Resultater for OF-Sprint 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 09:04 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2020 |
Gren 1, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Eriksson | 2010 | 25.12 | |||||||
Lönsboda Simsällskap | 25.12 | |||||||||
2 | Minela Causevic | 2010 | 26.49 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 25.50 | |||||||||
Gren 1, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år |
Sponsor: OF Ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ebba Johansson | 2009 | 17.00 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 17.46 | |||||||||
2 | Astrid Persson | 2009 | 18.68 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 19.77 | |||||||||
3 | Agnes Andersson | 2009 | 18.83 | |||||||
Växjö Simsällskap | 20.07 | |||||||||
4 | Liv Blomdahl | 2009 | 19.69 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 20.71 | |||||||||
5 | Alice Pehrsson | 2009 | 23.14 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 23.88 | |||||||||
6 | Tira Thordin | 2009 | 23.57 | |||||||
Växjö Simsällskap | 28.07 | |||||||||
7 | Elsa Andersson | 2009 | 29.64 | |||||||
Bromöllaortens Simsällskap | 27.19 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.14 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 09:04 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 09:06 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2020 |
Gren 2, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kevin Hesselgren | 2010 | 26.57 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 26.24 | |||||||||
- | Manne Edholm | 2011 | DSQ | |||||||
Markaryds Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.14 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 09:06 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 09:13 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2020 |
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gresa Hasi | 2008 | 32.67 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 32.57 | |||||||||
2 | Saga Nilsson | 2008 | 41.35 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 43.06 | |||||||||
3 | Alma Berggren | 2008 | 43.26 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 42.49 | |||||||||
4 | Denise Brönjemark | 2008 | 46.13 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 45.79 | |||||||||
5 | Stina Eriksson | 2008 | 46.26 | |||||||
Växjö Simsällskap | 49.76 | |||||||||
6 | Tindra Leijon | 2008 | 49.09 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 50.76 | |||||||||
7 | Nathalie Ceveryd | 2008 | 49.94 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 49.42 | |||||||||
8 | Doris Lundsten | 2008 | 51.15 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 47.82 | |||||||||
9 | Jasmine Hesselgren | 2008 | 51.19 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | ||||||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Pehrsson | 2007 | 34.69 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 35.18 | |||||||||
2 | Ida Thom | 2007 | 34.75 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 33.98 | |||||||||
3 | Alice Harrysson | 2007 | 42.72 | |||||||
Växjö Simsällskap | 42.11 | |||||||||
4 | Vida Eriksson | 2007 | 46.66 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | ||||||||||
Gren 3, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linnea Bengtsson | 2003 | 34.68 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 34.09 | |||||||||
2 | Moa Jacobsen | 2006 | 34.72 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 34.44 | |||||||||
3 | Amanda Thom | 2005 | 34.76 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 36.62 | |||||||||
4 | Ida Svensson | 2003 | 37.65 | |||||||
Älmhults Simsällskap | 37.73 | |||||||||
5 | Noe Oguni | 2005 | 37.67 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 36.70 | |||||||||
6 | Ellen Österberg | 2006 | 37.84 | |||||||
Växjö Simsällskap | 38.07 | |||||||||
7 | Adelina Gummesson | 2005 | 38.05 | |||||||
Lönsboda Simsällskap | 34.84 | |||||||||
8 | Moa Lindqvist | 2006 | 41.31 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 41.19 | |||||||||
9 | Selma Bergström | 2006 | 47.42 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 51.94 | |||||||||
- | Zandra Hultqvist | 2004 | DSQ | |||||||
Växjö Simsällskap | 35.85 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.14 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 09:13 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 09:19 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2020 |
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Adrian Mustafa | 2008 | 40.49 | |||||||
Växjö Simsällskap | 41.87 | |||||||||
2 | Rasmus Eriksson | 2008 | 52.86 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 58.60 | |||||||||
- | Theo Jacobsen | 2008 | DSQ | |||||||
Markaryds Simsällskap | ||||||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 13 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Axelsson | 2007 | 34.55 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 35.50 | |||||||||
2 | Didrik Brönjemark | 2007 | 43.97 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 52.07 | |||||||||
3 | Isak Hässlebro | 2007 | 45.13 | |||||||
Växjö Simsällskap | 47.60 | |||||||||
4 | Melvin Persson | 2007 | 46.06 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 51.20 | |||||||||
Gren 4, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Otto Axelsson | 2003 | 29.41 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 29.46 | |||||||||
2 | Daniel Shebalin | 2002 | 30.16 | |||||||
Älmhults Simsällskap | 29.15 | |||||||||
3 | Victor Löndal | 2003 | 30.29 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 30.05 | |||||||||
4 | Johan Wiloboken | 1999 | 32.20 | |||||||
Älmhults Simsällskap | 31.42 | |||||||||
5 | Erik Wiloboken | 2002 | 32.52 | |||||||
Älmhults Simsällskap | 32.71 | |||||||||
6 | Henry Forsberg | 2004 | 34.43 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 34.18 | |||||||||
7 | Lukas Fogelström | 2005 | 38.92 | |||||||
Växjö Simsällskap | 38.50 | |||||||||
8 | Gabriel Serneström | 2005 | 40.40 | |||||||
Växjö Simsällskap | 42.27 | |||||||||
- | Kevin Erös | 2006 | DSQ | |||||||
Ljungby Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.14 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 09:19 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 09:36 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2020 |
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Minela Causevic | 2010 | 48.22 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 50.47 | |||||||||
2 | Maja Eriksson | 2010 | 49.94 | |||||||
Lönsboda Simsällskap | 49.89 | |||||||||
3 | Alice Erlandsson | 2010 | 51.77 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 57.06 | |||||||||
4 | Julia Eriksson | 2011 | 53.65 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 54.17 | |||||||||
5 | Ellen Johansson | 2010 | 1:03.04 | |||||||
Lönsboda Simsällskap | ||||||||||
6 | Amanda Olsson | 2011 | 1:18.70 | |||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Andersson | 2009 | 41.27 | |||||||
Växjö Simsällskap | 41.92 | |||||||||
2 | Astrid Persson | 2009 | 44.01 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 45.85 | |||||||||
3 | Liv Blomdahl | 2009 | 44.06 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 44.68 | |||||||||
4 | Ebba Johansson | 2009 | 45.77 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 44.51 | |||||||||
5 | Alice Pehrsson | 2009 | 47.83 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 47.96 | |||||||||
6 | Ellen Svensson | 2009 | 50.44 | |||||||
Bromöllaortens Simsällskap | 54.29 | |||||||||
7 | Elise Ivansson-Jönsson | 2009 | 51.37 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 51.88 | |||||||||
8 | Elsa Andersson | 2009 | 1:01.89 | |||||||
Bromöllaortens Simsällskap | 1:00.88 | |||||||||
- | Alice Bengtsson | 2009 | DSQ | |||||||
Bromöllaortens Simsällskap | ||||||||||
- | Ellen Vendel | 2009 | DSQ | |||||||
Bromöllaortens Simsällskap | 1:05.41 | |||||||||
- | Sara Nguyen | 2009 | DSQ | |||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
- | Tira Thordin | 2009 | DSQ | |||||||
Växjö Simsällskap | 50.03 | |||||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 12 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gresa Hasi | 2008 | 33.38 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 33.22 | |||||||||
2 | Nathalie Ceveryd | 2008 | 42.16 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 42.94 | |||||||||
3 | Alma Berggren | 2008 | 43.12 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 41.87 | |||||||||
4 | Saga Nilsson | 2008 | 44.19 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 43.76 | |||||||||
5 | Stina Eriksson | 2008 | 44.88 | |||||||
Växjö Simsällskap | 47.55 | |||||||||
6 | Tindra Leijon | 2008 | 46.90 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 47.84 | |||||||||
7 | Jasmine Hesselgren | 2008 | 47.87 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 49.63 | |||||||||
8 | Denise Brönjemark | 2008 | 48.66 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 49.58 | |||||||||
9 | Kata Carola Tojzan | 2008 | 50.11 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 49.68 | |||||||||
10 | Iris Provencher | 2008 | 56.40 | |||||||
Växjö Simsällskap | 1:01.16 | |||||||||
- | Doris Lundsten | 2008 | DSQ | |||||||
Simsällskapet Delfin | 57.12 | |||||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 13 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Pehrsson | 2007 | 35.60 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 35.33 | |||||||||
2 | Ida Thom | 2007 | 38.02 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 38.08 | |||||||||
3 | Vida Eriksson | 2007 | 42.33 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 42.56 | |||||||||
4 | Alice Harrysson | 2007 | 44.09 | |||||||
Växjö Simsällskap | 43.22 | |||||||||
4 | Tekla Petersen | 2007 | 44.09 | |||||||
Lönsboda Simsällskap | 44.44 | |||||||||
6 | Stella Förstberg | 2007 | 45.98 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 45.26 | |||||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Zandra Hultqvist | 2004 | 36.17 | |||||||
Växjö Simsällskap | 35.07 | |||||||||
2 | Moa Jacobsen | 2006 | 37.54 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 37.69 | |||||||||
3 | Ellen Österberg | 2006 | 38.09 | |||||||
Växjö Simsällskap | 39.61 | |||||||||
4 | Linnea Bengtsson | 2003 | 38.65 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 39.01 | |||||||||
5 | Ida Svensson | 2003 | 39.81 | |||||||
Älmhults Simsällskap | 40.44 | |||||||||
6 | Moa Lindqvist | 2006 | 46.16 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 45.42 | |||||||||
7 | Selma Bergström | 2006 | 48.04 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 49.24 | |||||||||
- | Adelina Gummesson | 2005 | DSQ | |||||||
Lönsboda Simsällskap | 36.54 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.14 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 09:36 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2020 |
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | André Blomdahl | 2010 | 53.66 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 55.37 | |||||||||
2 | Manne Edholm | 2011 | 53.75 | |||||||
Markaryds Simsällskap | ||||||||||
3 | Kevin Hesselgren | 2010 | 1:03.40 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 58.84 | |||||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Bengtsson | 2009 | 58.49 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 57.31 | |||||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Adrian Mustafa | 2008 | 37.80 | |||||||
Växjö Simsällskap | 39.27 | |||||||||
2 | Andrei Patrick Popescu | 2008 | 45.07 | |||||||
Växjö Simsällskap | 47.40 | |||||||||
3 | Rasmus Eriksson | 2008 | 46.16 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 50.33 | |||||||||
4 | Jack Hermansson | 2008 | 47.61 | |||||||
Växjö Simsällskap | 50.34 | |||||||||
5 | Theo Jacobsen | 2008 | 50.48 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 1:01.52 | |||||||||
6 | Maximiliam Källström | 2008 | 51.47 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | ||||||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 13 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Axelsson | 2007 | 35.26 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 36.52 | |||||||||
2 | Martin Pranjic | 2007 | 44.61 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 47.35 | |||||||||
3 | Melvin Persson | 2007 | 44.95 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 47.54 | |||||||||
4 | Didrik Brönjemark | 2007 | 45.34 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 45.78 | |||||||||
- | Isak Hässlebro | 2007 | DSQ | |||||||
Växjö Simsällskap | 47.34 | |||||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Otto Axelsson | 2003 | 32.27 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 31.22 | |||||||||
2 | Erik Wiloboken | 2002 | 32.54 | |||||||
Älmhults Simsällskap | 32.43 | |||||||||
3 | Daniel Shebalin | 2002 | 33.83 | |||||||
Älmhults Simsällskap | 32.71 | |||||||||
4 | Henry Forsberg | 2004 | 34.87 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 35.10 | |||||||||
5 | Victor Löndal | 2003 | 35.98 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 34.86 | |||||||||
6 | Johan Wiloboken | 1999 | 36.40 | |||||||
Älmhults Simsällskap | 35.22 | |||||||||
7 | Lukas Fogelström | 2005 | 37.19 | |||||||
Växjö Simsällskap | 38.49 | |||||||||
8 | Gabriel Serneström | 2005 | 40.89 | |||||||
Växjö Simsällskap | 42.03 | |||||||||
9 | Kevin Erös | 2006 | 46.10 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 45.52 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.14 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 11:50 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2020 |
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Minela Causevic | 2010 | 56.79 | 1:52.47 | ||||||
Simsällskapet Delfin | 1:58.70 | |||||||||
2 | Maja Eriksson | 2010 | 56.49 | 1:54.86 | ||||||
Lönsboda Simsällskap | ||||||||||
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ebba Johansson | 2009 | 44.10 | 1:32.78 | ||||||
Föreningen Varbergs Sim | 1:33.29 | |||||||||
2 | Liv Blomdahl | 2009 | 45.84 | 1:36.97 | ||||||
Föreningen Varbergs Sim | 1:37.87 | |||||||||
3 | Agnes Andersson | 2009 | 44.72 | 1:37.27 | ||||||
Växjö Simsällskap | 1:34.40 | |||||||||
4 | Astrid Persson | 2009 | 46.26 | 1:37.63 | ||||||
Simsällskapet Delfin | 1:37.08 | |||||||||
5 | Alice Pehrsson | 2009 | 50.01 | 1:41.53 | ||||||
Markaryds Simsällskap | 1:48.75 | |||||||||
6 | Tira Thordin | 2009 | 54.66 | 1:55.46 | ||||||
Växjö Simsällskap | 2:04.71 | |||||||||
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 12 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gresa Hasi | 2008 | 34.69 | 1:13.58 | ||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 1:15.55 | |||||||||
2 | Saga Nilsson | 2008 | 42.89 | 1:28.56 | ||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 1:30.07 | |||||||||
3 | Nathalie Ceveryd | 2008 | 47.46 | 1:37.28 | ||||||
Föreningen Varbergs Sim | 1:40.72 | |||||||||
4 | Stina Eriksson | 2008 | 46.95 | 1:38.13 | ||||||
Växjö Simsällskap | 1:38.86 | |||||||||
5 | Alma Berggren | 2008 | 44.02 | 1:38.17 | ||||||
Markaryds Simsällskap | ||||||||||
6 | Denise Brönjemark | 2008 | 48.85 | 1:38.86 | ||||||
Simsällskapet Delfin | 1:46.67 | |||||||||
7 | Tindra Leijon | 2008 | 47.17 | 1:45.13 | ||||||
Föreningen Varbergs Sim | 1:46.48 | |||||||||
8 | Jasmine Hesselgren | 2008 | 52.12 | 1:51.14 | ||||||
Föreningen Varbergs Sim | ||||||||||
9 | Kata Carola Tojzan | 2008 | 53.43 | 1:56.81 | ||||||
Ljungby Simsällskap | 1:57.01 | |||||||||
10 | Doris Lundsten | 2008 | 56.48 | 1:57.18 | ||||||
Simsällskapet Delfin | 1:58.49 | |||||||||
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 13 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Pehrsson | 2007 | 34.91 | 1:16.90 | ||||||
Markaryds Simsällskap | 1:17.68 | |||||||||
2 | Ida Thom | 2007 | 37.48 | 1:21.96 | ||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 1:19.50 | |||||||||
3 | Stella Förstberg | 2007 | 43.67 | 1:33.07 | ||||||
Föreningen Varbergs Sim | 1:42.09 | |||||||||
4 | Alice Harrysson | 2007 | 43.41 | 1:38.62 | ||||||
Växjö Simsällskap | 1:43.05 | |||||||||
5 | Vida Eriksson | 2007 | 48.59 | 1:46.03 | ||||||
Föreningen Varbergs Sim | ||||||||||
Gren 7, 100m Medley Flickor, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Thom | 2005 | 36.47 | 1:13.70 | ||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 1:15.56 | |||||||||
2 | Moa Jacobsen | 2006 | 37.07 | 1:19.19 | ||||||
Markaryds Simsällskap | 1:20.70 | |||||||||
3 | Noe Oguni | 2005 | 39.38 | 1:20.86 | ||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 1:23.25 | |||||||||
4 | Linnea Bengtsson | 2003 | 37.93 | 1:22.97 | ||||||
Markaryds Simsällskap | 1:22.51 | |||||||||
5 | Adelina Gummesson | 2005 | 39.38 | 1:24.56 | ||||||
Lönsboda Simsällskap | 1:20.34 | |||||||||
6 | Ellen Österberg | 2006 | 39.12 | 1:25.21 | ||||||
Växjö Simsällskap | 1:28.18 | |||||||||
7 | Ida Svensson | 2003 | 38.91 | 1:26.13 | ||||||
Älmhults Simsällskap | 1:26.23 | |||||||||
8 | Moa Lindqvist | 2006 | 45.21 | 1:29.12 | ||||||
Simsällskapet Delfin | 1:29.30 | |||||||||
9 | Selma Bergström | 2006 | 48.97 | 1:40.29 | ||||||
Simsällskapet Delfin | 1:42.01 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.14 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 11:50 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 10:54 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2020 |
Gren 8, 100m Medley Pojkar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
- | Kevin Hesselgren | 2010 | DSQ | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | ||||||||||
Gren 8, 100m Medley Pojkar, Finaler 12 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Adrian Mustafa | 2008 | 40.30 | 1:29.13 | ||||||
Växjö Simsällskap | 1:31.44 | |||||||||
2 | Rasmus Eriksson | 2008 | 49.92 | 1:43.81 | ||||||
Simsällskapet Delfin | 1:50.71 | |||||||||
3 | Theo Jacobsen | 2008 | 50.67 | 1:46.02 | ||||||
Markaryds Simsällskap | ||||||||||
4 | Maximiliam Källström | 2008 | 55.61 | 1:56.95 | ||||||
Föreningen Varbergs Sim | ||||||||||
Gren 8, 100m Medley Pojkar, Finaler 13 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Axelsson | 2007 | 35.95 | 1:17.77 | ||||||
Markaryds Simsällskap | 1:18.85 | |||||||||
2 | Didrik Brönjemark | 2007 | 43.54 | 1:33.91 | ||||||
Simsällskapet Delfin | 1:34.84 | |||||||||
3 | Martin Pranjic | 2007 | 45.75 | 1:34.57 | ||||||
Ljungby Simsällskap | 1:42.10 | |||||||||
4 | Melvin Persson | 2007 | 45.80 | 1:38.49 | ||||||
Simsällskapet Delfin | 1:45.41 | |||||||||
5 | Isak Hässlebro | 2007 | 45.52 | 1:41.83 | ||||||
Växjö Simsällskap | 1:37.82 | |||||||||
Gren 8, 100m Medley Pojkar, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Otto Axelsson | 2003 | 31.94 | 1:07.87 | ||||||
Markaryds Simsällskap | 1:08.98 | |||||||||
2 | Daniel Shebalin | 2002 | 31.36 | 1:09.18 | ||||||
Älmhults Simsällskap | 1:08.68 | |||||||||
3 | Victor Löndal | 2003 | 34.66 | 1:10.64 | ||||||
Markaryds Simsällskap | 1:09.43 | |||||||||
4 | Erik Wiloboken | 2002 | 33.95 | 1:11.95 | ||||||
Älmhults Simsällskap | 1:09.09 | |||||||||
5 | Lukas Fogelström | 2005 | 38.82 | 1:20.08 | ||||||
Växjö Simsällskap | 1:22.35 | |||||||||
6 | Henry Forsberg | 2004 | 35.60 | 1:20.74 | ||||||
Markaryds Simsällskap | 1:31.37 | |||||||||
7 | Johan Wiloboken | 1999 | 36.41 | 1:22.24 | ||||||
Älmhults Simsällskap | 1:15.47 | |||||||||
8 | Gabriel Serneström | 2005 | 39.91 | 1:26.94 | ||||||
Växjö Simsällskap | 1:29.74 | |||||||||
9 | Kevin Erös | 2006 | 51.75 | 1:49.13 | ||||||
Ljungby Simsällskap | 1:44.26 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.14 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 10:54 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2020 |
Gren 9, 4X50m Frisim Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Föreningen Varbergs Sim Lag Blå | 2008 | 2:38.00 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 2:33.92 | |||||||||
Jasmine Hesselgren | 2008 | 44.27 | 44.27 | |||||||
Liv Blomdahl | 2009 | 39.64 | 1:23.91 | |||||||
Nathalie Ceveryd | 2008 | 38.64 | 2:02.55 | |||||||
Ebba Johansson | 2009 | 35.45 | 2:38.00 | |||||||
2 | Växjö Simsällskap | 2008 | 2:44.76 | |||||||
Växjö Simsällskap | 2:38.66 | |||||||||
Agnes Andersson | 2009 | 37.22 | 37.22 | |||||||
Iris Provencher | 2008 | 42.37 | 1:19.59 | |||||||
Stina Eriksson | 2008 | 40.27 | 1:59.86 | |||||||
Tira Thordin | 2009 | 44.90 | 2:44.76 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.14 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 11:31 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2020 |
Gren 11, 4X50m Frisim Flickor, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Smålandsstenars Simsällskap | 2005 | 2:01.08 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 2:02.90 | |||||||||
Gresa Hasi | 2008 | 29.56 | 29.56 | |||||||
Amanda Thom | 2005 | 28.47 | 58.03 | |||||||
Ida Thom | 2007 | 31.08 | 1:29.11 | |||||||
Noe Oguni | 2005 | 31.97 | 2:01.08 | |||||||
2 | Markaryds Simsällskap | 2001 | 2:03.86 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 2:05.38 | |||||||||
Agnes Pehrsson | 2007 | 30.25 | 30.25 | |||||||
Ebba Axelsson | 2001 | 30.35 | 1:00.60 | |||||||
Linnea Bengtsson | 2003 | 32.27 | 1:32.87 | |||||||
Moa Jacobsen | 2006 | 30.99 | 2:03.86 | |||||||
3 | Växjö Simsällskap | 2004 | 2:15.93 | |||||||
Växjö Simsällskap | 2:14.95 | |||||||||
Zandra Hultqvist | 2004 | 31.95 | 31.95 | |||||||
Nicolina Ebers | 1993 | 31.60 | 1:03.55 | |||||||
Ellen Österberg | 2006 | 34.85 | 1:38.40 | |||||||
Alice Harrysson | 2007 | 37.53 | 2:15.93 | |||||||
4 | Simsällskapet Delfin | 2008 | 2:40.50 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 2:55.00 | |||||||||
Moa Lindqvist | 2006 | 34.40 | 34.40 | |||||||
Astrid Persson | 2009 | 37.02 | 1:11.42 | |||||||
Alice Erlandsson | 2010 | 46.02 | 1:57.44 | |||||||
Julia Eriksson | 2011 | 43.06 | 2:40.50 | |||||||
5 | Lönsboda Simsällskap | 0 | 2:53.03 | |||||||
Lönsboda Simsällskap | ||||||||||
Tekla Petersen | 2007 | 35.03 | 35.03 | |||||||
Ellen Johansson | 2010 | 57.47 | 1:32.50 | |||||||
Maja Eriksson | 2010 | 43.64 | 2:16.14 | |||||||
Adelina Gummesson | 2005 | 36.89 | 2:53.03 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.14 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 11:31 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 11:30 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2020 |
Gren 12, 4X50m Frisim Pojkar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Älmhults Simsällskap | 1999 | 1:50.67 | |||||||
Älmhults Simsällskap | 1:50.55 | |||||||||
Johan Nilsson | 2001 | 26.99 | 26.99 | |||||||
Daniel Shebalin | 2002 | 27.39 | 54.38 | |||||||
Erik Wiloboken | 2002 | 27.71 | 1:22.09 | |||||||
Johan Wiloboken | 1999 | 28.58 | 1:50.67 | |||||||
2 | Markaryds Simsällskap | 2003 | 1:52.57 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 1:55.14 | |||||||||
Victor Löndal | 2003 | 27.31 | 27.31 | |||||||
Henry Forsberg | 2004 | 29.55 | 56.86 | |||||||
Erik Axelsson | 2007 | 30.27 | 1:27.13 | |||||||
Otto Axelsson | 2003 | 25.44 | 1:52.57 | |||||||
3 | Växjö Simsällskap | 2005 | 2:21.70 | |||||||
Växjö Simsällskap | 2:19.23 | |||||||||
Lukas Fogelström | 2005 | 30.33 | 30.33 | |||||||
Gabriel Serneström | 2005 | 33.55 | 1:03.88 | |||||||
Isak Hässlebro | 2007 | 40.24 | 1:44.12 | |||||||
Andrei Patrick Popescu | 2008 | 37.58 | 2:21.70 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.14 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 11:30 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 14:45 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2020 |
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Eriksson | 2010 | 52.80 | |||||||
Lönsboda Simsällskap | 52.55 | |||||||||
2 | Minela Causevic | 2010 | 56.56 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 56.73 | |||||||||
3 | Alice Erlandsson | 2010 | 58.37 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 59.72 | |||||||||
4 | Ellen Johansson | 2010 | 1:07.10 | |||||||
Lönsboda Simsällskap | ||||||||||
5 | Amanda Olsson | 2011 | 1:26.41 | |||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
- | Julia Eriksson | 2011 | DSQ | |||||||
Simsällskapet Delfin | 1:06.60 | |||||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liv Blomdahl | 2009 | 46.91 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 48.61 | |||||||||
2 | Alice Pehrsson | 2009 | 50.47 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 51.73 | |||||||||
3 | Agnes Andersson | 2009 | 52.95 | |||||||
Växjö Simsällskap | 52.47 | |||||||||
4 | Tira Thordin | 2009 | 57.28 | |||||||
Växjö Simsällskap | 57.47 | |||||||||
5 | Elisa Ungureanu | 2009 | 58.42 | |||||||
Bromöllaortens Simsällskap | ||||||||||
- | Ebba Johansson | 2009 | DSQ | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 47.86 | |||||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 12 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gresa Hasi | 2008 | 39.38 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 38.95 | |||||||||
2 | Saga Nilsson | 2008 | 44.02 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 45.67 | |||||||||
3 | Nathalie Ceveryd | 2008 | 47.64 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 51.20 | |||||||||
4 | Stina Eriksson | 2008 | 48.92 | |||||||
Växjö Simsällskap | 51.03 | |||||||||
5 | Denise Brönjemark | 2008 | 51.32 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 52.73 | |||||||||
6 | Alma Johansson | 2008 | 52.05 | |||||||
Lönsboda Simsällskap | 50.88 | |||||||||
7 | Linn Lönnblom | 2008 | 55.09 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 1:05.74 | |||||||||
8 | Iris Provencher | 2008 | 56.77 | |||||||
Växjö Simsällskap | 1:00.79 | |||||||||
9 | Kata Carola Tojzan | 2008 | 58.51 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 1:00.05 | |||||||||
10 | Tindra Leijon | 2008 | 58.77 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 1:00.04 | |||||||||
11 | Jasmine Hesselgren | 2008 | 58.92 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 1:02.41 | |||||||||
12 | Alma Berggren | 2008 | 1:01.21 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 1:00.53 | |||||||||
- | Mahdia Ziraki | 2008 | DNS | |||||||
Ljungby Simsällskap | 46.76 | |||||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 13 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Pehrsson | 2007 | 42.82 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 43.63 | |||||||||
2 | Ida Thom | 2007 | 44.01 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 41.68 | |||||||||
3 | Stella Förstberg | 2007 | 47.99 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 48.94 | |||||||||
4 | Sabine Kalteneckar | 2007 | 49.61 | |||||||
Bromöllaortens Simsällskap | ||||||||||
5 | Alice Harrysson | 2007 | 54.40 | |||||||
Växjö Simsällskap | 54.42 | |||||||||
- | Tekla Petersen | 2007 | DSQ | |||||||
Lönsboda Simsällskap | 47.60 | |||||||||
- | Vida Eriksson | 2007 | DSQ | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 53.82 | |||||||||
Gren 13, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF Ekeri |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Thom | 2005 | 36.84 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 35.87 | |||||||||
2 | Adelina Gummesson | 2005 | 41.28 | |||||||
Lönsboda Simsällskap | 41.15 | |||||||||
3 | Noe Oguni | 2005 | 42.17 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 41.61 | |||||||||
4 | Moa Jacobsen | 2006 | 42.86 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 43.87 | |||||||||
5 | Moa Lindqvist | 2006 | 43.55 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 45.22 | |||||||||
6 | Ida Svensson | 2003 | 44.93 | |||||||
Älmhults Simsällskap | 44.62 | |||||||||
7 | Ellen Österberg | 2006 | 45.20 | |||||||
Växjö Simsällskap | 47.09 | |||||||||
8 | Linnea Bengtsson | 2003 | 46.20 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 44.67 | |||||||||
9 | Selma Bergström | 2006 | 50.27 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 54.44 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.14 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 14:45 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 15:03 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2020 |
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
- | André Blomdahl | 2010 | DSQ | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | ||||||||||
- | Kevin Hesselgren | 2010 | DSQ | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | ||||||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år |
Sponsor: OF Ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Bengtsson | 2009 | 59.40 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 59.39 | |||||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 år |
Sponsor: OF Ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jack Hermansson | 2008 | 47.76 | |||||||
Växjö Simsällskap | 49.97 | |||||||||
2 | Theo Jacobsen | 2008 | 50.72 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 51.90 | |||||||||
3 | Rasmus Eriksson | 2008 | 52.58 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 55.11 | |||||||||
4 | Andrei Patrick Popescu | 2008 | 55.07 | |||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 13 år |
Sponsor: OF Ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Axelsson | 2007 | 43.06 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 41.10 | |||||||||
2 | Martin Pranjic | 2007 | 46.21 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 47.76 | |||||||||
3 | Didrik Brönjemark | 2007 | 49.33 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 49.54 | |||||||||
4 | Isak Hässlebro | 2007 | 53.29 | |||||||
Växjö Simsällskap | 53.99 | |||||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF Ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johan Nilsson | 2001 | 31.87 | |||||||
Älmhults Simsällskap | 31.33 | |||||||||
2 | Erik Wiloboken | 2002 | 34.61 | |||||||
Älmhults Simsällskap | 34.06 | |||||||||
3 | Victor Löndal | 2003 | 35.29 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 33.93 | |||||||||
4 | Daniel Shebalin | 2002 | 37.13 | |||||||
Älmhults Simsällskap | 36.27 | |||||||||
5 | Otto Axelsson | 2003 | 37.14 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 36.11 | |||||||||
6 | Lukas Fogelström | 2005 | 39.88 | |||||||
Växjö Simsällskap | 41.08 | |||||||||
7 | Henry Forsberg | 2004 | 46.15 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 1:05.01 | |||||||||
8 | Gabriel Serneström | 2005 | 46.22 | |||||||
Växjö Simsällskap | 45.42 | |||||||||
9 | Kevin Erös | 2006 | 46.25 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 48.68 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.14 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 15:03 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 15:21 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2020 |
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Minela Causevic | 2010 | 42.33 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 42.29 | |||||||||
2 | Maja Eriksson | 2010 | 43.02 | |||||||
Lönsboda Simsällskap | 43.80 | |||||||||
3 | Alice Erlandsson | 2010 | 47.36 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 48.74 | |||||||||
4 | Julia Eriksson | 2011 | 50.60 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 48.30 | |||||||||
5 | Lilly Borgman | 2012 | 1:01.74 | |||||||
Bromöllaortens Simsällskap | ||||||||||
6 | Amanda Olsson | 2011 | 1:15.54 | |||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 11 år |
Sponsor: OF Ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Andersson | 2009 | 36.72 | |||||||
Växjö Simsällskap | 36.76 | |||||||||
2 | Ebba Johansson | 2009 | 37.42 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 36.66 | |||||||||
3 | Alice Pehrsson | 2009 | 38.02 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 37.69 | |||||||||
4 | Liv Blomdahl | 2009 | 38.74 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 37.62 | |||||||||
5 | Ellen Svensson | 2009 | 43.34 | |||||||
Bromöllaortens Simsällskap | 47.68 | |||||||||
6 | Elise Ivansson-Jönsson | 2009 | 44.24 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 44.22 | |||||||||
7 | Tira Thordin | 2009 | 44.98 | |||||||
Växjö Simsällskap | 45.03 | |||||||||
8 | Alice Bengtsson | 2009 | 47.22 | |||||||
Bromöllaortens Simsällskap | ||||||||||
9 | Ellen Vendel | 2009 | 49.61 | |||||||
Bromöllaortens Simsällskap | 53.98 | |||||||||
10 | Elisa Ungureanu | 2009 | 49.79 | |||||||
Bromöllaortens Simsällskap | 51.54 | |||||||||
11 | Sara Nguyen | 2009 | 50.61 | |||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
12 | Elsa Andersson | 2009 | 53.22 | |||||||
Bromöllaortens Simsällskap | 54.47 | |||||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 12 år |
Sponsor: OF Ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gresa Hasi | 2008 | 29.48 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 29.50 | |||||||||
2 | Saga Nilsson | 2008 | 34.23 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 34.87 | |||||||||
3 | Alma Berggren | 2008 | 36.30 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 36.93 | |||||||||
4 | Nathalie Ceveryd | 2008 | 37.96 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 39.31 | |||||||||
5 | Stina Eriksson | 2008 | 38.91 | |||||||
Växjö Simsällskap | 40.28 | |||||||||
6 | Denise Brönjemark | 2008 | 39.29 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 40.65 | |||||||||
7 | Kata Carola Tojzan | 2008 | 40.28 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 42.17 | |||||||||
8 | Doris Lundsten | 2008 | 40.57 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 40.68 | |||||||||
9 | Tindra Leijon | 2008 | 42.00 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 40.33 | |||||||||
10 | Jasmine Hesselgren | 2008 | 42.50 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 45.63 | |||||||||
11 | Alma Johansson | 2008 | 42.86 | |||||||
Lönsboda Simsällskap | 43.85 | |||||||||
12 | Linn Lönnblom | 2008 | 43.84 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 52.07 | |||||||||
13 | Iris Provencher | 2008 | 46.50 | |||||||
Växjö Simsällskap | 49.80 | |||||||||
- | Mahdia Ziraki | 2008 | DNS | |||||||
Ljungby Simsällskap | 37.30 | |||||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 13 år |
Sponsor: OF Ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Pehrsson | 2007 | 30.37 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 30.42 | |||||||||
2 | Ida Thom | 2007 | 34.41 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 31.80 | |||||||||
3 | Tekla Petersen | 2007 | 34.73 | |||||||
Lönsboda Simsällskap | 33.73 | |||||||||
4 | Stella Förstberg | 2007 | 37.73 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 37.09 | |||||||||
5 | Alice Harrysson | 2007 | 38.74 | |||||||
Växjö Simsällskap | 37.53 | |||||||||
6 | Vida Eriksson | 2007 | 40.89 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 41.20 | |||||||||
- | Sabine Kalteneckar | 2007 | DSQ | |||||||
Bromöllaortens Simsällskap | 35.18 | |||||||||
Gren 15, 50m Frisim Flickor, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF Ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Thom | 2005 | 29.65 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 29.28 | |||||||||
2 | Moa Jacobsen | 2006 | 31.72 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 31.63 | |||||||||
3 | Zandra Hultqvist | 2004 | 32.29 | |||||||
Växjö Simsällskap | 31.02 | |||||||||
4 | Adelina Gummesson | 2005 | 32.34 | |||||||
Lönsboda Simsällskap | 31.05 | |||||||||
5 | Noe Oguni | 2005 | 32.59 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 32.32 | |||||||||
6 | Linnea Bengtsson | 2003 | 33.26 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 33.11 | |||||||||
7 | Ida Svensson | 2003 | 33.76 | |||||||
Älmhults Simsällskap | 34.02 | |||||||||
8 | Maria Thom | 1974 | 34.22 | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 32.69 | |||||||||
9 | Ellen Österberg | 2006 | 34.49 | |||||||
Växjö Simsällskap | 34.58 | |||||||||
10 | Moa Lindqvist | 2006 | 35.88 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 34.19 | |||||||||
11 | Selma Bergström | 2006 | 41.68 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 44.22 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.14 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 15:21 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 15:44 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2020 |
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | André Blomdahl | 2010 | 53.27 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 50.37 | |||||||||
2 | Kevin Hesselgren | 2010 | 53.54 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 52.24 | |||||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 11 år |
Sponsor: OF Ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Bengtsson | 2009 | 44.62 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 46.07 | |||||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 12 år |
Sponsor: OF Ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Adrian Mustafa | 2008 | 33.83 | |||||||
Växjö Simsällskap | 34.27 | |||||||||
2 | Andrei Patrick Popescu | 2008 | 40.00 | |||||||
Växjö Simsällskap | 37.49 | |||||||||
3 | Theo Jacobsen | 2008 | 41.24 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 41.83 | |||||||||
4 | Jack Hermansson | 2008 | 41.27 | |||||||
Växjö Simsällskap | 45.15 | |||||||||
5 | Rasmus Eriksson | 2008 | 42.41 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 43.57 | |||||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 13 år |
Sponsor: OF Ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Axelsson | 2007 | 31.25 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 31.76 | |||||||||
2 | Didrik Brönjemark | 2007 | 33.72 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 32.85 | |||||||||
3 | Martin Pranjic | 2007 | 36.76 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 37.99 | |||||||||
4 | Isak Hässlebro | 2007 | 39.45 | |||||||
Växjö Simsällskap | 38.06 | |||||||||
Gren 16, 50m Frisim Pojkar, Finaler 14 - 99 år |
Sponsor: OF Ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Otto Axelsson | 2003 | 26.71 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 26.73 | |||||||||
2 | Daniel Shebalin | 2002 | 27.24 | |||||||
Älmhults Simsällskap | 27.75 | |||||||||
3 | Victor Löndal | 2003 | 27.86 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 26.76 | |||||||||
4 | Johan Wiloboken | 1999 | 28.72 | |||||||
Älmhults Simsällskap | 27.81 | |||||||||
5 | Erik Wiloboken | 2002 | 29.28 | |||||||
Älmhults Simsällskap | 28.19 | |||||||||
6 | Lukas Fogelström | 2005 | 30.09 | |||||||
Växjö Simsällskap | 30.56 | |||||||||
7 | Henry Forsberg | 2004 | 30.22 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 29.89 | |||||||||
8 | Gabriel Serneström | 2005 | 33.11 | |||||||
Växjö Simsällskap | 33.12 | |||||||||
9 | Kevin Erös | 2006 | 40.69 | |||||||
Ljungby Simsällskap | 40.02 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.14 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 15:44 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2020 |
Gren 17, 4X50m Medley Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: OF Ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Föreningen Varbergs Sim Blå | 2008 | 2:48.08 | |||||||
Föreningen Varbergs Sim | 2:51.66 | |||||||||
Nathalie Ceveryd | 2008 | 42.25 | 42.25 | |||||||
Liv Blomdahl | 2009 | 47.53 | 1:29.78 | |||||||
Ebba Johansson | 2009 | 38.25 | 2:08.03 | |||||||
Tindra Leijon | 2008 | 40.05 | 2:48.08 | |||||||
2 | Växjö Simsällskap | 2008 | 3:13.04 | |||||||
Växjö Simsällskap | 2:59.86 | |||||||||
Tira Thordin | 2009 | 51.35 | 51.35 | |||||||
Stina Eriksson | 2008 | 48.88 | 1:40.23 | |||||||
Agnes Andersson | 2009 | 47.97 | 2:28.20 | |||||||
Iris Provencher | 2008 | 44.84 | 3:13.04 | |||||||
3 | Simsällskapet Delfin | 2008 | 3:16.23 | |||||||
Simsällskapet Delfin | 3:05.25 | |||||||||
Minela Causevic | 2010 | 49.00 | 49.00 | |||||||
Denise Brönjemark | 2008 | 50.86 | 1:39.86 | |||||||
Doris Lundsten | 2008 | 51.13 | 2:30.99 | |||||||
Alice Erlandsson | 2010 | 45.24 | 3:16.23 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.14 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 16:03 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 16:08 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2020 |
Gren 19, 4X50m Medley Flickor, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: OF Ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Markaryds Simsällskap | 2001 | 2:21.60 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 2:24.85 | |||||||||
Agnes Pehrsson | 2007 | 35.01 | 35.01 | |||||||
Moa Jacobsen | 2006 | 41.91 | 1:16.92 | |||||||
Ebba Axelsson | 2001 | 32.87 | 1:49.79 | |||||||
Linnea Bengtsson | 2003 | 31.81 | 2:21.60 | |||||||
2 | Växjö Simsällskap | 2004 | 2:28.86 | |||||||
Växjö Simsällskap | 2:31.58 | |||||||||
Zandra Hultqvist | 2004 | 36.56 | 36.56 | |||||||
Towe Andersson | 2005 | 36.80 | 1:13.36 | |||||||
Ellen Österberg | 2006 | 37.61 | 1:50.97 | |||||||
Alice Harrysson | 2007 | 37.89 | 2:28.86 | |||||||
- | Smålandsstenars Simsällskap | 2005 | DSQ | |||||||
Smålandsstenars Simsällskap | 2:15.39 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.14 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 16:08 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | OF-Sprint 2020 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 | |||
Tävlingsort | Markaryd | Utskriftstid | 16:10 | |||
Arrangör | Markaryds Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 februari 2020 |
Gren 20, 4X50m Medley Pojkar, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: OF Ekeri. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Älmhults Simsällskap | 1999 | 2:03.96 | |||||||
Älmhults Simsällskap | 2:00.72 | |||||||||
Erik Wiloboken | 2002 | 33.44 | 33.44 | |||||||
Johan Nilsson | 2001 | 31.46 | 1:04.90 | |||||||
Daniel Shebalin | 2002 | 29.85 | 1:34.75 | |||||||
Johan Wiloboken | 1999 | 29.21 | 2:03.96 | |||||||
2 | Markaryds Simsällskap | 2003 | 2:09.11 | |||||||
Markaryds Simsällskap | 2:10.25 | |||||||||
Henry Forsberg | 2004 | 34.83 | 34.83 | |||||||
Victor Löndal | 2003 | 34.74 | 1:09.57 | |||||||
Otto Axelsson | 2003 | 29.01 | 1:38.58 | |||||||
Erik Axelsson | 2007 | 30.53 | 2:09.11 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.14 | Utskriftsdatum | 15 februari 2020 |
Licensierad till: Markaryds Simsällskap | Utskriftstid | 16:10 |