:15.30   
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe SvÝmme Klub    1:15.37        1:15.37   
Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg SvÝmmeklub    36.31        1:16.46   
Johan Lundsgaard Palm  2008  Nyborg SvÝmmeklub    37.78        1:16.97   
Noah Ń FlÝtti Thomsen  2007  Ringe SvÝmme Klub    36.29        1:17.25   
Laurits Damsted Lund  2007  Ringe SvÝmme Klub    37.34        1:17.53   
Benjamin Grann Madsen  2008  Ringe SvÝmme Klub    37.08        1:17.66   
Anders Langholm  2007  Nyborg SvÝmmeklub    36.87        1:18.59   
10  Gustav NÝrregaard Jensen  2008  Ringe SvÝmme Klub    36.77        1:18.91   
11  Philip Park-Nielsen  2007  Nyborg SvÝmmeklub    37.85        1:19.26   
12  Mathias MÝller Nielsen  2008  Ringe SvÝmme Klub    38.65        1:21.63   
13  Emil A. Larsen  2007  Frem Odense    40.96        1:24.67   
14  Nicolai Chodkiewicz  2007  Frem Odense    39.04        1:25.66   
15  Danilo Vaarning  2009  Nyborg SvÝmmeklub    39.84        1:25.78   
16  Lauritz HÝybye Olesen  2009  Nyborg SvÝmmeklub    41.03        1:28.27   
17  Villads Andersen  2009  H2Odense    40.15        1:28.94   
18  Martin Stokholm  2007  Nyborg SvÝmmeklub    42.40        1:29.26   
19  Mathias Mygind  2009  Ringe SvÝmme Klub    42.91        1:32.95   
20  Vitus Stśhr Bentsen  2012  H2Odense    43.45        1:33.30   
21  Emil Schultz Almind  2008  H2Odense    44.89        1:35.93   
22  Sebastian HÝgh  2007  H2Odense    45.82        1:37.20   
23  Jonathan R. S. Pedersen  2011  H2Odense    46.36        1:41.26   
24  Bille Stokbśk  2009  H2Odense    45.38        1:41.37   
25  Peter Kruse Buch  2007  H2Odense    44.73        1:42.84   
26  Magnus Krog JÝrgensen  2008  Nyborg SvÝmmeklub    49.29        1:47.01   
27  Filip Stadnicki  2009  Nyborg SvÝmmeklub    49.28        1:47.22   
28  Andreas Krog JÝrgensen  2008  Nyborg SvÝmmeklub    48.69        1:47.57   
29  Rasmus Bechsgaard  2009  Ringe SvÝmme Klub    50.13        1:52.13   
30  Jakob Kristensen  2009  Nyborg SvÝmmeklub    56.37        2:01.65   
31  Laurits Schou Petersen  2010  Nyborg SvÝmmeklub    1:00.59        2:13.12   
AsbjÝrn Alexander Efios Quaade  2009  Nyborg SvÝmmeklub            DNS   
Hjalte MÝller Carlsen  2008  Nyborg SvÝmmeklub            DNS   
Magnus Jeppesen  2008  Frem Odense            DNS   
Villads Birk  2009  H2Odense            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:20 
 
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:20   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 januar 2020         
 
 
LÝb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Emilie HemmelÝff  2008  Ringe SvÝmme Klub            34.99   
Karoline JÝrgensen  2007  Tommerup SvÝmme Klub            35.13   
Monica Munkebjerg  2006  Frem Odense            36.29   
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe SvÝmme Klub            36.41   
Frida Ploug  2007  Ringe SvÝmme Klub            36.92   
Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense            36.93   
Maya Kirstine Alstrup-Lop  2007  Frem Odense            37.54   
Frederikke Wood  2007  Frem Odense            40.55   
Andrea Wagner  2008  H2Odense            40.85   
10  Sofia Mortensen  2007  Tommerup SvÝmme Klub            40.87   
11  Helena Bett Andersen  2007  Frem Odense            40.91   
12  Katrine Elholm Juliussen  2006  Nyborg SvÝmmeklub            41.04   
13  Sille GrÝnfeldt  2008  Nyborg SvÝmmeklub            41.21   
14  Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense            41.73   
15  Oceane Cailho  2008  Nyborg SvÝmmeklub            41.84   
16  Trine Larsen  2009  Frem Odense            42.36   
17  Dagmar Stahl  2007  H2Odense            43.00   
18  Emma Christensen  2002  Tommerup SvÝmme Klub            43.09   
19  Rebekka Elholm  2009  H2Odense            44.39   
20  Olivia Funder  2006  H2Odense            44.55   
21  Amalie JÝrgensen  2010  Frem Odense            46.13   
22  Luka Rose Svabo  2008  Nyborg SvÝmmeklub            47.22   
23  Ida Marie Bo Nielsen  2008  Nyborg SvÝmmeklub            47.81   
24  Cornelia Gardias  2008  H2Odense            48.39   
25  Luna Gilling  2008  H2Odense            50.11   
26  Atalie R. L. Pedersen  2007  H2Odense            50.23   
27  Liv Emilie Poulsen  2007  Svendborg SvÝmme Klub            50.34   
28  Maya GrÝntved Gilling  2006  H2Odense            53.05   
29  Ellen Gramstrup Madsen  2010  Nyborg SvÝmmeklub            1:00.39   
30  Caroline B. Guldborg  2009  Nyborg SvÝmmeklub            1:01.45   
31  Ella Krogshede  2009  Nyborg SvÝmmeklub            1:06.63   
Ida Friis Mikkelsen  2010  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
Luna Tanggaard  2006  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
Tilde Lundsgaard Rov Andreasen  2009  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Asynk. ben 40 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:20 
 
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:20   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 januar 2020         
 
 
LÝb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Gustav JÝrgensen  2004  Tommerup SvÝmme Klub            29.69   
Tobias Damsgaard  2006  Ringe SvÝmme Klub            34.48   
Marcus Berg  2007  Svendborg SvÝmme Klub            37.22   
Harald Heyde Engvad  2007  Frem Odense            38.27   
Gustav BÝttiger  2008  H2Odense            38.98   
Adrian Vaarning  2007  Nyborg SvÝmmeklub            39.67   
Sylvester Neto  2007  Frem Odense            40.48   
Mathias Mygind  2009  Ringe SvÝmme Klub            41.54   
Bertram Poser Jensen  2008  Nyborg SvÝmmeklub            42.31   
10  Frey Nielsen Memborg  2010  Nyborg SvÝmmeklub            42.51   
11  Mathias MÝller Nielsen  2008  Ringe SvÝmme Klub            44.12   
12  Besian Selaci  2007  H2Odense            44.33   
13  Rasmus Bjerre  2008  Ringe SvÝmme Klub            44.56   
14  Casper Clausen  2007  Tommerup SvÝmme Klub            44.96   
15  Gilbert Eskildsen  2008  Nyborg SvÝmmeklub            45.10   
16  Martin Kjeldsen  2007  H2Odense            46.56   
17  Louis Stśhr Bentsen  2010  H2Odense            47.34   
18  Malthe Petersen  2008  Frem Odense            47.84   
19  Martin Stokholm  2007  Nyborg SvÝmmeklub            48.49   
20  Oliver JÝrgensen  2008  Frem Odense            50.18   
21  Viktor Hjortkśr Wintervad  2008  Frem Odense            50.33   
22  Hjalte Vinther-Okholm  2008  H2Odense            52.54   
23  Emil Borup  2008  Frem Odense            56.29   
24  Neset Demiral  2009  Frem Odense            58.28   
25  Villads Andersen  2009  H2Odense            59.98   
26  Felix NÝrgaard  2008  Nyborg SvÝmmeklub            1:06.83   
Silas Elving Kristiansen  2008  H2Odense            DNS   
Amine Djebara  2008  Frem Odense            DSQ  Ej samt ber. 50 m 
Laurits Schou Petersen  2010  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
Otto Thuelund  2010  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Brystben v. 35 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:20 
 
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:20   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 januar 2020         
 
 
LÝb 5, 100m RygsvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Mette Bruun-Petersen  2001  Tommerup SvÝmme Klub    35.31        1:12.27   
Rikke Bruun-Petersen  2005  Tommerup SvÝmme Klub    38.70        1:19.36   
Anne Bruun-Petersen  2007  Tommerup SvÝmme Klub    41.65        1:21.18   
Liva Vangsgaard  2006  Frem Odense    41.94        1:26.05   
Victoria Juul Larsen  2006  Frem Odense    41.97        1:26.08   
Sofie Bak  2008  Ringe SvÝmme Klub    42.26        1:26.79   
Oceane Cailho  2008  Nyborg SvÝmmeklub    1:28.01        1:28.01   
Anna Mathilde Kruse  2006  Frem Odense    43.51        1:29.56   
Caroline SÝgaard  2006  Ringe SvÝmme Klub    47.48        1:37.59   
10  Tilde Lundsgaard Rov Andreasen  2009  Nyborg SvÝmmeklub    1:53.47        1:53.47   
11  Ida Gellert Junge  2007  Svendborg SvÝmme Klub    1:58.69        1:58.69   
12  Karla Krog  2011  Nyborg SvÝmmeklub    58.66        2:00.37   
13  Sarah Tranekjer  2008  H2Odense    2:04.22        2:04.22   
14  Anna Lindstedt  2010  Nyborg SvÝmmeklub    1:00.95        2:06.17   
15  Frida Krogh Kristiansen  2011  Nyborg SvÝmmeklub    1:00.44        2:06.19   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:20 
 
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:20   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 januar 2020         
 
 
LÝb 6, 100m RygsvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg SvÝmmeklub    40.43        1:22.12   
Marius Lundsfryd  2008  Ringe SvÝmme Klub    41.04        1:25.30   
Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg SvÝmmeklub    1:26.72        1:26.72   
Gilbert Eskildsen  2008  Nyborg SvÝmmeklub    46.04        1:31.78   
Anders Langholm  2007  Nyborg SvÝmmeklub    46.01        1:31.96   
Bertram Poser Jensen  2008  Nyborg SvÝmmeklub    46.83        1:35.59   
Alexander Kirk  2008  Nyborg SvÝmmeklub            1:39.65   
Frederik Christensen  2006  Tommerup SvÝmme Klub    45.72        1:39.86   
Danilo Vaarning  2009  Nyborg SvÝmmeklub    49.37        1:41.78   
10  Lauritz HÝybye Olesen  2009  Nyborg SvÝmmeklub    49.96        1:44.83   
11  Villads Birk  2009  H2Odense    53.63        1:48.68   
12  Bille Stokbśk  2009  H2Odense    56.07        1:54.23   
13  Marcus Korsholm Gaster  2010  Nyborg SvÝmmeklub    56.49        1:59.15   
14  Noah Andersen  2009  Nyborg SvÝmmeklub            2:00.93   
Christian Lind Petersen  2007  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
Julius Albert Sonne Eriksen  2010  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Ej rygl. v. 25 m. 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:20 
 
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:20   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 januar 2020         
 
 
LÝb 7, 200m FrisvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Monica Munkebjerg  2006  Frem Odense    34.90  1:14.74  1:56.52    2:35.65   
Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense    35.44  1:15.41  1:57.48    2:38.46   
Katrine Elholm Juliussen  2006  Nyborg SvÝmmeklub    37.18  1:19.20  2:03.17    2:44.67   
Freja Zaugg Rasmussen  2008  Ringe SvÝmme Klub    39.25  1:23.79  2:06.44    2:47.81   
Dagmar Stahl  2007  H2Odense    36.86  1:20.20  2:04.74    2:48.77   
Maya Kirstine Alstrup-Lop  2007  Frem Odense    37.68  1:21.34  2:07.27    2:49.39   
Isabella Aurbo Herold  2007  Svendborg SvÝmme Klub    38.04  1:22.90  2:08.52    2:50.78   
Alvina Vahala Hvass  2006  Svendborg SvÝmme Klub    38.21  1:22.03  2:07.48    2:51.36   
Olivia Funder  2006  H2Odense    38.31  1:22.81  2:08.94    2:54.85   
10  Helena Bett Andersen  2007  Frem Odense    41.50  2:57.22      2:57.22   
11  Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense    40.44  1:26.34  2:13.04    2:57.56   
12  Atalie R. L. Pedersen  2007  H2Odense    41.42  1:27.49  2:14.48    2:58.61   
13  Cornelia Gardias  2008  H2Odense    42.83  1:34.45  2:27.63    3:17.79   
14  Luna Gilling  2008  H2Odense    45.83  1:36.38  2:29.92    3:17.80   
15  Maya GrÝntved Gilling  2006  H2Odense    44.52  1:35.78  2:29.49    3:18.89   
16  Signe Christiansen  2008  Nyborg SvÝmmeklub    42.88  1:34.15  3:19.73    3:19.73   
Andrea Wagner  2008  H2Odense            DSQ  Tyvstart 
Frederikke Wood  2007  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
Ghezal Fahim  2005  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:20 
 
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:26   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 januar 2020         
 
 
LÝb 8, 200m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m  150m    OpnŚet  Status 











 
Marcus Berg  2007  Svendborg SvÝmme Klub    33.52  1:13.08  1:53.58    2:33.23   
Harald Heyde Engvad  2007  Frem Odense    34.88  1:15.69  1:58.76    2:38.30   
Sylvester Neto  2007  Frem Odense    38.68  1:21.45  2:05.64    2:46.05   
Philip Park-Nielsen  2007  Nyborg SvÝmmeklub    37.62  1:21.40  2:53.30    2:53.30   
Rasmus Bjerre  2008  Ringe SvÝmme Klub    39.72  1:25.00  2:11.35    2:54.78   
Gustav BÝttiger  2008  H2Odense    38.16  1:22.81  2:10.34    2:55.02   
Frey Nielsen Memborg  2010  Nyborg SvÝmmeklub    39.19  1:26.02  2:12.57    2:55.63   
Martin Kjeldsen  2007  H2Odense    37.36  1:23.36  2:11.92    2:57.97   
Besian Selaci  2007  H2Odense    40.01  1:25.76  2:12.70    2:58.35   
10  Conrad Elsborg Gorecki  2008  Frem Odense    42.95  1:30.70  2:19.48    3:04.36   
11  Louis Stśhr Bentsen  2010  H2Odense    41.38  1:30.11  2:19.68    3:04.89   
12  Hjalte Vinther-Okholm  2008  H2Odense    43.28  1:38.01  3:24.89    3:24.89   
13  Vitus Stśhr Bentsen  2012  H2Odense    46.61  1:43.97  2:43.50    3:37.64   
14  Otto Thuelund  2010  Nyborg SvÝmmeklub    1:00.48  2:17.73  4:42.53    4:42.53   
Magnus Jeppesen  2008  Frem Odense            DNS   
Silas Elving Kristiansen  2008  H2Odense            DNS   
Aksel Damsted Lund  2009  Ringe SvÝmme Klub            DSQ  Tyvstart 
Sebastian HÝgh  2007  H2Odense            DSQ  Ej fod pŚ fork start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:26 
 
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:31   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 januar 2020         
 
 
LÝb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Karoline JÝrgensen  2007  Tommerup SvÝmme Klub    40.84        1:29.74   
Sofia Mortensen  2007  Tommerup SvÝmme Klub    45.46        1:40.05   
Elvira KÝstner Kristensen  2008  Frem Odense    47.14        1:47.46   
Dicte S. FalkenstrÝm  2008  Nyborg SvÝmmeklub    51.99        1:49.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:31 
 
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:31   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 januar 2020         
 
 
LÝb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Gustav JÝrgensen  2004  Tommerup SvÝmme Klub    32.25        1:10.49   
Emil A. Larsen  2007  Frem Odense    41.94        1:29.49   
Johan Lundsgaard Palm  2008  Nyborg SvÝmmeklub    44.93        1:31.63   
Christian Lind Petersen  2007  Frem Odense    50.59        1:51.46   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:31 
 
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:33   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 januar 2020         
 
 
LÝb 11, 50m FrisvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Frida Ploug  2007  Ringe SvÝmme Klub            32.36   
Sofie Bak  2008  Ringe SvÝmme Klub            33.78   
Oceane Cailho  2008  Nyborg SvÝmmeklub            33.98   
Freja Trasbo Vestergaard  2006  Nyborg SvÝmmeklub            34.82   
Ella Krogager Jensen  2008  Svendborg SvÝmme Klub            35.48   
Laura Rasmussen  2005  Nyborg SvÝmmeklub            36.09   
Emma Christensen  2002  Tommerup SvÝmme Klub            36.29   
Sara Lund Larsen  2008  Ringe SvÝmme Klub            39.08   
Liv Emilie Poulsen  2007  Svendborg SvÝmme Klub            39.33   
10  Ida Marie Bo Nielsen  2008  Nyborg SvÝmmeklub            40.41   
11  Amalie JÝrgensen  2010  Frem Odense            42.27   
12  Ida Friis Mikkelsen  2010  Nyborg SvÝmmeklub            42.59   
13  Luna Tanggaard  2006  Frem Odense            43.87   
14  Mille Lundgreen  2010  Ringe SvÝmme Klub            44.79   
15  Caroline B. Guldborg  2009  Nyborg SvÝmmeklub            45.60   
16  Ida Kofod BjÝrnsten  2008  H2Odense            45.74   
17  Karla Krog  2011  Nyborg SvÝmmeklub            46.17   
18  Ellen Gramstrup Madsen  2010  Nyborg SvÝmmeklub            47.02   
19  Julie Dyrelund Rasmussen  2010  Ringe SvÝmme Klub            48.49   
20  Sarah Tranekjer  2008  H2Odense            49.16   
21  Meta Ostenfeldt MŁller  2010  H2Odense            50.60   
22  Frida Krogh Kristiansen  2011  Nyborg SvÝmmeklub            51.35   
23  Anna Lindstedt  2010  Nyborg SvÝmmeklub            52.15   
24  Tilde Johannsen  2011  Nyborg SvÝmmeklub            58.36   
25  Marie Jusslin  2011  Ringe SvÝmme Klub            1:04.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:33 
 
Resultat LÝb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:42   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 januar 2020         
 
 
LÝb 12, 50m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Noah Ń FlÝtti Thomsen  2007  Ringe SvÝmme Klub            34.08   
Marius Lundsfryd  2008  Ringe SvÝmme Klub            34.22   
Gustav NÝrregaard Jensen  2008  Ringe SvÝmme Klub            34.39   
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe SvÝmme Klub            35.65   
Benjamin Grann Madsen  2008  Ringe SvÝmme Klub            35.68   
Mathias MÝller Nielsen  2008  Ringe SvÝmme Klub            36.02   
Casper Clausen  2007  Tommerup SvÝmme Klub            36.54   
Nicolai Chodkiewicz  2007  Frem Odense            37.74   
Alexander Kirk  2008  Nyborg SvÝmmeklub            38.08   
10  Frederik Christensen  2006  Tommerup SvÝmme Klub            39.72   
11  Malthe Petersen  2008  Frem Odense            40.57   
12  Peter Kruse Buch  2007  H2Odense            43.07   
13  Bille Stokbśk  2009  H2Odense            43.70   
14  Jonathan R. S. Pedersen  2011  H2Odense            43.82   
15  Hjalte Monberg Witzel  2010  Nyborg SvÝmmeklub            43.90   
16  Felix NÝrgaard  2008  Nyborg SvÝmmeklub            46.17   
17  Filip Stadnicki  2009  Nyborg SvÝmmeklub            46.45   
18  Amine Djebara  2008  Frem Odense            46.78   
19  Villads Thrane  2009  Ringe SvÝmme Klub            47.46   
20  Rasmus Bechsgaard  2009  Ringe SvÝmme Klub            47.95   
21  Albert RÝnnov  2009  Ringe SvÝmme Klub            51.23   
22  Noah Andersen  2009  Nyborg SvÝmmeklub            54.81   
23  Julius Albert Sonne Eriksen  2010  Nyborg SvÝmmeklub            59.38   
Villads Birk  2009  H2Odense            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:42 
 
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  11:48   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 januar 2020         
 
 
LÝb 13, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe SvÝmme Klub    40.42        1:25.93   
Sarah Qvist  2007  Nyborg SvÝmmeklub    44.82        1:33.40   
Emilie HemmelÝff  2008  Ringe SvÝmme Klub    43.95        1:34.48   
Victoria Juul Larsen  2006  Frem Odense    45.34        1:35.13   
Olivia Funder  2006  H2Odense    46.01        1:40.04   
Liva Vangsgaard  2006  Frem Odense    49.06        1:40.68   
Anna Mathilde Kruse  2006  Frem Odense    48.72        1:40.72   
Eszter Vad  2007  Nyborg SvÝmmeklub    48.03        1:43.13   
Atalie R. L. Pedersen  2007  H2Odense    49.69        1:43.20   
10  Sille GrÝnfeldt  2008  Nyborg SvÝmmeklub    48.90        1:43.53   
11  Dagmar Stahl  2007  H2Odense    49.01        1:44.66   
12  Isabella Aurbo Herold  2007  Svendborg SvÝmme Klub    51.18        1:46.30   
13  Freja Zaugg Rasmussen  2008  Ringe SvÝmme Klub    52.60        1:52.81   
14  Ida Kofod BjÝrnsten  2008  H2Odense    51.39        1:54.28   
15  Liv Emilie Poulsen  2007  Svendborg SvÝmme Klub    54.87        1:55.95   
16  Maya GrÝntved Gilling  2006  H2Odense    55.38        1:57.57   
17  Cornelia Gardias  2008  H2Odense    56.87        1:57.80   
18  Trine Larsen  2009  Frem Odense    56.74        1:59.62   
19  Rebekka Elholm  2009  H2Odense    57.66        1:59.72   
20  Ida Gellert Junge  2007  Svendborg SvÝmme Klub    58.15        2:04.84   
21  Signe Christiansen  2008  Nyborg SvÝmmeklub    58.27        2:06.93   
22  Luna Gilling  2008  H2Odense    1:00.31        2:08.95   
Alvina Vahala Hvass  2006  Svendborg SvÝmme Klub            DNS   
Sille Nisted Petersen  2009  Frem Odense            DSQ  Ej samt. berÝr.100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:48 
 
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:11   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 januar 2020         
 
 
LÝb 14, 100m BrystsvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg SvÝmmeklub    41.13        1:28.67   
Sebastian Rahr  2006  Nyborg SvÝmmeklub    47.63        1:39.53   
Adrian Vaarning  2007  Nyborg SvÝmmeklub    47.44        1:42.36   
Martin Kjeldsen  2007  H2Odense    49.57        1:46.56   
Besian Selaci  2007  H2Odense    50.10        1:47.09   
Gustav BÝttiger  2008  H2Odense    52.44        1:47.78   
Laurits Damsted Lund  2007  Ringe SvÝmme Klub    51.83        1:48.68   
Oliver JÝrgensen  2008  Frem Odense    54.59        1:55.86   
Emil A. Larsen  2007  Frem Odense    55.11        1:56.73   
10  Peter Kruse Buch  2007  H2Odense    55.80        2:00.97   
11  Emil Schultz Almind  2008  H2Odense    56.59        2:04.06   
12  Aksel Damsted Lund  2009  Ringe SvÝmme Klub    1:04.35        2:10.37   
13  Villads Thrane  2009  Ringe SvÝmme Klub    1:03.50        2:10.64   
14  Louis Stśhr Bentsen  2010  H2Odense    1:04.29        2:11.82   
15  Viktor Hjortkśr Wintervad  2008  Frem Odense    1:01.94        2:12.32   
Hjalte MÝller Carlsen  2008  Nyborg SvÝmmeklub            DNS   
Magnus Jeppesen  2008  Frem Odense            DNS   
Silas Elving Kristiansen  2008  H2Odense            DNS   
Conrad Elsborg Gorecki  2008  Frem Odense            DSQ  Asynk. ben 70m 
Hjalte Vinther-Okholm  2008  H2Odense            DSQ  Asynk. ben v. 30m 
Neset Demiral  2009  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
Villads Andersen  2009  H2Odense            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:11 
 
Resultat LÝb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 15 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:12   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 januar 2020         
 
 
LÝb 15, 50m RygsvÝmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Karoline JÝrgensen  2007  Tommerup SvÝmme Klub            39.87   
Sofia Mortensen  2007  Tommerup SvÝmme Klub            40.90   
Ella Krogager Jensen  2008  Svendborg SvÝmme Klub            41.90   
Helena Bett Andersen  2007  Frem Odense            43.04   
Laura Rasmussen  2005  Nyborg SvÝmmeklub            43.33   
Dicte S. FalkenstrÝm  2008  Nyborg SvÝmmeklub            44.36   
Meryem Ercaliskan  2007  Frem Odense            48.36   
Ghezal Fahim  2005  Frem Odense            50.72   
Sarah Tranekjer  2008  H2Odense            57.36   
10  Meta Ostenfeldt MŁller  2010  H2Odense            1:01.52   
10  Sille Nisted Petersen  2009  Frem Odense            1:01.52   
12  Tilde Johannsen  2011  Nyborg SvÝmmeklub            1:07.30   
13  Marie Jusslin  2011  Ringe SvÝmme Klub            1:09.58   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:12 
 
Resultat LÝb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 16 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:13   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 januar 2020         
 
 
LÝb 16, 50m RygsvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub            OpnŚet  Status 











 
Conrad Elsborg Gorecki  2008  Frem Odense            44.40   
Frederik Christensen  2006  Tommerup SvÝmme Klub            45.24   
Viktor Hjortkśr Wintervad  2008  Frem Odense            46.81   
Casper Clausen  2007  Tommerup SvÝmme Klub            49.14   
Nicolai Chodkiewicz  2007  Frem Odense            49.68   
Oliver JÝrgensen  2008  Frem Odense            49.86   
Emil Borup  2008  Frem Odense            51.70   
Jonathan R. S. Pedersen  2011  H2Odense            52.17   
Vitus Stśhr Bentsen  2012  H2Odense            52.20   
10  Neset Demiral  2009  Frem Odense            52.78   
11  Hjalte Monberg Witzel  2010  Nyborg SvÝmmeklub            53.55   
12  Marcus Korsholm Gaster  2010  Nyborg SvÝmmeklub            53.66   
13  Albert RÝnnov  2009  Ringe SvÝmme Klub            55.62   
14  Villads Thrane  2009  Ringe SvÝmme Klub            55.94   
15  Sebastian HÝgh  2007  H2Odense            56.49   
16  Rasmus Bechsgaard  2009  Ringe SvÝmme Klub            57.66   
17  Filip Stadnicki  2009  Nyborg SvÝmmeklub            57.77   
18  Amine Djebara  2008  Frem Odense            1:02.05   
19  Magnus Krog JÝrgensen  2008  Nyborg SvÝmmeklub            1:05.30   
20  Jakob Kristensen  2009  Nyborg SvÝmmeklub            1:10.62   
21  Julius Albert Sonne Eriksen  2010  Nyborg SvÝmmeklub            1:16.19   
Andreas Krog JÝrgensen  2008  Nyborg SvÝmmeklub            DNS   
AsbjÝrn Alexander Efios Quaade  2009  Nyborg SvÝmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:13 
 
Resultat LÝb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  12:36   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 januar 2020         
 
 
LÝb 17, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Emilie HemmelÝff  2008  Ringe SvÝmme Klub    35.92        1:19.15   
Sofie Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe SvÝmme Klub    38.75        1:19.47   
Victoria Juul Larsen  2006  Frem Odense    1:23.64        1:23.64   
Sava Mathilde Simonsen  2008  Frem Odense    38.62        1:25.31   
Sille GrÝnfeldt  2008  Nyborg SvÝmmeklub    41.05        1:27.26   
Monica Munkebjerg  2006  Frem Odense    40.34        1:27.43   
Sofie Bak  2008  Ringe SvÝmme Klub    42.84        1:27.55   
Eszter Vad  2007  Nyborg SvÝmmeklub    40.98        1:28.26   
Anna Mathilde Kruse  2006  Frem Odense    42.04        1:29.02   
10  Freja Trasbo Vestergaard  2006  Nyborg SvÝmmeklub    41.83        1:29.30   
11  Katrine Elholm Juliussen  2006  Nyborg SvÝmmeklub    41.52        1:29.57   
12  Maya Kirstine Alstrup-Lop  2007  Frem Odense    41.98        1:29.82   
13  Sarah Qvist  2007  Nyborg SvÝmmeklub    45.12        1:30.27   
14  Matilde A. B. Buch  2008  H2Odense    42.39        1:30.99   
15  Isabella Aurbo Herold  2007  Svendborg SvÝmme Klub    42.04        1:31.41   
16  Laura Rasmussen  2005  Nyborg SvÝmmeklub    45.37        1:32.79   
17  Emma Christensen  2002  Tommerup SvÝmme Klub    44.38        1:32.82   
18  Freja Zaugg Rasmussen  2008  Ringe SvÝmme Klub    45.11        1:35.54   
19  Frederikke Wood  2007  Frem Odense    44.37        1:35.77   
20  Elvira KÝstner Kristensen  2008  Frem Odense    47.45        1:35.94   
21  Caroline SÝgaard  2006  Ringe SvÝmme Klub    45.37        1:36.15   
22  Dicte S. FalkenstrÝm  2008  Nyborg SvÝmmeklub    50.53        1:38.62   
23  Meryem Ercaliskan  2007  Frem Odense    47.70        1:39.30   
24  Luka Rose Svabo  2008  Nyborg SvÝmmeklub    46.71        1:39.40   
25  Sara Lund Larsen  2008  Ringe SvÝmme Klub    49.76        1:41.81   
26  Ida Marie Bo Nielsen  2008  Nyborg SvÝmmeklub    49.98        1:42.76   
27  Amalie JÝrgensen  2010  Frem Odense    49.47        1:44.78   
28  Signe Christiansen  2008  Nyborg SvÝmmeklub    50.20        1:49.65   
29  Luna Tanggaard  2006  Frem Odense    56.76        1:49.88   
30  Ida Friis Mikkelsen  2010  Nyborg SvÝmmeklub    52.68        1:54.64   
31  Caroline B. Guldborg  2009  Nyborg SvÝmmeklub    1:55.70        1:55.70   
32  Ellen Gramstrup Madsen  2010  Nyborg SvÝmmeklub    1:02.29        2:04.64   
33  Julie Dyrelund Rasmussen  2010  Ringe SvÝmme Klub    59.60        2:05.51   
34  Mille Lundgreen  2010  Ringe SvÝmme Klub    2:18.74        2:18.74   
Andrea Wagner  2008  H2Odense            DSQ  Tyvstart 
Anna Lindstedt  2010  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Indadv. fÝd. v. 60m 
Ella Krogshede  2009  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
Frida Krogh Kristiansen  2011  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Ej samt. berÝr. v75m 
Karla Krog  2011  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Asynkron ben v.60m 
Tilde Lundsgaard Rov Andreasen  2009  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  crawlben v. start 
Trine Larsen  2009  Frem Odense            DSQ  SvÝm p. mave v. 26m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:36 
 
Resultat LÝb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 18 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  13:01   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 januar 2020         
 
 
LÝb 18, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Gustav JÝrgensen  2004  Tommerup SvÝmme Klub    31.43        1:10.90   
Mathias Gramstrup Madsen  2006  Nyborg SvÝmmeklub    37.57        1:18.45   
Tobias Damsgaard  2006  Ringe SvÝmme Klub    36.18        1:21.01   
Marcus Berg  2007  Svendborg SvÝmme Klub    38.51        1:22.19   
Harald Heyde Engvad  2007  Frem Odense    40.35        1:25.01   
Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg SvÝmmeklub    41.80        1:25.07   
Lucas Dyrelund Rasmussen  2007  Ringe SvÝmme Klub    41.92        1:27.65   
Sebastian Rahr  2006  Nyborg SvÝmmeklub    41.77        1:28.27   
Marius Lundsfryd  2008  Ringe SvÝmme Klub    41.33        1:29.08   
10  Frey Nielsen Memborg  2010  Nyborg SvÝmmeklub    43.82        1:30.11   
11  Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg SvÝmmeklub    42.91        1:30.38   
12  Benjamin Grann Madsen  2008  Ringe SvÝmme Klub    42.86        1:32.00   
13  Philip Park-Nielsen  2007  Nyborg SvÝmmeklub    43.19        1:32.17   
14  Sylvester Neto  2007  Frem Odense    43.20        1:32.68   
15  Laurits Damsted Lund  2007  Ringe SvÝmme Klub    46.64        1:34.05   
16  Bertram Poser Jensen  2008  Nyborg SvÝmmeklub    46.81        1:36.46   
17  Noah Ń FlÝtti Thomsen  2007  Ringe SvÝmme Klub    47.04        1:36.79   
18  Martin Stokholm  2007  Nyborg SvÝmmeklub    46.37        1:37.61   
19  Christian Lind Petersen  2007  Frem Odense    1:38.05        1:38.05   
19  Malthe Petersen  2008  Frem Odense    47.05        1:38.05   
21  Danilo Vaarning  2009  Nyborg SvÝmmeklub    47.78        1:39.24   
22  Rasmus Bjerre  2008  Ringe SvÝmme Klub    48.04        1:41.24   
23  Mathias Mygind  2009  Ringe SvÝmme Klub    48.83        1:48.26   
24  Lauritz HÝybye Olesen  2009  Nyborg SvÝmmeklub    49.34        1:50.31   
25  Alexander Kirk  2008  Nyborg SvÝmmeklub    51.84        1:50.45   
26  Aksel Damsted Lund  2009  Ringe SvÝmme Klub    56.89        1:55.99   
27  Marcus Korsholm Gaster  2010  Nyborg SvÝmmeklub    57.88        2:02.57   
28  Hjalte Monberg Witzel  2010  Nyborg SvÝmmeklub    2:06.86        2:06.86   
29  Felix NÝrgaard  2008  Nyborg SvÝmmeklub    58.02        2:07.95   
30  Magnus Krog JÝrgensen  2008  Nyborg SvÝmmeklub    1:08.10        2:13.42   
31  Jakob Kristensen  2009  Nyborg SvÝmmeklub    1:09.48        2:27.79   
Hjalte MÝller Carlsen  2008  Nyborg SvÝmmeklub            DNS   
Adrian Vaarning  2007  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Ej rygl v. 50m 
Andreas Krog JÝrgensen  2008  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Asynk. ben v. 70m 
Emil Borup  2008  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
Gilbert Eskildsen  2008  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Ej rygl. v. 50 m 
Johan Lundsgaard Palm  2008  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Ej rygl. v. 50m. 
Laurits Schou Petersen  2010  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Brytsb. v. 20m 
Noah Andersen  2009  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Ej synkr. arme v.20m 
Otto Thuelund  2010  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Crawlben v. start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:01 
 
Resultat LÝb 20 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 20 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  FynRundt 3    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  13:30   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  18 januar 2020         
 
 
LÝb 20, 4X50m FrisvÝmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Nyborg  2005  Nyborg SvÝmmeklub            2:13.97   
  Mathias Gramstrup Madsen  2006      30.98        30.98   
  Lukas Skov Christiansen  2005      33.07        1:04.05   
  Sebastian Rahr  2006      36.11        1:40.16   
  Nikolaj Kobbernagel  2007      33.81        2:13.97   
                     
Nyborg 1  2007  Nyborg SvÝmmeklub            2:22.02   
  Johan Lundsgaard Palm  2008      35.54        35.54   
  Adrian Vaarning  2007      1:11.21        1:46.75   
  Philip Park-Nielsen  2007      35.27        2:22.02   
  Frey Nielsen Memborg  2010              2:22.02   
                     
Rsk Drenge 2  2007  Ringe SvÝmme Klub            2:24.32   
  Noah Ń FlÝtti Thomsen  2007      35.06        35.06   
  Rasmus Bjerre  2008      38.79        1:13.85   
  Benjamin Grann Madsen  2008      35.81        1:49.66   
  Marius Lundsfryd  2008      34.66        2:24.32   
                     
Rsk Drenge 1  2007  Ringe SvÝmme Klub            2:25.80   
  Lucas Dyrelund Rasmussen  2007      37.60        37.60   
  Mathias MÝller Nielsen  2008      37.50        1:15.10   
  Gustav NÝrregaard Jensen  2008      35.05        1:50.15   
  Laurits Damsted Lund  2007      35.65        2:25.80   
                     
Frem Drenge  2007  Frem Odense            2:26.03   
  Harald Heyde Engvad  2007      33.53        33.53   
  Sylvester Neto  2007      36.76        1:10.29   
  Emil A. Larsen  2007      39.86        1:50.15   
  Christian Lind Petersen  2007      35.88        2:26.03   
                     
Nyborg 2  2007  Nyborg SvÝmmeklub            2:30.31   
  Anders Langholm  2007      35.58        35.58   
  Gilbert Eskildsen  2008      37.90        1:13.48   
  Alexander Kirk  2008      37.48        1:50.96   
  Lauritz HÝybye Olesen  2009      39.35        2:30.31   
                     
Frem Drenge 2  2008  Frem Odense            2:35.72   
  Conrad Elsborg Gorecki  2008      38.33        38.33   
  Malthe Petersen  2008      1:18.80        1:57.13   
  Nicolai Chodkiewicz  2007      38.59        2:35.72   
  Viktor Hjortkśr Wintervad  2008              2:35.72   
                     
H2Odense Drenge 1  2007  H2Odense            2:56.15   
  Villads Andersen  2009      40.42        40.42   
  Sebastian HÝgh  2007      50.52        1:30.94   
  Peter Kruse Buch  2007      44.63        2:15.57   
  Villads Birk  2009      40.58        2:56.15   
                     
H2Odense Drenge 2  2008  H2Odense            2:56.45   
  Emil Schultz Almind  2008      45.21        45.21   
  Bille Stokbśk  2009      45.45        1:30.66   
  Vitus Stśhr Bentsen  2012      44.45        2:15.11   
  Jonathan R. S. Pedersen  2011      41.34        2:56.45   
                     
10  Rsk Drenge 3  2009  Ringe SvÝmme Klub            3:06.66   
  Mathias Mygind  2009      45.59        45.59   
  Aksel Damsted Lund  2009      45.57        1:31.16   
  Rasmus Bechsgaard  2009      49.15        2:20.31   
  Villads Thrane  2009      46.35        3:06.66   
                     
11  Nyborg 5  2008  Nyborg SvÝmmeklub            3:45.32   
  Magnus Krog JÝrgensen  2008      50.42        50.42   
  Marcus Korsholm Gaster  2010      56.29        1:46.71   
  Jakob Kristensen  2009      58.33        2:45.04   
  Noah Andersen  2009      1:00.28        3:45.32   
                     
Nyborg 3  2007  Nyborg SvÝmmeklub            DNS   
  Martin Stokholm  2007                 
  Hjalte MÝller Carlsen  2008                 
  Danilo Vaarning  2009                 
  Bertram Poser Jensen  2008              DNS   
                     
Nyborg 6  2009  Nyborg SvÝmmeklub            DNS   
  Otto Thuelund  2010                 
  Julius Albert Sonne Eriksen  2010                 
  Laurits Schou Petersen  2010                 
  AsbjÝrn Alexander Efios Quaade  2009              DNS   
                     
Frem Talent  2008  Frem Odense            DSQ  Tyvstart 
  Oliver JÝrgensen  2008      40.83        40.83   
  Amine Djebara  2008      48.81        1:29.64   
                     
Nyborg 4  2008  Nyborg SvÝmmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
Oboys  2007  H2Odense            DSQ  Tyvstart 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark