Tulokset Vantaa Junior Meet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Feb 29, 2020 to Mar 1, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 200m Breaststroke W-13, 15, 17 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
DHL Suomi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
2:49.57 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
2:52.18 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
T15 |
2:58.11 |
|
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
T14 |
2:59.96 |
|
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
T13 |
3:06.67 |
|
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Heikkilä |
2008 |
Simmis Grani |
|
|
2:59.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ines Elisabeth Raidma |
2009 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
3:15.24 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefina Vainio |
2007 |
Simmis Wanda ry |
|
|
3:18.11 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Netta Korkalainen |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
|
|
3:23.58 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kirke Reidolf |
2007 |
Uimaseura Briis |
|
|
3:27.33 |
+27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gloria Sulg |
2008 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
3:41.15 |
+41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saskia Asi |
2010 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
3:46.87 |
+47.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Alhonen |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
3:54.07 |
+54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liisbet Jaamaste |
2011 |
Kalevi Ujumiskool |
|
|
4:10.62 |
+1:10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Skylar Graves |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
sw 7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lotte Borremans |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29.2.2020 17.15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 200m Breaststroke W-13, 15, 17 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
DHL Suomi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
2:49.57 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
2:52.18 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
T15 |
2:58.11 |
|
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
T14 |
2:59.96 |
|
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
T13 |
3:06.67 |
|
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
2:55.45 |
|
|
|
|
T14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Nauklér |
2006 |
Simmis Grani |
|
|
2:56.68 |
+1.23 |
|
T14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iina Vänttinen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:57.54 |
+2.09 |
|
T14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oosa Mattila |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:59.40 |
+3.95 |
|
T14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erika Pajo |
2006 |
Uimaseura Briis |
|
|
3:02.94 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saara Heinänen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
3:08.51 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nora Miller |
2006 |
Uimaseura Briis |
|
|
3:09.70 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milma Tammikorpi |
2006 |
Simmis Wanda ry |
|
|
3:37.75 |
+42.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29.2.2020 17.15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 200m Breaststroke W-13, 15, 17 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
DHL Suomi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM |
2:49.57 |
|
|
|
SM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM |
2:52.18 |
|
|
|
NSM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
T15 |
2:58.11 |
|
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
T14 |
2:59.96 |
|
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
T13 |
3:06.67 |
|
|
|
IKM-raja |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Luoto |
2003 |
Raision Urheilijat |
|
|
2:40.85 |
|
|
|
|
SM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Juulia Käräjämies |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
2:46.02 |
+5.17 |
|
SM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gréta Beszteri |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
2:52.94 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Myller |
2003 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
2:56.91 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Myllykoski |
2003 |
Simmis Wanda ry |
|
|
2:57.59 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peppi Vesalainen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
3:03.63 |
+22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Lonka |
2003 |
Kouvolan Uimarit |
|
|
3:05.24 |
+24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oona Lehtola |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
3:17.87 |
+37.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Silvonen |
2004 |
ORCA Helsinki |
|
|
3:37.11 |
+56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 29.2.2020 17.15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-02-29 17.19.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licensed to: Simmis Wanda ry |
|
|
|
|
|
|