2020-04-06   01:03:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP2 2019-2020, Falköping

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag 25/1

Document
Resultat
UGP 2 Falköping
Plats: Arrangör: VSSF & Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 1, 200m Frisim damer 13 år - Final
Sponsor: Bowlingstället Falköping
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Strömberg 2007 Simklubben Elfsborg -.-- 456 2:23.44
50m: 32.65
100m: 1:08.58
(35.93)
150m: 1:46.44
(37.86)
200m: 2:23.44
(37.00)
2 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 -.-- 438 2:25.30 +1.86
50m: 32.69
100m: 1:09.19
(36.50)
150m: 1:47.22
(38.03)
200m: 2:25.30
(38.08)
3 Ella Flyckt 2007 Simklubben Elfsborg -.-- 410 2:28.63 +5.19
50m: 32.74
100m: 1:10.22
(37.48)
150m: 1:49.38
(39.16)
200m: 2:28.63
(39.25)
4 Elsa Jelvestam Petersson 2007 Simklubben S02 -.-- 392 2:30.86 +7.42
50m: 34.40
100m: 1:13.10
(38.70)
150m: 1:53.16
(40.06)
200m: 2:30.86
(37.70)
5 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg -.-- 383 2:32.04 +8.60
50m: 34.31
100m: 1:13.18
(38.87)
150m: 1:54.00
(40.82)
200m: 2:32.04
(38.04)
6 Livia Ek 2007 Göteborg Sim -.-- 316 2:42.06 +18.62
50m: 36.47
100m: 1:18.04
(41.57)
150m: 2:00.91
(42.87)
200m: 2:42.06
(41.15)
7 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 -.-- 307 2:43.54 +20.10
50m: 36.34
100m: 1:17.24
(40.90)
150m: 2:00.75
(43.51)
200m: 2:43.54
(42.79)
8 Tuva Johannesson 2007 Göteborg Sim -.-- 296 2:45.59 +22.15
50m: 36.24
100m: 1:18.78
(42.54)
150m: 2:03.01
(44.23)
200m: 2:45.59
(42.58)
9 Tyra Fredlund 2007 Göteborg Sim -.-- 284 2:47.93 +24.49
50m: 37.10
100m: 1:20.38
(43.28)
150m: 2:05.27
(44.89)
200m: 2:47.93
(42.66)
10 Elin  Johannesson 2007 Göteborg Sim -.-- 281 2:48.58 +25.14
50m: 36.96
100m: 1:20.52
(43.56)
150m: 2:05.24
(44.72)
200m: 2:48.58
(43.34)
11 Sofia Tikotska 2007 Göteborg Sim -.-- 254 2:54.26 +30.82
50m: 39.83
100m: 1:25.68
(45.85)
150m: 2:11.28
(45.60)
200m: 2:54.26
(42.98)
12 Alice Wickberg 2007 Simklubben S02 -.-- 253 2:54.38 +30.94
50m: 40.34
100m: 1:25.16
(44.82)
150m: 2:11.64
(46.48)
200m: 2:54.38
(42.74)
13 Beatrice Stucinskas 2007 Göteborg Sim -.-- 219 3:03.05 +39.61
50m: 40.22
100m: 1:28.76
(48.54)
150m: 2:18.06
(49.30)
200m: 3:03.05
(44.99)
14 Ella Pettersson 2007 Simklubben S02 -.-- 207 3:06.66 +43.22
50m: 41.66
100m: 1:28.97
(47.31)
150m: 2:18.37
(49.40)
200m: 3:06.66
(48.29)
15 Selma Holmqvist 2007 Simklubben S02 -.-- 193 3:10.86 +47.42
50m: 41.19
100m: 1:31.07
(49.88)
150m: 2:22.64
(51.57)
200m: 3:10.86
(48.22)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:43:35
Gren 1, 200m Frisim damer 14 år - Final
Sponsor: Bowlingstället Falköping
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilda Hou Vasiiliagou 2006 Simklubben Elfsborg -.-- 464 2:22.56
50m: 32.13
100m: 1:08.46
(36.33)
150m: 1:46.07
(37.61)
200m: 2:22.56
(36.49)
2 Saga Sillerström 2006 Simklubben S02 -.-- 399 2:29.93 +7.37
50m: 33.60
100m: 1:12.33
(38.73)
150m: 1:51.85
(39.52)
200m: 2:29.93
(38.08)
3 Alice Linnarsson 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 340 2:38.11 +15.55
50m: 36.22
100m: 1:17.10
(40.88)
150m: 1:59.07
(41.97)
200m: 2:38.11
(39.04)
4 Sofia Isberg 2006 Göteborg Sim -.-- 323 2:40.92 +18.36
50m: 35.15
100m: 1:15.99
(40.84)
150m: 1:58.30
(42.31)
200m: 2:40.92
(42.62)
5 Linnea Alfredsson 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 299 2:44.99 +22.43
50m: 36.64
100m: 1:18.27
(41.63)
150m: 2:01.68
(43.41)
200m: 2:44.99
(43.31)
6 Svea Klasson 2006 Simklubben Elfsborg -.-- 294 2:45.96 +23.40
50m: 36.72
100m: 1:18.82
(42.10)
150m: 2:03.18
(44.36)
200m: 2:45.96
(42.78)
7 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 -.-- 286 2:47.56 +25.00
50m: 36.95
100m: 1:20.61
(43.66)
150m: 2:05.55
(44.94)
200m: 2:47.56
(42.01)
8 Alma Mellegård Fastén 2006 Göteborg Sim -.-- 282 2:48.38 +25.82
50m: 36.68
100m: 1:19.43
(42.75)
150m: 2:03.94
(44.51)
200m: 2:48.38
(44.44)
9 Clara Jonsson 2006 Falköpings Simsällskap -.-- 256 2:53.78 +31.22
50m: 37.97
100m: 1:21.98
(44.01)
150m: 2:08.17
(46.19)
200m: 2:53.78
(45.61)
10 Julia Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 250 2:55.24 +32.68
50m: 39.05
100m: 1:24.14
(45.09)
150m: 2:10.84
(46.70)
200m: 2:55.24
(44.40)
11 Anna-Maria Niemi 2006 Simklubben S02 -.-- 204 3:07.35 +44.79
50m: 39.44
100m: 1:27.15
(47.71)
150m: 2:18.16
(51.01)
200m: 3:07.35
(49.19)
12 Agnes Morelli 2006 Göteborg Sim -.-- 198 3:09.34 +46.78
50m: 41.04
100m: 1:29.07
(48.03)
150m: 2:20.43
(51.36)
200m: 3:09.34
(48.91)
13 Märta Skogh 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 187 3:13.11 +50.55
50m: 40.61
100m: 1:29.11
(48.50)
150m: 2:23.34
(54.23)
200m: 3:13.11
(49.77)
14 Olivia Järrenfors 2006 Simklubben Elfsborg -.-- 186 3:13.16 +50.60
50m: 39.81
100m: 1:27.96
(48.15)
150m: 2:21.27
(53.31)
200m: 3:13.16
(51.89)
15 Frida Blom 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 166 3:20.92 +58.36
50m: 42.25
100m: 1:34.27
(52.02)
150m: 2:30.23
(55.96)
200m: 3:20.92
(50.69)
- Hanna Carlsson 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 09:43:35
Gren 1, 200m Frisim damer 15 år - Final
Sponsor: Bowlingstället Falköping
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Dittmer 2005 Simklubben S02 -.-- 525 2:16.87
50m: 30.30
100m: 1:04.41
(34.11)
150m: 1:40.29
(35.88)
200m: 2:16.87
(36.58)
2 Miray Beybutov 2005 Simklubben S02 -.-- 505 2:18.62 +1.75
50m: 30.89
100m: 1:06.20
(35.31)
150m: 1:42.80
(36.60)
200m: 2:18.62
(35.82)
3 Amanda Böhrén 2005 Simklubben Elfsborg -.-- 501 2:18.98 +2.11
50m: 32.00
100m: 1:07.28
(35.28)
150m: 1:43.49
(36.21)
200m: 2:18.98
(35.49)
4 Felicia  Kvarnstedt 2005 Skövde Simsällskap -.-- 495 2:19.51 +2.64
50m: 32.77
100m: 1:08.46
(35.69)
150m: 1:44.81
(36.35)
200m: 2:19.51
(34.70)
5 Ebba Jukic 2005 Skövde Simsällskap -.-- 487 2:20.32 +3.45
50m: 32.68
100m: 1:09.33
(36.65)
150m: 1:45.35
(36.02)
200m: 2:20.32
(34.97)
6 Ella Holmqvist 2005 Simklubben S02 -.-- 487 2:20.33 +3.46
50m: 32.47
100m: 1:07.81
(35.34)
150m: 1:45.02
(37.21)
200m: 2:20.33
(35.31)
7 Linnea Melin 2005 Skövde Simsällskap -.-- 474 2:21.61 +4.74
50m: 32.96
100m: 1:09.97
(37.01)
150m: 1:46.66
(36.69)
200m: 2:21.61
(34.95)
8 Elin Sjöberg 2005 Göteborg Sim -.-- 449 2:24.14 +7.27
50m: 33.18
100m: 1:09.33
(36.15)
150m: 1:46.82
(37.49)
200m: 2:24.14
(37.32)
9 Elly Sjöberg 2005 Simklubben Elfsborg -.-- 393 2:30.71 +13.84
50m: 31.86
100m: 1:08.43
(36.57)
150m: 1:49.31
(40.88)
200m: 2:30.71
(41.40)
10 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 -.-- 373 2:33.31 +16.44
50m: 34.23
100m: 1:13.75
(39.52)
150m: 1:54.00
(40.25)
200m: 2:33.31
(39.31)
11 Sara Högstedt 2005 Göteborg Sim -.-- 372 2:33.51 +16.64
50m: 33.48
100m: 1:12.36
(38.88)
150m: 1:53.30
(40.94)
200m: 2:33.51
(40.21)
12 Charlize Nyström 2005 Göteborg Sim -.-- 354 2:36.00 +19.13
50m: 35.58
100m: 1:14.65
(39.07)
150m: 1:55.55
(40.90)
200m: 2:36.00
(40.45)
13 Moa Larsson 2005 Trollhättans Simsällskap -.-- 343 2:37.75 +20.88
50m: 34.33
100m: 1:14.20
(39.87)
150m: 1:57.14
(42.94)
200m: 2:37.75
(40.61)
14 Klara  Rask 2005 Göteborg Sim -.-- 328 2:40.05 +23.18
50m: 35.36
100m: 1:15.85
(40.49)
150m: 1:58.17
(42.32)
200m: 2:40.05
(41.88)
15 Elma Eklund 2005 Göteborg Sim -.-- 328 2:40.10 +23.23
50m: 34.80
100m: 1:15.63
(40.83)
150m: 1:58.27
(42.64)
200m: 2:40.10
(41.83)
16 Emma Nedholm 2005 Göteborg Sim -.-- 247 2:55.81 +38.94
50m: 38.26
100m: 1:22.57
(44.31)
150m: 2:09.55
(46.98)
200m: 2:55.81
(46.26)
17 Lina Holmsen 2005 Göteborg Sim -.-- 228 3:00.52 +43.65
50m: 41.22
100m: 1:26.68
(45.46)
150m: 2:14.64
(47.96)
200m: 3:00.52
(45.88)
18 Amanda Ljungberg 2005 Göteborg Sim -.-- 217 3:03.69 +46.82
50m: 39.12
100m: 1:25.69
(46.57)
150m: 2:15.59
(49.90)
200m: 3:03.69
(48.10)
- Ella L Baudone 2005 Göteborg Sim -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 09:43:35
Gren 1, 200m Frisim damer 16 år - Final
Sponsor: Bowlingstället Falköping
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Westerlund 2004 Simklubben 1970 -.-- 506 2:18.55
50m: 32.61
100m: 1:08.28
(35.67)
150m: 1:44.34
(36.06)
200m: 2:18.55
(34.21)
2 Ellen Vråmo 2004 Simklubben S02 -.-- 501 2:19.01 +0.46
50m: 31.90
100m: 1:06.96
(35.06)
150m: 1:43.36
(36.40)
200m: 2:19.01
(35.65)
3 Clara Sandberg 2004 Simklubben 1970 -.-- 490 2:19.98 +1.43
50m: 31.14
100m: 1:05.99
(34.85)
150m: 1:42.97
(36.98)
200m: 2:19.98
(37.01)
4 Lia Bromander 2004 Simklubben S02 -.-- 487 2:20.35 +1.80
50m: 31.51
100m: 1:06.44
(34.93)
150m: 1:43.29
(36.85)
200m: 2:20.35
(37.06)
5 Julia Jonsson 2004 Falköpings Simsällskap -.-- 471 2:21.93 +3.38
50m: 31.82
100m: 1:07.56
(35.74)
150m: 1:44.77
(37.21)
200m: 2:21.93
(37.16)
6 Elsa Olofsson 2004 Trollhättans Simsällskap -.-- 418 2:27.59 +9.04
50m: 32.98
100m: 1:10.03
(37.05)
150m: 1:48.44
(38.41)
200m: 2:27.59
(39.15)
7 Matilda Hörder 2004 Simklubben 1970 -.-- 392 2:30.85 +12.30
50m: 33.64
100m: 1:11.97
(38.33)
150m: 1:52.30
(40.33)
200m: 2:30.85
(38.55)
8 Amalia Mattisson 2004 Göteborg Sim -.-- 388 2:31.33 +12.78
50m: 33.67
100m: 1:11.78
(38.11)
150m: 1:52.33
(40.55)
200m: 2:31.33
(39.00)
9 Ellen Persson 2004 Mariestads Simsällskap -.-- 384 2:31.81 +13.26
50m: 33.96
100m: 1:11.87
(37.91)
150m: 1:51.47
(39.60)
200m: 2:31.81
(40.34)
10 Clara Westh 2004 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 369 2:33.88 +15.33
50m: 34.60
100m: 1:13.74
(39.14)
150m: 1:54.27
(40.53)
200m: 2:33.88
(39.61)
11 Selma Hahne 2004 Göteborg Sim -.-- 353 2:36.25 +17.70
50m: 34.86
100m: 1:14.24
(39.38)
150m: 1:55.38
(41.14)
200m: 2:36.25
(40.87)
12 Nirvana Cavka 2004 Simklubben Elfsborg -.-- 342 2:37.87 +19.32
50m: 36.05
100m: 1:16.67
(40.62)
150m: 1:57.95
(41.28)
200m: 2:37.87
(39.92)
13 Nadja Karlsson 2004 Göteborg Sim -.-- 312 2:42.75 +24.20
50m: 36.15
100m: 1:17.60
(41.45)
150m: 2:00.81
(43.21)
200m: 2:42.75
(41.94)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:43:35
Gren 1, 200m Frisim damer 17-18 år - Final
Sponsor: Bowlingstället Falköping
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Matilda Hallman 2003 Simklubben 1970 -.-- 512 2:18.02
50m: 32.31
100m: 1:07.00
(34.69)
150m: 1:42.35
(35.35)
200m: 2:18.02
(35.67)
2 Emma Jobe 2003 Trollhättans Simsällskap -.-- 484 2:20.56 +2.54
50m: 30.94
100m: 1:06.54
(35.60)
150m: 1:44.19
(37.65)
200m: 2:20.56
(36.37)
3 Anna Maria Jökulsdottir 2003 Göteborg Sim -.-- 442 2:24.89 +6.87
50m: 33.27
100m: 1:09.58
(36.31)
150m: 1:46.70
(37.12)
200m: 2:24.89
(38.19)
4 Tilda Hellström 2002 Trollhättans Simsällskap -.-- 430 2:26.29 +8.27
50m: 32.53
100m: 1:09.53
(37.00)
150m: 1:48.06
(38.53)
200m: 2:26.29
(38.23)
5 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 -.-- 427 2:26.55 +8.53
50m: 32.27
100m: 1:09.27
(37.00)
150m: 1:47.42
(38.15)
200m: 2:26.55
(39.13)
6 Sofia Wallengren 2002 Mariestads Simsällskap -.-- 411 2:28.52 +10.50
50m: 33.74
100m: 1:11.09
(37.35)
150m: 1:49.69
(38.60)
200m: 2:28.52
(38.83)
7 Thea Runnestad 2003 Simklubben S02 -.-- 396 2:30.36 +12.34
50m: 33.66
100m: 1:11.83
(38.17)
150m: 1:51.33
(39.50)
200m: 2:30.36
(39.03)
8 Sarah Nilsson 2003 Simklubben Elfsborg -.-- 363 2:34.78 +16.76
50m: 33.95
100m: 1:12.49
(38.54)
150m: 1:53.73
(41.24)
200m: 2:34.78
(41.05)
9 Rebecka Larsson 2003 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 359 2:35.27 +17.25
50m: 35.32
100m: 1:14.83
(39.51)
150m: 1:55.23
(40.40)
200m: 2:35.27
(40.04)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:43:35
Gren 1, 200m Frisim damer 19-20 år - Final
Sponsor: Bowlingstället Falköping
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Olsson 2001 Mariestads Simsällskap -.-- 570 2:13.11
50m: 29.78
100m: 1:02.84
(33.06)
150m: 1:38.04
(35.20)
200m: 2:13.11
(35.07)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:43:35
2020-01-25 09:44:06 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner