Results for Ungdoms GP3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2010 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:49 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 2010-06-12 |
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 30.67 | 1:02.75 | |||||
2 | Christian Karlsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 30.42 | 1:03.00 | |||||
3 | Anton Sandäng | 1994 | Täby Sim | 31.98 | 1:06.71 | |||||
4 | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | 31.83 | 1:07.01 | |||||
5 | Joakim Uhlin | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 32.36 | 1:07.40 | |||||
6 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 32.96 | 1:07.85 | |||||
7 | Antonio Lutula | 1993 | Simklubben Neptun | 32.91 | 1:08.00 | |||||
8 | Adam Zetterlund | 1993 | Spårvägens Simförening | 32.83 | 1:08.46 | |||||
9 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 32.97 | 1:08.54 | |||||
10 | Joakim Hvalgren | 1993 | Södertörns Simsällskap | 32.58 | 1:08.67 | |||||
11 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 33.38 | 1:09.03 | |||||
12 | Fredrik Wik | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.56 | 1:09.80 | |||||
13 | Jesper Billquist | 1994 | Spårvägens Simförening | 34.15 | 1:10.98 | |||||
14 | Enrique Helgeson Portocar | 1993 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.04 | 1:11.23 | |||||
15 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 35.37 | 1:12.48 | |||||
16 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 35.67 | 1:12.78 | |||||
17 | Kalle Nilsson | 1992 | Åkersberga Simsällskap | 35.21 | 1:13.04 | |||||
18 | Gustav Oldertz | 1994 | Spårvägens Simförening | 36.23 | 1:14.75 | |||||
19 | Philip Söderström | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.90 | 1:15.51 | |||||
20 | Henry Rebmann | 1994 | Väsby Simsällskap | 35.81 | 1:15.59 | |||||
21 | Daniel Carlson | 1993 | Täby Sim | 36.17 | 1:16.15 | |||||
22 | Tom Berntsen | 1993 | Väsby Simsällskap | 36.06 | 1:16.56 | |||||
23 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 37.01 | 1:18.44 | |||||
24 | Ousama Cherif | 1994 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.91 | 1:19.25 | |||||
25 | Simon Hedlin | 1994 | Väsby Simsällskap | 37.44 | 1:19.74 | |||||
26 | Love Dahlstedt | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 38.61 | 1:20.11 | |||||
27 | Rasmus Holmsten | 1993 | Norrtälje Simklubb | 41.55 | 1:25.10 | |||||
28 | Lukas Sernlind | 1993 | Södertörns Simsällskap | 45.36 | 1:31.95 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 32.11 | 1:06.27 | |||||
2 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 32.29 | 1:07.61 | |||||
3 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 34.05 | 1:09.35 | |||||
4 | Alexander Gellerstedt-Edn | 1995 | Täby Sim | 33.85 | 1:09.61 | |||||
5 | Oscar Kock | 1995 | Södertälje Simsällskap | 34.19 | 1:11.81 | |||||
6 | Patrik Jansson | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 34.99 | 1:12.13 | |||||
7 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | 34.95 | 1:12.53 | |||||
8 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 35.90 | 1:13.09 | |||||
9 | Theodor Wall | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.47 | 1:15.49 | |||||
10 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 34.94 | 1:15.50 | |||||
11 | Conrad Hildebrant | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.87 | 1:16.47 | |||||
12 | Oscar Walde | 1995 | Täby Sim | 37.95 | 1:17.19 | |||||
13 | Timothy Mackin | 1995 | Södertälje Simsällskap | 36.97 | 1:17.88 | |||||
14 | Rasmus Hansson | 1995 | Wisby Simsällskap | 38.44 | 1:18.93 | |||||
15 | Alexander Borg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.07 | 1:19.07 | |||||
16 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 38.43 | 1:19.16 | |||||
17 | Amar Kurtovic | 1995 | Simklubben Neptun | 37.53 | 1:19.22 | |||||
18 | Johannes Ålander | 1995 | Simklubben Ena | 38.81 | 1:19.77 | |||||
19 | Olle Lindberg | 1995 | Simklubben Ena | 38.48 | 1:19.85 | |||||
20 | Jens Berntsen | 1995 | Väsby Simsällskap | 38.28 | 1:20.98 | |||||
21 | Niclas Hvalgren | 1995 | Södertörns Simsällskap | 40.43 | 1:22.68 | |||||
22 | Jesper Olsson | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.21 | 1:23.99 | |||||
23 | Porja Seyed | 1995 | Väsby Simsällskap | 40.24 | 1:24.19 | |||||
24 | Albin Byström | 1995 | Väsby Simsällskap | 41.53 | 1:25.84 | |||||
25 | Samuel Lundgren | 1995 | Simklubben Neptun | 41.75 | 1:26.20 | |||||
26 | Fred Norberg | 1995 | Södertörns Simsällskap | 41.86 | 1:26.21 | |||||
27 | Emil Forsberg | 1995 | Turebergs Simklubb | 41.14 | 1:26.69 | |||||
28 | Philip Albornoz | 1995 | Södertörns Simsällskap | 44.03 | 1:28.91 | |||||
29 | Filip Nordmark | 1995 | Tyresö Simsällskap | 44.38 | 1:30.51 | |||||
30 | Balázs Szakos | 1995 | Södertörns Simsällskap | 45.70 | 1:35.01 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.56 | 1:05.09 | |||||
2 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 34.91 | 1:11.14 | |||||
3 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.31 | 1:12.05 | |||||
4 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.47 | 1:16.39 | |||||
5 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.38 | 1:16.91 | |||||
6 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.06 | 1:18.49 | |||||
7 | Casper Forsblad | 1996 | Tyresö Simsällskap | 37.50 | 1:18.58 | |||||
8 | Daniel Böhme | 1996 | Södertörns Simsällskap | 39.06 | 1:20.39 | |||||
9 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 39.88 | 1:21.54 | |||||
10 | Sebastian Enerstrand | 1996 | Södertälje Simsällskap | 40.93 | 1:23.27 | |||||
11 | Daniel Thörnqvist | 1996 | Tyresö Simsällskap | 40.69 | 1:24.98 | |||||
12 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 42.02 | 1:26.89 | |||||
13 | Nils Larsson | 1996 | Täby Sim | 43.09 | 1:27.18 | |||||
14 | Adam Gräns | 1996 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 43.81 | 1:27.61 | |||||
15 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 46.20 | 1:29.63 | |||||
16 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 43.17 | 1:30.31 | |||||
17 | Cristian de Andrade | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.87 | 1:30.50 | |||||
18 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 45.28 | 1:30.78 | |||||
19 | Erik Storå | 1996 | Södertörns Simsällskap | 48.44 | 1:38.30 | |||||
- | Martin Jareman | 1996 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Amnelius | 1996 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 36.48 | 1:14.27 | |||||
2 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 36.51 | 1:15.43 | |||||
3 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 36.92 | 1:15.60 | |||||
4 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.36 | 1:16.22 | |||||
5 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 37.07 | 1:16.93 | |||||
6 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 38.51 | 1:18.08 | |||||
7 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 37.79 | 1:18.92 | |||||
8 | Martin Blomquist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.12 | 1:21.04 | |||||
9 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 38.92 | 1:21.26 | |||||
10 | Killian Walsh | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.60 | 1:23.22 | |||||
11 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 40.61 | 1:24.23 | |||||
12 | Arraya Nebay | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.47 | 1:24.64 | |||||
13 | Simon Olivecrona | 1997 | Södertörns Simsällskap | 41.30 | 1:24.90 | |||||
14 | Michael Speiner | 1997 | Södertörns Simsällskap | 42.30 | 1:25.20 | |||||
15 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.05 | 1:25.53 | |||||
16 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 42.23 | 1:27.17 | |||||
17 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 43.83 | 1:28.09 | |||||
18 | Christian Scheid | 1997 | Tyresö Simsällskap | 43.71 | 1:29.49 | |||||
19 | Patricio Gabriel | 1998 | Simklubben Neptun | 45.00 | 1:30.57 | |||||
20 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 44.07 | 1:30.89 | |||||
21 | Vincent Kiippa | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 43.26 | 1:31.09 | |||||
22 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 45.35 | 1:32.04 | |||||
23 | Viktor Bäckström | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.08 | 1:32.67 | |||||
24 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.63 | 1:33.05 | |||||
25 | Jacob Moss | 1997 | Simklubben Neptun | 46.41 | 1:35.58 | |||||
26 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.05 | 1:36.50 | |||||
27 | Axel Andersson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.33 | 1:36.73 | |||||
28 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 50.09 | 1:42.22 | |||||
29 | Adel Araya | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.39 | 1:42.38 | |||||
30 | Philip Ericsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.01 | 1:42.54 | |||||
31 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 47.31 | 1:42.78 | |||||
32 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 51.64 | 1:43.79 | |||||
33 | Elias Toma | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 53.42 | 1:45.18 | |||||
34 | Felix Carlstedt | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 54.65 | 1:50.09 | |||||
35 | Ali-Rida Benameur | 1997 | Södertörns Simsällskap | 57.00 | 1:53.85 | |||||
36 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 58.52 | 1:55.26 | |||||
37 | Tim Kingdingstad-Spaak | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 58.48 | 1:55.90 | |||||
38 | Henrik Forsberg | 1997 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 58.08 | 1:56.80 | |||||
39 | Oskar Strömbeck | 1999 | Wisby Simsällskap | 59.75 | 2:04.98 | |||||
- | Anton Marijanovic | 2000 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.00 | Utskriftsdatum | 12 juni 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:49 |