2020-05-27   17:57:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP2 2019-2020, Falköping

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 - Lördag 25/1

Document
Resultat
UGP 2 Falköping
Plats: Arrangör: VSSF & Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 9, 200m Medley herrar 17-18 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Philip Zasowski 2002 Simklubben S02 -.-- 461 2:21.87
50m: 29.33
100m: 1:06.25
(36.92)
150m: 1:48.36
(42.11)
200m: 2:21.87
(33.51)
2 Oscar Sjöström 2003 Simklubben S02 -.-- 446 2:23.44 +1.57
50m: 29.75
100m: 1:08.22
(38.47)
150m: 1:51.25
(43.03)
200m: 2:23.44
(32.19)
3 Maximus Murray 2003 Simklubben S02 -.-- 439 2:24.22 +2.35
50m: 33.21
100m: 1:10.59
(37.38)
150m: 1:50.97
(40.38)
200m: 2:24.22
(33.25)
4 Linus Olofsson 2003 Simklubben S02 -.-- 378 2:31.52 +9.65
50m: 31.39
100m: 1:11.95
(40.56)
150m: 1:55.97
(44.02)
200m: 2:31.52
(35.55)
5 Oscar Lundgren 2003 Simklubben S02 -.-- 364 2:33.52 +11.65
50m: 32.17
100m: 1:13.31
(41.14)
150m: 1:58.38
(45.07)
200m: 2:33.52
(35.14)
6 Lorànd Vàri 2002 Simklubben S02 -.-- 344 2:36.37 +14.50
50m: 31.21
100m: 1:09.02
(37.81)
150m: 1:59.24
(50.22)
200m: 2:36.37
(37.13)
7 Simon Hassel 2003 Skövde Simsällskap -.-- 299 2:43.90 +22.03
50m: 37.32
100m: 1:21.09
(43.77)
150m: 2:07.02
(45.93)
200m: 2:43.90
(36.88)
- Klas Sandgren 2002 Simklubben Elfsborg -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 15:55:47
Gren 9, 200m Medley herrar 16 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Lokrantz 2004 Trollhättans Simsällskap -.-- 421 2:26.17
50m: 31.12
100m: 1:10.00
(38.88)
150m: 1:53.43
(43.43)
200m: 2:26.17
(32.74)
2 Kevin Chen 2004 Göteborg Sim -.-- 390 2:29.97 +3.80
50m: 31.36
100m: 1:10.03
(38.67)
150m: 1:55.80
(45.77)
200m: 2:29.97
(34.17)
3 Rasmus Kristiansson 2004 Trollhättans Simsällskap -.-- 362 2:33.71 +7.54
50m: 32.92
100m: 1:13.96
(41.04)
150m: 1:59.04
(45.08)
200m: 2:33.71
(34.67)
- Olle Sköld 2004 Simklubben S02 -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 15:55:47
Gren 9, 200m Medley herrar 15 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Faarinen 2005 Trollhättans Simsällskap -.-- 338 2:37.32
50m: 32.99
100m: 1:17.50
(44.51)
150m: 2:03.05
(45.55)
200m: 2:37.32
(34.27)
2 Leon Larsson 2005 Simklubben 1970 -.-- 323 2:39.74 +2.42
50m: 35.56
100m: 1:18.47
(42.91)
150m: 2:05.68
(47.21)
200m: 2:39.74
(34.06)
3 Alvin Silow 2005 Skövde Simsällskap -.-- 313 2:41.36 +4.04
50m: 34.60
100m: 1:16.69
(42.09)
150m: 2:04.21
(47.52)
200m: 2:41.36
(37.15)
4 Elias Eriksson Hejmar 2005 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 304 2:42.97 +5.65
50m: 35.47
100m: 1:20.09
(44.62)
150m: 2:05.10
(45.01)
200m: 2:42.97
(37.87)
5 Wille Damber 2005 Göteborg Sim -.-- 247 2:54.53 +17.21
50m: 38.37
100m: 1:21.27
(42.90)
150m: 2:15.27
(54.00)
200m: 2:54.53
(39.26)
6 Joar Kivistö 2005 Simklubben 1970 -.-- 137 3:32.25 +54.93
50m: 43.22
100m: 1:36.21
(52.99)
150m: 2:40.41
(1:04.20)
200m: 3:32.25
(51.84)
- Melker Boman 2005 Simklubben 1970 -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 15:55:47
Gren 9, 200m Medley herrar 14 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Larsson 2006 Göteborg Sim -.-- 358 2:34.28
50m: 32.97
100m: 1:13.93
(40.96)
150m: 1:58.79
(44.86)
200m: 2:34.28
(35.49)
2 Jonathan Larsson 2006 Göteborg Sim -.-- 332 2:38.19 +3.91
50m: 35.80
100m: 1:17.76
(41.96)
150m: 2:02.47
(44.71)
200m: 2:38.19
(35.72)
3 Viktor Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 254 2:53.09 +18.81
50m: 41.20
100m: 1:30.10
(48.90)
150m: 2:16.06
(45.96)
200m: 2:53.09
(37.03)
4 Erik Paulin 2006 Simklubben S02 -.-- 235 2:57.52 +23.24
50m: 40.89
100m: 1:25.85
(44.96)
150m: 2:15.24
(49.39)
200m: 2:57.52
(42.28)
5 Lukas Olofsson 2006 Simklubben S02 -.-- 223 3:00.66 +26.38
50m: 40.35
100m: 1:26.96
(46.61)
150m: 2:19.50
(52.54)
200m: 3:00.66
(41.16)
6 Max Ha 2006 Göteborg Sim -.-- 195 3:09.00 +34.72
50m: 40.95
100m: 1:30.86
(49.91)
150m: 2:21.81
(50.95)
200m: 3:09.00
(47.19)
7 Nils Lindblad 2006 Göteborg Sim -.-- 161 3:21.44 +47.16
50m: 47.09
100m: 1:36.76
(49.67)
150m: 2:33.96
(57.20)
200m: 3:21.44
(47.48)
8 Alim Inal 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 134 3:33.94 +59.66
50m: 49.93
100m: 1:41.91
(51.98)
150m: 2:46.59
(1:04.68)
200m: 3:33.94
(47.35)
Grenen officiell:  2020-01-25 15:55:47
Gren 9, 200m Medley herrar 13 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakub Bober 2007 Göteborg Sim -.-- 216 3:02.55
50m: 43.37
100m: 1:30.34
(46.97)
150m: 2:21.90
(51.56)
200m: 3:02.55
(40.65)
2 Walter Jerling 2007 Simklubben S02 -.-- 207 3:05.05 +2.50
50m: 41.91
100m: 1:30.12
(48.21)
150m: 2:25.02
(54.90)
200m: 3:05.05
(40.03)
3 Mio Hernandez 2007 Simklubben S02 -.-- 196 3:08.66 +6.11
50m: 41.55
100m: 1:27.16
(45.61)
150m: 2:26.93
(59.77)
200m: 3:08.66
(41.73)
4 Andreas Caspersen 2007 Simklubben Alingsås -.-- 178 3:14.80 +12.25
50m: 42.76
100m: 1:34.54
(51.78)
150m: 2:33.14
(58.60)
200m: 3:14.80
(41.66)
5 Victor Rudolfsson 2007 Göteborg Sim -.-- 149 3:26.76 +24.21
50m: 51.03
100m: 1:42.46
(51.43)
150m: 2:41.26
(58.80)
200m: 3:26.76
(45.50)
- Ludvig Brax 2007 Trollhättans Simsällskap -.-- DSQ
- Simon Olofsson 2007 Trollhättans Simsällskap -.-- DSQ
- Theo Nordin 2007 Trollhättans Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 15:55:47
2020-01-25 15:56:12 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner