2020-05-31   02:20:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP2 2019-2020, Falköping

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 - Lördag 25/1

Document
Resultat
UGP 2 Falköping
Plats: Arrangör: VSSF & Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 12, 200m Ryggsim damer 19-20 år - Final
Sponsor: Elgiganten i Falköping
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Olsson 2001 Mariestads Simsällskap +0.70 552 2:25.34
50m: 34.49
100m: 1:11.56
(37.07)
150m: 1:48.78
(37.22)
200m: 2:25.34
(36.56)
Grenen officiell:  2020-01-25 18:03:51
Gren 12, 200m Ryggsim damer 17-18 år - Final
Sponsor: Elgiganten i Falköping
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 +0.81 441 2:36.53
50m: 36.36
100m: 1:16.73
(40.37)
150m: 1:56.85
(40.12)
200m: 2:36.53
(39.68)
2 Tilda Hellström 2002 Trollhättans Simsällskap +0.71 417 2:39.49 +2.96
50m: 37.14
100m: 1:18.08
(40.94)
150m: 1:59.38
(41.30)
200m: 2:39.49
(40.11)
3 Matilda Hallman 2003 Simklubben 1970 +0.73 404 2:41.25 +4.72
50m: 37.83
100m: 1:18.32
(40.49)
150m: 1:59.83
(41.51)
200m: 2:41.25
(41.42)
4 Klara Sillerström 2003 Simklubben S02 +0.70 397 2:42.20 +5.67
50m: 37.39
100m: 1:17.65
(40.26)
150m: 2:00.10
(42.45)
200m: 2:42.20
(42.10)
5 Sofia Wallengren 2002 Mariestads Simsällskap +0.70 363 2:46.99 +10.46
50m: 39.82
100m: 1:22.11
(42.29)
150m: 2:05.78
(43.67)
200m: 2:46.99
(41.21)
6 Josefine Stensson 2003 Falköpings Simsällskap +0.73 2:53.74 +17.21
50m: 40.47
100m: 1:24.71
(44.24)
150m: 2:09.61
(44.90)
200m: 2:53.74
(44.13)
7 Emma Jobe 2003 Trollhättans Simsällskap +0.75 2:56.40 +19.87
50m: 41.25
100m: 1:26.77
(45.52)
150m: 2:12.58
(45.81)
200m: 2:56.40
(43.82)
8 Sarah Nilsson 2003 Simklubben Elfsborg +0.67 303 2:57.49 +20.96
50m: 40.29
100m: 1:24.24
(43.95)
150m: 2:11.10
(46.86)
200m: 2:57.49
(46.39)
Grenen officiell:  2020-01-25 18:03:51
Gren 12, 200m Ryggsim damer 16 år - Final
Sponsor: Elgiganten i Falköping
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lia Bromander 2004 Simklubben S02 +0.73 496 2:30.53
50m: 35.37
100m: 1:13.42
(38.05)
150m: 1:52.79
(39.37)
200m: 2:30.53
(37.74)
2 Ella Westerlund 2004 Simklubben 1970 +0.74 2:39.00 +8.47
50m: 37.50
100m: 1:17.71
(40.21)
150m: 1:59.06
(41.35)
200m: 2:39.00
(39.94)
3 Filippa Lind 2004 Falköpings Simsällskap +0.56 383 2:44.13 +13.60
50m: 38.34
100m: 1:19.29
(40.95)
150m: 2:01.97
(42.68)
200m: 2:44.13
(42.16)
4 Elsa Olofsson 2004 Trollhättans Simsällskap +0.66 2:45.76 +15.23
50m: 39.87
100m: 1:22.35
(42.48)
150m: 2:05.05
(42.70)
200m: 2:45.76
(40.71)
5 Nirvana Cavka 2004 Simklubben Elfsborg +0.70 335 2:51.52 +20.99
50m: 40.96
100m: 1:23.93
(42.97)
150m: 2:10.21
(46.28)
200m: 2:51.52
(41.31)
6 Hannah Lilja 2004 Simklubben Elfsborg +0.66 2:54.57 +24.04
50m: 40.53
100m: 1:25.00
(44.47)
150m: 2:09.81
(44.81)
200m: 2:54.57
(44.76)
7 Matilda Hörder 2004 Simklubben 1970 +0.75 312 2:55.70 +25.17
50m: 40.88
100m: 1:25.93
(45.05)
150m: 2:11.80
(45.87)
200m: 2:55.70
(43.90)
8 Amalia Mattisson 2004 Göteborg Sim +0.84 308 2:56.42 +25.89
50m: 40.65
100m: 1:24.71
(44.06)
150m: 2:10.99
(46.28)
200m: 2:56.42
(45.43)
9 Ellen Persson 2004 Mariestads Simsällskap -.-- 3:02.23 +31.70
50m: 42.76
100m: 1:28.77
(46.01)
150m: 2:16.23
(47.46)
200m: 3:02.23
(46.00)
Grenen officiell:  2020-01-25 18:03:51
Gren 12, 200m Ryggsim damer 15 år - Final
Sponsor: Elgiganten i Falköping
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Holmqvist 2005 Simklubben S02 +0.58 442 2:36.43
50m: 36.69
100m: 1:16.00
(39.31)
150m: 1:55.88
(39.88)
200m: 2:36.43
(40.55)
2 Elin Sjöberg 2005 Göteborg Sim +0.57 434 2:37.43 +1.00
50m: 37.54
100m: 1:17.63
(40.09)
150m: 1:58.10
(40.47)
200m: 2:37.43
(39.33)
3 Miray Beybutov 2005 Simklubben S02 +0.76 426 2:38.44 +2.01
50m: 36.59
100m: 1:18.83
(42.24)
150m: 1:58.41
(39.58)
200m: 2:38.44
(40.03)
4 Elin Salegård 2005 Lidköpings Gymnastik o SS +0.62 419 2:39.22 +2.79
50m: 37.40
100m: 1:17.71
(40.31)
150m: 1:58.68
(40.97)
200m: 2:39.22
(40.54)
5 Ebba Jukic 2005 Skövde Simsällskap +0.70 399 2:41.89 +5.46
50m: 37.25
100m: 1:18.98
(41.73)
150m: 2:02.94
(43.96)
200m: 2:41.89
(38.95)
6 Nelly Gripfors 2005 Simklubben S02 +0.71 343 2:50.22 +13.79
50m: 38.37
100m: 1:20.56
(42.19)
150m: 2:05.11
(44.55)
200m: 2:50.22
(45.11)
7 Klara  Rask 2005 Göteborg Sim +0.83 2:54.89 +18.46
50m: 40.73
100m: 1:24.95
(44.22)
150m: 2:11.01
(46.06)
200m: 2:54.89
(43.88)
8 Elma Eklund 2005 Göteborg Sim +0.99 312 2:55.68 +19.25
50m: 40.25
100m: 1:25.98
(45.73)
150m: 2:12.05
(46.07)
200m: 2:55.68
(43.63)
9 Emelie Johansson 2005 Simklubben Elfsborg +0.66 2:56.79 +20.36
50m: 40.48
100m: 1:25.25
(44.77)
150m: 2:11.06
(45.81)
200m: 2:56.79
(45.73)
10 Sara Högstedt 2005 Göteborg Sim +0.66 304 2:57.21 +20.78
50m: 43.32
100m: 1:28.86
(45.54)
150m: 2:14.41
(45.55)
200m: 2:57.21
(42.80)
11 Charlize Nyström 2005 Göteborg Sim +0.81 3:02.86 +26.43
50m: 43.68
100m: 1:31.25
(47.57)
150m: 2:17.55
(46.30)
200m: 3:02.86
(45.31)
12 Moa Larsson 2005 Trollhättans Simsällskap +0.77 3:03.51 +27.08
50m: 40.81
100m: 1:27.89
(47.08)
150m: 2:16.25
(48.36)
200m: 3:03.51
(47.26)
13 Ella L Baudone 2005 Göteborg Sim +0.66 3:05.56 +29.13
50m: 43.31
100m: 1:30.88
(47.57)
150m: 2:19.56
(48.68)
200m: 3:05.56
(46.00)
14 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 +0.67 263 3:05.95 +29.52
50m: 44.27
100m: 1:32.97
(48.70)
150m: 2:21.07
(48.10)
200m: 3:05.95
(44.88)
15 Amanda Ljungberg 2005 Göteborg Sim +0.92 3:06.04 +29.61
50m: 43.02
100m: 1:30.23
(47.21)
150m: 2:19.89
(49.66)
200m: 3:06.04
(46.15)
16 Emma Nedholm 2005 Göteborg Sim +0.78 3:28.53 +52.10
50m: 49.06
100m: 1:42.64
(53.58)
150m: 2:36.56
(53.92)
200m: 3:28.53
(51.97)
- Linnea Melin 2005 Skövde Simsällskap DSQ
- Lina Holmsen 2005 Göteborg Sim +0.69 DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 18:03:51
Gren 12, 200m Ryggsim damer 14 år - Final
Sponsor: Elgiganten i Falköping
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Sjöström 2006 Simklubben Elfsborg +0.66 490 2:31.21
50m: 35.27
100m: 1:13.64
(38.37)
150m: 1:53.01
(39.37)
200m: 2:31.21
(38.20)
2 Hilda Hou Vasiiliagou 2006 Simklubben Elfsborg +0.63 425 2:38.47 +7.26
50m: 37.79
100m: 1:18.55
(40.76)
150m: 1:59.84
(41.29)
200m: 2:38.47
(38.63)
3 Agnes Carlsson-Djerf 2006 Lidköpings Gymnastik o SS +0.74 395 2:42.49 +11.28
50m: 37.91
100m: 1:19.68
(41.77)
150m: 2:01.87
(42.19)
200m: 2:42.49
(40.62)
4 Klara Torén 2006 Lidköpings Gymnastik o SS +0.71 379 2:44.69 +13.48
50m: 39.08
100m: 1:20.97
(41.89)
150m: 2:02.86
(41.89)
200m: 2:44.69
(41.83)
5 Alice Linnarsson 2006 Trollhättans Simsällskap +0.78 335 2:51.65 +20.44
50m: 40.28
100m: 1:24.34
(44.06)
150m: 2:09.13
(44.79)
200m: 2:51.65
(42.52)
6 Hanna Carlsson 2006 Trollhättans Simsällskap +0.79 3:01.06 +29.85
50m: 42.25
100m: 1:28.27
(46.02)
150m: 2:16.40
(48.13)
200m: 3:01.06
(44.66)
7 Märta Skogh 2006 Trollhättans Simsällskap +0.67 3:09.26 +38.05
50m: 41.81
100m: 1:29.39
(47.58)
150m: 2:20.25
(50.86)
200m: 3:09.26
(49.01)
8 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 +0.76 3:09.79 +38.58
50m: 44.65
100m: 1:33.36
(48.71)
150m: 2:24.09
(50.73)
200m: 3:09.79
(45.70)
9 Julia Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap +0.67 240 3:11.75 +40.54
50m: 45.66
100m: 1:34.86
(49.20)
150m: 2:24.29
(49.43)
200m: 3:11.75
(47.46)
10 Alma Mellegård Fastén 2006 Göteborg Sim +0.66 238 3:12.14 +40.93
50m: 45.37
100m: 1:33.42
(48.05)
150m: 2:23.10
(49.68)
200m: 3:12.14
(49.04)
11 Clara Jonsson 2006 Falköpings Simsällskap +0.62 219 3:17.52 +46.31
50m: 45.80
100m: 1:36.01
(50.21)
150m: 2:28.41
(52.40)
200m: 3:17.52
(49.11)
12 Sofia Isberg 2006 Göteborg Sim +0.63 3:19.12 +47.91
50m: 47.85
100m: 1:38.39
(50.54)
150m: 2:28.97
(50.58)
200m: 3:19.12
(50.15)
13 Agnes Morelli 2006 Göteborg Sim +0.69 210 3:20.39 +49.18
50m: 46.69
100m: 1:37.11
(50.42)
150m: 2:30.35
(53.24)
200m: 3:20.39
(50.04)
14 Anna-Maria Niemi 2006 Simklubben S02 +0.66 198 3:24.30 +53.09
50m: 47.19
100m: 1:38.37
(51.18)
150m: 2:32.33
(53.96)
200m: 3:24.30
(51.97)
15 Frida Blom 2006 Trollhättans Simsällskap +0.82 168 3:35.79 +1:04.58
50m: 49.75
100m: 1:45.14
(55.39)
150m: 2:41.17
(56.03)
200m: 3:35.79
(54.62)
Grenen officiell:  2020-01-25 18:03:51
Gren 12, 200m Ryggsim damer 13 år - Final
Sponsor: Elgiganten i Falköping
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Strömberg 2007 Simklubben Elfsborg +0.67 455 2:34.91
50m: 35.28
100m: 1:14.23
(38.95)
150m: 1:54.53
(40.30)
200m: 2:34.91
(40.38)
2 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg +0.82 437 2:37.11 +2.20
50m: 36.16
100m: 1:15.86
(39.70)
150m: 1:56.91
(41.05)
200m: 2:37.11
(40.20)
3 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 +0.68 363 2:47.04 +12.13
50m: 39.31
100m: 1:22.00
(42.69)
150m: 2:04.83
(42.83)
200m: 2:47.04
(42.21)
4 Livia Ek 2007 Göteborg Sim +0.66 295 2:58.95 +24.04
50m: 41.96
100m: 1:27.93
(45.97)
150m: 2:15.35
(47.42)
200m: 2:58.95
(43.60)
5 Tuva Johannesson 2007 Göteborg Sim +0.86 3:00.43 +25.52
50m: 40.90
100m: 1:27.63
(46.73)
150m: 2:15.83
(48.20)
200m: 3:00.43
(44.60)
6 Alice Wickberg 2007 Simklubben S02 +0.94 3:12.43 +37.52
50m: 45.94
100m: 1:36.23
(50.29)
150m: 2:25.35
(49.12)
200m: 3:12.43
(47.08)
7 Sofia Tikotska 2007 Göteborg Sim +0.69 3:13.98 +39.07
50m: 48.38
100m: 1:39.07
(50.69)
150m: 2:28.15
(49.08)
200m: 3:13.98
(45.83)
8 Tyra Fredlund 2007 Göteborg Sim +0.62 3:14.16 +39.25
50m: 47.48
100m: 1:39.12
(51.64)
150m: 2:28.49
(49.37)
200m: 3:14.16
(45.67)
9 Elin  Johannesson 2007 Göteborg Sim +0.66 231 3:14.30 +39.39
50m: 44.77
100m: 1:34.10
(49.33)
150m: 2:25.00
(50.90)
200m: 3:14.30
(49.30)
10 Ella Pettersson 2007 Simklubben S02 +0.75 213 3:19.46 +44.55
50m: 46.99
100m: 1:38.76
(51.77)
150m: 2:31.02
(52.26)
200m: 3:19.46
(48.44)
11 Selma Holmqvist 2007 Simklubben S02 +0.68 3:22.94 +48.03
50m: 46.62
100m: 1:39.63
(53.01)
150m: 2:32.39
(52.76)
200m: 3:22.94
(50.55)
12 Beatrice Stucinskas 2007 Göteborg Sim +0.70 195 3:25.45 +50.54
50m: 48.45
100m: 1:42.32
(53.87)
150m: 2:36.43
(54.11)
200m: 3:25.45
(49.02)
- Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg DSQ
- Elsa Jelvestam Petersson 2007 Simklubben S02 +0.72 DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 18:03:51
2020-01-25 18:06:04 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner