2020-05-31   01:58:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP2 2019-2020, Falköping

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 - Lördag 25/1

Document
Resultat
UGP 2 Falköping
Plats: Arrangör: VSSF & Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 10, 400m Frisim damer 19-20 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Olsson 2001 Mariestads Simsällskap -.-- 625 4:33.49
50m: 31.36
100m: 1:05.63
(34.27)
150m: 1:40.32
(34.69)
200m: 2:15.79
(35.47)
250m: 2:51.27
(35.48)
300m: 3:26.04
(34.77)
350m: 4:00.46
(34.42)
400m: 4:33.49
(33.03)
Grenen officiell:  2020-01-25 16:53:04
Gren 10, 400m Frisim damer 17-18 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matilda Hallman 2003 Simklubben 1970 -.-- 496 4:55.45
50m: 33.55
100m: 1:10.01
(36.46)
150m: 1:47.84
(37.83)
200m: 2:25.66
(37.82)
250m: 3:03.40
(37.74)
300m: 3:41.26
(37.86)
350m: 4:18.99
(37.73)
400m: 4:55.45
(36.46)
2 Emma Jobe 2003 Trollhättans Simsällskap -.-- 470 5:00.83 +5.38
50m: 33.47
100m: 1:11.75
(38.28)
150m: 1:51.07
(39.32)
200m: 2:29.55
(38.48)
250m: 3:08.80
(39.25)
300m: 3:46.73
(37.93)
350m: 4:25.41
(38.68)
400m: 5:00.83
(35.42)
3 Tilda Hellström 2002 Trollhättans Simsällskap -.-- 461 5:02.59 +7.14
50m: 33.06
100m: 1:10.38
(37.32)
150m: 1:48.81
(38.43)
200m: 2:27.37
(38.56)
250m: 3:06.55
(39.18)
300m: 3:45.52
(38.97)
350m: 4:24.64
(39.12)
400m: 5:02.59
(37.95)
4 Anna Maria Jökulsdottir 2003 Göteborg Sim -.-- 441 5:07.15 +11.70
50m: 33.28
100m: 1:10.59
(37.31)
150m: 1:49.33
(38.74)
200m: 2:28.67
(39.34)
250m: 3:08.30
(39.63)
300m: 3:48.46
(40.16)
350m: 4:28.35
(39.89)
400m: 5:07.15
(38.80)
5 Sofia Wallengren 2002 Mariestads Simsällskap -.-- 421 5:11.94 +16.49
50m: 33.86
100m: 1:11.92
(38.06)
150m: 1:51.13
(39.21)
200m: 2:30.52
(39.39)
250m: 3:10.97
(40.45)
300m: 3:51.13
(40.16)
350m: 4:32.00
(40.87)
400m: 5:11.94
(39.94)
6 Rebecka Larsson 2003 Lidköpings Gymnastik o SS 383 5:21.84 +26.39
50m: 36.80
100m: 1:17.60
(40.80)
150m: 1:59.41
(41.81)
200m: 2:40.83
(41.42)
250m: 3:21.79
(40.96)
300m: 4:02.46
(40.67)
350m: 4:42.21
(39.75)
400m: 5:21.84
(39.63)
7 Josefine Stensson 2003 Falköpings Simsällskap -.-- 378 5:23.28 +27.83
50m: 34.99
100m: 1:14.66
(39.67)
150m: 1:55.41
(40.75)
200m: 2:37.02
(41.61)
250m: 3:18.28
(41.26)
300m: 3:59.55
(41.27)
350m: 4:41.23
(41.68)
400m: 5:23.28
(42.05)
8 Thea Runnestad 2003 Simklubben S02 -.-- 369 5:26.08 +30.63
50m: 38.38
100m: 1:20.36
(41.98)
150m: 2:02.26
(41.90)
200m: 2:44.47
(42.21)
250m: 3:25.82
(41.35)
300m: 4:07.19
(41.37)
350m: 4:47.57
(40.38)
400m: 5:26.08
(38.51)
9 Elin Göransson 2003 Göteborg Sim 365 5:27.23 +31.78
50m: 36.03
100m: 1:16.59
(40.56)
150m: 1:58.50
(41.91)
200m: 2:40.36
(41.86)
250m: 3:22.55
(42.19)
300m: 4:04.70
(42.15)
350m: 4:47.09
(42.39)
400m: 5:27.23
(40.14)
10 Sarah Nilsson 2003 Simklubben Elfsborg -.-- 339 5:35.37 +39.92
50m: 36.97
100m: 1:18.00
(41.03)
150m: 2:00.84
(42.84)
200m: 2:43.71
(42.87)
250m: 3:27.38
(43.67)
300m: 4:10.81
(43.43)
350m: 4:54.15
(43.34)
400m: 5:35.37
(41.22)
Grenen officiell:  2020-01-25 16:53:04
Gren 10, 400m Frisim damer 16 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elna Magnusson 2004 Simklubben S02 -.-- 460 5:02.94
50m: 33.83
100m: 1:10.66
(36.83)
150m: 1:48.40
(37.74)
200m: 2:26.17
(37.77)
250m: 3:04.65
(38.48)
300m: 3:43.91
(39.26)
350m: 4:23.64
(39.73)
400m: 5:02.94
(39.30)
2 Clara Sandberg 2004 Simklubben 1970 -.-- 437 5:08.08 +5.14
50m: 33.28
100m: 1:11.18
(37.90)
150m: 1:49.80
(38.62)
200m: 2:29.53
(39.73)
250m: 3:09.44
(39.91)
300m: 3:49.62
(40.18)
350m: 4:30.36
(40.74)
400m: 5:08.08
(37.72)
3 Julia Jonsson 2004 Falköpings Simsällskap -.-- 430 5:09.69 +6.75
50m: 32.84
100m: 1:10.53
(37.69)
150m: 1:49.43
(38.90)
200m: 2:29.00
(39.57)
250m: 3:08.97
(39.97)
300m: 3:50.21
(41.24)
350m: 4:30.39
(40.18)
400m: 5:09.69
(39.30)
4 Elsa Olofsson 2004 Trollhättans Simsällskap 389 5:20.31 +17.37
50m: 36.46
100m: 1:16.60
(40.14)
150m: 1:56.82
(40.22)
200m: 2:37.69
(40.87)
250m: 3:18.53
(40.84)
300m: 3:59.36
(40.83)
350m: 4:38.43
(39.07)
400m: 5:20.31
(41.88)
5 Ellen Persson 2004 Mariestads Simsällskap -.-- 387 5:20.84 +17.90
50m: 34.90
100m: 1:13.73
(38.83)
150m: 1:54.37
(40.64)
200m: 2:35.80
(41.43)
250m: 3:16.96
(41.16)
300m: 3:59.10
(42.14)
350m: 4:40.97
(41.87)
400m: 5:20.84
(39.87)
6 Amalia Mattisson 2004 Göteborg Sim -.-- 379 5:23.05 +20.11
50m: 34.81
100m: 1:13.79
(38.98)
150m: 1:54.05
(40.26)
200m: 2:35.69
(41.64)
250m: 3:17.49
(41.80)
300m: 4:00.11
(42.62)
350m: 4:43.21
(43.10)
400m: 5:23.05
(39.84)
7 Hannah Lilja 2004 Simklubben Elfsborg 374 5:24.57 +21.63
50m: 35.20
100m: 1:15.96
(40.76)
150m: 1:58.62
(42.66)
200m: 2:39.92
(41.30)
250m: 3:21.65
(41.73)
300m: 4:03.68
(42.03)
350m: 4:44.82
(41.14)
400m: 5:24.57
(39.75)
8 Matilda Hörder 2004 Simklubben 1970 -.-- 372 5:25.15 +22.21
50m: 35.03
100m: 1:14.82
(39.79)
150m: 1:56.20
(41.38)
200m: 2:37.98
(41.78)
250m: 3:20.66
(42.68)
300m: 4:03.14
(42.48)
350m: 4:45.44
(42.30)
400m: 5:25.15
(39.71)
9 Nirvana Cavka 2004 Simklubben Elfsborg -.-- 358 5:29.19 +26.25
50m: 36.53
100m: 1:17.96
(41.43)
150m: 2:00.25
(42.29)
200m: 2:42.11
(41.86)
250m: 3:23.72
(41.61)
300m: 4:05.88
(42.16)
350m: 4:47.86
(41.98)
400m: 5:29.19
(41.33)
10 Selma Hahne 2004 Göteborg Sim -.-- 358 5:29.39 +26.45
50m: 36.49
100m: 1:16.35
(39.86)
150m: 1:58.39
(42.04)
200m: 2:41.34
(42.95)
250m: 3:23.35
(42.01)
300m: 4:06.88
(43.53)
350m: 4:49.07
(42.19)
400m: 5:29.39
(40.32)
11 Nadja Karlsson 2004 Göteborg Sim -.-- 330 5:38.38 +35.44
50m: 36.68
100m: 1:18.23
(41.55)
150m: 2:00.92
(42.69)
200m: 2:44.34
(43.42)
250m: 3:28.24
(43.90)
300m: 4:12.50
(44.26)
350m: 4:56.26
(43.76)
400m: 5:38.38
(42.12)
Grenen officiell:  2020-01-25 16:53:04
Gren 10, 400m Frisim damer 15 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Böhrén 2005 Simklubben Elfsborg -.-- 513 4:52.18
50m: 32.80
100m: 1:08.54
(35.74)
150m: 1:44.33
(35.79)
200m: 2:21.17
(36.84)
250m: 2:59.05
(37.88)
300m: 3:37.45
(38.40)
350m: 4:15.63
(38.18)
400m: 4:52.18
(36.55)
2 Felicia  Kvarnstedt 2005 Skövde Simsällskap -.-- 509 4:52.82 +0.64
50m: 33.86
100m: 1:10.29
(36.43)
150m: 1:47.72
(37.43)
200m: 2:25.10
(37.38)
250m: 3:02.70
(37.60)
300m: 3:39.49
(36.79)
350m: 4:17.05
(37.56)
400m: 4:52.82
(35.77)
3 Elsa Dittmer 2005 Simklubben S02 -.-- 501 4:54.43 +2.25
50m: 31.51
100m: 1:07.28
(35.77)
150m: 1:43.83
(36.55)
200m: 2:21.62
(37.79)
250m: 2:59.83
(38.21)
300m: 3:37.93
(38.10)
350m: 4:16.68
(38.75)
400m: 4:54.43
(37.75)
4 Linnea Melin 2005 Skövde Simsällskap -.-- 474 5:00.00 +7.82
50m: 34.53
100m: 1:13.12
(38.59)
150m: 1:51.86
(38.74)
200m: 2:30.60
(38.74)
250m: 3:08.90
(38.30)
300m: 3:46.85
(37.95)
350m: 4:24.55
(37.70)
400m: 5:00.00
(35.45)
5 Ebba Jukic 2005 Skövde Simsällskap -.-- 458 5:03.35 +11.17
50m: 34.15
100m: 1:12.08
(37.93)
150m: 1:50.32
(38.24)
200m: 2:28.24
(37.92)
250m: 3:06.27
(38.03)
300m: 3:43.26
(36.99)
350m: 4:19.63
(36.37)
400m: 5:03.35
(43.72)
6 Sara Högstedt 2005 Göteborg Sim 406 5:15.86 +23.68
50m: 35.71
100m: 1:15.54
(39.83)
150m: 1:55.61
(40.07)
200m: 2:35.38
(39.77)
250m: 3:15.76
(40.38)
300m: 3:55.70
(39.94)
350m: 4:36.34
(40.64)
400m: 5:15.86
(39.52)
7 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 -.-- 351 5:31.61 +39.43
50m: 36.09
100m: 1:18.49
(42.40)
150m: 2:02.17
(43.68)
200m: 2:44.74
(42.57)
250m: 3:27.01
(42.27)
300m: 4:09.26
(42.25)
350m: 4:50.80
(41.54)
400m: 5:31.61
(40.81)
8 Charlize Nyström 2005 Göteborg Sim -.-- 346 5:33.01 +40.83
50m: 36.54
100m: 1:16.55
(40.01)
150m: 1:58.23
(41.68)
200m: 2:40.65
(42.42)
250m: 3:23.73
(43.08)
300m: 4:07.22
(43.49)
350m: 4:50.56
(43.34)
400m: 5:33.01
(42.45)
9 Elma Eklund 2005 Göteborg Sim -.-- 337 5:36.01 +43.83
50m: 39.53
100m: 1:20.93
(41.40)
150m: 2:04.12
(43.19)
200m: 2:47.21
(43.09)
250m: 3:30.34
(43.13)
300m: 4:13.50
(43.16)
350m: 4:56.09
(42.59)
400m: 5:36.01
(39.92)
10 Ella L Baudone 2005 Göteborg Sim -.-- 259 6:06.52 +1:14.34
50m: 39.47
100m: 1:25.37
(45.90)
150m: 2:13.06
(47.69)
200m: 3:00.19
(47.13)
250m: 3:47.97
(47.78)
300m: 4:35.26
(47.29)
350m: 5:23.23
(47.97)
400m: 6:06.52
(43.29)
11 Emma Nedholm 2005 Göteborg Sim -.-- 253 6:09.62 +1:17.44
50m: 40.69
100m: 1:27.15
(46.46)
150m: 2:14.26
(47.11)
200m: 3:02.61
(48.35)
250m: 3:51.11
(48.50)
300m: 4:38.54
(47.43)
350m: 5:25.19
(46.65)
400m: 6:09.62
(44.43)
Grenen officiell:  2020-01-25 16:53:04
Gren 10, 400m Frisim damer 14 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Torén 2006 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 461 5:02.77
50m: 32.34
100m: 1:09.02
(36.68)
150m: 1:47.54
(38.52)
200m: 2:25.51
(37.97)
250m: 3:04.50
(38.99)
300m: 3:43.73
(39.23)
350m: 4:23.96
(40.23)
400m: 5:02.77
(38.81)
2 Agnes Carlsson-Djerf 2006 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 453 5:04.38 +1.61
50m: 33.79
100m: 1:11.50
(37.71)
150m: 1:49.74
(38.24)
200m: 2:28.38
(38.64)
250m: 3:07.48
(39.10)
300m: 3:46.56
(39.08)
350m: 4:25.84
(39.28)
400m: 5:04.38
(38.54)
3 Saga Sillerström 2006 Simklubben S02 -.-- 393 5:19.31 +16.54
50m: 33.30
100m: 1:11.68
(38.38)
150m: 1:52.19
(40.51)
200m: 2:33.56
(41.37)
250m: 3:14.99
(41.43)
300m: 3:57.05
(42.06)
350m: 4:39.04
(41.99)
400m: 5:19.31
(40.27)
4 Alice Linnarsson 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 334 5:37.01 +34.24
50m: 37.67
100m: 1:19.53
(41.86)
150m: 2:02.27
(42.74)
200m: 2:46.15
(43.88)
250m: 3:30.29
(44.14)
300m: 4:13.44
(43.15)
350m: 4:56.52
(43.08)
400m: 5:37.01
(40.49)
5 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 318 5:42.57 +39.80
50m: 37.20
100m: 1:19.25
(42.05)
150m: 2:02.68
(43.43)
200m: 2:47.94
(45.26)
250m: 3:31.31
(43.37)
300m: 4:16.50
(45.19)
350m: 5:01.44
(44.94)
400m: 5:42.57
(41.13)
6 Alma Mellegård Fastén 2006 Göteborg Sim -.-- 298 5:50.12 +47.35
50m: 39.20
100m: 1:22.94
(43.74)
150m: 2:08.35
(45.41)
200m: 2:53.83
(45.48)
250m: 3:38.83
(45.00)
300m: 4:23.69
(44.86)
350m: 5:08.53
(44.84)
400m: 5:50.12
(41.59)
7 Linnea Alfredsson 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 294 5:51.65 +48.88
50m: 38.53
100m: 1:21.85
(43.32)
150m: 2:06.07
(44.22)
200m: 2:51.09
(45.02)
250m: 3:36.23
(45.14)
300m: 4:22.13
(45.90)
350m: 5:07.76
(45.63)
400m: 5:51.65
(43.89)
8 Hanna Carlsson 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 291 5:52.73 +49.96
50m: 37.81
100m: 1:21.34
(43.53)
150m: 2:06.01
(44.67)
200m: 2:52.30
(46.29)
250m: 3:37.64
(45.34)
300m: 4:24.23
(46.59)
350m: 5:10.48
(46.25)
400m: 5:52.73
(42.25)
9 Julia Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 249 6:11.48 +1:08.71
50m: 40.12
100m: 1:27.38
(47.26)
150m: 2:15.32
(47.94)
200m: 3:03.88
(48.56)
250m: 3:52.09
(48.21)
300m: 4:40.43
(48.34)
350m: 5:27.89
(47.46)
400m: 6:11.48
(43.59)
Grenen officiell:  2020-01-25 16:53:04
Gren 10, 400m Frisim damer 13 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Jelvestam Petersson 2007 Simklubben S02 -.-- 348 5:32.30
50m: 37.07
100m: 1:18.54
(41.47)
150m: 2:01.71
(43.17)
200m: 2:44.47
(42.76)
250m: 3:26.68
(42.21)
300m: 4:08.59
(41.91)
350m: 4:50.45
(41.86)
400m: 5:32.30
(41.85)
2 Livia Ek 2007 Göteborg Sim -.-- 302 5:48.40 +16.10
50m: 39.41
100m: 1:23.46
(44.05)
150m: 2:09.14
(45.68)
200m: 2:54.80
(45.66)
250m: 3:39.59
(44.79)
300m: 4:23.92
(44.33)
350m: 5:07.45
(43.53)
400m: 5:48.40
(40.95)
3 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 -.-- 300 5:49.20 +16.90
50m: 37.52
100m: 1:20.25
(42.73)
150m: 2:05.16
(44.91)
200m: 2:50.10
(44.94)
250m: 3:36.62
(46.52)
300m: 4:22.66
(46.04)
350m: 5:07.31
(44.65)
400m: 5:49.20
(41.89)
4 Tyra Fredlund 2007 Göteborg Sim -.-- 262 6:05.32 +33.02
50m: 39.93
100m: 1:25.48
(45.55)
150m: 2:13.17
(47.69)
200m: 3:01.23
(48.06)
250m: 3:48.76
(47.53)
300m: 4:36.06
(47.30)
350m: 5:23.03
(46.97)
400m: 6:05.32
(42.29)
5 Sofia Tikotska 2007 Göteborg Sim -.-- 247 6:12.53 +40.23
50m: 41.03
100m: 1:28.57
(47.54)
150m: 2:17.23
(48.66)
200m: 3:05.47
(48.24)
250m: 3:53.71
(48.24)
300m: 4:41.14
(47.43)
350m: 5:27.37
(46.23)
400m: 6:12.53
(45.16)
- Beatrice Stucinskas 2007 Göteborg Sim -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 16:53:04
2020-01-25 16:53:10 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner