Resultater for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:09 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Sørensen | 1996 | 594 | 59.03 | 2:03.70 | 3:09.95 | 4:17.06 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
2 | Søren Fritzbøger | 1996 | 572 | 1:02.39 | 2:09.17 | 3:15.09 | 4:20.38 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
3 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 544 | 1:01.06 | 2:08.16 | 3:17.36 | 4:24.68 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Victor Tolstrup | 1996 | 531 | 1:02.54 | 2:10.59 | 3:19.48 | 4:26.94 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 530 | 1:02.87 | 2:11.48 | 3:19.92 | 4:27.04 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
6 | Laust Moesgaard | 1996 | 530 | 1:03.47 | 2:11.26 | 3:19.56 | 4:27.07 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 530 | 1:03.17 | 2:11.55 | 3:20.63 | 4:27.09 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Tobias Vester | 1996 | 522 | 1:02.77 | 2:11.20 | 3:20.34 | 4:28.45 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
9 | Magnus Yde | 1996 | 520 | 1:03.15 | 2:11.57 | 3:20.79 | 4:28.78 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Morten Børre Petersen | 1996 | 513 | 1:04.81 | 2:14.01 | 3:23.13 | 4:30.00 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Ditlev Balle | 1996 | 502 | 1:05.21 | 2:14.19 | 3:23.42 | 4:31.85 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Thomas Birkkjær | 1996 | 494 | 1:05.05 | 2:15.13 | 3:24.98 | 4:33.43 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 492 | 1:06.27 | 2:15.28 | 3:25.34 | 4:33.81 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
14 | Rasmus Christensen | 1996 | 473 | 1:05.23 | 2:15.20 | 3:26.57 | 4:37.43 | |||
Bov IF | ||||||||||
15 | Daniel Ydegaard | 1996 | 460 | 1:05.39 | 2:16.35 | 3:28.35 | 4:39.91 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
16 | Mathias Beck | 1996 | 460 | 1:05.35 | 2:16.41 | 3:28.77 | 4:39.99 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Peter Gjerulff | 1996 | 460 | 1:04.54 | 2:15.02 | 3:26.76 | 4:40.04 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Jakob Brinkmann | 1996 | 456 | 1:05.00 | 2:16.56 | 3:29.55 | 4:40.83 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Victor Drevskich | 1996 | 452 | 1:06.66 | 2:18.81 | 3:31.66 | 4:41.64 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 451 | 1:07.04 | 2:19.08 | 3:31.67 | 4:41.73 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 440 | 1:06.86 | 2:19.19 | 3:31.83 | 4:44.21 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
22 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | 413 | 1:06.70 | 2:20.21 | 3:35.04 | 4:50.24 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
23 | Chris Johansen | 1996 | 406 | 1:07.35 | 2:22.20 | 3:38.16 | 4:51.91 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Alvi Hjelm | 1996 | 1:03.93 | 2:13.97 | 3:24.33 | 4:33.63 | EXTRA | |||
Ægir Klaksvik | ||||||||||
- | Eyðbjørn Joensen | 1996 | 1:01.20 | 2:05.41 | 3:10.37 | 4:15.43 | EXTRA | |||
Ægir Klaksvik | ||||||||||
- | Óli Mortensen | 1996 | 1:00.61 | 2:07.26 | 3:15.43 | 4:21.38 | EXTRA | |||
Ægir Klaksvik | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anton Olsen | 1998 | 490 | 1:05.98 | 2:14.93 | 3:24.33 | 4:34.13 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Rasmus Birkedal | 1997 | 483 | 1:04.86 | 2:15.60 | 3:26.62 | 4:35.46 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Mårtensson | 1997 | 482 | 1:05.52 | 2:15.06 | 3:24.96 | 4:35.69 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
4 | Victor Pedersen | 1997 | 462 | 1:07.07 | 2:17.63 | 3:28.50 | 4:39.57 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | August Willems | 1997 | 441 | 1:03.77 | 2:15.79 | 3:30.03 | 4:43.83 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 440 | 1:07.18 | 2:20.09 | 3:32.32 | 4:44.17 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 421 | 1:07.40 | 2:20.93 | 3:34.92 | 4:48.30 | |||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | 415 | 1:06.06 | 2:19.69 | 3:34.75 | 4:49.71 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 406 | 1:08.62 | 2:22.81 | 3:38.83 | 4:51.82 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Jonas Kaadtmann | 1997 | 405 | 1:09.34 | 2:24.25 | 3:38.90 | 4:52.09 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christoffer Bjørner | 1997 | 401 | 1:10.68 | 2:25.59 | 3:40.34 | 4:53.17 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Eik Skafte | 1998 | 397 | 1:08.01 | 2:22.15 | 3:38.25 | 4:54.14 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 396 | 1:11.03 | 2:26.74 | 3:41.29 | 4:54.39 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
14 | Jonathan Müller | 1997 | 394 | 1:10.05 | 2:24.07 | 3:39.43 | 4:54.91 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
15 | Philip Greve | 1998 | 390 | 1:10.33 | 2:25.59 | 3:41.70 | 4:55.68 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
16 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | 389 | 1:11.12 | 2:25.95 | 3:40.60 | 4:56.13 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 377 | 1:11.63 | 2:27.20 | 3:43.44 | 4:59.03 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | 377 | 1:10.70 | 2:28.52 | 3:44.59 | 4:59.04 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nikolaj Borup | 1997 | 376 | 1:10.18 | 2:26.50 | 3:44.53 | 4:59.53 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
20 | Frederik Knudsen | 1997 | 371 | 1:10.62 | 2:27.14 | 3:44.57 | 5:00.75 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
21 | Emil Deleuran Hansen | 1997 | 371 | 1:11.80 | 2:29.70 | 3:46.76 | 5:00.77 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
22 | Kasper Pil | 1997 | 371 | 1:12.19 | 2:30.04 | 3:46.86 | 5:00.83 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
23 | Asger A. Schäfer | 1997 | 367 | 1:10.24 | 2:27.57 | 3:45.38 | 5:01.80 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Thor Simonsen | 1997 | 367 | 1:10.93 | 2:29.12 | 3:46.71 | 5:01.81 | |||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
25 | Jacob Weberg | 1997 | 363 | 1:14.57 | 2:31.96 | 3:49.06 | 5:02.89 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lasse Brock | 1997 | 361 | 1:10.60 | 2:27.41 | 3:45.49 | 5:03.41 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
27 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 357 | 1:12.09 | 2:30.08 | 3:48.28 | 5:04.78 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 350 | 1:14.07 | 2:32.88 | 3:50.40 | 5:06.56 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 350 | 1:14.36 | 2:32.40 | 3:50.24 | 5:06.64 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
30 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | 346 | 1:09.26 | 2:26.38 | 3:47.28 | 5:07.77 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
31 | Christoffer Krogh | 1997 | 344 | 1:11.85 | 2:29.37 | 3:49.61 | 5:08.42 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
32 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 339 | 1:13.39 | 2:32.92 | 3:51.78 | 5:09.95 | |||
Søllerød Svømmeklub SNI | ||||||||||
33 | Johan Müller | 1998 | 338 | 1:12.88 | 2:32.37 | 3:51.69 | 5:10.16 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
34 | Rasmus Wegener | 1997 | 329 | 1:13.76 | 2:33.86 | 3:53.13 | 5:12.96 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
35 | Patrick Rasmussen | 1997 | 286 | 1:13.69 | 2:36.59 | 4:02.22 | 5:27.99 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Anton Holten Lambert | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 18 juni 2010 |
Licens til Henrik's Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 18:09 |